JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2017


Czwartek, 5. 01. 2017, godz. 19.30   
Koncert kolędowy Adama Struga
Ciesz się Jeruzalem

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Adam Strug śpiew
Karol Pospieszalski tuba i śpiew
Michał Żak klarnet i śpiew
Szczepan Pospieszalski trąbka i śpiew
Wojciech Lubertowicz bębny obręczowe i śpiew
Hipolit Woźniak kontrabas i śpiew
Jakub Korona baraban i śpiew
Mateusz Kowalski mandolina, lira i śpiew
Piotr Piszczatowski śpiew
Krzysztof Napiórkowski śpiew
Jan Woźniak śpiew
Tymoteusz Woźniak śpiew
Jacek Zembrowski śpiew

Prowadzenie koncertu: Anna Szewczuk

Bilety: w cenie 35 zł - wyprzedane, dostępna będzie niewielka ilość wejściówek na godzinę przed koncertem w kasie Studia.

Wtorek, 10. 01. 2017, godz.19.00
Projekt "Metropolis": Władysław Komendarek, Agnieszka Makówka, Igor Gwadera

Organizator: SOUNDEDIT '16 i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Projekt „Metropolis” łączy kino, operę, elektronikę i rockowe brzmienie. „Metropolis” czerpie z kinematografii, lecz nie będzie tylko projekcją słynnego filmu Fritza Langa. Ścieżkę dźwiękową do historycznego obrazu wykonają na żywo znakomici artyści: Igor Gwadera, Agnieszka Makówka i Władysław Komendarek

Bilety w cenie 60 zł

Czwartek, 12. 01. 2017, godz. 19.00
Krzysia Górniak Quartet
Koncert promujący płytę MOMENTS

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Krzysia Górniak gitara elektryczna i gitara akustyczna
Zdzisław Kalinowski fortepian, syntezator
Łukasz Makowski gitara basowa, kontrabas elektryczny
Grzegorz Grzyb perkusja

Bilety w cenie 30 zł 

Piątek, 13. 01. 2017, godz. 19.30
radi/O/pera
Delirio Amoroso

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Marta Boberska sopran***
Iwona Lubowicz sopran **
Olga Pasiecznik sopran *
Dorota Lachowicz mezzosopran ***
Anna Radziejewska mezzosopran***
Sylwester Smulczyński tenor **
Artur Janda bas***
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense                  
Lilianna Stawarz
kierownictwo artystyczne, klawesyn

Program:
Georg Friedrich HAENDEL - Concerto grosso nr 4 a-moll HWV 322, Kantaty: Delirio Amoroso HWV 99 *, Cecilia volgi un sguardo HWV 89 **, Io languisco fra le gioje  HWV 119 ***

Bilety w cenie 40 zł

Sobota, 14. 01. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Symfonia Iuventus

Wykonawcy:
Bartosz Koziak
wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

Program:
Dmitrij SZOSTAKOWICZ – I Symfonia f-moll op. 10, Robert SCHUMANN – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129, Jerzy MAKSYMIUK – Vers per archi

Niedziela, 15. 01. 2017, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci  z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską”
Góralskie nuty

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Wykonawcy:
Chór Agaty Steczkowskiej
ZESPÓŁ 9-SIYŁ
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 15. 01. 2017, godz. 19.00
Sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Cezariusz Gadzina saksofon
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program: Roman PALESTER - Mała uwertura, Maciej MAŁECKI - Poemat Jesienny na saksofon i orkiestrę symfoniczną - prawykonanie, Aleksander ZARZYCKI – Suita polska op. 37

Bilety w cenie 35 zł 

Środa, 18. 01. 2017, godz. 19.00
Życia mi mało
Koncert promujący nową solową płytę Haliny Mlynkovej

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Universal Music Polska

Wykonawcy:
Halina Mlynkova śpiew
Jan Lstiburek bas
Michal Gregor gitara
Kryštof Pobořil instrumenty klawiszowe
Stanislav Vít perkusja

Bilety w cenie 40 zł

Piątek, 20. 01. 2017, godz. 19.00
Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia
ATOM HEART

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy: 
ATOM HEART:
Daniel Bruhl
śpiew
Kamil Wysocki gitara
Ilya Mayeuski perkusja
gościnnie:
Hubert Chrzanowski bas

Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 22. 01. 2017, godz. 12.00
Koncert Agencji Muzycznej nie tylko dla dzieci
Piegowaty koncert

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent
Piotr Iwicki perkusja

W programie: Wolfgang Amadeus MOZART – Menuet z Eine kleine Nachtmusik, Peter WARLOCK – Pawana z Suity Capriol, Leo DELIBES – Pizzicati z baletu Sylwia, Johann STRAUSS (ojciec) - Ballnacht-Galopp, Jacques OFFENBACH – Kankan, Claude GARDEL – Tango Por una cabeza, Leroy ANDERSON – Waltzing Cat (Koci walc)

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 22. 01. 2017, godz. 19.00 - koncert odwołany
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy: 
Krzysztof Chorzelski altówka
Polska Orkiestra Radiowa
Antoni Wit dyrygent

Program:
Hector BERLIOZ – Harold w Italii na altówkę i orkiestrę op. 16, Antonín DVOŘÁK – VIII Symfonia G-dur op. 88
Bilety w cenie 35 zł 

Piątek, 27. 01. 2017, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
David Torn "Sun of Goldfinger"

Organizator: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
David Torn gitara elektryczna
Tim Berne saksofon altowy
Ches Smith perkusja, wibrafon

Bilety w cenie 50 zł

Sobota, 28. 01. 2017, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Iwona Sobotka sopran
Andrzej Lampert tenor
Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Alexander Liebreich
dyrygent

Program:
Karol SZYMANOWSKI - III Symfonia „Pieśń o nocy” op. 27 na głos, chór mieszany i orkiestrę do słów Mewlany Dżalaludina Rumiego w przekładzie Tadeusza Micińskiego, Maurice RAVEL - Szeherezada na głos i orkiestrę do słów Tristana Klingsora, Witold LUTOSŁAWSKI - IV Symfonia

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 29. 01. 2017, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kwartet Śląski:
Szymon Krzeszowiec
I skrzypce
Arkadiusz Kubica II skrzypce
Łukasz Syrnicki altówka
Piotr Janosik wiolonczela

Program:
Igor STRAWIŃSKI - Trzy utwory na kwartet smyczkowy, Karol SZYMANOWSKI - II Kwartet smyczkowy op. 56, Anton WEBERN - Sześć bagatel na kwartet smyczkowy op. 9, Witold LUTOSŁAWSKI - Kwartet smyczkowy

Bilety w cenie 20 zł

Poniedziałek, 30. 01. 2017, godz. 19.00
Baroque Insight
Karnawałowy koncert gitarowy

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy: 
ANNA KOWALSKA gitara barokowa
ANTON BIRULA teorba

W programie:
Allessandro PICCININI, Girolamo KAPSBERGER, Santiago de MURCIA, Gaspar SANZ, Robert de VISEE, Francois COUPERIN, Antoine FORQUERAY

Bilety w cenie 30 zł 

Wtorek, 31. 01. 2017, godz. 19.00
"Duchy Poetów"
Ernest Bryll i Marcin Styczeń z zespołem

Organizatorzy: SM-ART. Agencja Artystyczna i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ernest Bryll          
Marcin Styczeń
śpiew
Tomasz Pfeiffer gitara
Karol Domański perkusja
Paweł Puszczało kontrabas, gitara basowa

Dziewięciu poetów, dziewięć opowieści, dziewięć piosenek

Bilety w cenie 40 zł

Piątek, 3. 02. 2017, godz. 19.30
Koncert charytatywny
Gramy dla Witka Brody

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Tęgie Chłopy, Janusz Prusinowski Kompania, Aga Zaryan i Michał Tokaj, Maniucha i Ksawery, zespół Księżyc, Ania Broda z zespołem, kapela Niwińskich, Kapela Maliszów oraz Adam Strug

Bilety – cegiełki w cenie 50 i 100 zł

Niedziela, 5. 02. 2017, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Joanna Freszel sopran
Mariusz Rutkowski fortepian
Katarzyna Krzyżanowska mezzosopran
Łukasz Chrzęszczyk fortepian
Tanja Becker-Bender skrzypce
Peter Nagy fortepian
Ravel Piano Duo:
Agnieszka Kozło
fortepian
Katarzyna Sokołowska fortepian

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Lullaby for Anne-Sophie na skrzypce i fortepian (1989), Karol SZYMANOWSKI - La Berceuse d’Aïtacho Enia na skrzypce i fortepian op. 52 (1925), Rymy dziecięce. Dwadzieścia piosenek dla dzieci na głos i fortepian do słów K. Iłłakowiczówny op. 49 (1923) – wybór, Witold LUTOSŁAWSKI - Pięć pieśni na głos żeński i fortepian do słów Kazimiery Iłłakowiczówny (1957), Karol SZYMANOWSKI - Kaprys nr 24 a-moll (nr 3) z cyklu Trzy kaprysy Paganiniego na skrzypce i fortepian op. 40  (1918), Witold LUTOSŁAWSKI - Wariacje na temat Paganiniego na 2 fortepiany (1941), Karol SZYMANOWSKI - Mity. Trzy poematy na skrzypce i fortepian op. 30 (1915), Witold LUTOSŁAWSKI - Partita na skrzypce i fortepian (1984)

Bilety: w cenie 20 zł

Poniedziałek, 6. 02. 2017, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Maksymilian Lipień obój
Giedrė Šiaulytė harfa
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
Marek Moś
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Uwertura smyczkowa (1949), Koncert podwójny na obój, harfę i orkiestrę kameralną (1980), Igor STRAWIŃSKI - Concerto in D  na orkioestrę smyczkową (1946), Karol SZYMANOWSKI - Mandragora. Pantomima w trzech sprawach na tenor i orkiestrę kameralną op. 43 (1920) 

Bilety: w cenie 20 zł

Piątek, 10. 02. 2017,   godz. 19.00 
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Magdalena Bojanowicz wiolonczela
Chain Ensemble   
Andrzej Bauer
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Tune for Martin Nordwall na trąbkę solo, Mini-uwertura na kwintet blaszany, Preludia taneczne na 9 instrumentów, Łańcuch I na 14 wykonawców, Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i 13 instrumentów smyczkowych, Preludia i fuga na 13 instrumentów smyczkowych

Wstęp wolny

Sobota,  11. 02. 2017, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Bartosz Koziak wiolonczela
Agnieszka Kozło fortepian

Program:
Program: Karol SZYMANOWSKI - Pieśń Roksany z opery Król Roger op. 46 (1924) - wersja na wiolonczelę i fortepian, oprac. Andrzej Orkisz, Witold LUTOSŁAWSKI - Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian (1981), Karol SZYMANOWSKI – Preludium h-moll na fortepian op. 1 nr 1 (1905) - wersja na wiolonczelę i fortepian, oprac. Bartosz Koziak, Berceuse d’Aïtacho Enia op. 52  - wersja na wiolonczelę i fortepian, oprac. Bartosz Koziak, 2 Mazurki z op. 50 (1925) - wersja na wiolonczelę i fortepian, oprac. Jerzy Bauer, Taniec z baletu-pantomimy Harnasie  op. 55 (1931) - wersja na wiolonczelę i fortepian, oprac. Bartosz Koziak, Witold LUTOSŁAWSKI - Wariacja Sacherowska na wiolonczelę solo (1975), Karol SZYMANOWSKI - Etiuda b-moll op. 4 (1902) - wersja na wiolonczelę i fortepian, oprac. Kazimierz Wiłkomirski, 4 Pieśni Kurpiowskie op. 58 (1932) - wersja na wiolonczelę i fortepian oprac. Bartosz Koziak, Sonata d-moll op. 9 (1904) - wersja na wiolonczelę i fortepian oprac. Kazimierz Wiłkomirski

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 12. 02. 2017, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XIV

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Agata Zubel sopran (zastąpiła chorą Olgę Pasiecznik)
Sinfonia Varsovia
Renato Rivolta
dyrygent

Program:
Gabriel FAURÉ  - Prélude z suity Pelléas et Mélisande na orkiestrę op. 80 (1898), Karol SZYMANOWSKI - Pieśni księżniczki z baśni na sopran i orkiestrę do słów Zofii Szymanowskiej op. 31 (1933), Alexander ZEMLINSKY - Sinfonietta op. 23 (1934), Witold LUTOSŁAWSKI - Chantefleurs et chantefables na sopran i orkiestrę do słów Roberta Desnons (1990), Łańcuch III na orkiestrę (1986)

Bilety w cenie 20 zł

Poniedziałek, 13. 02. 2017, godz. 19.00
Kochaj mnie
Koncert promocyjny płyty Grażyny Szapołowskiej

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Grami Art

Wykonawcy:
Grażyna Szapołowska śpiew
Karolina Matej śpiew
Sebastian Stanny saksofon, śpiew
Tomasz Pacanowski gitara
Miłosz Wośko fortepian
Maciej Matysiak gitara basowa
Sebastian Frankiewicz perkusja

Bilety w cenie 50 zł

Wtorek, 14. 02. 2017, godz. 19.00
Woman In Black
Koncert promocyjny płyty Sashy Strunin

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Sasha Strunin śpiew
Gary Guthman trąbka
Filip Wojciechowski fortepian
Paweł Pańta kontrabas
Paweł Dobrowolski perkusja
Michał Milczarek gitara
Marcin Kajper saksofon
Jacek Namysłowski puzon

Bilety w cenie 50 zł 

Piątek, 17. 02. 2017, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
Fred Frith TRIO

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Fred Frith TRIO:
Fred Frith
gitara, bas
Jason Hoopes bas
Jordan Glenn perkusja

Bilety w cenie 50 zł 

Niedziela, 19. 02. 2017, godz. 19.00
Koncert charytatywny

Organizatorzy: Żółty Szalik i Związek Ukraińców w Polsce
Patronat honorowy: Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Wykonawca:
Antuanetta Miszczenko fortepian

Bilety-cegiełki w cenie 25 zł dostępne  w kasie Studia na godzinę przez koncertem
Całkowity dochód z koncertu trafi do dzieci żołnierzy, którzy zginęli w wojnie na wschodzie Ukrainy oraz do dzieci z Awdijewki. Pieniądze będą przekazane za pośrednictwem Związku Ukraińców w Polsce.

Sobota, 25. 02. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Gabriel Chmura
dyrygent

Program:
Mieczysław WAJNBERG – V Symfonia f-moll op. 76, Sergiej PROKOFIEW – V Symfonia B-dur op. 100

Bilety:

Niedziela, 26. 02. 2017, godz. 12.00
Koncert dla dzieci
Karnawał zwierząt

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
DUO GRANAT:
Tamara Granat
fortepian
Adrian Kreda fortepian
KWARTET PRIMA VISTA:

Krzysztof Bzówka skrzypce
Józef Kolinek skrzypce
Piotr Nowicki altówka
Zbigniew Krzymiński
wiolonczela
oraz
Elżbieta Drozdowska flet
Anna Kalska klarnet 
Adam Bogacki kontrabas
Piotr Iwicki ksylofon

Program:
Camille SAINT-SAËNS - Karnawał zwierząt, Georges BIZET - Gry i Zabawy Dziecięce op. 22: Bąk, Drewniane Koniki, Bańki mydlane, Mały mąż, mała żona, Bal

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 26. 02. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Alexander Roslavets bas
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program: 
Henryk WARS – Uwertura Maalot, Modest MUSORGSKI – Pieśni i tańce śmierci, Igor STRAWIŃSKI – Gra w karty

Bilety w cenie 35 zł 

Poniedziałek, 27. 02. 2017, godz. 19.00
Koncert zespołu Loud Jazz Band promujący najnowszą płytę THE GIANT AGAINST THE GIRL

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Loud Jazz Band:
Mirosław"Carlos" Kaczmarczyk
gitara
Øyvind Brække puzon
Wojciech Staroniewicz saksofon
Paweł Kaczmarczyk fortepian
Kristian Edvardsen bass
Ivan Makedonov perkusja
Maciej Ostromecki instrumenty perkusyjne
Michael Bloch syntezator

Bilety w cenie 30 zł 

Wtorek, 28. 02. 2017, godz. 19.00
Koncert Michała Miśkiewicza i Cezarego Konrada
"Perkusiści dla Tony'ego Williamsa"

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, GRAMI-ART, Związek Artystów Wykonawców STOART
Sponsor koncertu: Związek Artystów Wykonawców STOART

Część I
Michał  Miśkiewicz Quartet "The Tony Williams Tribute"

Wykonawcy:
Michał Miśkiewicz Quartet:
Radek Nowicki saksofon tenorowy
Katarzyna Pietrzko fortepian
Michał Jaros kontrabas
Michał Miśkiewicz perkusja
oraz
gość specjalny Henryk Miśkiewicz saksofon altowy

Część II
Cezary Konrad " On Classical "

Wykonawcy:
Rafał Stępień fortepian
Paweł Pańta kontrabas
Cezary Konrad perkusja
Michał Zaborski altówka
Anna Witkowska skrzypce
Anna Konrad skrzypce

Bilety w cenie: 40 i 50 zł

Środa, 1. 03. 2017
80-lecie Dwójki. Koncerty urodzinowe

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

godz. 19.30
Część 1 [stare piosenki. 1937, o roku ów!] Warszawska Orkiestra Sentymentalna w wiązance przedwojennych szlagierów

Część 2 [nowe piosenki. Śpiewnik Dwójki] Piosenki, które z okazji 80. urodzin napisali dla Dwójki: Ola Bilińska, Andrzej Kwieciński, Dariusz Przybylski, Marcin Stańczyk, Paweł Mykietyn, Tadeusz Wielecki, Maciej Małecki, Jerzy Rogiewicz, Raphael Rogiński, Sultan Hagavik (Mikołaj Laskowski, Jacek Sotomski), Stefan Wesołowski, Asi Mina (z udziałem Wojtka Kucharczyka), Wacław Zimpel, Hubert Zemler i zespół Księżyc


Wykonawcy:
Jerzy Igor Orkiestra p/d Jerzego Rogiewicza
Joanna Halszka Sokołowska, Ola Bilińska, Barbara Kinga Majewska, Anna Radziejewska
śpiew

Bilety w cenie 1 zł

godz. 22.00 – 00.00 [nokturny]
Marcin Masecki – recital chopinowski na pianinie. Komplet nokturnów. Premiera fonograficzna i koncertowa nowej płyty, wspólnej produkcji: PR2, NiNa i Lado ABC

Bilety w cenie 1 zł 

Czwartek, 2. 03. 2017, godz. 20.00
Koncert Urodzinowy

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Lukáš Vondráček fortepian

Program:
Johannes BRAHMS - Sonata fortepianowa f-moll op. 5, Fryderyk CHOPIN - Scherzo b-moll op. 31, Bedřich SMETANA- Czeskie Tańce nr. 1,5,7, Vítĕzslav NOVÁK  - Reminiscencje op. 6


Bilety w cenie: strefa I : normalny 40.00 zł, ulgowy 20.00 zł, strefa II: normalny 20.00 zł, ulgowy 10.00 zł dostępne na stronie bilety.nifc.pl 

Niedziela, 5. 03. 2017, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu "Śpiewajmy z Agatą Steczkowską"
Z samego serca Polski

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Wykonawcy:
Chór Agaty Steczkowskiej
Zespół Śpiewaczy "Powsinianie"
Kameralny Zespół Folklorystczny "Grupa 30+" p/k Mikołaja Gąsiorka:

Grzegorz Toporowski akordeon
Karolina Matuszkiewicz I skrzypce
Piotr Sawicki II skrzypce
Michał Zuń kontrabas
Piotr Ptak klarnet
Lubomir Jarosz trąbka 

Prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Bilety w cenie 20 zł

Środa, 8. 03. 2017, godz. 19.00
Artyści Warszawskiej Opery Kameralnej …

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jakub Monowid kontratenor
Leszek Świdziński tenor
Grzegorz Żołyniak baryton
Dariusz Machej bas    
Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej
Tadeusz Karolak
dyrygent

W programie:
szlagiery/arie z najbardziej znanych oper i operetek, m in. Wesela Figara, Czarodziejskiego fletu, Don Giovanniego, Krainy uśmiechu czy Zemsty nietoperza. Nie zabraknie również niespodzianek i zaskakujących wykonań

Bilety w cenie 50, 75 i 95 zł

Piątek, 10. 03. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel. 22 645 50 18

Sobota, 11. 03. 2017, godz. 19.00
Koncert charytatywny na rzecz dokończenia budowy Integracyjnego Dom Pracy Twórczej
Stanisław SOYKA feat. Buba Badjie KUYATEH
ACTION DIRECT. TALES

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi „Dom Muzyki” 

Wykonawcy:
Stanisław Soyka skrypce, śpiew
Buba Badjie Kuyateh kora

Bilety - cegiełki w cenie 40 zł i 50 zł 

Niedziela, 12. 03. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Krzysztof Chorzelski altówka
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program: Hector BERLIOZ - Harold w Italii, Georges BIZET - Symfonia nr 2 Roma

Bilety w cenie 35 zł

Piątek, 17.03.2017, godz. 19.00
Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia
Etnos Ensemble

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Etnos Ensemble:
Bartosz Pacan klarnet
Konrad Merta akordeon
Piotr Gach wiolonczela
Łukasz Mazanek kontrabas

Bilety w cenie 20 zł 

Sobota, 18. 03. 2017, godz. 12.00
Piegowaty koncert

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Katarzyna Duda skrzypce
Piotr Iwicki perkusja
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent

W programie: Johann PACHELBEL – Kanon, Antonio VIVALDI – „Wiosna” z cyklu 4 Pory Roku (solo Katarzyna Duda), Leopold MOZART – MenuetSymfonii Dziecięcej, Joseph HAYDN – Kwartet smyczkowy C-dur op. 33 nr 3 „Ptasi kwartet”, Louis-Claude DAQUIN – Kukułka, Wiosna, piosenka z repertuaru zespołu Skaldowie w oprac. na smyczki i perkusję Macieja Molendy

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 19. 03. 2017, godz. 19.00
radi/O/pera

Wolfgang Amadeus MOZART – ASCANIO IN ALBA – wykonanie koncertowe
festa teatrale w II aktach, oryginalna włoska wersja językowa

Libretto: Giuseppe Parini

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Venere Marta Wyłomańska sopran
Ascanio Jan Jakub Monowid kontratenor
Silvia Iwona Lubowicz sopran
Aceste Leszek Świdziński tenor
Fauno Marta Boberska sopran
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Lilianna Krych
przygotowanie zespołu
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Wojciech Semerau-Siemianowski dyrygent

Program: Wolfgang Amadeus MOZART - Ascanio in Alba (Askaniusz w Albie) KV 111 – wykonanie koncertowe

Bilety w cenie normalne: 70 zł, ulgowe 50 zł (dzieci w wieku szkolnym, emeryci i renciści), 30 zł (studenci) 

Piątek, 24. 03. 2017, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
NSI Quartet

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
NSI Quartet :
Cyprian Baszyński
trąbka
Bartek Prucnal saksofony
Maciej Adamczak kontrabas
Dawid Fortuna perkusja
gościnnie
Dominik Wania fortepian

Bilety w cenie 30 zł 

Sobota, 25. 03. 2017, godz. 18.00
Koncert Uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Warszawie

Organizator: Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Warszawie

Bilety wstępu rozprowadzane przez Szkołę

Niedziela, 26. 03. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

Wykonawcy:
Andrzej Ciepliński klarnet
Polska Orkiestra Radiowa
Zsolt Hamar
dyrygent

Program:
Zoltán KODÁLY - Uwertura Letni wieczór, Aaron COPLAND - Koncert na klarnet z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej harfy i fortepianu, Witold LUTOSŁAWSKI - Muzyka żałobna „à la memoire de Béla Bartók", Zoltán KODÁLY - Tańce z Galanty

Bilety w cenie 35 zł 

Poniedziałek, 27. 03. 2017, godz. 19.00
„Ptaszynowi – Warszawa”
Jubileusz Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ptaszyn Wróblewski Sextet:
Jan Ptaszyn Wróblewski 
saksofon tenorowy
Henryk Miśkiewicz
saksofon altowy
Robert Majewski
trąbka
Wojciech Niedziela
fortepian
Sławomir Kurkiewicz kontrabas

Marcin Jahr perkusja
oraz Goście
Ewa Bem śpiew
Agnieszka Wilczyńska śpiew
Andrzej Dąbrowski
śpiew
Paweł Tartanus
śpiew
Janusz Szrom
śpiew
Andrzej Jagodziński
fortepian

prowadzenie koncertu Paweł Sztompke

W programie:
największe przeboje Jubilata, kompozycje Krzysztofa Komedy i Andrzeja Trzaskowskiego oraz światowe standardy w mistrzowskich aranżacjach Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Bilety w cenie 30 zł - sprzedaż zakończona. Niewielka pula wejściówek, dostępna będzie na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Czwartek, 30. 03. 2017, godz. 19.00
Koncert Warsaw Afrobeat Orchestra  promujący płytę "Man is Enough"

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Warsaw Afrobeat Orchestra:
Małgorzata Kuś śpiew
Magdalena Kuś-Kłosińska
śpiew
Anna Piotrowska śpiew
Agata Dąbrowska śpiew
Jan Jędrzejczyk instrumenty klawiszowe
Wojciech Trusewicz gitara
Rafał Gańko trąbka
Karol Gołowacz saksofon
Adam Kłosiński puzon
Janusz Sobolewski gitara basowa
Igor Chołda instrumenty perkusyjne
Dariusz "PepciaQ" Daniszewski perkusja

Bilety w cenie 20 zł 

Piątek, 31. 03. 2017, godz. 19.00
Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Maria Włoszczowska – skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Andriy Yurkevych – dyrygent

W programie:
Georges Bizet – I i II Suita z Arlezjanki (fragmenty)
Maurice Ravel –Rapsodia na skrzypce i orkiestrę Tzigane
***
Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64

Bilety w cenie 20 zł

Sobota, 1. 04. 2017, godz. 19.00
Luis Nubiola - koncert promujący płytę „Global Friendship”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Luis Nubiola saksofon
Paweł Kaczmarczyk fortepian
Michał Tomaszczyk puzon
Marcin Chenczke kontrabas
Krzysztof Szmańda perkusja

Bilety w cenie 25 zł 

Niedziela, 2. 04. 2017, godz. 17.00
Szymon Godziemba-Trytek
Koncert Kompozytora – Rezydenta

Organizatorzy: Fundacji Rozwoju Sztuki Sonoris  i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Jan Jakub Monowid  kontratenor
Piotr Kwinta  baryton
Zespół Instrumentalny:
Tomasz Bińkowski, Paweł Piętka, Monika Całus, Krzysztof Danielak, Joanna Wydmuch, Oleksji Prun waltornie
Sebastian Wypych, Radosław Nur, Paweł Pańta, Anna Bator kontrabasy              
Leszek Lorent, Tamara Kurkiewicz perkusja
Leszek Lorent instrumenty perkusyjne
Chór Polskiego Radia
Szymon Wyrzykowski
dyrygent

Program:
Szymon GODZIEMBA-TRYTEK [*1988] - Crux Christi salva nos – prawykonanie

Wykonanie i prawykonanie utworów Szymona Godziemby-Trytka odbywa się
i jest współfinansowane w ramach Programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor – Rezydent”)

Bilety: w cenie 35 zł 

Poniedziałek, 3. 04. 2017, godz. 19.00
Charytatywny koncert jubileuszowy poświęcony twórczości Ireny Jarockiej

Wykonawcy:
Kayah, Olga Bończyk, Dorota Miśkiewicz, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska, Ania Rusowicz, Halina Frąckowiak, Andrzej Lampert, Janusz Szrom
Orkiestra Sinfonia Viva
oraz
Piotr Matuszyk instrumenty klawiszowe
Bartek Jakuczbiec gitara
Bartosz Szetela gitara
Cezary Konrad perkusja
Wiesław Wysocki saksofon
Przemysław Kostrzewa trąbka

Kierownictwo muzyczne : Krzysztof Herdzin

Organizatorzy: Fundacja Ireny Jarockiej i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia
Honorowy patronat nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda

Całkowity dochód z koncertu będzie przekazany na rzecz Fundacji Ireny Jarockiej, która wspomaga i promuje wybitnie uzdolnioną  młodzież, biorącą udział w Akademii Piosenki Ireny Jarockiej

Bilety w cenie 100 zł

Środa, 19. 04. 2017, godz. 19.00
„SIŁA MIŁOŚCI - Koncert Pamięci Ofiar KL Ravensbrück”

Organizator: Stowarzyszenie Prawy Brzeg
Patroni medialni: TVP Historia, „Rzeczpospolita” i Polskie Radio
Partnerzy projektu: IPN, TVP Historia, Stowarzyszenie Piwnica św. Norberta.
Honorowi patroni: MKiDN Prof. Piotr Gliński, Prezes IPN dr Jarosław Szarek, Szef Urzędu
do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Reżyseria i prowadzenie: Andrzej Róg
Scenografia i reżyseria światła: Ada Bystrzycka
Kierownictwo muzyczne: Stefan Błaszczyński
Multimedia: Paweł Zastrzeżyński

Wykonawcy:
Artyści Stowarzyszenia Prawy Brzeg:
Agata Myśliwiec-Grząślewicz, Desisława Hristozowa-Gurgul, Kamila Klimczak, Maria Lamers, Monika Kępka, Ewa Landowska, Beata Malczewska, Ewa Romaniak

oraz muzycy „Piwnicy Świętego Norberta” p/k Stefana Błaszczyńskiego:
Dorota Błaszczyńska, Weronika Błaszczyńska, Gabriela Biel, Agata Jonczak, Dariusz Bafeltowski, Olek Dyjak, Piotr Grząślewicz, Adam Niedzielin, Marel Olma, Grzegorz Piętak, Adam Prucnal


W programie:
Pieśni, wiersze i teksty byłych więźniarek KL Ravensbruck: Grażyny Chrostowskiej, Teresy Harsdorf-Bromowicz, Zofii Górskiej-Romanowicz, Zofii Pociłowskiej, Wandy Półtawskiej oraz kompozycje Stefana Błaszczyńskiego, Romana Klimowicza, Adriana Konarskiego, Andrzeja Lamersa, Adama Niedzielina, Adama Prucnala i Lucjana Wesołowskiego

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Piątek, 21. 04. 2017, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
Chris Potter Quartet

Organizator: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Chris Potter Quartet
Chris Potter
saksofon
David Virelles fortepian
Joe Martin bas
Marcus Gilmore perkusja 

Bilety w cenie 60 zł 

Sobota, 22. 04. 2017, godz. 20.00
Koncert Steve Nash & Turntable Orchestra promujący album OUT OF FADE

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i TheQ Entertainment

Wykonawcy:
Steve Nash fortepian, instrumenty elektroniczne
DJ VaZee gramofon
Dj Funktion gramofon
Dj Chmielix gramofon
Dj PacOne gramofon
Pan Jaras gramofon
Dj Te gramofon
Dj Topcut gramofon
Kameralna orkiestra smyczkowa "The Crew"
Łukasz Wódecki-Meyger dyrygent  

Sponsorem wydania płyty oraz trasy koncertowej jest Burn Energy Drink
Mecenas: Miasto Toruń
Sponsor: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Partner: Narodowe Centrum Kultury

Bilety w cenie 99 zł

Niedziela, 23. 04. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Zuzanna Sosnowska wiolonczela
Polska Orkiestra Radiowa
Antoni Wit
dyrygent

Program: Antonín DVOŘÁK – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104,  VIII Symfonia G-dur op. 88

Bilety w cenie 35 zł 

Wtorek, 25. 04. 2017, godz. 19.00
Ocaleni
Koncert i debata o wolności własnej

Organizator: Program 1 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Audiowizualny

Wykonawcy:
Anna Pietrzak, Andrzej Krzywy, Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Janusz "Yanina" Iwański, Tomasz "Budzy" Budzyński, Dariusz "Maleo" Malejonek, Lech Dyblik, Adam Krylik, Piotr Strojnowski, Piotr Nagiel, Maciej Sikorski, Adam Szewczyk, Ryszard Styła, MSW Skład
Seb Stanny Orchestra:
Ewelina Kordy
śpiew
Seb Stanny saksofony, śpiew, aranżacje , kierownictwo muzyczne
Daniel Orlikowski trąbka
Tomasz Pacanowski gitary
Miłosz Wośko fortepian, instrumenty klawiszowe
Maciej Matysiak gitara basowa
Sebastian Frankiewicz bębny
Piotr Iwicki instrumenty perkusyjne

W debacie o wolności udział wezmą: ks. dr Marek Dziewiecki, Jacek Racięcki i "Felek"

Koncert poprowadzą: Rafał Porzeziński i Paweł Sztompke

Bilety w cenie 20 zł

Środa, 26. 04. 2017, godz. 19.00
"80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski"
z okazji jubileuszu 80 urodzin Jana Pietrzaka

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Towarzystwo Egida

Wystąpią:
Jan Pietrzak
Bogusław Morka
Ryszard Makowski
Bartłomiej Kurowski
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
Grupa Świt
Kapela spod Egidy:
Jerzy Czekalla, Mariusz Dubrawski, Grzegorz Poliszak, Tomasz Bielski

Kierownictwo muzyczne Mariusz Dubrawski

Bilety w cenie 50 zł

Piątek, 28. 04. 2017, godz. 19.30
„Bach Stories”
Aleksander Dębicz & Marcin Zdunik

Spotkanie autorskie o godz. 18.30 w kawiarni w foyer  poprowadzi Beata Stylińska

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Warner Music Poland

Wykonawcy:
Marcin Zdunik wiolonczela
Aleksander Dębicz fortepian

Bilety w cenie 35 zł

Sobota, 29. 04. 2017, godz. 19.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu
Koncert 1: Mitch & Mitch with Their Incredible Combo play Jerzy Milian

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu: Jacek Hawryluk, Bartek Chaciński

Bilety w cenie 40 zł

Niedziela, 30. 04. 2017, godz. 19.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu
Koncert 2: Kwartet Jerzego Jastrzębskiego + Jazz-Band Młynarski Masecki

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu: Jacek Hawryluk, Bartek Chaciński

część 1
Wykonawcy:
Kwartet Jerzego Jastrzębskiego:

Jerzy Jastrzębski akordeon
Marcin Masecki pianino
Piotr Domagalski kontrabas
Jan Emil Młynarski perkusja

część 2
Wykonawcy:
Jazz-Band Młynarski Masecki:
Marcin Masecki
pianino, aranżer, dyrektor muzyczny
Jan Emil Młynarski śpiew, bandżola
Jerzy Rogiewicz perkusja
Piotr Wróbel tuba
Tomasz Duda saksofon
Wiesław Wysocki saksofon
Michał Fetler saksofon

Bilety w cenie 40 zł

Poniedziałek, 1. 05. 2017, godz. 19.00
SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC
NIEZAPOMNIANE BALLADY LEONARDA COHENA
w nowych przekładach  Romana Kołakowskiego

Organizator: TEATR PIOSENKI i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

scenariusz: Agata Klimczak, Roman Kołakowski
reżyseria: Roman Kołakowski
malarstwo: Katarzyna Kulpa
animacje: Piotr Marcin Stapiński
filmy: Krystian Andrzejewski
kostiumy: Agata Klimczak
kierownictwo muzyczne: Rafał Konieczny

Występują:
TEATR PIOSENKI:
Jane: Agata Klimczak
Zuzanna: Aleksandra Radwan
Muzyk: Bartłomiej Abramowicz
Gość: Grzegorz Bukowski
Poeta: Roman Kołakowski
Młody: Rafał Konieczny
Obcy: Marcin Kątny
KAGYUMA:
Julia Kulpa, Marta Mackiewicz, Agata Majewska, Kamila Salach
ORKIESTRA TEATRU PIOSENKI:
Paulina Kalińska flet
Bartłomiej Abramowicz fortepian
Robert Bielak skrzypce
Marcin Gałkowski gitara elektryczna
Michał Wąsik gitara basowa
Grzegorz Kuligowski perkusja

Bilety w cenie 50 zł 

Sobota, 6. 05. 2017, godz. 12.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowaty koncert
"Eksplozja radości"

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Leszek Wachnik
fagot
Warszaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent
gościnnie:
Kasia Stankiewicz

W programie:
Antonio VIVALDI – Koncert C-dur na fagot i orkiestrę, Wolfgang Amadeus MOZART – Rondo (cz. 3) z Koncertu na fagot i orkiestrę,  Antonio VIVALDI – „Zima” (cz. 2) z cyklu  Cztery pory roku, Georges BIZET – Habanera z opery „Carmen”, Sebastian IRADIER – Habanera „La Paloma”, Eduardo di CAPUA - O sole Mio, Johann STRAUSS – Polka „Im Fluge”

Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bilety w cenie 30 zł 

Sobota, 6. 05. 2017, godz. 19.00
31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Lora Szafran śpiew
Bogdan Hołownia fortepian
Paweł Pańta kontrabas, gitara basowa
Sebastian Frankiewicz perkusja
Robert Murakowski trąbka

Program:
Henryk WARS - Już nie zapomnisz mnie (sł. Ludwik Starski), Miłość ci wszystko wybaczy (sł. Julian Tuwim), Pierwszy znak (sł. Julian Tuwim), Władysław SZPILMAN - Do widzenia Teddy (sł. Bogusław Konrad Choiński, Jan Gałkowski), Deszcz (sł. Konstanty Ildefons Gałczyński), W małym kinie (sł. Ludwik Starski), Jerzy WASOWSKI - Droga do ciebie (sł. Jeremi Przybora), Dzień dobry Mister Blues (sł. Grzegorz Wasowski)
Henryk WARS - Śpij kochanie (sł. Ludwik Starski), Jerzy WASOWSKI - Zmierzch (sł. Jeremi Przybora), Wesoły deszczyk (sł. Jeremi Przybora)

Wstęp wolny

Poniedziałek, 8. 05. 2017, godz. 19.00
31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Joanna Freszel sopran
Jarosław Bręk baryton
Anna Kwiatkowska skrzypce
Aleksandra Kupczyk skrzypce
Joanna Opalińska fortepian
Mariusz Rutkowski fortepian

Beata Bolesławska-Lewandowska kurator koncertu

Program:
Karol SZYMANOWSKI - Słopiewnie
do słów Juliana Tuwima (1921), Zygmunt MYCIELSKI - Pieśni weselne do słów Bruno Jasieńskiego (1934), Brzezina do słów Jarosława Iwaszkiewicza na sopran i fortepian (1951), Andrzej PANUFNIK - Hommage à Chopin na głos i fortepian (1948), Roman PALESTER - Sonata na dwoje skrzypiec i fortepian (1939), Zygmunt MYCIELSKI - Fiat voluntas tua, ofertorium na dwoje skrzypiec i fortepian (1943)*, Ocalenie, 5 pieśni do sł. Czesława Miłosza na baryton i fortepian (1946-48), Napisane wczesnym rankiem do słów Czesława Miłosza na głos i fortepian (1971)*

*    prawykonanie

Wstęp wolny

Wtorek, 9. 05. 2017, godz. 19.00
31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Kwadrofonik w składzie:
Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik fortepiany
Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala perkusja

Program:
Tomasz SIKORSKI - Muzyka nasłuchiwania (wersja na dwa fortepiany, marimbę i wibrafon)*, Anna IGNATOWICZ-GLIŃSKA - ...et non est pacis na 2 fortepiany i 2 perkusje (2017)*, Aleksander KOŚCIÓW - Noumen na dwa fortepiany i dwie perkusje (2017)**, George CRUMB - Muzyka letniego wieczoru (Makrokosmos III) (1974)

*    prawykonanie
**  prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i  Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wstęp wolny

Środa, 10. 05. 2017, godz. 19.00
31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Alina Mleczko saksofon
Baltic Neopolis Orchestra
Emanuel Salvador
skrzypce, dyrygent

Program:
Paweł ŁUKASZEWSKI - Sinfonietta na orkiestrę smyczkową (2004), Jacek GRUDZIEŃ - Concerto per sassofono soprano e archi (1996), Edward SIELICKI - Secondo Concerto per archi „Hortus conclusus”  (2017)**, Hanna KULENTY - When the Morning Light starts glowing na orkiestrę smyczkową (2017)**, Paweł MYKIETYN - Sonatina für Alina (wersja na saksofon i smyczki -1994), Jerzy DERFEL - Sonata e-moll na saksofon altowy i smyczki (2009/2010)

**  prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i  Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wstęp wolny

Piątek, 12. 05. 2017, godz. 16.00
XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wstęp wolny

Piątek, 12. 05. 2017, godz. 20.00
XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Muzyka Źródeł „Gołcunecki, Stanisław Głaz i ich goście”
Uroczystość wręczenia Nagród: „Muzyka Źródeł”, „Fonogram Źródeł”, Folkowy Fonogram Roku 2016
Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku 2016

Bilety: w cenie 30 zł, karnet 75 zł

Sobota, 13. 05. 2017, godz. 16.00
XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wstęp wolny

Sobota, 13. 05. 2017, godz. 20.00
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Występ laureata Grand Prix NT 2016 - Kożuch:
Joanna Gancarczyk basy, śpiew
Maria Stępień skrzypce
Marcin Lorenc skrzypce
Kazimierz Nitkiewicz
trąbka
Jakub Korona baraban

Występ gościa specjalnego: Carla Pires (Portugalia)  z zespołem: 
Luis Guerreiro gitara portugalska
Tó Neto gitara klasyczna
Vasco Sousa kontrabas

Bilety: w cenie 30 zł

Niedziela, 14. 05. 2017, godz. 19.00
XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Laureatów

Gość specjalny: Chemirani Trio  (Iran)

Bilety: w cenie 30 zł  

Poniedziałek, 15. 05. 2017, godz. 19.30 - KONCERT ODWOŁANY
radi/O/pera
Wolfgang Amadeus Mozart - La Finta Semplice / Rzekoma naiwna KV 51

opera buffa w trzech aktach w oryginalnej włoskiej wersji językowej- wykonanie koncertowe

Libretto: Carlo Goldoni, Marco Coltellini

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Rosina: Olga Pasiecznik sopran
Don Cassandro: Piotr Lempa baryton
Don Polidoro: Leszek Świdziński tenor
Giacinta: Aneta Łukaszewicz mezzosopran
Ninetta: Marta Boberska sopran
Fracasso: Sylwester Smulczyński tenor
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Violetta Łabanow
klawesyn
Benjamin Bayl dyrygent

Bilety w cenie: normalne - 60 zł, ulgowe - 40 zł, studenckie - 30 zł

Wtorek, 16. 05. 2017, godz. 19.00
W HOŁDZIE WIELKIM KRÓLOM TAJLANDII
Koncert Nat Yontararaka poświęcony pamięci Króla Ramy IX
oraz w 110 rocznicę Wielkiej Europejskiej Podroży Króla Ramy V

Organizatorzy: Ambasada Tajlandii i Agencja Muzyczna Polskiego Radia we współpracy z Agencją Koncertową „PianoArt”

Wykonawcy:
NAT YONTARARAK fortepian
Tancerze klasycznego tańca tajskiego z Payap Christian University, Chiang Mai w Tajlandii

Program:  Nat Yontararak - Sine Qua Non, Rama IX (Król Tajlandii ) - Love in Spring, Somewhere Somehow, Oh I Say w opracowaniu Nat Yontararaka na fortepian solo, Nat Yontararak - sonata fortepianowa nr 3 Siam Sonata
Bilety:  w cenie 35 zł

Czwartek, 18. 05. 2017, godz. 19.00
Jurij Szyszkin & Harmonium Duo
Rosyjska dusza…

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jurij Szyszkin akordeon
Harmonium Duo:
Hubert Giziewski
akordeon
Iwo Jedynecki akordeon

Program:
Harmonium Duo: Aleksandr BORODIN - Tańce Połowieckie z opery „Kniaź Igor”, Modest MUSORGSKI - Noc na łysej górze
Jurij Szyszkin: Siergiej RACHMANINOW - Nie śpiewaj najpiękniejsza op. 4 nr 4, Nikołaj RIMSKI-KORSAKOW - Bitwa nad Kierżeńcem, Młody książę i księżniczka (cz. 3) z Szeherezady, Piotr CZAJKOWSKI - Taniec małych łabędzi z baletu „Jezioro łabędzie” (opr. Xu Dawei), Wiktor WŁASOW - Pieśń wiosenna
Jurij Szyszkin & Harmonium Duo: Dmitrij SZOSTAKOWICZ – Concertino a-moll op. 94

Bilety w cenie 40 zł

Piątek, 19. 05. 2017, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
Łukasz Górewicz Special Project

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Łukasz Górewicz skrzypce
Mikolaj Gruszecki fortepian
Martin Buhl  kontrabas
Kuba Gudz perkusja

Bilety w cenie 30 zł 

Sobota, 20. 05. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Szymanowski, Strauss, Rimski-Korsakow

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Katarzyna Oleś-Blacha sopran
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tomasz Tokarczyk
dyrygent

Program:
Karol SZYMANOWSKI – Pieśni księżniczki z baśni op. 31, Richard STRAUSS – 6 Pieśni op. 68 („Brentano Lieder”), Nikolai RIMSKI-KORSAKOW – Szeherezada op. 35

Bilety w cenie:  normalny 35 zł, ulgowe dla:
a)    uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia – 30 zł;
b)    szkół, uczelni wyższych, ośrodków wychowawczych, domów opieki społecznej, stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń emerytów i rencistów przy zakupie biletów grupowych powyżej 15 osób – 25 zł;
c)    uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii – 20 zł

Niedziela, 21. 05. 2017, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską”
Hej, od Krakowa jadę

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 21. 05. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Agata Igras flet
Sebastian Aleksandrowicz obój
Adrian Janda klarnet
Artur Kasperek fagot
Malwina Lipiec harfa
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

W programie:
Jean FRANÇAIX – Koncert poczwórny na flet, obój, klarnet, fagot i orkiestrę, Paul HINDEMITH – Koncert na flet, obój, klarnet, fagot, harfę i orkiestrę, Wolfgang Amadeus MOZART – Symfonia "Praska" D-dur nr 38 KV 504, Krzysztof PENDERECKI – Trzy utwory w dawnym stylu (suita z filmu Rękopis znaleziony w Saragossie)

Bilety w cenie 35 zł

Wtorek, 23. 05. 2017, godz. 19.00
„Pieśni Sergiusza Rachmaninowa”

Organizatorzy: Radio dla Ciebie przy współpracy z Ministerstwem Kultury Luksemburga oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Alexander Anisimov  bas
Beata Szałwińska fortepian

Bilety w cenie 60 zł

Czwartek, 25. 05. 2017, godz. 19.00
Koncert z okazji Dnia Matki
Matki Niepokornych

Organizator: Fundacja „Rodzice Szkole”

Scenariusz i reżyseria: Wojciech Trzciński

Wykonawcy:
Krystyna Prońko, Katarzyna Wilk, Maciej Miecznikowski, Piotr Machalica, chór i soliści zespołu TGD pod dyr. Piotra Nazaruka

Bilety w cenie 90 zł, wejściówki w cenie 40 zł dostępne będą na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Piątek, 26. 05. 2017, godz. 17.00
Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej

Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

Wykonawcy:
Soliści:
Alexander Marev tenor
Ihor Maryshkin baryton
Daniel Mieczkowski flet
Alicja Matuszczyk obój
Wojciech Trefon harfa
Karolina Wróbel klawesyn
Joanna Goranko fortepian
Grzegorz Chwaliński perkusja

Zespoły:
Capała &Rostek Piano Duo:
Jakub Capała, Marcin Rostek


Baroque chaber:
Marta Gawlas flet traverso
Lena Mucha skrzypce
Paulina Gibas wiolonczela
Joanna Morawska klawesyn         

PSJ Trio:
Michał Skwierczyński
gitara
Piotr Iwański
fortepian
Jan Wierzbicki
kontrabas
gościnnie: Radosław Mysłek kontrabas     

oraz:
Robert Skiera
fortepian
Katarzyna Rzeszutek
fortepian
Hanna Sosińska-Kraski
fortepian
Małgorzata Pieniążek
fortepian

Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk

W programie:
Michel CORRETTE - Première Suite z Premier Livre de Pièces pour le Clavecin op. 12, Johann Joachim QUANTZ - Sonata D-dur QV 2:14, Wolfgang Amadeus MOZART - Recytatyw i Aria Hrabiego: Hai gia vinta la causa - Vedro mentr’io sospiro z III aktu opery Wesele Figara oraz Allegro aperto (cz. 1) z Koncertu obojowego C-dur KV 314, Ferenc LISZT - Parafraza koncertowa z opery Rigoletto Giuseppe Verdiego S. 434, Piotr CZAJKOWSKI - Aria Oniegina z opery Eugeniusz Oniegin, Edouard LALO - Aria Mylio: Vainement ma bien aimee z opery Le roi d’Ys, Rodolfo FALVO - Pieśń Dicitencello vuie, Witold LUTOSŁAWSKI - Wariacje na temat Paganiniego, Wilhelm POPP - Rigoletto Fantasie op. 335 na flet i fortepian, Javier ALVAREZ - Temazcal, Bartosz KOWALSKI - Arpitiuda, Michał SKWIERCZYŃSKI - Goodbye, Piętka

Bezpłatne bilety wstępu do odbioru w kasie Studia na godzinę przed koncertem
Rezerwacja:  sekretariat@cea.art.pl   22 42 10 621

Niedziela, 28. 05. 2017, godz. 12.00
Koncert dla dzieci
Zespół Pinakoteka - bajka muzyczna "Rapujące cyfry"

Wykonawcy:
Zespół Pinakoteka:
Monika Szulińska instrumenty perkusyjne
Joanna Jasińska fortepian
Tadeusz Melon skrzypce
Jacek Szuliński kontrabas
oraz
Grupy dziecięce z Artystycznego Domu Animacji (filia DK Włochy), Okęckiej Sali Widowskowej i Domu Kultury Włochy

Scenariusz i reżyseria: Kamil Jaros
Muzyka: Joanna Jasińska
Teksty: Jan Brzechwa, Monika Oliszewska, Marzena Kowalska, Agnieszka Frączek
Scenografia: Paweł Czajkowski

Przygotowanie muzyczne: Alina Małachowska, Edyta Kiesewtter, Kamil Jaros
Przygotowanie taneczne: Agnieszka Grzesik, Magdalena Kowalczyk, Elżbieta Kabała

Projekt współfinansowany przez Fundusz Animacji Kultury

 Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 28. 05. 2017, godz. 17.00
Koncert dla dzieci
"Piosenki z filmów"

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Anna Jurksztowicz śpiew
Polska Orkiestra Radiowa
Krzesimir Dębski
dyrygent

W programie:
Krzesimir DĘBSKI, Carly SIMON – muzyka filmowa

Bilety ulgowe w cenie 15 zł dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz normalne w cenie 35 zł 

Wtorek, 30. 05. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 1

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Katarzyna Budnik altówka
Agata Zubel sopran
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Monika Wolińska
dyrygent

Program: Felix MENDELSSOHN – Hebrydy op. 26, Benjamin BRITTEN – Lachrymae (1976), Eugeniusz MORAWSKI-DĄBROWA – Don Quichotte (1909), Witold LUTOSŁAWSKI – Interludium (1989, 1990), Postludium I (1958-1960), Olivier MESSIAEN – Poemes pour Mi (1937)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł

Środa, 31. 05. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 2: KONCERT MŁODYCH

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy: 
Weronika Rabek mezzosopran
Małgorzata Oller wiolonczela
Katarzyna Stasiewicz wiolonczela
Krystyna Wiśniewska wiolonczela
Małgorzata Latoszek wiolonczela
Jagoda Stanicka fortepian
Sulamita Ślubowska skrzypce
Bernadetta Wieczerzyńska wiolonczela
Aleksander Opolski fortepian
Agnieszka Kozło fortepian
Paweł Sommer fortepian

Program: Samuel BARBER - Hermit Songs op. 29, Igor STRAWIŃSKI – Koszaczi kołybielnyje (1916), Witold LUTOSŁAWSKI - Wariacja Sacherowska (1975), Luigi BOCCHERINI - Sonata G-dur (G 15), Fryderyk CHOPIN - Largo z Sonaty g-moll op. 65, Witold LUTOSŁAWSKI - Grave (1981)
------------------------
Andrzej PANUFNIK - Trio op. 1, Domenico SCARLATTI - Sonata E-dur K 380 (L 23), Fryderyk CHOPIN - Etiuda gis-moll op. 25 nr 6, Claude DEBUSSY - Passepied z Suite bergamasque (1890-1905), Fryderyk CHOPIN - Berceuse Des-dur op. 57, Nikołaj RIMSKI-KORSAKOW - Lot trzmiela z opery “Bajka o carze Sałtanie” (1900) w transkrypcji Siergieja Rachmaninowa (1929), Felix MENDELSSOHN - Rondo capriccioso E-dur op. 14

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł

Sobota, 3. 06. 2017, godz. 12.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowaty koncert
"Piegi na wakacjach"

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Piotr Iwicki kotły, śpiew
Warszaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent

Goście specjalni:
Zespół Dagadana
Paweł Gusnar
saksofony

W programie:
George GERSHWIN – Summertime z opery Porgy and Bess (oprac. Ryszard Borowski, Paweł Gusnar), Wolfgang Amadeus MOZART – Serenata Notturna KV 239, Fryderyk CHOPIN – Etiuda Ges-dur op. 25 nr 9 (oprac Krzysztof Herdzin), Jarosław KUKULSKI – Tyle słońca w całym mieście (sł. Janusz Kondratowicz)

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 3. 06. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Debussy / Brahms / de Falla

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Piotr Nowak fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Piotr Wajrak
dyrygent

W programie:
Claude DEBUSSY – Popołudnie fauna, Johannes BRAHMS – II Koncert fortepianowy B-dur op. 83, Manuel de FALLA – Trójkątny kapelusz (Suity nr 1 i 2)

Bilety w cenie:  normalny 35 zł, ulgowe dla:
a)    uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia – 30 zł;
b)    szkół, uczelni wyższych, ośrodków wychowawczych, domów opieki społecznej, stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń emerytów i rencistów przy zakupie biletów grupowych powyżej 15 osób – 25 zł;
c)    uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii – 20 zł.  

Niedziela, 4. 06. 2017, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską”
Wakacje z piosenką

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Projekt powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Bilety w cenie 20 zł  

Niedziela, 4. 06. 2017, godz. 19.00

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS

Wykonawcy:
Karolina Jaroszewska wiolonczela
Wiesław Prządka bandoneon i akordeon
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS
Anna Duczmal-Mróz dyrygent

Program: Edward ELGAR - Introdukcja i Allegro op. 47, Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85 (oprac. Agnieszka Duczmal), Astor PIAZZOLLA - Suita Troileana (oprac. Bernard Chmielarz), Milonga del Angel (oprac. Wiesław Prządka), Ave Maria (oprac. Mateusz Wysłucha), Michelangelo (oprac. Wiesław Prządka), Libertango (oprac. Bohdan Jarmołowicz), Milonga (oprac. Bohdan Jarmołowicz), Richard GALLIANO - Tango pour Cloud (oprac. Wiesław Prządka)

 Bilety w cenie 30 zł

Poniedziałek, 5. 06. 2017, godz. 19.00
Koncert Adama Palmy promujący jego nową płytę  - PALM - ISTRY

Organizator:  Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawca:
Adam Palma gitara

Bilety w cenie 30 zł 

Wtorek, 6. 06. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 3

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Urszula Kryger mezzosopran
Tomasz Krzysica tenor
Łukasz Konieczny bas
Kwartet Camerata
Ramiro Sanjines
fortepian
Artur Kasperek fagot

Program:
Glenn GOULD - Pięć krótkich utworów (1950), Dwa utwory (1951-52), Kwartet smyczkowy op. 1 (1953-55), Sonata na fagot i fortepian (1950), Lieberson Madrigal (1964), So You Want to Write a Fugue (1963)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł

Piątek, 9. 06. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel. 22 645 50 18

Piątek, 9. 06. 2017, godz. 19.00
Koncert Warsaw Tango Group  promujący nową płytę - Warszawskie Tango Elektryczne

Organizator:  Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Katarzyna Dąbrowska śpiew
Klaudiusz Baran bandoneon
Urszula Borkowska fortepian, instrumenty programowane
Marcin Świderski saksofony, ewi
Marcin Słomiński perkusja
Michał Przybyła gitara basowa

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 11. 06. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program: George GERSHWIN - Uwertura do musicalu Of Thee I Sing, Henryk WARS - I Symfonia, Dmitrij SZOSTAKOWICZ - Suita na orkiestrę estradową nr 1

Bilety w cenie 35 zł

Wtorek, 13. 06. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 4

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Maciej Grzybowski fortepian
Maciej Piszek fortepian

Program:
Olvier MESSIAEN - Visions de l’Amen (1943), Wolfgang Amadeus MOZART - Sonata fortepianowa D-dur KV 448, György LIGETI - Monument. Selbstportrait. Bewegung (1976)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł

Środa, 14. 06. 2017, godz. 19.00 - koncert odwołany z powodu choroby artysty
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 5

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawca:
Ramiro Sanjines fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - X Sonata fortepianowa C-dur KV 330, XIV Sonata fortepianowa c-moll KV 457, Olivier MESSIAEN - Vingt regards sur l’enfant-Jésus: Regard de la Vierge (1944), Claude DEBUSSY - 2 Preludia z tomu I (1909, 1910): nr 1 ... Danseuses de Delphes i nr 5 ... Les collines d’Anacapri oraz 3 Preludia z tomu II (1912, 1913): nr 3 ... La Puerta del Vino, nr 7 ... La terrasse des audiences du clair de lune i nr 8 ... Ondine, Maurice RAVEL - Valses nobles et sentimentales (1911)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł

Czwartek, 15. 06. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 6

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Bartosz Bednarczyk fortepian
Julian Paprocki klarnet
Anna Staśkiewicz skrzypce
Andrzej Bauer wiolonczela

Program:
Olivier MESSIAEN - Quatuor pour la fin du temps (1940-41)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł 

Piątek, 16. 06. 2017, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
EABS - Repetitions

Organizator: Findacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół EABS:
Marek Pędziwiatr
instrumenty klawiszowe,  śpiew
Wojtek Orszewski gitara elektryczna
Paweł Stachowiak gitara basowa, moog
Marcin Rak perkusja
Piotr Skorupski gramofony
Olaf Węgier saksofon
Jakub Kurek trąbka

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 18. 06. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Eötvös / Mozart / Strauss

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Krzysztof Grzybowski klarnet basetowy
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Bassem Samir Akiki dyrygent

Program:
Peter EÖTVÖS - Dialog mit Mozart, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert klarnetowy A-dur KV 622, Richard STRAUSS – Symfonia f-moll  op. 12

Bilety  w cenie:  normalny 35 zł, ulgowe dla:
a)    uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia – 30 zł;
b)    szkół, uczelni wyższych, ośrodków wychowawczych, domów opieki społecznej, stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń emerytów i rencistów przy zakupie biletów grupowych powyżej 15 osób – 25 zł;
c)    uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii – 20 zł

Poniedziałek, 19. 06. 2017, godz. 19.00
Prognoza na jutro - Danuta Rinn znana i nieznana

Organizator: Fundacja Apetyt na Kulturę i Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Związek Artystów Wykonawców STOART

Wykonawcy:
Danuta Błażejczyk śpiew
Jacek Borkowski śpiew
Marcin Bronikowski baryton
oraz
Artur Grudziński Band:
Artur Grudziński
instrumenty klawiszowe
Konrad Kubicki kontrabas, gitara basowa
Artur Gierczak gitara
Andrzej Błażejczyk perkusja
Darek Plichta puzon
Przemek Kostrzewa trąbka
Janusz Brych saksofon
Anna Piniuta I skrzypce
Helena Szurka II skrzypce
Marta Lutrzykowska altówka
Michał Litwa wiolonczela
oraz trio wokalne:
Karolina Błażejczyk, Aneta Emilia Figiel, Ludmiła Małecka

W programie: Piosenki z repertuaru Danuty Rinn

Bilety: w cenie 30 zł

Wtorek, 20. 06. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
Koncert 7  Projekt “Transfuzja”

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Adam Bałdych, Andrzej Bauer, Cezary Konrad, Cezary Duchnowski

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł

Środa, 21. 06. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 8

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Radosław Kurek fortepian
Grażyna Zbijowska flet
Arkadiusz Krupa obój
Krzysztof Zbijowski klarnet
Igor Szeligowski waltornia
Artur Kasperek fagot

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Kwintet Es-dur op. 16, Włodzimierz KOTOŃSKI - Motu proprio na fagot i fortepian (1992), Olivier MESSIAEN - Le merle noir na flet i fortepian (1952), Robert SCHUMANN - Trzy Romanse op. 94 na obój i fortepian, Claude DEBUSSY - Rapsodia na klarnet i fortepian (1890, 1910), Francis POULENC - Sekstet (1932-1939)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł

Czwartek, 22. 06. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 9

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Lilianna Zalesińska mezzosopran
Maciej Grzybowski fortepian

Program:
Franz SCHUBERT - Die Götter Griechenlands D 677 (sł. Friedrich von Schiller), An den Mond op. 57 nr 3 (sł. Ludwig Christoph Heinrich Hölty), An Sylvia op. 106 nr 4 (sł. William Szekspir; tłumaczenie: Eduard von Bauernfeld), Rastlose Liebe op. 5 nr 1 (sł. Johann Wolfgang von Goethe), Im Frühling D 882 (sł. Ernst Schulze), Ferenc LISZT - Im Rhein, im schönen Strome (1855; sł. Heinrich Heine), Es muβ ein Wunderbares sein (1852; sł. Oskar von Redwitz), Der du von dem Himmel bist (1849; sł. Johann Wolfgang von Goethe), Vergiftet sind meine Lieder (1860; sł. Heinrich Heine), Die Lorelei (1854-56; sł. Heinrich Heine), Béla BARTÓK - Nyolc magyar népdal / Osiem węgierskich pieśni ludowych Sz. 64, BB 47, Piotr CZAJKOWSKI - Kaby znała ja... op. 47 nr 1 (sł. Aleksiej Tołstoj), Siergiej  RACHMANINOW - My otdochniom op. 26 nr 3 (sł. Anton Czechow), Wsio otniał u mienia op. 26 nr 2 (sł. Fiodor Tiutczew), Noc pieczalna op. 26 nr 12 (sł. Iwan Bunin), Gustav  MAHLER - Rückert-Lieder (1901-02; sł. Friedrich Rückert)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bilety w cenie 20 zł

Piątek, 23. 06. 2017, godz. 19.00
27. FESTIWAL MOZARTOWSKI W WARSZAWIE

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Anna Mikołajczyk sopran
Elżbieta Wróblewska mezzosopran
Aleksander Kunach tenor
Artur Janda
bas
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Krzysztof Kusiel-Moroz
przygotowanie zespołu wokalnego
Krzysztof Marosek
organy
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Benjamin Bayl
dyrygent 

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Requiem d-moll KV 626

Bilety w cenie: 80 zł normalny, 50 zł ulgowy, 30 zł studencki

Sobota, 24. 06. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Brahms / Grieg / Reinecke

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Marianna Żołnacz  flet
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Mirosław Jacek Błaszczyk 
dyrygent

Program:
Johannes BRAHMS – Uwertura tragiczna op. 81, Carl REINECKE – Koncert fletowy D-dur op. 283, Edvard GRIEG – Peer Gynt – I suita op. 46, Peer Gynt – II suita op. 55

Bilety  w cenie:  normalny 35 zł, ulgowe dla:
a)    uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia – 30 zł;
b)   szkół, uczelni wyższych, ośrodków wychowawczych, domów opieki społecznej, stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń emerytów i rencistów przy zakupie biletów grupowych powyżej 15 osób – 25 zł;
c)    uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii – 20 zł

Wtorek, 27. 06. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 10

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Joanna Wicherek fortepian
Karol Marianowski wiolonczela
Piotr Ptak klarnet
Tomasz Światczyński puzon
Dobrosława Siudmak skrzypce

Program: Fryderyk CHOPIN - Preludium cis-moll op. 45, Jacek GRUDZIEŃ - Wiatr od morza (1994), Pavana (1994), Włodzimierz KOTOŃSKI - Ptaki (1988), Jacek GRUDZIEŃ -
Interludium (1986), Nonstrom (1996), Piosenka (2005), Postludium (1998), Ad Naan (2002)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł

Środa, 28. 06. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 11

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Dorota Anderszewska skrzypce
AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Richard STRAUSS - Metamorfozy (1945), Witold LUTOSŁAWSKI - Partita (1988), Arnold SCHÖNBERG - Verklärte Nacht op. 4, Wolfgang Amadeus MOZART - Adagio i Fuga c-moll KV 546

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów.

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł 

Sobota, 8. 07. 2017, godz. 19.00
XXIV MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
Koncert inauguracyjny
Georg Philipp Telemann – Uwertury i koncerty na różne instrumenty

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Soliści i Orkiestra XXIV MLAMD

Soliści: Simon Standage, Agata Sapiecha, Frank de Bruine, Agnieszka Mazur, Małgorzata Wojciechowska, Daniël Brüggen, Tomasz Pokrzywiński, Tomasz Ślusarczyk, Ostap Popowych, Michał Tyrański, Maarten van der Valk

Bilety w cenie 35 zł

Niedziela, 9. 07. 2017, godz. 19.30
27. FESTIWAL MOZARTOWSKI W WARSZAWIE

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Zbigniew Pilch
skrzypce, dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Uwertura i 3 kontredanse KV106, Musikalisches Spass KV 522, Posthorn-Serenade KV 320

Bilety w cenie: 50 zł normalny, 30 zł ulgowy i studencki 

Chopin_i_jego...2017.png

13. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA
PRZED WIELKIM JUBILEUSZEM
OD BACHA DO CHOPINA

Dyrektor Artystyczny
STANISŁAW LESZCZYŃSKI

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Bilety na koncerty w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w cenie: I strefa: 40/20 zł. II strefa: 20/10 zł dostępne na stronie bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 1, Warszawa, czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11.00–19.00). Kasy akceptują karty kredytowe.

Informacje na temat biletów można uzyskać pod adresem: bilety.festiwal@nifc.pl oraz nr tel. (+48 22) 44 16 251/252

więcej informacji na stronie www.chopin.nifc.pl/festival

Niedziela, 13. 08. 2017, godz. 17.00
Koncert kameralny

Wykonawcy:
Paweł Wakarecy* fortepian
Jakub Jakowicz*,**,*** skrzypce
Anna Maria Staśkiewicz**,*** skrzypce
Piotr Szumieł*,**,*** altówka
Artur Rozmysłowicz*** altówka
Andrzej Bauer**,*** wiolonczela
Marcin Zdunik*,**,*** wiolonczela
Sławomir Rozlach kontrabas

Program:
Władysław: ŻELEŃSKI - Kwartet fortepianowy c-moll op. 61*, Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI - Sekstet smyczkowy Es-dur op. 39**, Richard STRAUSS - Sekstet z opery „Capriccio”***

Poniedziałek,  14. 08. 2017, godz. 20.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Vadym Kholodenko fortepiam

Program:
Maurice RAVEL - Sonatine, Le tombeau de Couperin, Fryderyk CHOPIN - Nokturny op. 37, Aleksandr SKRIABIN - 5 Preludiów op. 16, 8 Etiud op. 42, Sonata fortepianowa nr 5 op. 53

Środa,  16. 08. 2017, godz. 17.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Philippe Giusiano fortepian historyczny i fortepian współczesny

Program:
Fryderyk CHOPIN - Preludium cis-moll op. 45, Fantazja-Impromptu cis-moll op. 66,     Barkarola Fis-dur op. 60, Polonez Ges-dur WN 35, Polonez b-moll WN 10, Wariacje B-dur op. 2 na temat „Là ci darem la mano” z opery „Don Juan” W. A. Mozarta, Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI - Introdukcja, Temat i Wariacje B-dur op. 22, 3 Nokturny op. 21,                      Ricordanza G-dur op. 49, Fantazja A-dur op. 59 na tematy z opery „Don Giovanni” W. A. Mozarta

Niedziela, 20. 08. 2017, godz. 17.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Alexei Lubimov fortepian historyczny
Olga Pashchenko fortepian historyczny
Collegium 1704
Václav Luks
dyrygent

Program: J
Józef ELSNER - Uwertura do opery „Andromeda”, Jan Ladislav DUSÍK - Koncert na dwa fortepiany op. 63 / Symfonia koncertująca na 2 fortepiany i orkiestrę, Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia C-dur „Jowiszowa” KV 551

Czwartek, 24. 08. 2017, godz. 17.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy
Alexander Melnikov* fortepian historyczny
Alexey Zuev** fortepian historyczny
Orkiestra XVIII Wieku
Kenneth Montgomery
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEn - V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73*, Robert SCHUMANN - Koncert fortepianowy a-moll op. 54**

Sobota, 26. 08. 2017, godz. 17.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Howard Shelley fortepian historyczny
Eric Hoeprich klarnet
Teunis van der Zwart waltornia
David Staff trąbka
Orkiestra XVIII Wieku

Program:
Joseph HAYDN - Koncert na trąbkę Es-dur Hob.VIIe:1, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert na róg Es-dur, Karol KURPIŃSKI - Koncert klarnetowy B-dur, Józef Władysław KROGULSKI - Koncert fortepianowy E-dur

Piątek, 8. 09. 2017, godz. 18.00
Jubileusz 45-lecia pracy artystyczno - pedagogicznej prof. zw. dr hab.
Elli Susmanek

Organizatorzy: Marta Schwaizer oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Honorowy Patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Polskie Radio, Instytut Muzyki i Tańca, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków oraz Pani Elżbieta Penderecka jako członek komitetu honorowego Jubileuszu.

Honorowy Komitet: prof. zw. dr hab. Klaudiusz Baran, Maestra Teresa Żylis-Gara, Pani Elżbieta Penderecka, Pani Małgorzata Walewska, prof. zw. dr hab. Jerzy Knetig, prof. Ryszard Karczykowski, prof. dr hab. Anna Jastrzębska-Quinn, Pan Adam Kruszewski, prof. zw. dr hab. Katarzyna Jankowska.

W programie: Mieczysław KARŁOWICZ, Stanisław MONIUSZKO, Szymon LAKS, Maurice RAVEL, Manuel de FALLA, Astor PIAZZOLLA i in.

Wykonawcy:
Anna Radziejewska
mezzosopran
Adam Kruszewski baryton
Marta Schwaizer sopran
Jakub Jakowicz skrzypce
Tomasz Strahl wiolonczela
Agata Muras fortepian
Jakub Muras saksofon

Prowadzenie koncertu: Ryszard Rembiszewski

Wstęp wolny

Niedziela, 10. 09. 2017, godz. 18.00
Inauguracja Sezonu Koncertowego 2017/2018 Polskiej Orkiestry Radiowej
Karol KURPIŃSKI - Szarlatan czyli wskrzeszanie umarłych
opera komiczna w 2 aktach - wykonanie koncertowe

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa i Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Wykonawcy:
Julia, córka burmistrza: Anna Wolfinger sopran 
Konsyliarzowa Zolimani: Anna Lubańska mezzosopran
Fantuzjusz, aptekarz, narzeczony Julii: Tomasz Rak baryton
Alinat, czarnoksiężnik wskrzeszający umarłych: Łukasz Załęski tenor
Drużbant, burmistrz: Robert  Gierlach bas-baryton
Karmelek, sługa Alinata: Bartłomiej Misiuda baryton
Fabelhanc, sekretarz burmistrza: Witold Żołądkiewicz baryton
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent, kierownictwo artystyczne

Przygotowanie wokalistów: Anna Marchwińska
Adaptacja i reżyseria tekstów mówionych: Janusz Kukuła

Bilety w cenie:  35 zł – normalny, 25 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)                        wejściówki  w cenie 20 zł dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Środa, 20. 09. 2017, godz. 19.30
60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
ORKIESTRA MUZYKI NOWEJ / Chór VRC / Bywalec
Baird / Hendrich / Kwieciński / van der Aa / Saunders

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Joanna Freszel sopran
Michele Marelli klarnet
Ashot Sarkissjan skrzypce
ORKIESTRA MUZYKI NOWEJ
Chór VRC
Joanna Maluga
przygotowanie chóru
Zespół instrumentalny:
Rafał Kozyra, Jarema Jarosiński, Tamara Kurkiewicz, Krzysztof Niezgoda, Wojciech Herzyk, Adam Bonk perkusja
Dorota Adamczak fortepian
Szymon Bywalec dyrygent

Program:
Tadeusz BAIRD - Etiuda, Paweł HENDRICH - Hordiaver, Andrzej KWIECIŃSKI - super [P|PE(s)] **, Michel van der AA - Hysteresis, Rebecca SAUNDERS - Skin *

** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce

Bilety w cenie - 40 zł, wejściówka - 15 zł dostępne na stronie www.biletomat.pl

Czwartek, 21. 09. 2017, godz. 17.30
60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
Impreza towarzysząca
MUZYCZKI

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu rezydencji artystycznych  i Program 2 Polskiego Radia i Fundacja 4.99

MUZYCZKI (improwizacje na tematy Henryka Mikołaja Góreckiego)
• Recitativa i ariosa „Lerchenmusik” op. 53 
• Muzyczka IV „Koncert puzonowy” op. 28 

Wykonawcy:
Evan Ziporyn klarnet, kierownictwo artystyczne
Adrien Lambinet puzon
Kamil Szuszkiewicz trąbka
Mikołaj Pałosz wiolonczela
Kuba Sokołowski fortepian

Bilety w cenie 20 zł 

Piątek, 22. 09. 2017, godz. 19.30
60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC / Bohn
Kolomiiets / Djordjević / Wielecki / Bedrossian / Yun

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Tadeusz Wielecki kontrabas
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC
Rüdiger Bohn
dyrygent

Program:
Maxim KOLOMIIETS - ... soft glass ... ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni) , Milica DJORDJEVIĆ - Rdja *, Tadeusz WIELECKI - Przędzie się nić… IV, Frank BEDROSSIAN - Charleston *, Isang YUN - Pièce concertante

** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce

Bilety w cenie - 40 zł, wejściówka - 15 zł dostępne na stronie www.biletomat.pl

Sobota, 23. 09. 2017, godz. 12.00
Piegi w szkole
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowaty koncert

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Tytus Wojnowicz obój
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki dyrygent
oraz
zespół Korniki

Program:  Ennio MORRICONE - Gabriel’s oboe z filmu „Misja”, Alessandro MARCELLO - Koncert d-moll na obój i smyczki - cz. I i III, Wolfgang Amadeus MOZART - Divertimento B-dur KV 137 - cz. II i III, Johann STRAUSS (syn) - Annen-Polka op. 117

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 24. 09. 2017, godz. 11.00
Pioseneczki na radości i smuteczki

Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Wykonawca: Chór Dziecięcy Agaty Steczkowskiej

Prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Bilety w cenie 20 zł

Wtorek, 26. 09. 2017, godz. 19.00
PIOSENKA TO FORMA MAGICZNA WG WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO

Organizatorzy: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury oraz Agencja Artystyczna Acoustic

Reżyseria: Magdalena Smalara
Kierownictwo muzyczne: Aldona Krasucka

Wystąpią: Hanna Śleszyńska, Magdalena Smalara, Anna Sroka-Hryń, Jacek Bończyk, Arkadiusz Brykalski, Jakub Gąsowski
oraz
Zespół muzyczny w składzie:
Aldona Krasucka fortepian
Wiesław Wysocki saksofon
Wojciech Gumiński bas
Szymon Linette perkusja

Gospodarz programu: Michał Ogórek

W programie 21 piosenek Wojciecha Młynarskiego, m.in.: „Strasznie lubię cię  piosenko”,  „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre”, „Po co babcię denerwować”,  „Układanka”,  „Absolutnie”, „Truskawki w Milanówku”, „Ballada Skandynawska”, „Konie”, „Nie wycofuj się inteligencjo”, „Nie ma jak u mamy”.

Bilety dostępne w kasie Bielańskiej Sceny Kameralnej oraz w systemie Bilety24.pl; eBilet.pl i eWejściówki.pl

Niedziela, 1. 10. 2017, godz. 18.00
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017
Róbmy swoje

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia, Fundacja Muzyki Filmowej i Jazzowej

Wykonawcy:
Artur Lesicki gitara
Marek Napiórkowski gitara
Piotr Latoszyński fortepian
Leszek „Hefi” Wiśniowski flet basowy
Krzysztof Herdzin fortepian 
Dominik Bukowski wibrafon
Michał Barański kontrabas
Paweł Dobrowolski perkusja 
Sebastian Frankiewicz perkusja 
Polska Orkiestra Radiowa
Krzysztof Herdzin
dyrygent
Maciej Koczur dyrygent

Agata Kwiecińska, Marcin Majchrowski prowadzenie koncertu

W programie: Krzysztof HERDZIN – Suita piosenek Wojciecha Młynarskiego Róbmy swoje, Bogusław SCHAEFFER - Course „J” na zespół jazzowy i filharmoniczny, Krzysztof KOMEDA - Prawo i pięść, Marek NAPIÓRKOWSKI – Celuloid, Wojciech KILAR – Śmierć i Dziewczyna, Krzysztof HERDZIN – Suita na tematy polskie (wybór), Zygmunt KONIECZNY – Koncert fortepianowy (prawykonanie)

Bilety w cenie 30 zł 

Wtorek, 3. 10. 2017, godz. 19.00
Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem

Organizatorzy: Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, Warszawska Opera Kameralna i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy: Łucja Szablewska-Borzykowska sopran
Ewelina Rzezińska mezzosopran
Andrzej Marusiak tenor
Krzysztof Chalimoniuk bas
The London Chorus
Chór Warszawski
Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej
Ronald Corp dyrygent
Paweł Kos-Nowicki dyrygent

Program:Wolfgang Amadeus MOZART - Requiem d-moll KV 626; Georg Friedrich HÄNDEL - Zadok the Priest D-dur  HWV 258, The King Shall Rejoice HWV 260

Bilety w cenie 40 zł (rzędy 1-8) i 30 zł (9-16)

Piątek, 6. 10. 2017, godz. 19.00
Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Anny Treter

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy: Anna Treter, Jan Hnatowicz, Wojciech Bobrowski, Tomasz HernikArtur Malik, Adam Niedzielin oraz Revolt Quartet i Kapela z Przytupem z Żywca

Gospodarz programu: Andrzej Poniedzielski

W programie utwory z czterech autorskich płyt Anny Treter, piosenki z repertuaru jej macierzystego zespołu ,,Pod Budą”,   jak i premierowe wykonania piosenek z najnowszego wydawnictwa „To ja”.  Obok nastrojowych, poetyckich ballad, pojawią się kompozycje rytmiczne i żywiołowe.

Bilety w cenie 30 zł 

Piątek, 13. 10. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Pani Agnieszka Wachnik tel. 22 645 51 12 (g.10-12) – wyłącznie telefonicznie

Sobota, 14. 10. 2017, godz. 19.00
Koncert  symfoniczny

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Marta Klimasara marimba
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Szymon Bywalec
dyrygent

Program:
Zygmunt KRAUZE - Utwór na orkiestrę nr 1, Marta PTASZYŃSKA - Koncert na marimbę i orkiestrę, Robert SCHUMANN - IV Symfonia d-moll op. 120

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 15. 10. 2017, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
"Piosenka nie zna granic"

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i
Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Bilety w cenie 20 zł  

Niedziela, 15. 10. 2017, godz. 18.00
Koncert symfoniczny
Mozart, Czyż, Mykietyn

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Wykonawcy: 
Agata Kielar-Długosz flet
Łukasz Długosz  flet
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Henryk CZYŻ - Divertimento B-dur "Meine kleine Haydn Musik"; Paweł MYKIETYN - Koncert podwójny na dwa flety i orkiestrę symfoniczną; Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia g-moll nr 25 KV183

Transmisja koncertu na antenie Programu 2 Polskiego Radia

Bilety w cenie: 35 zł – normalny, 25 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści) 

Piątek, 20. 10. 2017, godz. 19.30
Koncert promujący nową płytę duetu Jakowicz – Bednarczyk

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz skrzypce
Bartosz Bednarczyk fortepian

Program:
Franz SCHUBERT - Fantazja C-dur na skrzypce i fortepian D. 934, Sonata a-moll na skrzypce i fortepian D. 385, Rondo h-moll na skrzypce i fortepian D. 895

Bilety: w cenie 30 zł

Sobota, 21. 10. 2017, godz. 12.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowaty koncert
"Kasztanowe piegi"

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent

Bilety w cenie 30 zł  

Niedziela, 22. 10. 2017, godz. 20.00
13. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Andrzej Ciepliński klarnet
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
James MacMillan - Kwartet smyczkowy nr 3 (2007), Edison Denisov - Sonata na klarnet solo, Wolfgang Amadeus Mozart - Kwintet klarnetowy A-dur KV 581

Wstęp wolny

Niedziela, 29. 10. 2017, godz. 11.00
Piosenka nie zna granic cz. 2
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia oraz Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska


Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 29. 10. 2017, godz. 19.00
AUKSO WSPÓŁCZEŚNIE
BASSO 2. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2017
Koncert inauguracyjny

Organizatorzy:  FUNDACJA f.o.r.t.e. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Katarzyna Zdybel-Nam fagot
Dominik Połoński wiolonczela
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Zygmunt KONIECZNY – muzyka z filmów „Jasminum”, „Prymas. Trzy lata z Tysiąclecia”, Sławomir KACZOROWSKI – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę, Andrzej PANUFNIK – Koncert na fagot i orkiestrę kameralną, Zbigniew BARGIELSKI – Suita w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową (fragmenty), Edvard GRIEG – Suita w dawnym stylu „ Z czasów Holberga” op. 40

Bilety w cenie: 30 zł normalne i 20 zł ulgowe 

Czwartek, 2. 11. 2017, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2017
Rob Mazurek & Jeff Parker & Artur Majewski Band
Nels Cline " Lovers" & Mateusz Smoczyński Ensamble

Organizator: Fundacja Jazzarium

Wykonawcy:
Rob Mazurek trąbka piccolo, elektronika
Jeff Parker gitara basowa
Artur Majewski Band:
Artur Majewski
kornet, elektronika
Szymon Białorucki puzon
Wojciech Pruszyński fortepian, syntezator
Piotr Budniak perkusja

Nels Cline "Lovers" & Mateusz Smoczyński Ensamble:
Nels Cline
gitara
Michael Leonhart trąbka, dyrygent
Alex Cline perkusja
Devin Hoff gitara basowa, kontrabas
Sandra Kopijkowska harfa
Krzysztof Lenczowski wiolonczela
Jakub Waszczyniuk i Robert Murakowski trąbki
Michał Tomaszczyk puzon
Mateusz Smoczyński skrzypce
Łukasz Poprawski fagot
Wiesław Wysocki klarnet basowy
Oliwier Andriuszczenko klarnet
Agata Wojciechowska rożek angielski
Dominik Bukowski wibrafon
Jan Smoczyński instrumenty klawiszowe, czelesta
Szymon Mika gitara

Bilety w cenie 80 zł

Piątek, 3. 11. 2017, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2017
Pimpono Ensamble
Adam Bałdych Brothers
Bill Frisell Music for Strings
Jenny Scheinman & Adam Bałdych grają kompozycje Karola Lipińskiego

Organizator: Fundacja Jazzarium

Wykonawcy:
Pimpono Ensamble:
Jonas Due Steffense
n trąbka (DK)
Maciej Kądziela saksofon altowy i barytonowy (PL)
Jędrzej Łagodziński saksofon tenorowy i barytonowy (PL)
Rasmus Kjærgård Lund tuba (DK)
Emil Palme gitara (DK)
Franciszek Pospieszalski kontrabas (PL)
Tomo Jacobson kontrabas (PL)
Szymon Pimpon Gąsiorek perkusja (PL)

Adam Bałdych Brothers:
Adam Bałdych skrzypce
Helge Lien fortepian
Frode Berg kontrabas
Per Oddvar Johansen perkusja
Tore Brunborg saksofon

Bill Frisell Music for Strings:
Bill Frisell
gitara elektryczna
Jenny Scheinman skrzypce
Eyvind Kang altówka
Hank Roberts wiolonczela

Jenny Scheinman & Adam Bałdych skrzypce - zagrają kompozycje Karola Lipińskiego

Bilety w cenie 80 zł

Sobota, 4. 11. 2017, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2017
Kamil Piotrowicz Sextet
Ex Eye - Colin Stetson Quartet
Peter Evans Septet

Organizator: Fundacja Jazzarium

wykonawcy:
Kamil Piotrowicz Sextet:
Kuba Więcek
saksofon sopranowy i altowy
Piotr Chęcki saksofon tenorowy
Emil Miszk trąbka
Kamil Piotrowicz fortepian
Andrzej Święs kontrabas
Krzysztof Szmańda perkusja

Ex Eye - Colin Stetson Quartet:
Colin Stetson
saksofony
Toby Summerfield gitara
Shahzad Ismaily gitara, kontrabas, elektronika
Greg Fox perkusja

Peter Evans Septet:
Peter Evans
trąbka
Ron Stabinsky fortepian, syntezator
Tom Blancarte kontrabas
Sam Pluta elektronika
Levy Lorenzo perkusja, elektronika
Jim Black perkusja, sampler
Mazz Swift skrzypce

Bilety w cenie 80 zł

Niedziela, 5. 11. 2017, godz. 19.00
POLONAISE
300 lat poloneza w kulturze europejskiej

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury

Wykonawcy:
Anna Malesza skrzypce *
Piotr Kosiński fortepian **
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek dyrygent

Program:
Piotr CZAJKOWSKI - Polonez z opery „Eugeniusz Oniegin”, Michał Kleofas OGIŃSKI - Polonez „Pożegnanie Ojczyzny”, Karol KURPIŃSKI - Polonez „Witaj, Królu”, Franz SCHUBERT - Polonez B-dur na skrzypce i orkiestrę D 580*, Henryk WIENIAWSKI - Polonez koncertowy D-dur na skrzypce i orkiestrę op. 4*, Georg Philipp TELEMANN - Polonez z Suity orkiestrowej a-moll TWV 55:a2 i Polonez z „Concerto polonais” TWV 43:G7, Johann Sebastian BACH - Polonez z Suity orkiestrowej h-moll BWV 1067, Ludwig van BEETHOVEN - Polonez z Serenady D-dur op. 8, Ferenc LISZT - Introdukcja i Polonez Brillante na podstawie C.M. von Webera S 367**, Fryderyk CHOPIN - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22**, Modest Musorgski - Polonez z opery „Borys Godunow”, John Philip SOUSA - Polonez Prezydencki, Wojciech KILAR - Polonez z filmu „Pan Tadeusz”

Bilety w cenie 30 zł 

Poniedziałek, 6. 11. 2017, godz. 19.00
SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC
NIEZAPOMNIANE BALLADY LEONARDA COHENA
w nowych przekładach  Romana Kołakowskiego

Organizatorzy: TEATR PIOSENKI i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

scenariusz: Agata Klimczak, Roman Kołakowski
reżyseria: Roman Kołakowski
malarstwo: Katarzyna Kulpa
animacje: Piotr Marcin Stapiński
filmy: Krystian Andrzejewski
kostiumy: Agata Klimczak
choreografia: Angelika Skowronek
kierownictwo muzyczne: Rafał Konieczny

Występują:
TEATR PIOSENKI:
Jane: Agata Klimczak
Zuzanna: Aleksandra Radwan
Muzyk: Bartłomiej Abramowicz
Gość: Grzegorz Bukowski
Poeta: Roman Kołakowski
Młody: Rafał Konieczny
Obcy: Marcin Kątny
ORKIESTRA TEATRU PIOSENKI:
Bartłomiej Abramowicz fortepian
Robert Bielak skrzypce
Szymon Chudy gitary
Marcin Gałkowski gitary
Michał Wąsik gitara basowa
Mateusz Maniak perkusja

Bilety w cenie 70 zł 

Czwartek, 9. 11. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Pani Agnieszka Wachnik tel. 22 645 51 12 (g.10-12) – wyłącznie telefonicznie

Czwartek, 9. 11. 2017, godz. 19.00
IV Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego
WIECZÓR WŁOSKI

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy:
Maurizio Baglini fortepian
Sinfonia Varsovia
Massimiliano Caldi
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI - Uwertura Es-dur, Koncert fortepianowy a-moll op. 17, Mieczysław KARŁOWICZ - „Bianca da Molena” op. 6 prolog symfoniczny do dramatu „Biała gołąbka”, Zygmunt NOSKOWSKI - „Step” poemat symfoniczny op. 66

Bezpłatne zaproszenia: tel. 606 386 687, rsvp@avearte.pl

Piątek, 10. 11. 2017, godz. 18.00
Zbigniew Łapiński lirycznie i kabaretowo, czyli groch z kapustą
Koncert z okazji 70. urodzin wybitnego pianisty, akompaniatora, aranżera i kompozytora Zbigniewa Łapińskiego

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury

Honorowy Patronat nad koncertem  objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan prof. dr hab. Piotr Gliński.

Prowadzenie: Teresa Drozda - dziennikarka 3 Programu PR, „Radia Dla Ciebie”, współautorka audycji „Gitarą i piórem”

Opieka muzyczna, wybór piosenek: Zbigniew Łapiński

Reżyseria: Katarzyna Walentynowicz

Wykonawcy piosenek:
Angelika Stosio, Karolina Fabijańczuk, Klaudia Krawczyk, Żaneta Chojnacka, Jan Rozlau, Hubert Koc, Marcin Tomaszewski, Maciej Smoliński, Kacper Topczewski, Igor Mackiewicz oraz
Justyna Panfilewicz z akompaniamentem Cezarego Mogielnickiego fortepian
Izabela Szafrańska z akompaniamentem Pawła Sokołowskiego gitara i Marcina Partyki fortepian

Wykonawcy utworów instrumentalnych:
Marcin Partyka fortepian
Andrzej Bukowski klarnet

Układ taneczny: Julia Cieplińska, Angelika Stosio, Klaudia Krawczyk

Bilety w cenie 25 zł 

Sobota, 11. 11. 2017, godz. 18.00
IV Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego
Koncert z okazji 99. Rocznicy odzyskania Niepodległości

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI - Symfonia h-moll op. 24 Polonia

Transmisja koncertu w Programie 2 Polskiego Radia
Bilety w cenie: 35 zł - normalny, 25 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)

Niedziela, 12. 11. 2017 godz. 12.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowaty koncert
"Zmory i potwory"

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Daniel Mieczkowski flet
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent

W programie:
Johann Sebastian BACH - Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067, Edvard GRIEG - W grocie Króla Gór z Suity "Peer Gynt", Antonio VIVALDI - Koncert na flet i orkiestrę

Bilety w cenie 30 zł 

Poniedziałek, 13. 11. 2017, godz. 18.00
BASSO 2. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2017
HISTORIA WIOLONCZELI – NARODZINY INSTRUMENTU

Organizatorzy:  FUNDACJA f.o.r.t.e. i Program 2 Polskiego Radia 

Wykonawcy:
Zespół Les Basses Réunies w składzie:
Bruno Cocset wiolonczela barokowa
Guido Balestracci viola da gamba
Bertrand Cuiller klawesyn

W programie:
spotkanie z Bruno Cocsetem i prezentacja barokowych instrumentów basowych - prowadzenie: Magdalena Łoś (Polskie Radio Program 2) oraz utwory Frescobaldiego, Gabrielliego, Corellego, Forqueraya, Jacchiniego, Jarzębskiego, Ortiza

Bilety w cenie: 40 zł normalne, 30 zł ulgowe

Wtorek, 14. 11. 2017, godz. 18.00
ŻOŁNIERZ POLSKI
Uroczysty koncert z okazji 99. Rocznicy Orląt Lwowskich oraz Odzyskania Niepodległości

Organizatorzy: Fundacja Lwów i Kresy Południowo - Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Część I

Wykonawcy:
Qartetto con l’anima:
Dorota Puchnowska-Aftyka
flet
Katarzyna Dul skrzypce
Marta Straszyńska altówka
Julia Kisielewska wiolonczela 

Program:
Tadeusz KOŚCIUSZKO – Polonez C-dur, Franciszek LESSEL – Kwartet fletowy G-dur op. 3, Fryderyk CHOPIN – Mazurek a-moll op. 17 nr 4, Mazurek F-dur op. 68 nr 3, Tadeusz KOŚCIUSZKO – Walc, Polonez B-dur

Część II

Wykonawcy:
Kamila Salwierowicz śpiew
Przemysław Dąbrowski śpiew, słowo
Adam Rymarz śpiew jazzowy
Lena Ledoff fortepian, opracowanie muzyczne
Paweł Puszczało kontrabas
Przemysław Kuczyński perkusja

W programie piosenki: Bilet do Lwowa, Wierne Madonny, Taksówkarz lwowski, A my dwaj, oba cwaj, Panna Franciszka, Tylko we Lwowie, Tyle jest miast, Sen o Lwowie oraz fragmenty prozy Kornela Makuszyńskiego

Wstęp wolny w miarę wolnych miejsc

Środa, 15. 11. 2017, godz. 19.00 
Koncert Adama Struga promujący nową płytę „Leśny Bożek”

Organizatorzy: Program 2  Polskiego Radia i Unzipped Fly Records

wykonawcy:
Adam Strug śpiew, akordeon
Szczepan Pospieszalski trąbka
Michał Żak klarnet
Max Mucha kontrabas
Mateusz Kowalski mandolina, tara, śpiew
Wojciech Lubertowicz instrumenty perkusyjne
Hipolit Woźniak cytara
Karol Pospieszalski tuba
Jakub Korona baraban, śpiew

Bilety w cenie: 50 zł 

Piątek, 17. 11. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Pani Agnieszka Wachnik tel. 22 645 51 12 (g.10-12) – wyłącznie telefonicznie

Piątek, 17. 11. 2017, godz. 19.00
III Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona

Organizator: Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Polskim Radiem S.A.

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Karol KURPIŃSKI / Feliks RYBICKI - Uwertura do opery Dziadek i wnuk, Wojciech DANKOWSKI – Symfonia D-dur nr 1 (opr. Stefan Bolesław Paradowski), Maciej RADZIWIŁŁ – Divertimento D-dur na orkiestrę kameralną, Jan WAŃSKI – Symfonia D-dur na tematach z opery Pasterz nad Wisłą

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 18. 11. 2017, godz. 20.00
Koncert Galowy

Organizatorzy: Jeunesses Musicales Poland, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski skrzypce
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO
Adrián Varela
dyrygent

Prowadzenie koncertu Jacek Hawryluk i Wojciech Walczak

Program:
Mieczysław KARŁOWICZ - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, Johannes BRAHMS - IV Symfonia e-moll op. 98, Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO 2017 – kompozycja własna

Wstęp - zaproszenia

Niedziela, 19. 11. 2017, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
"Tobie, Ojczyzno, śpiewamy"

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i
Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Bilety w cenie 20 zł  

Niedziela, 19. 11. 2017, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej

Wykonawcy:
Piotr Orzechowski fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Władysław SŁOWIŃSKI - Ultima volta na orkiestrę symfoniczną, Karol SZYMANOWSKI - Etiuda b-moll op. 4 nr 3, Stefan KISIELEWSKI - Koncert fortepianowy, Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI - I Symfonia B- dur op. 11

Transmisja koncertu na antenie  Programu 2 Polskiego Radia
Bilety w cenie: 35 zł - normalny, 25 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)

Czwartek, 23. 11. 2017, godz. 19.00
Recital Adama Makowicza

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Bilety w cenie 35 zł

Piątek, 24. 11. 2017, godz. 19.00
35. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2017
KONCERT GALOWY
Premiery i Interpretacje OPPA 2017

Dwuczęściowy koncert, w którym w pierwszej części z premierowymi utworami występuje kilkunastu znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybiera najlepszą piosenkę premierową, a zwycięzca tego plebiscytu otrzyma specjalnie wygrawerowaną kryształową statuetkę.
Druga część, to koncert złożony z piosenek sławnych bardów zagranicznych, które będą wykonane w polskich wersjach językowych przez polskich bardów. Usłyszymy również piosenki-laureatki plebiscytu publiczności z lat 1998-2016.

Organizator: Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”

Wystąpią: Piotr Bakal, Marek Bartkowicz, Andrzej Brzeski, Jacek Gutry, Krzysztof Jurkiewicz, Jacek Kleyff, Tomasz Kordeusz, Michał Lonstar, Łukasz Majewski, Marek Majewski, Jerzy Mamcarz, Andrzej Ozga, Basia Stępniak-Wilk, Grzegorz Tomczak i Małgorzata Wojciechowska

W obu częściach koncertu artystom akompaniować będzie zespół p/k Piotra Matuszczyka:
Piotr Matuszczyk fortepian, aranżacje
Jakub Kujawa gitary
Rafał Grząka akordeon
Mirosław Wiśniewski bas
Paweł Twardoch perkusja
Jarosław Zawadzki saksofony

Prowadzenie koncertu Basia Stępniak-Wilk

Bilety: 35 zł, rezerwacja mailowa pod info@oppa.pl, sprzedaż na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Niedziela, 26. 11. 2017, godz. 18.00
Festiwal „Obrazy z Conrada”
Koncert finałowy

przed koncertem o godz. 17.00 - spotkanie publiczności z kompozytorami

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Patron medialny - Program 2 Polskiego Radia

Projekt powstał w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Conrad 2017", realizowanego przez Instytut Książki. Dofinansowanie zapewniło także m.st. Warszawa i Fundacja PZU

wykonawcy:
Zespół Kameralny PTMW
Sławek A. Wróblewski dyrygent

Grzegorz Ociepka i Leszek Zduń recytacja

W programie:
utwory Krzesimira DĘBSKIEGO, Jarosława SIWIŃSKIEGO, Adriana WILLIAMSA i Adama PORĘBSKIEGO

Wstęp wolny

Czwartek, 30. 11. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program: muzyka wokalno-instrumentalna, w szczególności muzyka Wolfganga Amadeusa MOZARTA i Richarda WAGNERA

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Pani Agnieszka Wachnik tel. 22 645 51 12 (g.10-12) – wyłącznie telefonicznie

Czwartek, 30. 11. 2017 godz. 19.00
BASSO 2. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2017
Koncert finałowy

Organizator:  FUNDACJA f.o.r.t.e.
Patron medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kapela Maliszów w składzie:
Jan Malisz skrzypce, basy, lira korbowa, akordeon, śpiew
Zuzanna Malisz śpiew, basy, bęben
Kacper Malisz skrzypce, basy, nyckelharpa
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś dyrygent

Bilety w cenie: 40 zł normalne i 30 zł ulgowe

Sobota, 2. 12. 2017, godz. 19.00
Festiwal Improwizacje 2017
„Mozart improwizowany”

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca oraz Arte Fundacja Kultury i Edukacji

Wykonawca:
Robert Levin fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Utwór na fortepian z manuskryptu Grabmusik KV 42, Capriccio C-dur KV 395, Sonata B-dur KV 333, Preludium nr 2 z cyklu 4 Preludia KV 284a, Sonata Es-dur KV 282, Preludium nr 3 z cyklu 4 Preludia KV 284a, Uwertura do opery “Uprowadzenie z Seraju”, Preludium nr 4 z cyklu 4 Preludia KV 284a, Sonata C-dur KV 330

Niedziela, 3. 12. 2017, godz. 11.00
Koncert kolędowy nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
"Hej, kolęda, kolęda..."

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie kolędy: Ding dong, Z tamtej strony dwora, Oj maluśki, Nowy rok bieży, Przybieżeli do Betlejem, Leży Jezus Malusieńki, Do żłóbka, A cóż z tą dzieciną, W żłóbeczku leży, My też pastuszkowie, Śliczna Panienka, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Jam jest Dudka, Kaczka pstra, Porwijmy instrumenta, Z narodzenia Pana, Jezus Malusieńki, Jingle Bells, St Claus, Deck the hall, Dlaczego dzisiaj, O gwiazdo betlejemska, Na Boże Narodzenie, Królu Anielski, Święty Mikołaju, Kolęda góralska, Hola, hola pasterze, Gore gwiazda, Panie Jezu Mały, Jezusa Narodzonego, Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, W żłobie leży, Lulajże Jezuniu, Bóg się rodzi

Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 3. 12. 2017, godz. 18.00

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2  Polskiego Radia we współpracy z Akademią Operową Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, ENOA - zrzeszeniem europejskich studiów operowych oraz Creative Europe

Wykonawcy:
Tomasz Konieczny bas-baryton
adepci i absolwenci  Programu Kształcenia Młodych Talentów AKADEMIA OPEROWA Teatru Wielkiego – Opery Narodowej:
Dagmara Barna
sopran
Magdalena Stefaniak sopran
Marcela Wierzbicka sopran
Agnieszka Grochala sopran
Karolina Makuła mezzosopran
Beatriz Oleaga mezzosopran (Escuela Superior de Música Reina Sofía)
Magdalena Pluta mezzosopran
Piotr Maciejowski tenor
Sławomir Naborczyk tenor
Paweł Konik baryton
Damian Wilma baryton
Jan Żądło baryton
Krzysztof Bączyk bas
Paweł Kołodziej bas
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART – Kwintet: Hm! Hm! Hm! z I aktu opery Die Zauberflöte KV 620, Carl Maria von WEBER – Aria Kacpra: Schweig, damit dich niemand warnt z I aktu opery Der Freischütz, Hans SOMMER – Sein Lied op. 34 nr 2 (opracowanie na głos i orkiestrę Rafał Kłoczko), Johannes BRAHMS – Von ewiger Liebe op.43 nr 1 (opracowanie na głos i orkiestrę Rafał Kłoczko), RICHARD WAGNER – Aria Lohengrina: In fernem land z III aktu opery Lohengrin, Richard Wagner – Das Rheingold (IV scena)

Bilety  

Środa, 6. 12. 2017, godz. 18.00
Koncert z nagraniem audiowizualnym do Orkiestrownika

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Adam Sztaba
dyrygent, narrator i przewodnik po świecie elementów muzyki

Program:
Wojciech KILAR - „Polonez” z suity orkiestrowej do filmu "Pan Tadeusz", Adam SZTABA - „Riffenuto”

Koncert połączony jest z nagraniem audiowizualnym, podczas którego Adam Sztaba opowie o roli elementów muzyki
Bilety w cenie 20 zł 

Czwartek, 7. 12. 2017, godz. 18.00
Młodość ma głos… na żywo w S1

Organizator: Fundacja Alla Polacca Nova

Wykonawcy:
Chór dziecięcy i młodzieżowy Alla Polacca przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej
Anna Bednarska
dyrygent

W programie muzyczna podróż przez współczesne utwory chóralne - polskie i zagraniczne, dziecięce i nie tylko

Koncert zamknięty

Sobota, 9. 12. 2017, godz. 19.00
III Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona

Organizator: Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Polskim Radiem

Wykonawcy:
Piotr Sałajczyk fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Tomasz Bugaj
dyrygent

Program:
Witold MALISZEWSKI - Uwertura radosna na orkiestrę D-dur op. 11 (na tematach Franza Schuberta), Fantazja kujawska na fortepian i orkiestrę, II symfonia A-dur op. 12

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 10. 12. 2017, godz. 18.00
XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
HASHTAG ENSEMBLE:
Ania Karpowicz flet
Adam Eljasiński klarnet
Krzysztof Kozłowski fortepian
Agnieszka Guz I skrzypce
Kamil Staniczek II skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska altówka
Dominik Płociński wiolonczela
Lilianna Krych dyrygent

Program:
Kazimierz SEROCKI – A Piacere, Hyunwook TAK – Umbau, Manuel Martínez BURGOS –  Initations, Satoshi OHMAE – Fancy Five

Bilety w cenie 20 zł 

Piątek, 15. 12. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Spotkanie odbędzie się przed koncertem, którym będziemy czcić 80. urodziny Dwójki. Tematem będą utwory skomponowane specjalnie dla Polskiego Radia i Polskiej Orkiestry Radiowej. Nie zabraknie również akcentów świątecznych. 

Próbę poprowadzi Michał Klauza - Dyrektor Artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Pani Agnieszka Wachnik tel. 22 645 51 12 (g.10-12) – wyłącznie telefonicznie 

Sobota, 16. 12. 2017, godz. 19.30
W. A. MOZART NA INSTRUMENTACH DAWNYCH – ALEXEI LUBIMOV, HUBERT RUTKOWSKI

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Alexei Lubimov fortepian historyczny
Hubert Rutkowski fortepian historyczny
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Martin Haselböck dyrygent

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART – Uwertura do opery La clemenza di Tito KV 621, Koncert Es-dur na 2 fortepiany i orkiestrę KV 365, 36. Symfonia C-dur „Linzka” KV 425 

Bilety w cenie 40 zł  

Niedziela, 17. 12. 2017, godz. 18.00
Koncert Niespodzianka dla Dwójki i jej Słuchaczy

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Joanna Halszka Sokołowska śpiew
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Władysław SZPILMAN - Mała uwertura, Witold LUTOSŁAWSKI - Mała suita, Grażyna BACEWICZ - Koncertowy oberek noworoczny, Andrzej PANUFNIK - Mała ballada, Stefan KISIELEWSKI - Mała fantazja spiska na orkiestrę, Henryk CZYŻ - Wlazł kotek oraz wybór kolęd polskich

Bilety w cenie: 35 zł  - normalne, 25 zł - ulgowe 

Wtorek, 19. 12. 2017, godz. 19.30
XI SKUP DŹWIĘKÓW NOWYCH I UŻYWANYCH - AWANGARDA, A PAMIĘĆ

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansuje Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wykonawcy:
Grupa Kawalerowi Błotni w składzie:
Jerzy Kornowicz fortepian, kierownictwo artystyczne
Krzysztof Knittel media elektroniczne
Ryszard Latecki trąbka, harmonium, perkusjonalia
Mieczysław Litwiński skrzypce, śpiew
Tadeusz Sudnik media elektroniczne
Tadeusz Wielecki kontrabas
oraz
zaproszeni goście
i aktywni uczestnicy warsztatów

Wstęp wolny

Czwartek, 21. 12. 2017, godz. 17.00
Tajemnice Bożego Narodzenia
Koncert podsumowujący "Choinki Jedynki 2017"

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Rodzina Pospieszalskich w składzie:
Basia skrzypce, śpiew (studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku)
Lidia śpiew, bębenek (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach)
Natalia (Rzeźniak- Pospieszalska) flet, śpiew (absolwentka Krakowskiej Szkoły Teatralnej)
Paulina (Pola) flet, śpiew
Barbara-Ewa fortepian, śpiew (dyplomantka UMFC w klasie Janusza Olejniczaka)
Franek kontrabas, gitara basowa, śpiew (dyplomant Akademii Muz w Katowicach)
Janek gitara, kontrabas, śpiew (ex Czerwone Gitary)
Karol gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew (lider orkiestr dętych: Gidle Pławno)
Łukasz fortepian, klawisze, śpiew (absolwent Akademii Muz Wrocław)
Marcin skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew (aranżer)
Mateusz saksofony, flet, klarnet basowy, akordeon, klawisze, śpiew, (aranżer)
Marek saksofon, klarnet, śpiew (absolwent Akademii Muz w Krakowie, Kwintet Wojciecha Mazolewskiego)
Mikołaj kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew (absolwent Akademii Muz w Krakowie,)
Nikodem perkusja, śpiew
Szczepan trąbka, śpiew

Bilety w cenie 20 zł

Piątek, 29. 12. 2017, godz. 19.00
XIV FESTIWAL PIEŚNI
KONCERT FINAŁOWY

Organizator: Filharmonia im. Romualda Traugutta
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran    
Polska Orkiestra Radiowa    
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Benjamin BRITTEN - Les Illuminations op. 18, Witold LUTOSLAWSKI - Chantefleurs et chantefables

Bilety w cenie: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe 

Sobota, 30. 12. 2017, godz. 19.00
Koncert kolędowy Dwójki

Wykonawcy:

Warszawska Orkiestra Sentymentalna w składzie:
Gabriela Mościcka śpiew, akordeon
Lena Nowak klarnet
Kazimierz Nitkiewicz trąbka
Jakub Fedak wibrafon
Marcin Żebrowski mandolina
Łukasz Owczynnikow kontrabas
Mateusz Kowalski perkusjonalia
 gościnnie:
Noam Silberberg fortepian
Wojtek Lubertowicz perkusjonalia
 Krzysztof Baranowski gitara

W programie kolędy i pastorałki:
Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Ptasia Kolęda, Gdy śliczna Panna, Którego pasterze chwalili, Lulajże Jezuniu, Kolęda Hetmańska, W żłobie leży, Witaj, Jezu, Zaśnij Dziecino, Witajże Dzieciątko, Bóg Dziecina, Radziła Trójca święta, Bóg się rodzi

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Bilety w cenie 25 zł 

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt