JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
baner_newsy.jpg

Aktualności


Single śpiewają songi
Zapraszamy na komedię muzyczną "Single śpiewają songi", która odbędzie się ramach Niezależnej Sceny Młodych Polskiego Radia 24.02.2017 g.19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej

Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus p/d Gabriela Chmury
W lutym - 25.02.2017 o g.19.00 Sinfonia Iuventus p/d Gabriela Chmury zaprasza do Studia im. W. Lutosławskiego na swój koncert symfoniczny. Artyści przedstawią dwie wspaniałe symfonie kompozytorów
Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej
Zapraszamy do Studia im. Witolda Lutosławskiego na koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej (26.02.2017, g. 19.00). Solistą będzie bas Alexander Roslavets. Koncert poprowadzi szef artystyczny Orkiestry - Michał Klauza. Artyści wykonają program:

Koncert zespołu Loud Jazz Band
Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 27.02.2017 o godz. 19.00 do Studia im. W. Lutosławskie­go na koncert
Perkusiści dla Tony’ego Williamsa
Zapraszamy 28.02.2017 o godz. 19.00 do Studia Koncertowego im. W. Lutosławskiego na koncert Michała Miśkiewicza i Cezarego Konrada zatytułowany "Perkusiści dla Tony’ego Williamsa". Koncert składa się z dwóch części
80-lecie Dwójki. Koncerty urodzinowe
1 marca 2017, w dniu swoich 80. urodzin, Program 2 Polskiego Radia organizuje specjalne koncerty! Zapraszamy do uczestnictwa - bilety dostępne za symboliczną złotówkę.
Alban Berg Ensemble Wien w Studiu im. W. Szpilmana
5.03.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Szpilmana (główny budynek PR, Al. Niepodległości  77/85) wystąpi Alban Berg Ensemble Wien. Zespól założony został w 2016 roku przez członków renomowanego kwartetu­
Artyści Warszawskiej Opery Kameralnej ….
Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny koncert, w którym artyści Warszawskiej Opery Kameralnej zaśpiewają specjalnie dla Kobiet, w dniu ich święta. Ten wyjątkowy dzień, uczcimy w wyjątkowy sposób.
Charytatywny koncert fortepianowy Antuanetty Miszczenko
19.02.2017 o g.19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego na charytatywnym koncercie fortepianowym wystąpiła utalentowana, młoda, ukraińska pianistka Antuanetta Miszczenko, która 3 lata temu grała na barykadach podczas tragicznych walk o wolność Ukrainy.
Światowa Scena Jazzu - Fred Frith Trio
17.02.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego podczas koncertu z cyklu Światowa Scena Jazzu wystąpił zespół Fred Frith Trio w składzie: Fred Frith - gitara, bas, Jason Hoopes - bas i Jordan Glenn - perkusja
„Woman In Black” - Koncert promocyjny płyty Sashy Strunin
W Wale­ntynkowy wieczór (14.02.2017 o godz. 19.00) na scenie Studia Lutosławskiego odbył się koncert promocyjny płyty Sashy Strunin „Woman In Black”. Wokalistce towarzyszył  amerykański trębacz Gary Guthman oraz znakomici
Kochaj mnie - Koncert Grażyny Szapołowskiej
Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Agencja artystyczna GRAMI-ART zapraszają 13.02.2017 o godz. 19.00 do Studia im. W. Lutosławskiego na koncert Grażyny Szapołowskiej. Aktorka zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty zatytułowanej „Kochaj mnie”
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV
XIV edycja Festiwalu W. Lutosławskiego Łańcuch już za nami. W bieżącym roku wszystkie koncerty Festiwalu odbywały się w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.  
Gramy dla Witka Brody
3.02.2017 w Studiu im. W. Lutosławskiego o 19.30 odbył się koncert charytatywny "Gramy dla Witka Brody!" Muzyk uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, jadąc na kolędę i z darami dla Polaków w Naddniestrzu. Potrzebne jest wsparcie finansowe na rehabilitację i doraźną pomoc. Chcemy aby Witek szybko wrócił do zdrowia i cieszył nas swoją muzyką.
DUCHY POETÓW
31.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert poetycki  "Duchy poetów" w wykonaniu poety Ernesta Brylla oraz pieśniarza, kompozytora i dziennikarza Marcina Stycznia z zespołem.
Baroque Insight - Karnawałowy koncert gitarowy
30.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego przedstawiliśmy koncert prezentujący muzykę Baroku. Wykonawcami byli Anna Kowalska - gitara barokowa i Anton Birula - teorba.


Atom Heart w Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia
20.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego na koncercie w ramach Niezależnej Sceny Młodych Polskiego Radia wystąpił zespół Atom Heart. Zespół powstał w marcu 2015, kiedy młodzi  muzycy postanowili połączyć swoje zainteresowania bluesem i hard-rockiem.  
Halina Mlynkova w Studiu Lutosławskiego
W środę 18.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert zatytułowany Życia mi mało promujący nową solową płytę Haliny Mlynkovej. Subtelna, elegancka i przebojowa
David Torn
27.01.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego na pierwszym w tym roku koncercie z cyklu Światowa Scena Jazzu wystąpił zespół Sun of Goldfinger. Jego członkowie saksofonista Tim Berne, perkusista Ches Smith i gitarzysta David Torn wykraczają
Cezariusz Gadzina i Polska Orkiestra Radiowa
15.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry
Góralskie nuty w koncercie z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
15.01.2017 o godz. 11.00 koncertem nie tylko dla dzieci z cyklu śpiewajmy z Agatą Steczkowską zatytułowanym "Góralskie nuty" rozpoczęliśmy muzyczną wędrówkę po regionach Polski.
Bartosz Koziak / Jerzy Maksymiuk / Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Polska Orkiestra Symfonia Iuventus wystąpiła 14.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskieg­o w koncercie symfonicznym. 
Krzysia Górniak w Studiu im. W. Lutosławskiego
12.01.2017 o godz. 19.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego z koncertem promującym najnowszą płytę "Moments” wystąpiła gitarzystka Krzysia Górniak. Artystce towarzyszyli: na fortepianie i syntezatorze - Zdzisław Kalinowski, na gitarze basowej i kontrabasie elektrycznym - Łukasz Makowski oraz Grzegorz Grzyb na perkusji.

Ciesz się Jeruzalem, koncert kolędowy Adama Struga
Program 2 Polskiego Radia przedstawił 5.01.2017 o godz. 19.30 w Studiu im. W. Lutosławskiego  koncert kolędowy Adama Struga zatytułowany Ciesz się Jeruzalem. Wystąpili: Adam Strug i jego goście.
Projekt Metropolis
10.01.2017 o godz.19.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego usłyszeliśmy projekt "Metropolis": Władysław Komendarek, Agnieszka Makówka, Igor Gwadera. To niezwykłe przedsięwzięcie, łączyło kino, operę, elektronikę i rockowe brzmienie. „Metropolis” czerpał z kinematografii, lecz nie był tylko projekcją słynnego filmu Fritza Langa. Ścieżkę dźwiękową do historycznego obrazu wykonali na żywo znakomici artyści: Igor Gwadera, Agnieszka Makówka i Władysław Komendarek.
Delirio Amoroso
Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia przedstawili 13.01.2017 o godz. 19.30  w Studiu im. Witolda Lutosławskiego koncert z cyklu radi/O/pera zatytułowany  Delirio Amoroso.
Kolędujmy Maleńkiemu koncert z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską”
11 grudnia 2016 o godz. 11.00 W Studiu im. W. Lutosławskiego odbył się trzeci już Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską”. Koncert nosił tytuł Kolędujmy Maleńkiemu.
Ojczyźnie naszej śpiewajmy- Koncert nie tylko dla dzieci
20.11.2016 o godz. 11.00 w Studiu im. W. Lutosławskiego, w koncercie zatytułowanym „Ojczyźnie naszej śpiewajmy” wystąpił Chór Agaty Steczkowskiej. Był to drugi
Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt