JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
baner_newsy.jpg

Aktualności


Nagrody
Muzyka Włodzimierza Pawlika do filmu Rewers nagrywana w naszych studiach,otrzymała nagrody Złote Lwy w Gdańsku 2009 i Orły 2010. Nagrody Fryderyk 2010 w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna przyznano płycie Cascando Agaty Zubel, Fryderyk 2008 w kategorii Jazzowy Album Roku płycie Circle Piotra Wojtasika.

Jazz
Pat Matheny i Anna Maria Jopek nagrali w naszych studiach płytę Upojenie. Występowali u nas m. in.: Jim Hall, Sadao Watanabe Band, Al Di Meola, Dino Saluzzi, Leszek Możdżer, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko.
Festiwale
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego jest słałym miejscem takich festiwali, jak: Chopin i jego Europa, Warszawska Jesień, Mazovia Goes Baroque, Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja, Warszawskie Spotkania Muzyczne, Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch, Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA, Letnia Akademia Muzyki Dawnej, Warszawski Festiwal Gitarowy.
Muzyka Klasyczna

Nagrywali u nas: Martha Argerich, Światosław Richter, Stanisław Bunin, Midori, Misha Maisky, Lucy Van Dael, Marc Minkowski, Krzysztof Penderecki, Jerzy Semkow, Grzegorz Nowak, Jacek Kaspszyk, Sinfonia Varsovia, Philippe Herreweghe & Collegium Vocale Gent, Paul McCreesh - Gabrieli Consort & Players, Kuijken Quartet, The King's Singers, Yulianna Avdeeva, Christoph Prégardien, Andreas Staier


Muzyka Filmowa
Zdobywca Oscara Jan A. P. Kaczmarek zrealizował w naszych studiach nagrania do filmów Quo Vadis, Wojna i Pokój, Evening, City Island, Get Low, Hania, Dzieci Ireny Sendlerowej. Również Wojciech Kilar nagrał tu muzykę do oscarowego filmu Pianista Romana Polańskiego. 
Współpraca z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina
Dział Na­grań i Koncertów kontynuując wieloletnią współpracę z Wydziałem Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, w roku akademickim 2010/11 umożliwił studentom p. Leszka Kamińskiego odbycie praktyk i uczestniczenie w nagraniach realizowanych w studiach muzycznych Polskiego Radia. ­
Fortepian Yamaha CFX
W Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego jest udostępniony bezpłatnie  najwyższej klasy fortepian Yamaha CFX. Zapraszamy artystów do korzystania z instrumentu podczas nagrań i koncertów. Niezmienna jakość i znakomite wykonanie sprawiły, że wybierali je i nadal wybierają najbardziej szanowani pianiści światowych scen.

Teledysk w Lutosławskim
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego nagrano, nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Dave Awards, teledysk:  Smolik "Forget Me Not". 
Chopin i jego Europa
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego gościliśmy światowej sławy artystów, którzy uczestniczyli w Festiwalu "Chopin i jego Europa".
54. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia­ im. W. Lutosławskiego odbędą się koncerty 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień 16-24. IX.2011

Pianista Warszawy
100-lecie urodzin Władysława Szpilmana. Koncert 22.09.11, godz. 19.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej... 
Warszawski Festiwal Gitarowy
Listopadowy weekend 18-19.11.11 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, był świętem gitary klasycznej.
IX Łańuch 2012
Mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w naszym studiu Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch IX”.
Koncert Ireny Santor
7 lutego 2012 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskieg­o w Warszawie odbył się konce­rt  „Kręci mnie ten świat” w wykonaniu Ireny Santor z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Tomasza Filipczaka i Krzysztofa Herdzina.
Gdy aktor zachoruje
26.02.2­01­2 o godz. 17.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się niezwykły koncert, którego celem było zebranie pieniędzy dla aktorów chorych na nowotwory.­­
Ballaké Sissoko i Vincent Segal
19 marca 2012 o godz. 20.00, wirtuoz afrykańskiej lutni Ballaké Sissoko i wybitny wiolonczelista Vincent Segal wystąpił na jedynym koncercie w Polsce!, który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE
W koncertach festiwalu MAZOVIA GOES BAROQUE (20 i 21.04.2012) usłyszeliśmy utwory z pogranicza dwóch różnych tradycji muzycznych. Obok skrzypiec i pianoforte pojawiła się Hackbrett - jedna z niezliczonych odmian cymbałów, instrumentu o niezwykłej historii, dużo dłuższej niż historia skrzypiec i instrumentów klawiszowych.
75-lecie Dwójki
Z okazji 75. urodzin Dwójki w naszych studiach odbyło się 7 koncertów. Można było posłuchać muzyki  klasycznej, elektronicznej oraz jazzowej.
Koncert Olgi Bończyk
11 marca 2012 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się niecodzienny koncert "Listy z daleka". Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Krzysztofa Herdzina zagrała piosenki Kaliny Jędrusik, a zaśpiewała je Olga Bończyk, która pod koniec ubiegłego roku wydała w Polskim Radiu płytę z tym materiałem.

JOANNA SŁOWIŃSKA - PŁACZCIE ANIELI
4.04.2012 w Studiu Polskiego Radia im. W.Szpilmana przy al.Niepodległości 77/85 wystąpiła Joanna Słowińska z zespołem. W koncercie Płaczcie anieli artyści wykonają pieśni o męce i zmartwychwstaniu Pańskim.


PIOTR SALATA – CZUŁA GRA
 29 marca 2012 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Piotra Salaty promujący płytę Czuła Gra. Współorganizatorami koncertu byli:  Program 1 Polskiego Radia i Universal Music Polska. 
MŁODY MUZYK ROKU 2012
4 kwietnia 2012 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się finał konkursu Młody Muzyk roku 2012. Zwycięzcą została Jagoda Krzemińska, która później  reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu.

KONCERT SYMFONICZNY POR
W niedzielny wieczór 22 kwietnia 2012 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej.  Cały koncert poprowadził Ruben Silva, a solistą był kontrabasista Jurek Dybał. Organizatorem koncertu był Program 2 Polskiego Radia.
KONCERT AUTORSKI KOMPOZYTORA KRZYSZTOFA HERDZINA
W sobotę 28. 04. 2012 o godz. 19.00 odbył się Koncert autorski kompozytora Krzysztofa Herdzina. Było to niesamowite wydarzenie ukazujące kompozytora w zupełnie innej odsłonie.


KLASYKA HORRORÓW
Muzyczne widowisko w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Krzysztofa Dobosiewicza, po wielkim sukcesie w Finlandii - odbyło się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie 14 kwietnia 2012r. Koncert, który mroził krew w żyłach melomanów.

Polska Orkiesta Radiowa zaprezentowała autorską aranżację maestro Krzysztofa Dobosiewicza, która w Finlandii podbiła serca zarówno widzów, jak i krytyków. „Klasyka horrorów” to arcydzieła muzyki filmowej przedstawione w nowej, atrakcyjnej formie.


Janusz Radek
W środę 18 kwietnia 2012 o godz.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert "Z ust do ust" w wykonaniu Janusza Radka z towarzyszeniem zespołu.
Koncert Jubileuszowy - Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
Agencja Muzyczna Polskiego Radia była organizatorem Koncert  Jubileuszowy Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa, który odbył się 9 maja 2012 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
ARTUR DUTKIEWICZ
7.05.2012 o godz. 19.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana odbył się koncert promujący nową płytę "Mazurki" Artura Dutkiewicza - jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych.
Mozart i Czajkowski
Program kolejnego koncertu Polskiej Orkiestry Radiowej (13.05.2012), połączył dwóch geniuszy – Wolfganga Amadeusa Mozarta i Piotra Czajkowskiego.
NOWA TRADYCJA 17-20.05.2012
Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” odbywał się w tym roku po raz piętnasty. W związku z jubileuszem przygotowaliśmy specjalne propozycje.
Mazovia Goes Baroque 11-12.05.2012
Jaka przyszłość czeka muzykę dawną?
Muzyce dawnej już wielokrotnie wieszczono zagładę. Nazywano ją modą, kaprysem, dziwactwem. Kilka lat temu ukazała się nawet, znakomita skądinąd, książka amerykańskiego muzykologa i oboisty Bruce’a Haynesa o wymownym tytule The End of Early Music (Koniec Muzyki Dawnej).

Zakończenie Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
17.06.2012 bieżący sezon koncertowy Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Łukasza Borowicza zakończyła koncertem muzyki polskiej i to tej prawie nieznanej. Koncert rozpoczął się prawykonaniem utworu Elemen T  Macieja Zielińskiego, który w tym sezonie był kompozytorem-rezydentem.
O XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”
XV Jubileuszowy Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” już za nami. Poza Konkursem dla młodych artystów wykonujących muzykę inspirowaną rodzimymi tradycjami i koncertami gwiazd world music
Koncert laureatów IX Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców 2012
12.06.2012 o godz. 18.00 odbył się Koncert laureatów IX Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców 2012. Jury przyznało nagrody główne, wyróżnienia i nagrody ...
MUZYKA Z HONGKONGU
19.06.2012 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert Muzyki z Hongkongu granej na tradycyjnych instrumentach chińskich.
Koncert Adama Struga promujący jego płytę „ADIEU”
24.06.2012 o godz. 20.00  w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Adama Struga promujący jego płytę „ADIEU”
MAZOVIA GOES BAROQUE
Kolejny koncert (5.07.2012) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w ramach cyklu MAZOVIA GOES BAROQUE  w wykonaniu zespołu Les Ambassadeurs zatytułowany był Włoska fantazja, niemiecki dźwięk.

Koncert zespółu TROITSA
30.07.2012  w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej wystąpił zespół TROITSA, który powstał w 1996 roku w Mińsku, na Białorusi. Założycielem i inspiratorem zespołu był Iwan Iwanowicz Kirczuk,
Miroslav Kultyshev
25.09.2012 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpił znakomity pianista rosyjski Miroslav Kultyshev. 
CHOPIN I JEGO EUROPA
W dniach 17-31.08.2012 odbyła się ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa". W tym roku nosił on tytuł: CHOPIN I JEGO CZASY W ORYGINALNYM BRZMIENIU. OD BACHA DO DEBUSSY'EGO I KILARA.
Inauguracja Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
16.09.2012 Polska Orkiestra Radiowa rozpoczęła Nowy Sezon Koncertowy uczczeniem 140. rocznicy śmierci ojca polskiej opery – Stanisława Moniuszki.
Chorał sarmacki
30.09.2012 w Studia Koncertowego PR im. W. Lutosławskiego odbył się koncert „Chorał sarmacki”. Jest to pierwsza, jak dotąd, próba połączenia barokowej faktury utworów Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego z chorałem jednogłosowym.
Koncert Łukasza Zagrobelnego
28.09.2012 o godz. 20.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się niezwykły koncert Łukasza Zagrobelnego. Artyście towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Tomasza Filipczaka.
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2012
1.10.2012 w drugą rocznicę powstania Instytutu Muzyki i Tańca, podczas koncertu galowego muzyki polskiej, zostały wręczone nagrody polskiego środowiska muzycznego - Koryfeusz Muzyki Polskiej 2012. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa.
Zespół KROKE i jego goście
6.10.2012 o godz. 20.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpił zespół KROKE z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej, pod batutą i w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
Warszawska Jesień
W dniach 21-29 września 2012 odbywał się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Była to jego 55 edycja, podczas której usłyszeliśmy różnorodne formy muzyczne. Głównym hasłem festiwalu była 
Koncert dla dzieci
6 i 7.10.2012 o godz. 11.00 w Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbyły się kolejne RADIOWE KONCERTY DLA DZIECI z cyklu: „Kasia i Pippi na tropie”.
Wolna Grupa Bukowina
4. 10. 2012, godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpiła z koncertem Tyle jeszcze pieśni przed nami Wolna Grupa Bukowina. Zespół koncertuje  z powodzeniem od 41 lat
W romantycznym duchu
Adam Skoumal i Polska Orkiestra Radiowej p/d Łukasza Borowicza byli wykonawcami koncertu symfonicznego, który odbył się w dniu 21.10.2012 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.Mazovia Goes Baroque 2.11.2012 - 7.12.2012
W kolejnej odsłonie Festiwalu Mazovia Goes Baroque  można było posłuchać muzyki średniowiecznej, renesansowej, szerokiego wyboru ...­
Anthony Braxton na 7. Festiwalu Ad Libitum
Anthony Braxton, legendarny wirtuoz saksofonu altowego, multiinstrumentalista, kompozytor i konceptualista, działający na scenie od ponad czterech dekad, wystąpił ...
Młoda Polska Filharmonia
Młoda Polska Filharmonia wyruszyła w jesienną trasę koncertową. W dniach 10-14 listopada br. czterdziestu młodych, utalentowanych muzyków wystąpiło na koncertach w Poznaniu, Puławach, Wrocławiu, Częstochowie oraz Warszawie.
WIELKI KONCERT JUBILEUSZOWY 30. OPPA
24.11.2012 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się Wielki Koncert Jubileuszowy 30. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2012.
SEN O PODLASIU
12.11.2012 o godz. 19.00 Zespół Kawalerowie Błotni i goście z Białorusi wystąpili w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w koncercie Sen o Podlasiu z cyklu Partytury Fotograficzne.
SINFONIA VARSOVIA - MUZYKA POLSKA XX WIEKU
Ideą cyklu SINFONIA VARSOVIA - MUZYKA POLSKA XX WIEKU jest promocja polskiej muzyki orkiestrowej XX wieku. W programach koncertów (28.11.2012 i 4.12.2012) 
Koncert Grażyny Łobaszewskiej - Gala Wręczenia Złotych Mikrofonów
2 grudnia 2012 o godz. 18.00 odbyła się GALA WRĘCZENIA ZŁOTYCH MIKROFONÓW, którą uświetnił JUBILEUSZOWY KONCERT GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ z udziałem gości: Stanisława Soyki, Kuby Badacha, Floyda Anthony’ego Phifera.
8. Festiwal Kwartesencja
8. Festiwal Kwartesencja, odbył się w dniach 7-8.12.2012 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
Od Liszta do Lutosławskiego
W dniu 9.12.2012 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego odbył się Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej zorganizowany przez Program 2 Polskiego Radia i Węgierski Instytut Kultury w Warszawie.

„Magnifici Tre - Trzech Wspaniałych
18 grudnia 2012 o 20.00 odbyło się bezprecedensowe wydarzenie muzyczne! „Magnifici Tre - Trzech Wspaniałych" - niepowtarzalny koncert jazzowy współorganizowany przez Włoski Instytut Kultury oraz Agencję Muzyczną Polskiego Radia.


Specjalny koncert Bożonarodzeniowy
10.12.2012 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się Specjalny koncert Bożonarodzeniowy. Wystąpili soliści i Wrocławska Orkie­stra Barokowa p/d Jarosława Thiela.
Kolędy i pastorałki....
4.01.2013 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert Weselcie się ludzie! Kolędy i pastorałki po domach dawniej śpiewane…. W koncercie wystąpili Kaja i Janusz Prusinowscy oraz ich goście: śpiewaczki z Gałek Rusinowskich i muzycy z Janusz Prusinowski Trio.
Recital klawesynowy Władysława Kłosiewicza
13.01.2013 o godz. 19.00 odbył się recital wybitnego polskiego klawesynisty Władysława Kłosiewicza. Artysta nagrał w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego komplet  czterech ksiąg utworów klawesynowych Françoisa Couperina, które wydało Polskie Radio w albumie 13-płytowym.
Swinging with Sinatra
26.01.2013 o godz. 19.00 dzięki współpracy Agencji Muzycznej Polskiego Radia oraz Agencji Artystycznej Verità Nostra zorganizowany został koncert "Swinging with Sinatra" – Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band.
Lutosławski, Penderecki, Strawiński
27.01.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej p/d Łukasza Borowicza z udziałem pianisty Floriana Uhliga.
Kwadrofonik i Goście
20.01.2013 o godz. 19.00 na koncercie zatytułowanym Kwadrofonik i Goście można było usłyszeć utwór Music for Eighteen Musicians Steve'a Reicha – legendarne dzieło amerykańskiego minimalisty dotąd nigdy nie wykonywane wyłącznie przez polskich muzyków.


X Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”
24.01.2013 w wigilię 100. rocznicy urodzin kompozytora rozpoczął się X Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”. Festiwal trwał  do 9.02.br. i odbywał się na Zamku Królewskim, w Filharmonii Narodowej oraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Piąta edycja Festiwalu Mazovia Goes Baroque
Pierwszą odsłonę V Festiwalu Mazovia Goes Baroque zdominowała muzyka wokalna w różnych wcieleniach. Poznaliśmy proste i wyrafinowane formy poetyckie średniowiecza, renesansu i baroku.
Mariusz Patyra w naszym Studiu
3.02.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpił skrzypek Mariusz Patyra z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej pod kierunkiem Jana Lewtaka. W programie koncertu znalazły się kompozycje Henryka Wieniawskiego, Niccolò Paganiniego i Franza Schuberta oraz Scherzo napisane przez Grzegorza Duchnowskiego dla Orkiestry Kameralnej FN.
GENERACJE XVI
W niedzielę 24.02.2013 o godz. 19.00 odbył się XVI już koncert z cyklu GENERACJE. Był to koncert polskich premier w wykonaniu solistów i Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadził charyzmatyczny Marek Moś. Usłyszeliśmy muzykę kompozytorów przynależnych do kilku pokoleń, prezentujących różne postawy twórcze, odmienne języki i technologie dźwiękowe.

Olga i Natalia Pasiecznik w utworach Mozarta
23.02.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego z Wrocławską Orkiestrą  Barokową pod dyrekcją Jarosława Thiela wystąpiła sopranistka Olga Pasiecznik. Artyści wykonali arie koncertowe Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Kolejny Koncert Swinging with Sinatra
11 marca 2013 o godz. 19,00 odbył się kolejny koncert "Swinging with Sinatra" – Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band.
Koncert Marcina Nowakowskiego
W sobotę 13 kwietnia 2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się niepowtarzalny, akustyczny koncert saksofonisty Marcina Nowakowskiego.


Koncert symfoniczny
W niedzielę, 21.04.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny. Wykonawcami byli: wiolonczelista Adam Krzeszowiec i Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza.
Saksofonista Andrzej Olejniczak wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową
26.04.2013  o g. 19.00 odbył się koncert saksofonisty Andrzeja Olejniczaka, który wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego
V FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ KRZYSZTOFA KOMEDY
20 kwietnia 2013 o godz. 19.00 Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego w Warszawie gościło V edycję Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy, na który zapraszała Fundacja Jazz Art oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
Wielkie utwory muzyczne Kina Włoskiego
17 kwietnia 2013 o godz. 19.00 w naszym studiu odbył się niezwykły koncert „Wielkie utwory muzyczne Kina Włoskiego”, którego wykonawcami byli światowej sławy muzycy Mauro Maur i Françoise de Clossey. Koncert zorganizowany został przez Włoski Instytut Kultury oraz Agencję Muzyczną Polskiego Radia pod patronatem Ambasadora Republiki Włoskiej.
Mikrojazz. Mikrokolektyw - Pianohooligan
Już po raz drugi, z inicjatywy UNESCO, obchodziliśmy 30 kwietnia Międzynarodowy Dzień Jazzu. Z tej okazji radiowa Dwójk­a grała niemal wyłącznie jazz. Wieczorem zaś, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, wystąpili młodzi polscy artyści jazzowi.
Kolejna odsłona Festiwalu Mazovia Goes Baroque
25 i 26 maja o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbyły się kolejne koncerty w ramach Festiwalu Mazovia Goes Baroque.
Müthel - Koncerty klawesynowe
5 maja 2013 o godz. 19.00 w Studiu im.  W. Lutosławskiego wystąpił klawesynista Marcin Świątkiewicz z zespołem Arte dei Suonatori. 

Maciej Małecki - Kantata WIOSNA, LATO
12 maja 2013 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego melomani wysłuchali prawykonania kantaty Wiosna, Lato Macieja Małeckiego na sopran, baryton, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną do słów Mateusza Pieniążka na motywach Roku Polskiego Zofii Kossak-Szczuckiej.
NOWA TRADYCJA 16-19 maja 2013
16. edycja Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” już za nami. Tradycyjnie festiwal rozpoczął kon­cer­t „Muzyka Źródeł”, tym razem poś­więcony był muzyce Bes­kidu Żywiecki­ego.­
ARCYDZIEŁA MUZYKI CERKIEWNEJ
21.05.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego wystąpił Chór Konserwatorium im. Rimskiego-Korsakowa z Sankt Petersburga.
Zakończenie Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
Na zakończenie sezonu koncertowego  - 9.06.2013 -  postanowiliśmy udowodnić, że waltornia jest instrumentem pięknym i bezpodstawnie cieszy się złą sławą instrumentu „trudnego”. Młody czeski solista Přemysl Vojta
Koncert Apollon Musagete Quartet
18.06.2013 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert Apollon Musagète Quartett, który był jednocześnie promocją najnowszej płyty zespołu „Multitude”.

Kolejna edycja Festiwalu Mazovia Goes Baroque
Na lipcowych koncertach Festiwalu Mazovia Goes Baroque pojawili się muzycy należący do absolutnej ekstraklasy wykonawców muzyki dawnej: Hille Perl, Lee Santana i Michael Behringer, ale niewątpliwym bohaterem tej edycji Festiwalu był niemiecki skrzypek Daniel Sepec
Koncert dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
28 czerwca 2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
BESTER QUARTET
21 lipca 2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Bester­ Quartet – „The Golden Land” – Projekt Gebirtig.
XX Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej
XX Jubileuszową – Międzynarodową Letnią Akademię Muzyki Dawnej zwieńczył koncert poświęcony  XVII wiecznej muzyce włoskiej W hołdzie Corellemu
Chopin i jego Europa
9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa" już za nami. Trwający dwa tygodnie Festiwal (15 sierpnia -1 września) opatrzony był podtytułem Od Chopina do Lutosławskiego­ włą­czając się w sposób istotny w międzynarodowe obchody 100. rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego.
Inauguracja sezonu koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
­­15.09.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskie­go odbył się Koncert inaugurujący sezon artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej. Tradycyjnie Zespół pod dyrekcją Łukasza Borowicza rozpoczął sezon wykonaniem koncertowym opery. Tym razem była to Zemsta za ­mur graniczny Zygmunta Noskowskiego­­
ORKIESTRA CZTERECH KULTUR
20.09.2013 ­o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego wystąpiła Orkiestra Czterech Kultur, 24-osobowy zespół zło­żony ze studentów i profesjonalnych muzyków z Polski, Rosji, Niemiec i Izraela.
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
6.10.2013 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadziL Jerzy Maksymiuk. W partiach solowych wystąpił  Lutosławski Piano Duo.

Koncert symfoniczny z okazji 203. Rocznicy Niepodległości Meksyku
16.10.2013 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się Koncert symfoniczny z okazji 203. Rocznicy Niepodległości Meksyku
Koncert kameralny
13.10.2013 o godz.19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego gościliśmy artystów słowackich – Eugena Procháca, Norę Skute oraz Jána Slávika. Koncert przygotowany przez słowackich muzyków skoncentrowany był wokół twórczości Tadeáša Salvy – jednego z najoryginalniejszych słowackich kompozytorów drugiej połowy XX wieku.
Recital fortepianowy Ewy Pobłockiej
5.10.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się Recital fortepianowy znakomitej polskiej pianistki Ewy Pobłockiej.
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2013
1.10.2013 w trzecią rocznicę powstania Instytutu Muzyki i Tańca, podczas koncertu galowego zostały wręczone nagrody polskiego środowiska muzycznego - Koryfeusz Muzyki Polskiej 2013. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa.
Młoda Polska Filharmonia
14.10.2013 o godz. 20.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Młodej Polskiej Filharmonii. Był to ostatni koncert jesiennego tournée młodzieżowej orkiestry, działającej jako projekt Fundacji Zwierciadło.


8. Festiwal Muzyki Improwizowanej Ad Libitum - Koncert nadzwyczajny
12.10.2013 o godz.19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego odbył się Koncert nadzwyczajny  8. Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad Libitum
8. edycja Warszawskiego Festiwalu Gitarowego
Tradycyjnie już na jesieni fani gitary uczestniczyli w koncertach w ramach 8. Edycji Warszawskiego Festiwalu Gitarowego, który odbył się w dniach 14-16 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Jubileusz Elżbiety Sikory
24.11.2013 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się ­Koncert symfoniczny z okazji Jubileuszu Elżbiety Sikory. Wprawdzie kobietom, podobno, wieku się nie liczy, ale ośmielamy się podać, że bohaterka naszego koncer­tu obchodziła 20 października 70. urodziny.
Terence Blanchard & Michał Wróblewski Trio
7.11.2013 o godz. 20.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpił światowej sławy trębacz Terence Blanchard oraz Michał Wróblewski Trio.
DOROTA MIŚKIEWICZ & KWADROFONIK
­26.11.2013 o godz. 18.30 odbył się multimedialny koncert z piosenkami do wierszy Juliana Tuwima i muzyką Witolda Lutosławskiego  - Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik w projekcie „Lutosławski. Tuwi­m. Piosenki nie tylko dla ­dzieci”.
Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2013. Koncert Hanny Banaszak
25.11.2013 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2013- najważniejszej nagrody Polskiego Radia.
9. Festiwal Kwartesencja
Podczas 9. Festiwalu Kwartesencja, który gościł w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w dniach 8-10 listopada, wystąpili: Royal String Quartet oraz pianista Ingolf Wunder i kontrabasista Tomasz Januchta
Koncert Bauer plays Bauer
AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, którą poprowadził Marek Moś oraz wiolonczelista Andrzej Bauer byli wykonawcami koncertu "Bauer plays Bauer", który odbył się w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego 14.11.2013 o godz. 19.00
OPPA 2013 - 31. Międzynarodowy Festiwal Bardów
W ramach koncer­tów 31. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2013 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego wystą­piła 23 listopada o god­z. 19.00 gwiaz­da estrady czeskiej RADŮZA.
Koncert laureatów XIII Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Serockiego
28.11.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego gościliśmy Laureatów XIII Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. K. Serockiego.

Show Me Your Tango – Izabela Kopeć śpiewa pieśni Astora Piazzolli
„Show Me Your Tango” – Izabela Kopeć śpiewa pieśni Astora Piazzolli. Koncert odbył się 27.11.2013 o godz. 19.00 do Studia Koncertowego im. W. Lutosławskiego
Koncert laureatów 45. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina
Tegoroczny 45. Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina zakończył się Koncertem laureatów w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego 01.12.2013 o godz. 18.00.
Maja Ratkje - koncert w ramach projektu Eastern Waves
Specjalny koncert w ramach projektu Eastern Waves zorganizowany został w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego 5.12.2013, o godz. 19.00
Zespół Małe Instrumenty - koncert w ramach projektu Eastern Waves
Specjalny koncert w ramach projektu Eastern Waves zorganizowany został w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego 5.12.2013, o godz. 20.00
Specjalny Koncert Bożonarodzeniowy
17.12.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego melomani wysłuchali Specjalnego Koncertu Bożonarodzeniowego.
Archipelag Lutosławski
Archipelag Lutosławski - po cyklu otwartych prób, 12.12.2013 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert.
APPASSIUNATA
Włoski Instytut Kultury w Warszawie oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia zorganizowali w dniu 13.12.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im W. Lutosławskiego koncert APPASSIUNATAOTO z cyklu Partytury Fotograficzne
OTO z cyklu Partytury Fotograficzne w Studiu Koncertowym  im. Witolda Lutosławskiego 22 grudnia 2013, godz. 19.30
Koncert piosenek Juliana Tuwima - Rodzynki, stroskane winogrona
27.12.2013 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert piosenek Juliana Tuwima „ Rodzynki, stroskane winogrona”
NIE MASZ CI NIE MASZ NAD TE GWIAZDECZKĘ - koncert kolędowy
05. 01. 2014 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert kolędowy NIE MASZ CI NIE MASZ NAD TE GWIAZDECZKĘ 
Koncert symfoniczny
19.01.2014 o godz. 19.00 w  Studiu Koncertowym im W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej z udziałem młodego wiolonczelisty Dominika Płocińskiego i znakomitego dyrygenta Marka Pijarowskiego.
ERIK FRIEDLANDER´s BONEBRIDGE BAND
17.01.2014 o godz. 20.30 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert ERIK FRIEDLANDER´s BONEBRIDGE BAND
De Mono symfonicznie
24 .01.2014 o godz. 20.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert DE MONO SYMFONICZNIE
Koncert Warszawskiej Grupy Cellonet i Agaty Zubel
25.01.2014 o godz. 19.00  w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert z udziałem solistów: Agaty Zubel i Mikołaja Pałosza oraz Warszawskiej Grupy CELLONET, którą poprowadził Andrzej Bauer.
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XI
W dniach 26.01 - 9.02.2014 odbywał się Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XI podczas, którego usłyszeliśmy Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach prowadzoną przez Alexandra Liebreicha, Apollon Musagète Quartett, Polską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją Renato Rivolty,
Od Hiszpanii po Amerykę Łacińską
2.02.2014 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej.
35 lat Kwartetu Śląskiego
Koncert 35 lat Kwartetu Śląskiego już za nami. 16.02.2014 o g. 19.00 jeden z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych świętował swój jubileusz. Do udziału w koncercie Jubilaci zaprosili znakomitego polskiego pianistę – Wojciecha Świtałę. Wspólnie artyści wykonali Kwintet fortepianowy f-moll Cesara Francka. W programie koncertu znalazły się także kwartety smyczkowe Claude’a Debussy’ego i Andrzeja Panufnika.
SAAGARA
9.03.2014 o godz. 19.00 w naszym Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert  zespołu SAAGARA. Na jednej scenie wystąpiło czterech wirtuozów i dwa muzyczne światy. Światy te, to staroindyjska muzyka karnatycka, charakteryzująca
Koncert charytatywny
7.02.2014 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Fundację Malwa.
Koncert symfoniczny
30.03.2014 o godz. 19.00 w naszym Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego zaprezentowaliśmy utwory dwóch kompozytorów XIX wieku, Niemca Felixa Mendelssohna i Francuza Ernesta Chaussona.
Generacje XVII
16.03.2014 o godz. 19.00 odbyły się XVII już Generacje. Jest to impreza cykliczna, organizowana wspólnie przez Polskie Radio, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Związek Kompozytorów Polskich.

 


Makabunda - Karnawałowy Retro Rejwach
27.02.2014 o godz. 19.00 w naszym Studiu Koncertowym wystąpił zespół Makabunda. Koncert promował płytę "Dla Pani Wszystko", wydaną w październiku 2013. Podczas koncertu został wręczony przez Pana Wojciecha Dąbrowskiego i Michała Fogga "Złoty Liść Retro 2013", przyznany zespołowi w ramach X Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

 


Maciej Obara International Quartet
28.02.2014 o godz. 20.30 wystąpił Maciej Obara International Quartet. Był to pierwszy stały międzynarodowy projekt artysty, który stanowi pokłosie udziału w projekcie Take 5: Europe działającym przy London Jazz Festival, a który zrzesza najlepszych instrumentalistów z różnych krajów UE.

Marek Napiórkowski UP!
14.03.2014 o 20.30 w Studiu im. W.Lutosławskiego Marek Napiórkowski zaprezentował swój najnowszy albumUP!
BILL FRISELL TRIO BEAUTIFUL DREAMERS
4.04.2014 o godz. 20.30 wielbiciele twórczości BILLA FRISELLA, wyjątkowego pod każdym względem gitarzysty, mieli okazję podziwiać tego mistrza brzmień i nowatorskich pomysłów muzycznych na koncercie w naszym Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. Frisell przedstawił swój projekt znajdujący się na krążku „Beautiful Dreamers”.
MARY HALVORSON - THUMBSCREW
22.05.2014 o godz. 20.30 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego wystąpiła gitarzystka Mary Halvorson. Towarzyszyli jej:  kontrabasista Michael Formanek oraz  Thomas Fujiwara na perkusji.
JUBILEUSZ 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ MARKA GASZYŃSKIEGO
17.04.2014 miał miejsce niezwykły koncert z okazji JUBILEUSZU 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ MARKA GASZYŃSKIEGO – dziennikarza muzycznego, autora książek oraz niezapomnianych piosenek,
Tylko u nas. Wodecki i Mitch & Mitch - 2 koncerty i nagranie płyty!
30.04.2014 o godz. 17.00 i 20.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, z niezwykłymi koncertami wystąpił Zbigniew Wodecki oraz Mitch & Mitch.
Muzyka polska XIX w.
25.05.2014 o godz. 19.00 odbył się Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej p/d Pawła Przytockiego z udziałem pianistki Leonory Armellini.
Strumenti della Passione
13.04.2014 o godz. 19.00 w Studiu  im. W. Lutosławskiego w koncercie Strumenti della Passione wystąpili: Marek Rzepka - bas, Bolette Roed - flet prosty oraz Orkiestra Arte dei Suonatori
ADAM BAŁDYCH & YARON HERMAN
30 maja 2014 o godz. 20.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej gościliśmy  skrzypka Adama Bałdycha, który wystąpił  w duecie z izraelskim pianistą Yaronem Hermanem. Właśnie tego dnia swoją europejską premierę miał najnowszy album Bałdycha “The New Tradition” nagrany wraz z Hermanem dla jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni fonograficznych - ACT MUSIC.
VI Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy
8 i 9 maja 2014 o godz. 19.00  w Studiu im. W. Lutosławskiego odbywał się zorganizowany przez Fundacja Jazz Art. VI Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy. Festiwal  ten był ciekawą prezentacją i promocją twórczości wybitnego kompozytora w szerokiej formule.
Sinfonia Varsovia, Maxim Timofeev i Sergey Polyanichko
Wielkie dzieła Chaczaturiana i Liszta zabrzmiały 14.04.2014 o godz. 19.00
w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Wystąpili pianista Maxim Timofeev oraz Sinfonia Varsovia pod batutą Sergeya Polyanichko. Poniedziałkowy koncert otworzyła I Symfonia Arama Chaczaturiana 

 


NOWA TRADYCJA 2014 15-18 maja
Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja po raz pierwszy został zorganizowany w 1998 roku. W tym roku mieliśmy już jego XVII edycję. Od początku swojego istnienia jego najważniejszym celem jest popularyzacja muzyki folkowej w Polsce
ORSZAK WESELNY / ŻAŁOBNY RAPSOD - pamięci Oskara Kolberga
11.05.2014 o godz. 20.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany ORSZAK WESELNY / ŻAŁOBNY RAPSOD. Pomysł tego koncertu wziął się z konceptu zderzenia ze sobą obrzędów związanych z dwoma najważniejszymi momentami w życiu człowieka – ślubem i pogrzebem.
Trzej panowie B - Brahms, Bartók, Bizet
1.06.2014 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wysłuchaliśmy muzyki Johannesa Brahmsa, Béli Bartóka i Georgesa Bizeta, inspirowanej folklorem węgierskim i prowansalskim. Wykonawcami koncertu byli wiolonczelista István Várdai i Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza.
MOZART UWERTURA
8.06.2014 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w koncercie zatytułowanym MOZART UWERTURA wystąpili światowej sławy śpiewaczka Olga Pasiecznik  i Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego. Artyści wykonali arie, uwertury i symfonie Wolfgana Amadeusa Mozarta.
Koncert charytatywny na rzecz Fundacji Anny Dymnej MIMO WSZYSTKO
14 czerwca 2014 o 20.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, odbył się koncert charytatywny Pan-European Philharmonia pod batutą Petera Tiborisa (Nowy Jork, USA) z gościnnym udziałem sopranistki Eilany Lappalainen (Nowy Jork, USA).
Mistrzowie skrzypiec Indii po raz pierwszy w Polsce
12.06.2014 o godz. 20.00 w Muzycznym Studiu im. A. Osieckiej gościliśmy braci Ganesh-Kumaresh, mistrzów muzyki klasycznej południowych Indii, laureatów dziesiątek prestiżowych nagród i wyróżnień, celebrujących 40-lecie pracy
Me Myself And I
27.06.2014 o godz. 20.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego gościliśmy zespół Me Myself And I w skladzie:  Magdalena Pasierska, Michał Majeran, Karol Giżewski.


X KONKURS MUZYKI XX I XXI WIEKU DLA MŁODYCH WYKONAWCÓW ‘2014
15.06.2014 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wysłuchaliśmy Koncertu Laureatów X Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców. Konkurs ten odbywa się co dwa lata, od roku 1992 (z powodu braku dotacji w 2011 Konkurs nie odbył się.
Jacky Terrasson Trio
4.07.2014 o godz. 20.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się  Koncert  Specjalny z okazji otwarcia  XX, Jubileuszowej edycji Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce w Warszawie. Wystąpił zespół Jacky Terrasson Trio w składzie: Jacky Terrasson - fortepian, Burniss Travis - kontrabas, Leon Parker - perkusja.
XXI Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej
5.07.2014 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany Ouvertures & Concerts au goût galant inaugurujący XXI Międzynarodową Letnią Akademię Muzyki Dawnej. W tym roku Festiwal odbywa się pod hasłem Georg Philipp Telemann i Jesień Muzycznego Baroku.
CHOPIN I JEGO EUROPA
Jubileuszowy 10. Festiwal Chopin i jego Europa już za nami! Tegoroczna edycja trwała 17 dni, w trakcie których odbyło się ponad 30 koncertów, zarówno recitali, koncertów kameralnych, jak i symfonicznych. Wystąpili ulubieńcy festiwalowej publiczności: Maria João Pires, Dang Thai Son, Jan Lisiecki, oraz Andreas Staier, Peter Jablonski, Alexey Zuev, Tobias Koch,
VERBUM NOBILE Stanisława Moniuszki
14.09.2014 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert inaugurujący sezon artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej. Wzorem ostatnich lat sezon rozpoczęło wykonanie koncertowe opery. Tym razem było to Verbum nobile Stanisława Moniuszki do libretta Jana Chęcińskiego
100-lecie urodzin Andrzeja Panufnika
100 lat temu, 24 września 1914, urodził się Andrzej Panufnik - wielki kompozytor, emigrant, autor muzyki głęboko związanej z ojczystym krajem. Rocznicę tę obchodzi cały świat muzyczny, a szczególnie Polska, gdzie kompozytor spędził 40 lat życia.
Lilianna Stawarz i Wrocławska Orkiestra Barokowa
27.09.2014 o godz. 19.00 w Studia im. Witolda Lutosławskiego gościliśmy na koncercie klawesynistkę Lilianne Stawarz i Wrocławskią Orkiestrę Barokową. Artyści wykonali utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta i Josefa Haydna. 
Warszawska Jesień
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień już za nami. W tym roku była to już 57. edycja Festiwalu, na program którego złożyły się przede wszystkim utwory przeznaczone na instrumenty muzyki dawnej, różnych kultur tradycyjnych oraz instrumenty nietypowe bądź rzadko używane. Chodzi o nową muzykę
Koncert zespołu RGG
17.10.2014 o godz. 20.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpił zespóu RGG. Od 2001 roku RGG jest coraz bardziej identyfikowane z europejskim smakiem muzyki improwizowanej, wykonywanej przez trio fortepianowe. Od roku 2013 trio występuje w odmienionej formule.
ATOM STRING QUARTET
28.11.2014 o godz. 20.30 w naszym Studiu Koncertowym wystąpił wiodący polski zespół jazzowy Atom String Quartet. Jest to jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej tych czterech najsympatyczniejszych
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014
Już po raz czwarty odbyła się gala wręczenia nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej”. 30 września 2014 o godz. 19.30 na koncercie w naszym Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego poznaliśmy laureatów IV edycji wybranych przez całe środowisko muzyczne spośród ponad 150 kandydatur w trzech kategoriach:
Tygiel Kolberga
13.10.2014 o godz. 19.30 w naszym Studia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert „Tygiel Kolberga – Białorusini, Polacy i Żydzi”. Bała to próba zobaczenia tradycyjnej kultury tych narodów przez współczesnych wykonawców, którzy szukają starych dźwięków i tradycyjnego repertuaru.
IMENEO Georga Friedricha Haendla
4.10.2014 o godz. 19.30 rozpoczęliśmy  nowy cykl koncertów organizowanych wspólnie przez Warszawską Operę Kameralną i Program 2 Polskiego Radia. Cykl zainaugurowała opera  IMENEO Georga Friedricha Haendla. Soliści, Zespół Wokalny oraz Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Władysława Kłosiewicza przedstawili wersję koncertową dzieła. Koncert odbył się w naszym Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego
DALEKIE WYBRZEŻA CISZY
16.10.2014 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyło się widowisko muzyczne w/g wierszy Jana Pawła II zatytułowane DALEKIE WYBRZEŻA CISZY.

KONCERT TURECKIEJ MUZYKI CHÓRALNEJ
Yunus Emre Enstitüsü - Centrum Kultury Tureckiej i Ambasada Republiki Tureckiej w Warszawie zaprosili 11.10.2014 o godz. 19.00 do Studia Koncertowego im. W. Lutosławskiego na  koncert TURECKIEJ MUZYKI CHÓRALNEJ. Koncert odbył się w ramach


Koncert symfoniczny
26.10.2014 o godz. 19.00 odbył się Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. W programie koncertu znalazły się Dedykacja Jerzego Maksymiuka, Koncert fortepianowy nr 18  B-dur

Tryptyk „Musica Vincit Omnia” – Generacje XVIII „polsko-amerykańskie”
Z okazji 90. rocznicy urodzin wybitnego dyrygenta i kompozytora Andrzeja Markowskiego i 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich w dniach 25-27.10.2014 w Warszawie odbył się cykl wydarzeń: Tryptyk MUSICA VINCIT OMNIA - Generacje XVIII „polsko-amerykańskie”.

Yagi/Zimpel/Honda
30.11.2014 o godz. 20.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert jazzowy, w którym wystąpili MICHIYO YAGI (koto, śpiew), WACŁAW   ZIMPEL (klarnety) i TAMAYA HONDA (perkusja).
.
SINFONIA IUVENTUS / GEORGE TCHITCHINADZE
18.10.2014 o godz. 19.00 wystąpiła w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus z udziałem gruzińskiego dyrygenta George’a Tchitchinadze.
Etno-jazz i THEODOSII SPASSOV TRIO
2.11.2014 o godz. 19.00 w  naszym Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego gościliśmy THEODOSII SPASSOV TRIO w składzie: Theodosii Spassov - kaval, śpiew, Peyo Peev - gadulka, Hristiyan Tsvyatkov - gitara
Requiem Ludowe
9.11.2014 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego obył się koncert Requiem Ludowe, będący najnowszym projektem zespołu Kwadrofonik, przygotowanym z okazji obchodów Roku Oskara Kolberga. To projekt inspirowany muzyką tradycyjną, do którego kwartet zaprosił  śpiewaka - Adama Struga.
10. Festiwal Kwartesencja
10. edycja Festiwalu Kwartesencja już za nami. Odbyły się 3 koncerty w dniach 14-16.11.2014. Wszystkie o godz. 20.00.  
Koncert z cyklu radi/O/pera
Kolejny koncert z cyklu radi/O/pera zorganizowany przez Warszawską Operę Kameralną i Program 2 Polskiego Radia odbył się 19.11.2014 o g. 19.30 w Studiu  Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.
Jubileusz Elżbiety Wojnowskiej
10.11.2014, o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego gościliśmy Elżbietę Wojnowską. Artystka  wystąpiła w koncercie jubileuszowym z okazji  40-lecia pracy twórczej.
Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2014
20.11.2014 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2014- najważniejszej nagrody Polskiego Radia.
Myrczek & Tomaszewski w Studiu Osieckiej
26.11.2014 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej gościliśmy znakomity duet Myrczek & Tomaszewski na koncercie promującym płytę „Love Revisited”.

Wielki Splendor – Gala wręczenia nagród Teatru Polskiego Radia
Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia Teatr Polskiego Radia wręczał swoje najważniejsze wyróżnienia – nagrody Wielkiego Splendora dla wybitnych twórców teatru radiowego.
Koncert Dolce Vita
7.12.2014 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się  koncert Dolce Vita. Taki tytuł nosił  również film Federico Felliniego, nagrodzony Oscarem w 1962. To oczywiście jeden z najbardziej znanych filmów w historii kina.
Tanini Trio
4.12.2014 o godz. 19.00 w koncercie zorganizowanym z okazji 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski i Turcji w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpił Tanini Trio. Zespół tworzą trzej znakomici artyści z Turcji - Tahir Aydoğdu, Bilgin Canaz i Hakan Ali Toker. Aydoğdu jest wirtuozem tradycyjnego instrumentu tureckiego kanun.
LULLY – RAMEAU – CHARPENTIER
3.12.2014 o godz. 19.30  w naszym Studiu  im. Witolda Lutosławskiego odbył się  czwarty już  koncert z cyklu radi/O/pera zorganizowany przez Warszawską Operę Kameralną i Program 2 Polskiego Radia. W koncercie udział więli: Marta
ROMÂNIA MEA z cyklu „Partytury Fotograficzne”
2.12.2014 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert ROMÂNIA MEA z cyklu „Partytury Fotograficzne”

Big-band KONGLOMERAT p/d Nikoli Kołodziejczyka
19.12.2014 o godz. 20.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert jazzowy promujący płytę Chord Nation. Wystąpił Big-band KONGLOMERAT pod dyrekcją Nikoli Kołodziejczyka.
ORSZAK WESELNY / ŻAŁOBNY RAPSOD
11.12.2014 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego przedstawiliśmy spektakl zatytułowany ORSZAK WESELNY / ŻAŁOBNY RAPSOD, zamykający obchody Roku Kolberga 2014. Pomysł tego koncertu - spektaklu wziął się z konceptu zderzenia ze sobą obrzędów związanych z dwoma najważniejszymi momentami w życiu człowieka – ślubem i pogrzebem. Orszak weselny
MONASTER z cyklu „Partytury Fotograficzne”
20.12.2014 o 19.30 odbył się koncert MONASTER z cyklu Partytury Fotograficzne. MONASTER to fotograficzna opowieść Mariusza Wideryńskiego o prawosławnym monastycyzmie w Polsce,
Koncert kolędowy
Jak co roku na początku stycznia zaprosiliśmy Państwa do naszego Studia  Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego na koncert kolędowy zatytułowany Jacek Hałas i jego GOŚCIE - w cztery strony świata (4.01.2015 godz. 19.00). W koncercie udział wzięli:


Od Hiszpanii po Amerykę Łacińską
25.01.2015 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadził José Maria Florêncio. Solistą był akordeonista Maciej Frąckiewicz ...
Nguyên Lê Trio
27.01.2015 o godz. 20.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego gościliśmy  Nguyên Lê Trio w składzie: Nguyên Lê - gitary, Chris Jennigs - kontrabas, Jacek Kochan - perkusja.
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII
Zapraszamy na 12 edycję Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”. Ideą festiwali  było i jest ukazanie muzyki Witolda Lutosławskiego w interesującym a istotnym dla niej kontekście. Ogniwa dwunastego „Łańcucha” to pięć koncertów, które odbędą się w Warszawie między 25 stycznia a 7 lutego 2015.
Koncerty z muzyką Haendla w ramach cyklu radi/O/pera
W lutym rozpoczęliśmy kontynuację cyklu koncertów radi/O/pera, którego ideą jest prezentowanie dzieł operowych epoki baroku i klasycyzmu w wersjach koncertowych oraz dzieł wokalno-instrumentalnyc­h i
Koncert Polskiej Orkiesrty Sinfonia Iuventus
24.01.2015 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Do udziału w koncercie zespół zaprosił solistów: skrzypka Łukasza Błaszczyka,
Maksymiuk, Szymczewska i Polska Orkiestra Radiowa
15.02.2015 o godz. 19.00 w radiowym Studiu im. W. Lutosławskiego wraz z Polską Orkiestrą Radiową wystąpili: skrzypaczka Agata Szymczewska i Jerzy Maksymiuk
Recital Włodka Pawlika
2.02.2014 o godz. 19.00 w radiowym Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się recital pianisty Włodka Pawlika - laureata Grammy Award 2014, w  rok po jej przyznaniu. W programie znalazły się utwory z nagrodzonej płyty „Night in Calisia”, a także kolędy polskie z płyty wydanej w 2013 - nazywanej dziś przez wielu „kultową” oraz standardy jazzowe.

Marcin Masecki i Oleś Brothers & Christopher Dell
25.02.2015 o godz. 20.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się dwu częściowy koncert. W pierwszej części wystąpił pianista Marcin Masecki z projektrm "Mazurki", a po przerwie Oleś Brothers & Christopher Dell przedstawili projekt zatytułowany KOMEDA AHEAD.
Recital chopinowski Pawła Wakarecego
1.03.2015 o godz. 12.00 w radiowym Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpił  pianista Paweł Wakarecy.  Recital odbył się w ramach cyklu Koncertów Urodzinowych Fryderyka Chopina. Cykl ten organizowany jest od 2002 roku przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową i  Programem 2 Polskiego Radia. Celem jego jest uczczenie rocznicy urodzin Chopina 
Argentyńskie chamamé i Chango Spasiuk w Studiu Lutosławskiego
11.03.2015 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego gościliśmy Chango Spasiuka z zespołem - jednego z najważniejszych przedstawicieli nowej argentyńskiej muzyki folkowej. Podstawą jego twórczości jest chamamé,
Sexmob w Studiu Lutosławskiego
23.03.2015 o godz. 20.00 w naszym Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpił zespół Sexmob, który już prawie 20 lat kontynuuje redefiniowanie jazz’owej tradycji, będąc zarazem jej częścią.
Generacje XIX
15.03.2015 o godz. 19.00 w naszym Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się XIX Koncert z cyklu Generacje. Cykl ten organizowany od 2003 roku  przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Program 2 Polskiego Radia i Związek Kompozytorów Polskich prezentuje różne nurty w nowej muzyce polskiej i postawy twórcze różnych pokoleń.
Haydn - Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu
21.03.2015, godz. 19.30 w naszym Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego usłyszeliśmy oratorium Haydna Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu Hob. XX/2 wykonanym w ramach cyklu radi/O/pera.
Koncert z okazji Święta Narodowego Węgier
Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Program 2 Polskiego Radia zorganizowali koncert 16.03.2015 o godz. 19.00 z okazji Święta Narodowego Węgier zatytułowany "Nasz Marzec 1848", w którym wystąpili: skrzypek Voytek Proniewicz i pianista Wojciech Waleczek.
Ensemble Peregrina w Studiu im. Witolda Lutosławskiego
29.03.2015 o godz. 19.00 w radiowym Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpił znakomity Ensemble Peregrina z Bazylei.  Artyści przedstawili program prezentujący polską muzykę średniowieczną w
Koncert zespołu JAZZPOSPOLITA
17.04.2015 o godz. 20.30 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego gościliśmy zespół JAZZPOSPOLITA. Obecny na scenie od 2009 roku, stał się jednym z ciekawszych zjawisk muzycznych. Zespół w ciągu pięciu lat wydał
Adam Bałdych Imaginary Quintet
Fundacja Jazzarium i Program 2 PR zorganizowali 22.05.2015 o godz. 20.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego  koncert z udziałem Adam Bałdych Imaginary Quintet. Artyści wykonali utwory z dwóch ostatnich płyt nagranych dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT Music: „Imaginary Room” oraz „The New Tradition”. Kompozycje

Henry Purcell - Dido and Aeneas
25.04.2015 o godz. 19.30 w naszym Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy koncert z cyklu radi/O/pera, zorganizowany wspólnie przez Warszawską Operę Kameralną i Program 2 Polskiego Radia. Usłyszeliśmy
Muzyka do języków - Japonia. Malerai i goście z Japonii
8.04.2015 o godz. 20.00 w Studiu im. Władysława Szpilmana (Główny budynek Polskiego Radia, Al. Niepodległości 77/85) odbył się koncert  promujący płytę „Utsuroi”, będącą kolejną odsłoną cyklu „muzyka do języków”. Inspiracja brzmieniem 
Koncert symfoniczny
26.04.2015 o godz. 19.00 w naszym Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Pawła Przytockiego z udziałem pianisty Denisa Zhdanova. W programie znalazły się dzieła Ignacego Jana Paderewskiego, Ludwiga van Beethovena i Piotra Czajkows­kiego.
BONGA ANGOLA w Studiu im. W. Lutosławskiego
Na zaproszenie Festiwalu Filmów Afrykańskich Afrykamera przyjechał do Polski legendarny muzyk z Angoli BONGA ANGOLA. Jego koncertem rozpoczęły się obchody jubileuszowej 10 edycji AfryKamery. Muzyk, pieśniarz i bojownik o utrzymanie tożsamości narodowej Angolii i wyzwolenia się spod wpływów kolonialnych – BONGA – zagrał jedyny koncert w Warszawie. Koncert odbył się 20.04.2015 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego o godz. 19.00.

Różewicz - in memoriam. Koncert Karoliny Cichej
24.04.2015, godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na koncercie  zatytułowanym  Różewicz - in memoriam. gościliśmy Karolinę Cichą z zespołem. Tadeusz Różewicz napisał kiedyś, że „rozwód poezji współczesnej z muzyką jest faktem dokonanym”.

Power Of The Horns. Koncert super grupy
30.04.2015 z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu w Studiu im. Witolda Lutosławskiego gościliśmy na koncercie reaktywowany„big-band” Power Of The Horns. Muzycy wystąpili z premierowym materiałem­
Muzyka ciała w Studiu im. Władysława Szpilmana!
W Studiu im. W. Szpilmana w sobotę 25.04.2015 o godz. 19.00 odbył 10-ty koncert z cyklu Trans-fuzja! Mówimy często o „mowie ciała”, ale ta forma komunikacji jest zbiorem gestów, ruchów, jest bezdźwięczna. A czy wsłuchiwaliśmy się kiedyś w nasze ciało?
Muzycy z Indii oraz Kapela ze Wsi Warszawa w Studiu im. A. Osieckiej
6.05.2015, o godz. 20.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej na specjalnym koncercie gościliśmy muzyków z Indii oraz Kapelę ze Wsi Warszawa 
Ballo... Koncert utworów Claudio Monteverdiego
23.05.2015 o godz. 19.30  w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert z cyklu riadi/O/pera zorganizowany wspólnie przez Warszawską Operę Kameralną i Program 2 Polskiego Radia.  Wykonawcy przedstawili utwory Claudio Monteverdiego.
Koncert Jubileuszowy Tadeusza Strugały
24.05.2015 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zorganizowany z okazji Jubileuszu 80. urodzin i 60-lecia pracy artystycznej Tadeusza Strugały
XVIII Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja
W dniach 13-17 maja 2015 odbył się XVIII Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja 2015. Festiwal po raz pierwszy został zorganizowany w 1998 roku. Od początku swojego istnienia jego najważniejszym celem jest popularyzacja muzyki folkowej w Polsce oraz promowanie nowych grup inspirujących się polską muzyką ludową oraz muzyką mniejszości  narodowych i etnicznych.

Gramy dla Wojtka...
12.05.2015 w naszym Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert charytatywny dla Wojtka Przybylskiego, ale my grajmy dalej... i pomóżmy Wojtkowi wrócić do zdrowia.­ 22 1440 1101 0000 0000 0325 8057 WOJTEK PRZYBYLSKI – to nr konta Polskiej Fundacji Muzycznej na które można nadal dokonywać wpłat dla Wojtka Przybylskiego.­
Nadal gramy dla Wojtka...
12 maja 2015 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zagraliśmy dla Wojtka Przybylski­ego, wspaniałego reżysera dźwięku, przez większość życia związanego z Polskim Radiem. Wojtek zmagał się  z ­ciężką chorobą. Potrzebował naszej życzliwości, serca, zaangażowania i dlatego „graliśmy” dla Wojtka dalej.
Sylvie Courvoisier Trio
13.06.2015 o godz. 20.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpiło Sylvie Courvoisier Trio, grupa, w której do pianistki dołączył znakomity basista Drew Gress i perkusista Kenny Wollesen. Był to kolejny koncert zorganizowany przez Fundację Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia.
BASSO I Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2015
14.06.2015 o godz. 19.00 odbył się koncert kameralny VOYAGE w ramach BASSO I. Międzynarodowego Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2015 z udziałem Petra Wagnera - viola da gamba i Władysława Kłosiewicza - klawesyn. Artyści wykonali program: Marin MARAIS - La Polonaise, Suita g-moll, Antoine FORQUERAY - Le Couperin, François COUPERIN - Pompe funèbre, Paweł SZYMAŃSKI – „Les Poiriers en Pologne ou une Suite de Pieces Sentimentales de Clavecin faites par Mr Szymański”.

MOZART w cyklu radi/O/pera
20.06.2015 w radiowym Studiu im. W. Lutosławskiego na ostatnim przed wakacjami koncercie z cyklu radi/O/pera, który odbył się w ramach jubileuszowego 25. Festiwalu Mozartowskiego wystąpiła Anna Radziejewska - mezzosopran i Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense p/d Przemysława Fiugajskiego. 

Zakończenie Sezonu koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
21.06.2015 w naszym Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny, który zakończył sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej. Solistami byli światowej sławy klarnecista Wolfgang Meyer i młody polski klarnecista, studiujący w Niemczech – Krzysztof Grzybowski. Całość poprowadził nowy Dyrektor Artystyczny orkiestry - Michał Klauza.
SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
XV edycja Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU ­MIASTU rozpoczęta. Koncert Inauguracyjny odbył się w 11.06.2015 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wystąpili: kontrabasista Bogusław Furtok i Orkiestra Sinfonia Varsovia.
Galeria miniART
17 czerwca 2015 w foyer Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego została otwarta galeria grafiki i malarstwa miniART, której głównym założeniem jest promocja młodych talentów. Galeria powstała dzięki współpracy Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
XXII Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej
W radiowym Studiu im. W. Lutosławskiego odbyły się dwa koncerty w ramach XXII Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej (15 i 18.07.2015, godz. 19.00). Tematem przewodnim tegorocznej Letniej Akademii
11. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA
15.08.2015 rusza 11. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA, w ramach którego odbędą się 32 koncerty: w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego i Bazylice św. Krzyża. Będą to recitale, koncerty kameralne oraz symfoniczne. Wystąpią wielcy wykonawcy. Zostaną zaprezentowane znane i nieznane
Irek Wojtczak / Folk Five
27.09.2015 o godz. 20.00 w Studiu Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w koncercie zorganizowanym przez Fundację Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia, wystąpił Irek Wojtczak z zespołem, przedstawiając swój najnowszy album będący przykładem fu­zji jazzu i polskiej muzyki ludowej.
Zmarł Wojtek Przybylski
21 lipca zmarł nasz przyjaciel i kolega Wojtek Przybylski, wspaniały reżyser dźwięku, człowiek o niezwykłej wrażliwości. Miał ogromne doświadczenie w nagraniach różnych form i stylów muzycznych. Do swojej pracy podchodził z wielką pasją.
Sztuka Transkrypcji
30.08.2015 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany Sztuka Transkrypcji. Wykonawcami byli: Petra Somlai - fortepian, Kwartet Arte dei Suonatori w składzie: Ewa Golińska - skrzypce I, Aureliusz Goliński - skrzypce II, Anna Nowak-Pokrzywińska - altówka, Tomasz Pokrzywiński - wiolonczela oraz Małgorzata Klisowska - flet traverso.
Koncert Beaty Pater
W sobotę, 5.09.2015 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła mieszkająca w Kalifornii Beata Pater - wokalistka, skrzypaczka i kompozytorka. Artystka promowała swój najnowszy album „Golden Lady”, po wysłuchaniu którego recenzent CriticalJazz.com napisał „Przyszłość jazzowej wokalistyki jest w dobrych rękach!”.
Premiera opery Michała Kleofasa Ogińskiego
13.09.2015 o godz..19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego na koncert inaugurującym sezon artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej wysłuchaliśmy jednoaktowej opery Michała ­Kleofasa Ogińskiego zatytułowanej Zelis et Valcour ou Bonaparte au Caire
Les Indes Galantes w ramach Festiwalu Oper Barokowych Dramma per Musica
11.09.2015 o godz. 19.30 było można wysłuchać wersji koncertowej opero-baletu w IV aktach "Les Indes gal­antes" Jeana-Philippe'a Rameau (Studio­
Festiwal KWADROFONIK
W dniach  4-6.09.2015 w Studiach Polskiego Radia odbywał się Festiwal KWADROFONIK. W tym roku minie 10 lat działalności zespołu Kwadrofonik
Recital wokalny
28.09.2015 o godz. 19.00 w Studiu im Witolda Lutosławskiego z recitalem wokalnym wystąpił tenor Karol Kozłowski, któremu przy fortepianie towarzyszyła Jolanta Pawlik. Artyści wykonali cykl pieśni Winterreise Franza Schuberta. 
Olga Pasiecznik śpiewa Kantaty Haendla
29.09.2015 w naszym Studiu im. Witolda Lutosławskiego na pierwszym po wakacyjnej przerwie koncercie z cyklu radi/O/pera gościliśmy Olgę Pasiecznik - sopran,  Annę Kowalską i Antona Birulę -gitara barokowa, teorba, lutnie barokowe, Tomasza Frycza - wiolonczela barokowa i Liliannę Stawarz - klawesyn.

58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyły się koncerty 58. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej  „Warszawska Jesień”.
10. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Improwizowanej AD LIBITUM
Jubileuszowa edycja festiwalu to 3 dni maratonów koncertowych (8 koncertów) i warsztaty pod hasłem Freedom in Unity / Wolność w jedności.
Koncerty odbywały się w Laboratorium CSW, Sali im. W. Krukowskiego (15.10.2015, godz. 19.30) oraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (16 i 17.10.2015, godz. 19.30)
Orkiestra NAXOS w Studiu im. W. Lutosławskiego
2.10.2015 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert promujący płytę „Live at POLIN-COEXIST” Orkiestry NAXOS.
II Bitwa Tenorów na róże
3.10.2015 o godz. 19.00 w radiowym Studiu im. Witolda Lutosławskiego słuchaliśmy koncertu zatytułowanego II Bitwa Tenorów na róże, zorganizowanego z okazji 10-lecia Mazowieckiego Teatru Muzycznego
FREUNDSCHAFT KLINGT / NUTY PRZYJAŹNI
8.10.2015 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego w koncercie FREUNDSCHAFT KLINGT / NUTY PRZYJAŹNI wystąpiła Orchester der Landesregierung Düsseldorf e.V., przedstawiając arcydzieła z Polski i Niemiec.
Literacki Benefis Ernesta Brylla
13.10.2015 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się  Literacki Benefis Ernesta Brylla. Koncert zorganizowali: Fundacja Duży Format
Myra Melford
23.10.2015 o godz. 20.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert jazzowy zorganizowany przez Fundację Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia. Wystąpili:  Myra Melford ze swoim zespołem  Snowy Egret.
Koncert Jubileuszowy Danuty Błażejczyk
14.10.2015, o godz. 19.30 w radiowym studiu im. Witolda Lutosławskiego gościliśmy Danutę Błażejczyk w koncercie zatytułowanym TAKI CUD I MIÓD okazji  jej Jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej. Danuta Błażejczyk przygotowała na ten wieczór wyjątkowy repertuar, który


Koncert symfoniczny
W niedzielę 25.10.2015 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy z udziałem akordeonisty Klaudziusza Barana.

Pigmalion J.P.Rameau i inne utwory francuskiego Baroku
20.10.2015 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego na koncercie z cyklu radi/O/pera artyści przedstawili utwory francuskiego Baroku. Były to utwory Jeana Philippa RAMEAU i Nicolasa CLÉRAMBAULT. Usłyszeliśmy m.in. wersję koncertową acte de ballet Pigmalion Jeana-Philippa RRAMEAU

John Tilbury Grand Tour
27.10.2015 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert zorganizawany przez Fundację 4.99 i Program 2 Polskiego Radia zatytułowany Grand Tour, którego wykonawcami byli pianiści John Tilbury, Zygmunt Krauze i Szabolcs Esztenyi oraz perkusista Hubert Zemler. Artyści wykonali m.in.utwory  Mortona Feldmana, Terry’ego Rileya, Tomasza Sikorskiego i Zygmunta Krauzego.
Bez paniki, to tylko nauka!
9.11.2015 o godz.19.00 odbył się wykład prof. Michała Hellera pt. "Gdy przestrzeń była Bogiem. Nauka a nasz obraz świata”.

Niemieckie i francuskie spojrzenie na romantyzm
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus wystąpiła 24.10.2015 o godz. 19.00 w Studiu  im. Witolda Lutosławskiego. Solistą był wybitny wiolonczelista i kameralista Rafał Kwiatkowski,
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015
11 listopada 2015 o godz. 19.00, podczas uroczystej Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, poznaliśmy laureatów piątej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci wybrani przez środowisko muzyczne odebrali statuetki
Samuel Blaser Quartet
13.11.2015 o godz. 20.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego na koncercie jazzowym zorganizowanym przez Fundację Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia, wystąpił Samuel Blaser Quartet.

XIV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
Koncert Laureatów XIV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Kazimierza Serockiego 2015 już za nami. Odbył się w niedzielę, 15.11.2015 o godz. 18.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Augustin Dumay, Esther Yoo i Sinfonia Varsovia
W środę 4.11.2015 o godz. 19:00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się niezwykły koncert łączący pokolenia. Wyróżniona tytułem „BBC New Generation Artist” skrzypaczka Esther Yoo i doświadczony artysta Augustin Dumay, wystąpili z Orkiestrą Sinfonia Varsovia . W programie znalazły się arcydzieła Schuberta i Brahmsa.
Recittal fortepianowy Francesco Tristano
7 grudnia 2015 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego mieli Państwo okazję wzięcia udziału w wycieczce w nieznane w wieczorze pełnym niespodzianek. Na jedynym koncercie w Warszawie wystąpił, urodzony w Luksemburgu, pianista i kompozytor Francesco Tristano, człowiek dla którego w muzyce nie istnieją żadne podziały.
II Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego
W dniach 6-12 listopada 2015 odbywała się przygotowana przez Fundację „AVE ARTE” druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego. Organizatorzy przygotowali  koncerty symfoniczne, kameralne i jazzowe, wystawy,
Sinfonia Viva - Muzyka polska
 21.11.2015 o godz. 19.00 w Studia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert promujący płytę Sinfonia Viva - Muzyka polska. Orkiestra Sinfonia Viva - nagrodzona prestiżowym „ZŁOTYM ORFEUSZEM 2015” we Francji - dokładnie 21 listopada 2015 obchodziła swoje 17 urodziny.
Lutoslawski Youth Orchestra
20.11.2015 o godz. 19.00 w Studiu im. W.Lutosławskiego odbył się koncert galowy Lutoslawski Youth Orchestra z udziałem skrzypka Jakuba Jakowicza. Koncert poprowadził  Adrián Varela.
Nowa wystawa w galerii miniART
3 listopada 2015 o godz. 18.00 w galerii miniART w foyer Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego została otwarta  kolejna wystawa. Tym razem prezentowane są prace Mariusza Filipowicza.
Chór Polskiego Radia w Studiu im. W.Lutosławskiego
6.12.2015 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego w koncercie z cyklu dedykacje muzyczne zatytułowanym Sonus Universi wystąpił Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego.

Renaud Garcia-Fons SOLO
W dniu 11.12.2015 o godz. 20.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert jazzowy zorganizowany przez Fundację Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia. Wystąpił kontrabasista Renaud Garcia-Fons

Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2015
10.12.2014 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2015 - najważniejszej nagrody Polskiego Radia.
Kate Liu w Studiu im. W. Lutosławskiego
W niedzielę 29.11.2015 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego zagrała Kate Liu, Laureatka III nagrody i Nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. W programie pierwszej, solowej części wieczoru pianistka wykonała utwory Fryderyka Chopina

MAREK NAPIÓRKOWSKI & ARTUR LESICKI „CELULOID”
Marek Napiórkowski i Artur Lesicki - czołowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przyjaciele od lat dzieciństwa – wystąpili 21.01.2016 o godz. 19.00 w naszym Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego. Po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie,  formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię
Podhalańska pastorałka
5.01.2016 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbyło się spotkanie z tradycjami świątecznymi i noworocznymi Podhala i innych regionów Podtatrza, które przybliżył nam znakomity góralski muzyk Jan Karpiel- Bułecka. Zabrzmiały kolędy, pastorałki i oracje kolędnicze, usłyszeliśmy także opowieści o tym,
Koncert symfoniczny
17.01.2016 o godz. 19.00 w Studiuim. W. Lutosławskiego obył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją José Marii Florêncio. Solistą  był pianista Marek Bracha. W programie koncertu
Koncert symfoniczny
24.01.2016 o godz. 19.00 w radiowym Studiu Koncertowym im.W. Lutosławskiego wystąpili saksofonista Paweł Gusnar oraz Polska Orkiestra Radiowa. Koncert poprowadził Michał Klauza. Artyści wykonali program: Alfred SCHNITTKE –

Życzenia 2015
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE...
Johann Sebastian Bach - Weihnachts-Oratorium BWV 248
Program 2 Polskiego Radia i Warszawska Opera Kameralna zaprosili słuchaczy do wysłuchania Weihnachts-Oratorium / Oratorium na Boże Narodzenie - Johanna Sebastiana Bacha, które zostało zaprezentowane w ramach cyklu radi/O/pera w

Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio
28.01.2016 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego gościliśmy Audiofeeling Trio. Zespół wystąpił w składzie: Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Kuba Dworak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja. Koncert zorganizowały Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia.

Krajobraz po rewolucjach
25 stycznia 2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy wykładu  pt. "Krajobraz po rewolucjach”, który wygłosił historyk Adam Zamoyski. Kto winien jest WSZYSTKIEMU? Jakobińscy rewolucjoniści, iluminaci, masoni, polscy
Łańcuch 2016
Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XIII” już za nami. Odbywał się w dniach 31 stycznia – 13 lutego 2016 w Warszawie. Temat tegorocznego festiwalu - "Muzyczne przyjaźnie Witolda Lutosławskiego" został zaprezentowany w symfonicznych i kameralnych programach z udziałem wybitnych muzyków z Polski i zagranicy.
Antonio Caldara - Maddalena ai piedi di Cristo
Program 2 Polskiego Radia i Warszawska Opera Kameralna zaprosili słuchaczy do wysłuchania oratorium Maddalena ai piedi di Cristo (Magdalena u stóp Chrystusa) Antonio Caldary, które zostało zaprezentowane w ramach cyklu radi/O/pera w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego18.02.2016 o godz. 19.30

DAVE DOUGLAS / URI CAINE
W piątek 26.02.2016 o godz. 19.30 wo radiowym Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert jazzowy z cyklu Światowa Scena Jazzu. Wystąpili trębacz Dave Douglas i pianista Uri Caine.
Koncert symfoniczny
21.02.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny, w którym Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy gościła węgierskiego flecistę Jánosa Bálinta. Artyści wykonają program 
Koncert symfoniczny
28.02.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego z udziałem solisty - wiolonczelisty Tomasza Darocha.
MACIEJ FORTUNA TRIO
25.03.2016 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w koncercie z cyklu Światowa Scena Jazzu gościliśmy zespół MACIEJ FORTUNA TRIO w składzie: Maciej Fortuna - trąbka, elektronika, Jakub Mielcarek - kontrabas i Frank Parker - perkusja.
Koncert symfoniczny
6.03.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego  Polska Orkiestra Radiowa z udziałem solistów: pianisty Krzysztofa Dysa, kontrabasisty Pawła Pańty i perkusisty Krzysztofa Szmańdy wystąpiła na koncercie symfonicznym. Koncert poprowadził dyrektor artystyczny Orkiestry  Michał Klauza.

Georg Friedrich Haendel - ARIODANTE HWV 33
W niedzielę 20.03.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego usłyszeliśmy kolejny koncert z cyklu radi/O/pera. Tym razem była to wersja koncertowa opery Ariodante Georga Friedricha Haendla.
Spektakl Znak Jonasza
4.03.2016 o godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na odbył się w ramach Festiwalu Gorzkie żale / Nowe Epifanie spektakl zatytułowany Znak Jonasza.

W KRAINIE BARONA CYGAŃSKIEGO
Fundacja „StartSmart” przedstawiła w Studiu im. W. Lutosławskiego w piątek, 11.03.2016 o godz. 20.00
Koncert symfoniczny
3.04.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego na Koncercie symfonicznym wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa, którą poprowadził Antoni Wit, jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów.
Koncert symfoniczny z okazji jubileuszu 80. urodzin Jerzego Maksymiuka
24.04.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zorganizowany z okazji jubileuszu 80. urodzin Jerzego Maksymiuka. Wszystkie orkiestry, z którymi Maestro współpracuje dołączają do obchodów jubileuszowych, dlatego nie mogło zabraknąć i nas.

Johann Joseph Fux - ORFEO ED EURIDICE
Na ostatnim w tym sezonie koncercie z cyklu radi/O/pera (piątek, 22.04.2016, godz. 19.30, Studio im. W. Lutosławskiego) wysłuchaliśmy wykonania koncertowego opery Orfeo ed Euridice Johanna Josepha Fuxa, nadwornego kompozytora austriackich cesarzy, autora licznych oratoriów, oper i utworów religijnych.  
Marek Pospieszalski Quartet
W piątek, 29.04.2016 o godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w koncercie z cyklu Światowa Scena Jazzu wystąpił Marek Pospieszalski Quartet. Po wielu latach zbierania doświadczeń i inspiracji u innych muzyków, Marek Pospieszalski zaprezentował autorski projekt, własny obraz muzyki,
FLAMENCO – D’ARATE
W czwartek, 7.04.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się Nadzwyczajny Koncert Flamenco, inaugurujący cykl koncertów Agencji Muzycznej. Wystąpił zespół D’arate, grupa flamenco założona 7 lat temu przez lidera zespołu, śpiewaka Luisa Muñoza Torresa.
Modernistyczny Bartók i Romantyczny Chopin
8.04.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w koncercie
Modernistyczny Bartók i Romantyczny Chopin wystąpili artyści z Polski oraz z Węgier. W pierwszej części koncertu polski Hashtag Ensemble, wykonał
Maggid Tria Sefardix
16.04.2016 o godz. 18.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w koncercie zatytułowanym Maggid, gościliśmy Trio Sefardix w składzie: Jorgos Skolias - śpiew, Marcin Oleś - kontrabas i Bartłomiej Oleś - perkusja.
GENERACJE XX
 4.12.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany Generacje, impreza cykliczna organizowana już po raz dwudziesty przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Program 2 Polskiego Radia
MUZYKA TYTANÓW
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus gościła 9.04.2016 o godz. 19.00 w naszym Studiu Koncertowym  im. Witolda Lutosławskiego. Orkiestra wystąpiła w koncercie symfonicznym zatytułowanym  MUZYKA TYTANÓW. Zespół poprowadził Marcin Nałęcz-Niesiołowski, jeden z najbardziej cenionych polskich dyrygentów.
„Trzaska w Radiu”, czyli 50. urodziny Mikołaja Trzaski
W Międzynarodowym Dniu Jazzu, 30.04.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego gościliśmy obchodzącego 50-te urodziny saksofonistę Mikołaja Trzaskę.
Polacy w Hollywood
Agencja Muzyczna Polskiego Radia zorganizowała koncert muzyki filmowej – "Polacy w Hollywood" z cyklu W dobrym towarzystwie,­który odbył się 16.05.2016 o godz. 19.00  w Studiu  im. Witolda Lutosławskiego.
XIX Festiwal Folkowy Polskiego Radia NOWA TRADYCJA
­19. Festiwal Folkowy Polskiego Radia NOWA TRADYCJA już za nami.odbył się  w dniach 12-15 maja 2016 w Studiu im. W. Lutosławskiego­
Confusion Project
6.05.2016 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im Agnieszki Osieckiej wystąpił  Confusion Project  - trio  z Trójmiasta, powstałe na początku 2013 roku. Zespół tworzą: Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa i Adam Golicki - perkusja.Kro nie był niech żałuje.

Koncert symfoniczny
W dniu 22.05.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W.­ Lut­osławskiego wystąpiła Polska Orkiestra Rad­iowa p­od batutą Marka Pijarowskiego. Solistą w koncercie był skrzypek Jakub Jakowicz­
PLATYPUS ENSEMBLE w Studiu Szpilmana
­19.05.2016   o godz. 20.00 w Studiu im. Wł. Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85) gościliśmy  zespół PLATYPUS w sładzie: Kaoko Amano - sopran, Doris Nicoletti - flet, Teresa Doblinger - klarnet, Sophia Goidinger-Koch - skrzypce, Tomasz Skweres - wiolonczela, Frederik Neyrinck - fortepian, Jaime Wolfson - dyrygent­. Koncert zorganizowali Austriackie Forum Kultury i Program 2 Polskiego Radia.

Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje już za nami. Pierwsza edycja Festiwalu­­
Mateusz Pliniewicz Quartet
27.05.2016 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego w kolejnej odsłonie Światowej Sceny Jazzu wystąpił Mateusz Pliniewicz Quartet. ­Zespół
Koncert – spektakl: „Miasto/Wieś”
11.06.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się Koncert – spektakl: „Miasto/Wieś”, który zainaugurował cykl „Niezależna Scena Polskiego Rad­ia”.
Koncert Ania Szarmach i jej goście – „Shades of Love”
W środę, 1.06.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego w ramach cyklu koncertów Agencji Muzycznej Polskiego Radia "W dobrym towarzystwie" wystąpiła Ania Szarmach i jej goście. Artyści przedstawili  utwory ze swojej najnowszej płyty „Shades of Love”. Wystąpili:

Siergiej Rachmaninow - Całonocne czuwanie
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego wystąpił 29.05.2016 o godz. 19.00  w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na koncercie, podczas którego wykonał Całonocne czuwanie op. 37 Siergieja Rachmaninowa.
Zakończenie sezonu koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
19.06.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny kończący sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej. Solistą był pianista Charles Richard-Hamelin. Koncert poprowadził Michał Klauza.
Koncert Laureatów XI Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców
13.06.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpili Laureaci XI KONKURSU MUZYKI XX i XXI WIEKU DLA MŁODYCH WYKONAWCÓW. Konkurs organizowany jest od roku 1992
Henri Texier Hope Quartet
24.06.2016 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego w kolejnym koncercie z cyklu Światowa Scena Jazzu wystąpił Henri Texier Hope Quartet.
LUTOSŁAWSKI RETUNED
30.06.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert LUTOSŁAWSKI RETUNED. Zdanie: "Muzyka jest wielowymiarowa – w momencie, gdy zdaje się mówić jedno, jednocześnie przekazuje coś innego – czasem w sprzeczności ze sobą" wypowiedziane przez
Uroczystość nadania imienia Jerzego Wasowskiego studiu nagraniowemu S4/6
31.05.2015 w studiu S4/6 odbyła się uroczystość nadania imienia Jerzego Wasowskiego

Wyśpiewać Nadzieję - Koncert charytatywny „Dla Jacka Janiszewskiego”
Mazowiecki Teatr Muzyczny zorganizował 4.06.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego koncert charytatywny dla Jacka Janiszewskiego zatytułowany "Wyśpiewać nadzieję". Wystąpiło  30 gwiazd opery i operetki.

Stefano Bollani Danish Trio
Fundacja JAZZ ART zaprosiła 1.07.2016 o godz. 20.00 do Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego na jedyny w Polsce koncert Stefano Bollani Danish Trio, będący inauguracją 22. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce.
SŁOWIAŃSKA DUSZA
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus wystąpiła 10.06.2016 o godz. 19.00 w Studiu  im. W. Lutosławskiego na koncercie symfonicznym zatytułowanym SŁOWIAŃSKA DUSZA. W programie znalazły się dzieła Antonína Dvořáka i Feliksa Nowowiejskiego, którymi zadyrygował Piotr Sułkowski.
Festiwal Siedmiu Nurtów i Koncert Siedmiu Premier
Z okazji 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich.odbył się Festiwal Siedmiu Nurtów i Koncert Siedmiu Premier.  Miejscami wydarzeń były: Narodowy Instytut Audiowizualny (Warszawa, ul. Wałbrzyska 3/5) i Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (Warszawa, ul. Modzelewskiego 59)
DARK MATTER (S): THE NATURE OF SOUND
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus wystąpiła 18.06.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego  na koncercie zatytułowanym DARK MATTER (S): THE NATURE OF SOUND
Feliks Nowowiejski - Powrót syna marnotrawnego
11.09.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego na koncercie inaugurującym sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej przedstawiono oratorium Powrót syna marnotrawnego Feliksa Nowowiejskiego
THE BAD PLUS
30.09.2016 o godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w kolejnej odsłonie Światowej Sceny Jazzu usłyszeliśmy THE BAD PLUS, trio powołane do życia pod koniec zeszłego stulecia. Zespół tworzą: Reid Anderson - kontrabas, Ethan Iverson - fortepian i David King - perkusja 

Piotr Damasiewicz Quintet
Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia przedstawili kolejny koncert z cyklu Światowa Scena Jazzu (28.10.2016 o godz. 19.30, Studio im. W. Lutosławskiego), na którym wystąpił Piotr Damasiewicz Quintet.
Michał Urbaniak Quartet
18.11.2016 o godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w koncercie z cyklu Światowa Scena Jazzu gościł Michał Urbaniak Quartet w składzie:  Michał Urbaniak - skrzypce, saksofon, Gabriel Niedziela gitara, Krzysztof Dziedzic perkusja, Wojciech Karolak - organy Hammonda 
XXIII Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej
XXIII Międzynarodowa Letnia Akademii Muzyki Dawnej odbywa się w dniach 9 -17.07.2016. W centrum zainteresowania tegorocznej Akademii znalazły się wpływy włoskie w muzyce europejskiej nawiązujące do kluczowego zagadnienia interpretacji sztuki europejskiej i światowej.
12. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i jego Europa
12. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i jego Europa już za nami. 12. edycja Festiwalu to była kolejna konfrontacja twórczości Chopina z muzyką jemu najbliższych kompozytorów – Bacha, Mozarta, Haydna, Belliniego, Jíroveca, to również
Jubileuszowy koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz
W 2015 roku minęło 25 lat, odkąd Robert Janson wraz z braćmi Marci­niakami po­stanowili utworzyć gru­pę muzyczną i nazwać ją Varius Manx. ­Z tej okazji 21.07.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się jubileuszowy koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz.
Francesco Bruno Trio na XIII Festiwalu Warszawa Singera
1.09.2016 o godz. 20.30 odbył się koncert Francesco Bruno Trio w ramach XIII Festiwalu Warszawa Singera­ zatytułowany „WITAM”  

Koncert polskich kompozytorek
Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia 20.08.2016 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawił koncert polskich kompozytorek: Aleksandry Garbal, Alicji Gronau, Olgi Hans, Moniki Kędziory oraz  Iwony Kisiel.
Polsko-ukraińskie muzyczne dialogi
6.09.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na koncercie „Polsko-ukraińskie muzyczne dialogi” odbył się koncert z udziałem Zespołu Kameralnego Kijowscy Soliści p/d Romana Rewakowicza z okazji 25. rocznicy niepodległości Ukrainy.

Kinga Głyk Quartet w Studiu Lutosławskiego
W dniu 15.09.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Agencji Muzycznej Polskiego Radia z cyklu "W dobrym towarzystwie". Wystąpiła Kinga Głyk Quartet w składzie: Kinga Głyk - gitara basowa, Irek Głyk - perkusja, Piotr Wyleżoł -  instrumenty klawiszowe, Andrzej Gondek - gitara
Koncert Polskiego Chóru Kameralnego p/d Jana Łukaszewskiego
4.09.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpił Polski Chór Kameralny p/d Jana Łukaszewskiego. Artyści wykonali utwory Feliksa Nowowiejskiego, Edwarda Pałłasza i Augustyna Blocha.

YANINA 4Gramy - Kręci się
13.09.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się w ramach cyklu "W dobrym towarzystwie" koncert p.t."Kręci się" wystąpił YANINA 4Gramy w składzie: Janusz YANINA Iwański - śpiew, gitary, Darek Bafeltowski - gitary, chórki,
Djatri Kural - bas, Przemek Pacan - perkusja, chórki. Organizatorem była Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Odcienie Romantyzmu
25.09.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus otworzyła uroczyście nowy sezon artystyczny 2016/2017. Zespół wystąpił pod batutą wybitnego dyrygenta, Maestro Marka Pijarowskiego.
Koncert symfoniczny
 9.10.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Christopha Campestriniego, z udziałem pianisty Stefana Stroissniga. Artyści wykonali  program: Ludwig van Beethoven - Uwertura Egmont, Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy nr 20 d-moll KV466, Franz Schubert - IV Symfonia c-moll Tragiczna D 417
Jazz Jamboree 2016 - Paweł Wszołek Quintet oraz Wojtek Pulcyn Project
6.10.2016 o godz. 19.00 w ramach Festiwalu Jazz Jamboree w Studiu im. W. Lutosławskiego zagrały dwa zespoły Paweł Wszołek Quintet oraz kontrabasista Wojtek  Pulcyn z zespołem. Paweł Wszołek Quintet wystąpił w składzie:  Paweł Wszołek - kontrabas, Mateusz Śliwa - saksofon, Łukasz Kokoszko - gitara, Sebastian Zawadzki - fortepian i Grzegorz Pałka - perkusja.
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2016
1.10.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbyła się Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2016 zatytułowana "Do przodu żyj".
Jazz Jamboree 2016. Poprawski/Smoczyński/Miśkiewicz i Warsaw Academic Big Band
Festiwal Jamboree 2016 już się rozpoczął. W pierwszym dniu Festiwalu 3.10.2016 o godz. 19.00 wystąpili PSM: Łukasz Poprawski,­ Jan Smoczyński, Michał Miśkiewicz oraz
Jazz Jamboree 2016. Jerzy Małek Group
W drugim dniu Festiwalu Jazz Jamboree - 4.10.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego z projektem "Forevell" wystąpił Jerzy Małek Group w składzie: Jerzy Małek - trąbka, Maciej Kądziela - saksofon altowy, Dominik Kisiel - instrumenty klawiszowe, Krzysztof Łochowicz - gitary, Andrzej Święs - kontrabas, Sławomir Koryzno - perkusja, Piotr Chęcki - saksofon tenorowy

Jazz Jamboree 2016. Orkiestra NAXOS Milo Kurtisa
5.10.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego na kolejnym koncercie Festiwalu Jazz Jamboree wystąpiła Orkiestra NAXOS Milo Kurtisa.

Jazz Jamboree 2016. Patrycja Zarychta i Jazzpospolita
W ostatnim dniu tegorocznej edycji Festiwalu Jazz Jamboree (7.10.2016 - Studio im. Witolda Lutosławskiego) zaprezentowali swoje projekty Patrycja Zarychta z zespołem oraz Jazzpospolita.

Koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej
19.10.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego na koncercie poświęconym pamięci Miry Kubasińskiej zatytułowanym Mira na obu brzegach tęczy…. wystąpili
LAM - premiera płyty nowego zespołu Wacława Zimpla
W niedzielę, 2.10.2016 o godz. 20.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpił zespół LAM, na czele którego stoi uznany klarnecista i kompozytor Wacław Zimpel. Muzycy, którzy wraz z nim tworzą zespół to pianista Krzysztof Dys oraz perkusista Hubert Zemler. Artyści zaprezentowali kompozycje ze swojej debiutanckiej płyty LAM, która pod koniec września ukazała się nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic w formie płyty CD i winylowej.
Polish Music in China
29.09.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego, na nadzwyczajnym koncercie przed festiwalem "Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" wystąpił Wojciech Konikiewicz Trio w składzie: Wojciech Konikiewicz - fortepian, Artur Lipiński - perkusja, Maciej Matysiak - bas.
Tansman - Górecki. Światowe prapremiery
16.10.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert: Tansman - Górecki. Światowe prapremiery, będący prologiem TANSMAN FESTIVAL 2016.

Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej
8.10.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego z okazji 80. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej gościliśmy Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod batutą Andrzeja Borzyma. Koncert zatytułowany „Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej” prowadzili Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.  Gośćmi wieczoru były Magda Umer i Agata Passent. Dzięki magii radia usłyszeliśmy także głos Agnieszki Osieckiej.
Festiwal Kwartesencja
22 i 23.10.2016 o g. 20.00  w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się Festiwal Kwartesencja. Wystąpił Royal String Quartet oraz goście zespołu.
Rezonant czerwieni
13.10.2016 o godz. 20.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zespołu In:te:gro - Rezonant czerwieni.

Alina Mleczko w nowym projekcie Alina Trance Fusion
5.11.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w koncercie z cyklu "W dobrym towarzystwie" wystąpiła Alina Mleczko przedstawiając swój najnowszy projekt Alina Trance Fusion

Single śpiewają songi
24.02.2017 g.19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej przedstawiliśmy komedię muzyczną "Single śpiewają songi", która odbyła się ramach Niezależnej Sceny Młodych Polskiego Radia

Buda Folk Band
6.11.2016 o g.19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się w ramach Muzycznej Sceny Tradycji koncert zespołu  Buda Folk Band 

OSMĘDEUSZE - TEATR PIJANA SYPIALNIA
2.11.2016 o g. 19.00, w Studiu im. Witolda Lutosławskiego, w ramach Niezależnej Sceny Młodych Polskiego Radia, Teatr Pijana Sypialnia został zaprezentowany spektakl Osmędeusze Mirona Białoszewskiego.
IX Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej
30.10.2016 o 18.00 odbył się koncert w ramach IX Festiwalu Polskiej Muzyki Kameralnej (Studio im. W. Lutosławskiego)
Piotr Orzechowski ‘Pianohooligan’ w Studiu im. W. Lutosławskiego
12.11.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpił z recitalem fortepianowym Piotr Orzechowski 'PIANOHOOLIGAN'
Ensemble RECONSIL Wien - muzyka filmowa
14.11.2016 o godz. 20.00 z koncertem muzyki filmowej wystąpił Ensemble RECONSIL Wien (Studio im. Witolda Lutosławskiego). Zespół poprowadził Roland Freisitzer. Artyści przedstawili fragmenty ścieżek dźwiękowych z 11 filmów austriackich
Zbigniew Namysłowski Quintet - Polish Jazz - YES!
13.11.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpił Zbigniew Namysłowski Quintet promujący swoją najnowszą płytę  "Polish Jazz - YES!". Zespół wystąpił w składzie: Zbigniew Namysłowski - saksofony: sopranowy, altowy i sopranino, Jacek Namysłowski - puzon, Sławek Jaskułke-  fortepian, Andrzej Święs - kontrabas, Grzegorz Grzyb - perkusja
Mozart w podróży - to dobrze wróży
5.11.2016 o godz. 11.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert nie tylko dla dzieci­
Aleksander Kościów - Kantata o Chrzcie Polski
10.11.2016 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego  po raz pierwszy została przedstawiona Kantata o Chrzcie Polski Aleksandra Kościowa,  kompozycja specjalne zamówiona z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.
ROBERTO GATTO PERFECTRIO
Agencja Muzyczna i Włoski Instytut Kultury w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej przedstawili kon­cert Roberto Gatto "Perfectrio" (18.11.2016, godz. 19.00)
JANUSZ STROBEL & SINFONIA VIVA
16.11.2016 o godz.19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego usłyszeliśmy koncert będący premierą płyty: JANUSZ STROBEL & SINFONIA VIVA "ŚLAD". Koncert wpisał się w obchody 50-lecia pra­cy artystycznej Janusza Strobla
Shirley Brill wystąpi z Polską Orkiestrą Radiową
­ 20.11.2016 o godz. 19.00 odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadził Aleksander Humala. Solistką była klarnecistka Shirley Brill. Artyści wykonali następujący program:
Orkiestra Amadeus uświetniła Jubileusz 25-lecia Studia Lutosławskiego
25.11.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się pierwszy koncert z okazji Jubileuszu 25-lecia Studia, podczas którego wystąpiła Orkiestra Kameralna
Michaił Jurowski w Warszawie

Jeden z czołowych europejskich dyrygentów, Michaił Jurowski wystąpił z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus 19.11.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. Program tego wyjątkowego koncertu wypełniły utwory


THE NEW YORK JAZZ COLLECTIVE. ŚPIEWAJMY DLA MAHALII
24.11.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpili Ewa Uryga - śpiew, Mark Soskin - fortepian, Dorota Piotrowska - perkusja oraz Luques Curtis - kontrabas.

Koncert z okazji 25-lecia Studia im. Witolda Lutosławskiego
26.11.2016 o godz. 19.00 odbył się zorganizowany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia wyjątkowy koncert z okazji Jubileuszu 25-lecia Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncert składał się z dwóch części:
Koncert Nadzwyczajny
6.12.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się Koncert Nadzwyczajny dedykowany Ofiarom stanu wojennego w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Podczas koncertu zostało wykonane Requiem
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO
15.11.2016, o godz. 19.30, w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnego fascynującego sezonu pracy Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO (obecna nazwa zespołu znanego dotąd jako Lutoslawski Youth Orchestra)


Krzysztof Ścierański New Quartet i Goście wystąpią z okazji 25-lecia Studia
We wtorek, 29.11.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego na trzecim koncercie z okazji 25-lecia Studia wystąpił Krzysztof Ścierański New Quartet i Goście. To był zjawiskowy koncert. Kto nie był niech żałuje
Randy Brecker / Włodek Pawlik Quartet
5.12.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego z niezwykłym koncertem z cyklu Niezależna Scena Polskiego Radia, wystąpili Laureaci nagrody Grammy - Randy Brecker / Włodek Pawlik Quartet. 
Odwołany koncert - Operetka na poważnie, Opera na wesoło
Koncert muzyki operetkowo-operowej, zatytułowany Operetka na poważnie - Opera na wesoło  - 11.12.2016, godz. 18.00 Studio im. W. Lutosławskiego został odwołany.
Muzyczne Portrety z cyklu Partytury Fotograficzne
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia zapraszają 28.11.2016 o godz. 19.30 do Studia im. W. Lutosławskiego na koncert Muzyczne Portrety z cyklu Partytury Fotograficzne.

Koncert symfoniczny
18.12.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadził Michał Klauza. Solistą w konce­rcie
Muzyka na Boże Narodzenie
Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia 13.12.2016 o godz. 19.30 przedstawili koncert z cyklu radi/O/pera, zatytułowany Muzyka na Boże Narodzenie.
REPUBLIKA DŹWIĘKU - ARCHIPELAG ANDRIESSEN
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej oraz Program 2 Polskiego Radia 20.12.2016 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego przedstawili X JUBILEUSZOWY SKUP DŹWIĘKÓW NOWYCH I UŻYWANYCH - REPUBLIKA DŹWIĘKU – ARCHIPELAG ANDRIESSEN

AutoPianoForte
8.12.2016 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert kameralny "AutoPianoForte" z udziałem Joanny Freszel - sopran, Michała Górczyńskiego -  klarnet kontrabasowy, Trillingen Duo: Iwony Jędruch - gongi/misy dźwiękowe i Małgorzaty Kołcz - kontrabas oraz Opium String Quartetet.
Święta w prezencie
15.12.2016 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego zostało wykonane przedstawienie muzyczne dla dzieci i dorosłych zatytułowane "Święta w prezencie"

Projekt Metropolis
10.01.2017 o godz.19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego usłyszeliśmy projekt "Metropolis": Władysław Komendarek, Agnieszka Makówka, Igor Gwadera. To niezwykłe przedsięwzięcie, łączyło kino, operę, elektronikę i rockowe brzmienie. „Metropolis” czerpał z kinematografii, lecz nie był tylko projekcją słynnego filmu Fritza Langa. Ścieżkę dźwiękową do historycznego obrazu wykonali na żywo znakomici artyści: Igor Gwadera, Agnieszka Makówka i Władysław Komendarek.
ŻYŁEM… ŻYLIŚMY NA KRAWĘDZI HISTORII
10.12.2016 o godz. 18.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego w koncercie „Żyłem… Żyliśmy na krawędzi historii”, wystąpił bard legendarnej Piwnicy pod Baranami pan Mieczysław Święcicki. Ten wyjątkowy artysta zanim został jednym z założycieli słynnego Kabaretu, występował między innymi w Teatrze Rapsodycznym, a także… prowadził prace renowacyjne w pustelni w Dukli.

Mario Forte & Jeremy Bruyere Duo
16.12.2016 o g. 19.30 w koncercie z cyklu Światowa Scena Jazzu wystąpili skrzypek Mario Forte - Laureat Międzyn­arodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa­
Krzysia Górniak w Studiu im. W. Lutosławskiego
12.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego z koncertem promującym najnowszą płytę "Moments” wystąpiła gitarzystka Krzysia Górniak. Artystce towarzyszyli: na fortepianie i syntezatorze - Zdzisław Kalinowski, na gitarze basowej i kontrabasie elektrycznym - Łukasz Makowski oraz Grzegorz Grzyb na perkusji.

Ciesz się Jeruzalem, koncert kolędowy Adama Struga
Program 2 Polskiego Radia przedstawił 5.01.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego  koncert kolędowy Adama Struga zatytułowany Ciesz się Jeruzalem. Wystąpili: Adam Strug i jego goście.
Cezariusz Gadzina i Polska Orkiestra Radiowa
15.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry
Atom Heart w Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia
20.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na koncercie w ramach Niezależnej Sceny Młodych Polskiego Radia wystąpił zespół Atom Heart. Zespół powstał w marcu 2015, kiedy młodzi  muzycy postanowili połączyć swoje zainteresowania bluesem i hard-rockiem.  
Halina Mlynkova w Studiu Lutosławskiego
W środę 18.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany Życia mi mało promujący nową solową płytę Haliny Mlynkovej. Subtelna, elegancka i przebojowa
Bartosz Koziak / Jerzy Maksymiuk / Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Polska Orkiestra Symfonia Iuventus wystąpiła 14.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskieg­o w koncercie symfonicznym. 
Delirio Amoroso
Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia przedstawili 13.01.2017 o godz. 19.30  w Studiu im. Witolda Lutosławskiego koncert z cyklu radi/O/pera zatytułowany  Delirio Amoroso.
DUCHY POETÓW
31.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert poetycki  "Duchy poetów" w wykonaniu poety Ernesta Brylla oraz pieśniarza, kompozytora i dziennikarza Marcina Stycznia z zespołem.
Krzysztof Chorzelski / Antoni Wit / POR - Koncert odwołany
Z powodu choroby artysty, zaplanowany na  22.01.2017, godz. 19.00, Studio im. Witolda Lutosławskiego koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej został odwołany.
Baroque Insight - Karnawałowy koncert gitarowy
30.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy koncert prezentujący muzykę Baroku. Wykonawcami byli Anna Kowalska - gitara barokowa i Anton Birula - teorba.


David Torn
27.01.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego na pierwszym w tym roku koncercie z cyklu Światowa Scena Jazzu wystąpił zespół Sun of Goldfinger. Jego członkowie saksofonista Tim Berne, perkusista Ches Smith i gitarzysta David Torn wykraczają
„Woman In Black” - Koncert promocyjny płyty Sashy Strunin
W Wale­ntynkowy wieczór (14.02.2017 o godz. 19.00) na scenie Studia Lutosławskiego odbył się koncert promocyjny płyty Sashy Strunin „Woman In Black”. Wokalistce towarzyszył  amerykański trębacz Gary Guthman oraz znakomici
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV
XIV edycja Festiwalu W. Lutosławskiego Łańcuch już za nami. W bieżącym roku wszystkie koncerty Festiwalu odbywały się w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.  
Gramy dla Witka Brody
3.02.2017 w Studiu im. W. Lutosławskiego o 19.30 odbył się koncert charytatywny "Gramy dla Witka Brody!" Muzyk uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, jadąc na kolędę i z darami dla Polaków w Naddniestrzu. Potrzebne jest wsparcie finansowe na rehabilitację i doraźną pomoc. Chcemy aby Witek szybko wrócił do zdrowia i cieszył nas swoją muzyką.
Kochaj mnie - Koncert Grażyny Szapołowskiej
Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Agencja artystyczna GRAMI-ART zapraszają 13.02.2017 o godz. 19.00 do Studia im. W. Lutosławskiego na koncert Grażyny Szapołowskiej. Aktorka zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty zatytułowanej „Kochaj mnie”
Perkusiści dla Tony’ego Williamsa
28.02.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego wystąpili Michał Miśkiewicza i Cezarego Konrad. Koncert nosił tytuł  "Perkusiści dla Tony’ego Williamsa". i składał się z dwóch części
Koncert zespołu Loud Jazz Band
Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawiła 27.02.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskie­go koncert
Światowa Scena Jazzu - Fred Frith Trio
17.02.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego podczas koncertu z cyklu Światowa Scena Jazzu wystąpił zespół Fred Frith Trio w składzie: Fred Frith - gitara, bas, Jason Hoopes - bas i Jordan Glenn - perkusja
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
26.02.2017, g. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej. Solistą był bas Alexander Roslavets. Koncert poprowadził szef artystyczny Orkiestry - Michał Klauza. Artyści wykonli program:

Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus p/d Gabriela Chmury
W lutym - 25.02.2017 o g.19.00 Sinfonia Iuventus p/d Gabriela Chmury w Studiu im. W. Lutosławskiego przedstawiła swój koncert symfoniczny. Artyści wykonali dwie wspaniałe symfonie kompozytorów
Artyści Warszawskiej Opery Kameralnej ….
8.03.2017 odbył się koncert, w którym artyści Warszawskiej Opery Kameralnej zaśpiewali specjalnie dla Kobiet, w dniu ich święta. Ten wyjątkowy dzień, uczciliśmy w wyjątkowy sposób.
Charytatywny koncert fortepianowy Antuanetty Miszczenko
19.02.2017 o g.19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego na charytatywnym koncercie fortepianowym wystąpiła utalentowana, młoda, ukraińska pianistka Antuanetta Miszczenko, która 3 lata temu grała na barykadach podczas tragicznych walk o wolność Ukrainy.
80-lecie Dwójki. Koncerty urodzinowe
1 marca 2017, w dniu swoich 80. urodzin, Program 2 Polskiego Radia zorganizował specjalne koncerty! Bilety dostępne były za symboliczną złotówkę.
Etnos Ensemble w Niezależnej Scenie Młodych
17.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego w koncercie z cyklu Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia wystąpił Etnos Ensemble. Zespół tworzy czterech zaprzyjaźnionych instrumentalistów: Bartosz Pacan - klarnet, Konrad Merta - akordeon, Piotr Gach - wiolonczela, Łukasz Mazanek - kontrabas.

Alban Berg Ensemble Wien w Studiu im. W. Szpilmana
5.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Szpilmana (główny budynek PR, Al. Niepodległości  77/85) wystąpił Alban Berg Ensemble Wien. Zespól założony został w 2016 roku przez członków renomowanego kwartetu­
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
26.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej, którą tym razem poprowadził
Krzysztof Chorzelski wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową
12.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego z koncertem symfonicznym z udziałem altowiolisty Krzysztofa Chorzelskiego wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa p/d Michała Klauzy. W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy kompozycję na altówkę
Stanisław SOYKA feat. Buba Badjie KUYATEH. ACTION DIRECT. TALES
Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” przedstawili 11.03.2017 o g.19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego niezwykły koncert charytatywny na rzecz dokończenia budowy­­
Polska Orkiestra Radiowa. Otwarte próby dla szkół
Polska Orkiestra Radiowa rozpoczęła cykl otwartych dla dzieci i młodzieży prób do koncertów Orkiestry.
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus przedstawiła 31.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego koncert wypełniony ekspresyjną muzyką symfoniczną późnego romantyzmu (Czajkowski, Bizet) oraz jej echem w postromantycznym dziele Ravela.
Wieczór muzyki Ghazal: Ranjeet Rajwada - Książe Ghazali
16.03.2017 o godz. 20.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) odbył się wieczór muzyki Ghazal: Ranjeet Rajwada - Książe Ghazali. Ranjeet Rajwada pochodzi ze stolicy Radżastanu - Jaipur - kraju maharadżów. Książę Ghazali jest jednym z najmłodszych wykonawców stylu ghazal. Mimo młodego wieku, już doczekał się tytułu mistrza. Jest zwycięzcą jednego z najważniejszych turniejów telewizyjnych­
Wolfgang Amadeus MOZART – ASCANIO IN ALBA
Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia przedstawili 19.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego  wykonanie koncertowe festy teatrale "Ascanio in Alba" Wolfganga Amadeusa Mozarta.
NSI Quartet
Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia przedstawili 24.03.2017 o g. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego kolejny koncert z cyklu Światowa Scena Jazzu. Wystąpił NSI Quartet­
Koncert zespołu PROCES
23.03.2017, godz. 19.00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 odbył się  koncert zespołu PROCES. Zespół powstał w 2015 roku w Warszawie. Po ponad dwóch latach spędzonych w studiu, grupa podpisała kontrakt płytowy z Agencją Muzyczną Polskiego Radia, który zaowocował powstaniem debiutanckiego albumu „Łzy”.
NIKA BOON w Studiu im. Agnieszki Osieckiej
24.03.2017 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) wystąpiła wokalistka i kompozytorka NIKI BOON. Artystka promowała swoją nową płytę „Rebel”.
Koncert Warsaw Afrobeat Orchestra
30.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła Warsaw Afrobeat Orchestra promując swoją  najnowszą płytę "Man is Enough". Zespół w wyjątkowy sposób łączy afrobeat,
Jubileusz Jana Ptaszyna Wróblewskiego
27.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy koncert „Ptaszynowi – Warszawa” zorganizowany z okazji Jubileuszu Jana Ptaszyna Wróblewskiego - znakomitego muzyka, kompozytora, aranżera i dziennikarza. Postaci – ikony

Charytatywny koncert jubileuszowy poświęcony twórczości Ireny Jarockiej
3.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się charytatywny koncert jubileuszowy poświęcony twórczości Ireny Jarockiej
Chris Potter Quartet w Światowej Scenie Jazzu
21.04.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na kolejnym koncercie z cyklu Światowa Scena Jazzu, wystąpił Chris Potter Quartet.
City of Mirror promuje płytę Echoes
8.04.2017 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im. A. Osieckiej w koncercie z cyklu Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia wystąpił zespół  City of Mirror promujący swoją najnowszą płytę "Echoes".
Koncert Schallfeld Ensemble
1.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Szpilmana (Główny budynek Polskiego Radia, Al. Niepodległości  77/85) odbył się koncert kameralny w wykonaniu Schallfeld Ensemble.
Makoto Kuriya - samuraj jazz
Agencja Muzyczna Polskiego Radia gościła 28.03.2017 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) jazzowego pianistę japońskiego Makoto Kuriya. Koncert nosił tytuł  Makoto Kuriya - samuraj jazz. W pierwszej części  koncertu pianista wykonał własne utwory i znane wszystkim standardy jazzowe w nowych interpretacjach na fortepian solo

Luis Nubiola - Global Friendship
1.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpił  Luis Nubiola przedstawiając swój nowy album  zatytułowany Global Friendship, powstaniu którego przyświecała idea zebrania i pokazania szerszej publiczności kompozycji wielkich artystów – muzyków oraz przyjaciół, którzy mieszkają w różnych krajach na całym świecie
Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej p/d Antoniego Wita
23.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Antoniego Wita. Solistką w koncercie była wiolonczelistka Zuzanna Sosnowska. Artyści przedstawili kompozycje Antonína DVOŘÁKA. Były to: Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 i VIII Symfonia G-dur op. 88
Szymon Godziemba-Trytek - Crux Christi salva nos - prawykonanie
2.04.017 o g. 17.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbyło się prawykonanie utworu „Crux Christi salva nos”. Jego autor, Szymon Godziemba-Trytek jest kompozytorem-rezydentem Chóru Polskiego­­
Steve Nash & Turntable Orchestra
Agencja Muzyczna Polskiego Radia i TheQ Entertainment przedstawili 22.04.2017 o godz. 20.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego koncert Steve Nash & Turntable Orchestra promujący  album OUT OF FADE.
„Bach Stories”. Aleksander Dębicz & Marcin Zdunik
Program 2 Polskiego Radia i Warner Music Poland przedstawili 28.04.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego koncert w wykonaniu pianisty Aleksandra Dębicza i wiolonczelisty Marcina Zdunika. Artyści przedstawili swój najnowszy projekt zatytułowany Bach Stories.
Koncerty w Międzynarodowy Dzień Jazzu
Międzynarodowy Dzień Jazzu uświetniliśmy dwoma wyjątkowymi koncertami. 29 i 30.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpili: Mitch & Mitch, Kwartet Jerzego Jastrzębskiego i Jazz-Band Młynarski Masecki.

Jubileusz Jana Pietrzaka
26.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert z okazji jubileuszu 80 urodzin Jana Pietrzaka zatytułowany "80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski"
Ocaleni. Koncert i debata o wolności własnej
Program 1 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Audiowizualny przedstawili 25.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego koncert i debatę o wolności własnej "Ocaleni".
Zespół NaVi wystąpił w Studiu im. Agnieszki Osieckiej
24.04.2017 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) wystąpił zespół NaVi z koncertem promującym płytę "Introspekcje". Po czterech latach od  albumu "Siedem żyć" (2013) oraz po roku od płyty "Piorunochron" (2016),
SIŁA MIŁOŚCI - Koncert Pamięci Ofiar KL Ravensbrück
19.04.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się Koncert poświęcony Pamięci Ofiar KL Ravensbrück zatytułowany SIŁA MIŁOŚCI.

Jurij Szyszkin & Harmonium Duo w koncercie Rosyjska dusza
18.05.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zatytuł­owany Rosyjska dusza..., w którym wystąpili: akordeoniści Jurij Szysz­kin & Harmonium Duo: Hubert Giziewski i Iwo Jedynecki
Tomasz Chyła Quintet w Studiu im. A. Osieckiej
9.05.2017 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpił Tomasz Chyła Quintet z koncertem promującym płytę "ETERNAL ENTROPY".
NIEZAPOMNIANE BALLADY LEONARDA COHENA
1.05.2017 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC, podczas którego zostały zaprezentowane niezapomniane Ballady Leonarda Cohena w nowych przekładach  Romana Kołakowskiego
Koncert zespołu Sebő
18.05.2017 o godz. 20.00 w Muzyczneym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpił węgierski zespół Sebő. Zespół został założony przez Ferenca Sebő, inicjatora ruchu Domów Tańca na Węgrzech.
Łukasz Górewicz Special Project
19.05.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego w ramach cyklu Światowa Scena Jazzu odbył się koncert "Łukasz Górewicz Special Project".

XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
W dniach 12-14 maja br. w Studiu im. W. Lutosławskiego odbyła się 20. edycja Festiwalu Nowa Tradycja 2017 - przesłuchania konku­rsowe oraz koncerty
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
21.05.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowego im. W. Lutosławskiego z koncertem symfonicznym wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.­
Szymanowski, Strauss i Rimski-Korsakow
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus zagrała 20.05.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego na swoim koncercie symfonicznym. Solistką była Katarzyna Oleś-Blacha - sopran. Koncert poprowadził ceniony dyrygent Tomasz Tokarczyk. Podczas wieczoru usłyszeliśmy dzieła Szymanowskiego, Straussa i Rimskiego-Korsakowa.
Koncert charytatywny w Studiu im. A. Osieckiej
2.05.2017 o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu im. A. Osieckiej odbył się Koncert charytatywny na rzecz dokończenia budowy Integracyjnego Domu Pracy Twórczej. W koncercie udział wzięli Ewa Błaszczyk, Mirosław

W hołdzie wielkim królom Tajlandii
16.05.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpił  pianista Nat Yontararaka, w ramach swojego europejskiego tournée (Włochy, Francja, Belgia, Niemcy oraz Polska), w 110 rocznicę Wielkiej Europejskiej Podróży Króla Tajlandii Ramy V. Koncert był również hołdem złożonym niedawno zmarłemu królowi Tajlandii Ramie IX, który był najdłużej panującym monarchą na świecie (70 lat)
SoundMeck - koncert promocyjny płyty Eruption
Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawiła 17.05.2017 o godz. 19.00 w Muzyczneym Studiu im. Agnieszki Osieckiej koncert zespołu SoundMeck promujący płytę Eruption.
31. Warszawskie Spotkania Muzyczne
31. edycja Festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne już za nami. Koncerty odbywały się w Studi­u
Koncert symfoniczny - Debussy / Brahms / de Falla
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus wystąpiła 3.06.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego  na koncercie symfonicznym, podczas którego w roli solisty zaprezentował się wspaniały pianista Piotr Nowak, a całość poprowadził dyrygent Piotr Wajrak. Usłyszeliśmy dzieła Debussy’ego, Brahmsa oraz de Falli.
Światowa Scena Jazzu. EABS - Repetitions
W Światowej Scenie Jazzu 16.06.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpił zespół EABS z projektem Repetitions
Pieśni Sergiusza Rachmaninowa
23.05.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego na koncercie Pieśni Sergiusza Rachmaninowa wystapili: Alexander Anisimov - bas i Beata Szałwińska - fortepian. Artyści za­prezentowali 22 pieśni Rachmaninowa.
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Druga edycja Festiwalu Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje już za nami. Koncerty ­odbywały się w maju i w czerwcu w Studiu im. Witolda Lutosławskiego­
La Finta Semplice Mozarta z cyklu radi/O/pera - KONCERT ODWOŁANY
Koncert z cyklu radi/O/pera 1­5.05.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego - KONCERT ODWOŁANY
Julia Sawicka Project Symfonicznie
24.05.2017 o godz. 20.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej ­można było posłuchać koncertu Julia Sawicka Project Symfonicznie. W programie znalazły się utwory Stinga jakich Państwo nie znają. Koncert zorganizowała Fundacja PRO MUSICA
Koncert symfoniczny – Eötvös / Mozart / Strauss
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus przedstawiła 18.06.2017 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego koncert symfoniczny z udziałem solisty Krzysztofa Grzybowskiego - klarnet basetowy. Koncert poprowadził Bassem Samir Akiki.
Adam Palma promuje płytę PALM - ISTRY
5.06.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpił gitarzysta Adam Palma. Był to koncert promujący najnowszą płytę artysty PALM - ISTRY. Usłyszeliśmy  wspaniałą mieszankę porywająco wykonanych kompozycji autorskich oraz aranżacji znanych hitów.
VLADIMIR - spektakl Teatru Ekipa w Studiu im. Agnieszki Osieckiej
31.05.2017 o godz. 20.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w ramach Niezależnej Sceny Młodych Polskiego Radia Teatr EKIPA zaprezentowany został spektakl  VLADIMIR Matjaža Zupančiča
Warsaw Tango Group promuje płytę: Warszawskie Tango Elektryczne
9.06.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego gościliśmy Warsaw Tango Group,  promujący swoją nową płytę zatytułowaną Warszawskie Tango Elektryczne.
Koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS
4.06.2017 o 19.00 gościliśmy Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia Amadeus (Studio im. W. Lutosławskiego), która wystąpiła wraz z solistami: wiolonczelistą Karoliną Jaroszewską i Wiesławem Prządką pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz.

Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
Polska Orkiestra Radiowa p/d Michała Klauzy wystąpiła w Studiu im. W. Lutosław­skiego 11.06.2017 o godz.19.00.
Matki Niepokornych - Koncert z okazji Dnia Matki
W czwartek, 2­5.05.2017 o godz­. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się ­koncert p.t. „Matki Niepokornych” - niezwykły prezent dla wszystkich Matek z okazji ich
Prognoza na jutro - Danuta Rinn znana i nieznana
19.06.2017 o 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Prognoza na jutro - Danuta Rinn znana i nieznana. Usłyszeliśmy największe przeboje Danuty Rinn m.in. Gdzie ci mężczyźni, Nie mam o to żalu, Kto ma tyle wdzięku co ja, Wszystkiego najlepszego, Polskie skrzydła w wykonaniu Danuty Błażejczyk, Jacka Borkowskiego i Marcina Bronikowskiego.
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus Brahms / Grieg / Reinecke
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus zagrała 24.06.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego swój koncert symfoniczny: Brahms / Grieg / Reinecke. Solistką była flecistka Marianna Żołnacz. Koncert poprowadził Mirosław Jacek Błaszczyk.

27. Festiwal Mozartowski w Warszawie
Podczas 27. edycji Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie dwa z koncertów odbywały się w Studiu im.­
XXIV Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej
8.07.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się Koncert inauguracyjny XXIV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej zatytułowany Georg Philipp Telemann – Uwertury i koncerty na róż­ne instrumenty ­
Festiwal CHOPIN I JEGO EUROPA
13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego CHOPIN I JEGO EUROPA noszącego podtytuł  PRZED WIELKIM JUBILEUSZEM - OD BACHA DO CHOPINA już za nami. Koncerty odbywały się w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego,
Inauguracja Sezonu Koncertowego 2017/2018 Polskiej Orkiestry Radiowej
­­10.09.2017 o godz. 18.00 usłyszeliśmy operę Karola Kurpińs­kiego - ­Szarlatan,­ czyli wskrzeszanie umarłych.
60. Festiwal Muzyki Wspólczesnej Warszawska Jesień
60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” już za nami Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem TRANS / AWANGARDY. W dniach 20-22.09.2017  festiwalowe koncerty odbyły się w studiu im. W. Lutosławskiego
Jubileusz 45-lecia pracy prof. zw. dr hab. Elli Susmanek
8.09.2017 o g. 18.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert z okazji Jubileuszu   45-lecia pracy artystycznej i pedagogicznej prof. zw. dr hab. ­Elli Susmanek. Czterdzieści pięć lat sukcesów Pani profesor został uczczone
PIOSENKA TO FORMA MAGICZNA WG WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO
26.09.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert PIOSENKA TO FORMA MAGICZNA WG WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO, na który zapraszali
Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Anny Treter
6.10.2017 o g. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła Anna Treter z koncertem promującym nowy, dwupłytowy albumu To ja, wydany z okazji jej Jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej.
MUZYCZKI - IMPROWIZACJE. Koncert towarzyszący Festiwalowi Warszawska Jesień
21.09.2017 o g. 17.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego zabrzmiały improwizacje na temat Muzyczki IV oraz Recitativów i ariosów Lerchenmusik­ Henryka Mikołaja Góreckiego.
13th Mózg Festiwal
­ 22.09.2017 o godz. 20.00 w Studiu im. Władysława Szpilmana (Główny budynek Polskiego Radia, Al. Niepodległości 77/85) wystąpili perkusiści Joey Baron & Robyn Schulkowsky
Nula Stankiewicz - Byle nie o miłości
Radio dla Ciebie przedstawiło 27.09.2017 o godz. 18.00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej koncert z cyklu Bliżej gwiazd. Był to koncert piosenek Agnieszki Osieckiej stworzony przez Nulę Stankiewicz i Janusza Strobla.
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
1.10.2017 o godz. 18.00 w  Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbyła się Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017 zatytułowana Róbmy swoje.
Koncert symfoniczy Orkiestry Sinfonia Varsovia
14.10.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła Orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Szymona Bywalca z udziałem solistki Marty Klimasara - marimba. Artyści wykonali program­
Słynny Niebieski Prochowiec - NIEZAPOMNIANE BALLADY LEONARDA COHENA
6.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego przedstawiliśmy niezwykły spektakl muzyczny "SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC", podczas którego usłyszeliśmy Ballady Leonarda Cohena w nowych­
MOZART - REQUIEM
3.10.2017 o ­g. 19.00 Warszawska Opera Kameralna i Agencja Muzyczna Polskiego Radia w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawiły koncert, podczas którego zostało wykonane Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz hymny koronacyjne - Zadok the Priest, The King Shall Rejoice Händla.
Koncert Polskiej Orkiestry Radiowej - Mozart, Czyż, Mykietyn
15.10.2017 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy z udziałem solistów flecistów Agaty Kielar-Długosz i Łukasza Długosza.
Otwarte próby Polskiej Orkiestry Radiowej
Polska Orkiestra Radiowa po wakacjach wznowiła cykl otwartych dla dzieci i młodzieży prób do swoich koncertów. Uczniowie warszawskich i podwarszawskich szkół
Koncert promujący nową płytę duetu Jakowicz – Bednarczyk
20.10.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy Koncert promujący nową płytę duetu Jakowicz – Bednarczyk, w całości poświęconą  muzyce kameralnej Franciszka Schuberta.
Zbigniew Łapiński lirycznie i kabaretowo, czyli groch z kapustą
10.11.2017 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy koncert zorganizowany z okazji 70. urodzin wybitnego pianisty, akompaniatora, aranżera i kompozytora Zbigniewa Łapińskiego­
13. Kwartesencja
W ramach tegorocznej 13. już edycji Festiwalu Kwartesencja odbyły się dwa koncerty. Pierwszy 15.10.2017 w TR Warszawa, drugi 22.10.2017 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
Jazz Jamboree 2017 - Mazurek, Parker, Majewski Band, Cline, Smoczyński Ensamble
2.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego rozpoczął się Festiwalu Jazz Jamboree.
Jazz Jamboree 2017 - Pimpono Ensamble, Bałdych, Frisell, Scheinman
 W kolejnym dniu Festiwalu Jazz Jamboree - 3.11.2017 o godz. 19.00, w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy koncert składający się z trzech odsłon. W pierwszej wystąpił Pimpono Ensemble, w drugiej Adam Bałdych z projektem Brothers, w trzeciej Bill Frisell z zespołem. Na zakończenie koncertu Jenny Scheinman i Adam Bałdych zagrali kompozycje Karola Lipińskiego.
Jazz Jamboree 2017- Piotrowicz Sextet, Eye, Stetson Quartet, Evans Septet
4.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się  koncert w ramach Festiwalu Jazz Jamboree, podczas którego wystąpili Kamil Piotrowicz Sextet, Ex Eye, Colin Stetson Quartet i Peter Evans Septet.
AUKSO WSPÓŁCZEŚNIE
29.10.2017 o g. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert AUKSO WSPÓŁCZEŚNIE, będący Inauguracją BASSO 2. Międzynarodowego Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2017. BASSO to interdyscyplinarne przedsięwzięcie muzyczne, wyjątkowe głównie ze względu na swoją oryginalność i pionierski w skali kraju charakter.
Koncert z okazji 99. Rocznicy odzyskania Niepodległości
W sobotę 11.11.2017 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zorganizowany z okazji 99. Rocznicy odzyskania Niepodległości­
Przy Tobie - Koncert piosenek Mariusza Bogdanowicza
16.11.2017 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieck­iej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) odbył się koncert piosenek Mariusza Bogdanowicza "Przy Tobie".
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
19.11.2017 o godz, 18.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego z koncertem symfonicznym wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.­
Adam Strug - Leśny Bożek
15.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpił Adama Struga z koncertem promującym nową czwartą autorską jego płytę „Leśny Bożek”.
POLONAISE
 5.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany POLONAISE – 300 lat Po­loneza w Kulturze Europejskiej. Wystąpili  znakomici młodzi polscy soliści skrzypaczka Anna Malesza oraz pianista Piotr Kosiński, którym towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka.
Recital Adama Makowicza
23.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpił z recitalem Adam Makowicz - legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista.
XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
10.12.2017 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się Koncert Laureatów XV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Kazimierza Serockiego.
III Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona
III Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona  już za nami. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyły się dwa koncerty 17.11.2017 i 9.12.2017, oba o godz. 19.00. Podczas Festiwalu został zaprezentowany repertuar nigdy współcześnie nie wykonywany i nienagrywany.
KALINA - koncert promocyjny płyty
17.11.2017 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) odbył się koncert KALINY promujący jej debiutancki album "Czyste Szumienie". 
IV Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego - WIECZÓR WŁOSKI
9.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu im. Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się  koncert zorganizowany przez Fundację AVE ARTE zatytułowany WIECZÓR WŁOSKI. 

Koncert MIETKA SZCZEŚNIAKA
20.11.2017 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) wystąpił Mietek Szcześniak promują­c swoją najnowszą płytę "Nierówni".
HISTORIA WIOLONCZELI – NARODZINY INSTRUMENTU
13.11.2017, o godz. 18.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego w ramach BASSO ­2. Międzynarodowego Biennale Dźwięków Niskich odbył się koncert HISTORIA WIOLONCZELI – NARODZINY­ ­
Tomasz Konieczny wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową
3.12.2017 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia odbył się koncert Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy z udziałem znakomitego polskiego bas-barytona Tomasza Koniecznego oraz adeptów i absolwentów Programu Kształcenia Młodych Talentów AKADEMIA OPEROWA Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.
Koncert Galowy Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO
18.11.2017 Koncertem Galowym zakończyła swój 5 rok pracy Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO, znana wcześniej jako Lutosławski Youth Orchestra. Koncert odbył się w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego o godz. 20.00.

Uroczysty koncert ŻOŁNIERZ POLSKI
Fundacja Lwów i Kresy Południowo - Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów przedstawiły 14.11.2017 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego  Uroczysty koncert zatytułowany ŻOŁNIERZ POLSKI zorganizowany z okazji 99. Rocznicy Orląt Lwowskich oraz Odzyskania Niepodległości. Koncert składał się z dwóch części.

OPPA 2017 - 35. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW
35. OPPA - Międzynarodowy Festiwal Bardów zorganizowany przez Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada” już za nami. Przez 9 dni trwało to największe w Polsce forum pieśniarzy, będącymi zarazem autorami i kompozytorami swoich utworów.
BASSO 2. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich
30.11.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59) odbędzie się Kon­cert finałowy BASSO 2. Międzynarodowego Biennale Dźwięków Niskich.
Festiwal Improwizacje 2017
Instytut Muzyki i Tańca oraz Arte Fundacja Kultury i Edukacji zorganizowały Festiwal Improwizacje 2017. Koncerty odbywały się w dwóch studiach Polskiego Radia: im. Władysława Szpilmana - Główny budynek Polskiego Radia (al. Niepodległości 85/87) - 4 koncerty i Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego (ul. Z. Modzelewskiego 59) - 1 koncert

Koncert z nagraniem audiowizualnym do Orkiestrownika
Instytut Muzyki i Tańca i Program 2 Polskiego Radia zorganizowali  6.12.2017 o godz. 18.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego koncert Orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Adama Sztaby. Koncert połączony był z nagraniem audiowizualnym do Orkiestrownika, podczas którego Adam Sztaba opowiedział o roli elementów muzyki. W programie znalazły się  „Polonez” z suity orkiestrowej do filmu "Pan Tadeusz" Wojciecha KILARA oraz „Riffenuto” Adama SZTABY­
XIV FESTIWAL PIEŚNI - KONCERT FINAŁOWY
Filharmonia im. Romualda Traugutta przedstawiła 29.12.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Koncert finałowy XIV FESTIWALU PIEŚNI. Wystąpili: Olga Pasiecznik - sopran i Polska Orkiestra Radiowa, którą poprowadził Michał Klauza.
Jubileusz 30-lecia Andrzeja Emolla Kowalczyka
Zapraszamy do Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej 30.11.17 o godz. 19.00 na ­koncert (benefis) Andrzeja „Emolla” Kowalczyka pt. Zemollem-Zanim
Koncert zespołu Tęgie Chłopy promującego płytę WESELE
7.12.2017 o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) zespół Tęgie Chłopy wystąpił z koncertem promującym swoją najnowszą płytę WESELE.
XI SKUP DŹWIĘKÓW NOWYCH I UŻYWANYCH - AWANGARDA, A PAMIĘĆ
­We wtorek, 19.12.2017 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się XI SKUP DŹWIĘKÓW NOWYCH
Finał Krajowy Konkursu Imagine Poland
Agencja JM Poland zaprezentowała 9.12.2017 o godz. 18.00w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) Finał Krajowy Konkursu Imagine Poland. Koncert najlepszych młodych zespołów,
Młodość ma głos… na żywo w S1
W czwartek, 7.12.2017 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Chóru dziecięcego i młodzieżowego Alla Polacca pod dyrekcją Anny Bednarskiej. ­Koncert zatytułowany „Młodość ma głos… na żywo w S1” to muzyczna podróż przez współczesne utwory chóralne - polskie i zagraniczne, dziecięce i nie tylko. Był to równocześnie przegląd ostatnich dokonań chóru Alla Polacca.
Koncert Niespodzianka dla Dwójki i jej Słuchaczy
17.12.2017 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy Koncert Niespodziankę dla Dwójki i jej Słuchaczy. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy wykonując utwory kompozytorów polskich przeznaczone na orkiestrę. Były to:

W. A. MOZART NA INSTRUMENTACH DAWNYCH – ALEXEI LUBIMOV, HUBERT RUTKOWSKI
Warsza­wska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia zaprosili słuchaczy 16.12.2017 o 19.30 do Stu­dia im. Witolda Lutosławskiego na koncert: W. A. MOZART NA
Tajemnice Bożego Narodzenia
21.12.2017 o godz. 17.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego przedstawiliśmy  koncert Tajemnice Bożego Narodzenia podsumowujący Choinki Jedynki 2017. Koncert dedykowany był dzieciom, które nadesłały swoje prace na konkurs rysunkowy, Przyjaciołom Jedynki, którzy namalowali 3 grudnia obrazy na aukcję
Koncert kolędowy Dwójki
W sobotę 30.12.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na Koncercie kolędowym Dwójki wystąpiła Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
Mistrzowskie interpretacje Leszka Możdżera
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus wystąpiła 13.01.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego z koncertem Mistrzowskie interpretacje Leszka Możdżera. Koncert ten był połączeniem talentu, wirtuozerii i kreatywności Leszka Możdżera, którego niezwykła osobowość stanowi jeden z najciekawszych fenomenów współczesnego jazzu, z młodzieńczą pasją muzyków Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.
Z Sewilli i ogrodów Aranjuez
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus zagrała 20.01.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego  swój koncert zatytułowany Z Sewilli i ogrodów Aranjuez. Solistą był gitarzysta Łukasz Kuropaczewski. Koncert poprowadził Piotr Gajewski. Artyści wykonali program:

Festiwal Witolda Lutosławskiego ŁAŃCUCH XV
XV  edycja Festiwalu W. Lutosławskiego ŁAŃCUCH już za nami. Festiwal odbywał się w roku setnej rocznicy odrodzenia polskiej państwowości. Jego program – nie bez wpływu zbiegających się dat – eksponował muzykę  
Re:akcja mazowiecka
31.01.2018 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany Re:akcja mazowiecka, podczas którego wystąpili: Kapela ze Wsi Warszawa i mazowieccy mistrzowie.
Nowe Epifanie 2018 - Widowisko muzyczne JESTEM
18.02.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy widowisko muzyczne JESTEM odbywające się w ramach Festiwalu Nowe Epifanie 2018.

Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
W niedzielę, 25.02.2018 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego Polska Orkiestra Radiowa wraz ze skrzypkiem Jakubem Jakowiczem wzięli udział w koncercie symfonicznym, który poprowadził Mikhail Agrest. Artyści wykonajli  program: Mieczysław KARŁOWICZ – Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 (1902), Aleksandr SKRIABIN – II Symfonia c-moll op. 29 (1901)
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus
17.02.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się  Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. Artyści wykonali następujący program: Piotr CZAJKOWSKI – IV Symfonia f-moll op. 36, Joseph HAYDN – Symfonia D-dur nr 104 "Londyńska"

Gramy i śpiewamy dla Macieja Kazińskiego
12.03.2018 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert charytatywny: Gramy i śpiewamy dla Macieja Kazińskiego. O wielu koncertach mówimy, że są „wyjątkowe”, tym razem jednak, słowo to nabrało niezwykłego znaczenia i mocy.­
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus - Brahms i Schumann
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus wystąpiła 3.03.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskie­go z udziałem skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki i wiolonczelisty Tomas­za Strahla.

Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
11.03.2018 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego z koncertem symfonicznym wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Dawida Runtza. Solistami byli fleciści Agata Długosz i Łukasz Długosz. Artyści zaprezentowali następujący program: Ludwig van BEETHOVEN - Uwertura Twory Prometeusza, Franciszek DOPPLER - Koncert d-moll na 2 flety i orkiestrę, Franz SCHUBERT - V Symfonia B-dur D 485

To, co najpiękniejsze…-Zima
W sobotę, 24.02.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w koncercie zatytułowanym To co najpiękniejsze - Zima wystąpiła Orkiestra Męskie Granie 2017 oraz Polska Orkiestra Radiowa p/d Michała Klauzy
Mazowiecki Terry Riley, czyli In C na 81. urodziny Dwójki
­­1.03.2018, o g. 22.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertu - Mazowiecki ­Terry Riley, czyli In C na 81. urodziny Dwójki
­ ­­­­
Australijskie trio The Necks

­­­W piątek, 23.03.2018, o godz. 20.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpiło Australijskie trio The Necks ­
­­­


Lidia Grychtołówna w Studiu im. W. Szpilmana i na antenie radiowej Jedynki
10.06.2018, o godz. 19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, a od godz. 23.08 na antenie radiowej Jedynki odbył się Koncert Chopinowski z cyklu „Chopin na żywo“. Koncert miał szczególny wymiar, gdyż z chopinowskim recitalem wystąpiła jedna z najwybitniejszych polskich pianistek - Maestra Lidia Grychtołówna!­
Otwarte dla szkół próby Polskiej Orkiestry Radiowej
Polska Orkiestra Radiowa w roku 2018 kontynuowała cykl otwartych dla dzieci i młodzieży prób do swoich ko­ncertów
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
25.03.2018 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy. Solistami w koncercie byli: Anna Lubańska - mezzosopran i aktor Wojciech Żołądkowicz.

Koncert zespołu airborne extended
Austriackie Forum Kultury w Warszawie i  Program 2 Polskiego Radia przedstawili 21.03.2018 o godz. 19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia) koncert zespołu airborne extended.
Bogusław Morka w koncercie VIVO AMORE
2.03.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia odbył się koncert "VIVO AMORE", na który zaprosił wybitny polski tenor Bogusław Morka - mistrz polskiego bel canta, pierwszy amant opery i operetki, dysponujący wspaniałym głosem i talentem aktorskim.
Koncert Lidii Grychtołówny odwołany
Chcielibyśmy przeprosić tych wszystkich spośród Państwa, którzy wybierali się w niedzielę, 25.02.2018 o godz. 19.00 do Studia PR im. Władysława Szpilmana na recital Lidii Grychtołówny. Z powodu choroby artystki, koncert  musimy odwołać, ale Lidia Grychtołówna obiecała, że zagra dla Państwa w najbliższych tygodniach. 
Nowe Epifanie 2018 - Stabat Mater
4.03.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyło się prawykonanie napisanego na Festiwal Nowe Epifanie utworu „Stabat Mater” Ignacego Zalewskiego.

Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
8.04.2018 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego z koncertem symfonicznym wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy. Solistką była Katarzyna Zdybel - fagot.­
Koncert Adama Struga i Monodii Polskiej
W sobotę 24.03.2018, o godz.17.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbył się koncert Adama Struga i Monodii Polskiej - Pieśni Wielkopostne ­

Koncert Gramy dla Eryka
16.03.2018, o godz.19.30 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) odbył się niezwykły koncert charytatywny Gramy dla Eryka

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus - Beethoven i Musorgski
7.04.2018, o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus na koncercie z udziałem pianisty Eugena Indjica. Koncert poprowadził Juozas Domarkas.
Bracia Oleś & Christopher Dell w Studiu S-2
5.04.2018 o godz. 20.00 w Studiu S-2 Polskiego Radia (ul. Jana Kaczmarskiego 59 - wejście przez foyer Studia im. Witolda Lutosławskiego) wystąpili­ Bracia Oleś & Christopher Dell promując płytę GÓRECKI AHEAD
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus
28.04.2018, o 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus na koncercie z udziałem skrzypaczki Bomsori Kim. Koncert poprowadził Łukasz Borowicz
10. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy
21.04.2018, o godz.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert inaugurujący 10. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy­­
Ken Burton i uczestnicy Warsztatów Gospel
4.11.2018 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego usłyszeliśmy Kena ­Burtona i uc­zestników V edycji Warsztatów Gospel, które poprowadził sam artysta­
Pan-European Philharmonia w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego
25.04.2018 o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpiła Pan-European Philharmonia pod dyrekcją Petera Tiborisa­
­
­­ ­
21. Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja
W dniach 10-13 maja 2018 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbyła się 21. edycja Festiwalu Folkowego Polskiego ­Radia Nowa Tradycja
Międzynarodowy Dzień Jazzu
29.04.2018, o g. 18.00 i 30.04.2018, o g. 20.00 w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy koncerty z okazji wielkiego jazzowego święta­. Wystąpili: Wacław Zimpel i Kuba Ziołek, zespół "Łoskot", Marcin Masecki­­ ­­
Koncert z cyklu Chopin na żywo
­­W niedzielę, ­29.04.2018, o godz. 17.00 w Studiu PR im. W. Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85), odbył się koncert z cyklu "Chop­in na żywo". Z chopinowskim recitalem wystąpił Kamil Pacholec - student I roku Akademii Muzycznej w ­Katowicach z kl­. prof. Wojciecha Świtały.­­­­
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus
19.05.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Michaiła Jurowskiego.
To, co najpiękniejsze…-Wiosna
9.05.2018 o g. 19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego odbył się ­koncert z udziałem Pasadena Roof Orchestra i The Puppini Sisters oraz Polskiej Orkiestry Radiowej p/d Michała Klauzy­ ­­
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
32. edycja Festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne już za nami. Koncerty odbywały się w Studiu im. Witolda Lutosławskiego, na Zamku Królewskim, w Sali Koncertowej Uniwersy­te­tu Muzycznego Fryderyka Chopina, Kościele Ewangelicko-Reformowanym, Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk oraz Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym­­­ ­­ ­­
3. FESTIWAL TRZY–CZTE–RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Trzecia edycja Festiwalu TRZY–CZTE–RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje już za nami. Koncerty ­odbywały się w maju i w czerwcu 2018 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego­­­
70-lat z Chórem Polskiego Radia
Program 2 Polskiego Radia i Fundacja Sonoris przedstawili 20.05.2018, o g.18.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego Jubileuszowy koncert Chóru Polskiego Radia pod dyrekcją Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej.
Ogólnopolski Konkurs Muzyczny Centrum Edukacji Artystycznej - Koncert Laureatów
­W piątek, 25.05.2018 o godz. 17.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W.  Lutosławskiego odbył się Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej. Koncert poprowadził Piotr Matwiejczuk.
Toti Soler. 50 lat na scenie
19.06.2018, o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpił hiszpański gitarzysta Toti Soler­­
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus
23.06.2018 o g. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskie­go wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus z udziałem wiolonczelisty Filipa Syski. Koncert poprowadził ­Andrey Boreyko.­­
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
W niedzielę, 24.06.2018 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej z udziałem pianistki Valentiny Igoshiny. Koncert poprowadził Michał Klauza.­­
XIV. Edycja Festiwalu KWARTESENCJA
W ramach tegorocznej XIV edycji Festiwalu Kwartesencja w Studiu Koncertowym im­. Witolda Lutosławskiego odbyły się koncerty w dniach: 17.06.2018 i 26.06.2018, godz. 20.00
Koncert Laureatów XII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2018
27.06.2018 o g.19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się Koncert Laureatów XII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
28. Festiwal Mozartowski w Warszawie
Gala Operowa otwierająca 28. Festiwal Mozartowski, odbyła się w sobotę 16.06.2018,
o godz.19.00­ w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego
14. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA
14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego CHOPIN I JEGO EUROPA nosi  podtytuł  OD CHOPINA DO PADEREWSKIEGO. Koncerty odbywać się będą w Teatrze Wielkim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, na Zamku Królewskim, w Filharmonii Narodowej i Bazylice Św. Krzyża ­­
Inauguracja Sezonu Koncertowego 2018/2019
16.09.2018, o godz.18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy

Polskia Orkiestra Radiowa - Maksymiuk, Bruch de Falla
­­30.09.2018, o g.18.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa ­z udziałem skrzypka Krzysztofa J­­akowic­za. Koncert popr­owadz­ił­ Jerzy Maksymiuk­­­­
Polska Orkiestra Radiowa - Strawiński, Koussevitzky, Beethoven
Polską Orkiestrę Radiową p/d Michała Klauzy usłyszeliśmy ­14.10.2018, o g.18.00 w Studiu im. W. Lutosławskie­go na koncercie ­z udziałem kontrabasisty Adama Bogackiego
GENERACJE XXI
28.10.2018 o 18.00 ­w Studiu Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy kolejnego koncert z cyklu GENER­ACJE XXI­.  Wystąpiła Polska Orkiestra Radiowa p/d Michała Klauzy­
Aga Zaryan - koncert przedpremierowy
31.08.18 o godz.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert, podczas którego wystąpiła Aga Zaryan
IV Festiwal Oper Barokowych Dramma per Musica
Od 31 sierpnia do 19 września 2018 w Warszawie odbywała się lV odsłona jedynego w swoim rodzaju Festiwalu Oper Barokowych, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica.
Wielki Koncert Heroes Orchestra
­­14.09.2018 o g.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego ­odbył się koncert, któr­ego tematyka nawiązywała do ­muzyki z gier komputerowych­­­­
61. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
 W ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertów w dniach 22, 26 i 28 września 2018 o g.19.30

Koncert zespołu PECTUS
18.09.2018 o godz.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławs­kiego wysłuchaliśmy koncertu zespołu Pectus, promującego nowy album "Akustycznie". Gościem specjalnym był Włodek Pawlik­­
Otwarte dla szkól próby Polskiej Orkiestry Radiowej
Polska Orkiestra Radiowa po wakacjach kontynuowała cykl otwartych dla dzieci i młodzieży prób do swoich ko­ncertów­­
Nowojorski zespół folkowy Woody Sez
13.10.18 o godz.18.00 w Muzycznym Studiu PR im. Ag­nieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) ­pierwszy raz w Polsce wystąpił nowojorski zespół Woody Sez
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018
1.10.2018 o godz.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się­ się Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018­
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus - Koncert Laureatów Konkursu Dyrygentów
­27.10.2018 o g.19.00 w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego na koncercie symfonicznym wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus z udziałem flecistki Marty Chlebickiej-laureatki konkursu Młody Muzyk Roku. Koncert poprowadził Modestas Barkauskas­
70 lat Chóru Polskiego Radia
Program 2 Polskiego Radia i Fundacja Sonoris przedstawili 21.10.2018, o g.18.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego jubileuszowy koncert Chóru PR p/d Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej. U­s­łyszeliśmy również Wrocławską Orkiestrę Barokową p/d Jacka Kaspszyka­­ oraz innych wykonawców

Sinfonia Varsovia ODDŹWIĘKI. NOWA MUZYKA POLSKA
Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprosiła na koncert 1.12.2018 o godz. 19.00 do Studia Koncerto­wego PR im. W. Lutosławskiego. Muzycy pod dyrekcją Szymona Bywalca­­­ przedstawili dwa prawykonania utworów polskich kompozytorów­
2. Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju
26.10.2018 o g. 20.00 w Studiu S-2 Polskiego Radia (ul. Jana Kaczmarskiego 59 - wejście przez foyer Studia im. Witolda Lutosławskiego) muzycy Marcin Oleś, Bartłomiej Oleś i Dominik Strycharski zaprezentowali­ projekt Koptycus­­
Wacław Zimpel & Saagara
30.10.18 o g. 20.00 w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwie­cka 3/5/­7)­ wystąpił polsko-indyjski zespół Wacława Zimpla - Saagara­­ ­­
Darius Brubeck Quartet, Dorota Miśkiewicz i Sylwester Ostrowski & Jazz Brigade
­­10.11.18 o godz­. 20.00 w Muzycznym Studiu PR im. A. Osieckiej (ul. Myśliwie­cka 3/5/­7)­ na Koncercie dla Niepodległej wystąpili: Darius Brubeck Quartet, Dorota Miśkiewicz i Sylwester Ostrowski & Jazz Brigade­­­
Warszawska Orkiestra Sentymentalna - Premiera albumu Płyń Wisełko
7.11.2018 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Artyści wykonali repertua­r z najnowszego albumu Płyń Wisełko
Koncert Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO
10.11.2018 o g. 20.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpiła Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO z udziałem pianisty Łukasza Chrzęszczyka. Muzyków poprowadzili: Adrián Varela i Wojciech Walczak­­­­­­
Polska Orkiestra Radiowa i Chopin University Big Band
16.12.2018 o g. 18.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego Suitę z baletu "Dziadek do orzechów" wykonała Polska ­Orkiestra Radiowa oraz Chopin University Big Band­­
Zespół POLMUZ
16.11.2018 o g­. 19.00 w Muzycznym Studiu PR im. A. Osieckiej (ul. Myśliwie­cka 3/5/­7) ­wystąpił zespół POLMUZ - laureat­ I nagrody w Konkursie Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” 2018 i Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena ­­ ­­
20-lecie Orkiestry Sinfonia Viva
22.11.2018 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpiła Orkiestra Sinfonia Viva z udziałem skrzypka Voytka Proniewicza. Muzyków poprowadził Tomasz Radziwonowicz­­­­ ­­
OPPA 2018 - 36. Międzynarodowy Festiwal Bardów
­Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada” zaprosiło na 36. odsłonę OPPA - Międzynarodowego Festiwalu Bardów. 23.11.2018 o godz.19.00 w Studiu PR im. W. Lutosławskiego odbył się Koncert Galowy "Premiery i Interpretacje­­­"
100-lecie odzyskania Niepodległości Republiki Łotewskiej
­24.11.2018 o godz. 19.00­­ w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Republiki Łotewskiej. Podczas koncertu wystąpiło Trio Palladio­­ ­­
To, co najpiękniejsze… - Jesień
Polskie Radio zaprosiło 25.11.2018 o g.19.00 do Studia im. Witolda Lutosławskiego na koncert Yasmin Levy wraz z zespołem oraz z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej p/d Michała Klauz­y­­­ ­
V Bitwa Tenorów na róże
30.11.2018 ­o g. 20.00 w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego odbyła się V jubileuszowa edycja Bitwy Tenorów na róże­
Rok Zbigniewa Herberta w Polskim Radiu
27.11.2018, o g.19.00 w Studiu PR im. W. Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia) wysłuchaliśmy m.in. kompozycji Szymona Goziemba-Trytka, w wykonaniu ­Żeńskiego Zespołu Wokalnego SIGMA oraz Herbert Piano Trio­­­­­
Hipisi w Lutosławskim - koncert zespołu proMODERN
8.12.2018, g.19.00 po raz pierwszy w Polskim Radiu, po raz pierwszy w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego - „Stimmung” kultowa kompozycja Karlheinza Stockhausena w wykonaniu zespołu proMODERN­­
Arte dei Suonatori WENECKIE BOŻE NARODZENIE
18.12.2018 o g.19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu polskiej orkiestry barokowej Arte dei Suonatori. W programie znalazły się kompozycje mistrzów epoki baroku związanych z Wenecją­­ ­­
Koncert Noworoczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
12.01.2019 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskie­go wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa z udziałem skrzypaczki Angeli Wee. Koncert poprowadził ­Antoni Wit­­ ­­ ­­
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
19.01.2019 o g.19.00 w Studiu PR im. W. Lutosławskie­go wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa z udziałem skrzypka Piotra Pławnera. Koncert poprowadził ­ Marek Wroniszewski­­ ­
XVII Akcja Charytatywna Choinki Jedynki
­29.12.2018 o g.16.00 Program 1 Polskiego Radia zaprosił do Studia im. Witolda Lutosławskiego na koncert będący podsumowaniem XVII Akcji Charytatywnej „Choinki Jedynki”, organizowanej na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz wybranej – każdego roku innej - drugiej organizacji pożytku publicznego. W 2018 roku była nią Fundacja „Pomóż mi żyć” z Gdańska­­
Otwarte dla szkół próby Polskiej Orkiestry Radiowej
­Polska Orkiestra Radiowa kontynuowała cykl otwartych dla dzieci i młodzieży prób do swoich koncertów­­
SOL PER TE / DUETY HAENDLA
­9.01.2019 o g.19.00 Capella Regia Polona zaprosiła na kolejne spotkanie z muzyką dawną, tym ­razem do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Zabrzmiały duety wokalne G. F. Haendla, jak również kompozycje instrumentalne –­ sonaty triowe oraz concerti grossi ­­
Z kolędą do Was idziemy
6.01.2019 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia­ im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu kolęd w­ wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki­­
Scena Szpilmana - Jedynka Live
20.12.2018, o g.20.00 w Studiu PR im. W. Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia) wystąpił portugalski muzyk João de Sousa­­
Sinfonia Varsovia ODDŹWIĘKI. NOWA MUZYKA POLSKA
Orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpiła 17.01.2019 o godz.19.00 w Studiu Koncerto­wym PR im. W. Lutosławskiego z udziałem wiolonczelisty Marcela Markowskiego. Muzyków poprowadził Fuad Ibrahimov­ ­­
Polska Orkiestra Radiowa - Moniuszko, Offenbach, Bizet, Małecki
13.01.2019 o g.18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła Po­lska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy­­­­­
Ola Bilińska i BABADAG - koncert promocyjny płyty Šulinys/Studnia
25.02.2019 o godz. ­20.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Oli Bilińskiej, będ­ący promocją płyty "Šulinys" "Studnia"­
Urodziny Sztuki Grupy Ars Acustica Europejskiej Unii Nadawców
17.01.2019 o g.20.00 w Studiu PR im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia) odbyły się Urodziny Sztuki Grupy Ars Acustica Europejskiej Unii Nadawców­
Świat według Telemanna - koncert z cyklu WOK Baroque
20.01.2019 o g.18.00 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu skrzypka Radosława Kamieniarza oraz­ Zespołu Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musi­cae Antiquae Collegium Varsoviense­­
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI
W dniach 26.01-9.02.2019 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbyła się XVI edycja Festiwalu Witolda Lutosławskiego ŁAŃCUCH­­
Koncert symfoniczny MOZART - BEETHOVEN
­1.02.2019 o g.19.00 Janusz Wawrowski zagrał gościnnie wraz z Orkiestrą Polskiej Opery Królewskiej pod dyrekcją Dawida Runtza w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego­­
To, co najpiękniejsze… - Zima
25.01.2019 o g.­19.00 w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego usłyszeliśmy Trio Filipa Wojciechowskie­go z gościnnym udziałem Gary Guthmana oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy­­­
Koncert promujący album Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra
8.02.2019 o g.19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu w ramach ogólnopolskiej trasy promującej album Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra­­ ­­
Koncert karnawałowy Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
22.02.2019 o g.19.00 w Studiu Koncertowym­ PR im. Witolda Lutosławskie­go wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa z udziałem saksofonisty Pawła Gusnara. ­Muzyków poprowa­dził Wojciech Rodek­­­­­
Polska Orkiestra Radiowa - Moniuszko, Bacewicz, Beethoven
24.02.2019 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertu symfonicznego Polskiej Orkiestry Radiowej z udziałem skrzypaczki Geneviève L­auren­ceau. Koncert poprowadził Michał Klauza­­
TANGO SHOW dla ZAKOCHANYCH
14.02.2019 o g.19.00 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego odbył koncert TANGO SHOW dla ZAKOCHANYCH. Wystąpili: KAYAH, Daniel Olbrychski, oraz SawarS Tango Orquesta­­­­ ­­
Koncert symfoniczny CHOPIN - HAYDN
8.03.2019 o g.19.00 Polska Opera Królewska zaprosiła do Studia PR im. W. Lutosławskiego na koncert symf­o­niczny, podczas którego wystąpił wybitny japoński pianista – Takashi Yamamoto­­
Royal String Quartet - Szostakowicz, Bacewicz, Dvořák
16.02.20­19 o g.­19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy kon­certu w wykonaniu Royal String Quartet­­­
Giovanni Antonio Guido - Cztery pory roku - koncert z cyklu WOK Baroque
­­17.02.2019 o g.18.00 w S­tudiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpił Zespół Instrumentów D­aw­nych Warszawskiej Opery Kameralnej­
Teatro alla moda - koncert z cyklu WOK Baroque
17.03.2019 o g.18.00 w Studiu PR im. W. Lutosławskiego wystąpiła m.in. Jana Semerádová oraz­ Zespół­ I­nstrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musi­cae Antiquae Collegium Varsoviense­­­ ­­­
Koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia Heroes
27.02.2019 o g.19.00 w Studiu PR im. W. Lutosławskiego odbył się niepowtarzalny oraz jedyny w swoim rodzaju jubileuszowy koncert Heroes Orchestra z o­kazji 20-lecia powstania serii Heroes III­­­
Koncert w 195. rocznicę urodzin Bedřicha Smetany
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa wystąpiła 2.03.2019 o g.19.00 w Studiu Ko­nce­rtowym­ Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskie­go. ­Koncert poprowa­dził Piotr Sułkowski­­­­­­­
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
9.03.2019 o g.19.00 w Studiu Koncertowym­ PR im. W. Lutosławskie­go wystąpiła Polska Orkiestra S­infonia Iuventus im. Jerzego Semkowa z udziałem akordeonisty Klaudiusza Barana. ­Muzyków poprowa­dził Maciej Tomasiewicz­­­
Polska Orkiestra Radiowa - Moniuszko, Mozart, Mendelssohn
10.03.2019 o godz.18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej z udziałem waltornisty Igora­ Szeligowskiego. Koncert ­poprowadził Michał Klauza­­
Koncert muzyki dawnej SYNOWIE BACHA
15.03.2019 o g.19.00 Polska Opera Królewska zaprosiła na spotkanie z muzyką dawną do Studia Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Muzyka zabrzmiała w wykonaniu zespołu in­strumentów dawnych­ Capella Regia Polona. Przy klawesynie zasiadł Krzysztof Garstka­
Antonina Krzysztoń i Andrzej Jagodziński
16.03.2019 o g.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wysłuchaliśmy wyjątkowego ko­ncertu w wykonaniu Antoniny Krzysztoń wraz z Andrzejem Jagodzińskim­­­
Sinfonia Varsovia ODDŹWIĘKI. NOWA MUZYKA POLSKA
Orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpiła 29.03.2019 o g­.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego z udziałem wiolonczelisty Marcela Markowskiego i akordeonisty Klaudiusza Barana. Muzyków poprowadził Ba­ssem Akiki­ ­­­­
Scena Szpilmana - Jedynka Live
26.02.2019, o g.20.00 w Studiu PR im. W. Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polski­ego Radia) wystąpił Krzysztof Ś­cierański­­
82. urodziny radiowej Dwójki
1.03.2019 o g. 22.00 zaprosiliśmy do Studia Koncertowego PR im. W. Lutosławskiego na koncert urodz­inowy radiowej ­Dwójki­­
BASTARDA - koncert promocyjny płyty Ars moriendi
­30.03.2019 o g.19.00 w Muzycznym Studiu PR im. Ag­nieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/­5/7) ­odbył się konc­ert zespołu BASTARDA­­
PAN – EUROPEAN PHILHARMONIA
18.04.2019 o g.19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego wysłuchaliśmy Pan – European Philharmonia p/d Petera Tibo­risa­­
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
31.03.201­9 o g.18.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpił gitarzysta Marcin Dylla z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Muzyków poprowadził Christian Vásquez­ ­­
Koncert symfoniczny MOZART
­­4.04.2019 o g.19.00 Polska Opera Królewska wystąpiła w Studiu PR im. W. Lutosławskiego. Podczas koncertu obok orkiestry pod dyrekcją Dawida Runtza, usłyszeliśmy słynnego wirtuoza skrzypiec – Jakuba J­akowicza­­­­ ­­­
MISTRZ I MŁODE TALENTY
26.05.2019 o g.18.00 w Studiu PR im. W. Lutosławskiego wraz z Polską Orkiestrą Radiową p/d Michała Klauzy ­wystąpili Olga Pasiecznik oraz uczestnicy Akademii Operowej­ Teatru Wielkiego – Opery Narodow­ej­­­ ­­
Festiwal Nowe Epifanie 2019
9 i 10.03.2019 w Studiu S-2 Polskiego Radia (wejście służbowe obok Studia im. W. Lutosławskiego) odbył się spektakl #chybanieja w ramach X edy­cji Festiwal­u Now­e Epifanie 2019­­­­
Polska Orkiestra Radiowa - Moniuszko, Ravel, Moss
28.04.2019 o g.18.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławsk­iego wysłuchaliśmy koncertu Polskiej Orkiestry Radiowej z udziałem pianistki Hélène Tysman. Koncert poprowadził Michał Klauza­­­
Kawiarenka Słodkie Radio Retro
W niedzielę 10.03.2019 o g.17.00 w Studiu ­Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek PR) odbył się drugi koncert „Kawiarenki Słodkiego Radia Retro” nawiązujący do legendarnego cyklu Programu 1 Polskiego Radia­­­
11. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy
11. i 13.04.2019 o g.19.00 ­w Studiu PR im. W. Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertów w ramach 11. edy­cji Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy­­
Uroczysta premiera filmu Maksymiuk. Koncert na dwoje
8.04.2019 o g. 19.00 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego miała miejsce premiera filmu Maksymiuk. Koncert na dwoje­. Przed pokazem odbyło się spotkanie z Maestro Jerzym Maksy­miukiem, które poprowadził wybitny dziennikarz – J­erzy Kisielewski­­
DOPO NOTTE / RECITAL KACPRA SZELĄŻKA
9.05.2019 o g.19.00 Polska Opera Królewska zaprosiła do Studia PR im. W. Lutosławskiego na koncert w wykonaniu Kacpra Szelążka. Artyście towarzyszył zespół instrumentów dawnych C­apella Regia Polona p/­d Krzysztofa Garstki­­
Koncert symfoniczny CIMAROSA - DOPPLER - MOZART
22.05.2019 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego ­­wystąpili znakomici fleciści – Łukasz ­Długosz i Agata Kielar-Długosz, wraz z Orkiestrą Polskiej Opery Królewskiej p/d­ Dawida Runtza­­
Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce
29-30.04.2019 o godz.19.30 zaprosiliśmy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskieg­o na koncerty z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu­­­
BUDZIMY JAZZEM - koncert charytatywny
23.04.2019 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego odbył się koncert charytatywny poświęcony pamięci Krzysztofa Kom­edy, na rzecz k­liniki "Budzik"­­
Koncert Galowy uczniów The British School Warsaw
5.06.2019 o g.17.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpili uczniowie The British S­chool Warsaw­
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
10.05.2019 o g.19.00 w Studiu Koncertowym­ PR im. Witolda Lutosławskie­go wystąpiła Polska Orkiestra S­infonia Iuventus im. Jerzego Semkowa z udziałem sopranistki Joanny Klisowskiej. ­Muzyków poprowa­dziła Agnieszka Duczmal­­
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”
­­28.04.2019 o g.18.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85), odbył się koncert z cyklu "Chopin na żywo". Z chopinowskim recitalem wystąpił Piotr Sałajczyk­­­­
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
11-15.05.2019 zapraszamy do Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncerty w ramach 33. edycji Festiwalu Warszawskie Spot­kania Muzycz­ne­
22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia NOWA TRADYCJA
  22. Festiwal­ Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" ­­już za nami

Moniuszko na głosy Alla Polacca
8.05.2019 o g.19.00 Radio Dla Ciebie zaprosiło na koncert z cyklu "Frajdofon" do Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Ag­nieszki Osieckiej (­ul. Myśliwiecka 3/­5/7) ­­­­
Nadzwyczajny Koncert w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki
5.05.2019 o g.17.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertu w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, w wykonaniu Cypriena Katsarisa­
Koncert Radia Chopin - Moniuszko
3.05.2019, o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polski­ego Ra­dia) wystąpiła mezzosopranistka Urszula Kryger­­­
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje za nami. Koncerty odbywały się w maju i w czerwcu 2019 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego­­­
To, co najpiękniejsze… - Wiosna
29.05.2019 o g.­19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego usłyszeliśmy wokalistkę Belle du Berry wraz z zespołem PARIS COMBO oraz Polską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją Michała Kl­auzy­
Sinfonia Iuventus dla Niepodległej
22.06.2019 o g. 19.00 w Studiu PR im. W. Lutosławskiego wystąpiła Polska Orkiesta Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa z udziałem wiolonczelisty Tomasza Strahla. Muzyków poprowadził Mirosław Jacek Błaszczyk­­
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
29.06.2019 o g.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia­ im. Witolda Lutosławskie­go wystąpiła Polska Orkiestra S­infonia Iuventus im. Jerzego Semkowa z udziałem pianisty Pawła Kowalskiego. ­Muzyków poprowa­dził Mirosław Jacek Błaszczyk ­­­
Scena Szpilmana Jedynka Live!
31.05.2019, o g.20.00 w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polski­ego Radia) usłyszeliśmy Piotra Barona wraz z zespołem w nowym projekcie "Wodecki Jazz"­­ ­­
Koncert z cyklu Chopin na żywo
26.05.2019 o g.18.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85), odbył się się koncert z cyklu "Chopin na żywo". Tym razem z chopinowskim recitalem wystąpiła Magdalena Lisak­­
Festiwal Polskiej Opery Królewskiej
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej wystąpiła 21.07.2019 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. Podczas koncertu zabrzmiała muzyka symfoniczna Wolfganga Amadeusa Mozarta. Orkiestrę poprowadził Dawid Runtz
Zakończenie sezonu artystycznego
23.06.2019 o g.18.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. Koncert zakończył sezon artystyczny 2018/2019­­
BASSO 3. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich
Wysłuchaliśmy koncertów w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w dniach: 2., 20. i 23.06.2019 w ramach­ BASSO 3. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich­
Koncert charytatywny dla Stana Borysa
17.06.2019 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert charytatywny dla Stana Borysa­­
XV FESTIWAL KWARTESENCJA
12,18.06.2019 o g.20.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertów w ramach XV Festiwalu KWARTESENCJA­­
15. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA
15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego CHOPIN I JEGO EUROPA Od Chopina do Moniuszki już za nami. Koncerty odbywały się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. ­Witolda Lutosławskiego, Filharmonii Narodowej, Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w Żelazowej Woli oraz w Bazylice Św. Krzyża­­­
Mistrzowskie Warsztaty Artystyczne Agaty Steczkowskiej
8.07.2019 o g.19.00 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Wielkie Przedstawienie – Finał XV Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Artystycznych Agaty Steczkowskiej 2019


Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej
7.07.2019 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy Koncertu Inauguracyjnego XXVI Międzynarodowej Letniej Akademii­ Muzyki Dawnej­
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
14.09.2019 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się inauguracja sezonu artystycznego Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa­­
Rozpoczęcie sezonu artystycznego 2019/2020 Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie
15.09.2019 o g.18.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego miała miejsce inauguracja sezonu artystycznego Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. ­Muzyków poprowadził Michał Klauza­­­
62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
W dniach 20-28.09.2019 odbywały się ­na koncerty w rama­ch Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" ­­­­ ­­
Scena Szpilmana - Jedynka Live!
26.07.2019, o g.20.00 w Studiu PR im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polski­ego Radia) wystąpił zespół Jary Oddział Zamknię­ty­
GENERACJE XXII
6.10.2019 o g.18.00 ­w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertu z cyklu GENER­ACJE XXII­. Wystąpiła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Lilianny Krych­­
Koncert symfoniczny HAYDN - MOZART
8.10.2019 o g.19.00 w Studiu PR im. Witolda­ Lutosławskiego wystąpiła Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej z udziałem wiolonczelisty Marcina Zdunika. Muzyków poprowadził Dawid Runtz­­­
ARTYŚCI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
12.09.2019 o godz. 18.00 w Studiu Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego miał miejsce koncert charytatywny ARTYŚCI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
5.10.2019 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod dyrekcją Tadeusza Strugały. Solistą ­był skrzypek Krzysztof Jakowicz

Koncert NAT YONTARARAKA
20.09.2019 o godz.19.00 w Studiu PR im. W. Lutosławskiego wystąpił pianista Nat Yontararak z towarzyszeniem tancerzy tajskich­­
Koncert z okazji 25. rocznicy śmierci Witolda Lutosławskiego
­10.10.2019 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa p/d Marka Wroniszewskiego. Solistą był pianista Paweł Kowalski­­
Koncert poświęcony Elżbiecie Sikorze
20.10.2019 o godz.18.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert poświęcony Elżbiecie Sikorze. Wystąpiła sopranistka Anna Mikołajczyk oraz Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

James Newton in Person
19.10.201­9 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy utworów­ Jamesa Newtona w wykonaniu solistów oraz ­Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa­­­
Mouse on Mars w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia
26.09.2019 o g.21.00 w Muzycznym Studiu PR im. A. Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) legendarny niemiecki duet przedstawił swoją nową kompozycję opartą na samplach ze Studia Ekspery­mentalnego PR
Piotr Zubek Moja wycinanka
25.09.2019 o godz.19.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) odbył się­ ­ koncert p­romujący debiutancki album wokalisty Piotra Zubka­­­­­
To, co najpiękniejsze… - Jesień
25.09.2019 o g.­19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego odbył się ­koncert z udziałem Urszuli Dudziak z zespołem oraz Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie p/d Michała Klauzy­­
Koryfeusz Muzyki Polskiej 2019
1.10.2019 o g.19.30 w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego odbyła się Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2019­­
BEATA SZAŁWINSKA’S ACONCAGUA PROJECT
11.10.2019 o g.­19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego usłyszeliśmy utwory Astora Piazzolli z autorskiego projektu Beaty Szałwińskie­j­­
Koncert z cyklu Chopin na żywo
29.09.2019 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85), wysłuchaliśmy koncertu z cyklu "Chopin na żywo". Z chopinowskim recitalem wystąpiła Elżbieta Karaś-Krasztel­­
BOGUSŁAWOWI SCHAEFFEROWI – IN MEMORIAM
18.10.2019 o g.19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert poświęcony pamięci Bogusława Schae­ffera­
5. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie
 W Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w dniach 21. i 23.10.2019 o godz. 19.00 odbyły się koncerty ­ ­w ramach Festiwalu 5. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie­
3. Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju
22.10.19 o g.19.30 w Studiu PR im. W. Lutosławskiego oraz 24.10.19 o g.19.30 w Studiu PR im. W. Sz­pilmana (Al. Ni­epodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia)­­ odbyły się koncerty w ramach Festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju­­
IL CANTO DELL’ANIMA / MARTA BOBERSKA – RECITAL
14.11.2019 o g.­19.00 w Studiu PR im. W. Lutosławskiego wysłuchaliśmy recitalu sopranistki Marty Boberskiej. Artystce towarzyszył zespół Capella Regia Polona p/d Krzysztofa Garstki­
Joseph Joachim odkrywany na nowo
­29.10.2019 o g.19.00 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego usłyszeliśmy kompozycje Josepha Joachima w wykonaniu skrzypaczki Kathariny Uhde i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Muzyków poprowadził Dennis Friesen-Carper­
Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego
W dniach 3, 10.11.2019 o g.18.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbyły się koncerty w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego­­
Recital Kevina Kennera
13.11.2019 o godz.19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy recitalu Kevina Kennera. Pianista wystąpił z okazji 2. urodzin Polskiego Radia Chopin
Maja Kleszcz Osiecka De Luxe
16.11.2019 o godz. 20.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) wystąpiła wokalistka Maja Kleszcz, promując nowy album "Osiecka De Luxe"­
Lutosławski Piano Duo
12.11.2019 o godz.19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy Lutosławski Piano Duo w składzie: Emilia Sitarz oraz Bartek W­ąsik­
100. rocznica urodzin Mieczysława Wajnberga
26.11.2019 o g.19.00 w Studiu PR im. W. Szpilmana (Al. Niepodległośc­i 77/85) odbył się koncert promujący wydanie nowej płyty wydawnictwa Anagram z muzyką kameralną Mieczysława Wajnberga w 100. rocznicę urodzin kompozytora­
Ród Karpieli - koncert promocyjny płyty z serii Muzyka źródeł
22.11.2019 o g.18.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy kompozycji z albumu­ Ród Karpieli
Koncert Laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Kazimierza
30.11.2019 o godz. 19.00 w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Kompoz­ytorskiego im. Kazimierza Serockiego­­
Głosem Dziecka - koncert Laureatów
23.11.2019 o g.15.00 w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego wysłuchaliśmy koncertu Laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom­. Gościnnie wystąpili: Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski
Wojtczak / Piotrowicz = Plastic Poetry
­­28.11.2019, o g.20.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85), wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Ireneusza Wojtczaka i Kamila Piotrowicza­­­
Recital Gwiazdy - Józef Skrzek
­23.11.2019 o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) wystąpił Józef Skrzek w ramach 37. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2019­
Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt