JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­­­ ­ ­

Koncerty w 2014


Środa, 8. 01. 2014, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert klarnetowy A-dur KV 622 
Jurorzy: Dorota Kozińska, Jan Jakub Bokun, Kacper Miklaszewski

Emisja audycji odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2014 o godz. 17.00 (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 18. 01. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Kwartetu Śląskiego oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 26. 01. 2014, godz. 16.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Audycja prowadzona przez Kubę Borysiaka poświęcona Stanisławowi Klejnasowi z udziałem zespołu „Raducz” w składzie: Piotr Kaznowski skrzypce prym, Barbara Songin śpiew, skrzypce sekund, Piotr Domagalski basy, kontrabas, Mateusz Dobrowolski bębenek, Jan Szczechowicz baraban oraz publiczności

Wejściówki można rezerwować pod adresem: rckl@polskieradio.pl po zamieszczeniu przez Dwójkę materiałów informacyjnych na stronie internetowej Programu 2

Piątek, 31. 01. 2014, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Witold Lutosławski - Koncert wiolonczelowy 
Jurorzy: Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski, Marcin Zdunik

Emisja audycji odbędzie się w sobotę 8 lutego 2014 o godz. 17.00 (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 1. 02. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem pianisty Szabolcsa Esztenyi oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Piątek, 7. 02. 2014, godz. 19.30
Koncert w ramach Festiwalu Mokotów Jazz Fest
PRANA
- premiera płyty

Organizator: Program 2 Polskiego Radia i PIANOART

Wykonawcy:
Artur Dutkiewicz Trio:
Artur Dutkiewicz
fortepian
Michał Barański kontrabas
Łukasz Żyta perkusja

W programie kompozycje Artura Dutkiewicza inspirowane tradycją muzyki jazzowej, zawierające elementy muzyki klasycznej i etno

Sobota, 8. 02. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem akordeonisty Klaudiusza Barana oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Emisja audycji odbędzie się w sobotę, 15.02.2014 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Wtorek, 11. 02. 2014, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Carl Philipp Emanuel Bach – Koncert fletowy d-moll Wq 22
Jurorzy: Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski, Hanna Turonek

Emisja audycji odbędzie się w sobotę 8 marca 2014 o godz. 17.00 (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Niedziela, 23. 02. 2014, godz. 19.00
Trans-Fuzja Dwójki
Podwójna gra

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny, Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wroclawiu

Wykonawcy: 
Macio Moretti perkusja, elektronika
Paweł Hendrich gitara, elektronika
Cezary Duchnowski fortepian, elektronika
Andrzej Bauer wiolonczela, elektronika
Dariusz Jackowski programowanie, komputer

Program: Kompozycje zbiorowe i improwizacje bazujące na formie gier komputerowych 

Wejściówki można rezerwować pod adresem: transfuzja@polskieradio.pl

 

Sobota, 1. 03. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem organisty Andrzeja Szadejko oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 2. 03. 2014, godz. 16.00
Muzyczna Scena Tradycji
Koncert pamięci Anny Malec i Kapeli Braci Bździuchów z okazji ukazania się 28 pozycji  serii „Muzyka Źródeł” – dwupłytowego albumu  poświęconego znakomitym muzykom Roztocza

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wystąpią:
Agata Harz, Maniucha Bikont, Kaja Prusinowska, Sławomir Niemiec i Remigiusz Mazur-Hanaj
prowadzenie Anna Szewczuk

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek od 24 lutego 2014 na stronie: dwojka@polskieradio.pl do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów.

Czwartek, 13. 03. 2014, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Ludwig van Beethoven – Missa solemnis D-dur op. 123
Jurorzy: Dorota Kozińska, Jacek Kaspszyk, Kacper Miklaszewski

Emisja audycji odbędzie się w sobotę, 5 kwietnia 2014 o godz. 17.00 (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 15. 03. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem akordeonisty Pawła Janasa i saksofonisty Wojciecha Psiuka oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Piątek, 21. 03. 2014, godz. 11.00
Międzynarodowy Dzień Muzyki Dawnej

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Lilianna Stawarz klawesyn

Program:
Johann Jakob FROBERGER - Suite XXX, Louis COUPERIN - Suite I, Georg Friedrich HÄNDEL - Suite in A, Carl Philipp Emanuel BACH - Fantasie II in C Wq59/6, H284, Wilhelm Friedemann BACH - Polonaises F12

Wejściówki można rezerwować pod adresem szpilman@polskieradio.pl

Sobota, 29. 03. 2014, godz. 19.00
Trans-Fuzja Dwójki

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wykonawcy:  
Phil Minton głos
Jacek Kochan
perkusja
Cezary Duchnowski
fortepian, komputer
Andrzej Bauer wiolonczela

Wejściówki można rezerwować pod adresem: transfuzja@polskieradio.pl

Niedziela, 30. 03. 2014, godz. 16.00
Muzyczna Scena Tradycji
Z Bukowiańskich wierchów - Koncert Stanisławy Galicy Górkiewicz, znakomitej skrzypaczki, uczennicy Bronisławy Koniecznej „Dziadońki”, która wystąpi ze swoją podhalańską muzyką

Koncert poprowadzi Anna Szewczuk

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek będą na stronie: dwojka@polskieradio.pl od 24.03.2014 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Czwartek, 3. 04. 2014, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Antonio Vivaldi - Stabat Mater RV 621
Jurorzy: Magdalena Łoś, Dorota Kozińska, Anna Radziejewska

Emisja audycji odbędzie się w sobotę, 19 kwietnia 2014 o godz. 17.00 (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczon

Wtorek, 8. 04. 2014, godz. 19.30
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Joseph Haydn - Kwartet smyczkowy G-dur op. 76 nr 1
Jurorzy: Dorota Kozińska, Piotr Kamiński, Kacper Miklaszewski

Emisja audycji odbędzie się w sobotę, 17 maja 2014 o godz. 17.00 (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 12. 04. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem publiczności. Gościem będzie pianista Paweł Wakarecy

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Poniedziałek, 14. 04. 2014, godz. 19.30
Muzyczna Scena Tradycji

Koncert Pieśni Wielkopostnych „Klęcząc w Ogrójcu” z udziałem Adama Struga i śpiewaczek ludowych z Mazowsza, Kurpiów i Podlasia

Prowadzi: Kuba Borysiak

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka.polskieradio.pl od 7.04.2014 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Sobota, 26. 04. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem lutnisty Henryka Kasperczaka oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Poniedziałek, 5. 05. 2014, godz. 18.00
W tyglu kultury

audycja radiowej Dwójki z udziałem pianisty Włodka Pawlika oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: tygiel@polskieradio.pl

Czwartek, 8. 05. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem barytona Artura Rucińskiego oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Piątek, 9. 05. 2014, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Richard Strauss - Tako rzecze Zaratustra
Jurorzy: Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski, Wojciech Michniewski

Emisja audycji odbędzie się w sobotę, 14.06.2014 o godz. 17.00 (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Poniedziałek, 12. 05. 2014, godz. 18.00
W tyglu kultury

audycja prowadzona przez Barbarę Schabowską i Mateusza Matyszkowicza z udziałem publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: tygiel@polskieradio.pl

Wtorek, 13. 05. 2014, godz. 19.00

Organizatorzy: Fundacja Na rzecz Promocji Młodych Wiolonczelistów, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca: Mikołaj Pałosz wiolonczela

Program: Wojciech Ziemowit ZYCH - Mikrologia (czule) stosowana (2013)*, Paweł HENDRICH - Ertytre (2013), Mikołaj PAŁOSZ - Pretudes (2012)**

*    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach          
      programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez   
      Instytut Muzyki i Tańca
**  Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wejściówki można rezerwować pod adresem: szpilman@polskieradio.pl

Poniedziałek, 19. 05. 2014, godz. 18.00
W tyglu kultury

audycja prowadzona przez Jacka Wakara z udziałem Dawida Ogrodnika i Grzegorza Jarzyny oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: tygiel@polskieradio.pl

Sobota, 24. 05. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem gitarzysty Marcina Dylli oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 1. 06. 2014, godz. 16.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wystąpią:
Chłopcy Kontra Basia:
Barbara Derlak
śpiew, klarnet
Marcin Nenko kontrabas
Michał Bryndal perkusja
oraz
Nadbużański Klon Zielony:
Maria Nadworska, Leokadia Prokopczuk, Józefa Stasiuk, Stefania Rulka, Alina Sieniawska, Jolanta Mordacz
i Kapela Niwińskich:
Mateusz Niwiński
skrzypce
Agnieszka Niwińska bęben
Joanna Strelnik basy
Barbara Derlak klarnet

Prowadzi: Kuba Borysiak

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka@polskieradio.pl od 26.05.2014 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Poniedziałek, 2. 06. 2014, godz. 18.00
W tyglu kultury

Audycja prowadzona przez Barbarę Schabowską i Mateusza Matyszkowicza z udziałem publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: tygiel@polskieradio.pl

Sobota, 21. 06. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem klarnecisty i dyrygenta Jana Jakuba Bokuna oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Czwartek, 26. 06. godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Jean-Philippe Rameau – Suita a-moll ze zbioru Nouvelles Suites de Pièces de Clavecin
Jurorzy: Dorota Kozińska, Lilianna Stawarz, Kacper Miklaszewski

Emisja audycji odbędzie się we wrześniu 2014 w Programie 2 PR

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 30. 08. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Apollon Musagète Quartett:
Paweł Zalejski skrzypce
Bartosz Zachłod skrzypce
Piotr Szumieł altówka
Piotr Skweres wiolonczela
oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl 

Sobota, 4. 10. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem skrzypka Konstantego Andrzeja Kulki i jego gości: skrzypka Andrzeja Gębskiego i wiolonczelisty Andrzeja Wróbla oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Środa, 8. 10. 2014, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Johannes Brahms – II Koncert fortepianowy B-dur op. 83
Jurorzy: Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski, Karol Radziwonowicz

Emisja audycji odbędzie się w sobotę, 11.10.14 o godz. 17.00. (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Piątek, 10. 10. 2014, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95  „Z Nowego Świata”
Jurorzy: Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski, Wojciech Michniewski

Emisja audycji odbędzie się w sobotę, 25.10.14 o godz. 17.00 (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 16. 10. 2014, godz. 18.00
Spotkanie z twórcami reportażu „Chcę więcej” – autorem Bartoszem Pankiem i odpowiedzialnym za realizację akustyczną Tomaszem Perkowskim oraz z bohaterem opowieści  – Dominikiem Połońskim i reportażystą Januszem Deblessem

Spotkanie z udziałem publiczności. Będzie można porozmawiać z twórcami i muzykiem oraz wysłuchać reportażu, który wygrał 66. Prix Italia - najbardziej prestiżowy konkurs dla twórców radiowych i telewizyjnych.

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: dwojka@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 6. 11. 2014 godz. 11.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Franz Schubert - Kwartet smyczkowy G-dur D 887
Jurorzy: Dorota Kozińska, Piotr Kamiński, Kacper Miklaszewski

Emisja audycji odbędzie się w sobotę, 8.10.14 o godz. 17.00. (Program 2 PR)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Piątek, 7. 11. 2014 godz. 11.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Bela Bartók - Zamek Sinobrodego
Jurorzy: Dorota Kozińska, Piotr Kamiński, Kacper Miklaszewski

Emisja audycji odbędzie się w lutym 2015

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 15. 11. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Sławomira Zubrzyckiego viola organista oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Piątek, 12. 12. 2014, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki
Wydanie świąteczne

audycja Jacka Hawryluka z udziałem publiczności

Temat: Jan Sebastian Bach - Oratorium na Boże Narodzenie
Jurorzy: Anna Radziejewska, Dorota Kozińska i Kacper Miklaszewski

Emisja audycji obędzie się w sobotę, 27 grudnia o godz. 17.00 (Program 2)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 20. 12. 2014, godz. 17.00
Five o’clock

Wydanie specjalne

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem gości, dziennikarzy Programu 2 oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclockl@polskieradio.pl

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt