JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
baner_newsy.jpg

Jazz Jamboree 2017- Piotrowicz Sextet, Eye, Stetson Quartet, Evans Septet...


JJ_2017___350.jpg

4.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się  koncert w ramach Festiwalu Jazz Jamboree, podczas którego wystąpili Kamil Piotrowicz Sextet, Ex Eye, Colin Stetson Quartet i Peter Evans Septet.

Organizator: Fundacja Jazzarium

wykonawcy:
Kamil Piotrowicz Sextet:
Kuba Więcek
saksofon sopranowy i altowy
Piotr Chęcki saksofon tenorowy
Emil Miszk trąbka
Kamil Piotrowicz fortepian
Andrzej Święs kontrabas
Krzysztof Szmańda perkusja

Ex Eye - Colin Stetson Quartet:
Colin Stetson
saksofony
Toby Summerfield gitara
Shahzad Ismaily gitara, kontrabas, elektronika
Greg Fox perkusja

Peter Evans Septet:
Peter Evans
trąbka
Ron Stabinsky fortepian, syntezator
Tom Blancarte kontrabas
Sam Pluta elektronika
Levy Lorenzo perkusja, elektronika
Jim Black perkusja, sampler
Mazz Swift skrzypce

Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół powstały z inicjatywy wyróżniającego się pianisty i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Wzbogacony o saksofon altowy Kuby Więcka oraz doświadczoną sekcję rytmiczną (Andrzej Święs oraz Krzysztofa Szmańda) zespół wykonuje autorskie kompozycje łączące elementy jazzu, muzyki współczesnej, folkloru polskiego czy minimalizmu.
"Bez wątpienia to jeden z najlepszych kompozytorów młodego pokolenia, do tego prowadzący chyba najciekawszy zespół na polskiej scenie jazzowej." (Jakub Krukowski, JazzPress)

Kamil Piotrowicz
- kompozytor, pianista. Nominowany do nagrody „Fryderyk 2017” za drugą, autorską płytę „Popular Music” nagraną z zespołem „Kamil Piotrowicz Sextet”. Laureat wielu festiwali i konkursów jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycję), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Grand Prix). Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie kompozycji prof. zw. dra hab. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2015 roku odbył sześciomiesięczne stypendium w „Rhythmic Music Conservatory” w Kopenhadze. Kontynuuje studia magisterskie na obydwu uczelniach.  W 2016 roku został wyróżniony nagrodą "Młody Twórca Kultury" Miasta Gdańska, Stypendium Ministra Kultury oraz Stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Koncertował w wielu państwach Europy (m. in. Dania, Szwecja, Niemcy, Węgry, Czechy)

Kuba Więcek - saksofonista, kompozytor. Obecnie student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Zaczął grę na saksofonie w wieku 11 lat. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. W jego grze słychać wpływy jazzu, folku oraz muzyki klasycznej. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak: Lee Konitz, David Binney, Chris Speed, Dick Oatts, Peter Evans, Jim Black oraz wielu innych. Koncertował w Danii, Sz wecji, Holandii, Francji, Niemczech, Belgii, Anglii, Polsce, na Łotwie oraz w Stanach Zjednaczonych i Indiach. Współpracował z takimi artystami jak Mike Stern, Gilad Hekselman, Rafał Sarnecki, Michał Barański czy Łukasz Żyta.

Piotr Chęcki
- absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu prof. Macieja Sikały. Stypendysta i laureat wielu nagród, zarówno w muzyce klasycznej, jak i jazzowej, w konkursach w Polsce i poza jej granicami. Brał udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez jazzowe światowe sławy, takie jak: Seamus Blake, Clarence Penn, Kurt Rosenwinkel, Krzysztof Urbański, Leszek Żądlo. Grał na takich festiwalach jak Jazz Jantar, Komeda Jazz Festiwal /support przed Eddie'm Hendersonem/, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Festiwal Big Bandowy w Nowym Tomyślu, Sopot Jazz Festiwal, Sopot Frindge Festiwal. Pytany o jego muzyczne inspiracje, wymienia m.in. Ambrose'a Akinmusire'a, Waltera Smitha III, Gilada Hekselmana i Willa Vinsona.
Emil Miszk - naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Świetny solista jak i kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Jan Konop Big Band, Critical Level, Kamil Piotrowicz Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet North, kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Współpracuje również z orkiestrami: Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Andrzej Święs - kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008). Występował z wieloma uznanymi muzykami, jak m.in.: Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard, Judy Bady, Keith Javors, Adam Pierończyk, Frank Parker, Harald Tanschek, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Joachim Mencel, Kuba Stankiewicz, Ewa Bem, Grzegorz Nagórski, Jacek Kochan i inni. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Na stałe współpracuje z kwartetem Soundcheck, Zbigniewem Namysłowskim, Maritą Alban Juárez, Kocin Kociński Trio oraz Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio. Album Pathfinder Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio w 2013 roku nominowany był do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii "Album roku - muzyka jazzowa".

Krzysztof Szmańda - ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskine'a, Ndugu Chanclera i Erika Forrestera . Jest współzałożycielem poznańskiej formacji - Soundcheck, która w 2004 zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w 2005 zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. Szmańda został tam wyróżniony indywidualnie przez jury festiwalu. Również w 2005  Soundcheck zdobył II nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz Klucz Do Kariery podczas Jesieni Jazzowej - Gorzów Jazz Celebration. Krzysztof Szmańda współpracuje z zespołem Kuby Stankiewicza, Macieja Kocinskiego, Krzysztofa Dysa, Adama Pierończyka, Lory Szafran, Włodka Pawlika, Adama Bałdycha, Janusza Szroma, Marcina Olaka, Olega Kirejewa, Trifonidis Orchestra, Chłopcy Kontra Basia, Visegrad Jazz Quartet oraz z big bandem Zbigniewa Namysłowskiego. Jest członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna, który w 2006 zdobył nagrodę publiczności na konkursie Berlin Jazz Award oraz III nagrodę na Krokusie Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Na tym festiwalu Szmańda otrzymał także nagrodę specjalną. W ostatnich latach zintensyfikował działalność na scenie muzyki improwizowanej, czego efektem jest Wójciński/Szmańda Quartet oraz współpraca z takimi postaciami jak Theo Jorgensmann, Wacław Zimpel czy Dominik Strycharski. Na  stałe Krzysztof Szmańda zatrudniony jest w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Ex Eye tworzy muzykę, która pozostawia na słuchaczu trwałe wrażenie. Ich mocne brzmienie, pełne dysonansów i wręcz rockowej ekspresji jest wynikiem olbrzymiej siły i zaangażowania, jaką każdy muzyk generuje w tym zespole. Sztandarowym muzykiem zespołu jest Colin Stetson, amerykański saksofonista i multiinstrumentalista.
Stetson nagrał m.in. takie płyty jak, swoją wersję III symfonii Góreckiego czy też prawdziwe opus magnum jakim jest trylogia na instrumenty solo pod wspólnym tytułem New History Warfare.

Peter Evans od roku 2003 jest członkiem społeczności muzyków nowojorskich, kiedy to przeniósł się do miasta po ukończeniu konserwatorium w Oberlin w klasie trąbki. Nagrywa i koncertuje solowo i w zespołach kameralnych. Współpracuje m.in. z takimi zespołami jak: Peter Evans Septet, Trio Zebulon, Trio Pulverize the Sound z Timem Dahlem i Mike’em Pridem i zespół Rocket Science z Samem Plutą, Craigiem Tabornem i Evanem Parkerem. Występuje na największych światowych festiwalach. Od 2011 roku nagrywa dla własnej wytwórni More is More.
Evans wykonuje muzykę elektroakustyczną, jazz i muzykę improwizowaną. Również komponuje. Tworzył dla International Conterporary Ensemble oraz na zamówienie takich uznanych festiwali jak chociażby Donaueschingen Musiktage Festival oraz dla Fundacji Jerome i Doris Duke.
Jest powszechnie uważany za wiodącą postać wśród trębaczy.

Bilety w cenie 80 zł» powrót

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt