JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­­­ ­ ­

Koncerty w 2019


Piątek 4. 01. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Wojciecha Michniewskiego i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową  

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 26.01.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Piątek 11. 01. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Wojciecha Michniewskiego, Kacpra Miklaszewskiego i Andrzeja Sułka

Temat: Dymitr Szostakowicz – V Symfonia d-moll op. 47

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 23.02.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona


Czwartek, 17. 01. 2019, godz. 20.00
Urodziny Sztuki Grupy Ars Acustica Europejskiej Unii Nadawców
Na 60. urodziny Etiudy na jedno uderzenie w talerz Włodzimierza Kotońskiego
- pierwszej polskiej samodzielnej kompozycji elektronicznej oraz w hołdzie jej Twórcy

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Program:
Włodzimierz KOTOŃSKI - Etiuda konkretna – na jedno uderzenie w talerz (1959), Robert PIOTROWICZ- Człowiek z kijem, Tomek MIRT - Disintegration of Artificial Idiophones na syntezator modularny, Wojciech BŁAŻEJCZYK - Étude semi-concrète. Study for Many Strokes on Different Objects for objectophones and guitars (Hommage à Włodzimierz Kotoński), Teoniki ROŻYNEK - study for handle mechanism and one spring (etiuda na mechanizm klamki i jedną sprężynę), Miłosz PĘKALA - Studium szumu na perkusję i urządzenia elektroakustyczne, Hubert ZEMLER - Ballada o B20
Film animowany Albo rybka (1958) do którego muzykę w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia skomponował Włodzimierz Kotoński, film dokumentalny Kazimierza Karabasza Trochę inny świat (1960)

Wstęp wolny – ze względu na transmisję fragmentu koncertu (godz. 20.50 – 21.10)
i konieczność punktualnego rozpoczęcia o godz. 20.00 prosimy o pojawienie się w gmachu Polskiego Radia przy Al. Niepodległości 77/85 nieco wcześniej.

Zgłoszenia na adres: koncerty.dwojka@polskieradio.pl

Niedziela, 20. 01. 2019, godz. 17.00
Kawiarenka „Słodkie Radio Retro”

 Audycja z udziałem publiczności

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wejściówki: godzinę przed koncertem w kasie Studia Polskiego Radia
im. Władysława Szpilmana, Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia

Sobota, 26. 01. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”
piosenki Andrzeja i Jacka Zielińskich

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Marcin Partyka
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Martyna Kasprzycka, Julia Mika, Julita Wawreszuk, Łukasz Gocławski, Maksymilian Łapiński
oraz zespół muzyczny p/k Marcina Partyki w składzie:
Marcin Partyka fortepian
Tomasz Pfeiffer gitary
Adam Jabłoński gitara basowa
Adam Zgrajka perkusja

Niedziela, 27. 01. 2019, godz. 18.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianistki Joanny Różewskiej oraz publiczności

Program:
Fryderyk CHOPIN – Bolero op. 19, Nokturn cis-moll op. posth., Mazurek cis-moll op. 50 nr 3, Ballada g-moll op. 23, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach  21 - 25. 01. 2019 w godz. 13.00-15.00

Poniedziałek 18. 02. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Piotra Kamińskiego i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Wolfgang Amadeus Mozart - Kwintet smyczkowy g-moll KV 516

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 9.03.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona


Sobota, 23. 02. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„(Nie) Przejdziemy do historii”
piosenki  Krzysztofa Klenczona

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Marcin Partyka
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Paulina Serwatka, Anna Maria Wicka, Łukasz Gocławski, Łukasz Jędrys, Grzegorz Paczkowski
oraz zespół muzyczny p/k Marcina Partyki:
Marcin Partyka fortepian
Krzysztof Łochowicz gitary
Piotr Domagalski kontrabas
Kuba Szydło perkusja

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke


Wtorek, 26. 02. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

W programie spotkanie z Krzysztofem Ścierańskim – basistą, gitarzystą, kompozytorem, aranżerem

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem

Niedziela, 10. 03. 2019, godz. 17.00
Kawiarenka „Słodkie Radio Retro”

Audycja z udziałem publiczności

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wejściówki: godzinę przed koncertem w kasie Studia Polskiego Radia
im. Władysława Szpilmana, Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia


Poniedziałek 18. 03. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Marka Czecha i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Hector Berlioz – Harold w Italii op. 16 na altówkę i orkiestrę

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 23.03.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 19. 03. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

W programie spotkanie z Vanesą Harbek

Wykonawcy:
Vanesa Harbek gitara, śpiew
Łukasz Gorczyca gitara basowa
Krzysztof Puma Piasecki gitara
Krzysztof Brzeziński instrumenty klawiszowe
Tomasz Dominik perkusja

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem

Niedziela, 24. 03. 2019, godz. 18.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianisty Bogdana Czapiewskiego oraz publiczności

Program:
Rondo c-moll op. 1, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Nokturn c-moll op. 48 nr 1, Nokturn G-dur op. 37 nr 2, Walc As-dur op. 69 nr 1, Walc cis-moll op. 64 nr 2, Walc Es-dur op. 18, Scherzo b-moll op. 31, Polonez -Fantazja As-dur op. 61

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach  18 - 22. 03. 2019 w godz. 13.00-15.00


Sobota, 30. 03. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Tańczące Eurydyki” piosenki Anny German

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Marcin Partyka
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Anna Federowicz, Alicja Sękowska, Izabela Szafrańska, Wiktoria Tracz, Judyta Wenda

oraz zespół muzyczny p/k Marcina Partyki

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Poniedziałek, 1. 04. 2019, godz. 19.00
Urodzinowy koncert
Radiowego Centrum Kultury Ludowej

Organizator: Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Wykonawcy:
Michał Fetler wraz z zespołem Fanfara Avantura

W programie specjalny projekt stworzony na 25-lecie Radiowego Centrum Kultury Ludowej oparty na muzyce tradycyjnej południowo-wschodniej Polski, który muzycy określili jako "Prawdziwie Polskie Techno".

Zaproszenia na koncert będą rozdawane przez cały tydzień od 25 marca w audycjach na antenie radiowej Dwójki (Magazyn Źródła i sobotni Poranek Dwójki).

Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a od godziny 20.05 na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Transmisja wideo na stronie rckl.polskieradio.pl i na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/rcklpr/

Czwartek, 4. 04. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Lilianny Stawarz i Agaty Szymczewskiej

Temat: Johann Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 6.04.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 9. 04. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Lilianny Stawarz, Kacpra Miklaszewskiego i Wojciecha Michniewskiego

Temat: Joseph Haydn – Symfonia d-moll nr 26 Lamentatione

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 20.04.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Poniedziałek, 15. 04. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live
PIEŚNI WIELKOPOSTNE

Organizator: Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Program 1 PR

Wykonawcy:
Adam Rymarz śpiew
Witold Janiak fortepian

Najbliższy koncert z cyklu kameralnych spotkań z muzyką z całego świata, wypełnią pieśni pasyjne, te najpiękniejsze, wzbogacone jazzowymi improwizacjami.

W programie m.in.: pieśni z płyty Stabat Mater Dolorosa

Wejściówki na koncert do zdobycia codziennie w „Muzycznej Jedynce”

Wtorek, 23. 04. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Kacpra Miklaszewskiego i Karola Radziwonowicza

Temat: Fryderyk Chopin – Pieśni

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 4.05.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 27. 04. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
"Przypowieść błękitna" - koncert pamięci Romana Kołakowskiego

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Agata Klimczak - Kołakowska, Agata Grześkiewicz, Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski, Piotr Domagalski, Marcin Kątny, Adam Zgrajka

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Niedziela, 28. 04. 2019, godz. 18.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianisty Piotra Sałajczyka oraz publiczności

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 23 - 26. 04. 2019 w godz. 13.00-15.00

Wtorek, 30. 04. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

W programie spotkanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem

Wykonawcy:
Alicja Majewska śpiew
Włodzimierz Korcz fortepian
oraz kwartet smyczkowy Warsaw Opera Quartet

Prowadzenie koncertu: Marcin Kusy

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem

Piątek, 3. 05. 2019, godz. 19.00
Koncert Radia Chopin
MONIUSZKO

Organizator: Polskie Radio Chopin

Wykonawcy:
Urszula Kryger mezzosopran
Paweł Cłapiński fortepian

W programie pieśni: Wiośnianka, Triolet, Kotek, Czy powróci?, Kłębuszek, Dziewczę i ptak, Bal na lodzie, Do Niemna, Wilja, Niepewność, Sen, Znaszli ten kraj, Kukułka, Złota rybka, Jaskółeczka, O Zosi sierocie, Do pączka, Grajek, Dobra noc

Zaproszenia będą rozdawane od 18 kwietnia, na Facebooku Polskiego Radia Chopin


Piątek, 10. 05. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Kacpra Miklaszewskiego i Piotra Kamińskiego

Temat: Jacques Offenbach – Opowieści Hoffmanna

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 15.06.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Niedziela, 12. 05. 2019, godz. 18.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianistki Aleksandry Mikulskiej oraz publiczności

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach  6 - 10. 05. 2019 w godz. 13.00-15.00

Wtorek, 14. 05. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Kacpra Miklaszewskiego i Karola Kozłowskiego

Temat: Stanisław Moniuszko - Halka

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 18.05.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona


Sobota, 18. 05. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Windą do nieba” – koncert piosenek Janusza Kruka

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Marcin Partyka
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Barbara Broda-Malon, Małgorzata Chruściel, Sandra Rusin, Michał Juraszek, Arkadiusz Obrzut
oraz zespół muzyczny p/k Marcina Partyki w składzie:
Marcin Partyka
fortepian
Tomasz Boruch
gitara
Piotr Domagalski
gitara basowa
Konrad Kubalski
perkusja

Prowadzenie koncertu Paweł Sztompke


Wtorek, 21. 05. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Kacpra Miklaszewskiego, Karola Radziwonowicza i Andrzej Sułka

Temat: Robert Schumann  – Sceny dziecięce

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 1.06.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona


Niedziela, 26. 05. 2019, godz. 18.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianistki Magdaleny Lisak oraz publiczności

Program:
Fryderyk CHOPIN - Polonez c-moll op. 40 nr 2, Ballada As-dur op. 47, Rondo à la Mazur F-dur op. 5, 4 Mazurki op. 17: nr 1 B-dur, nr 2 e-moll, nr 3 As-dur, nr 4 a-moll, Etiuda h-moll op. 25 nr 10, Etiuda a-moll op. 25 nr 11, Etiuda c-moll op. 25 nr 12

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach  20 - 24. 05. 2019 w godz. 13.00-15.00

Piątek, 31. 05. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana Jedynka Live!
„Piotr Baron Wodecki Jazz”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

W programie utwory z płyty "Wodecki jazz"

Wykonawcy:
Piotr Milwiw-Baron saksofony: sopranowy i tenorowy, klarnet basowy
Łukasz Żyta perkusja
Maciej Adamczak kontrabas
Michał Tokaj fortepian
Robert Majewski trąbka, fluegelhorn

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Zaproszenia do zdobycia w Muzycznej Jedynce

Niedziela, 9. 06. 2019, godz. 18.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem wiolonczelisty Marcina Zdunika i pianisty Szymona Nehringa oraz publiczności

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach  3 - 7. 06. 2019 w godz. 13.00-15.00

Niedziela, 23. 06. 2019, godz. 17.00
Kawiarenka „Słodkie Radio Retro”

Audycja z udziałem publiczności

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wejściówki: godzinę przed koncertem w kasie Studia Polskiego Radia
im. Władysława Szpilmana, Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia

Piątek, 26. 07. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana - Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Jary Oddział Zamknięty w składzie:
Krzysztof JARY Jaryczewski wokal, gitara, harmonijka ustna
Zbyszek Bieniak wokal, chórki, przeszkadzajki
Krzysztof Zawadka gitara, chórki
Andrzej PIERWIASTEK Potęga gitara basowa, chórki
Michał Biernacki perkusja

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Poniedziałek, 19. 08. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Lilianny Stawarz, Doroty Kozińskiej i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Johann Sebastian Bach – Suity francuskie

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 21.09.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 3. 09. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Wojciecha Michniewskiego, Kacpra Miklaszewskiego i Andrzeja Sułka

Temat: Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia g-moll KV 550

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 12.10.2019 o godz. 17.00


Piątek, 6. 09. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Agaty Szymczewskiej, Ewy Szczecińskiej i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Leoš Janáček – II Kwartet smyczkowy „Listy intymne”

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 5.10.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona


Niedziela, 8. 09. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Agaty Szymczewskiej, Doroty Kozińskiej i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Frantz Schubert – Kwintet fortepianowy A-dur op. 114 „Pstrąg”

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 28.09.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Piątek, 27. 09. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

W programie: TANGO POLACO - czyli Polskie Tango po hiszpańsku i z nutą elektroniki

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Sobota, 28. 09. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Żółte kalendarze” - piosenki  Piotra Szczepanika

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Marcin Partyka
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Karolina Kobielusz, Paulina Wróblewska, Kinga Zygmunt, Karol Donda, Krzysztof Szczepanik
oraz zespół muzyczny p/k Marcina Partyki:
Marcin Partyka fortepian
Maciej Mąka gitary
Piotr Domagalski kontrabas
Kuba Szydło perkusja

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke


Niedziela, 29. 09. 2019, godz. 19.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianistki Elżbiety Karaś-Krasztel oraz publiczności

Program:
Fryderyk CHOPIN - Walc h-moll WN 19, Walc E–dur WN 18, Walc As-dur WN 28, Walc As-dur WN 47, Walc e-moll WN 29, Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66, Walc a-moll op. 34 nr 2, Walc cis-moll op. 64 nr 2, Polonez As-dur op. 53

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach  23 - 27. 09. 2019 w godz. 13.00-15.00

Poniedziałek, 30. 09. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Wojciecha Michniewskiego i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Robert Schumann – IV Symfonia

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 26.10.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Środa, 2. 10. 2019, godz. 12.30
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Jana Jakuba Bokuna i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Francis Poulenc – Sonata na klarnet i fortepian

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 19.10.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona


Niedziela, 6. 10. 2019, godz. 17.00
Kawiarenka „Słodkie Radio Retro”

Audycja z udziałem publiczności

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wejściówki: godzinę przed koncertem w kasie Studia Polskiego Radia
im. Władysława Szpilmana, Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia

Czwartek, 17. 10. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

W programie spotkanie z Maciejem Strzelczykiem skrzypce, Piotrem Rodowiczem kontrabas, Romualdem Erencem gitara

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Środa, 23. 10. 2019, godz. 21.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Kacpra Miklaszewskiego i Wojciecha Michniewskiego

Temat: Hector Berlioz - Grande Messe des morts (Requiem)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 2.11.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 24. 10. 2019, godz. 19.30
3. Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Centrum Myśli Jana Pawła II

W programie: Jerzy Rogiewicz  - Projekt „4000 lat”
Jeden z najlepszych i najciekawszych współczesnych perkusistów Jerzy Rogiewicz sięga do kanonicznego zbioru polskich kolęd. Posiłkując się skromnym instrumentarium: jazzowa perkusja, dzwonki, gongi, marakasy i autoharfa artysta wyczarowuje bardzo osobistą, nowatorską i hipnotyzującą muzyczną przestrzeń wypełnioną magią bożonarodzeniowej tradycji.

Bilety:
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja bezpłatnych biletów
Ilość miejsc jest ograniczona

Sobota, 26. 10. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„KORA”

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Marcin Partyka
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Małgorzata Chruściel, Natalia Cwajna, Nikola Krauze, Szymon Butor, Dominik Rybiałek
oraz zespół muzyczny The Jobers p/k Marcina Partyki w składzie:
Marcin Partyka
fortepian
Weronika Motylecka
gitary
Piotr Domagalski
kontrabas
Adam Zgrajka
perkusja

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Niedziela, 27. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianistki Julii Kociuban oraz publiczności

Program:
Fantazja f-moll op. 49, Rondo à la Mazur F-dur op. 5, Nokturny op. 62, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach  21 - 25. 10. 2019 w godz. 13.00-15.00

Środa, 30. 10. 2019, godz. 21.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej i Olgi Pasiecznik

Temat: Claudio Monteverdi Koronacja Poppei

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 16.11.2019 o godz. 17.00

Poniedziałek, 4. 11. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!
Jack Moore - Tribute To Gary Moore

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wystąpi Jack Moore, gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a. Zaprezentuje repertuar bliski temu, co robił jego ojciec.

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Wtorek, 5. 11. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Marka Brachy, Kacpra Miklaszewskiego i Wojciecha Michniewskiego

Temat: Camille Saint-Saëns - II Koncert fortepianowy g-moll op. 22

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 23.11.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 12. 11. 2019, godz. 10.00
Oczami Dziecka - Niepodległość

Organizator: Polskie Radio Dzieciom

Koncert pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego

Wykonawcy:
Laureaci II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej „Płytoteka”
Chór Akademii Teatru Muzycznego
Chór z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie

W programie repertuar patriotyczny, przeplatany polskimi piosenkami z lat 80. i 90.

Wejściówki na koncert można zdobyć na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Wszyscy, którzy nie będą mogli w nim uczestniczyć osobiście, będą mogli usłyszeć transmisję w Polskim Radiu Dzieciom, na stronie: polskieradiodzieciom.pl oraz w mediach społecznościowych

Środa, 13. 11. 2019, godz. 21.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Kacpra Miklaszewskiego, Wojciecha Michniewskiego i Andrzeja Sułka

Temat: Claude Debussy – Nokturny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 30.11.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 19. 11. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Lilianny Stawarz, Wojciecha Michniewskiego i Marcina Zdunika

Temat: Carl Philipp Emanuel Bach – Koncert wiolonczelowy A-dur Wq 172

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 7.12.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 23. 11. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Znamy się tylko z widzenia” - piosenki  Ryszarda Poznakowskiego

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Marcin Partyka
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Sylwia Banasik, Natalia Skorupka, Agnieszka Twardowska, Filip Mizia, Kamil Owczarek
oraz zespół muzyczny „The Jobers” p/k Marcina Partyki

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Wtorek, 26. 11. 2019, godz. 19.00
Muzyka kameralna Mieczysława Wajnberga

Wykonawcy:
Robert Kowalski skrzypce
Katarzyna Wasiak fortepian

Program:
Felix MENDELSSOHN - Sonata na skrzypce i fortepian f-moll op. 4, Mieczysław WAJNBERG (WEINBERG) - Sonata na skrzypce i fortepian nr 4 op. 39, Rapsodia na tematy mołdawskie op. 47 nr 3

Wstęp wolny w miarę wolnych miejsc

Środa, 27. 11. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wystąpi Baranovski - polski wokalista, kompozytor, autor tekstów, pianista. Zagra utwory z debiutanckiej płyty Zbiór.

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia w Muzycznej Jedynce

Czwartek, 28. 11. 2019, godz. 20.00
Wojtczak / Piotrowicz = Plastic Poetry

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ireneusz Wojtczak saksofon sopranowy, saksofon tenorowy
Kamil Piotrowicz fortepian

W programie repertuar z premierowego albumu Plastic Poetry

Bilety w cenie 15 zł

Piątek, 29. 11. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Kacpra Miklaszewskiego, Karola Radziwonowicza i Andrzeja Sułka

Temat: Ludwig van Beethoven – koncert fortepianowy (wybrany przez słuchaczy na FB Trybunału)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 3. 12. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Agaty Szymczewskiej, Kacpra Miklaszewskiego i Andrzeja Sułka

Temat: Johannes Brahms – III Sonata d-moll op. 108 na skrzypce i fortepian

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 14.12.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 5. 12. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

W programie spotkanie z Agnieszką Wilczyńską i Andrzejem Jagodzińskim

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Niedziela, 8. 12. 2019, godz. 17.00
Kawiarenka „Słodkie Radio Retro”

Audycja z udziałem publiczności

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wejściówki: godzinę przed koncertem w kasie Studia Polskiego Radia
im. Władysława Szpilmana, Al. Niepodległości 77/85 - główny budynek Polskiego Radia

Wtorek, 10. 12. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Antonio Vivaldi – Koncert na smyczki Il riposo – Per Santissimo Natale RV 270

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 21.12.2019 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 12. 12. 2019, godz. 19.00
"Dni muzyki Romana Statkowskiego. Od Warszawy do Hollywood"
Kompozycje Romana Statkowskiego na fortepian solo

Organizator: Polskie Radio Chopin

Wykonawcy:
Magdalena Lisak fortepian

Prowadzenie koncertu Grzegorz Dąbrowski

Program:
Roman STATKOWSKI – Valse flottande op. 5 nr 1, Valse caprice op. 5 nr 2, Immortelles op. 19 (Zeszyt 2): Allegro tempestuoso, Moderato, Con moto giusto, All’Antico op. 16 nr 4, Alla Burla op. 16 nr 5, Auprès de la Fontaine op. 16 nr 6, Krakowiak op. 23 nr 5, Oberek op. 9 nr 2, 6 Preludiów op. 37: Nr 1 Moderato, Nr 2 Agitato e strepitoso, Nr 3 Allegretto, Nr 4 Patetico e marcatissimo, Nr 5 Largo, Nr 6 Con moto, Toccata op. 33

Wejściówki w cenie 5 zł

Sobota, 14. 12. 2019, godz. 19.00
"Poczekay!" - ludowe pieśni adwentowe w wolnej interpretacji

Organizator: Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Wystąpią:
Bastarda & pół-Księżyc w składzie:
Paweł Szamburski klarnet
Michał Górczyński klarnet kontrabasowy
Tomasz Pokrzywiński wiolonczela
Agata Harz śpiew
Katarzyna Smoluk-Moczydłowska śpiew
Remigiusz Mazur-Hanaj lira korbowa, skrzypce, elektronika

W programie usłyszymy ludowe pieśni adwentowe ze wschodniej i centralnej Polski w interpretacji muzyków zainteresowanych zarówno muzyką tradycyjną, jak i muzyką współczesną – improwizacyjną i eksperymentalną.

Wstęp: dostępne zaproszenia dla słuchaczy na antenie Dwójki

Niedziela, 15. 12. 2019, godz. 17.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianistki i śpiewaczki Ewy Leszczyńskiej oraz publiczności

Program:
Fryderyk CHOPIN (1810 – 1849) - Mazur a cappella, Życzenie, Gdzie lubi, Poseł, Piosnka litewska, Smutna rzeka, Dwojaki koniec, Moja Pieszczotka, Stanisław MONIUSZKO (1819 – 1872) – Wiośnianka, O, sama nie wiem, Złota rybka, Dumka, Chłopiec i dziewczyna, Do pączka, Rezedka, Pieśń o wesołości, Do Niemna, Swaty, Kochać, Panicz i dziewczyna

Prowadzenie: Adam Rozlach

Bilety:dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach  9 - 13. 12. 2019 w godz. 13.00-15.00

Poniedziałek, 16. 12. 2019, godz. 20.00
Scena Szpilmana -  Jedynka Live!

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wystąpią: Piotr Machalica, Michał Walczak, Krzysztof Niedźwiecki, Paweł Surman

Transmisja na antenie Jedynki w programie „Tu jest muzyka”

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Wtorek, 17. 12. 2019, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Kacpra Miklaszewskiego i Wojciecha Michniewskiego

Temat: Piotr Czajkowski – Jezioro łabędzie

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 4.01.2020 o godz. 17.00

Sobota, 21. 12. 2019, godz. 21.05
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Opowiedz mi swoją historię” -  piosenki  Kasi Sobczyk

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Marcin Partyka
Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Sabina Broda, Dominika Hoffman, Anastazja Karolina Lizer, Natalia Orkisz, Paulina Szlachcic
oraz zespół muzyczny The Jobers  p/k Marcina Partyki

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Zaproszenia do zdobycia na antenie Programu 1 Polskiego Radia

Niedziela, 22. 12. 2019, godz. 19.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Audycja z udziałem pianisty Rafała Łuszczewskiego oraz publiczności

Program:
Fryderyk CHOPIN - Impromptu As-dur op. 29, Impromptu Fis-dur op. 36, Impromptu Ges-dur op. 51, Impromptu cis-moll op. 66, Polonez A dur op. 40 nr 1, Nokturn cis-moll op. posth., Scherzo h-moll op. 20

Prowadzenie: Adam Rozlach

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy


Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt