JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
baner_newsy.jpg

Krzysztof Ścierański New Quartet i Goście wystąpią z okazji 25-lecia Studia...


Scieranski__350.jpg

We wtorek, 29.11.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego na trzecim koncercie z okazji 25-lecia Studia wystąpił Krzysztof Ścierański New Quartet i Goście. To był zjawiskowy koncert. Kto nie był niech żałuje 

Wystąpili:
Krzysztof Ścierański New Quartet:
Krzysztof Ścierański
gitara basowa, gitara elektryczna
Przemysław Kuczyński perkusja
Michał Kobojek saksofon
Zbigniew Jakubek instrumenty klawiszowe
Goście:
Marek Bałata śpiew
Bernard Maseli wibrafon
Marek Raduli gitara elektryczna
Marcin Ścierański perkusja

Krzysztof Ścierański, od ponad trzydziestu lat uznawany przez miesięcznik „Jazz Forum” za najlepszego polskiego basistę. koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła i wrażliwości. Jako kompozytor, ma umiejętność ciągłego przetwarzania swojej muzyki, przez co jest ona ciągle żywa oraz zaskakuje oryginalnością wykonań. W jego twórczości dominuje jazz, ale też pojawia się kompilacja muzyki funk z rytmami Afryki, salsa czy rythm’n’blues. Gitarzysta współtworzył legendarny zespół Laboratorium, a także Air Condition oraz String Connection. Współpracuje z najważniejszymi polskimi muzykami i wokalistami.

Zbigniew Jakubek, absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego droga muzyczna rozpoczęła się od studenckich formacji. Był pianistą „New Coast”, „Still Another Sextet” „Walk Away”, „Young Power”, „Back In”. W czasie stałej współpracy z istniejącymi zespołami, równolegle koncertował z czołówka polskich jazzmanów – instrumentalistów. Współpracował też z większością nazwisk polskiej wokalistyki jazzowej lat 80, 90-tych, m.in: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską, Markiem Bałatą, Ewą Urygą, Lorą Szafran. Z wieloma z nich współpraca zaowocowała wydaniem płyty.             

Przemysław Kuczyński, polski perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor, realizator nagrań. Współpracuje lub współpracował z wieloma znanymi artystami reprezentującymi niejednokrotnie bardzo odległe od siebie nurty muzyczne. Współpracował z grupą ALKATRAZ (dawny KAT z Romanem Kostrzewskim na czele), Rezerwatem czy bardzo mocno grającą grupą Alone. Udzielał się również w wielu projektach popowych – mogliśmy go oglądać na licznych koncertach z September, Velvet, In Grid, The Jet Set, z Hanią Stach, Saszą Strunin, Robertem Chojnackim, Markiem Kościkiewiczem, The Boogie Town, grupą Be Free i wieloma innymi. Podczas ESKA music Awards 2008 dwukrotnie występował z Craigiem Davidem. Ponadto, jeśli chodzi o kręgi jazzowe oprócz The Colors, grał z Wojtkiem Pilichowskim, Michałem Urbaniakiem, Michałem Kobojkiem, Marcinem Nowakowskim i Włodzimierzem Pawlikiem. W 2007 roku nominowany był do Oskara Jazzowego w kategorii łódzki muzyk jazzowy 2006. Uczestniczy w projektach realizowanych przez Olę Turkiewicz: Koncert Niepodległosci (2010,2011,2013, 2014) oraz Projekt Arboretum (2014). Jako artysta sesyjny angażowany jest także do produkcji telewizyjnych – ostatnie to Jazda figurowa Michała Figurskiego na TV4 (z Boogie Town) oraz niektóre odcinki Jak oni Śpiewają na Polsacie. Oprócz czynnego muzykowania zajmuje się także aranżacją, produkcją i kompozycją. Jest również autorem kilku tekstów piosenek.  Jako sideman pojawił się do tej pory na kilkudziesięciu płytach. W 2010 roku wydał płytę The Colors – The Colors (Ścierański, Maseli, Raduli, Kuczyński), w 2014 wziął udział w nagraniu płyty Krzysztofa Ścierańskiego Night Lakes.

Michał Kobojek, absolwent Państwowego studium jazzowego znajdującego się przy zespole szkól muzycznych im.F.Chopina w Warszawie. Działalność koncertową rozpoczął w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych jako współtwórca i uczestnik wielu formacji m.in. Funky four, Tootsie, Swingowa Orkiestra Dęta Ulicy Piotrkowskiej, Copro Combo,Fiesta Loca. Współtworzyl łódzką grupę dixilandową Medicus Jako muzyk sesyjny wspólpracowal m.in. z Ich Troje, Łzy,Urszula ,Maćkiem Strzelczykiem,Krzysztofem Ścierańskim,Michalem Urbaniakiem,Urszulą Dudziak,,Krystyną Gizowską, Fiesta Loca,Boguslawem Mecem,Robertem Jansonem.Obecnie jest saksofonistą lódzkiej grupy. Varius Manx, Prowadzi działalność koncertową. Laureat wielu konkursów muzycznych. Najlepszy łódzki muzyk jazzowy 2000 roku. W 2007r. zadebiutowal solową plytą”My first Time”

Marek Raduli, W latach 80-tych i 90-tych zasłynął jako świetny gitarzysta rockowy dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera. Gitarzysta znany jest z tego, że doskonale odnajduje się w różnych stylistycznie konfiguracjach muzycznych. Zarówno autorskie projekty (PiR2, SQUAD), jak i intensywne uczestnictwo w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego, Zbigniewa Jakubka, w super grupie The Colors, czy wreszcie w legendarnym Laboratorium - utrwaliły status Marka Raduli jako ikony ambitnej, niszowej sceny jazz-rockowej w Polsce. Jako ważne pole jego działalności należy wymienić jeszcze udział w projektach bluesowych (poświęconych Jimi Hendrixowi i Tadeuszowi Nalepie), Irish-jazzowych (Carrantuohill), a nawet w aranżacjach muzyki Fryderyka Chopina na zespół rockowy i kwartet smyczkowy, z którym to w 2010 r. odwiedził największe miasta całego świata. Nieustannie eksperymentujący i poszukujący wciąż nowych obszarów w muzyce. Od wielu lat udziela się jako pedagog biorąc udział w warsztatach muzycznych organizowanych w całym kraju.

Bernard Maseli, najwybitniejszy polski i jeden z najwybitniejszych na świecie wibrafonsita jazzowy od 2 dekad. Znany m.in z zespołów Walk Away, Music Painters, The Globetrotters czy wreszcie od trzech lat jako członek kwartetu amerykańskiego gitarzysty Deana Browna. MABASO  to trio, które realizuje Bernarda autorską wizję elektrycznego jazzu. On sam mówi „od zawsze uważałem że fusion nie musi być realizowane według zamkniętego schematu „wolno-szybko, cicho-głośno” ,że może również wykorzystywać wszystkie zdobycze współczesnego akustycznego jazzu”.

Marek Bałata, wiodący polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem, tworząc instrumentalne brzmienia od tenora do falsetowego sopranu. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje. Jego rozległy repertuar zawiera również standardy, transkrypcje utworów F.Chopina, piosenki Z.Koniecznego, K.Komedy, W.Młynarskiego, A.Waligórskiego i A.Osieckiej, które łączy jazzowa interpretacja. Jest również artystą grafikiem, prezentującym swoje własne rysunki na spektaklach multimedialnych, łączących śpiewanie, projekcję video, poezję, taniec i rysowanie. czołowy wokalista jazzowy, kompozytor, aranżer. Jeszcze jako student Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zadebiutował w zespole Grupa Marka B. W 1986 założył jazz-rockową formację Blue Painting. Po zdobyciu I nagrody na Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu rozpoczął współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim, Sławomirem Kulpowiczem, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Ścierańskim. Był współzałożycielem międzynarodowego zespołu Cantabile in Jazz, w którym występowali m.in. Urszula Dudziak, Michele Hendricks i Anthony Jackson. Koncertował w Europie, USA i Kanadzie. Wykonuje własne utwory, standardy jazzowe, piosenki, tematy klasyczne i muzykę religijną. Znakomity warsztat wokalny pozwala mu sięgać po najbardziej skomplikowany repertuar.

Marcin Ścierański, naukę gry na perkusji zaczął w wieku 15 lat, w składzie zespołu "Tama"(Legionowo/PunkRock). W 2009 kapela zajęła drugie miejsce w konkursie młodych kapel w Nasielsku a Marcin zdobył nagrodę dla najlepszego perkusisty na przeglądzie. Ukończył edukację w szkole muzycznej ASMRiJ im. Krzysztofa Komedy w Warszawie i razem z gitarzystą założyliśmy grupę "Overload", z którą zagrali ponad 40 koncertów od końca 2010 roku. Od roku 2013 jest członkiem formacji folk-metalowej Helroth. Brał udział w nagraniach płyt m.in. na płycie Przemysława Gintrowskiego- listopad 2009[studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej], pierwsze nagrywania z zespołem Tama[studio Winicjusza Chrósta], DEMO OVERLOAD [Studio Bema65 Warszawa], pomagał również znajomym muzykom sesyjnie. Grał koncerty jako muzyk sesyjny(głównie zespoły rock/metal/funk oraz z Krzysztofem Ścierańskim). Cały czas jest muzykiem poszukującym, który szuka swojego stylu.                                                  

Bilety w cenie 35 zł » powrót

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt