JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2019


Niedziela, 6. 01. 2019, godz. 18.00
Z kolędą do Was idziemy
Koncert zespołu Trebunie-Tutki

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
zespół Trebunie-Tutki w składzie:
Krzysztof Trebunia-Tutka skrzypce, koza podhalańska, fujary, piszczałki, trombita, taniec, śpiew
Anna Trebunia-Wyrostek basy podhalańskie, śpiew
Jan Trebunia-Tutka altówka, śpiew
Andrzej Polak skrzypce, śpiew
Jacek Fedkowicz - kontrabas
gościnnie: Miroslav Rajt cymabły węgierskie
Anna Trebunia-Tutka skrzypce, fujara, śpiew, taniec
Jasiek Trebunia-Tutka skrzypce, róg, koza podhalańska, śpiew, taniec

W programie: Z kolędą, Tatry wysokie, Nutko  moja, Majowe śpiewki, Nasze reggae, Jezusicek malusieńki, Nocom pod Hawraniem, Hej, Tam zobawa, W stajenecce, Idą kolędnicy, Dnia jednego o północy, Na te godnie święta (życzenia góralskie), Owiecki posnyny, Bartusiu okpisiu, Kolędowanie z Turoniem, Malućki, malućki, Chwała, sam na sam / Góry cie kwolom, Jo cłek wolny, Dobrze ześ sie Jezu, Przybieżeli do Betlejem, Nad przepaścią, Za kolędę dziękujemy

Bilety w cenie 40 zł


Środa, 9. 01. 2019, godz. 19.00
SOL PER TE / DUETY HAENDLA

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Anna Radziejewska mezzosopran
Capella Regia Polona
Krzysztof Garstka klawesyn, dyrygent

Program:
Georg Friedrich HAENDEL - Sonata triowa A-dur HWV 396, Sono liete fortunate HWV 194, Troppo cruda HWV 198, Sonata triowa g- moll HWV 391, Ahi, nelle sorti umane HWV 179, Tanti strali HWV 197, Io t’abbraccio – duet Rodelindy i Bertarido z opery Rodelinda HWV 19 akt II scena VII, Concerto grosso op. 6 nr 4, Sol per te – duet Lepido i Flavia z opery Silla HWV 10 akt II scena VI, Per le porte dell tormento – duet Rosmene i Tirinto z opery Imeneo HWV 41 akt III scena ultima, Concerto grosso op. 6 nr 12, Bramo aver – duet Ginevry i Ariodante z opery Ariodante HWV 33 akt III scena XII

Bilety w cenie: 50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r. ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Piątek, 11. 01. 2019, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel.: 22 645 51 12


Sobota, 12. 01. 2019, godz. 19.00
Koncert Noworoczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Angela Wee skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Antoni Wit
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO – Uwertura do opery Paria, Pablo de SARASATE - Fantazja na tematy z opery Faust op. 13, Fantazja na tematy z opery Carmen op. 25, Melodie cygańskie op. 20, Manuell de FALLA – 1. i 2. Suita z baletu Trójkątny kapelusz

Bilety w cenie:
normalne - 40 zł, ulgowe - 30 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem


Niedziela, 13. 01. 2019, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Z kolędą w Nowy Rok

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie m.in.: Narodził się Jezus, Jam jest dudka, Gore Gwiazda, Z nieba bliżej do Tatr, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przybieżeli do Beltejem, Jezusa narodzonego, Jinngle bells, Santa Claus, Bóg się rodzi, Za kolędę dziękujęmy, We wish you a Merry Christmas

Bilety w cenie  20 zł

Niedziela, 13. 01. 2019, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Taniec hiszpański i Mazur z baletu Monte Christo, Jacques OFFENBACH – Uwertura do operetki Orfeusz w piekle, Maciej MAŁECKI – Offenbachiana suita z baletu Brazylijczyk w Paryżu, Georg BIZET – L’Arlesienne  suita nr 1 i 2 na orkiestrę

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów) 

Czwartek, 17. 01. 2019, godz. 19.00
ODDŹWIĘKI. NOWA MUZYKA POLSKA

Organizator: Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Marcel Markowski wiolonczela
Sinfonia Varsovia
Fuad Ibrahimov
dyrygent

Program:
Mieczysław WAJNBERG - Koncert wiolonczelowy op. 43, Grażyna BACEWICZ - Uwertura na orkiestrę symfoniczną, Dymitr SZOSTAKOWICZ - IX Symfonia Es-dur op. 70

O godz. 18.00 organizatorzy zapraszają na spotkanie Wajnberg i Bacewicz prywatnie – spotkanie z bliskimi kompozytorów, w którym wezmą udział: Andrei Ustinov – muzykolog, wydawca Mieczysława Wajnberga oraz Joanna Sendłak – pisarka, wnuczka Grażyny Bacewicz. Spotkanie poprowadzi Aleksander Laskowski.

Bilety w cenie 30 zł normalne, 20 zł ulgowe (dla uczniów, emerytów i rencistów)


Piątek, 18. 01. 2019, godz. 20.00 - z powodu żałoby narodowej koncert został odwołany - odbędzie się w dniu 25.02.2019
Ola Bilińska i BABADAG - koncert promocyjny płyty "Šulinys"/"Studnia"

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
zespół ZEBRY A MIT w składzie:
Kamil Szuszkiewicz trąbka
Olgierd Dokalski trąbka
Wojtek Traczyk gitara basowa
Hubert Zemler perkusja
Igor Nikiforow gitara, perkusja

BABADAG w składzie:
Ola Bilińska głos, gitara elektryczna, syntezator OP-1, harmonium, skudučiai
Dominyka Kriščiūnaitė głos, perkusjonalia, skudučiai
Lauksmina Kriščiūnaitė-Plikšnienė głos, perkusjonalia, kankles, skudučiai
Raminta Kriščiūnaitė głos, perkusjonalia, skudučiai
Hubert Zemler perkusja, balafon, metalofon
Sebastian Witkowski gitara basowa, syntezator Roland Juno 106, Roland SH-101, Yamaha CS70M
Igor Nikiforow głos, gitara elektryczna, perkusja, metalofon

W programie:
I część: występ zespołu ZEBRY A MIT
II część: BABADAG – premiera nowej płyty Šulinys (Studnia)

Bilety w cenie 30 zł


Sobota, 19. 01. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Różycki | Szymanowski | Karłowicz

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Piotr Pławner skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Marek Wroniszewski
dyrygent

Program:
Ludomir RÓŻYCKI - Scherzo symfoniczne Stańczyk, Karol SZYMANOWSKI - I Koncert skrzypcowy op. 35, Mieczysław KARŁOWICZ - Poemat symfoniczny Odwieczne pieśni op. 10

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem


Niedziela, 20. 01. 2019, godz. 18.00
Świat według Telemanna
Koncert z cyklu WOK Baroque

Organizator: Warszawska Opera Kameralna

Wykonawcy:
Radosław Kamieniarz  skrzypce i prowadzenie koncertu
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Program:
Georg Philipp TELEMANN - uwertura Le Bizarre TWV 55:G2 na orkiestrę, Koncert skrzypcowy A-dur Die Relinge TWV 51:A4 na skrzypce solo, troje skrzypiec, altówkę, wiolonczelę i klawesyn, uwertura Les Nations TWV 55:B5 na orkiestrę

Bilety w cenie 30 zł

Środa, 23. 01. 2019, godz. 19.00
3. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach
Koncert CIRCLES OF ART ORCHESTRA

Organizator: Fundacja Kręgi Sztuki

Wykonawcy:
Anna Krysztofiak śpiew, guzheng, erhu
zespół "Circles of Art Orchestra" pod kierownictwem Wojciecha Konikiewicza w składzie:
Wojciech Konikiewicz piano, aranżacje
Marcin Lamch gitara basowa
Grzegorz Masłowski perkusja
Cyprian Baszyński trąbka
Maciej Kądziela saksofon

W programie muzyka polska i chińska w ujęciach tradycyjnym i jazzowym

Wstęp wolny


Piątek, 25. 01. 2019, godz. 19.00
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze… - Zima

Organizator: Polskie Radio SA
Koncert pod patronatem Rady Mediów Narodowych

Wykonawcy:
część I
Filip Wojciechowski Trio w składzie:
Filip Wojciechowski fortepian
Paweł Pańta kontrabas
Cezary Konrad perkusja
Gościnnie wystąpi Gary Guthman trąbka

część II
Filip Wojciechowski fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
FILIP WOJCIECHOWSKI TRIO - JAZZ ZASKAKUJĄCY
Georg GERSHWIN – Koncert fortepianowy F-dur

Prowadzenie koncertu Andrzej Sułek

Bilety w cenie 70 zł


Sobota, 26. 01. 2019, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
Alexander Liebreich
dyrygent
Anna Szostak przygotowanie Zespołu, dyrygent

Program:
Iannis XENAKIS – MetastaseisB (1954), Witold LUTOSŁAWSKI – Trois poèmes d’Henri Michaux na 20-głosowy chór mieszany i orkiestrę (1963), Livre pour orchestre (1968), György LIGETI – Clocks and Clouds na 12 głosów żeńskich i orkiestrę (1972)

Czas odkrywania nowych dróg w muzyce dekad powojennych - Xenakis w MetastaseisB
szokuje publiczność glissandami, Ligeti szuka nowych dźwięków pomiędzy tymi dobrze znanymi dwunastoma, Lutosławski w Trzech poematach sprawdza co się będzie działo, gdy chór i orkiestrę poprowadzi dwóch dyrygentów. A w Livre pour orchestre tworzy arcydzieło nowej muzyki symfonicznej, które zachwyca nas już przez pół wieku.

Bilety w cenie 30 zł


Niedziela, 27. 01. 2019, godz. 18.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zuzanna Sosnowska wiolonczela
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – Uwertura Leonora III op. 72 b na orkiestrę (1805), Witold LUTOSŁAWSKI - Koncert na wiolonczelę i orkiestrę (1970), Novelette na orkiestrę (1979), Grażyna BACEWICZ - In una parte na orkiestrę (1967)

Koncert wiolonczelowy Witolda Lutosławskiego, napisany z inspiracji Mścisława Rostropowicza, stał się w ciągu niemal pół wieku dziełem klasycznym, sięgają po niego kolejne pokolenia muzyków. Jak wykona go Zuzanna Sosnowska, jedna z  najbardziej utalentowanych młodych polskich wiolonczelistek, i do tego laureatka Konkursu Lutosławskiego? A pozostałe utwory - Beethovena, Bacewiczówny i Lutosławskiego, pokażą, jak różnorodnie kompozytorzy mogą traktować orkiestrę - możliwości są niewyczerpane!

Bilety w cenie 30 zł

Piątek, 1. 02. 2019, godz. 19.00
KONCERT SYMFONICZNY
MOZART - BEETHOVEN

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski skrzypce
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - III Koncert skrzypcowy G-dur KV 216, Ludwig van BEETHOVEN - I Symfonia C-dur op. 21

Bilety w cenie: 50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Sobota, 2. 02. 2019, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Maciej Grzybowski fortepian

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI – Melodie ludowe na fortepian (1945), Sonata na fortepian (1934), Joseph HAYDN - Sonata g-moll Hob.XVI:44 (ok. 1772), Andrzej CZAJKOWSKI - Sonata na fortepian (1958), Arnold SCHÖNBERG - Sechs kleine Klavierstücke op. 19 (1912)

Wielcy twórcy we wczesnym okresie… Lutosławski w Sonacie i Melodiach ludowych ujawnił wielki talent, ale był dopiero w drodze do własnego języka muzycznego, Sonata fortepianowa Andrzeja Czajkowskiego jest etapem w drodze do jego dojrzałych dzieł, Klavierstücke Arnolda Schönberga też są etapem w drodze od neoromantyzmu do dodekafonii. A Sonata Haydna? To ogniwo długiego łańcucha utworów o takiej samej nazwie, lecz zawsze nowej i odkrywczej treści.

Bilety w cenie 25 zł

Niedziela, 3. 02. 2019, godz. 18.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Agata Zubel sopran
Andrzej Ferenc aktor
Chain Ensemble
Andrzej Bauer
kierownictwo muzyczne, dyrygent

Program:
Grażyna BACEWICZ - Contradizione na orkiestrę kameralną (1966), Karol SZYMANOWSKI - Słopiewnie. Pięć pieśni na sopran i orkiestrę kameralną do słów JulianaTuwima op. 46 bis (1921 - 1928), Witold LUTOSŁAWSKI - Muzyka do słuchowiska radiowego Dziady Adama Mickiewicza (1949) - prezentacja fragmentów nagrania, muzyka do audycji radiowej Słopiewnie Juliana Tuwima na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę (1946), fragmenty muzyki do sztuk teatralnych: Cyd Pierre`a Corneille’a (1948), Horsztyński Juliusza Słowackiego (1953), Wariatka z Chaillot Jeana Giraudoux (1958), Mała suita na orkiestrę kameralną (1950)

Słopiewnie Lutosławskiego? Tak, to nie pomyłka! Zajrzyjmy do wciąż niemal nieznanego rozdziału twórczości Witolda Lutosławskiego, jakim jest muzyka dla radia i teatru! A te znane Słopiewnie - Karola Szymanowskiego - też zabrzmią, ale inaczej niż zwykle, bo w wersji kameralnej. W programie koncertu panuje jednak nie tylko zgodność: przynajmniej jedna sprzeczność - Contradizione Bacewiczówny - też się pojawi...

Wstęp wolny

Czwartek, 7. 02. 2019, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Weronika Rabek mezzosopran
Łukasz Długosz flet
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
Marek Moś
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Przeźrocza na 11 wykonawców (1988), Pięć pieśni do słów Kazimiery Iłłakowiczówny na głos żeński i 30 instrumentów (1957), Gry weneckie na orkiestrę kameralną (1961), Grażyna BACEWICZ - Pensieri notturni na orkiestrę kameralną (1961), Bolesław SZABELSKI - Koncert na flet i orkiestrę (1964)

Lutosławski z czasu wielkich przemian, z okresu budowy nowego języka muzycznego: w Pieśniach do słów Iłłakowiczówny eksperymentuje z systemem harmonii dwunastodźwiękowej, w Grach weneckich - z aleatoryzmem. Także Grażyna Bacewicz i nawet niemłody Bolesław Szabelski odświeżają swoje metody komponowania - i to z jakim rezultatem!

Bilety w cenie 30 zł

Piątek, 8. 02. 2019, godz. 19.30
Koncert promujący album Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra

Organizator: Fundacja Idea Sztuki

Wykonawcy:
Paweł Kaczmarczyk fortepian
Michał Barański kontrabas
Tomasz Torres perkusja
z udziałem Mino Cinelu instrumenty perkusyjne
oraz Polish Brass Quintet w składzie:
Jakub Waszczeniuk trąbka
Ostap Popovych trąbka
Tomasz Hajda puzon
Henryk Kowalewicz waltornia
Krzysztof Mucha tuba

W programie m. in. utwory z albumu Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra


Sobota, 9. 02. 2019, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XVI

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Marek Janowski dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - VII Symfonia A-dur op. 92 (1812), Witold LUTOSŁAWSKI - Koncert na orkiestrę (1954)

Wielka konfrontacja - najpopularniejsze dzieło klasyka 20 wieku kontra najbardziej porywająca symfonia klasyka wiedeńskiego. Jak się zaprezentują pod mistrzowską batutą
czołowego niemieckiego kapelmistrza rodem z… Warszawy, który właśnie w Warszawie świętuje swój jubileusz 80-lecia urodzin?

Bilety w cenie 30 zł

Poniedziałek, 11. 02. 2019, godz. 18.30
Urodzinowy koncert Dody

Organizator: ATMA Sp. z o.o.

Podczas koncertu Doda wystąpi wraz z Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Wojciecha Zielińskiego, inaugurując trasę Doda z Orkiestrą, promującą Jej najnowszy album Dorota.

Wstęp dla zaproszonych gości
Przy zakupie biletów ze specjalnej puli VIP na koncert, który się odbędzie 21.03.2019 na Warszawskim Towarze, istnieje możliwość uczestnictwa w koncercie urodzinowym Dody


Czwartek, 14. 02. 2019, godz. 19.00
"TANGO SHOW dla ZAKOCHANYCH"

Organizatorzy: Best Art Concept, Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
KAYAH śpiew
Daniel Olbrychski recytacje
SawarS Tango Orquesta w składzie:
Grzegorz Lalek skrzypce
Piotr Kopietz bandoneon
Krzysztof Łochowicz gitara
Mirosław Feldgebel fortepian
Sebastian Wypych kontrabas / kierownictwo artystyczne
oraz:
Anna Iberszer i Piotr Woźniak mistrzowie tanga

W programie m. in.:
Astor PIAZZOLLA - Libertango, Maria de Buenos Aires, Esqualo, Oblivion, Adios Nonino, Carlos GARDEL - Por Una Cabeza, Jacop GADE – Jalousie, Jerzy PETERSBURSKI - Już nigdy, Tango Milonga, Odrobina szczęścia w miłości, To Ostatnia Niedziela, Władysław SZPILMAN - W małym kinie, Artur GOLDA - Jesienne róże, Henryk WARS - Umówiłem się z Nią na dziewiątą, Gerardo Matos RODRIGUEZ - La Cumparsita

Bilety w cenie 90 zł

Piątek, 15. 02. 2019, godz. 20.00 - Koncert odwołany z powodu żałoby narodowej
Koncert zapowiadający płytę winylową Zemollem „Zanim”
Cegiełka na rzecz Domu Muzyki

Organizator: Fundacja "Dom Muzyki"

Wykonawcy:
Zemollem:
Orkiestra Kameralna miasta Tychy AUKSO
Marek Moś dyrygent
Kwartet wokalny w składzie:
Kamila Dauksz, Dorota Zygadło, Tomasz Boruch, Mariusz Orzechowski
Soliści:
Krystyna Prońko, Magda Piskorczyk, Anna Józefina Lubieniecka, Anna Ruttar, Andrzej „Emoll” Kowalczyk, Marek Piekarczyk, Andrzej Poniedzielski, Mirosław Czyżykiewicz, Mariusz „Oziu” Orzechowski, Zbigniew Zamachowski, Artur Gadowski, Konrad „KDZ” Sak (Świt nad miastem), Andrzej Ciborski
Instrumentaliści:
Robert Luty perkusja
Piotr Żaczek gitara basowa
Wojciech Pilichowski gitara basowa
Robert Chojnacki saksofon
Piotr Baron saksofon
Ryszard Sygitowicz gitary
Rafał „Rogal” Rogulski gitary
Andrzej „Emoll” Kowalczyk gitary
Kuba Chmielarski gitary
Andrzej „Emoll” Kowalczyk fortepian
Rafał Łępa fortepian, instrumenty klawiszowe
i inni…

W programie:
część I – utwory z wydanej w 2018r przez Polskie Radio płyty Zemollem Zanim
część II - utwory z płyty Zemollem Session zaaranżowane na orkiestrę i chór

Prowadzenie koncertu: Andrzej Poniedzielski (część I) , Marek Wiernik (część II)

Bilety/cegiełki w cenie: 70 zł
Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz Domu Muzyki

Sobota, 16. 02. 2019, godz. 19.00
Royal String Quartet

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Royal String Quartet w składzie:
Izabella Szałaj-Zimak I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Paweł Czarny altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Dymitr SZOSTAKOWICZ - VII Kwartet smyczkowy fis-moll op. 108,  Grażyna BACEWICZ - IV Kwartet smyczkowy, Antonín DVOŘÁK - Kwartet smyczkowy F-dur op. 96 Amerykański

Bilety w cenie: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Niedziela, 17. 02. 2019, godz. 18.00
Giovanni Antonio Guido - Cztery pory roku
Koncert z cyklu WOK Baroque

Organizator: Warszawska Opera Kameralna

Wystąpią:
Sirkka-Liisa Kaakinen skrzypce, prowadzenie
Grzegorz Lalek skrzypce
Radosław Kamieniarz skrzypce
Jan Korwin Kochanowski narrator
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Program:
Giovanni Antonio GUIDO - Scherzi armonici sopra le quattro staggioni dell’anno / Cztery pory roku na 3 skrzypiec i orkiestrę (instr. Sirkka-Liisa Kaakinen)

Bilety w cenie 25 zł

Piątek, 22. 02. 2019, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel.: 22 645 51 12 (godz. 10-13)

Piątek, 22. 02. 2019, godz. 19.00
Koncert karnawałowy

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Paweł Gusnar saksofon
Dominik Bukowski wibrafon
Maciej Adamczak kontrabas
Łukasz Żyta perkusja
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Wojciech Rodek
dyrygent

Program:
Leonard BERNSTEIN - Uwertura Candide, Tańce symfoniczne z West Side Story, John WILLIAMS - Escapades from Catch me if you can (na saksofon altowy i orkiestrę), Darius MILHAUD - Scaramouche op. 165c,
Arturo MÁRQEZ - Danzón No. 2

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem


Sobota, 23. 02. 2019, godz. 19.00 - koncert odwołany
„Rebelia i Ekstaza” Charles Ives Sonata No. 2 Concord - Daniel Brylewski

Organizator: LUUK Kultur Musikverein Zürich

Wykonawcy:
Daniel Brylewski fortepian
Paulina Ryjak altówka
Maria Bogusz flet

Program:
Charles IVES - Sonata No. 2 Concord

Słowo o muzyce: Klaudia Baranowska

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Niedziela, 24. 02. 2019, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Geneviève Laurenceau skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO – Polonez koncertowy A-dur, Grażyna BACEWICZ - V Koncert skrzypcowy, Ludwig van BEETHOVEN - VII Symfonia A-dur op. 92

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Poniedziałek, 25. 02. 2019, godz. 20.00
Ola Bilińska i BABADAG - koncert promocyjny płyty "Šulinys"/"Studnia"

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
zespół ZEBRY A MIT w składzie:
Kamil Szuszkiewicz trąbka
Olgierd Dokalski trąbka
Wojtek Traczyk gitara basowa
Hubert Zemler perkusja
Igor Nikiforow syntezator

BABADAG w składzie:
Ola Bilińska głos, gitara elektryczna, syntezator OP-1, harmonium, skudučiai
Dominyka Kriščiūnaitė głos, perkusjonalia, skudučiai
Lauksmina Kriščiūnaitė-Plikšnienė głos, perkusjonalia, kankles, skudučiai
Raminta Kriščiūnaitė głos, perkusjonalia, skudučiai
Hubert Zemler perkusja, balafon, metalofon
Sebastian Witkowski gitara basowa, syntezator Roland Juno 106, Roland SH-101, Yamaha CS70M
Igor Nikiforow głos, gitara elektryczna, perkusja, metalofon

W programie:
I część: występ zespołu ZEBRY A MIT
II część: BABADAG – premiera nowej płyty Šulinys (Studnia)

Bilety w cenie 30 zł

Środa, 27. 02. 2019, godz. 19.00
HEROES ORCHESTRA
Koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia Heroes

Organizator: Fundacja Heroes Orchestra

Wykonawcy:
Heroes Orchestra

W programie będzie można usłyszeć najlepsze i najbardziej znane utwory, m.in. z gry Heroes of Might and Magic III

Bilety w cenie 80 zł

Piątek, 1. 03. 2019, godz. 22.00
Koncert urodzinowy Dwójki

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
TRIO JAZZOWE MARCINA MASECKIEGO
w składzie:
Marcin Masecki
pianino, syntezator
Piotr Domagalski
kontrabas
Jerzy Rogiewicz
perkusja

ELEKTRO CAMERATA VARSOVIENSIS
w składzie:
Candelaria Saenz Valiente
głos
Joanna Halszka Sokołowska
głos
Barbara Kinga Majewska
głos
Anna Woźnicka głos (Vox Varshe)
Olga Wądołowska
głos (Vox Varshe)
Aleksandra Kopp
głos (Vox Varshe, gościnnie)
Andrzej Marusiak
głos (Pro Modern)
Sean Palmer
głos
Ewa Liebchen
flet (Flute o’clock)
Rafał Jędrzejewski
flet (Flute o’clock)
Hubert Zemler
perkusja elektroniczna
Jan Emil Młynarski
perkusja elektroniczna
Marcel Baliński
organy, syntezator
Marcin Masecki
fortepian
Jacek Kita
syntezatory
Jerzy Rogiewicz
syntezatory, perkusja elektroniczna – prowadzenie zespołu
Marcin Markowicz
1 skrzypce
Karolina Gutowska
2 skrzypce
Marek Czech
altówka
Maciej Młodawski
wiolonczela
Piotr Domagalski
kontrabas

Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński prowadzenie koncertu

Program:
TRIO JAZZOWE MARCINA MASECKIEGO w programie własnym - Retro-new-jazz, Philip GLASS – Songs From Liquid Days

Bilety w cenie 35 zł


Sobota, 2. 03. 2019, godz. 19.00
Koncert w 195. rocznicę urodzin Bedřicha Smetany

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Piotr Sułkowski
dyrygent

Program:
Bedřich SMETANA - Uwertura do opery Prodaná nevěsta (Sprzedana narzeczona), Má Vlast (Moja ojczyzna): Vltava, Blaník, Antonín DVOŘÁK - VIII Symfonia G-dur op. 88

Bilety w cenie: normalne - 30 zł, ulgowe - 20 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem

Piątek, 8. 03. 2019, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel.: 22 645 51 12


Piątek, 8. 03. 2019, godz. 19.00
KONCERT SYMFONICZNY
CHOPIN - HAYDN

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Takashi Yamamoto fortepian
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Fryderyk CHOPIN - Fantazja A-dur na tematy polskie op. 13, Wariacje B-dur na temat arii Là ci darem la mano op. 2 z opery Don Giovanni Wolfganga Amadeusa Mozarta, Joseph HAYDN - Symfonia D-dur nr 101 Zegarowa

Bilety w cenie:50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Sobota, 9. 03. 2019, godz. 18.00 - spektakl wyjątkowo w Studiu S-2 (wejście służbowe obok Studia im. Witolda Lutosławskiego)
Festiwal Nowe Epifanie 2019
#chybanieja

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Scenariusz: Artur Pałyga
Reżyseria: Paweł Passini
Muzyka: Paweł Passini, Daniel Moński
Kostiumy: El Bruzda
Scenografia: Marta Ożóg, Daniel Moński

Wykonawcy:
Jadwiga Domka, Malwina Kajetańczyk, Ewa Mrówczyńska, Maciej Owczarek, Beata Passini, Jarosław Tomica, Anna Zachciał

Bilety w cenie od 35 do 60 zł do nabycia poprzez system e-wejściówki oraz w miejscach festiwalowych i na www.noweepifanie.pl

Sobota, 9. 03. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Szabelski | Riepnikow | Prokofiew

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Klaudiusz Baran akordeon
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Maciej Tomasiewicz dyrygent

Program:
Bolesław SZABELSKI - Etiuda na orkiestrę, Albin RIEPNIKOW - III Koncert akordeonowy, Siergiej PROKOFIEW - VII Symfonia cis-moll op. 131

Bilety w cenie: normalne - 30 zł, ulgowe - 20 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem

Niedziela, 10. 03. 2019, godz. 17.00 - spektakl wyjątkowo w Studiu S-2 (wejście służbowe obok Studia im. Witolda Lutosławskiego)

Festiwal Nowe Epifanie 2019
#chybanieja

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Scenariusz: Artur Pałyga
Reżyseria: Paweł Passini
Muzyka: Paweł Passini, Daniel Moński
Kostiumy: El Bruzda
Scenografia: Marta Ożóg, Daniel Moński

Wykonawcy:
Jadwiga Domka, Malwina Kajetańczyk, Ewa Mrówczyńska, Maciej Owczarek, Beata Passini, Jarosław Tomica, Anna Zachciał

Bilety w cenie od 35 do 60 zł do nabycia poprzez system e-wejściówki oraz w miejscach festiwalowych i na www.noweepifanie.pl

Niedziela, 10. 03. 2019, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Igor Szeligowski waltornia
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Uwertura do opery Paria, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert na róg i orkiestrę nr 3 Es-dur KV 447, Koncert na róg i orkiestrę nr 4 Es-dur KV 495, Felix MENDELSSOHN - IV Symfonia A-dur Włoska op. 90

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Piątek, 15. 03. 2019, godz. 19.00
Koncert muzyki dawnej
SYNOWIE BACHA

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Capella Regia Polona
Krzysztof Garstka
klawesyn, dyrygent

Program:
Carl Phillipp Emanuel BACH – Symfonia E-dur Wq 182/6, Symfonia A-dur Wq 182/4, Symfonia h- moll Wq 182/5, Wilhelm Friedemann BACH – Adagio i Fuga d-moll F. 65, Johann Bernhard BACH – Uwertura e-moll nr 3

Bilety w cenie: 50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Sobota, 16. 03. 2019, godz. 19.00
ANTONINA KRZYSZTOŃ I ANDRZEJ JAGODZIŃSKI
Koncert muzyczno-kontemplacyjny promujący płytę Pieczęć

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Antonina Krzysztoń śpiew, gitara
Andrzej Jagodziński fortepian

Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty Pieczęć, nagranej przez Antoninę Krzysztoń - artystki  o charakterystycznym i niepowtarzalnym głosie -  oraz  pianistę jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego.

Bilety w cenie 35 zł

Niedziela, 17. 03. 2019, godz. 18.00
Teatro alla moda
Koncert z cyklu WOK Baroque   

Organizator: Warszawska Opera Kameralna

Wykonawcy:
Jana Semerádová traverso/dyrygent
Marek Niewiedział
obój
Jan Jakub Monowid
kontratenor
Andrzej Lajborek
narrator
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Program:
Antonio VIVALDI - Uwertura do opery L’Incoronazione di Dario RV 719, Vedrò con mio diletto aria Anastasia z opery Il Giustino RV 717, Sol da te mio dolce amore aria Ruggiera z opery Orlando furioso RV 728, Koncert g-moll La Notte RV 104 na flet, 2 skrzypiec, fagot i basso continuo, Sinfonia z serenaty La Senna festeggiante RV 693, Vaga perla aria Virtù z serenaty La Senna festeggiante RV 693, Benedetto MARCELLO - Satyryczny pamflet Il teatro alla moda (fragmenty), Alessandro MARCELLO - Koncert d-moll na obój, orkiestrę smyczkową i basso continuo, Antonio LOTTI - Uwertura do opery Il Costantino, Antonio CALDARA - Gran miseria aria Pipy z intermezza Pipa e Barlafuso do opery Il Costantino Antonia Lottiego i Johanna Josepha Fuxa

Bilety w cenie 25 zł


Piątek, 29. 03. 2019, godz. 19.00
ODDŹWIĘKI. NOWA MUZYKA POLSKA

Organizator: Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Marcin Zdunik wiolonczela
Klaudiusz Baran akordeon
Sinfonia Varsovia
Bassem Akiki
dyrygent

Program:
Paweł MYKIETYN - II Koncert wiolonczelowy*, Aleksander KOŚCIÓW - Koncert na akordeon i orkiestrę*, Igor STRAWIŃSKI - Suita Ognisty ptak (wersja 1919)

* prawykonanie

MkiDN_58.jpg IMiT_logo_1.jpg
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

O godz. 18.00 organizatorzy zapraszają na spotkanie z kompozytorami

Bilety w cenie 30 zł normalne, 20 zł ulgowe (dla uczniów, emerytów i rencistów)


Niedziela, 31. 03. 2019, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Piosenki filmowe

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Kwartet wiolonczelowy CelloManiax
Chór Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie piosenki m.in. z filmów : Noce i dnie, Pan Wołodyjowski, Skrzypek na dachu, Cinderella, Miś Uszatek, Koralgol, Akademia Pana Kleksa, szlagiery przedwojenne: Ada, to nie wypada,  Umówiłem się z nią na dziewiątą, Zimny drań, Ach śpij kochanie, Miłość Ci wszystko wybaczy

Bilety w cenie  20 zł


Niedziela, 31. 03. 2019, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marcin Dylla gitara
Polska Orkiestra Radiowa
Christian Vásquez dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Polonez obywatelski F-dur, Joaquín RODRIGO - Concierto de Aranjuez, Juan Pablo MONCAYO – Huapango, Evencio CASTELLANOS - Santa Cruz de Pacairigua, Alberto GINASTERA - Tańce z baletu Estancia op. 8a, Arturo MARQUEZ - Danzón

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Czwartek, 4. 04. 2019, godz. 19.00
KONCERT SYMFONICZNY
MOZART

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz skrzypce
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - V Koncert skrzypcowy A-dur KV 219, Symfonia Es-dur KV 543

Bilety w cenie: 50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Poniedziałek, 8. 04. 2019, godz. 19.00
Uroczysta premiera filmu Maksymiuk. Koncert na dwoje

Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Przed pokazem odbędzie się spotkanie z Maestro Jerzym Maksymiukiem, które poprowadzi wybitny dziennikarz – Jerzy Kisielewski. W rozmowie weźmie udział przyjaciel obydwu, znakomity pianista Janusz Olejniczak, który być może da się namówić do wykorzystania stojącego na estradzie fortepianu – zobaczymy. Po obejrzeniu filmu zapraszamy na rozmowę z twórcami – reżyserem Tomaszem Drozdowiczem i scenarzystką Marią Nockowską.

Film wejdzie do kin 12 kwietnia.

Bilety w cenie 40 zł

Czwartek, 11. 04. 2019, godz. 19.00
11. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Organizatorzy: Fundacja Jazz Art , Iwona i Krzysztof Wojciechowscy
Partnerzy festiwalu: Ambasada Włoch, Włoski Instytut Kultury, Max Film

Wykonawcy:
Danilo Rea Trio (Włochy)

W programie:
DANILO REA TRIO - Cinema Music Films - włoskie kompozycje mistrzów muzyki filmowej oraz utwory Krzysztofa Komedy w aranżacji Danilo Rea

Bilety w cenie 50 zł

Sobota, 13. 04. 2019, godz. 19.00
11. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Organizatorzy: Fundacja Jazz Art , Iwona i Krzysztof Wojciechowscy
Partnerzy festiwalu: Ambasada Włoch, Włoski Instytut Kultury, Max Film

Wykonawcy:
Sławek Jaskułke Sextet
Wojtek Mazolewski Quintet


W programie:
SŁAWEK JASKUŁKE SEXTET - Komeda Recomposed
WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET - Komeda

Bilety w cenie 60 zł

Czwartek, 18. 04. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
PAN – EUROPEAN PHILHARMONIA

Organizator: Julian Cochran Foundation

Wykonawcy:
Pan – European Philharmonia
Peter Tiboris
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – VII Symfonia A-dur op. 92, Piotr CZAJKOWSKI – IV Symfonia f-moll op. 36

Bilety w cenie 50 zł


Wtorek 23. 04. 2019, godz. 19.00
Koncert charytatywny
BUDZIMY JAZZEM

Organizatorzy: Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Radio S.A.
Patronat honorowy Prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego
Patronat honorowy JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego Marcina Pałysa
Sponsorzy: firma CERKO, sklep muzyczny PASJA

Wykonawcy:
Dla podopiecznych kliniki „Budzik” zagrają:
Włodek Pawlik Trio, Maria Sadowska z zespołem, Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński Trio, Piotr Baron, Michał Tokaj

Prowadzenie koncertu: Hirek Wrona

W programie: utwory Krzysztofa Komedy oraz kompozycje z najnowszej płyty Włodek Pawlik Trio Pawlik/Moniuszko - Polish jazz

Całkowity dochód z biletów przekazany zostanie na remont kliniki dla dzieci w śpiączce ,,Budzik" prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk ,,AKOGO?"

Bilety w cenie 90 zł


Niedziela, 28. 04. 2019, godz. 18.00
Koncert symfoniczny
z okazji 70. lecia urodzin i 50. lecia pracy artystycznej Piotra Mossa

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Hélène Tysman fortepian
Krzysztof Gosztyła recytator
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Uwertura do opery Verbum Nobile, Maurice RAVEL - Koncert fortepianowy D-dur na lewą rękę, Piotr MOSS - Ptak Ugui na recytatora i orkiestrę

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Poniedziałek, 29. 04. 2019, godz. 19.30
Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce (Dzień I)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Część I
Wykonawcy:
Futoma Ensemble:
Miłosz Pękala wibrafon
Macio Moretti perkusja
Ksawery Wójciński kontrabas
Joanna Halszka Sokołowska śpiew
Tomasz Duda flet

Program:
Jerzy MILIAN – album Bazaar

Część II
Wykonawcy:
„Mózg” Ensemble:
Bartek Chmara gitara
Szábolcs Esztényi fortepian
Sławek Janicki kontrabas
Qba Janicki perkusja
Jerzy Mazzoll klarnet
Teoniki Rożynek elektronika
Tomasz Sroczyński skrzypce

W programie: niezależne, improwizowane wykonania określane jako yass

Bilety w cenie 30 zł

Wtorek, 30. 04. 2019, godz. 19.30
Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce (Dzień II)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Część I
Wykonawcy:
Marcin Oleś kontrabas
Bartłomiej „Brat” Oleś perkusja
Piotr Orzechowski „Pianohooligan” fortepian

Program:
Tribute To Joe Zawinul

Część II
Wykonawcy:
Marcin Oleś kontrabas
Bartłomiej „Brat” Oleś perkusja
Wojciech Jachna trąbka
Irek Wojtczak saksofony
Bartłomiej Prucnal saksofon altowy

Program:
Polish Jazz Requiem

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 5. 05. 2019, godz. 17.00
Nadzwyczajny Koncert w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Cyprien Katsaris fortepian

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Fraszka A-dur, Fraszka B-dur, Polonez Es-dur nr 23, Nokturn As-dur, Wilanella Des-dur, Polka Daniel A-dur, Mazur a-moll z opery Straszny dwór - transkrypcja: Stanisław Moniuszko, Dumka Zosi z opery Flis - transkrypcja: Władysław Krogulski, Pieśń wieczorna op. 64 - transkrypcja Maurycy Dietrich, Kozak - Transcription-Fantaisie Le cosaque op. 123: Wilhelm Krüger, Kwiatek – transkrypcja: Bernhard Wolff, Prząśniczka - transkrypcja: Nicolai von Wilm, Znasz-li ten kraj?- transkrypcja: Henryk Melcer-Szczawiński, Dumka - parafraza : Henryk Melcer-Szczawiński, Mazur Es-dur z opery Halka - transkrypcja: Stanisław Moniuszko, Józef NOWAKOWSKI - Fantazja na tematy z opery Halka op. 51

Bilety dostępne na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 1, Warszawa)

Czwartek, 9. 05. 2019, godz. 19.00
DOPO NOTTE
RECITAL KACPRA SZELĄŻKA

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Kacper Szelążek kontratenor
Capella Regia Polona
Krzysztof Garstka
  klawesyn, dyrygent

Program:
Georg Friedrich HAENDEL –  Giulio Cesare in Egitto HWV 17 – recytatyw Dall’ondoso periglio salno mi… i aria Cesare: Aure, deh, per pieta spirate… (akt III, scena IV), Partenope HWV 27 – aria Arsace: Furibondo spira il vento… (akt II, scena IX), Serenata Parnasso in festa HWV 73 – Uwertura, Agrippina HWV 6 – aria Nerone: Quando invita la donna l’amante… (akt II, scena XII), Ariodante HWV 33 – aria Ariodante: Cieca notte, infidi sguardi, spoglie infauste… (akt III, scena I), Concerto grosso op. 6 nr 8 – Allemande i Andante Allegro, Giulio Cesare in Egitto HWV 17 – aria Sesto L’angue offeso mai riposa… (akt II, scena VI), Tolomeo HWV 25 – aria Tolomeo: Stille amare, già vi sento tutte in seno… (akt III, scena IV), Serse HWV 40 – aria Serse: Crude furie degl’orridi abissi… (akt III, scena XI), Concerto grosso op. 6 nr 3, Rinaldo HWV 7 – aria Rinaldo: Cara sposa, amante cara, dove sei? (akt I, scena VII), Ariodante HWV 33 – aria Ariodante: Dopo notte, atra e funesta, splende in Ciel… (akt III, scena IX)

Bilety w cenie:
50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Piątek, 10. 05. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Schubert | Mahler

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Joanna Klisowska sopran
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Agnieszka Duczmal
dyrygent

Program:
Franz SCHUBERT - VIII Symfonia h-moll Niedokończona D 759, Gustav MAHLER - IV Symfonia G-dur (wersja kameralna)

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem

Sobota, 11. 05. 2019, godz. 18.00
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Agata Kielar-Długosz flet
Łukasz Długosz flet
Orkiestra Kameralna WIRTUOZI LWOWA
Roman Rewakowicz
dyrygent

Program:
Benedykt KONOWALSKI - Rapsodia góralska na orkiestrę smyczkową (2006), Igor SZCZERBAKOW - Koncert na flet i orkiestrę kameralną (2008)
-------
Bohdana FROLYAK - Błądzące ognie na flet i orkiestrę smyczkową (2015), Stanisław MORYTO - Cztery utwory w polskim  stylu (2011), Adam SŁAWIŃSKI - Koncert na dwa flety i orkiestrę kameralną (2018)

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Poniedziałek, 13. 05. 2019, godz. 19.00
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zuzanna Elster harfa
Leszek Lorent perkusja
Andrzej Brzoska amplifikacja

Program:
Marcel Lucien TOURNIER - Sonatine pour harpe op. 30 (1924), Marta PTASZYŃSKA - Jeu-Parti na harfę i wibrafon (1970), Marcin JACHIM - Pióro Maat na harfę i perkusję (2019)*
-------
Krzysztof KICIOR - Mamihlapinatapai na harfę i perkusję ((2019*), Marcin BŁAŻEWICZ - As na perkusję, harfę i live electronics (1992)

*prawykonanie

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Wtorek, 14. 05. 2019, godz. 19.00
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół wokalny EMOTIVO:
Dominika Czajkowska fortepian
Krzysztof Baranowski kontrabas
Radosław Mysłek perkusja

Irina Bogdanovich dyrygent

Program:
Maciej MAŁECKI - Nie taka znów jestem ładna z przedstawienia Agnieszki Osieckiej Apetyt na czereśnie, 1968 (Maciej Małecki – oprac. na chór kameralny, 2019), Ballada o późnej starości Don Kichota (sł. Wojciech Młynarski,1971, Maciej Małecki – oprac. na chór kameralny, 2019), , Jerzy DERFEL - Absolutnie (sł. Wojciech Młynarski), Ryszard SIELICKI - Szesnaście lat (sł. Mirosław Łebkowski, Stanisław Werner), Dla ciebie, miły  (sł. Mirosław Łebkowski), Lucjan Maria KASZYCKI - Cztery zielone słonie (sł. Anna Świrszczyńska), Pamiętasz była jesień (sł. Andrzej Czekalski, Ryszard Pluciński), Krzesimir DĘBSKI - Czas nas uczy pogody (sł. Jacek Cygan, aranż. Krzesimir Dębski), Adam SŁAWIŃSKI - Pieniądze na bilet (sł. Agnieszka Osiecka), Dzięcioł i dziewczyna (sł. Konstanty Ildefons Gałczyński), Władysław SZPILMAN - Czerwony autobus (sł. Kazimierz Winkler), Andrzej ZIELIŃSKI - Ballada wagonowa (sł. Agnieszka Osiecka), Prześliczna wiolonczelistka (sł. Wojciech Młynarski), Krzysztof KNITTEL - Wycieczka- ucieczka (sł. Wojciech Młynarski), Edward PAŁŁASZ - Cygańska ballada (sł. Maria Terlikowska)

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Środa, 15. 05. 2019, godz. 19.00
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kwartet smyczkowy NEOQUARTET w składzie:
Karolina Piątkowska-Nowicka skrzypce
Paweł Kapica skrzypce
Michał Markiewicz altówka
Krzysztof Pawłowski wiolonczela

Program:
Piotr MOSS - Chagall. Kwartet smyczkowy nr 4 (2008)
-------
Witold SZALONEK -
Symfonia Rytuałów na kwartet smyczkowy (1991-1996)

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Czwartek, 16. 05. 2019, godz. 19.30
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Muzyka Źródeł - Młoda Tradycja

Organizator: Polskie Radio

Wykonawcy:
Bartłomiej i Cezary Bursowie
Cmolaskie Chłopoki
Kapela Koźlarska Adama Kaisera z Przyprostyni
Młodzieżowa Kapela Góralska „Jutrzenka”

Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku 2018: Janusz Prusinowski Kompania

Bilety w cenie 35 zł

Piątek, 17. 05. 2019, godz. 16.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Konkurs Muzyki Folkowej - przesłuchania konkursowe cz. 1

Organizator: Polskie Radio

Wykonawcy:
Karuzela
Krzikopa
Kwartet Galicyjski
Projekt Swada
Torban


Wstęp wolny

Piątek, 17. 05. 2019, godz. 20.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

W programie:
Bramy Nieba: Vox Varshe feat. Jacaszek - laureat Grand Prix 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2018

Koncert duetu Hazelius Hedin (Szwecja)

Bilety w cenie 35 zł

Sobota, 18. 05. 2019, godz. 16.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Konkurs Muzyki Folkowej - przesłuchania konkursowe cz. 2

Organizator: Polskie Radio

Wykonawcy:
Etnos Ensemble
kakofoNIKT & Chór Pogłosy
Lumpeks
Pieśni Piękne
Trimagine
ugla


Wstęp wolny

Sobota, 18. 05. 2019, godz. 20.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Koncert Asmâa Hamzoui & Bnat Timbouktou (Maroko)

Bilety w cenie 35 zł

Niedziela, 19. 05. 2019, godz. 18.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Koncert Laureatów

Koncert zespołu Saz’iso (Albania)

Bilety w cenie 35 zł


Środa, 22. 05. 2019, godz. 19.00
KONCERT SYMFONICZNY
CIMAROSA - DOPPLER - MOZART

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Agata Kielar-Długosz flet
Łukasz Długosz flet
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Domenico CIMAROSA – Koncert G-dur na 2 flety i orkiestrę, Franz DOPPLER – Nokturn na 2 flety i orkiestrę op. 19, Wolfgang Amadeus MOZART – Symfonia C-dur Linzka KV 425

Bilety w cenie: 50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Piątek, 24. 05. 2019, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel.: 22 645 51 12

Niedziela, 26. 05. 2019, godz. 18.00
MISTRZ I MŁODE TALENTY

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Uczestnicy Programu Kształcenia Młodych Talentów
Akademia Operowa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej:
Katarzyna Belkius
sopran
Agnieszka Grochala
sopran
Magdalena Stefaniak
sopran
Natalia Kukhar
mezzosopran
Zuzanna Nalewajek
mezzosopran
Karolina Makuła
mezzosopran
Justyna Ołów
mezzosopran
Piotr Maciejowski
tenor
Tomasz Kumiega
baryton
Paweł Trojak
baryton
Hubert Kowalczyk
bas
Jasin Rammal-Rykała
bas
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Stanisław MONIUSZKO - Prząśniczka - pieśń na sopran i orkiestrę, Wolfgang Amadeus MOZART - Arie i ansamble z oper: Aria Sekstusa Parto, parto (La clemenza di Tito), Aria Idamante Il padre adorato (Idomeneo), Aria Blondchen Durch Zärtlichkeit und Schmeicheln (Die Entführung aus dem Serail), Aria Bartola La vendetta (Le nozze di Figaro), Aria Aspassii Nel grave tormento (Mitridate, re di Ponto), Aria Dorabelli Ah, scostati...Smanie... (Cosi fan tutte), Aria Farnace Son reo... (Mitridate, re di Ponto), Aria Vittelii Non piu di fiori (La clemenza di Tito), Aria Guglielmo Rivolgete... (Cosi fan tutte), Rec i Duet Susanna - Marcellina Via, resti servita (Le nozze di Figaro), Rec i Sekstet Susanna, Figaro, Conte, Marcellina, Bartolo, Curzio Riconosci in questo amplesso (Le nozze di Figaro), Duet Susanna - Hrabina Canzonetta sull'aria  (Le nozze di Figaro), Duet Susanna - Hrabia Crudel! perchè finora (Le nozze di Figaro), Finał 2 aktu - (Le nozze di Figaro), Hrabina, Hrabia, Susanna, Figaro, Antonio, Marcellina, Bartolo, Basilio

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)


Wtorek, 28. 05. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 1.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Karol SZYMANOWSKI - I Symfonia f-moll op. 15
Witold LUTOSŁAWSKI - Koncert podwójny na obój, harfę i orkiestrę
--------------------
Witold LUTOSŁAWSKI - Wariacje symfoniczne
Witold LUTOSŁAWSKI - Livre pour orchestre

Wykonawcy:
Arkadiusz Krupa obój
Zuzanna Elster harfa
Sinfonia Varsovia
Renato Rivolta
dyrygent

Prowadzenie panelu: Marcin Majchrowski

Bilety w cenie 35 zł


Środa, 29. 05. 2019, godz. 19.00
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze… - Wiosna

Organizator: Polskie Radio SA
Koncert pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych

Wykonawcy:

Część I
PARIS COMBO w składzie:
Belle du Berry wokal
Potzi gitara
François Jeannin perkusja, wokal
David Lewis trąbka, fortepian
Benoît Dunoyer de Segonzac kontrabas
oraz
Rémy Kaprielan perkusja, wokal, saksofon

W programie: piosenki spod Wieży Eiffla

Część II
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

W programie: Georges BIZET – Suity nr 1 i 2 z opery Carmen

Prowadzenie koncertu: Katarzyna Borowiecka i Tomasz Żąda

Bilety w cenie 90 zł

Piątek, 31. 05. 2019, godz. 12.00
KONCERT DLA DZIECI

Organizatorzy: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
DUO GRANAT & KREDA
Tamara Granat & Adrian Kreda

dr Andrzej G. Kruszewicz (Dyrektor warszawskiego ZOO) gawędy o zwierzętach
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO – Uwertura fantastyczna Bajka, Camille SAINT-SAËNS - Karnawał zwierząt

Bilety w cenie 20 zł normalne, 10 zł ulgowe (dla dzieci i młodzieży szkolnej)

Piątek, 31. 05. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 2.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Claude DEBUSSY - Peleas i Melizanda
(wykonanie koncertowe)

Olga Pasiecznik sopran - Melizanda
Lilianna Zalesińska mezzosopran - Genevieve
Magdalena Pikuła sopran - Yniold
Armando Noguera baryton - Peleas
Robert Gierlach baryton - Golaud
Remigiusz Łukomski bas - Arkel
Łukasz Skrobek baryton - Lekarz i Pasterz
Chór Kameralny Collegium Musicum UW
Maciej Grzybowski
fortepian

Prowadzenie panelu: Mariusz Gradowski

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 1. 06. 2019, godz. 17.00
Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej

Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

Wykonawcy:
Michał Balas wiolonczela
Maria Sterczyńska fortepian

Anna Swoboda kontrabas
Aleksandra Krzanowska fortepian

Cezary Sagan trąbka
Ryszard Marchewka fortepian

Wiktoria Grajewska klarnet
Marianna Waszkiewicz fortepian

Mateusz Sołtysek gitara

Piotr Zubek śpiew
Emilia Gołos fortepian
Michał Rutkowski kontrabas
Patrycja Wybrańczyk perkusja

BRZEWSKI & SZYMANOWSKI SAXOPHONE QUARTET w składzie:
Oskar Rzążewski saksofon sopranowy
Mateusz Warzecha saksofon altowy
Karol Mastalerz saksofon tenorowy
Kacper Puczko saksofon barytonowy

MARIMBAZZI DUO w składzie:
Paweł Dyyak, Jakub Kołodziejczyk

W programie m.in.:
Carl Maria von WEBER – Grand Duo Concertant, Sergiusz KUSEWICKI - Koncert kontrabasowy fis-moll op. 3, Aleksander TANSMAN - Wariacje na temat Skriabina, Guillemo LAGO – Ciudades, Johann Gottfried WALTHER – Concerto del Signore Giuseppe Meck, Oskar BÖHME -  Koncert f-moll op.18

Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk

Darmowe bilety wstępu do odbioru w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem
Rezerwacja:  sekretariat@cea.art.pl   tel.: 22 42 10 621

Niedziela, 2. 06. 2019, godz. 20.00
BASSO 3. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich

Organizatorzy: Fundacja Forte, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Tomasz Konieczny bas-baryton
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Serenada na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525, Tadeusz BAIRD – Cztery sonety miłosne na baryton i orkiestrę smyczkową, Piotr CZAJKOWSKI – Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur op. 48

Bilety w cenie 40 zł

Środa, 5. 06. 2019, godz. 17.00
Koncert Galowy uczniów The British School Warsaw

Organizator: The British School Sp z o.o.

Wykonawcy:
Uczniowie The British School Warsaw

W programie: utwory muzyczne w wykonaniu młodzieży, taniec oraz śpiew

Sprzedaż biletów zakończona

Piątek, 7. 06. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 3.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Joseph HAYDN - Kwartet smyczkowy d-moll op. 76 nr 2
Marcin MARKOWICZ – Kwartet smyczkowy nr 4
---------------------------
Anton WEBERN - Langsamer Satz
Wolfgang Amadeus MOZART – I Kwartet fortepianowy g-moll KV 478

Wykonawcy:
Radosław Kurek fortepian
Lutosławski Quartet w składzie:
Bartosz Woroch I skrzypce
Marcin Markowicz II skrzypce
Artur Rozmysłowicz altówka
Maciej Młodawski wiolonczela

Prowadzenie panelu: Grzegorz Dąbrowski

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 9. 06. 2019, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Piosenki świata

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
- fortepian, dyrygent

Gościnnie:
Warszawski Chór Chłopięcy
Kwartet wiolonczelowy CelloManiax

W programie m.in.: piosenki czeskie, niemieckie, francuskie, angielskie i polskie

Bilety w cenie  20 zł

Wtorek, 11. 06. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 4.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
IMPROWIZACJA

Wykonawcy:
Szábolcs Esztényi fortepian
Iwona Mironiuk fortepian
Tadeusz Sudnik elektronika
Hubert Zemler perkusja

Prowadzenie panelu: Mariusz Gradowski

Bilety w cenie 20 zł

Środa, 12. 06. 2019, godz. 20.00
XV FESTIWAL KWARTESENCJA

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Royal String Quartet w składzie:
Izabella Szałaj-Zimak skrzypce
Elwira Przybyłowska skrzypce
Paweł Czarny altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Kwartet smyczkowy f-moll op. 95 (1810), Franz SCHUBERT - Kwartet smyczkowy a-moll D 804 (1824)

Wstęp wolny

Czwartek 13. 06. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 5.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Joseph HAYDN - wybór pieśni
Karol SZYMANOWSKI - Rymy dziecięce op. 49
--------------------
Witold LUTOSŁAWSKI - Pięć pieśni do słów Kazimiery Iłłakowiczówny
Andrzej CZAJKOWSKI - Siedem Sonetów Szekspira

Wykonawcy:
Anna Zawisza sopran
Maciej Grzybowski fortepian

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł

Piątek, 14. 06. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 6. 

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Kwartet smyczkowy
Grażyna BACEWICZ - I Kwintet fortepianowy
---------
Mieczysław WEINBERG - Kwintet fortepianowy op. 18

Wykonawcy:
Piotr Sałajczyk fortepian
Kwartet Śląski w składzie:
Szymon Krzeszowiec I skrzypce
Arkadiusz Kubica II skrzypce
Łukasz Syrnicki altówka

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł

Sobota 15. 06. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 7.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Fryderyk CHOPIN - Polonez C-dur op. 3
Fryderyk CHOPIN - Sonata g-moll op. 65
----------------------
Igor STRAWIŃSKI - Suita włoska
Maurice RAVEL - Sonata G-dur na skrzypce i fortepian w transkrypcji Marcina Zdunika

Wykonawcy:
Szymon Nehring fortepian
Marcin Zdunik wiolonczela

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł


Poniedziałek, 17. 06. 2019, godz. 19.00
Koncert charytatywny dla Stana Borysa
"Nie jesteś sam"

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia i Fundacja Lex Nostra

Wykonawcy:
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Kayah, Iza Trojanowska, Skaldowie, Jerzy Grunwald, Olga Bończyk, Agata Dąbrowska i Grzegorz Wilk

Kierownictwo muzyczne: Ryszard Szwec, Mariusz Dubrawski 

Prowadzący: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke, Anna Popek

Dochód z koncertu przekazany będzie na wsparcie leczenia i rehabilitację Stana Borysa po przebytej chorobie.

Bilety w cenie 100 zł, 80 zł i 70 zł


Wtorek, 18. 06. 2019, godz. 20.00
XV FESTIWAL KWARTESENCJA

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Agata Zubel sopran
Royal String Quartet w składzie:
Izabella Szałaj-Zimak skrzypce
Elwira Przybyłowska skrzypce
Paweł Czarny altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Egon WELLESZ - Sonette der Elisabeth Barrett-Browning na sopran i kwartet smyczkowy
op. 52 (1934), Benjamin BRITTEN - Kwartet smyczkowy op. 36 nr 2 (1945), Gustaw MAHLER - Lieder eines fahrenden Gesellen na sopran i kwartet smyczkowy (1883-85; opr. Paweł Czarny)

Wstęp wolny

Środa 19. 06. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 8.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Zoltán KODÁLY - Duo op. 7 na skrzypce i wiolonczelę
Aram CHACZATURIAN - Trio na klarnet, skrzypce i fortepian
---------------------
Henryk Mikołaj GÓRECKI - Recitativa i ariosa Lerchenmusik op. 53

Wykonawcy:
Piotr Lato klarnet
Janusz Wawrowski skrzypce
Anna Armatys-Borelli wiolonczela
Bartłomiej Kominek fortepian

Prowadzenie panelu: Grzegorz Dąbrowski

Bilety w cenie 20 zł


Czwartek, 20. 06. 2019, godz. 20.00
BASSO 3. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich
Dominik Połoński IN MEMORIAM

Organizatorzy: Fundacja Forte, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Iza Połońska śpiew
Ewa Kędzierska wiolonczela
Tomasz Strahl wiolonczela
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Pokaz filmu Wariacja na wiolonczelę solo (reż. A. Rek), Johann Sebastian BACH – Suita G-dur BWV 1007, Mikołaj GÓRECKI – Elegia na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową, Jerzy WASOWSKI – Pejzaż bez Ciebie (sł. Jeremi Przybora), Seweryn KRAJEWSKI – Co to jest czułość (sł. Magda Czapińska), Adam SŁAWIŃSKI – Na całych jeziorach Ty (sł. Agnieszka Osiecka)

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 22. 06. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Sinfonia Iuventus dla Niepodległej

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Tomasz Strahl wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Mirosław Jacek Błaszczyk
dyrygent

Program:
Roman STATKOWSKI - Uwertura do opery Maria, Stanisław MORYTO - Koncert na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową, Antoni SZAŁOWSKI - Uwertura na orkiestrę, Piotr MOSS - II Koncert wiolonczelowy Prières

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem

Niedziela, 23. 06. 2019, godz. 18.00
Koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019

Organizatorzy: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Polonez D-dur poświęcony A. Żółkowskiemu, George GERSHWIN - Amerykanin w Londynie, Amerykanin w Paryżu, Henryk WARS - Sonatina na orkiestrę pamięci Maurice'a Ravela, Maurice RAVEL - Bolero
Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Niedziela, 23. 06. 2019, godz. 21.00
BASSO 3. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich
BAROQUE +

Organizatorzy: Fundacja Forte, Program 2 Polskiego Radia

Program:
Johann Sebastian BACH – Suita nr 3 C-dur BWV 1009, Suita nr 6 D-dur BWV 1012, Tobias HUME – The Spirit of Gambo, Love's Farewell, Pollish Ayre, Paolo PANDOLFO – Improwizacje

Prowadzenie koncertu: Magdalena Łoś

Bilety w cenie 30 zł


Sobota, 29. 06. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Gershwin | Bizet

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Paweł Kowalski fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Mirosław Jacek Błaszczyk
dyrygent

Program:
George GERSHWIN - Koncert fortepianowy F-dur, Georges BIZET - Suity nr 1 i 2 do sztuki Arlezjanka

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem



Niedziela, 7. 07. 2019, godz. 19.00
XXVI  Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej
Koncert Inauguracyjny
Rekonstrukcja programu Concert Spirituel / From the Concert Spirituel


Organizatorzy: Fundacja Concert Spirituel, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ewelina Siedlecka-Kosińska sopran
Krzysztof Chalimoniuk baryton
Dominika Staszkiewicz flet
Magdalena Pilch flet traverso
Simon Standage, Agata Sapiecha skrzypce
bc – klawesyn Marton Borsanyi, wiolonczela Tomasz Pokrzywiński
Orkiestra XXVI MLAMD (IL Tempo/ A. Sapiecha i Goście MLAMD)
pod dyr. Simona Standage'a

W programie:
Jacques AUBERT - Concert de simphonie no. 2 in D, Louis-Nicolas CLÉRAMBAULT - Cantate: Medée, Jean Marie LECLAIR - Violin concerto op. 10/3 in D, Sonata B-dur op. 12 nr 6 z Second Livre de Sonates a deux Violons sans Basse, Pierre-Gabriel BUFFARDIN - Flute concerto in e, Jean-Joseph MOURET - Motet:  Cantemus Domine

Wstęp wolny

Poniedziałek, 8. 07. 2019, godz. 19.00
Wielkie Przedstawienie – Finał XV Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Artystycznych Agaty Steczkowskiej 2019

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Agata Steczkowska fortepian, śpiew, handpan
Paweł Steczkowski kontrabas, theremin, śpiew, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Daron perkusja
Tomasz Pacanowski saksofony
Przemysław Sokół trąbki
Piotr Nowotnik (Australia) instrumenty dęte drewniane
Adam Lemańczyk instrumenty elektroniczne
Jacek Żelazek instrumenty perkusyjne
Zbigniew Karumi Węgliński handpan
oraz uczestnicy Mistrzowskich Warsztatów Artystycznych Agaty Steczkowskiej 2019

Bilety w cenie: 20 zł


Niedziela, 21. 07. 2019, godz. 19.00
Festiwal Polskiej Opery Królewskiej
Koncert symfoniczny – MOZART

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia D-dur KV 504, Symfonia Es-dur KV 543

Bilety w cenie: 50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Chopin_i_jego_Europa_2019_149.jpg

15. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA
OD CHOPINA DO MONIUSZKI

Dyrektor artystyczny
STANISŁAW LESZCZYŃSKI

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Bilety na koncerty w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w cenie: I strefa: 50/25 zł II strefa: 30/15 zł dostępne na stronie www.bilety.nifc.pl,  w kasach Muzeum Fryderyka Chopina ul. Okólnik 1, Warszawa (wt.-niedz., 11.00-19.00), oraz w kasach Filharmonii Narodowej w Warszawie, ul. Jasna 5 (pon.-sob., 10.00-14.00 i 15.00-19.00). W dniach 8.06 – 21.07 kasy nieczynne.

Informacje na temat biletów można uzyskać pod adresem: bilety.festiwal@nifc.pl oraz nr tel. (+48 22) 44 16 251/252

więcej informacji na stronie www.chopin.nifc.pl/festival

Koncerty w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego:

Sobota, 17. 08. 2019, godz. 17.00
Recital wokalny

Wykonawcy:
Christoph Prégardien tenor
Christoph Schnackertz fortepian

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Les larmes (Łzy), Les plaintes de la jeune fille (Żal dziewczyny), Le chant de la tour (Pieśń z wieży), Le Nièmen (Do Niemna), Le joueur de lyre, cz. 4 Oui, chantons encor (Lirnik wioskowy 4), Henri DUPARC - Chanson triste, Soupir, Le manoir de Rosemonde, Phidylé, L’invitation au voyage, Robert SCHUMANN - Zwölf Gedichte op. 35 do słów Justinusa Kernera

Niedziela, 18. 08. 2019, godz. 17.00
Koncert kameralny

Wykonawcy:
Kevin Kenner fortepian
Grzegorz Frankowski kontrabas
Quatuor Mosaïques w składzie:
Erich Höbarth skrzypce
Andrea Bischof skrzypce
Anita Mitterer altówka
Christophe Coin wiolonczela

Program:
Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy f-moll op. 21, Ludwig van BEETHOVEN - Kwartet smyczkowy F-dur  Razumowskiego op. 59 nr 1

Poniedziałek, 19. 08. 2019, godz. 17.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Benjamin Grosvenor fortepian

Program:
Robert SCHUMANN - Blumenstück Des-dur op. 19, Kreisleriana op. 16, Fryderyk CHOPIN /Milij BAŁAKIRIEW - Romance z Koncertu fortepianowego e-moll op. 11, Fryderyk CHOPIN - Barkarola Fis-dur op. 60, Siergiej PROKOFIEW - Mimoletnosti(Visions fugitives) op. 22 (wybór), Ferenc LISZT - Reminiscencje z opery Norma Vincenza Belliniego

Wtorek, 20. 08. 2019, godz. 17.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Evgeni Bozhanov fortepian

Program:
Domenico SCARLATTI - Sonata E-dur K 495, Sonata E-dur K 20, Sonata a-moll K 109, Sonata b-moll K 128, Sonata G-dur K 55, Sonata G-dur K 455, Johannes BRAHMS /Max REGER - Andante sostenuto z I Symfonii c-moll op. 68, Poco Allegretto z III Symfonii F-dur op. 90,  Mieczysław WAJNBERG - Zeszyt dziecięcy op. 16, Maurice RAVEL - La Valse, Ferenc LISZT - Sonata h-moll S. 178

Niedziela, 25. 08. 2019, godz. 19.00
Opera w wersji koncertowej

Wykonawcy:
Monika Ledzion-Porczyńska mezzosopran
Karol Kozłowski tenor
Mariusz Godlewski baryton
Tomasz Konieczny bas-baryton
Rafał Siwek bas
Edyta Piasecka sopran
Małgorzata Walewska mezzosopran
Arnold Rutkowski tenor
Marcin Bronikowski baryton
Violetta Bielecka kierownik chóru
Grzegorz Nowak dyrygent
Orkiestra XVIII Wieku
Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej


Program:
Stanisław MONIUSZO – Straszny dwór

Piątek, 30. 08. 2019, godz. 17.00
Koncert kameralny

Wykonawcy:
Sebastian Knauer fortepian
Daniel Hope skrzypce Guarneri „Lipiński”

Program:
Johannes BRAHMS - Scherzo c-moll WoO 2, Clara SCHUMANN - Romanza op. 22 nr 1,  Johannes BRAHMS - I Sonata na skrzypce i fortepian G-dur op. 78, Felix MENDELSSOHN -  Auf Flügeln des Gesanges (arr. D. Hope i S. Knauer), Hexenlied (arr. D. Hope i S. Knauer),   Joseph JOACHIM - Romanza B-dur op. 2 nr 1, Edward GRIEG - III Sonata na skrzypce i fortepian c-moll op. 45

Sobota, 31. 08. 2019, godz. 20.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Tobias Koch fortepian historyczny
Rüdiger Lotter dyrygent
Hofkapelle München

Program:
Józef ELSNER - Symfonia C-dur op. 11, Fryderyk CHOPIN - Fantazja A-dur na tematy polskie op. 13, Ludwig van BEETHOVEN - III Symfonia Es-dur Eroica op. 55


Czwartek, 12. 09. 2019, godz. 18.00
Koncert charytatywny
ARTYŚCI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Organizator: Fundacja POMÓŻ INNYM
Współorganizatorzy: Fundacja POLONIA UNION, Fundacja MICE&U, Fundacja POMOCNA DŁOŃ, POLSKIE RADIO S.A.
Partnerzy: Fundacja EMANIO ARCUS, ŚWIATOWY KONGRES POLAKÓW

Reżyseria: Andrzej Maria Marczewski

Wykonawcy:
Urszula Dudziak Trio (Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, Viktor Davis)
Stanisław Soyka śpiew, fortepian
Aneta Skarżyński mezzosopran
Izabela Kopeć mezzosopran
Oliwer Palmer tenor
Marek Bracha fortepian
Paweł Mosiołek śpiew
VA BANK TRIO (Katarzyna Nowaczewska-Manthey fortepian, Katarzyna Bąkowska skrzypce, Radosław Manthey  kontrabas)
Kwartet Rampa (Anna Ścigalska, Joanna Pałucka, Stefan Każuro, Grzegorz Kucias)
Duet Kadar (Krzysztof Rydzelewski, Dariusz Gajda)

Prowadzenie koncertu: Marta Czarnecka oraz Łukasz Krasoń

Wszyscy wykonawcy występują charytatywnie

W programie koncertu znajdzie się muzyka klasyczna, jazzowa, rock, pop, muzyka filmowa. Usłyszmy również śpiewającego głuchego od urodzenia Olivera Palmera, który po zainstalowaniu aparatów wysoko ustawionych zaczął słyszeć w 80% i śpiewać.

Dochód ze sprzedaży biletów jest przeznaczony  m.in. na pomoc w odbudowie spalonego Domu Zamieszkania i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Warszawie przy ul. Odrębnej 10 oraz pomoc społeczną rodzinom i osobom niepełnosprawnym w trudnej sytuacji życiowej

Bilety w cenie 120 zł


Sobota, 14. 09. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Marcin Markowicz skrzypce
Jakub Jakowicz skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Nicolae Moldoveanu
dyrygent

Program:
Antoni SZAŁOWSKI – Uwertura na orkiestrę, Alfred SCHNITTKE – Concerto grosso nr 1, Dymitr SZOSTAKOWICZ – V Symfonia d-moll op. 47

Bilety w cenie: normalne - 40 zł, ulgowe - 30 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem

Niedziela, 15. 09. 2019, godz. 18.00
Rozpoczęcie sezonu artystycznego 2019/2020
Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Organizatorzy: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Program 2 Polskiego Radia

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
PWM___100.jpg TUTTI___100.jpg

Wykonawcy:
Ewa Tracz sopran (Hrabina)
Robert Ulatowski bas (Chorąży)
Roksana Wardenga mezzosopran (Bronia)
Łukasz Załęski tenor (Kazimierz)
Dariusz Machej bas (Podczaszyc)
Rafał Żurek  tenor (Dzidzi)
Joanna Moskowicz sopran (Panna Ewa)

Anna Marchwińska korepetytor solistów
Anna Wieczur-Bluszcz reżyseria

Chór Filharmonii Narodowej    
Bartosz Michałowski
przygotowanie chóru
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO – Hrabina (opera w trzech aktach, wersja koncertowa)

Koncert pod patronatem PWM – Tutti.pl
Transmisja koncertu w Programie 2 Polskiego Radia
Bilety w cenie: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)


Piątek, 20. 09. 2019, godz. 19.00
Koncert NAT YONTARARAKA z towarzyszeniem tancerzy tajskich

Organizatorzy: Ambasada Tajlandii, Agencja Muzyczna Polskiego Radia we współpracy z Agencją Koncertową „PianoArt”

Wykonawcy:
Nat Yontararak fortepian
Tancerze klasycznego tańca tajskiego z Payap Christian University
Łukasz Kurzydło perkusja

W programie koncertu m in. sonata fortepianowa zatytułowana W hołdzie naszym wielkim królom, którą skomponował i osobiście wykonał Nat Yontararak.

Program:
Kai Kaew/Crystal pheasant, HM King Rama IX - Somewhere Somehow, Nat YONTARARAK - Piano Sonata No. 3 Siam Sonata, cz. II, Piano Sonata No.1 Glory to our Great Kings, cz. IV, Suite for piano and percussion The Prodigal Son

Koncert odbył się w ramach europejskiego tourne Nat Yontararaka, a jego celem było uczczenie niedawnej koronacji króla Tajlandii RAMY X. Jest to bardzo ważny historycznie moment dla Królestwa Tajlandii, ponieważ poprzednia koronacja odbyła się 70 lat temu

Bilety w cenie 30 zł


Niedziela, 22. 09. 2019, godz. 19.30
62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Łukasz Długosz flet
Piotr Roemer, Paweł Hendrich elektronika
BASEL SINFONIETTA
Baldur Brönnimann
dyrygent
Ewa Guziołek-Tubelewicz reżyseria dźwięku

Program:
Piotr ROEMER - Fantasma ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), Cécile MARTI - Seeing Time I **, Katharina ROSENBERGER - Rein *, Paweł HENDRICH - Absusurrus ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni), Oscar BIANCHI – Exordium *

** prawykonanie
 * pierwsze wykonanie w Polsce

Sprzedaż biletów na koncerty przez stronę: www.biletomat.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Poniedziałek, 23. 09. 2019, godz. 19.30
62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Arne Deforce wiolonczela
Patrick Delges (Centre Henri Pousseur) reżyseria dźwięku

Program:
Raphaël CENDO – Foris *, Richard BARRETT - Life-form *

* pierwsze wykonanie w Polsce

Sprzedaż biletów na koncerty przez stronę: www.biletomat.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Wtorek, 24. 09. 2019, godz. 19.30
62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marcin Zdunik wiolonczela
Wojciech Herzyk, Adam Bonk perkusja
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA
Anna Szostak
dyrygent
ORKIESTRA MUZYKI NOWEJ 
Szymona Bywalec
dyrygent
Ewa Guziołek-Tubelewicz reżyseria dźwięku

Program:
Sofia GUBAJDULINA – Sonnengesang, Piotr TABAKIERNIK - De Trinitate (zamówienie Fundacji Animea i Warszawskiej Jesieni) **

 ** prawykonanie

Sprzedaż biletów na koncerty przez stronę: www.biletomat.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Środa, 25. 09. 2019, godz. 19.00
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze… - Jesień

Organizator: Polskie Radio SA
Koncert pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych

Wykonawcy:
część I
Urszula Dudziak z zespołem w składzie:
Jan Smoczyński fortepian
Łukasz Poprawski saksofon
Robert Cichy gitara
Krzysztof Pacan gitara basowa
Tomek Torres perkusja
gościnnie wystąpili:
Mika Urbaniak
i Victor Davies

część II
Paweł Gusnar saksofon altowy
Maciej Adamczak kontrabas
Dominik Bukowski
wibrafon
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza
dyrygent

Program:
John WILLIAMS – Escapades na saksofon altowy i orkiestrę (muzyka z filmu Złap mnie, jeśli potrafisz), Suita z filmu Gwiezdne Wojny

Prowadzenie koncertu: Marcin Kusy i Jacek Hawryluk

Bilety w cenie 75 zł 


Piątek, 27. 09. 2019, godz. 19.30
62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC 
Rüdiger Bohn
dyrygent
Bartłomiej Kruk reżyseria dźwięku

Program:
Marta ŚNIADY - c_ut|e_#1, Adrian MOCANU - metamorphoses: nychterídes ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni), Steffen KREBBER - Gelbspötter und Petrol. Stunts and Action *, Tristan MURAIL - Le Lac 

 ** prawykonanie
 * pierwsze wykonanie w Polsce

Sprzedaż biletów na koncerty przez stronę: www.biletomat.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Wtorek 1. 10. 2019, godz. 19.30
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2019

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
The Whoop Group w składzie:
Kuba Muras saksofon sopranowy
Mateusz Dobosz saksofon altowy
Krzysztof Koszowski saksofon tenorowy
Szymon Zawodny saksofon barytonowy
Joanna Freszel sopran
Maciej Grzybowski fortepian
Marcin Wasilewski Trio w składzie:
Marcin Wasilewski fortepian
Sławomir Kurkiewicz kontrabas
Michał Miśkiewicz perkusja
AUKSO orkiestra kameralna miasta Tychy
Marek Moś dyrygent

Program:
Mieczysław KARŁOWICZ - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2, cz. I Walc, Mieczysław WAJNBERG - Kwartet smyczkowy nr 2, cz. IV (w opracowaniu na 4 saksofony), Paweł MYKIETYN – Sonety Szekspira (wybór), Tomasz STAŃKO – Song For Sarah, Marcin WASILEWSKI – Night Train To You, Austin, Wojciech KILAR - Orawa

Prowadzenie koncertu: Katarzyna Sanocka, Maxymilian Bylicki

Bilety w cenie 30 zł


Sobota, 5. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Krzysztof Jakowicz skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Tadeusz Strugała
dyrygent

Program:
Johann Sebastian BACH – Aria na strunie G z III Suity orkiestrowej D-dur, Max BRUCH – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26, Robert SCHUMANN – IV Symfonia d-moll op. 120

Bilety w cenie: normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii) 


Niedziela, 6. 10. 2019, godz. 18.00
Koncert symfoniczny
GENERACJE XXII

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Związek Kompozytorów Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wykonawcy:
Miłosz Pękala marimba
Halina Dubitskaya sopran
Paweł Gusnar saksofon
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Lilianna Krych
dyrygent

Program:
Zofia DOWGIAŁŁO - ...veritas odium parit na orkiestrę (2016), Marta PTASZYŃSKA - Koncert na saksofon i orkiestrę Charlie's Dream (1988), Bohdan SEHIN - ..., tymczasem to lipiec jakże (okrutnie) piękny, ... na sopran i orkiestrę (2007), Grażyna PSTROKOŃSKA-NAWRATIL - Le Soleil na instrumenty perkusyjne i orkiestrę (1990): Impresja, zachód słońca, Niedziela na wyspie Jatte, Droga z cyprysami, Tadeusz BAIRD - Psychodrama na orkiestrę (1972)

Wstęp wolny


Wtorek, 8. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
JOSEPH HAYDN - WOLFGANG AMADEUS MOZART

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Marcin Zdunik wiolonczela
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Joseph HAYDN - II Koncert wiolonczelowy D-dur Hob. VIIb:2, Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia nr 25 g-moll KV 183

Bilety w cenie: 50 zł normalne, 30 zł ulgowe (dla uczniów, studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów)


Czwartek, 10. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert z okazji 25. rocznicy śmierci Witolda Lutosławskiego

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Paweł Kowalski fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Marek Wroniszewski
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI – Mała suita, Koncert fortepianowy, Igor STAWIŃSKI – Ognisty ptak – suita baletowa

Bilety w cenie: normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)


Piątek, 11. 10. 2019, godz. 19.00
BEATA SZAŁWINSKA’S ACONCAGUA PROJECT

Organizatorzy: Radio dla Ciebie, Agencja Face it!

Wykonawcy:
Beata Szałwińska fortepian
Anthony Millet akordeon
gość specjalny Alexander Anisimov bas

W programie utwory Astora Piazzolli z autorskiego projektu BEATA SZAŁWINSKA’S ACONCAGUA PROJECT

Bilety w cenie 60 zł


Piątek, 18. 10. 2019, godz. 19.00
BOGUSŁAWOWI SCHAEFFEROWI – IN MEMORIAM

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Chór Polskiego Radia
Maria Piotrowska-Bogalecka dyrygent
Ewa Guziołek-Tubelewicz realizacja dźwięku

Program:
Bogusław SCHAEFFER – Missa elettronica [wersja II] na chór mieszany i taśmę (1975), Sławomir KUPCZAK – Glosolalia na chór mieszany (2019)*

*prawykonanie / zamówienie kompozytorskie

MkiDN_58.jpg IMiT_logo_1.jpg
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Bilety w cenie 35 zł

Sobota, 19. 10. 2019, godz. 19.00
James Newton in Person

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Dominik Opaliński bas-baryton
Marcela Wierzbicka-Opalińska sopran
Kwartet jazzowy w składzie:
Piotr Baron saksofon
Dominik Wania fortepian
Maciej Adamczak bas
Łukasz Żyta perkusja
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Wojciech Semerau-Siemianowski
dyrygent
James Newton prowadzenie koncertu

W programie:
James NEWTON - Glimpses of the Garden of Eden, Beauty and Strength, The Line of Immortality, Psalm 119 Introduction, Psalm 119 Zain, Psalm 119 Caph, Amazing Grace Version 1, Sometimes I Feel Like a Motherless Child

Bilety w cenie: normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)


Niedziela, 20. 10. 2019, godz. 18.00
Koncert poświęcony Elżbiecie Sikorze, finał jubileuszu 75.

Organizatorzy: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Program 2 Polskiego Radia

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
PWM___100.jpg TUTTI___100.jpg

Wykonawcy:
Anna Mikołajczyk sopran
Barbara Okoń-Makowska  realizacja dźwięku
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Intrada do opery Straszny Dwór, Elżbieta SIKORA - Partita z III Suity barokowej
Paul DUKAS - Uczeń Czarnoksiężnika, Elżbieta SIKORA - Lamento z opery Madame Curie na sopran i orkiestrę, Przejście podziemne (prapremiera) na orkiestrę z warstwą elektroniczną, Igor STRAWIŃSKI - Suita Ognisty ptak (wersja z 1945)
Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Poniedziałek, 21. 10. 2019, godz. 19.00
5. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie
Witold Lutosławski i muzyka ukraińska
Recital wokalny

Organizator: Fundacja „Pro Musica Viva”

Wykonawcy:
Oksana Nikitiuk mezzospran
Dmytro Tavanets fortepian

Program:
Oj głęboka studnio / Oj hłybokyj kolodiaziu – ukraińska pieśń ludowa, Walentyn SYLWESTROW - Elegia i pastoral do słów Omara Chajjama (2011), Cykl pieśni do słów Iwana Franki (2007), 2 mazurki na fortepian dedykowane Romanowi Rewakowiczowi (2005), 2 pieśni do słów Stanisława Telniuka (2000), Witold LUTOSŁAWSKI - Sonata na fortepian (1934), Cykl pieśni do słów Juliana Tuwima (1947)

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w systemie eBilet oraz w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Wtorek, 22. 10. 2019, godz. 19.30
3. Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Centrum Myśli Jana Pawła II

część I
W programie: Marcin Masecki / Wacław Zimpel - „z Katalogu Ptaków”
Giganci polskiej sceny muzyki improwizowanej – Marcin Masecki i Wacław Zimpel sięgają do „Catalogue d’oiseaux”. Legendarnego zbioru 13-tu utworów Oliviera Messiaena ukończonego w 1958 roku.

część II
W programie: Bastarda - „Nigunim”
Mistyczne, transowe pieśni bez słów – niguny, które dla chasydów, już od ponad trzech wieków, są specyficzną formą modlitwy zabrzmią w wykonaniu Pawła Szamburskiego, Michała Górczyńskiego i Tomasza Pokrzywińskiego czyli tria Bastarda. Artyści zabiorą nas w magiczną podróż w czasie, dla której wehikułem jest estetyka muzyczna i wrażliwość twórców XXI wieku.

Formacja Bastarda w składzie:
Paweł Szamburski klarnet
Tomasz Pokrzywiński wiolonczela
Michał Górczyński klarnet kontrabasowy

Bilety:
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja bezpłatnych biletów
Ilość miejsc jest ograniczona

Środa, 23. 10. 2019, godz. 19.00
5. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie
Witold Lutosławski i muzyka ukraińska
Koncert kameralny

Organizator: Fundacja „Pro Musica Viva”

Wykonawcy:
Kateryna Suprun altówka
Dmytro Tavanets fortepian
Oksana Nikitiuk mezzospran
Narodowy Zespół Solistów "Kijowska Kamerata"
Roman Rewakowicz
dyrygent

Program:
Wołodymyr SZUMEJKO - Intermezzo diatonico na orkiestrę smyczkową (1986), Igor SZCZERBAKOW - Aria Passione II na altówkę i orkiestrę kameralną (2000), Witold LUTOSŁAWSKI - Muzyka żałobna na orkiestrę smyczkową (1958), Jewhen STANKOWYCZ - Symfonia kameralna nr 10 (DICTUM #2) na fortepian i orkiestrę smyczkową (2018), Oleh KIWA - Symfonia Kameralna na głos i orkiestrę kameralną do słów Tarasa Szewczenki (1990)

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w systemie eBilet oraz w kasie Studia na godzinę przed koncertem


Wtorek, 29. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Joseph Joachim odkrywany na nowo

Organizator: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

Wykonawcy:
Katharina Uhde skrzypce
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Dennis Friesen-Carper
dyrygent

Podczas koncertu zostaną wykonane kompozycje Josepha Joachima (jednego z największych skrzypków XIX wieku)

Program:
Joseph JOACHIM - Fantazja Irlandzka, Nokturn op. 12, Romans op. 2, Fantazja Węgierska

Wstęp wolny

Niedziela, 3. 11. 2019, godz. 18.00
VI Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego
Koncert symfoniczny z pianistycznym prologiem

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy:
Krzysztof Książek fortepian
Ian Hobson (USA) fortepian
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Kluza
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI - Temat z wariacjami A-dur op. 16 nr 3, Fryderyk CHOPIN – Mazurki op. 7, Polonez fis-moll op. 44, Stanisław MONIUSZKO - Uwertura fantastyczna Bajka, Ignacy Jan PADEREWSKI - Uwertura koncertowa Es-dur, Fantazja polska gis-moll op. 19 na fortepian i orkiestrę, Projekcja filmu dokumentalnego Prezydenci Paderewskiemu  reż. Wiesław Dąbrowski

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja pod nr tel.: 606 386 687, 660 407 618, lub rsvp@avearte.pl

Niedziela, 10. 11. 2019, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Niepodległej śpiewamy

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Paweł Steczkowski lira korbowa, hand pan, kontrabas
Jacek Żelazek bęben ramowy
Chór Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, śpiew, dyrygent

W programie stare, często zapomniane pieśni patriotyczne, m.in.: A co to się w Polsce znaczy, Serdeczna Matko, Kameradzi, Piękna nasza Polska cała, Deszcz jesienny, deszcz, Rozkwitały pąki białych róż, Ułani ułani

Organizatorzy zapraszają do wspólnego, rodzinnego śpiewania z okazji Święta Niepodległości.

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 10. 11. 2019, godz. 18.00
VI Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego
FINAŁOWY KONCERT SYMFONICZNY
Tylko muzyka Polska

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy:
Szymon Nehring fortepian
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Ian Hobson
dyrygent

Program:
Projekcja filmu dokumentalnego Paderewski – człowiek czynu, sukcesu i sławy, reż. Wiesław Dąbrowski, Ignacy Jan PADEREWSKI - Uwertura koncertowa Es-dur, Koncert fortepianowy a-moll op. 17, Projekcja filmu dokumentalnego Prezydenci Paderewskiemu, reż. Wiesław Dąbrowski, Maurycy MOSZKOWSKI - II Suita orkiestrowa op. 47

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja pod nr tel.: 606 386 687, 660 407 618, lub rsvp@avearte.pl

Wtorek, 12. 11. 2019, godz. 19.30
5. Festiwal Kwadrofonik
EN BLANC ET NOIR

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwadrofonik, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Lutosławski Piano Duo:
Emilia Sitarz fortepian
Bartek Wąsik fortepian

Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala  perkusja

Program:
Claude DEBUSSY - Preludium do "Popołudnia fauna", 6 epigrafów antycznych, Maurice RAVEL - Suita Moja matka gęś, La valse, Igor STRAWIŃSKI - Święto wiosny

Wstęp wolny

Środa, 13. 11. 2019, godz. 19.00
2. urodziny Polskiego Radia Chopin
Recital Kevina Kennera

Organizator: Polskie Radio Chopin

Wykonawcy:
Kevin Kenner fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN - Mazurek a-moll op. 7 nr 2, Mazurek B-dur op. 7 nr 1, Mazurek cis-moll op. 6 nr 2, Mazurek D-dur [1829], Mazurek C-dur op. 6 nr 5, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, Walc As-dur op. 42, Lento con gran espressione cis-moll, Fantaisie-Impromptu cis-moll, Scherzo E-dur op. 54, Ignacy Jan PADEREWSKI - Humoresques de concert op. 14: Zeszyt 1 – à l’antique, Zeszyt 2 – moderne

Bilety w cenie 30 zł

Czwartek, 14. 11. 2019, godz. 19.00
IL CANTO DELL’ANIMA / MARTA BOBERSKA – RECITAL

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Marta Boberska sopran
Capella Regia Polona
Krzysztof Garstka
klawesyn, dyrygent

Program:
Georg Phlipp TELEMANN - Koncert na flet, skrzypce, wiolonczelę, TWV 53:A2, Johann Sebastian BACH - Non sa che sia dolore, BWV 209, Georg Friedrich HAENDEL - Uwertura z opery Juliusz Cezar, HWV 17, Aria Kleopatry Piangerò la sorte mia z opery Juliusz Cezar, HWV 17 (akt III, scena I), Aria Almireny Lascia ch’io pianga z opery Rinaldo, HWV 7 (akt II, scena II), Concerto Grosso B-dur, HWV 325, Aria Morgany Tornami a vagheggiar z opery Alcina, HWV 34 (akt I, scena II)

Bilety w cenie: 40 zł - normalny, 30 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci i renciści po okazaniu ważnego dokumentu potwierdzającego prawo do zniżki)

Piątek, 15. 11. 2019, godz. 17.30
Koncert Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO

Organizatorzy: Nowe Stowarzyszenie Jeunesses Musicales Poland, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski skrzypce
Polska Orkiestra Młodzieżowa
Adrián Varela
dyrygent

Jacek Hawryluk, Wojciech Walczak prowadzenie koncertu

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Uwertura fantastyczna Bajka, Mieczysław KARŁOWICZ - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, Piotr CZAJKOWSKI - V Symfonia e-moll op. 64

W sprawie zaproszeń prosimy o kontakt pod adresem: k.bielinska@jmpoland.pl, lub pod numerem tel.: 509 12 12 13

Piątek, 22. 11. 2019, godz. 18.00
Ród Karpieli - koncert promocyjny płyty z serii "Muzyka źródeł”

Organizator: Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Wykonawcy:
Jan Karpiel, Stanisław Karpiel, Andrzej Karpiel, Anna Watycha, Kazimierz Karpiel, Wojciech Karpiel, Małgorzata Karpiel-Bzdyk, Anna Malacina-Karpiel, Katarzyna Michalik, Małgorzata Karpiel, Bartłomiej Bzdyk, Katarzyna Bzdyk

W programie kompozycje z albumu Ród Karpieli

Bilety w cenie 35 zł

Sobota, 23. 11. 2019, godz. 15.00
"Głosem Dziecka"
Koncert Laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Organizator: Polskie Radio Dzieciom

Wykonawcy:
Laureaci I Konkursu Dziecięcych Talentów
Goście specjalni:
Natalia Kukulska śpiew
Marek Napiórkowski gitary
Michał Dąbrówka instrumenty perkusyjne
Michał Kapczuk kontrabas
Marcin Górny instrumenty klawiszowe
Ilona Bekier taniec

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski zaprezentują kołysankowy koncert „Szukaj w snach”. Wyjątkowe kompozycje gitarzysty Marka Napiórkowskiego otulone ciepłym głosem Natalii Kukulskiej zaczarują najmłodszych, a dorosłych widzów zabiorą w sentymentalną podróż po wysmakowanych brzmieniach, które kreują cenieni muzycy.

Bilety w cenie: 20 zł normalne (osoby dorosłe) i 10 zł ulgowe (dzieci i młodzież do lat 18)

Piątek, 29. 11. 2019, godz. 19.00
Koncert Inauguracyjny Warsaw Winds+ Festival

Organizator: Fundacja Promocji Kultury MUZYKOMANIA

Wykonawcy:
Gruppo di Tempera w składzie
Agata Igras flet
Sebastian Aleksandrowicz obój
Adrian Janda klarnet
Artur Kasperek fagot
Tomasz Bińkowski waltornia
Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz fortepian

Lutosławski Quartet w składzie:
Roksana Kwaśnikowska I skrzypce
Marcin Markowicz II skrzypce
Artur Rozmysłowicz altówka
Maciej Młodawski wiolonczela

Tomasz Januchta kontrabas

Program:
Aleksandra TANSMAN - Danse de la sorciere z baletu Le Jardin du Paradis, Michał SPISAK - Kwintet dęty, Mikołaj MAJKUSIAK - Concerto in Air na kwintet dęty i fortepian (premiera), Paweł PUDŁO - Whistleblower na kwintet dęty i fortepian (premiera), Jean FRANÇAIX- Dixtuor pour quintette à vent et quintette à cordes (1987)

Bilety do nabycia:
Going.: https://goingapp.pl/buy/2166630
Godzinę przed koncertem w kasach Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Sobota, 30. 11. 2019, godz. 11.00
Krecia Robota koncert familijny

Wykonawcy:
Maria Holka wokal
Piotr Kopietz akordeon
Alek Baszun klarnet, saksofon
Michał Piotrowski perkusja
Rafał Hajduga kontrabas
Bartłomiej Zajkowski fortepian
chórki:
Kaja Kaźmierczyk, Ewa Stradomska, Małgorzata Lipka
oraz Kwartet smyczkowy

W programie piosenki Marii Holki do tekstów Michała Błeszyńskiego z nowej planowanej płyty Krecia Robota oraz znanej i lubianej Bajki o siwobrodym krasnalu

Bilety w cenie: 50 zł - normalny, 30 zł - ulgowy

Sobota, 30. 11. 2019, godz. 19.00
Koncert Laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Kazimierza Serockiego 2019

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Kazimierz SEROCKI – Arrangements
Wykonawcy: Agata Kielar - Długosz, Łukasz Długosz flet

Uroczystość wręczenia nagród
Jinseok Choi (Korea Południowa) – Pathos - I Nagroda oraz Nagroda Specjalna PWM
Adam Vilagi (Finlandia) – Directions - II Nagroda
Hugh Collins Rice (Wielka Brytania) – Canto Celato - III Nagroda

Wykonawcy:
Hashtag Ensemble & Goście

Hashtag Ensemble:
Adam Eljasiński klarnet
Krzysztof Kozłowski fortepian
Agnieszka Guz-Tarnowska skrzypce
Marta Piórkowska skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska
altówka

Goście:
Seweryn Zapłatyński flet
Franciszek Olszowski obój
Alicja Kieruzalska fagot
Łukasz Łacny waltornia
Krystyna Wiśniewska wiolonczela

Bilety w cenie 30 zł


Niedziela, 1. 12. 2019, godz. 18.30
Koncert Finałowy Warsaw Winds+ Festival

Organizator: Fundacja Promocji Kultury MUZYKOMANIA

Wykonawcy:
Urszula Kryger mezzosopran
Szymon Komasa baryton
Gruppo di Tempera w składzie:
Agata Igras flet
Sebastian Aleksandrowicz obój
Adrian Janda klarnet
Artur Kasperek fagot
Tomasz Bińkowski waltornia
Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz fortepian

Program:
Stanisław MONIUSZKO – Pieśni (wybór) w opracowaniu na głos, kwintet dęty i fortepian (arr. Mikołaj Majkusiak), Tańce góralskie z opery Halka, Polonez z opery Hrabina w opracowaniu na kwintet dęty i fortepian (arr. Rafał Kłoczko)

Bilety do nabycia:
Going.: https://goingapp.pl/evt/2166652/warsawwindsfestival-koncert-zamkniecia
Godzinę przed koncertem w kasach Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego


Sobota, 7. 12. 2019, godz. 19.00
Krzysztof Herdzin | Człowiek – Orkiestra

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Katarzyna Budnik altówka
Paweł Gusnar saksofon
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Krzysztof Herdzin
dyrygent

Program:
Krzysztof HERDZIN - Preludium asertywne (Assertive Prelude), Nieasertywna toccata (Nonassertive Toccata), Suita na tematy polskie, Poemat symfoniczny Szkice zimowe, Koncert podwójny na altówkę i saksofon

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)

Niedziela, 8. 12. 2019, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Przylecieli Aniołkowie

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Dominika Zamara sopran
Chór Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie polskie kolędy i pastorałki oraz kolędy w języku niemieckim i angielskim, w tym m.in.: Bóg się rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu, Jezusa Narodzonego, Jingle bells, We wish you a Merry Christmas, Cicha noc, Za Kolędę dziękujemy

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 8. 12. 2019, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marcin Markowicz skrzypce
Olga Pasiecznik sopran
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Uwertura do opery Flis, Paweł MYKIETYN - Koncert skrzypcowy, Victor HELY-HUTCHINSON - Carol Symphony, Witold LUTOSŁAWSKI - z cyklu Dwadzieścia polskich kolęd : Lulaj-że Jezuniu, Dziecina mała, Gdy się Chrystus rodzi

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Piątek, 13. 12. 2019, godz. 19.30
Koncert Chóru Polskiego Radia

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marta Boberska sopran
Matylda Staśto-Kotuła alt
Aleksander Rewiński tenor
Dominik Kujawa bas
Chór Polskiego Radia
{oh!} Orkiestra Historyczna

John Butt dyrygent

Program:
Bartłomiej PĘKIEL – Missa concertata La Lombardesca, Georg Friedrich HÄNDEL – Let God arise (Chandos Anthem No 11a) HWV 256a

Bilety w cenie 35 zł

Piątek, 20. 12. 2019, godz. 19.30
XII OGÓLNOPOLSKI SKUP DŹWIĘKÓW NOWYCH I UŻYWANYCH "WOLNA PRZESTRZEŃ"
5 OTWARTYCH SPOTKAŃ WARSZTATOWYCH ORAZ KONCERT

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Program 2 Polskiego Radia

Celem warsztatów jest: zainspirowanie uczestników do własnej, indywidualnej ekspresji twórczej, zdobycie umiejętności twórczego współdziałania w grupie, zapoznanie z różnymi aspektami muzyki współczesnej i warsztatem twórczym nauczycieli oraz spotkanie międzypokoleniowe, wspólna praca nad przygotowaniem utworu i doświadczenie występu scenicznego. W warsztatach biorą udział osoby pragnące rozszerzyć swoje doświadczenia o elementy improwizacji zespołowej i praktykę humanistyki muzycznej.
Warsztaty prowadzą doświadczeni muzycy - kompozytorzy - improwizatorzy tworzący grupę Kawalerowie Błotni (Jerzy Kornowicz, Krzysztof Knittel, Ryszard Latecki, Mieczysław Litwiński, Tadeusz Sudnik, Tadeusz Wielecki), którzy wspólnie z uczestnikami warsztatów wezmą udział w koncercie finałowym na którym wykonany będzie, przygotowany na warsztatach, utwór.
"Skup" ma 12-letnią tradycję.

Kierownictwo artystyczne i nadzór kompozytorski - Jerzy Kornowicz
Autorskie warsztaty oraz koncert poprowadzi grupa Kawalerowie Błotni

Wstęp wolny

Sobota, 21. 12. 2019, godz. 19.00
Kwartet Camerata - 35 lat działalności

Organizatorzy: Kwartet Camerata, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kwartet Camerata w składzie:
Włodzimierz Promiński skrzypce
Andrzej Kordykiewicz skrzypce
Piotr Reichert altówka
Rafał Kwiatkowski wiolonczela

Program:
Roman STATKOWSKI - V Kwartet smyczkowy e-moll op. 40, Ludwig van BEETHOVEN - Kwartet smyczkowy a-moll op. 132

Bilety w cenie 30 zł


Sobota, 28. 12. 2019, godz. 17.00
Koncert podsumowujący XVIII Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia SA

Wykonawcy:
Anna Jurksztowicz z zespołem

Koncert poprowadzą Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych

Bilety:normalne dla dorosłych : 20 zł, bilety ulgowe dla dzieci powyżej 3 lat i uczniów: 10 zł 
Dzieci do lat 3 – wejście za  darmo




Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt