JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2018


Niedziela, 7. 01. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci
"Kolędujmy z Agatą Steczkowską" 

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie: kolędy i pastorałki z różnych regionów Polski i świata 

Bilety w cenie 20 zł

Sobota, 13. 01. 2018, godz. 19.00
Mistrzowskie interpretacje Leszka Możdżera

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Leszek Możdżer fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Mirosław Jacek Błaszczyk
dyrygent

W programie:
Leszek MOŻDŻER - 7 miniatur na fortepian improwizujący i smyczki, George GERSHWIN - Amerykanin w Paryżu, Błękitna rapsodia

Bilety w cenie: normalne - 130
ulgowe:
100 zł dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia,
75 zł dla uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii
dostępne na stronie www.bilety24.pl, www.ebilet.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Sobota, 20. 01. 2018, godz. 19.00
Z Sewilli i ogrodów Aranjuez

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Łukasz Kuropaczewski gitara
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Piotr Gajewsk
i dyrygent

Program:
Mikołaj GÓRECKI – Arioso e furioso. Koncert na gitarę, orkiestrę smyczkową i perkusję, Joaquin RODRIGO – Concierto de Aranjuez, Georges BIZET – 1 i 2 Suita z opery „Carmen”

Bilety   w cenie: normalne - 35
ulgowe:
25 zł dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia,
20 zł dla uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii

Sobota, 27. 01.  2018, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Peter Jablonski fortepian
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
Anna Szostak
przygotowanie zespołu
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Alexander Liebreich
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Łańcuch III na orkiestrę (1986), Karol SZYMANOWSKI - IV Symfonia „Symphonie concertante” na fortepian i orkiestrę op. 60 (1932), Claude DEBUSSY - Nokturny. Tryptyk symfoniczny na orkiestrę i chór żeński (1899), Witold LUTOSŁAWSKI - Mi-parti na orkiestrę (1976)

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 28. 01. 2018, godz. 18.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Karol Kozłowski tenor
Maria Leszczyńska wiolonczela
Chain Ensemble
Andrzej Bauer
kierownictwo artystyczne, dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Uwertura smyczkowa (1949), Trio na obój, klarnet i fagot (1945), Paroles tissées na tenor i orkiestrę kameralną do słów Jeana-François Chabruna (1965), Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i 13 instrumentów smyczkowych (1981), Muzyka żałobna na orkiestrę smyczkową

Wstęp wolny

Środa, 31. 01. 2018, godz. 19.30
KAPELA ZE WSI WARSZAWA I MAZOWIECCY MISTRZOWIE
"Re:akcja mazowiecka"

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kapela ze wsi Warszawa w składzie:
Magdalena Sobczak–Kotnarowska cymbały, śpiew
Sylwia Świątkowska skrzypce, fidel płocka, suka biłgorajska, śpiew
Ewa Wałecka skrzypce, śpiew
Piotr Gliński baraban, perkusjonalia
Paweł Mazurczak kontrabas
Maciej Szajkowski bębny obręczowe, perkusjonalia
Miłosz Gawryłkiewicz trąbka
oraz goście:
Grupa śpiewacza Czarniacy z Czarni w składzie:
Witold Kuczyński, Jan Szydlik, Krzysztof Szydlik, Marian Samsel, Waldemar Warych
Kapela Zdzisława Kwapińskiego w składzie:
Zdzisław Kwapiński, Tadeusz Sałbut, Krzysztof Deja, Adam Skowroński
Marianna Bienias z Woli Koryckiej

Bilety w cenie 35 zł

Sobota, 3. 02. 2018, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Lutosławski Quartet:
Bartosz Woroch
I skrzypce
Marcin Markowicz II skrzypce
Artur Rozmysłowicz altówka
Maciej Młodawski wiolonczela

Program:
Stanisław MONIUSZKO - II Kwartet smyczkowy F-dur, Grażyna BACEWICZ - IV Kwartet smyczkowy, Witold LUTOSŁAWSKI - Kwartet smyczkowy

Bilety w cenie 25 zł 

Niedziela, 4. 02. 2018, godz. 18.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Ewa Tracz sopran
Zygmunt Krauze fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Mała suita na orkiestrę, Tryptyk śląski na sopran i orkiestrę do słów ludowych, Zygmunt KRAUZE - Preludia do „Bukolik” na orkiestrę, Witold LUTOSŁAWSKI - Bukoliki na fortepian, Zbigniew TURSKI - Mała uwertura na orkiestrę, Stefan KISIELEWSKI - Symfonia w kwadracie na orkiestrę

Bilety w cenie: 30 zł 

Środa, 7. 02. 2018, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz skrzypce
Bartosz Bednarczyk fortepian

Program:
Artur MALAWSKI - Andante e Allegro na skrzypce i fortepian, Grażyna BACEWICZ - IV Sonata na skrzypce i fortepian, Witold LUTOSŁAWSKI - Partita na skrzypce i fortepian, Karol SZYMANOWSKI - Mity. Trzy poematy na skrzypce i fortepian, Alfred SZNITKE - I Sonata na skrzypce i fortepian

Bilety w cenie 25 zł 

Niedziela, 11. 02. 2018, godz. 18.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Agata Szymczewska skrzypce
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Andrey Boreyko
dyrygent

Program:
Jerzy FITELBERG - Nokturn na orkiestrę, Karol SZYMANOWSKI - I Koncert na skrzypce i orkiestrę op. 35, Krzysztof MEYER - Musique de la lumière et de la pénombre na orkiestrę kameralną op. 118, Witold LUTOSŁAWSKI - Koncert na orkiestrę

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 17. 02. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
CZAJKOWSKI, HAYDN

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Monika Wolińska
dyrygent

Program:
Piotr CZAJKOWSKI – IV Symfonia f-moll op. 36 (1877), Joseph HAYDN – Symfonia D-dur nr 104 "Londyńska" (1791)

Bilety w cenie:
normalne - 30 zł, ulgowe - 20 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia oraz uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii) 

Niedziela, 18. 02. 2018, godz. 19.00
Festiwal Nowe Epifanie 2018
Widowisko muzyczne Jestem

Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II, Program 2 Polskiego Radia

Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Muzyka: Mateusz Szemraj, Bart Pałyga, Wojciech Lubertowicz

Wystąpią m.in.:
Anna Seniuk, Olgierd Łukaszewicz, Mariusz Bonaszewski, Miłogost Reczek, Zbigniew Konopka, Waldemar Barwiński, Leszek Zduń, Redbad Klynstra-Komarnicki

Bilety w cenie 25, 40 i 50 zł 

Sobota, 24. 02. 2018, godz. 19.00
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze... – Zima

Organizator: Polskie Radio

Wyjątkowy koncert pod patronatem Rady Mediów Narodowych

Wykonawcy:
część I
Męskie Granie Orkiestra 2017 w składzie:
Tomasz Organek, Monika Brodka, Piotr Rogucki, Antoni „Ziut” Gralak, Robert Markiewicz, Adam Staszewski, Tomasz Lewandowski, Natalia Zamilska, Agim Dżeljilji, Michał Kowalonek, Lesław Matecki
część II
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Program:
w części I:
utwory wykonywane podczas koncertów Męskie Granie 2017
w części II:
Dmitrij SZOSTAKOWICZ – Suita na orkiestrę estradową

Bilety w cenie 75 zł

Niedziela, 25. 02. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
promujący płytę „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską. Chór Dziecięcy”

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

W programie m.in. piosenki:
Kukułeczka kuka, Hej, od Krakowa jadę, Za górami, za lasami, Hej bystra woda, Góralu, czy ci nie żal, Hej, żeglujże żeglarzu, Karliku, karliku, Szła dzieweczka, Hej sokoły

Bilety w cenie 20 zł  

Niedziela, 25. 02. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
PWM___100.jpg TUTTI___100.jpg

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Mikhail Agrest
dyrygent

Program:
Mieczysław KARŁOWICZ – Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 (1902), Aleksandr SKRIABIN – II Symfonia c-moll op. 29 (1901)

Bilety w cenie: 35 zł - normalne, 25 zł - ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów

Czwartek, 1. 03. 2018, godz. 22.00
Mazowiecki Terry Riley
In C na 81. urodziny Dwójki

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wystąpi orkiestra w składzie:
Maciej Cierliński lira korbowa
Tomasz Duda
saksofony
Maja Kleszcz głos, wiolonczela
Wojtek Krzak skrzypce, lutnia
Marcin Masecki pianino
Marta Maślanka cymbały
Miłosz Pękala cymbały
Dagna Sadkowska skrzypce
Joanna Halszka Sokołowska głos
Wojtek Traczyk kontrabas
Mateusz Wachowiak harmonia polska trzyrzędowa
Michał Zaborski altówka
Piotr Zabrodzki pozytyw organowy, czelesta
Wacław Zimpel klarnety
Hubert Zemler ksylofon, kierownictwo artystyczne

Program:
Terry RILEY -  In C

Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia

Bilety w cenie 30 zł

Piątek, 2. 03. 2018, godz. 19.00
VIVO AMORE

Organizatorzy: Bogusław Morka Agencja Artystyczna Bel Canto i Program 1 Polskiego Radia
Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Bogusław Morka tenor
Iwona Handzlik sopran
Orkiestra Kameralna "Bogna Band"
Bogna Dulińska
dyrygent

W programie największe szlagiery z operetek i musicali, pieśni włoskie i hiszpańskie…

Bilety w cenie 120 zł

Sobota, 3. 03. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Brahms / Schumann

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Konstanty Andrzej Kulka skrzypce
Tomasz Strahl wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Mirosław Jacek Błaszczyk
dyrygent

Program:
Johannes BRAHMS - Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę a-moll op. 102, Robert SCHUMANN - IV Symfonia d-moll op. 120
Bilety w cenie 45 zł - normalne, 30 zł - ulgowe 

Niedziela, 4. 03. 2018, godz. 19.00
Festiwal Nowe Epifanie 2018
Stabat Mater

Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II, Program 2 Polskiego Radia

Reżyseria: Jerzy Machowski
Muzyka: Ignacy Zalewski, do słów tradycyjnych w języku łacińskim oraz w przekładzie na język polski Mateusza Żaboklickiego
Kompozycja powstała dzięki dofinansowaniu z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAIKS 

Wykonawcy:
Marta Grzywacz śpiew (głos biały)
Jacek Szponarski tenor
Adam Eljasiński klarnet, klarnet basowy
Michał Tomaszczyk puzon
Iwo Jedynecki akordeon
Karolina Mikołajczyk
skrzypce
Radosław Jarocki altówka
Krystyna Wiśniewska wiolonczela
Leszek Lorent perkusja
Chór Kameralny VRC
Joanna Maluga dyrygent
Bilety w cenie: strefa I - 35 zł, strefa II - 45 zł, strefa III - 25 zł

Niedziela, 11. 03. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Agata Długosz flet
Łukasz Długosz flet
Polska Orkiestra Radiowa
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Uwertura Twory Prometeusza, Franciszek DOPPLER - Koncert d-moll na 2 flety i orkiestrę, Franz SCHUBERT - V Symfonia B-dur D 485
Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)  

Poniedziałek, 12. 03. 2018, godz. 19.30
Koncert charytatywny
Gramy i śpiewamy dla Macieja Kazińskiego

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią:
Sirkka-Liisa Kaakinen—Pilch, Marcel Pérès, Władysław Kłosiewicz, Adam Strug,  Ania Broda,  Bornus Consort,  Kapela Brodów,  Schola Węgajty, Orkiestra Czasów Zarazy, Petr Wagner i Justyna Rekść-Raubo, Bractwo Różanego Wianka

BILETY 24.pl  wspierają akcję i rezygnują z prowizji ze sprzedaży biletów na ten koncert

Jeśli chcecie Państwo wspomóc naszą akcję, możecie kupić bilet – cegiełkę w cenie 50 zł w miejscach nienumerowanych. Jest to symboliczny bilet, który wspiera akcję, ale nie upoważnia do wejścia na koncert.

Bilety w cenie 50 zł i 100 zł oraz bilety-cegiełki - 50 zł 

Piątek, 23. 03. 2018, godz. 20.00
Australijskie trio The Necks w Polskim Radiu

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Stowarzyszenie Plan B, Avant Art Festival

Wykonawcy:
The Necks:
Tony Buck
perkusja
Lloyd Swanton kontrabas
Chris Abrahams fortepian

Sprzedaż internetowa biletów na wydarzenie została zakończona.

Niedziela, 25. 03. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
„Piosenka łączy pokolenia”

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska fortepian, dyrygent

Podczas koncertu Chór Agaty Steczkowskiej wykona piosenki dla dzieci, zaczerpnięte ze śpiewników naszych dziadków i rodziców, w tym m.in.: Stary niedźwiedź mocno śpi, Jadą, jadą misie, Wyszły w pole kurki trzy, Ojciec Wirgiliusz, Jawor, jawor, Żuczek.

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 25. 03. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
PWM___100.jpg TUTTI___100.jpg

Wykonawcy:
Anna Lubańska mezzosopran
Wojciech Żołądkowicz aktor
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Samuel BARBER - Adagio na smyczki op. 11, Karol SZYMANOWSKI - Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza op. 5, Joseph HAYDN - Sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze / Siedem ostatnich słów naszego Zbawiciela na krzyżu Hob XX:1

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Czwartek, 5. 04. 2018, godz. 20.00
Koncert­ Bracia Oleś & Christopher Dell promujący płytę GÓRECKI AHEAD

Koncert wyjątkowo w Studiu S-2 wejście przez foyer Studia im. Witolda Lutosławskiego

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Patron medialny płyty: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Christopher Dell wibrafon
Marcin Oleś kontrabas
Bartłomiej Oleś perkusja

Bilety w cenie 20 zł 

Piątek, 6. 04. 2018, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel. 22 645 51 12

Sobota, 7. 04. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Beethoven / Musorgski

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Eugen Indjic fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Juozas Domarkas dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73, Modest MUSORGSKI – Obrazki z wystawy

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)

Niedziela, 8. 04. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Katarzyna Zdybel fagot
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Andrzej PANUFNIK - Epitafium katyńskie, Koncert na fagot i orkiestrę kameralną, Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia g-moll nr 40 KV 550

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Czwartek, 19. 04. 2018, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel. 22 645 51 12

Sobota, 21. 04. 2018. godz. 19.00
10. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Organizator: Fundacja Jazz Art
Partnerzy festiwalu: Filharmonia Narodowa, Włoski Instytut Kultury

Część I
Wykonawcy:
Piano Duo:
Piotr Orzechowski fortepian
Marcin Masecki fortepian

W programie:
Nowe odczytanie twórczości Krzysztofa Komedy

Część II
Wykonawcy:
EABS - Electro-Acoustic Beat Session w składzie:
Marek Pędziwiatr klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak perkusja
Vojto Monteur gitara elektryczna
Paweł Stachowiak gitara basowa
Spisek Jednego gramofony
Olaf Węgier saksofon
Jakub Kurek trąbka
Gość specjalny:
Michał Urbaniak skrzypce

W programie:
Muzyka z albumu "REPETITIONS (Letters To Krzysztof Komeda)"

Bilety w cenie 100 zł 

Niedziela, 22. 04. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
„Piosenka łączy pokolenia” cz. II

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska fortepian, dyrygent

Podczas koncertu Chór Agaty Steczkowskiej wykona 30 piosenek dla dzieci, zaczerpniętych ze śpiewników dziadków i rodziców obecnych przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, w tym m.in.: Miś Uszatek, Koralgol, Pszczółka Maja, Był sobie król, Z popielnika na Wojtusia, Witajcie w naszej bajce, Na wyspach Bergamutach, Kaczka dziwaczka, Zuzia, lalka nieduża, Kundel bury, Stokrotka, Lato, lato, Kolorowe kredki

Bilety w cenie 20 zł 

Poniedziałek, 23. 04. 2018, godz. 18.30
Gala Talentów STO

Koncert organizowany w ramach obchodów Jubileuszu 30-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego odbywającego się pod hasłem: „30 lat STO – transformacja / integracja / rozwój”.

Organizator: Społeczne Towarzystwo Oświatowe

Wystąpią gościnnie uczniowie szkół STO z całej Polski

W programie: popisy muzyczne, taneczne, recytacje oraz animacje filmowe

Impreza ma charakter zamknięty

Środa, 25. 04. 2018, godz. 19.30
Pan-European Philharmonia
Koncert symfoniczny
z wykorzystaniem aplikacji mobilnej ONSTAGE

Organizator: Julian Cochran Foundation

Wykonawcy:
Pan-European Philharmonia
Peter Tiboris dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica, Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64

Bilety w cenie 60 zł 

Piątek, 27. 04. 2018, godz. 19.00
Koncert Galowy uczniów ZPSM Nr 1

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1

Wykonawcy:
Wojciech Chałupka saksofon
Krzysztof Pietkiewicz skrzypce
Marcin Sikorski waltornia
Sonia Szwabe fortepian
Paweł Wojciechowski fortepian
Paweł Muranty fortepian
Maciej Skrzeczkowski fortepian
Orkiestra Symfoniczna ZPSM Nr 1
Radosław Labahua dyrygent
Daniel Mieczkowski dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Uwertura do opery La clemenza di Tito KV 621, Koncert na róg Es-dur nr 2 KV 417 cz. I Allegro maestoso, Ludwig van BEETHOVEN - I Koncert fortepianowy C-dur op. 15 cz. I Allegro con brio, Fryderyk CHOPIN - Rondo à la Krakowiak F-dur op. 14, Camille SAINT-SAËNS - Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28, Karnawał zwierząt, François BORNE - Fantaisie brillante z opery Carmen

Bilety w formie cegiełek na rzecz szkoły dostępne są w sekretariacie ZPSM Nr 1, ul. Miodowa 22c, tel.: 22 831 16 23, oraz godzinę przed koncertem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Sobota, 28. 04. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Penderecki / Mendelssohn

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Bomsori Kim skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Łukasz Borowicz dyrygent

Program:
Krzysztof PENDERECKI -  II Koncert na skrzypce i orkiestrę Metamorfozy,
Felix MENDELSSOHN - III Symfonia a-moll op. 56 Szkocka

Bilety w cenie:
normalne – 35 zł, ulgowe – 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, dla uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)

Niedziela, 29. 04. 2018, godz. 18.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu (Dzień I)
ZZ Top + Legenda yassu

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Część I
Wykonawcy:
Zimpel/Ziołek And Wrens:
Wacław Zimpel
klarnet, instrumenty klawiszowe
Kuba Ziołek gitara, głos, elektronika
Krzysztof Dys fortepian
Krzysztof Kaliski gitara
Krzysztof Szmańda instrumenty perkusyjne
Grzegorz Tarwid fortepian
Hubert Zemler instrumenty perkusyjne

W programie:
premiera wersji zespołowej albumu „Zimpel/Ziołek”

Część II
Wykonawcy:
Zespół „Łoskot”:
Mikołaj Trzaska
saksofon, klarnet basowy
Olo Walicki kontrabas
Piotr Pawlak gitara
Macio Moretti instrumenty perkusyjne

W programie premiera nowego materiału

Transmisja koncertu w Programie 2 Polskiego Radia

Bilety w cenie 40 zł

Poniedziałek, 30. 04. 2018, godz. 20.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu (Dzień II)
Swing plus polonez, czyli Gershwin plus Masecki

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Wykonawcy:
Grzegorz Tarwid fortepian (Improwizacje, Gershwin)
Marcin Masecki fortepian (Polonezy)
Orkiestra Palais Royale
Marcin Masecki
dyrygent

Program:
Grzegorz TARWID – Improwizacje, George GERSHWIN – Koncert fortepianowy F-dur (oprac. na jazz band Ferde Grofé), Marcin MASECKI – Polonezy (premiera wersji na orkiestrę)

Transmisja koncertu w Programie 2 Polskiego Radia

Bilety w cenie 40 zł

Środa 9. 05. 2018, godz. 19.00
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze… – Wiosna

Organizator: Polskie Radio
Sponsor: Polskie Koleje Państwowe SA
Koncert pod patronatem Rady Mediów Narodowych

Wykonawcy:
część I
Pasadena Roof Orchestra­
The Puppini Sisters
w składzie:
Marcella Puppini, Kate Mullins, Emma Smith
śpiew
część II
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Program:
w części I: swing i muzyka taneczna lat 20., 30. i 40. XX w.
w części II:­ Wojciech KILAR - muzyka z fimów: Pan Tadeusz, Trędowata, Zemsta, Ziemia Obiecana, Dracula, Przygody Pana Michała

Bilety w cenie 95 zł

Czwartek, 10. 05. 2018, godz. 19.30
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Koncert Muzyka Źródeł (Gospodarz: Adam Strug)
oraz
Uroczystość wręczenia Nagród: Muzyka Źródeł

10-lecie Kompanii Janusza Prusinowskiego

Bilety: w cenie 30 zł, karnet w cenie 100 zł

Piątek, 11. 05. 2018, godz. 16.00
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Polskie Radio

wstęp wolny

Piątek, 11. 05. 2018, godz. 19.30
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Uroczystość wręczenia Nagród: Fonogram Źródeł i Folkowy Fonogram Roku 2017

Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku: Kapela Maliszów

Kapela Maliszów w składzie:
Jan Malisz basy, akordeon, śpiew
Zuzanna Malisz śpiew, baraban, bęben obręczowy
Kacper Malisz skrzypce

Bilety: w cenie 30 zł 

Sobota, 12. 05. 2018, godz. 16.00
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Polskie Radio

wstęp wolny

Sobota, 12. 05. 2018, godz. 20.00
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Występ laureata Grand Prix NT 2017: Grochocki_Odorowicz

Gość specjalny: Trio 3MA w składzie:
Ballaké Sissoko kora (Mali)
Driss El Maloumi lutnia oud (Maroko)
Rajery valiha (Madagaskar)

Bilety: w cenie 30 zł

Niedziela, 13. 05. 2018, godz. 19.00
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Laureatów

Organizator: Polskie Radio

Gość specjalny: Dimitris Mystakidis (Grecja)

Bilety: w cenie 30 zł 

Poniedziałek, 14. 05. 2018, godz. 19.00
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna - muzyka nowa
#NetworkMusic

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Hashtag Ensemble w składzie:
Ania Karpowicz flet
Adam Eljasiński klarnet
Oliwier Andruszczenko klarnet basowy, EWI
Wojciech Psiuk saksofony
Paweł Janas akordeon
Leszek Lorent perkusja
Dariusz Przybylski organy Hammonda
Krzysztof Kozłowski fortepian
Wojciech Błażejczyk gitara elektryczna
Agnieszka Guz skrzypce
Kamil Staniczek skrzypce
Marta Piórkowska skrzypce
Kamila Wąsik-Janiak skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska altówka
Dominik Płociński wiolonczela
Mateusz Loska kontrabas
Maciej Nerkowski baryton
Marta Grzywacz głos
Lilianna Krych dyrygent (II część)
Ignacy Zalewski dyrygent (I część)

Michał Bereza – projekcja dźwięku

Program:
Mikołaj MAJKUSIAK - Crossover Concerto*, Ignacy ZALEWSKI - II Koncert kameralny Pamięci zniknionego (2017), Dariusz PRZYBYLSKI - Chamber Concerto (2013/2017),
-------
Wojciech BŁAŻEJCZYK - #Network Music na głos, zespół instrumentalny i elektronikę (2017)*, Adam PORĘBSKI - InterGerencje (2016), Paweł MALINOWSKI - Robotron (2018)*

* prawykonanie

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Środa, 16. 05. 2018, godz. 19.00
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna - muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Katarzyna Duda skrzypce
Orkiestra Muzyki Nowej
Szymon Bywalec dyrygent

Program:
Aleksander TANSMAN - Sinfonietta (1924), Włodzimierz KOTOŃSKI - Canto (1961), Leoncjusz CIUCIURA - Sopirale II (1964)
-------
Edward SIELICKI - Sinfonietta nr 3. Rozstaje dróg (2018)*: Introdukcja, Część główna, Ewa SYNOWIEC - Diabolus in musica (1984), Tomasz OPAŁKA Afterglow. II Koncert skrzypcowy  (2018)***

* prawykonanie
*** dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Czwartek, 17. 05. 2018, godz. 19.00
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna - muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Leszek Lorent perkusja
Maciej Nerkowski baryton
Dariusz Przybylski organy Hammonda

Program:
Dariusz PRZYBYLSKI - Apollo na perkusję i baryton (2010), Ignacy ZALEWSKI- Catulli Carmen VIII na perkusję i baryton (2013), Pieśni do słów Katullusa na baryton, multiperkusję i organy Hammonda (2018)**, Miłosz BEMBINOW - Vides ut alta na perkusję i baryton (2013) 
-------
Georgios KISSAS - Eros i pszczoła do wiersza o Erosie Anakreona na perkusję, baryton i organy Hammonda (2018)**, Tadeusz WIELECKI - Ćwiczenia z Antygony na baryton, perkusję i organy Hammonda (2018)**, Iannis XENAKIS Kassandra na perkusję i baryton (1987)

** prawykonanie – utwór powstał na zamówienie Związku Kompozytorów Polskich ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Piątek, 18. 05. 2018, godz. 19.00
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna - muzyka nowa
100-lecie odzyskania Niepodległości

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Wykonawcy:
Jacek Kotlarski śpiew
Kuba Stankiewicz fortepian
Maciej Sikała saksofon tenorowy i sopranowy
Wojciech Pulcyn kontrabas
Sebastian Frankiewicz perkusja

Program:
3 Pieśni Legionów Polskich – Improwizacje, Kuba STANKIEWICZ - Pieśni Jana Kochanowskiego (wybór)

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie studia godzinę przed rozpoczęciem koncertu, liczba miejsc ograniczona.

Sobota, 19. 05. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Haydn | Schubert

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Michaił Jurowski dyrygent

Program:
Joseph HAYDN – Symfonia G-dur Hob.I:94 Niespodzianka, Franz SCHUBERT – VII Symfonia C-dur Wielka D 944

Bilety w cenie:
normalne - 30 zł, ulgowe - 20 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, dla uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii )

Niedziela, 20. 05. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Piosenki z filmów

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie piosenki m.in. z filmów : Noce i dnie, Jan Serce, Przygody Pana Michała, W Pustyni i w puszczy, Piętro wyżej, Ada, to nie wypada, Pszczółka Maja, Koralgol.

Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 20. 05. 2018, godz. 18.00
Jubileusz 1.0
Chór Polskiego Radia

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Fundacja Sonoris

Wykonawcy:
Przemysław Stippa recytator
Chór Polskiego Radia
Maria Piotrowska-Bogalecka dyrygent

Program:
Paul HINDEMITH - Six Chansons (1939), Claude DEBUSSY – 3 Chansons de Charles d'Orléans (1898-1908), Morten LAURIDSEN - Six Fire Songs on Italian Renaissance Poems (1987)

Bilety w cenie 30 zł

Poniedziałek, 21. 05. 2018, godz. 19.00
Muzyka i poezja Leszka Długosza
Honorowego Laureata Złotego Mikrofonu Polskiego Radia

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Leszek Długosz wraz z zespołem

W programie utwory Leszka Długosza

Bilety w cenie 35 zł

Możliwa rezerwacja miejsc tel.: 226455252 w godz. 10-14.
Zarezerwowane wcześniej miejsca będzie można kupić w kasie godzinę przed koncertem.

Wtorek, 22. 05. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 1. KONCERT INAUGURACYJNY

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Zygmunt Krauze fortepian
Sinfonia Varsovia
Ewa Strusińska dyrygent

Program:
Joseph HAYDN – Symfonia C-dur Hob.I:60 Il distratto, Felix MENDELSSOHN – Uwertura op. 21 do Snu nocy letniej
***
Zygmunt KRAUZE – II Koncert fortepianowy (1996), Charles IVES – The Unanswered Question (1908)

Prowadzenie panelu: Grzegorz Dąbrowski

Bilety w cenie 20 zł 

Piątek, 25. 05. 2018, godz. 17.00
Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej

Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

Wykonawcy:
Soliści:
Sara Dragan skrzypce
Natalia Kowalska akordeon
Katarzyna Nowogrodzka altówka
Sebastian Beier tuba
Wojciech Chałupka saksofon
Szymon Krupa waltornia
Rafał Łukasiak fagot
Maciej Prokopowicz puzon
Piotr Zubek śpiew
Trio Fortepianowe:  
Mateusz Warzecha saksofon
Wojciech Chałupka saksofon
Julia Łozowska fortepian
oraz:
Katarzyna Husiak fortepian
Agnieszka Spodymek fortepian
Krzysztof Gotartowski fortepian
Małgorzata Pieniążek fortepian
Wiktor Szymajda fortepian
Elżbieta Toczydłowska fortepian
Marek Błaszczak fortepian
Paweł Zwierzyński-Piór kontrabas
Kacper Majewski perkusja

Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk - Polskie Radio  

W programie:
Borys ANISIMOW - Poemat, Tomasz STOLARCZYK - Sonata Es-dur w dawnym stylu na tubę nr 1, Max BRUCH - Romans op. 85, Henri DUTILLEUX - Chorale, Cadence et Fugato, Dmitrij SZOSTAKOWICZ - Koncert skrzypcowy a-moll op. 77
nr 1, Aleksander TANSMAN - Sonatina, Wojciech CHAŁUPKA - Zoroaster, Jun NAGAO - Paganini Lost oraz Bring him home z musicalu Les Miserable  (muz. Claude-Michael Schőnberg, sł. Herbert Kretzmer, Alain Boublie), Tnę, trę, tnę, czyli kariera damskiego fryzjera (muz. Maciej Małecki, sł. Grzegorz Wasowski), A lot of money  (muz. Jerzy Wasowski, sł. Antoni Marianowicz)

Bezpłatne bilety wstępu do odbioru w kasie Studia na godzinę przed koncertem
Rezerwacja; sekretariat@cea.art.pl, tel. 22 421 06 21 

Niedziela, 27. 05. 2018, godz. 12.00
Koncert dla dzieci
Muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Anna Jurksztowicz śpiew
Chór Dziecięcy „Artos” im. Władysława Skoraczewskiego
Danuta Chmurska przygotowanie chóru
Polska Orkiestra Radiowa
Krzesimir Dębski dyrygent

Program:
Krzesimir DĘBSKI - Marsz Zdobywców z filmu Gwiezdny Pirat, muzyka z filmu Magiczne Drzewo, Czekam na ojca z filmu Tajemnica Sagali, Wyścig furmanek z filmu Ranczo Wilkowyje, Krzesimir DĘBSKI/Jacek CYGAN - Sery, sery sery, Czerwony kapturek i już, Zakazany owoc, Zielona Irlandia, Niekołysanka, Lubię echo, Carly SIMON – Jesteś do mnie podobny z filmu Kubuś i Hefalumpy

Bilety w cenie: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów, studentów i uczniów)­

Wtorek, 29. 05. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 2. KONCERT "ROK 1918"

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Karol Radziwonowicz fortepian
Aleksandra Świgut fortepian
Anna Radziejewska mezzosopran
Mariusz Rutkowski fortepian

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI – Sonata es-moll op. 21, Karol SZYMANOWSKI – Fantazja C-dur op. 14
***
Roman MACIEJEWSKI – Mazurki: nr 1, nr 2, nr 9, nr 11, Karol SZYMANOWSKI –  Trzy Pieśni op. 32 do słów Dymitra Dawydowa w tłumaczeniu Jarosława Iwaszkiewicza: Wschód słońca, Bezgwiezdne niebo, Jesienne słońce; Cztery pieśni op. 11 do słów Tadeusza Micińskiego: Tak jestem smętny, W zaczarowanym lesie, Nade mną leci w szafir morza..., Rycz, burzo!...

Prowadzenie panelu: Marcin Majchrowski

Bilety w cenie 20 zł

Sobota, 2. 06. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 3. KWARTET SZYMANOWSKI

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Andrzej Karałow fortepian
Szymanowski Quartet w składzie:
Agata Szymczewska skrzypce
Robert Kowalski skrzypce
Volodymyr Mykytka altówka
Monika Leskovar wiolonczela

Program:
Krzysztof MEYER – I Kwartet smyczkowy op. 8, Zygmunt KRAUZE – Kwintet fortepianowy (1993)
***
Edvard GRIEG - Pieśni z op. 48: Gruss (Heinrich Heine), Zur Rosenzeit (Johann Wolfgang Goethe), Die verschwiegene Nachtigall (Johann Wolfgang Goethe), Ein Traum (Friedrich von Bodenstedt) w transkrypcji Myrosława Skoryka, Karol SZYMANOWSKI – I Kwartet smyczkowy C-dur op. 37, Claude DEBUSSY – Pieśni: Beau soir (1877, 1878; Paul Bourget), Romance (1882; Paul Bourget), Regret (1884; Paul Bourget), Pierrot (1881; Théodore Faullain de Banville) w transkrypcji Mirosława Skoryka

Prowadzenie panelu: Ewa Szczecińska

Bilety w cenie 20 zł 

Poniedziałek, 4. 06. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 4. RECITAL SZYMONA NEHRINGA

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawca:
Szymon Nehring fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN – Mazurki op. 56, II Sonata b-moll op. 35
***
Karol SZYMANOWSKI - Mazurki op. 50 nr 1-4, Claude DEBUSSY - Preludia z I tomu: Danseuses de Delphes, Voiles, Le vent dans la plaine, Les sons et les parfums tournent dans l'air du soir, Igor STRAWIŃSKI - Trois Mouvements de (1921): Danse russe, Chez Pétrouchka, La semaine grasse

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł

Piątek, 8. 06. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 5. JAN KRZYSZTOF BROJA - RECITAL

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawca:
Jan Krzysztof Broja fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN – Preludia op. 28, Domenico SCARLATTI – Sonata A-dur Kk 101, Sonata f-moll Kk 466, Sonata F-dur Kk 17, Siergiej RACHMANINOW - Sonata b-moll op. 36

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 10. 06. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Lato, lato czeka…

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska fortepian, dyrygent

W programie piosenki: Ada, to nie wypada, Ach, śpij kochanie, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Jagódki, Pieśń o Małym Rycerzu, Księżyc raz odwiedził staw i wiele innych...

Bilety w cenie 20 zł

Wtorek, 12. 06. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 6. KONCERT FINAŁOWY

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Ewa Pobłocka fortepian
Sinfonia Varsovia
Michał Klauza dyrygent

Program:
Zygmunt KRAUZE - Utwór na orkiestrę nr 3 (1982), Fryderyk CHOPIN - II Koncert fortepianowy f-moll op. 21
***
Krzysztof PENDERECKI – I Symfonia (1972-73)

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł

Sobota, 16. 06. 2018, godz. 19.00
WIELKA GALA OTWARCIA
28. FESTIWALU MOZARTOWSKIEGO

Organizator: Warszawska Opera Kameralna

Wykonawcy:
Verónica Cangemi sopran
Artur Janda bas-baryton
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Krzysztof Kusiel-Moroz przygotowanie Zespołu Wokalnego
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense”
José Maria Florêncio dyrygent

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART - arie i duety z oper: Cosi fan tutte, Don Giovanni, Wesele Figara, Czarodziejski flet, Idomeneo, oraz uwertury...

Więcej informacji na stronie repertuar.operakameralna.pl

Bilety dostępne w serwisie sprzedażowym Warszawskiej Opery Kameralnej
http://bilety.operakameralna.pl

Niedziela, 17. 06. 2018, godz. 20.00
XIV Kwartesencja
XX lat Royal String Quartet

Organizator: Stowarzyszenie Kwartesencja

Wykonawcy:
Stanisława Celińska śpiew
Bartek Wąsik fortepian
Royal String Quartet w składzie:
Izabella Szałaj-Zimak skrzypce
Elwira Przybyłowska skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

W programie:
Nowa Warszawa – piosenki o Warszawie w opracowaniach Bartka Wąsika

Więcej informacji na stronie kwartesencja.com

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne na godzinę przed koncertem przy wejściu do Studia

Wtorek, 19. 06. 2018, godz. 19.00
Toti Soler. 50 lat na scenie

Organizatorzy: Instytut Cervantesa i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawca:
Toti Soler śpiew, gitara

Program:
Temat | Tema, · Lydda, · Alexandre Galí, · Léo Ferré, · Pasterz | El Guardià De Ramats, · Sílvia, · Wieczna Młodość | Eterna Joventut, · Àlex, · Bezgwiezdna Noc | Nit Sense Estrelles, · Krzyk | El Crit, · Wszystkie Sny Świata | Todos Os Sonhos Do Mundo, · Sardana Flamenca, · Winnica Laia | Vinya Laia

Bilety w cenie 35 zł

­Sobota, 23. 06. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Meyer | Szostakowicz | Berlioz

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Filip Syska wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Andrey Boreyko dyrygent

Program:
Krzysztof MEYER - Hommage à Johannes Brahms op. 59, Dmitrij SZOSTAKOWICZ - I Koncert wiolonczelowy Es-dur
op. 107, Hector BERLIOZ - Symfonia fantastyczna op. 14

Bilety w cenie:
normalne – 30 zł, ulgowe – 20 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, dla uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)

Niedziela, 24. 06. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Valentina Igoshina fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Program:
Franciszek LISZT - Salve Polonia, Juliusz ZARĘBSKI - Tańce galicyjskie, Siergiej RACHMANINOW - Rapsodia na temat Paganiniego op. 43

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

­Wtorek, 26. 06. 2018, godz. 20.00
XIV Kwartesencja
XX lat Royal String Quartet

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marcin Zdunik wiolonczela
Paweł Czarny altówka
Royal String Quartet w składzie:
Izabella Szałaj-Zimak skrzypce
Elwira Przybyłowska skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Kwartet smyczkowy d-moll KV 421, Dmitrij SZOSTAKOWICZ – Kwartet smyczkowy nr 8, Erwin SCHULHOFF – Sekstet smyczkowy op. 45

Więcej informacji na stronie kwartesencja.com

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne na godzinę przed koncertem przy wejściu do Studia

Środa, 27 czerwca 2018, godz. 19.30
XII Konkurs Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców 2018
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią:
Tamara Kurkiewicz perkusja^^^^
Karol Mastalerz
saksofon**   
Gustaw Bafeltowski
wiolonczela*     
Maria Sterczyńska
fortepian*
Mateusz Warzecha
saksofon^
Dawid Głowacki
klarnet****    
Jakub Muras
saksofon***   
Igor Torbicki
fortepian^^^
Monika Łopuszyńska
śpiew i Aleksandra Płaczek fortepian^^ 

Program:
Sławomir WOJCIECHOWSKI – Speedcore na multiperkusję i elektronikę^^^^, Jacob Ter VELHUIS – Garden of love na saksofon sopranowy i taśmę**, Jerzy BAUER – Sonata w jednej części na wiolonczelę i fortepian*, Christian LAUBA – Jungle na saksofon altowy^, Valentino BUCCHI – Concerto na klarnet****,  Fuminori TANADA – Mysterious Morning III na saksofon sopranowy solo***, Pierre JODLOWSKI – Typologis du Regard na fortepian i taśmę^^^, Rafał RYTERSKI – Scena 6 „Lustro” z opery „Anonymous” w wersji na sopran, fortepian i taśmę^^

Wstęp wolny


baner_Chopin_150.jpg

14. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA
OD CHOPINA DO PADEREWSKIEGO

Dyrektor Artystyczny Stanisław Leszczyński

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Bilety na koncerty w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w cenie: I strefa: 50/25 zł II strefa: 30/15 zł dostępne na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 1, Warszawa)

Informacje na temat biletów można uzyskać pod adresem: bilety.festiwal@nifc.pl oraz nr tel. (+48 22) 44 16 252

więcej informacji na stronie www.chopin.nifc.pl/festival

Piątek, 10. 08. 2018, godz. 20.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Alexei Lubimov fortepian historyczny

Program:
Fryderyk CHOPIN - Preludium cis-moll op. 45, Berceuse Des-dur op. 57, Ballada g-moll op. 23, Ballada F-dur op. 38, Ballada As-dur op. 47, Ballada f-moll op. 52, Johann Sebastian BACH - Preludium i fuga cis-moll (DWK I), Preludium i fuga Fis-dur (DWK I), Wolfgang Amadeus MOZART - Fantazja fortepianowa d-moll KV 397, Ludwig van BEETHOVEN - Sonata cis-moll op. 27 nr 2 Księżycowa

Sobota, 11. 08. 2018, godz. 20.00
Koncert kameralny

Wykonawcy:
Dóra Ombódi flet
Kevin Kenner fortepian
Sławomir Rozlach kontrabas
Apollon Musagète Quartett

Program:
Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy f-moll op. 21, Koncert fortepianowy e-moll op. 11, Andrzej PANUFNIK - Hommage à Chopin na flet i orkiestrę smyczkową

Środa, 15. 08. 2018, godz. 17.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Krzysztof Książek fortepian historyczny
{oh!} Orkiestra Historyczna
Václav Luks dyrygent

Program:
Józef ELSNER - Uwertura do opery Leszek Biały, Karol LIPIŃSKI – Symfonia B-dur, Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Piątek, 17. 08. 2018, godz. 20.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Genaux Vivica mezzosopran
Martina Belli mezzosopran
Fabio Biondi skrzypce, dyrygent
Europa Galante

Program:
Antonio VIVALDI - 3 Concertos of Bohemia, Serenata Gloria e Imeneo RV687, Adam JARZĘBSKI - Canzoni e concerti (Tamburetta, Chromatica, Canzon Quarta)

Niedziela, 19. 08. 2018, godz. 16.00
Koncert kameralny

Wykonawcy:
Sergey Dogadin skrzypce
Alexander Knyazev wiolonczela
Plamena Mangova fortepian
Andrei Pushkarev perkusja
Vassilena Serafimova perkusja
Adrien Perruchon perkusja

Program:
Władysław ŻELEŃSKI - Sonata F-dur na skrzypce i fortepian op. 30, Fryderyk CHOPIN - Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65, Dmitrij SZOSTAKOWICZ / aranż. Victor DEREVIANKO - XV Symfonia A-dur op. 141

Piątek, 24. 08. 2018, godz. 20.00
Opera w wersji koncertowej

Wykonawcy:
Europa Galante
Fabio Biondi dyrygent
Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej po dyrekcją Violetty Bieleckiej

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Halka (włoska wersja językowa)

Piątek, 31. 08. 2018, godz. 19.00
AGA ZARYAN
KONCERT PRZEDPREMIEROWY

Organizatorzy: Polskie Radio i Centrala Management

Wykonawcy:
Aga Zaryan wokal
Michał Tokaj instrumenty klawiszowe
Sławomir Kurkiewicz gitara basowa
David Dorużka gitary
Pedro Segundo instrumenty perkusyjne
Robert Majewski trąbka
Grzegorz Nagórski puzon
Marcin Kaletka saksofony

W programie m.in. kompozycje przygotowywane na nowy album wokalistki

Bilety w cenie 80 zł

Niedziela, 2. 09. 2018, godz. 19.00
I. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych
Koncert inauguracyjny

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Szymon Nehring fortepian historyczny *
Kevin Kenner fortepian historyczny **
Orkiestra XVIII Wieku
Grzegorz Nowak dyrygent

Program:
Paweł SZYMAŃSKI - À la recherche de la symphonie perdue, Fryderyk CHOPIN -  Koncert fortepianowy f-moll op. 21*, Koncert fortepianowy e-moll op. 11**

Informacje dotyczące Konkursu:
Kalendarium

Poniedziałek, 3. 09. 2018, godz. 19.00
I. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych
Koncert inauguracyjny

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Janusz Olejniczak fortepian historyczny *
Nikolai Demidenko fortepian historyczny **
Orkiestra XVIII Wieku
Grzegorz Nowak
dyrygent

Program:
Paweł SZYMAŃSKI - À la recherche de la symphonie perdue, Fryderyk CHOPIN -  Koncert fortepianowy f-moll op. 21*, Koncert fortepianowy e-moll op. 11**

Informacje dotyczące Konkursu:
Kalendarium

Wtorek, 4. 09. 2018, godz. 19.00
IV Festiwal Oper Barokowych DRAMMA PER MUSICA 2018
Antonio Vivaldi – Farnace (RV 711) – opera w wersji koncertowej

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica
Patron medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Farnace: Anna Radziejewska mezzosopran
Tamiri: Elżbieta Wróblewska mezzosopran
Berenice: Urszula Kryger mezzosopran
Pompeo: Jan Jakub Monowid kontratenor
Gilade: Kacper Szelążek kontratenor
Selinda: Joanna Krasuska-Motulewicz mezzosopran
Aquilio: Przemysław Baiński tenor
Orkiestra Royal Baroque Ensemble p/d Lilianny Stawarz

 Czas trwania: ok. 180’, w tym 2 przerwy

Bilety w cenie 70 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) dostępne w przedsprzedaży w na stronie internetowej www.bilety24.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Istnieje możliwość rezerwacji biletów pod adresem: bilety@drammapermusica.pl

Poniedziałek, 10. 09. 2018, godz.19.00
IV Festiwal Oper Barokowych DRAMMA PER MUSICA 2018
G.F. Haendel – Aci, Galatea e Polifemo (HWV 72) – serenata w wersji koncertowej

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica
Patron medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Aci: Dagmara Barna sopran
Galatea: Magdalena Pluta mezzosopran
Polifemo: Patryk Rymanowski bas
Zespół Gradus ad Parnassum p/d Krzysztofa Garstki

Czas trwania: ok. 90’ bez przerwy

Bilety w cenie 50 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) dostępne w przedsprzedaży w na stronie internetowej www.bilety24.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Istnieje możliwość rezerwacji biletów pod adresem: bilety@drammapermusica.pl

Czwartek, 13. 09. 2018, godz. 19.00
Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata
Szkiełkiem i Okiem
Koncerty na niecodzienne instrumenty

Organizator: Fundacja Arte dei Suonatori
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ursula Paludan Monberg (Dania) róg naturalny
Poppy Walshaw (Anglia) wiolonczela
Ari Dykier wizualizacje
Orkiestra Arte dei Suonatori

W programie: Georg Friedrich HAENDEL, Georg Matthias MONN, Johann Joachim QUANTZ

Bilety dostępne na ekobilet.pl w cenie: normalne 25 zł, ulgowe 15 zł
Bilety w dniu koncertu oraz w kasie studia godzinę przed koncertem w cenie: normalne 35 zł,  ulgowe 25 zł

Piątek, 14. 09. 2018, godz. 19.00
Wielki Koncert Heroes Orchestra

Organizator: Fundacja Heroes Orchestra

Wykonawcy:
Heroes Orchestra

W programie suita złożona z najpopularniejszych utworów legendarnej serii gier Heroes Of Might & Magic

Bilety w cenie 70 zł

Niedziela, 16. 09. 2018, godz. 18.00
Inauguracja Sezonu Koncertowego 2018/2019

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Współorganizator: IMiT_logo_1.jpg ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
PWM___100.jpg TUTTI___100.jpg

Wykonawcy:
Hagith Wioletta Chodowicz sopran
Stary Król Ryszard Minkiewicz tenor
Młody Król Andrzej Lampert tenor
Arcykapłan Dariusz Machej bas-baryton
Lekarz Łukasz Rosiak baryton
Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Program:
Karol SZYMANOWSKI – Hagith. Opera w 1 akcie op. 25*

*wersja koncertowa

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów) 

Wtorek, 18. 09. 2018, godz. 19.00
PECTUS
Koncert promocyjny płyty Akustycznie

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia, Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Grash Music

Wykonawcy:
Tomasz Szczepanik gitara akustyczna, śpiew
Marek Szczepanik perkusja, instrumenty perkusyjne, cajon, śpiew
Mateusz Szczepanik gitara basowa, śpiew
Maciej Szczepanik gitara  akustyczna, śpiew
Gość specjalny:
Włodek Pawlik fortepian

W programie nowy utwór Do góry nogami oraz wielkie przeboje, m.in.: Na parapetach, Barcelona, Jak daleko, a jak blisko, Między słowami, Oceany, Prosta historia, Jeden moment, Iluzja, To co chciałbym ci dać

Bilety w cenie 90 zł 

Środa, 19. 09. 2018, godz. 19.00 - koncert przeniesiony na 12.11.2018
IV Festiwal Oper Barokowych DRAMMA PER MUSICA 2018
G.F. Haendel – Alcina (HWV 34) – opera w wersji koncertowej

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica
Patron medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Alcina: Olga Pasiecznik sopran
Ruggiero: Anna Radziejewska mezzosopran
Bradamante: Joanna Krasuska-Motulewicz mezzosopran
Oronte: Karol Kozłowski tenor
Melisso: Artur Janda bas
Morgana: Olga Siemieńczuk sopran
Oberto: Joanna Lalek mezzosopran
Chór Collegium Musicum UW
Orkiestra Royal Baroque Ensemble p/d Lilianny Stawarz


Czas trwania: ok. 180’, w tym 2 przerwy

Bilety w cenie 70 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) dostępne w przedsprzedaży w na stronie internetowej www.bilety24.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Istnieje możliwość rezerwacji biletów pod adresem: bilety@drammapermusica.pl

Sobota, 22. 09. 2018, godz. 19.30
61. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
Res Publica

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
ENSEMBLE RECHERCHE w składzie:
Melise Mellinger skrzypce
Paul Beckett altówka
Åsa Åkerberg wiolonczela
Martin Fahlenbock flet
Eduardo Olloqui obój
Shizuyo Oka klarnet
Klaus Steffes-Holländer fortepian
Christian Dierstein perkusja

W programie:
Allan Gravgaard MADSEN - Suite *** cz. I Ouverture *, Suite cz. II Air I **, Suite cz. III Gigue **, Suite cz. IV Air II **, Suite cz. V Réjouissance **, Stefano GERVASONI - In Nomine R.*, Zbigniew BARGIELSKI - anilo – vi - klänge ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni), Milica DJORDJEVIĆ - Pomen II *, Fausto ROMITELLI - Nell'alto dei giorni immobili

*** prawykonanie całości suity
** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce

Bilety na stronie www.biletomat.pl

Środa, 26. 09. 2018, godz. 19.30
61. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
Res Publica

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
BLACK PAGE ORCHESTRA
w składzie:
Iva Kovac
flet
Florian Fennes
saksofony/klarnety
Carlo Siega
gitara elektryczna
Sofie Thorsbro Dan
skrzypce
Maiken Beer
wiolonczela
Alfredo Ovalles
keyboard
Igor Gross
perkusja
Kaja Farszky
perkusja
Matthias Kranebitter
elektronika
Leonhard Garms dyrygent
Lukas Froschauer reżyseria dźwięku

W programie:
Elena RYKOVA - 101% mind uploading *, Matthias KRANEBITTER - Concerto for the Invisible Hand (Adam Smith) *, Mikołaj LASKOWSKI - Oh, to Rub the Waxy Buddah, Hikari KIYAMA - Kabuki *, Martin SCHÜTTLER - schöner leben 3 („Girl You Know It’s True” – M.V.) *, Rafał RYTERSKI - Disco Bloodbath (Got to be real) ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS), Peter ABLINGER - Black Series (Mondrian 1-4) *

** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce

Bilety na stronie www.biletomat.pl

Piątek, 28. 09. 2018, godz. 19.30
61. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
Res Publica

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Katarzyna Duda skrzypce
Frederike Möller fortepian
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC
Rüdiger Bohn dyrygent
Bartłomiej Kruk reżyseria dźwięku

W programie:
Oxana OMELCHUK - Staahaadler Affenstall *, Bernhard GANDER - Beine und Strümpfe *, Agata ZUBEL - Violin Concerto, György LIGETI - Concerto for Piano and Orchestra

* pierwsze wykonanie w Polsce

Bilety na stronie www.biletomat.pl

Niedziela, 30. 09. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Krzysztof Jakowicz skrzypce
Zenon Kitowski klarnet
Tomasz Chmielarz trąbka
Lubomir Mulik tuba
Łukasz Piotrowski tarka
Tadeusz Czechak banjo
Dominik Płociński wiolonczela
Kwartet wokalny w składzie:
Monika Buczkowska sopran
Zuzanna Nalewajek mezzosopran
Daria Proszek mezzosopran
Katarzyna Szymkowiak mezzosopran
Polska Orkiestra Radiowa
Jerzy Maksymiuk dyrygent, fortepian

Program:
Jerzy MAKSYMIUK – Cantabile*, Muzyka na uroczystość dedykowana doktorowi Dariuszowi Niesiobędzkiemu, Polonez D-dur z triem aborygeńskim (wersja z 2018 r.), Walc różany, Max BRUCH – Koncert skrzypcowy nr 1 g-moll op. 26, Manuel de FALLA Suita nr 2 z baletu Trójgraniasty kapelusz (El sombrero de tres picos), G. 59

* prapremiera, utwór skomponowany 27 września 2018

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Poniedziałek, 1. 10. 2018, godz. 19.00
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Atom String Quartet w składzie:
Dawid Lubowicz skrzypce
Mateusz Smoczyński skrzypce
Michał Zaborski altówka
Krzysztof Lenczowski wiolonczela
Chór Polskiego Radia
Maria Piotrowska-Bogalecka dyrygent
{oh!} Orkiestra Historyczna
Martyna Pastuszka koncertmistrz

Katarzyna Sanocka, Maxymilian Bylicki prowadzenie koncertu

Program:
Dawid LUBOWICZ – Ballada o śmierci Janosika, Witold LUTOSŁAWSKI – Dwie etiudy na fortepian w opracowaniu na improwizujący kwartet smyczkowy, Krzysztof PENDERECKI – Pieśń Cherubinów, O gloriosa virginum, AGATA ZUBEL – Madrigals na 5 głosów solowych (wybór), Adam JARZĘBSKI – Canzoni e concerti a due, tre e quatro voci cum basso continuo (wybór)

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 7. 10. 2018, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowate koncerty
„Piegi w szkole”

Organizator: Polskie Radio SA

Wykonawcy:
Rio Ueyama (11 lat) fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent
Gość specjalny Kasia Stankiewicz

Katarzyna Stoparczyk scenariusz i prowadzenie koncertu

Program:
Henryk CZYŻ – Suita Wlazł kotek na płotek  cz. I Largo Händla, cz. II Allegro sonatowe Mozarta, cz. III Uwertura Webera, cz. IV Orkiestra dęta – marsz, cz. V Foxtrott, Franz SCHUBERT - V Symfonia B-dur D 485 (fragm.), Joseph HAYDN - Koncert fortepianowy D-dur cz. I Hob. XVIII: 11

Bilety normalne dla dorosłych : 20 zł, bilety ulgowe dla dzieci powyżej 4 lat i uczniów: 5 zł
Dzieci do lat 4 – wejście za  darmo

Niedziela, 7. 10. 2018, godz. 13.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowate koncerty
„Piegi w szkole”

Organizator: Polskie Radio SA

Wykonawcy:
Rio Ueyama (11 lat) fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent
Gość specjalny Kasia Stankiewicz

Katarzyna Stoparczyk scenariusz i prowadzenie

Program:
Henryk CZYŻ – Suita Wlazł kotek na płotek  cz. I Largo Händla, cz. II Allegro sonatowe Mozarta, cz. III Uwertura Webera, cz. IV Orkiestra dęta – marsz, cz. V Foxtrott, Franz SCHUBERT - V Symfonia B-dur D 485 (fragm.), Joseph HAYDN - Koncert fortepianowy D-dur cz. I Hob. XVIII: 11

Bilety normalne dla dorosłych : 20 zł, bilety ulgowe dla dzieci powyżej 4 lat i uczniów: 5 zł
Dzieci do lat 4 – wejście za  darmo

Piątek, 12. 10. 2018, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel.: 22 645 51 12

Piątek, 12. 10. 2018, godz. 19.00
Speaking Concert – wzór na utwór

Organizator: Warszawska Opera Kameralna

Wykonawcy:
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Kierownictwo muzyczne Marcin Sompoliński

Program:
Vincenzo GALILEI – Fantasia, Johann PACHELBEL – Kanon D-dur P. 37, Joseph HAYDN – Symfonia D-dur Zegarowa Hob. I: 101  (cz. II), Wolfgang Amadeus MOZART – Symfonia g-moll KV 550 (cz. IV), Adagio i fuga c-moll KV 546, Jeremi STONTAGE – Nokia Fugue, Arvo PÄRT – Fratres w wersji na orkiestrę smyczkową i perkusję

Bilety na stronie www.operakameralna.pl

Niedziela, 14. 10. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Adam Bogacki kontrabas
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Program:
Igor STRAWIŃSKI – Polka cyrkowa, Serge KOUSSEVITZKY - Cztery miniatury na kontrabas i orkiestrę op. 1, 2 i 4, Koncert na kontrabas i orkiestrę fis-moll op. 3, Ludwig van BEETHOVEN - V Symfonia c-moll op. 67

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Niedziela, 21. 10. 2018, godz. 18.00
70 lat Chóru Polskiego Radia
Jubileusz 2.0

Koncert pod Honorowym Patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - prof. dr hab. Piotra Glińskiego

Organizator: Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Chór Polskiego Radia* ^
Ziv Braha lutnia*
Tomasz Sobaniec instrumenty perkusyjne*
Agnieszka Budzińska–Bennett harfa renesansowa, prowadzenie*
Maria Piotrowska–Bogalecka dyrygent^
Ewa Biegas sopran**
Ewa Marciniec alt**
Tomasz Piluchowski tenor**
Łukasz Konieczny bas**
Wrocławska Orkiestra Barokowa**
Jacek Kaspszyk dyrygent**

Program:
Mikołaj GOMÓŁKA - Melodie na Psałterz Polski* – wybór psalmów, Krzysztof PENDERECKI – Pieśń Cherubinów, O gloriosa virginum, Missa brevis^, Stanisław MONIUSZKO – Litanie Ostrobramskie (I i II)**

Bilety w cenie 30 zł


Piątek, 26. 10. 2018, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel.: 22 645 51 12

Piątek, 26. 10. 2018, godz. 20.00
2. Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju
KOPTYCUS

Koncert wyjątkowo w Studiu S-2 wejście przez foyer Studia im. Witolda Lutosławskiego

Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marcin Oleś kontrabas
Bartłomiej Oleś perkusja
Dominik Strycharski flety, głos, sampling

W programie:
Projekt Koptycus

Bilety:
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja bezpłatnych biletów.
Ilość miejsc jest ograniczona.


Sobota, 27. 10. 2018, godz. 19.00
Koncert Laureatów
X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga
i konkursu Młody Muzyk Roku

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Marta Chlebicka flet
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Modestas Barkauskas dyrygent

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART - Uwertura do opery Czarodziejski flet KV 620, Carl STAMITZ - Koncert G-dur na flet i orkiestrę op. 29, Piotr CZAJKOWSKI - V Symfonia e-moll op. 64

Bilety w cenie:
normalne – 35 zł, ulgowe – 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, dla uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)


Niedziela, 28. 10. 2018, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowate koncerty
„Tuwim i Brzechwa stają na głowie, czyli poeci we własnej osobie!”

Organizator: Polskie Radio SA

Wykonawcy:
Mateusz Izdebski (11 lat) skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent
Beatbox Patryk Matela
Młodzi Poeci (Asystenci) Kasia Potrykus Wincza, Ala Warchocka,Krzyś Tymiński

Katarzyna Stoparczyk scenariusz i prowadzenie koncertu

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Uwertura do opery Wesele Figara KV 492 (fragment), Symfonia D-dur nr 38 KV 504 (fragmenty), Pablo SARASATE - Introdukcja i Tarantella op. 43, Witold LUTOSŁAWSKI – Mała suita: Fujarka, Hurra polka, Lasowiak
Bilety normalne dla dorosłych : 20 zł, bilety ulgowe dla dzieci powyżej 4 lat i uczniów: 5 zł
Dzieci do lat 4 – wejście bezpłatne

Niedziela, 28. 10. 2018, godz. 18.00
GENERACJE XXI
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Związek Kompozytorów Polskich

Wykonawcy:
Maciej Frąckiewicz akordeon
Miłosz Pękala perkusja
Agata Szymczewska skrzypce
Piotr Roemer elektronika
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Program:
Jan OLESZKOWICZ - Parada Koncert na perkusję i orkiestrę symfoniczną (2018)**, Zygmunt KRAUZE - Koncert akordeonowy, Eunho CHANG - Fantasia luminosité na skrzypce i orkiestrę, Piotr ROEMER - Duet → Solo na orkiestrę i elektronikę (2016)*, Edward PAŁŁASZ - Dziewczyna o płowych włosach na orkiestrę (1985/1986)

*prawykonanie
**prawykonanie, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Wstęp wolny


Niedziela, 4. 11. 2018, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowate koncerty
„Tuwim i Brzechwa stają na głowie, czyli poeci we własnej osobie!”

Organizator: Polskie Radio SA

Wykonawcy:
Nazar Płyska (14 lat) skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent
Beatbox Patryk Matela
Młodzi Poeci (Asystenci) Kasia Potrykus Wincza, Ala Warchocka, Krzyś Tymiński

Katarzyna Stoparczyk scenariusz i prowadzenie koncertu

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Uwertura do opery Wesele Figara KV 492 (fragment), Symfonia D-dur nr 38 KV 504 (fragmenty), Pablo SARASATE - Introdukcja i Tarantella op. 43, Witold LUTOSŁAWSKI – Mała suita: Fujarka, Hurra polka, Lasowiak

Bilety normalne dla dorosłych : 20 zł, bilety ulgowe dla dzieci powyżej 4 lat i uczniów: 5 zł 
Dzieci do lat 4 – wejście za  darmo

Niedziela, 4. 11. 2018, godz. 18.00
Koncert Kena Burtona i uczestników V edycji Warsztatów Gospel

Organizator:Logo_www.jpg

Wykonawcy:
Ken Burton i uczestnicy V edycji Warsztatów Gospel

Podczas koncertu zaśpiewa także publiczność.

Bilety w cenie 30 zł

Środa, 7. 11. 2018, godz. 19.00
Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Premiera albumu "Płyń Wisełko"

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Gabriela Mościcka śpiew, akordeon
Lena Nowak klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz trąbka, śpiew
Jakub Fedak wibrafon, śpiew
Krzysztof Baranowski gitara, mandolina, śpiew
Łukasz Owczynnikow kontrabas, śpiew
Radosław Mysłek instrumenty perkusyjne

Prowadzenie koncertu Grzegorz Dąbrowski

W programie polskie piosenki lat 20 i 30, pochodzące z najnowszego albumu "Płyń Wisełko": Wojskowy z wąsikami, Ułani, ułani, Jak całować, to ułana, A ty, koniku wrony, Płyń Wisełko, Żołnierskie tango, Co, jak, gdzie?, W kawalerii morowo, O mój rozmarynie, Białe róże, Czarna sukienka, Kapral Grzela, Warszawianka

Bilety w cenie 40 zł


Sobota, 10. 11. 2018, godz. 20.00
Koncert Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO

Organizatorzy: Nowe Stowarzyszenie Jeunesses Musicales Poland, Program 2 Polskiego Radia

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wykonawcy:
Łukasz Chrzęszczyk fortepian
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO
Adrián Varela dyrygent
Wojciech Walczak dyrygent kompozycji własnej POM LYO, prowadzenie zespołu

Program:
Felix MENDELSSOHN - Symfonia A-dur op. 90 nr 4 Włoska, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert fortepianowy d-moll KV 466, Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO 2018 - kompozycja własna

Brak wolnych miejsc


Niedziela, 11. 11. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
"Niepodległej śpiewamy"

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska fortepian, dyrygent

W programie m.in. piosenki: Warszawskie dzieci, Maszerują strzelcy, Hej, hej ułani, Zwyciężył orzeł biały

Organizatorzy zapraszają do wspólnego, rodzinnego śpiewania w dniu Święta Niepodległości.

Bilety w cenie 20 zł


Poniedziałek, 12. 11. 2018, godz. 19.00
IV Festiwal Oper Barokowych DRAMMA PER MUSICA 2018
G.F. Haendel – Alcina (HWV 34) – opera w wersji koncertowej

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per Musica
Patron medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Alcina: Olga Pasiecznik sopran
Ruggiero: Anna Radziejewska mezzosopran
Bradamante: Joanna Krasuska-Motulewicz mezzosopran
Oronte: Karol Kozłowski tenor
Melisso: Artur Janda bas
Morgana: Olga Siemieńczuk sopran
Oberto: Joanna Lalek mezzosopran
Chór Collegium Musicum UW
Orkiestra Royal Baroque Ensemble p/d Lilianny Stawarz


Czas trwania: ok. 180’, w tym 2 przerwy

Bilety dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej www.bilety24.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Istnieje możliwość rezerwacji biletów pod adresem: bilety@drammapermusica.pl


Czwartek, 22. 11. 2018, godz. 19.00
20-lecie Orkiestry Sinfonia Viva
Koncert muzyki polskiej

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radio, Sinfonia Viva

Wykonawcy:
Voytek Proniewicz skrzypce  
Orkiestra Sinfonia Viva
Tomasz Radziwonowicz dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI – Miscellanea op. 16: nr 2 Melodia (oprac. Tomasz Radziwonowicz), Grażyna BACEWICZ - Koncert na orkiestrę smyczkową, Tomasz RADZIWONOWICZ  - Koncert  skrzypcowy (2009), Wojciech KILAR - Orawa

Bilety w cenie: 30 zł normalne, 20 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów, studentów i uczniów)


Piątek, 23. 11. 2018, godz. 19.00
36. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2018
KONCERT GALOWY
"Premiery i Interpretacje"

Organizator: Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”

Dwuczęściowy koncert, w którym w pierwszej części z premierowymi utworami występuje kilkunastu znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybiera najlepszą piosenkę premierową.
Druga część, to koncert złożony z piosenek sławnych bardów zagranicznych, które będą wykonane w polskich wersjach językowych przez polskich bardów.

Wystąpią: Justyna Bacz, Piotr Bakal, Marek Bartkowicz, Jacek Gutry, Tomasz Kordeusz, Michał Lonstar, Łukasz Majewski, Marek Majewski, Jerzy Mamcarz, Ewelina Marciniak, Joanna Mioduchowska, Bogusław Nowicki, Andrzej Ozga, Basia Stępniak-Wilk, Grzegorz Tomczak i Tomasz Szwed

W obu częściach koncertu artystom akompaniować będzie zespół p/k Piotra Matuszczyka:
Piotr Matuszczyk fortepian, aranżacje
Jakub Kujawa gitary
Rafał Grząka akordeon
Mirosław Wiśniewski bas
Paweł Twardoch perkusja
Jarosław Zawadzki saksofony

Prowadzenie koncertu Basia Stępniak-Wilk

Bilety w cenie 35 zł, rezerwacja mailowa pod info@oppa.pl, sprzedaż na godzinę przed koncertem w kasie Studia


Sobota, 24. 11. 2018, godz. 19.00
Koncert z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Republiki Łotewskiej

Organizatorzy: Ambasada Republiki Łotewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej i Agencja Muzyczna Polskiego Radia
polija_pol_52.jpg

Wykonawcy:
Trio Palladio w składzie:
Eva Bindere skrzypce
Kristina Blaumane wiolonczela
Reinis Zarins fortepian

Prowadzenie koncertu Monika Mariotti

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Trio fortepianowe D-dur, op. 70 nr 1 Duch; Pēteris VASKS - Plainscapes (Līdzenuma ainavas), Hanna KULENTY - Cradle song, Maurice RAVEL - Trio fortepianowe  (1914)

Bilety w cenie 30 zł


Niedziela, 25. 11. 2018, godz. 19.00
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze… - Jesień

Organizator: Polskie Radio SA
Koncert pod patronatem Rady Mediów Narodowych

Wykonawcy:
Yasmin Levy śpiew
zespół w składzie: Yechiel Hasson, Ishay Amir, Amir Shazar i Nadav Biton
oraz Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Bilety w cenie 120 zł


Piątek, 30. 11. 2018, godz. 20.00
V Bitwa Tenorów na róże

Organizator: Fundacja StartSmart

Wykonawcy:
Tomasz Kuk, Emil Ławecki, Wojciech Sokolnicki, Tomasz Tracz tenor
Kamila Cholewińska-Lendzion, Maria Domżal, Joanna Moskowicz sopran
Alicja Węgorzewska mezzosopran
Vadim Brodski, Bogdan Kierejsza skrzypce
Orkiestra Filharmoników Olsztyńskich
Piotr Sułkowski
dyrygent

W programie koncertu każdy tenor wykona wybraną arię operową, pieśń neapolitańską oraz duet z Divą operową. Usłyszymy również wspólny występ tenorów gdzie będą mogli wykazać się niezwykłym kunsztem i biegłością techniczną.
Podczas koncertu zaplanowana jest również kolejna bitwa - tym razem na smyczki.

Koncert poprowadzą Alicja Węgorzewska i Tomasz Tylicki

Bilety w cenie 90 zł

Sobota, 1. 12. 2018, godz. 19.00
ODDŹWIĘKI. NOWA MUZYKA POLSKA
Koncert Prawykonań
Maciej Zieliński, Grzegorz Duchnowski

Organizator: Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Szymon Bywalec dyrygent

Program:
Grzegorz DUCHNOWSKI – Poemat symfoniczny Polonia Resurrecta *, Maciej ZIELIŃSKI – Time capsule *, Jan DUSZYŃSKI – I Symfonia

* prawykonanie

MkiDN_58.jpg IMiT_logo_1.jpg
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

O godz. 18.00, organizatorzy zapraszają do dolnego foyer na spotkanie z kompozytorami, które poprowadzi Agata Kwiecińska, dziennikarka radiowej Dwójki.

Bilety w cenie 30 zł normalne, 20 zł ulgowe

Sobota, 8. 12. 2018, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowate koncerty
„Co wie igliwie ?
Czyli o czym rozmawiają choinki ?”

Organizator: Polskie Radio SA

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent
Chór bez batuty
Bartosz Czajkowski
(lat 8) i Amanda Kierun (lat 5) śpiew
Baletnice Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie taniec

Katarzyna Stoparczyk scenariusz i prowadzenie koncertu

Program:
Piotr CZAJKOWSKI – Dziadek do orzechów (fragmenty) oraz bożonarodzeniowa piosenka Wysyłam prośbę swą, Kolędy

Bilety normalne dla dorosłych : 20 zł, bilety ulgowe dla dzieci powyżej 4 lat i uczniów: 5 zł
Dzieci do lat 4 – wejście za  darmo

Sobota, 8. 12. 2018, godz. 13.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowate koncerty
„Co wie igliwie ?
Czyli o czym rozmawiają choinki ?”

Organizator: Polskie Radio SA

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent
Chór bez batuty
Bartosz Czajkowski
(lat 8) i Amanda Kierun (lat 5) śpiew
Baletnice Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie taniec

Katarzyna Stoparczyk scenariusz i prowadzenie koncertu

Program:
Piotr CZAJKOWSKI – Dziadek do orzechów (fragmenty) oraz bożonarodzeniowa piosenka Wysyłam prośbę swą, Kolędy

Bilety normalne dla dorosłych : 20 zł, bilety ulgowe dla dzieci powyżej 4 lat i uczniów: 5 zł
Dzieci do lat 4 – wejście za  darmo

Sobota, 8. 12. 2018, godz. 19.00
Hipisi w Lutosławskim
Koncert zespołu proMODERN

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół proMODERN w składzie:
Marta Czarkowska sopran
Ewa Puchalska mezzosopran
Ewelina Rzezińska mezzosopran
Andrzej Marusiak tenor
Krzysztof Chalimoniuk baryton
Piotr Pieron bas

W programie: Karlheinz STOCKHAUSEN - Stimmung, w 50. rocznicę paryskiej premiery (9.12.1968)

Bilety w cenie 25 zł

Niedziela, 9. 12. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
„U żłóbka”

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie: A cóż z Tą Dzieciną, W żłóbeczku leży, Narodził się Jezus, Kaczka pstra, Jam jest Dudka, Cicha noc,  Ding doing, Z tamtej strony dwora, Bracia patrzcie jeno, Hola hola, Deck the hall, Angelus, Święty Mikołaju, Na Boże Narodzenie, Gore Gwiazda, Panie Jezu mały, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przybiezeli do Betlejem, Jezusa Narodzonego, Jingle bells, Bóg się rodzi, We wish you a Merry Christmas, Za Kolędę dziękujemy

Bilety w cenie 20 zł

Piątek, 14. 12. 2018, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel.: 22 645 51 12

Niedziela, 16. 12. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Chopin University Big Band p/d Piotra Kostrzewy
Polska Orkiestra Radiowa
Alexander Humala dyrygent

Program:
Piotr CZAJKOWSKI** – Suita z baletu Dziadek do orzechów op. 71a, Suita z baletu Dziadek do orzechów op. 71a* w opracowaniu i aranżacji Duka Ellingtona i Billy Strayhorna

* Prawykonanie warszawskie  pochodzącej z 1960 roku Suity Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego w opracowaniu i aranżacji Duka Ellingtona i Billy Strayhorna
** Pierwsze wykonanie dwóch wersji Suity z baletu Dziadek do orzechów podczas jednego koncertu

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Wtorek, 18. 12. 2018, godz. 19.00
Festiwal Muzyka Dawna - Persona Grata
Weneckie Boże Narodzenie

Organizatorzy: Fundacja Arte dei Suonatori, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Claire Lefilliâtre sopran
Komale Akakpo psałterion
Ewa Golińska skrzypce
Orkiestra Arte dei Suonatori
Martin Gester
dyrygent

W programie utwory Antonio VIVALDIEGO, Giuseppe TORELLEGO, Johanna Adolfa HASSE, Giovanniego Agostina PEROTTIEGO

Bilety:
Przedsprzedaż: normalny 25zł / ulgowy 15zł
W dniu koncertu: normalny 35zł / ulgowy 25zł

Sobota, 29. 12. 2018, godz. 16.00
Koncert podsumowujący XVII Akcję Charytatywną „Choinki Jedynki”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia SA

Wykonawcy:
Kasia Cerekwicka wokal
Marcin Urban fortepian
Łukasz Zitans gitara
Andrzej Święs kontrabas
Sebastian Frankiewicz instrumenty perkusyjne
Paweł Gusnar saksofon
Robert Murakowski trąbka
Zespół Kameralny Polskiej Orkiestry Radiowej
Zygmunt Kukla
dyrygent

Koncert poprowadzą Agnieszka Kunikowska i Paweł Sztompke

Bilety normalne dla dorosłych : 20 zł, bilety ulgowe dla dzieci powyżej 3 lat i uczniów: 10 zł 
Dzieci do lat 3 – wejście za  darmo
Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt