JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
baner_newsy.jpg

Luis Nubiola - Global Friendship...
Luis_Nubiola___Global_Friendship___365.jpg


1.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpił  Luis Nubiola przedstawiając swój nowy album  zatytułowany Global Friendship, powstaniu którego przyświecała idea zebrania i pokazania szerszej publiczności kompozycji wielkich artystów – muzyków oraz przyjaciół, którzy mieszkają w różnych krajach na całym świecie, takich jak m.in. Kuba, Polska, Kostaryka, Hiszpania czy Stany Zjednoczone. Global Friendship to inne miejsca, odmienne tradycje muzyczne, ale jeden wachlarz emocji i jeden uniwersalny język, jakim jest muzyka.

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Luis Nubiola saksofon
Paweł Kaczmarczyk  fortepian
Michał Tomaszczyk puzon
Marcin Chenczke kontrabas
Krzysztof Szmańda perkusja

Luis Nubiola - urodził się na Kubie. Ukończył Narodowe Konserwatorium Muzyczne Amadeo Roldan jako nauczyciel saksofonu i  instrumentalista. Przez kilka lat grał w La Zorra y El Cuervo – jedynym klubie jazzowym na Kubie. W tym okresie zapraszany był do wielu wspólnych projektów muzycznych z wybitnymi kubańskimi muzykami jazzowymi – m.in.: José Miguel Credo (El Greco), Díakara, Paquito D'Rivera, George Benson, Steve Coleman. W czasie, kiedy podróżował z Top Secret – grupą prowadzoną przez wybitnego trębacza Jose Miguel Credo (El Greco), w 2001 roku postanowił osiedlić się na Kostaryce. Tam stał się jednym z najlepszych i najlepiej rozpoznawanych muzyków jazzowych. Na płaszczyźnie zawodowej współpracował z artystami takimi jak Walter Flores (zwycięzca Grammy), Robert Aguilar 
i „Chocolate Band” – by wymienić choć kilku. Obecnie Luis Nubiola mieszka w Europie, gdzie kontynuuje swoje poszukiwania i rozwija się jako artysta.

Paweł Kaczmarczyk - polski pianista, aranżer, kompozytor i sideman. Jest laureatem wielu nagród w tym nagrody „Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej” w kategorii „Artysta Roku 2009” oraz zdobywcą "Oskarów Jazzowych" - Grand Prix Jazz Melomani w kategoriach: Nowa Nadzieja, Artysta Roku, Album Roku. Był dwukrotnie nominowany do nagrody "FRYDERYK" w kategoriach: Jazzowy Muzyk Roku, Fonograficzny Debiut Roku.
Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA, Indiach, Afryce, Azji i Półwyspie Arabskim. Występował i współpracował z artystami światowego formatu takimi jak: Lee Konitz, Jon Christensen, Mino Cinelu, Emil Mangelsdorff, , Poogie Bell, Hadrien Feraud, Eivind Aarset, Arild Andersen, Theodosii Spassov, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Adam Pierończyk, Zbigniew Namysłowski. Ma na swoim koncie wiele wydanych płyt.
O grze pianisty tak wypowiedział się Howard Reich - CHICAGO TRIBUNE:
"Słuchając, jak Paweł Kaczmarczyk wydobywa dźwięki z klawiszy, możemy zrozumieć, na czym polega pełnokrwista, pełna zaangażowania pianistyka jazzowa."

Marcin Chenczke - kontrabasista, muzyk sesyjny. Ukończył studia na Wydziale Instrumentalnym w sekcji jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Studiując w Akademii Muzycznej w Poznaniu rozwijał jednocześnie klasyczny warsztat gry, stanowiący fundament aktualnej działalności zawodowej. W pracy artystycznej czerpie inspiracje z gatunków muzycznych o szerokim spektrum stylistycznym (jazz, latin, muzyka klasyczna, tango). W przestrzeni różnorodnych nurtów muzycznych współpracował z wieloma utalentowanymi artystami m.in. Waldemarem Malickim, Marcelo Nisinmanem, Dennisem Hernandezem, Larrym Porterem, Frankiem Parkerem i Jose Torresem. Występował na międzynarodowych festiwalach, m.in. Jazz and More, Adi Jazz oraz EuroMed Music Festival, tworząc muzykę w ramach fuzji gatunków tak różnych jak jazz, etno czy world music. Od roku 2009 koncertuje z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Krzysztof Szmańda ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji w 1999. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskine'a, Ndugu Chanclera I Erika Forrestera. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji – Soundcheck, która w październiku 2004 zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. Szmańda został tam wyróżniony indywidualnie przez jury festiwalu. W listopadzie tego samego roku zespół Soundcheck w którym grał, zdobył drugą nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz nagrodę „,Klucz Do Kariery" podczas Jesieni Jazzowej -Gorzów Jazz Celebration. Krzysztof Szmańda współpracował z Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, z zespołami Kuby Stankiewicza, Mariusza Bogdanowicza, Filipa Wojciechowskiego, Włodka Pawlika, Adama Bałdycha, Janusza Szroma, Marcina Olaka, Olega Kirejewa, Keitha Javorsa, a ponadto z Trifonidis Orchestra oraz Visegrad Jazz Quartet. Jest członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna, który w październiku 2006  zdobył nagrodę publiczności na konkursie Berlin Jazz Award, a w listopadzie 2006 - trzecią nagrodę na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Na festiwalu w Jeleniej Górze Krzysztof Szmańda otrzymał nagrodę specjalną. Artysta  zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Michał Tomaszczyk jest absolwentem klas Puzonu Jazzowego oraz Kompozycji i Aranżacji w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Debiutancka płyta jego zespołu Biotone zatytułowana “Unspoken Words” została nominowana do nagrody FRYDERYK 2012 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku.
Poza własnym zespołem, współpracuje z takimi artystami i zespołami jak: Marcin Masecki, Babooshki, Ola Trzaska, Transkapela, J4zz PuZone, Kattorna, Salsa Central, Krzysztof Herdzin Big Band, Jose Torres, Zbigniew Namysłowski Big Band, eM Band,  Tomasz Stańko/Andrzej Smolik, Big Ostrava Band, Perfect, Aukso, Havana Dreams, Big Band AM Katowice, Skauci, Ścianka, Smolik, Big Band Akwarium, Silesian Jazz Orchestra, Big Collective Band, TM Roma, Big Band UMFC oraz innymi. Grając w big bandach oraz w innych zespołach, występował na jednej scenie z artystami takimi jak: Maria Schneider, Ed Partyka, Andrzej Zubek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Gary Ghutman, Gil Goldstein, Urszula Dudziak oraz innymi.

Bilety w cenie 25 zł» powrót

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt