JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2015


Niedziela, 4. 01. 2015, godz. 19.00 
Koncert kolędowy
Jacek Hałas i jego GOŚCIE
w cztery strony świata

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią: 
Jacek Hałas
Alicja Choromańska-Hałas
Joanna i Jan Słowińscy
Monika i Serhij Petryczenko
Marek Czarnowski
Teresa Mirga
śpiewacy z Wilamowic

Sobota, 24. 01. 2015, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Łukasz Błaszczyk skrzypce
Rafał Kwiatkowski wiolonczela
Marcin Sikorski fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Koncert potrójny C-dur op. 56 na skrzypce, wiolonczelę i  fortepian, Johannes BRAHMS - IV Symfonia e-moll op. 98

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 25. 01. 2015, godz. 19.00
Sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Maciej Frąckiewicz akordeon
Polska Orkiestra Radiowa
José Maria Florêncio
dyrygent

Program:
César GUERRA-PEIXE - Tributo a Portinari na orkiestrę, Heitor VILLA-LOBOS - Koncert na harmonijkę ustną i orkiestrę, w opracowaniu na akordeon i orkiestrę, Nikolaj RIMSKI-KORSAKOW - Kaprys hiszpański op. 34, Manuel de FALLA – Suita nr 2 z baletu Trójgraniasty kapelusz

Bilety w cenie 30 zł  

Wtorek, 27. 01. 2015, godz. 20.00
NGUYEN LE TRIO

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
NGUYEN LE TRIO
Nguyen Le
gitary
Chris Jennigs kontrabas
Jacek Kochan perkusja

Bilety w cenie 40 zł  

Piątek, 30. 01. 2015, godz. 19.00
Koncert Fundacji Piotra Klera
DOROCZNA GALA 2015

Organizator: Fundacja Piotra Klera

Wykonawcy:
Soliści – stypendyści Fundacji Piotra Klera:
Mateusz Rożek fortepian
Przemysław Winnicki fortepian
Kwintet Altra Volta:
Leszek Sojka skrzypce
Jacek Dzwonowski skrzypce
Aleksandra Marko-Lech altówka
Michał Lech wiolonczela
Krzysztof Korzeń kontrabas

Program:
Edvard GRIEG – Koncert fortepianowy a-moll op. 16, Wolfgang Amadeus MOZART – XXIII Koncert fortepianowy A-Dur KV 488

Koncert zamknięty

Sobota, 31. 01. 2015, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XII
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy:
Mariusz Godlewski baryton
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Muzyka żałobna na orkiestrę smyczkową (1958), Interludium na orkiestrę (1989), Les espaces du sommeil na baryton i orkiestrę do słów Roberta Desnos (1975)
***
Per NØRGÅRD – Out of this world (Parting). Hommage à Lutosławski na podwójny kwintet smyczkowy lub orkiestrę smyczkową (1994), Jean SIBELIUS – IV Symfonia (1911)

Bilety w cenie 35 zł dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Niedziela, 1. 02. 2015, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XII

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy:
Anna Mikołajczyk sopran
Anna Lubańska mezzosopran
Maciej Grzybowski, Ryszard Alzin fortepiany
Anna Sikorzak-Olek, Anna Piechura-Gabryś harfy
Hob-beats Percussion Group:
Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala, Barbara Skoczyńska, Karol Krasiński, Olga Przybył, Karolina Sokołowska, Radosław Mysłek, Tomasz Bielecki, Jarema Jarosiński
perkusja
oraz
Barbara Świderska organy
Adam Bogacki, Andrzej Gubernat, Tomasz Prawdzik, Jarosław Jekiełek kontrabasy
Hanna Sosińska-Kraski czelesta
Chór Polskiego Radia w Krakowie
Wojciech Michniewski
dyrygent
Izabela Polakowska-Rybska  przygotowanie chóru, dyrygent

Program:
Karol SZYMANOWSKI - Spraw, niech płaczę z Tobą razem na sopran, alt i chór mieszany a cappella (cz. IV Stabat Mater op. 53, 1926), Witold LUTOSŁAWSKI - Lacrimosa na sopran, chór mieszany i organy (1937/1946), Roman PADLEWSKI - Stabat Mater na chór mieszany a cappella (1939)
***
Luigi DALLAPICCOLA - Canti di prigionia na chór mieszany i zespół instrumentalny do słów Marii Stuart, Boecjusza i Girolama Savonaroli (1941), Krzysztof PENDERECKI - Psalmy Dawida na chór mieszany i zespół instrumentalny do słów Jana Kochanowskiego (1959)

Bilety w cenie 35 zł 

Poniedziałek, 2. 02. 2015, godz. 19.00
Recital Włodka Pawlika

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawca: 
Włodek Pawlik fortepian

W programie:
utwory z nagrodzonej płyty „Night in Calisia”, a także kolędy polskie z płyty wydanej w 2013 oraz standardy jazzowe

Bilety: w cenie 40 zł

Czwartek, 5. 02. 2015, godz. 19.30
radi/O/pera
Georg Friedrich Haendel - Acis and Galatea HWV 49

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Galatea: Anna Mikołajczyk sopran
Damon: Sylwester Smulczyński tenor
Acis: Aleksander Kunach tenor
Polyphemus: Andrzej Klimczak bas
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Marcin Sompoliński dyrygent

Bilety w cenie 40 zł

Sobota, 7. 02. 2015, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XII

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy:
Krzysztof Jakowicz skrzypce
Robert Morawski fortepian
Orkiestra Miasta Tychy AUKSO
Marek Moś
dyrygent

Program:
Johann Sebastian BACH - Ricercare a 6 c-moll z Das Musikalisches Opfer BWV 1079 (1748) na orkiestrę, oprac.: Anton Webern (1935) - Witold LUTOSŁAWSKI - Preludia i fuga na 13 instrumentów smyczkowych (1973) - wersja skrócona, Fryderyk CHOPIN - Fuga a-moll (1840?) na orkiestrę smyczkową, oprac.: P. Mykietyn (2012), Witold LUTOSŁAWSKI - Partita na skrzypce, fortepian i orkiestrę (1984/1988), Interludium na orkiestrę (1989), Johann Sebastian BACH - Contrapunctus I d-moll z Die Kunst der Fuge BWV 1080 na orkiestrę smyczkową (1750), oprac.: Jan Krenz (cz. I Suity polifonicznej na orkiestrę, 1952)

Bilety w cenie 35 zł 

Sobota, 14. 02. 2015,  godz. 19.00
KONCERT WALENTYNKOWY
MIŁOSNE TEMATY- KOMPOZYCJE KRZESIMIRA DĘBSKIEGO POD BATUTĄ KOMPOZYTORA 

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Anna Jurksztowicz śpiew
Jan Bieniasz fortepian
Krzesimir Dębski dyrygent, skrzypce, fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Program:
Krzesimir DĘBSKI - Wariacje na temat Sarabandy Miłosnej  na orkiestrę, New Miami Sound na orkiestrę - prawykonanie polskie, Pieśń do wiersza Wisławy Szymborskiej, Allegro ma non troppo, Temat miłosny z filmu  Kingsajz, Pieśń Baile  (sł. Federico Garcia Lorca)
***
Temat miłosny z filmu Stara Baśń, Passacaglia per pianoforte e orchestra, Mama Africa (sł. Andrzej Mogielnicki), Cantabile na orkiestrę z filmu Cudowne dziecko, Na dobre i złe (sł. Jacek Skubikowski), Dumka na dwa serca (sł. Jacek Cygan), Maria GREVE - Muniequita linda – ar. Krzesimir Dębski

Bilety: w cenie 30 zł 

Niedziela, 15. 02. 2015, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia, Narodowy Instytut Audiowizualny

Wykonawcy:
Agata Szymczewska skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

Program:
Jerzy MAKSYMIUK – Vers per archi, Max BRUCH – I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26, Franz SCHUBERT – VIII Symfonia C-dur Wielka D 944

Bilety: w cenie 35 zł  dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Środa, 25. 02. 2015, godz. 20.00
Marcin Masecki “Mazurki”
Oleś Brothers & Christopher Dell – Komeda Ahead

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marcin Masecki pianino akustyczne i cyfrowe
*****
Bartek Oleś perkusja
Marcin Oleś kontrabas
Christopher Dell wibrafon

Bilety: w cenie 30 zł  

Piątek, 27. 02. 2015, godz. 19.30
radi/O/pera
GEORG FRIEDRICH HAENDEL - "A MOR TE"

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia 

Wykonawcy:
Barbara Zamek sopran
Anna Radziejewska mezzosopran
Jan Jakub Monowid alt
Artur Janda bas
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Lilianna Stawarz
kierownictwo muzyczne, klawesyn 

Program:
Georg Friedrich HAENDEL - arie i duety z oper Rinaldo, Radamisto, Floridante, Siroe, Orlando, Alcina, Serse i in.

Bilety w cenie 40 zł  

Sobota, 28. 02. 2015, godz. 19.00
SINFONIA IUVENTUS  I  JEJ SOLIŚCI                                                               

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Julia Gniadek wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program:
Hector  BERLIOZ – Uwertura Karnawał rzymski op. 9, Camille SAINT-SAËNS – I Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33, Hector BERLIOZ - Symfonia fantastyczna op. 14

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 1. 03. 2015, godz. 12.00
Koncert Urodzinowy Fryderyka Chopina
Recital chopinowski

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Paweł Wakarecy fortepian historyczny

Program:
Fryderyk CHOPIN - Polonez A-dur op. 40, 4 Mazurki op. 24, Nokturn Es-dur op. 55 nr 2, Grande Valse Brillante Es-dur op. 18, Preludium cis-moll op. 28 nr 10, Lento con gran espressione op. posth., Polonez fis-moll op. 44

Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Środa, 11. 03. 2015, godz. 19.30
Argentyńskie chamamé

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Chango Spasiuk z zespołem:
Chango Spasiuk akordeony
Marcos Villalba
instrumenty perkusyjne, gitara
Diego Arolfo
śpiew, gitara
Pablo Farhart
skrzypce

Bilety w cenie 35 zł 

Piątek, 13. 03. 2015, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Artur Paciorkiewicz altówka
Sinfonia Varsovia
Daniel Gazon
dyrygent

Program:
Antonín DVOŘÁK - Suita czeska op. 39, Tadeusz PACIORKIEWICZ - Koncert na altówkę i orkiestrę, Maurice RAVEL - Suita Moja Matka Gęś, Siergiej PROKOFIEW - I Symfonia D-dur op. 25 Klasyczna

Bilety w cenie: 35 zł

Niedziela, 15. 03. 2015, godz. 19.00
Generacje XIX

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Związek Kompozytorów Polskich i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wykonawcy:
Paweł Gusnar saksofon
Polska Orkiestra Radiowa
Szymon Bywalec
dyrygent

Program:
Zbigniew PENHERSKI - Sygnały 2 na orkiestrę (1995), Sławomir WOJCIECHOWSKI - Matter of Choice na ansambl i elektronikę - wersja na orkiestrę (2014), Bartosz KOWALSKI - Gniew wiatru na saksofon i małą orkiestrę (2013), Grzegorz DUCHNOWSKI - Jeux varsoviens na orkiestrę (2013), Nikolet BURZYŃSKA - Mirage... na orkiestrę (2012), Włodzimierz KOTOŃSKI - Róża wiatrów na orkiestrę (1976) 

Bilety w cenie 35 zł

Poniedziałek, 16. 03. 2015, godz. 19.00
Koncert z okazji Święta Narodowego Węgier
"Nasz Marzec 1848"

Organizatorzy: logo_Wegierski_Inst.Kult.jpg i pr2.png

Wykonawcy:
Voytek Proniewicz skrzypce
Wojciech Waleczek fortepian

Program:
Karol MIKULI - Grand Duo A-dur op. 26, Fryderyk CHOPIN / Pablo SARASATE - Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Walc a-moll op. 34 nr 2, Karol LIPIŃSKI - Polonez A-dur op. 9 nr 2, Ferenc LISZT - Die drei Zigeuner  S 383, Elegie I S 130, Valse-Impromptu (trans. Jeno Hubay), Elegie II S 131, Grand duo concertant sur la romance de M. Lafont „Le Marin” S 128

Bilety: w cenie 35 zł

Sobota, 21. 03. 2015, godz. 19.30
radi/O/pera

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Katarzyna Krzyżanowska alt
Aleksander Kunach tenor
Wojciech Gierlach bas
Jarosław Gajewski recytacje
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Przemysław Fiugajski dyrygent

Program:
Joseph HAYDN – Oratorium Die Sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze / Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu Hob. XX/2

Bilety w cenie 40 zł 

Poniedziałek, 23. 03. 2015, godz. 20.00 
SEXMOB "Circus, Cinema and Spaghetti" plays Fellini: The Music of Nino Rota

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
SEX MOB:
Steven Bernstein trąbka
Briggan Krauss saksofon
Tony Scherr gitara basowa
 Kenny Wollesen perkusja

Bilety: w cenie 50 zł  dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem.

Niedziela, 29. 03. 2015, godz. 19.00
Dzień specjalny Euroradia „Muzyka na Wielki Tydzień”
Polska muzyka średniowieczna w kontekście europejskim

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ensemble Peregrina (Bazylea):
Agnieszka Budzińska-Bennett śpiew, harfa, kierownictwo artystyczne
Kelly Landerkin śpiew
Lorenza Donadini śpiew
Hanna Järveläinen śpiew
Baptiste Romain fidel

W programie: Sacer nidus – Święte Gniazdo. Bolesław I. Chrobry i św. Wojciech w muzyce średniowiecznej oraz muzyka ze źródeł paryskich i starosądeckich (XIII/XIV w.)

Bilety: w cenie 35 zł buton_kup.gif

Czwartek, 16. 04. 2015, godz. 20.00
Koncert Otwarcia RBMA Weekender Warsaw 2015
Steve Nash & Turntable Orchestra przy wsparciu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Organizator: Red Bull Music Academy Weekender Warsaw 2015
Koncert jest współfinansowany przez gminę miasta Toruń

Wykonawcy:  
Steve Nash fortepian, pady perkusyjne, syntezatory i kontrolery midi 
Dj Ben, Dj Chmielix, Dj Falcon1, Dj Funktion, Dj Haem, Dj Krótki,
Dj Pac1, Dj Stosunkowodobry, Dj VaZee
mistrzowie turntablizmu
Max Mucha sekcja rytmiczna, kontrabas
Łukasz Moszczyński sekcja rytmiczna, instrumenty perkusyjne
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Łukasz Wódecki
dyrygent

Bilety: w cenie 49 zł  - wyprzedane

Piątek, 17. 04. 2015, godz. 20.30
JAZZPOSPOLITA

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
JAZZPOSPOLITA:
Stefan Nowakowski
kontrabas, gitara basowa
Wojtek Oleksiak perkusja
Michał Przerwa-Tetmajer gitara
Michał Załęski instrumenty klawiszowe

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

Poniedziałek, 20. 04. 2015, godz. 19.00
10. Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera
Koncert inaugurujący Festiwal

Organizatorzy: Fundacja FilmGramm i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
BONGA ANGOLA:
BONGA
śpiew, congi, dikanza
BETINHO gitara
JUVENAL CABRAL gitara basowa
CIRO LOPES akordeon
DJIPSON perkusja

W programie autorskie piosenki wykonawcy i tradycyjne utwory z Angoli

Bilety w cenie 90 zł

Piątek, 24. 04. 2015, godz. 19.30
Różewicz - in memoriam
Koncert Karoliny Cichej w 1. rocznicę śmierci poety

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Wydawnictwo Wydźwięk

Wykonawcy:
Karolina Cicha śpiew, instrumenty klawiszowe, akordeon
Witek Wilk perkusja
Piotr Domagalski gitara basowa, kontrabas
Paweł Stankiewicz gitara elektryczna i klasyczna

Program oparty na tekstach Tadeusza Różewicza

Bilety: w cenie 35 zł do kupienia w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Sobota, 25. 04. 2015, godz. 19.30
radi/O/pera
Henry Purcell - Dido and Aeneas (Dydona i Eneasz) – wykonanie koncertowe

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Dido (Dydona) - Iwona Lubowicz sopran
Aeneas (Eneasz) - Bogdan Śliwa baryton
Belinda - Marta Boberska sopran
Second Woman (Druga Dama) - Agnieszka Kozłowska sopran
Sorceress (Czarownica) - Dorota Lachowicz mezzosopran
First Witch (Pierwsza Wiedźma) - Justyna Stępień sopran
Second Witch (Druga Wiedźma) - Sylwia Krzysiek sopran
Spirit (Duch) - Karol Bartosiński kontratenor
Saylor (Żeglarz) - Andrzej Marusiak tenor
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Lilianna Stawarz
kierownictwo muzyczne

Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Niedziela, 26. 04. 2015, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Denis Zhdanov fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Paweł Przytocki
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI - Uwertura Es-dur, Ludwig van BEETHOVEN - IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58, Piotr CZAJKOWSKI – I Symfonia g-moll op. 13 Marzenia zimowe

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Poniedziałek, 27. 04. 2014, godz. 18.00      
Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba

Organizatorzy: "Bachmacka" i przyjaciele

Koncert zamknięty

Czwartek, 30. 04. 2015, godz. 20.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Power Of The Horns:
Piotr Damasiewicz prowadzenie, kompozycje, trąbka
Maciej Obara saksofon altowy
Piotr Lyszkiewicz saksofon sopranowy, saksofon tenorowy
Marek Pospieszalski saksofon tenorowy, flet
Gerard Lebik saksofon tenorowy
Mateusz Rybicki klarnet basowy
Paweł Niewiadomski puzon
Daniel Orlikowski trąbka
Adam Milwiw-Baron trąbka
Dominik Wania fortepian
Ksawery Wójciński i Mark Tokar kontrabasy
Gabriel Ferrandini i Samuel Hall perkusja
gość specjalny:           
Zdzisław Piernik tuba

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Sobota, 9. 05. 2015, godz. 19.00   
XXIX WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia               

Wykonawcy: 
Leszek Lorent perkusja
Karol Radziwonowicz fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Krzysztof Słowiński
dyrygent

Program:
Zbigniew PENHERSKI - Sygnały na orkiestrę symfoniczną (1992), Bartosz KOWALSKI - Action Stories na orkiestrę symfoniczną (2015)*, Sławomir CZARNECKI - Symfonia koncertująca „Bałtycka” na fortepian z orkiestrą (2015)*, Maciej ZIELIŃSKI - Sonore na orkiestrę symfoniczną (2014)**, Ignacy ZALEWSKI - Symfonia koncertująca na multiperkusję i orkiestrę symfoniczną (2015)**

  * prawykonanie
** prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu „Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie”            realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bilety: wstęp wolny

Poniedziałek, 11. 05. 2015, godz. 19.00    
XXIX WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia               

Wykonawcy:
ATOM String Quartet:
Dawid Lubowicz
skrzypce
Mateusz Smoczyński skrzypce
Michał Zaborski altówka
Krzysztof Lenczowski wiolonczela

Program:
Krzysztof LENCZOWSKI - Ad Libitum II (2011), Mateusz SMOCZYŃSKI - Happy (2014), Dawid LUBOWICZ - Ballada o Śmierci Janosika (2013), Michał ZABORSKI - First Breath (2014), Witold LUTOSŁAWSKI - Dwie Etiudy [aranżacja. Krzysztof Lenczowski] (1941/2013), Michał ZABORSKI - Snow Hunter (2014), Dawid LUBOWICZ - Obercology (2013), Krzysztof LENCZOWSKI - Nie ma spania! (2014), Zbigniew SEIFERT - Passion [aranżacja Mateusz Smoczyński] (1978/2012), Krzysztof LENCZOWSKI - Winter Song (2012), Kubanana (2014), Mateusz SMOCZYŃSKI - Manhattan Island (2012)    

Bilety: wstęp wolny

Wtorek, 12. 05. 2015, godz. 19.00
Gramy dla Wojtka

Organizator: Polskie Radio
Współpraca Polska Fundacja Muzyczna i PZU

Wystąpią:
EWA BEM, TOMASZ STAŃKO, ANDRZEJ JAGODZIŃSKI, ZBIGNIEW WODECKI, JUSTYNA STECZKOWSKA, EDYTA BARTOSIEWICZ, KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, T.LOVE, KAZIK & KWARTET PROFORMA, KULT, KNŻ, RUTA, FISZ EMADE TWORZYWO, PERFECT, LADY PANK, ROBERT GAWLIŃSKI, KAPELA ZE WSI WARSZAWA

Bilety: w cenie 100 zł , wejściówki w ograniczonej ilości w cenie 80 zł  dostępne będą w kasie Studia przed koncertem 

Środa, 13. 05. 2015, godz. 19.00   
XXIX WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia                

Wykonawcy:
Lech Bałaban altówka
Klaudiusz Baran bandoneon                            
Orkiestra Kameralna Polskiego Raria AMADEUS
Agnieszka Duczmal dyrygent

Program:
Grzegorz DUCHNOWSKI - Mała muzyka koncertująca na kameralną orkiestrę smyczkową (2015)**, Jerzy MAKSYMIUK - Liście gdzieniegdzie spadające fortepian i smyczki (2010), Edward SIELICKi - Memorabilia – fantazja koncertująca na bandoneon i orkiestrę smyczkową, (2015)**, Piotr MOSS - Récit IV na altówkę i smyczki (2012), Zbigniew PENHERSKI - String Play na orkiestrę smyczkową (1980)

** prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu „Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bilety: wstęp wolny

Czwartek, 14. 05. 2015, godz. 19.30
XVIII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Muzyka Źródeł „Beskid Śląski”
Uroczystość wręczenia nagród: Fonogram Źródeł 2014 i Folkowy Fonogram Roku 2014
Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku 2014

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Bilety: w cenie 35 zł dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Piątek, 15. 05. 2014, godz. 16.00
XVIII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wstęp wolny

Piątek, 15. 05. 2014, godz. 20.00
XVIII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Uroczystość wręczenia Nagród: Muzyka Źródeł
Koncert Lureatów Grand Prix NT 2014 – Trzy Dni Później

Gość specjalny: Vołosi

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Bilety: w cenie 35 zł  dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Sobota, 16. 05. 2015, godz. 16.00
XVIII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wstęp wolny

Sobota, 16. 05. 2015, godz. 20.00
XVIII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert

Gość specjalny: Maria Mazzotta & Redi Hasa (Włochy/Albania)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Bilety: w cenie 35 zł  dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Niedziela, 17. 05. 2015, godz. 19.00
XVII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Laureatów

Gość specjalny: Kassé  Mady Diabaté (Mali)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Bilety: w cenie 35 zł  dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Piątek, 22. 05. 2015, godz. 20.30
Adam Bałdych Imaginary Quintet

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Adam Bałdych Imaginary Quintet:
Adam Bałdych
skrzypce
Paweł Tomaszewski fortepian
Michał Kapczuk konrabas
Maciej Kociński saksofon
Krzysztof Szmańda perkusja

Bilety w cenie 40 zł 

Sobota, 23. 05. 2015, godz. 19.30
radi/O/pera
Ballo...
Koncert utworów Claudio Monteverdiego

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Marta Boberska sopran
Justyna Stępień sopran
Julita Mirosławska sopran
Dorota Lachowicz alt
Karol Bartosiński alt
Karol Kozłowski tenor
Andrzej Marusiak tenor
Sylwester Smulczyński tenor
Sławomir Jurczak bas
Andrzej Klimczak bas
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense:
Maria Papuzińska-Uss skrzypce
Anna Jóźwiak-Kłosiewicz skrzypce
Violetta Płużek altówka
Justyna Rekść-Raubo viola da gamba
Tomasz Frycz wiolonczela
Grzegorz Zimak kontrabas
Anna Kowalska gitara
Anton Birula teorba
Krzysztof Marosek pozytyw
Władysław Kłosiewicz klawesyn, kierownictwo muzyczne

W programie: Claudio MONTEVERDI - Se i languidi miei sguardi, Tirsi e Clori. Per monti e per valli, Il combattimento di Tancredi et Clorinda in genere rappresentativo, Lamento d'Arianna, Introduzione al ballo, Ballo a 5. Movete al mio bel suon, Lidia spina del mio core, Zefiro torna e di soavi accenti, O come sei gentile, Se pur destina

Bilety w cenie 40 zł 

Niedziela, 24. 05. 2015, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Jubileusz 80. urodzin i 60-lecia pracy artystycznej Tadeusza Strugały

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Tadeusz Strugała
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – IV Symfonia B-dur op. 60, Robert SCHUMANN – IV Symfonia d-moll op. 120

Bilety: w cenie 35 zł

Sobota, 30. 05. 2015, godz. 11.00
Za podszewką oceanu
Koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: 
Zorka, dziewczynka z Gwiazd - Dominika Kluźniak
Kasia - Katarzyna Stoparczyk
Meluzyna - Małgorzata Ostrowska
Anioł - Kasia Stankiewicz
Sopran koloraturowy - Ewelina Siedlecka-Kosińska
Bas - Michał Dembiński
Fortepian, śpiew - Aleksandra Dąbrowska
Tancerka - Marcelina Barczewska
Śpiew naturalny - Wieloryby

Artyści z Teatru AKT 

Muzyka etniczna i alternatywna:
Fortepian, instrumenty etniczne, śpiew  Sambor Dudziński (Etno Funky Show)
Instrumenty etniczne Michał Litwiniec (Kormorany)
Gitara, gitara elektryczna, banjo, ukulele Artur Ete Gierczak

Projekt powstał przy współpracy Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Bilety: w cenie 30 zł 

Niedziela, 31. 05. 2015, godz. 11.00
Za podszewką oceanu
Koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:  Zorka, dziewczynka z Gwiazd - Dominika Kluźniak
Kasia - Katarzyna Stoparczyk
Meluzyna - Małgorzata Ostrowska
Anioł - Kasia Stankiewicz
Sopran koloraturowy - Ewelina Siedlecka-Kosińska
Bas - Michał Dembiński
Fortepian, śpiew - Aleksandra Dąbrowska
Tancerka - Marcelina Barczewska
Śpiew naturalny - Wieloryby
Muzyka etniczna i alternatywna:
Fortepian, instrumenty etniczne, śpiew  Sambor Dudziński (Etno Funky Show)
Instrumenty etniczne Michał Litwiniec (Kormorany)
Gitara, gitara elektryczna, banjo, ukulele Artur Ete Gierczak

Artyści z Teatru AKT 

Projekt powstał przy współpracy Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Bilety: w cenie 30 zł

Czwartek, 11. 06. 2015, godz. 19.00
XV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert Inauguracyjny

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Bogusław Furtok kontrabas
Sinfonia Varsovia
José Luis Gomez
dyrygent

Program:
Siergiej KUSEWICKI - Koncert kontrabasowy fis-moll op. 3, Max BRUCH - Kol Nidrei op. 47 (Adagio d-moll na temat melodii hebrajskich), Piotr CZAJKOWSKI  - IV Symfonia f-moll op. 36

Bilety: w cenie 35 zł 

Sobota, 13. 06. 2015, 20.30
Sylvie Courvoisier Trio

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Sylvie Courvoisier Trio:
Sylvie Courvoisier
fortepian
Drew Gress bas
Kenny Wollesen perkusja

Bilety w cenie 40 zł 

Niedziela, 14. 06. 2015, godz. 19.00
BASSO I Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2015
Koncert kameralny
VOYAGE

Organizatorzy: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Fundacja f.o.r.t.e.
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:  
Petr Wagner viola da gamba
Władysław Kłosiewicz klawesyn

Program:
Marin MARAIS - La Polonaise, Suita g-moll, Antoine FORQUERAY - Le Couperin, François COUPERIN - Pompe funèbre, Paweł SZYMAŃSKI – „Les Poiriers en Pologne ou une Suite de Pieces Sentimentales de Clavecin faites par Mr Szymański”

Dofinansowano z środków Miasta Stołecznego Warszawy

Bilety w cenie 40 zł 

Sobota, 20. 06. 2015, godz. 19.00
radi/O/pera
25. FESTIWAL MOZARTOWSKI W WARSZAWIE

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Anna Radziejewska mezzosopran
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Przemysław Fiugajski dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Uwertura do opery „Mitridate, rè di Ponto” KV 87, Aria Farnace: Venga pur, minacci e frema z opery „Mitridate, rè di Ponto” KV 87, Divertimento F-dur KV 138, Recytatyw i aria (Rondo) na alt Ombra felice! – Io ti lascio KV 255, Aria Giuditty: Del pari infeconda z oratorium „Betulia Liberata” KV 118, Divertimento D-dur KV 136, Aria Giuditty: Parto inerme, e non pavento z oratorium „Betulia Liberata” KV 118 

Bilety: w cenie 40 zł dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59

Niedziela, 21. 06. 2015, godz. 19.00
Zakończenie Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej  
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Wolfgang Meyer klarnet basetowy, basethorn
Krzysztof Grzybowski klarnet
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Franciszek LESSEL – Finale molto presto, Wolfgang Amadeus MOZART – Koncert klarnetowy A-dur KV 622, Felix MENDELSSOHN – Konzertstück nr 1 F-dur op. 113 i nr 2 d-moll op. 114 na klarnet i basethorn, Józef ELSNER – Symfonia C-dur op.11

Bilety: w cenie 35 zł dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59

Środa, 24. 06. 2015, godz. 19.30
MIRABAI CEIBA „EL DESPRERTAR DEL CORAZON”

Organizator: Prana World Polska

Wykonawcy: 
Angelica Baumbach harfa, harmonia, fortepian
Markus Sieber gitara klasyczna
Bogdan Djukic perkusja, skrzypce

Bilety:
od 95 zł dostępne w bileteriach EMPIK na terenie całej Polski, w kasie Eventim ZASP - Warszawa, Al. Jerozolimskie 25

Piątek, 26. 06. 2015, godz. 19.00    -   KONCERT ODWOŁANY !!!
25. FESTIWAL MOZARTOWSKI W WARSZAWIE
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna

Wykonawcy:  
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Zbigniew Pilch
dyrygent, skrzypce

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia D-dur „Paryska” KV 297 [300a], Koncert skrzypcowy G-dur KV 216, Serenada D-dur „Haffnerowska” KV 250 [248b]

Bilety w cenie 40 zł dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Środa, 15. 07. 2015, godz. 19.00
XXII MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
Głos i inspiracja głosem w muzyce dawnej
Plorans ploravit in nocte. Lamentacje i responsoria

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Kai Wessel alt
Simon Standage skrzypce
Agata Sapiecha skrzypce, altówka
Małgorzata Muzyka-Gołogórska altówka
Frank de Bruine obój
Agnieszka Mazur
obój
Donna Agrell fagot
Nicholas Parle basso continuo
Sekstet wokalny proMODERN:
Łucja Szablewska
sopran
Ewa Puchalska mezzosopran
Ewelina Rzezińska mezzosopran
Andrzej Marusiak tenor
Krzysztof Chalimoniuk baryton
Piotr Pieron bas, kierownictwo artystyczne

Program: Jan Dismas Zelenka, Johann Gottlieb Graun, Paweł Łukaszewski, Andrzej Borzym jr

Bilety w cenie 35 zł

Czwartek, 16. 07. 2015, godz. 19.00
„Ślimakowe rytmy” I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu i Program 2 Polskiego Radia

Koncert zamknięty

Sobota, 18. 07. 2015, godz. 19.00
XXII MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
Głos i inspiracja głosem w muzyce dawnej
Johann Sebastian Bach - Arie z instrumentami obbligato

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ewelina Siedlecka sopran
Marcin Gadaliński alt
Jan Van Elsacker tenor
Maciej Falkiewicz bas
Instrumenty obbligato:
Małgorzata Wojciechowska flet traverso
Daniël Brüggen, Marek Nahajowski flet podłużny
Frank de Bruine obój
Simon Standage, Agata Sapiecha skrzypce
Teresa Kamińska wiolonczela 
Basso continuo:
Teresa Kamińska wiolonczela
Donna Agrell fagot
Nicholas Parle klawesyn / pozytyw
Jan Čižmář lutnia
Orkiestra XXII MLAMD - Il Tempo oraz pedagodzy i goście MLAMD: 
Simon Standage
koncertmistrz, dyrygent
Agata Sapiecha, Grzegorz Lalek, Ewa Chmielewska, Kuźmińska Magdalena, Beata Kozyra, Michał Bereza skrzypce
Małgorzata Muzyka-Gołogórska, Małgorzata Feldgebel altówki
Teresa Kamińska wiolonczela
Michał Bąk kontrabas
Frank de Bruine, Agnieszka Mazur oboje
Donna Agrell fagot
Tomasz Ślusarczyk, Michał Tyrański, Ostap Popowicz trąbki
Maarten Van der Valk kotły

Program:
Johann Sebastian BACH - Suita orkiestrowa nr 3 D dur BWV 1068, Süßer Trost, mein Jesus kommt BWV151, Aria Die Schätzbarkeit der weiten Erden z BWV 204, Frohe Hirten z BWV 248/2, Die Liebe zieht mit sanften Schritten z BWV 36, Stirb in mir z BWV 169, Erbarme dich z BWV 244, Sonata c-moll na skrzypce i klawesyn obbligato BWV 1017, Ich habe genug z BWV 82, Jesu, lass durch Wohl und Weh z BWV 182, Sanfte soll mein Todeskummer z BWV 249

Bilety w cenie 35 zł  do nabycia w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Chopin i Jego Europa 2015_ok_1.jpg


Dyrektor Artystyczny
STANISŁAW LESZCZYŃSKI

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Bilety na koncerty w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w cenie:   I strefa: 50 zł / 25 zł , II strefa: 40 zł / 20 zł dostępne na stronie bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 1, Warszawa, czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11.00–19.00). Kasy akceptują karty kredytowe.

więcej informacji na stronie www.chopin.nifc.pl/festival

Poniedziałek, 17. 08. 2015, godz. 17.00
Koncert kameralny

wykonawcy
Krzysztof Chorzelski altówka
Maciej Grzybowski fortepian

Program:
Andrzej CZAJKOWSKI - Sonata na altówkę i fortepian (prawykonanie światowe), Paweł SZYMAŃSKI - Sonata na altówkę i fortepian (prawykonanie światowe)

Wtorek, 18. 08. 2015, godz. 20.00
Koncert kameralny

wykonawcy
Maciej Grzybowski* fortepian
Urszula Kryger* mezzosopran
Grażyna Zbijowska* flet
Sebastian Aleksandrowicz* obój
Julian Paprocki* klarnet
Artur Kasperek* fagot
Aleksander Szebesczyk* waltornia
Ryszard Alzin* fortepian / czelesta
Anna Piechura-Gabryś* harfa
Meccore String Quartet**
Jakub Jakowicz skrzypce***
Karol Marianowski wiolonczela***

Program:
Andrzej CZAJKOWSKi - II Kwartet smyczkowy**, Trio Notturno op. 6***, „Ariel” cykl trzech pieśni na mezzosopran i zespół instrumentalny*

Środa, 19 . 08. 2015,  godz.  17.00
Koncert kameralny

wykonawcy
Aleksandra Kuls skrzypce
Marcin Koziak fortepian

Program:
Claude DEBUSSY - Preludia tom I, Ignacy Jan PADEREWSKI - Sonata skrzypcowa a-moll op. 13, Henryk WIENIAWSKI - Legenda op. 17, Polonez D-dur op. 4

Sobota, 22 . 08. 2015, godz.  20.00
Recital fortepianowy
Tobias Koch

Program:
Fryderyk CHOPIN - Nokturny op. 15, Ferdinand HILLER - Trois Ghasèles pour le Piano op. 54, Wybór z Rhythmische Studien für das Pianoforte op. 52 (nr 1, 2, 5, 4), 8 Mésures variées pour le Piano op. 57, Ferenc LISZT - Harmonies poétiques et religieuses Apparitions S 155/R11, Fryderyk CHOPIN - Fantaisie-Impromptu op. 66

Niedziela, 23 . 08. 2015, godz.  17.00
Recital fortepianowy
Philippe Giusiano

Program:
Fryderyk CHOPIN - Mazurki op. 6, Ballada g-moll op. 23, Sonata c-moll op. 4, Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI - Fantazja na tematy z opery „Don Giovanni” op. 59, Aleksandr SKRIABIN - 12 Etiud op. 8

Niedziela, 23 . 08. 2015, godz. 20.00
Koncert kameralny

wykonawcy
Truls Mørk wiolonczela
Jan Lisiecki fortepian

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Sonata wiolonczelowa C-dur op. 102 nr 1, Robert SCHUMANN - Fantasiestücke op. 73 na wiolonczelę i fortepian, Fryderyk CHOPIN - Sonata g-moll op. 65 na fortepian i wiolonczelę

Niedziela, 30. 08. 2015, godz. 19.00
Sztuka Transkrypcji

Organizatorzy: Arte dei Suonatori i Program 2 Polskiego Radia

wykonawcy:   
Petra Somlai fortepian
Kwartet Arte dei Suonatori:
Ewa Golińska
skrzypce I
Aureliusz Goliński skrzypce II
Anna Nowak-Pokrzywińska altówka
Tomasz Pokrzywiński wiolonczela
oraz
Małgorzata Klisowska flet traverso

Program:
Antonin REICHA - Kwartet smyczkowy C - dur op. 95 nr 3, Ludwig van BEETHOVEN - Kwartet fortepianowy op.16 (transkrypcja własna kompozytora), Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia g-moll KV550 (transkrypcja na fortepian, flet, skrzypce i wiolonczelę Muzio Clementi)

Bilety w cenie 35 zł

Piątek, 4. 09. 2015, godz. 20.00
FESTIWAL KWADROFONIK
INAUGURACJA FESTIWALU

KONCERT PIEŚNI

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwadrofonik i Program 2 Polskiego Radia

reżyseria koncertu:  Yulka Wilam

Wykonawcy: 
Kwadrofonik:
Emilia Sitarz fortepian
Magdalena Kordylasińska perkusja
Bartek Wąsik fortepian, elektronika
Miłosz Pękala perkusja
oraz
Barbara Kinga Majewska głos

Program:
Aleksandra GRYKA – W.ALTER’s(Z) (2014), Andrzej KWIECIŃSKI – non si puo fuggire (2014/2015), Sławomir WOJCIECHOWSKI – Machina zawiła (2014/2015), Wojtek BLECHARZ – September (the next reading) (2014)

Bilety: rezerwacja wejściówek od 21.08.2015 do 3.09.2015 do godz. 20.00 pod adresem bilety@kwadrofonik.com.pl.

Więcej informacji na www.kwadrofonik.com.pl/festiwal

Sobota, 5. 09. 2015, godz. 20.00
FESTIWAL KWADROFONIK
SOUND AND IMAGE

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwadrofonik i Program 2 Polskiego Radia

koncepcja koncertu  Brigitta Muntendorf

wykonawcy: 
Ensemble Garage (Kolonia):
Sabine Akiko Ahrendt skrzypce
Annegret Mayer-Lindenberg altówka
Marie Schmit wiolonczela
Liz Hirst flet
Andrea Nagy klarnet
Kevin Austin puzon
Frank Riedel saksofon
Małgorzata Walentynowicz fortepian
Yuka Ohta perkusja
Gregor Mayrhofer dyrygent

Program:
Michael BEIL – Karaoke Rebranng! (2006), Vladimir GORLINSKY – Accent sequence (2009), Oxana OMELCHUK – Staahaadler Aff (Ensemblefassung) (2011), Sergej MAINGARDT – Panopticon 2.0 (2014), Brigitta MUNTENDORF – Shivers on speed (2013),  Ole HÜBNER – f*** bass f*** bass (2014)

Bilety: rezerwacja wejściówek od 21.08.2015 do 3.09.2015 do godz. 20.00 pod adresem bilety@kwadrofonik.com.pl.

Więcej informacji na www.kwadrofonik.com.pl/festiwal

Niedziela, 6. 09. 2015, godz. 18.00
FESTIWAL KWADROFONIK
AFTERSOUNDS

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwadrofonik i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Magdalena Kordylasińska perkusja
Miłosz Pękala perkusja

Program: Wojciech BLECHARZ – Blacksnowfalls (2014), K’an (2012), Wojciech Ziemowit ZYCH – Akt oskarżenia w formie ronda (2008), ...list odnaleziony..., list niedokończony... (2008), Marcin STAŃCZYK – Aftersounds (2013-2014)

Bilety: rezerwacja wejściówek od 21.08.2015 do 3.09.2015 do godz. 20.00 pod adresem bilety@kwadrofonik.com.pl

Piątek, 11. 09. 2015, godz. 19.30
I Festiwal Oper Barokowych Dramma per musica

Organizatorzy: Stowarzyszenie Sztuki Barokowej Dramma Per Musica i Program 2 Polskiego Radia

Jean-Philippe Rameau - Les Indes galantes, opero-balet w IV aktach - wersja koncertowa
libretto Louis Fuzelier

Wykonawcy:
Marelize Gerber sopran
Cecile Achille sopran
Natalia Kawałek mezzosopran
Sean Clyton tenor
Karol Kozłowski tenor
David Witczak baryton
Dawid Biwo bas-baryton
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
przygotowanie Andrzej Borzym jr.
Zespół Il Giardino d’amore pod dyrekcją Stefana Plewniaka

Bilety w cenie 40 zł  do nabycia w kasie Studia na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Niedziela, 13. 09. 2015, godz. 19.00
Inauguracja Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

W programie: Michał Kleofas OGIŃSKI – Zelis et Valcour ou Bonaparte au Caire,
opera w 1 akcie, wykonanie koncertowe

Wykonawcy: 
Zelis - Anna Mikołajczyk-Niewiedział sopran
Valcour - David Beucher tenor
Aboubokir - Stanislav Kuflyuk baryton
Mendes - Jan Jakub Monowid kontratenor
Bonaparte - Szymon Komasa baryton
Sułkowski - Mateusz Zajdel tenor
Hassem - Andrzej Seweryn, rola mówiona
Chór Polskiego Radia w Krakowie
Andrzej Korzeniowski
przygotowanie chóru
Andrzej Seweryn reżyseria
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent, kierownictwo muzyczne

Bilety: w cenie 35 zł
Informacje, możliwość rezerwacji biletów (od poniedziałku do piątku w godz. 12-14): tel. 22 645 52 52

Sobota, 19. 09. 2015, godz. 11.00
58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
Mała Warszawska Jesień
Muzyka nie tylko dla dorosłych

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy: 
NEOQUARTET
Joanna Freszel
sopran
Paweł Iwaszkiewicz, Marek Nahajowski flety proste
Hanna Gawrońska
prowadzenie

Program:
Roderik de MAN - Wait a minute!, Krzysztof PENDERECKI - Quartetto per archi No. 2, Kazimierz SEROCKI - Arrangements, John CAGE - Song Books (wybór)

Bilety w cenie: 5 zł (dziecko), 15zł (dorosły) , dostępne od 14.09.2015 w Biurze Festiwalu: Warszawa, ul. Rynek Starego Miasta 27 w godz. 10.00 – 17.00, tel. 22 83116 34 wew. 34
oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59

Sobota, 19. 09. 2015, godz. 16.00
58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
Mała Warszawska Jesień
Muzyka nie tylko dla dorosłych

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy: 
NEOQUARTET
Joanna Freszel
sopran
Paweł Iwaszkiewicz, Marek Nahajowski flety proste
Hanna Gawrońska prowadzenie

Program:
Roderik de MAN - Wait a minute!, Krzysztof PENDERECKI - Quartetto per archi No. 2, Kazimierz SEROCKI - Arrangements, John CAGE - Song Books (wybór)

Bilety w cenie: 5 zł (dziecko), 15zł (dorosły) , dostępne od 14.09.2015 w Biurze Festiwalu: Warszawa, ul. Rynek Starego Miasta 27 w godz. 10.00 – 17.00, tel. 22 83116 34 wew. 34
oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59

Środa, 23. 09. 2015, godz. 19.30
58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:    
LUTOSŁAWSKI QUARTET
LUTOSAIR QUINTET

Rafał Łuc akordeon
Michał Pawełek elektronika
Maciej Koczur dyrygent

Program:
Paweł HENDRICH - Pteropetros **, Luigi NONO „Hay que caminar” sognando
Michał PAWEŁEK - Ephreia **, Raphaël CENDO - In Vivo *

** prawykonanie,  * premiera polska

Bilety w cenie: 30 zł normalne, 15 zł ulgowe, dostępne od 14.09.2015 w Biurze Festiwalu: Warszawa, ul. Rynek Starego Miasta 27 w godz. 10.00 – 17.00, tel. 22 83116 34 wew. 34
oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59

Czwartek, 24. 09. 2015, godz. 19.30
58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:  
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC
Stephen Menotti
puzon
Maria Sławek skrzypce
Aleksandra Lelek wiolonczela
Rüdiger Bohn dyrygent

Program:
Johannes SCHÖLLHORN - Niemandsland *, Szymon Stanisław STRZELEC -  L’Atelier de sensorité ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni), Ragnhild BERSTAD - Cardinem *, Vito ŽURAJ - Re-slide *, Giacinto SCELSI - Anahit

* premiera polska, ** prawykonanie

Bilety w cenie: 30 zł normalne, 15 zł ulgowe, dostępne od 14.09.2015 w Biurze Festiwalu: Warszawa, ul. Rynek Starego Miasta 27 w godz. 10.00 – 17.00, tel. 22 83116 34 wew. 34
oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59

Niedziela, 27. 09. 2015, godz. 20.00
Irek Wojtczak / Folk Five

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

wykonawcy:  
Irek Wojtczak saksofon
Tomasz Dąbrowski trąbka
Piotr Mania fortepian
Adam Żuchowski kontrabas
Kuba Staruszkiewicz perkusja

Bilety w cenie 30 zł 

Poniedziałek, 28. 09. 2015, godz. 19.00
Recital wokalny

Organizatorzy: Agencja Koncertowa Pawlik Relations i Program 2 Polskiego Radia

wykonawcy:  
Karol Kozłowski tenor
Jolanta Pawlik fortepian

Program: Franz SCHUBERT – Winterreise, cykl pieśni na głos i fortepian op. 89 D 911

Bilety w cenie 35 zł . Informacje, możliwość rezerwacji biletów (od poniedziałku do piątku w godz. 12-14):  tel. 22 645 52 52

Wtorek, 29. 09. 2015, godz. 19.30
radi/O/pera

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Olga Pasiecznik sopran
Anna Kowalska, Anton Birula gitara barokowa, teorba, lutnie barokowe
Tomasz Frycz wiolonczela barokowa
Lilianna Stawarz klawesyn

Program:
Georg Friedrich HAENDEL - Nice, che fa? che pensa?, Aria z Wassermusik, Manca pur quanto sai, Johann Sebastian BACH - Suita francuska BWV 814, Georg Friedrich HAENDEL - No se emenderá jamás, Johann Sebastian BACH - Sinfonia z Kantaty Wir danken dir Gott BWV 29, Aria z Uwertury D-dur BWV 1068, Silvius Leopold WEISS - Prelude, Georg Friedrich HAENDEL - Occhi miei, che faceste?

Bilety w cenie 40 zł. Informacje, możliwość rezerwacji biletów (od poniedziałku do piątku w godz. 12-14):  tel. 22 645 52 52

Piątek, 2. 10. 2015, godz. 19.00
Premiera płyty „Live at POLIN-COEXIST” Orkiestry NAXOS

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala i Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Orkiestra NAXOS:
Milo Kurtis demiurg, klarnet, trombita, instrumenty perkusyjne
Konstanty Joriadis kier. muzyczne, syntezatory, śpiew
Rasm Al-Mashan śpiew
Mateusz Szemraj gitara, saz, oud
Lena Romul saksofony
Piotr Olszewski gitara basowa
Kamil Siciak perkusja
Adeb Chamoun instrumenty perkusyjne
Michał Przytuła dźwięk

Bilety w cenie 35 zł 

Sobota, 3. 10. 2015, godz. 19.00
II Bitwa Tenorów na róże
Koncert z okazji 10-lecia Mazowieckiego Teatru Muzycznego

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny

Wykonawcy:
Tomasz Krzysica tenor
Jakub Gąska tenor
Emil Ławecki tenor
Jinxing Tan tenor
Aleksandra Chacińska sopran
Joanna Moskowicz sopran
Agnieszka Piass sopran
Alicja Węgorzewska mezzosopran
Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego
Warcisław Kunc dyrygent
poprowadzenie koncertu Alicja Węgorzewska i Jerzy Snakowski

Bilety w cenie 200 i 150 zł   

Czwartek, 8. 10. 2015, godz. 19.00
FREUNDSCHAFT KLINGT / NUTY PRZYJAŹNI

Organizator: SUPERTOUR

Wykonawcy:
Judith Stapf skrzypce
Orchester der Landesregierung Düsseldorf e.V.
Eberhard Bäumler
dyrygent

Program:
Fryderyk CHOPIN - Preludium e-moll op. 28 nr 4 (Instrumentacja - Leopold Stokowski), Henryk WIENIAWSKI - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, Robert SCHUMANN - IV Symfonia d-moll op. 120

Bilety: w cenie 30 zł 

Sobota, 10. 10. 2015, godz. 11.00
Najmniejsza wyspa świata...
Koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Patron medialny: Program 1 Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie Katarzyna Stoparczyk
Scenografia: Katarzyna Derkacz-Gajewska, Mariusz Gajewski

Wykonawcy:  Zorka, dziewczynka z Gwiazd - Dominika Kluźniak
Kasia - Katarzyna Stoparczyk
Anioł - Kasia Stankiewicz śpiew
Pani Noc - Joanna Chacińska śpiew, Bisquit
Taniec, pantomima - Agnieszka Musiałowicz Teatr AKT
Tancerka - Marcelina Barczewska
Sopran - Olga Siemieńczuk
Bas - Michał Dembiński
Fortepian - Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści - Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy współpracy Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Bilety: w cenie 30 zł na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Niedziela, 11. 10. 2015, godz. 11.00
Najmniejsza wyspa świata...
Koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Patron medialny: Program 1 Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie Katarzyna Stoparczyk
Scenografia: Katarzyna Derkacz-Gajewska, Mariusz Gajewski

Wykonawcy:  Zorka, dziewczynka z Gwiazd - Dominika Kluźniak
Kasia - Katarzyna Stoparczyk
Anioł - Kasia Stankiewicz śpiew
Pani Noc - Joanna Chacińska śpiew, Bisquit
Taniec, pantomima - Agnieszka Musiałowicz Teatr AKT
Tancerka - Marcelina Barczewska
Sopran - Olga Siemieńczuk
Bas - Michał Dembiński
Fortepian - Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści - Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy współpracy Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Bilety: w cenie 30 zł

Wtorek, 13. 10. 2015, godz. 19.00
Literacki Benefis Ernesta Brylla

Organizator: Fundacja Duży Format, Wydawnictwo ANAGRAM, Program 1 Polskiego Radia

reżyseria: Jerzy Łazewski
scenografia: Andrzej Lewczuk
prowadzenie koncertu: Konrad Szczebiot

Wśród wykonawców: Halina Frąckowiak, Elżbieta Wojnowska, Dominika Świątek, Eliza Czachorowska, Emilian Kamiński, Grzegorz Daukszewicz, Marcin Styczeń z zespołem, Zespół Kordiał, Franek Szajewski, dzieci ze szkoły La Fontaine, Włodzimierz Trzeciak

Bilety w cenie 35 zł 

Środa, 14. 10. 2015, godz. 19.30
Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Danuty Błażejczyk

Organizator: Fundacja Apetyt na Kulturę, Program 1 Polskiego Radia

Wystąpią:
Danuta Błażejczyk oraz jej goście:
Anna Jurksztowicz, Alicja Majewska, Katarzyna Nosowska, Karolina Błażejczyk, Aneta Figiel, Lidia Kopania, Włodzimierz Korcz, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Jan Smoczyński
oraz Artur Grudziński Band

Bilety: w cenie 40 zł

Piątek, 16. 10. 2015, godz. 19.30
10. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Improwizowanej „Ad Libitum”
Freedom in Unity / Wolność w jedności
Maraton koncertowy

Organizatorzy: Fundacja Polskiej Rady Muzycznej, Program 2 Polskiego Radia i CSW

Wykonawcy: 
1. Kawalerowie Błotni:
Jerzy Kornowicz
fortepian
Tadeusz Wielecki kontrabas
Ryszard Latecki trąbka
Mieczysław Litwiński głos, instrumenty strunowe
Tadeusz Sudnik media elektroniczne
Krzysztof Knittel instrumenty elektroniczne
Wojciech Błażejczyk gitara, elektronika  

2. Alexander von Schlippenbach Trio:
Alexander von Schlippenbach
fortepian
Evan Parker saksofon
Paul Lytton perkusja

Więcej informacji na: www.ad-libitum.pl

Bilety: w cenie 50 zł normalne, 30 zł ulgowe do nabycia na eBilet.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Sobota, 17. 10. 2015, g. 19.30
10. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Improwizowanej „Ad Libitum”
Freedom in Unity / Wolność w jedności
Maraton koncertowy

Organizatorzy: Fundacja Polskiej Rady Muzycznej, Program 2 Polskiego Radia i CSW

Wykonawcy: 
1. Barry Guy Blue Shroud Band :
Barry Guy
kontrabas, dyrygent
Savina Yannatou głos
Maya Homburger skrzypce
Fanny Paccoud altówka
Ben Dwyer gitara
Juliusz Gabriel saksofony
Per Texas Johansson klarner, saksofony
Michael Niesemann obój, saksofony
Percy Pursglove trąbka
Torben Sneakedstadt trąbka, sakfonony
Agustí Fernández fortepian
Michel Godard tuba, serpent
Ramon Lopez, Lucas Niggli perkusja   

2. Alexander von Schlippenbach – Twelve Tone Tales
   (recital fortepianowy) 

3. Glob Unity Orchestra: 
Alexander von Schlippenbach fortepian, leader                                            
Tomasz Stańko, Jean­Luc Capozzo, Axel Dörner trąbki
Evan Parker, Gerd Dudek, Henrik Walsdorff saksofony
Rudi Mahall klarnet basowy
Gerhard Gschlößl, Christoph Thewes puzony
Paul Lovens, Paul Lytton perkusja 

Więcej informacji na: www.ad-libitum.pl

Bilety: w cenie 50 zł normalne, 30 zł ulgowe do nabycia na eBilet.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Wtorek, 20. 10. 2015, godz. 19.30
radi/O/pera
Jean-Philippe RAMEAU - Pigmalion, wersja koncertowa

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:  
Pigmalion - Karol Kozłowski tenor
Amor - Julita Mirosławska sopran
Statue - Barbara Zamek sopran
Cephise - Iwona Lubowicz sopran
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Benjamin Bayl
dyrygent

W programie: Jean-Philippe RAMEAU - Ouverture, Entrée pour les Guerriers, Gigue, Chaconne z tragedii muzycznej „Dardamus”, Nicolas CLÉRAMBAULT - Kantata Orphée, Jean-Philippe RAMEAU - Ritournelle vif z tragedii muzycznej „Dardamus”, Jean-Philippe RAMEAU - Pigmalion, wersja koncertowa

Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie na godzinę przed koncertem.

Piątek, 23. 10. 2015, godz. 20.30
Myra Melford "Snowy Egret"

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Myra Melford fortepian
Ron Miles trąbka
Liberty Ellman gitara
Stomu Takeishi akustyczna gitara basowa
Ted Poor perkusja

Bilety w cenie 50 zł 

Sobota, 24. 10. 2015, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Rafał Kwiatkowski wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Ernst van Tiel
dyrygent

 Program: Carl Maria von WEBER - Uwertura „Euryanthe", Camille SAINT-SAËNS - Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33, Robert SCHUMANN - III Symfonia Es-dur op. 97, „Reńska"

Bilety: w cenie 30 zł 

Niedziela, 25. 10. 2015, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Klaudiusz Baran akordeon
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Maksymilian EINERT - Uwertura D-dur, Marcin BŁAŻEWICZ - Koncert na akordeon i smyczki, Joseph HAYDN - Symfonia nr 100 G-dur Wojskowa

Bilety w cenie 35 zł  na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Wtorek, 27. 10. 2015, godz. 19.00
Grand Tour

Organizatorzy: Fundacja 4.99, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
John Tilbury fortepian
Zygmunt Krauze fortepian
Szabolcs Esztenyi fortepian
Hubert Zemler perkusja

W programie utwory m.in. Mortona Feldmana, Terry'ego Rileya, Tomasza Sikorskiego i Zygmunta Krauzego

Koncert zostanie poprzedzony pokazem obrazu Zuzanny Solakiewicz o Eugeniuszu Rudniku "15 stron świata" oraz premierą płyty ze ścieżką dźwiękową filmu

Bilety w cenie 20 zł  dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

 

Środa, 4. 11. 2015, godz. 19.00
Esther Yoo & Augustin Dumay

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Esther Yoo skrzypce                       
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Augustin Dumay
dyrygent          

Program:
Franz SCHUBERT -  Entracte nr 3 z muzyki do dramatu „Rosamunde” D 787, VIII Symfonia h-moll „Niedokończona”  D 759, Johannes BRAHMS - Koncert skrzypcowy D-dur op. 77

Bilety: 40 zł w kasie studia na godzinę przed koncertem

Niedziela, 8. 11. 2015, godz. 19.00
II Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy: 
Melodie Zhao fortepian (Szwajcaria)
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Strugała
dyrygent

Program:
Karol SZYMANOWSKI - Uwertura koncertowa E-dur op. 12, Ignacy Jan PADEREWSKI - Fantazja Polska gis-moll op. 19 na fortepian i orkiestrę, Mieczysław KARŁOWICZ - Symfonia e-moll „Odrodzenie” op. 7

Bilety: 35 zł  ­

Poniedziałek, 9. 11. 2015, godz. 19.00
Bez paniki to tylko nauka

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykład prof. Michała Hellera pt. „Gdy przestrzeń była Bogiem. Nauka a nasz obraz świata".
Spotkanie pod hasłem Bez paniki to tylko nauka poprowadzi Hanna Maria Giza.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem: nauka.dwojka@polskieradio.pl

Środa, 11. 11. 2015, godz. 19.00
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej
Polish Parade

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Viktoria Nowak taniec
Włodek Pawlik fortepian
Dorota Miśkiewicz śpiew z zespołem:
Tomasz Kałwak fortepian
Artur Lesicki gitara
Michał Kapczuk kontrabas
Robert Luty perkusja
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Agata Kwiecińska i Marcin Majchrowski prowadzenie koncertu

Program:
Władysław SZPILMAN - Walc w starym stylu, Włodek PAWLIK - II Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową, Henryk WARS - Pierwszy znak, Jerzy WASOWSKI / Krzysztof HERDZIN - Lubię być szczęśliwa, Włodzimierz NAHORNY / Jonasz KOFTA - Jej portret, Henryk WARS - City Sketches

Bilety w cenie 30 

Czwartek, 12. 11. 2015, godz. 19.00
II Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego
Koncert finałowy

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy:
Piers Lane fortepian (Wielka Brytania/Australia)
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Marta Kluczyńska
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI - Uwertura Es-dur, Koncert fortepianowy a-moll op. 17, Ludwig van BEETHOVEN - III Symfonia Es-dur „Eroica” op. 55

Bilety: 35 zł  

Piątek, 13. 11. 2015, godz. 20.30
Samuel Blaser Quartet "Spring Rain a Tribute to Jimmy Giuffre"

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Samuel Blaser Quartet:
Samuel Blaser
puzon
Russ Lessing
instrumenty klawiszowe
Drew Gress kontrabas
Gerald Cleaver instrumenty perkusyjne

Bilety w cenie 50 zł 

Niedziela, 15. 11. 2015, godz. 18.00
XIV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Łucja Szablewska sopran
Artur Słotwiński fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Szymon Bywalec
dyrygent

Program:
Alastair GREIG (Wielka Brytania) - El monte y el rio, Massimo LAURICELLA (Włochy) - E piove in petto una dolcezza inquieto, Adriano GAGLIANELLO (Włochy) - Cante Hondo

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Piątek, 20. 11. 2015, godz. 19.00
Koncert galowy

Organizatorzy: Jeunesses Musicales Poland, Philharmonia Orchestra, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz skrzypce
LUTOSLAWSKI YOUTH ORCHESTRA
Adrián Varela dyrygent

Program:
Felix MENDELSSOHN – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64, Lutoslawski Youth Orchestra 2015 – Kompozycja własna, Antonín DVOŘÁK – Symfonia nr 9 „Z Nowego Świata” op. 95

Dystrybucja wejściówek zakończona

Sobota, 21. 11. 2015, godz. 19.00
Koncert promocyjny płyty Sinfonia Viva – Muzyka polska

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, artCONNECTION music i Stowarzyszenie „Symphonia”
Patronat medialny:  Program 2 TVP, CameralMusic.pl
Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Wykonawcy:
Voytek Proniewicz skrzypce
Dorota Woźniak-Mocarska wiolonczela
Sinfonia Viva
Tomasz Radziwonowicz dyrygent

Program:
Karol SZYMANOWSKI – Etiuda b-moll op. 4 nr 3 (oprac. na orkiestrę: Tomasz Radziwonowicz), Fryderyk CHOPIN – Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 (oprac. na skrzypce i orkiestrę kameralną: Pablo Sarasate/Tomasz Radziwonowicz), Witold LUTOSŁAWSKI – Pięć melodii ludowych, Tomasz RADZIWONOWICZ – Koncert wiolonczelowy, Mieczysław KARŁOWICZ – Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową

Bilety w cenie 35 zł dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Piątek, 27. 11. 2015, godz. 17.00
XXIII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny
„Człowieka potrzeba…”
na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane

Organizatorzy: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

Wykonawcy:
uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Soliści – tegoroczni maturzyści, laureaci konkursów polskich i międzynarodowych
Jagoda Stanicka fortepian
Dorota Duda skrzypce
Jakub Grott skrzypce
Paweł Niziołek flet
oraz
Chór dziecięcy klas II i III szkoły I st.
Anna Perzanowska-Tarasiuk
dyrygent
Zuzanna Moskwik fortepian
Orkiestra Symfoniczna
Marta Kluczyńska
dyrygent
Marcin Rogacewicz prowadzenie koncertu

W programie:
Witold LUTOSŁAWSKI, Ferenc LISZT, Nicolo PAGANINI, Henryk WIENIAWSKI, Carl Philippe Emmannuel BACH, Franz SCHUBERT

Cegiełki upoważniające do wejścia na Koncert do nabycia w Sekretariacie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, ul. Krasińskiego 1, tel. (22) 839-18-78, pon. – pt., w godz. 9.00-18.00

Sobota, 28. 11. 2015, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Michał Maciaszczyk
dyrygent

Program:
Anton WEBERN - Passacaglia op. 1, Richard STRAUSS - poemat symfoniczny „Życie bohatera”  op. 40                                                         

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 29. 11. 2015, godz. 19.00
KATE  LIU
Laureatka XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina i nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków
z udziałem
Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Program: Fryderyk CHOPIN - Ballada f-moll op. 52, Mazurek H-dur op. 56 nr 1, Mazurek C-dur op. 56 nr 2, Mazurek c-moll op. 56 nr 3, Polonez-fantazja As-dur op. 61, Koncert fortepianowy e-moll op. 11    

Bilety w cenie 50 zł. Wejściówki dostępne będą w kasie Studia na godzinę przed koncertem. Ilość ograniczona

Niedziela, 6. 12. 2015, godz. 19.00
CHÓR POLSKIEGO RADIA
dedykacje muzyczne
Sonus Universi

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Chór Polskiego Radia, Fundacja Sonoris

Wykonawcy:  
Chór Polskiego Radia
Maria Niemojewska, Grzegorz Skórczewski
, Artur Knapik  multimedia
Szymon Wyrzykowski dyrygent

Program:
Mikołaj ZIELEŃSKI – Magnificat, Marek JASIŃSKI – Kyrie, Paweł ŁUKASZEWSKI – Psalmus 102, Przymysław ZYCH – Sanctus (prawykonanie), Krzysztof PENDERECKI – Agnus Dei, Aleksander KOŚCIÓW – Nebulae (Mgławice), Szymon GODZIEMBA-TRYTEK – Mała suita kaszubska, Hector VILLA-LOBOS – Bachianas Brasileiras nr 9, Stephen LEEK – Ngana, Ola GJEILO – Spheres, Frank TICHELLI – The earth song

Projekt „Chór Polskiego Radia dedykacje muzyczne” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bilety: w cenie 35 zł 

Poniedziałek, 7. 12. 2015, godz. 19.00
Recital fortepianowy
Francesco Tristano

Organizatorzy: Ambasada Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie i Program 2 Polskiego Radia

W programie: BACH, FRESCOBALDI, TRISTANO

Bilety w cenie 35 zł 

Wtorek, 8. 12. 2015, godz. 18.00
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych II stopnia
Finałowy Koncert Laureatów

Organizatorzy: Akademia Filmu i Telewizji, Program 2 Polskiego Radia, Centrum Edukacji Artystycznej

nagroda jury:
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, dyrygent Andrzej Kucybała

program:
Henryk Wars – Koncert fortepianowy, Joseph Haydn – Symfonia nr 45 fis-moll „Pożegnalna”, John Williams - Throne Room & Title z "Star Wars"


nagroda publiczności internetowej:
Polska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna – Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, dyrygent Maciej Tomasiewicz

program:
Wojciech Kilar – Orawa, Johann Strauss II – Marsz Perski i Marsz Egipski, Johannes Brahms – Tańce węgierskie nr 5 i nr 6, Camille Saint-Saëns – Bachanalia z opery  „Samson i Dalila”

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wstęp wolny

Czwartek, 10. 12. 2015, godz. 19.00
Gala wręczenia ZŁOTYCH MIKROFONÓW 2015
oraz
KONCERT W HOŁDZIE STEFANOWI RACHONIOWI
Z OKAZJI 70-LECIA POLSKIEJ ORKIESTRY RADIOWEJ
I 90-LECIA POLSKIEGO RADIA

Organizator: Polskie Radio

reżyseria: Janusz Kukuła

Wystąpią:
Anna Markowicz i Marcin Przybylski śpiew
Adam Bałdych skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauz
a dyrygent
Gość specjalny: Stan Borys

Bilety w cenie 30 zł dostępne będą na stronie sklep.polskieradio.pl

Piątek, 11. 12. 2015, godz. 20.30
Renaud Garcia-Fons  SOLO

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Renaud Garcia-Fons pięciostrunowy kontrabas / elektronika

Bilety: 70 zł

Poniedziałek, 14. 12. 2015, godz. 17.00
„Jasełka na Bachmackiej”

Organizator: Zespół Szkół Ogólnokształcących „Bachmacka”

Impreza zamknięta

Poniedziałek, 14. 12. 2015, godz. 19.00
„Jasełka na Bachmackiej”

Organizator: Zespół Szkół Ogólnokształcących „Bachmacka”

Impreza zamknięta

Środa, 30. 12. 2015, godz. 18.00
Wspomnienia zaklęte w piosenkach
Koncert z okazji jubileuszu 70-lecia powstania Centralnego Zespołu Artystycznego Związku Harcerstwa Polskiego

Organizator: Fundacja Wychowanków harcmistrza Władysława Skoraczewskiego

Wykonawcy:
Chór i Orkiestra Wychowanków hm. Władysława Skoraczewskiego
Krystyna Stańczak-Pałyga
dyrygent
Tadeusza Niećko dyrygent

Prowadzenie koncertu: Agnieszka Kurowska-Janecka i Jacek Kawalec

Chór Wychowanków hm. Władysława Skoraczewskiego kontynuuje dzieło życia swego Mistrza,
przekazując radość i pasję śpiewania kolejnym pokoleniom.

Wstęp biletowany – informacje poprzez kontakt mailowy: skoraczewski.chor@gmail.com







Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt