JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2014


Niedziela, 5. 01. 2014, godz. 19.00 
Koncert kolędowy
NIE MASZ CI NIE MASZ NAD TE GWIAZDECZKĘ

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią:
Agata Harz i Remek Mazur-Hanaj
oraz ich goście
Zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Kocudzy
Katarzyna de Latour, Katarzyna Szurman, Zuzanna i Jurij Pastuszenko

Piątek, 17. 01. 2014, godz. 20.30
ERIK FRIEDLANDER´s BONEBRIDGE BAND

Organizatorzy: Adamiakjazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
ERIK FRIEDLANDER´s BONEBRIDGE BAND
Erik Friedlander
wiolonczela
Doug Wamble gitary
Trevor Dunn bas
Michael Sarin perkusja

Sobota, 18. 01. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Waldemar Gromolak gitara
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program: Emmanuel CHARBIER – España, Nikolai RIMSKY-KORSAKOV - Capriccio espagnol op. 34, Joaquín RODRIGO - Concierto de Aranjuez

Niedziela, 19. 01. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Dominik Płociński wiolonczela
Polska Orkiestra Radiowa
Marek Pijarowski
dyrygent

Program: Andrzej PANUFNIK - Uwertura bohaterska, Edward ELGAR - Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85, Antonín DVORÁK - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

Piątek, 24. 01. 2014, godz. 20.00
De Mono symfonicznie

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i De Mono

Wykonawcy:
Zespół De Mono:
Andrzej Krzywy 
wokal
Piotr Kubiaczyk 
gitara basowa
Paweł Pełczyński 
saksofony, instrumenty perkusyjne
Paweł Dampc 
instrumenty klawiszowe
Tomasz Banaś 
gitary
Zdzisław Zioło 
gitary
Marcin Korbacz 
perkusja
oraz
Polska Orkiestra Radiowa
Jacek Piskorz
dyrygent

Sobota, 25. 01. 2014, godz. 19.00

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Agata Zubel sopran
Mikołaj Pałosz wiolonczela
Warszawska Grupa Cellonet:
Bartosz Koziak, Marcin Zdunik, Mikołaj Pałosz, Dominik Płociński, Robert Dacko, Krzysztof Lenczowski, Marta Kordykiewicz, Michał Borzykowski 
Andrzej Bauer
dyrygent

Program: Richard WAGNER - Pieśni do słów Mathilde Wesendonck: Träume, Im Treibhaus, Paweł HENDRICH - Ertytre (2013) - prawykonanie, Gustav MAHLER - Pieśni do słów Friedricha Rückerta: Oft denk’ ich sie sind nur ausgegangen!, Liebst du um Schönheit, Nun seh’ ich wohl warum so dunkle Flammen, Ich bin der Welt abhanden gekommen, Kajia SARIAAHO - Neiges (1998), Cezary DUCHNOWSKI - cello_Net (2009)  

Niedziela, 26. 01. 2014, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XI

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Apollon Musagète Quartett:
Paweł Zalejski
skrzypce
Bartosz Zachłod skrzypce
Piotr Szumieł altówka
Piotr Skweres wiolonczela
oraz
Bartłomiej Wezner fortepian

Program: Zbigniew BARGIELSKI – Krajobraz wspomnień (Witold Lutosławski in memoriam) na skrzypce, wiolonczelę i fortepian, Charles Bodman RAE – II Kwartet smyczkowy (pamięci Witolda Lutosławskiego), Witold LUTOSŁAWSKI – Kwartet smyczkowy, APOLLON MUSAGÈTE QUARTETT – Multitude - Hommage à Witold Lutosławski

Sobota, 1. 02. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Piotr Sałąjczyk fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Marzena Diakun
dyrygent

Program: Ignacy ZALEWSKI - Wariacje symfoniczne (prawykonanie zamówionego utworu), Andrzej PANUFNIK - Koncert fortepianowy, Karol SZYMANOWSKI - II Symfonia B-dur op. 19 

Niedziela, 2. 02. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Łukasz Kuropaczewski gitara
Polska Orkiestra Radiowa
José Maria Florêncio dyrygent

Program: Cesar GUERRA-PEIXE - O Gato Malhado, Joaquin RODRIGO - Concierto de Aranjuez, Heitor VILLA-LOBOS - Koncert na gitarę i małą orkiestrę, Alberto GINASTERA - Estancia, suita baletowa

Piątek, 7. 02. 2014, godz. 19.00
Koncert charytatywny

Organizator: Fundacja Malwa

Wykonawcy:
Anna Lubańska  mezzosopran
Katarzyna Trylnik sopran
Adam Zdunikowski tenor
Ewa Pelwecka 
fortepian
Zespół Rockowy "eM"
Chór God'Spell
Zespół Teatru Ruchu "Balonik"

Sobota 8. 02. 2014, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XI
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Renato Rivolta
dyrygent

Program: Andrzej PANUFNIK - Uwertura tragiczna, Polonia, Witold LUTOSŁAWSKI - Mała suita (wersja kameralna), Łańcuch III, Aleksander TANSMAN - Koncert na orkiestrę

Niedziela, 9. 02. 2014, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XI
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Alexander Liebreich
dyrygent

Program: Andrzej PANUFNIK – Kołysanka, Muzyka jesieni, Natalya CHEPELYUK – Aria II (prawykonanie), Wojciech KILAR - Przygrywka i kolęda, Witold LUTOSŁAWSKI – Livre pour orchestre

Niedziela, 16. 02. 2014, godz. 19.00
35 lat Kwartetu Śląskiego

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Wojciech Świtała fortepian
Kwartet Śląski
Szymon Krzeszowiec
I skrzypce
Arkadiusz Kubica II skrzypce
Łukasz Syrnicki altówka
Piotr Janosik wiolonczela

Program: Claude DEBUSSY - Kwartet smyczkowy g-moll op. 10, Andrzej PANUFNIK – II Kwartet smyczkowy Messages, César FRANCK - Kwintet fortepianowy f-moll

Sobota, 22. 02. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Marek Bracha fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski dyrygent

Program: Tadeusz BAIRD – Sinfonietta, Fryderyk CHOPIN - II Koncert fortepianowy f-moll op. 21, Ludwig van BEETHOVEN - V Symfonia c-moll op. 67 

Czwartek, 27. 02. 2014, godz. 19.00
Makabunda - Karnawałowy Retro Rejwach
Koncert promujący płytę Dla Pani Wszystko

Organizatorzy: Zakład Koncertowo Wydawniczy Artakcja i Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy: Makabunda:
Wojciech Turbiarz
gitara, banjo, śpiew
Wojciech Cyndecki gitara basowa
Tomasz Drozdek perkusja oraz wiele innych instrumentów
Damian Kluźniak instrumenty klawiszowe
Piotr Nikoli akordeon
Agnieszka Rarok skrzypce
Błażej Koza klarnet, saksofony

W programie: Polskie szlagiery okresu międzywojennego w nowych aranżacjach

Piątek, 28. 02. 2014, godz. 20.30
Maciej Obara International Quartet

Organizatorzy: Adamiakjazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Maciej Obara International Quartet:
Maciej Obara
saksofon
Dominik Wania fortepian
Ole Morten Vaagan kontrabas
Gard Nilssen perkusja 

Niedziela, 9. 03. 2014, godz. 19.00
Saagara

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia 

Wykonawcy:
SAAGARA:
Ghatam Giridhar Udupa
ghatam, konnakol, morsing (instr. perkusyjne)
Bharghava Halambi mridangam, khanjira, konnakol (bębny)
K Raja tavil i inne instrumenty perkusyjne
Wacław Zimpel klarnet

W programie: muzyka hinduska

Piątek, 14. 03. 2014, godz. 20.30
Marek Napiórkowski „UP!”

Organizatorzy: Adamiakjazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marek Napiórkowski gitary
Adam Pierończyk saksofony
Henryk Miśkiewicz klarnet basowy
Krzysztof Herdzin fortepian
Robert Kubiszyn kontrabas i gitara basowa
Paweł Dobrowolski perkusja
i nonet muzyków symfonicznych

Sobota, 15. 03. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Hubert Salwarowski fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Jerzy Salwarowski
dyrygent

Program:
Johannes BRAHMS - I Koncert fortepianowy d-moll op. 15, Franz SCHUBERT - V Symfonia B-dur D 485 

Niedziela, 16. 03. 2014, godz. 19.00
Generacje XVII

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Maciej Frąckiewicz akordeon
Dorota Imiełowska wiolonczela
Tomasz Tomaszewski skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Szymon Bywalec
dyrygent

Program:
Andrzej PANUFNIK – Landscape, Aleksander NOWAK - Kurczęta i robot na akordeon i orkiestrę (2013)**, Tadeusz WIELECKI - Czytanie na orkiestrę (2014)**, Paweł SYDOR - Koncert podwójny na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną (2014)**

** prawykonanie, utwór powstał na zamówienie Związku Kompozytorów Polskich ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Niedziela, 23. 03. 2014, godz. 18.00

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie

Wykonawcy:
Bartłomiej Baranowski fortepian
Łukasz Brzezina akordeon
Julia Łopuszyńska harfa
Marcin Marchewka altówka
soliści Wydziału Wokalnego UMFC:
Marcelina Rusak sopran
Anna Fijałkowska mezzosopran
Zbigniew Malak tenor
Paweł Czekała bas
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Dariusz Zimnicki przygotowanie chóru
Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Marta Kluczyńska
dyrygent

W programie: Stanisław MONIUSZKO – Tańce góralskie z opery "Halka", Henriette RENIE – cz. 1 z Koncertu c-moll na harfę i orkiestrę, Józef ŚWIDER – Suita na akordeon i orkiestrę smyczkową, Cecil FORSYTH – Koncert g-moll na altówkę i orkiestrę, Ferenc LISZT – Totentanz, Wolfgang Amadeus MOZART – Msza Koronacyjna C-dur KV 317

Sobota, 29. 03. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Beata Bilińska fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program:
Michaił GLINKA – Uwertura Rusłan i Ludmiła, Siergiej RACHMANINOW – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18, Piotr CZAJKOWSKI – IV Symfonia f-moll op. 36 

Niedziela, 30. 03. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Iwona Socha sopran
Polska Orkiestra Radiowa
Marcin Nałęcz-Niesiołowski
dyrygent

Program:
Felix MENDELSSOHN - Uwertura Hebrydy op. 26, Ernest CHAUSSON - Poème de l'amour et de la mer (Poemat miłości i morza) na sopran i orkiestrę op. 19, Felix MENDELSSOHN - III Symfonia a-moll op. 56 Szkocka

Piątek, 4. 04. 2014, godz. 20.30
BILL FRISELL TRIO BEAUTIFUL DREAMERS

Organizatorzy: Adamiak Jazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Bill Frisell gitara
Eyvind Kang altówka
Rudy Royston perkusja 

Niedziela, 13. 04. 2014, godz. 19.00
Strumenti della Passione

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Fundacja Arte dei Suonatori

Wykonawcy:
Marek Rzepka bas
Bolette Roed flet prosty
Orkiestra Arte dei Suonatori
Jarosław Kordaczuk dyrygent

Program:
Johann Christoph BACH - Kantata Wie bist du denn, o Got (lamento), Fredrik ÖSTERLING - Concerto na flet prosty, klawesyn i smyczki (2014) - premiera, Johann Sebastian BACH - Kantata Ich habe Genug BWV 82, Jarosław KORDACZUK - Strumenti della Passione (2014) - premiera 

Poniedziałek, 14. 04. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator:  Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Maxim Timofeev fortepian
Sinfonia Varsovia
Sergey Polyanichko
dyrygent

Program:
Aram CHACZATURIAN – I Symfonia, Ferenc LISZT – II Koncert fortepianowy A-dur S 125, Aram CHACZATURIAN – Suita nr 2 z baletu Spartakus

Czwartek, 17. 04. 2014, godz. 19.00
JUBILEUSZ 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ MARKA GASZYŃSKIEGO

Organizatorzy: Pierwszy Program Polskiego Radia i Agencja Artystyczna GRAMI

Wystąpią m.in.:
Zespół jazzowy Henryka Miśkiewicza w składzie:
Henryk Miśkiewicz saksofon
Dorota Miśkiewicz śpiew i skrzypce
Marek Napiórkowski gitary
Robert Kubiszyn kontrabas, gitara basowa
Michał Miśkiewicz perkusja

Siostry Przybysz:
Natalia Przybysz
śpiew
Paulina Przybysz śpiew
Anna Przybysz śpiew
Jacek Przybysz śpiew, gitara
Jerzy Zagórski gitara
Filip Jurczyszyn kontrabas
Kuba Staruszkiewicz perkusja 

Zespół Old Timers:
Paweł Tartanus
banjo, śpiew
Jerzy Galiński
klarnet
Jerzy Kuszakiewicz trąbka
Zbigniew Konopczyński puzon
Wojciech Kamiński fortepian
Andrzej Zielak kontrabas
Bogdan Kulik perkusja
oraz gościnnie
Michael "Patches" Stewart trąbka

Zespół braci Zielińskich (Skaldowie) w składzie:
Andrzej Zieliński organy, śpiew
Jacek Zieliński skrzypce, trąbka, śpiew
Bogumił Zieliński gitara basowa
Gabriela Zielińska–Tarcholik śpiew
Rafał Tarcholik perkusja

Maria Szabłowska i Paweł Sztompke prowadzenie koncertu

Partnerzy koncertu: JAZZ FORUM, STOLICA
Sponsor: Grupa LOTOS, STOART

Czwartek, 24. 04. 2014, godz. 20.30
HIP HOP KLASYCZNIE

Organizator: ARTPUDEL

Wykonawcy:
Zespół Rasmentalism:
Kamil "Ment" Kraszewski
Arkadiusz "Ras" Sitarz
Marek Wieremiejewicz
kier. muzyczne, fortepian
Marcinkowski Quartet:
Karol Marcinkowski skrzypce
Miłosz Wieliński skrzypce
Weronika Kociołek altówka
Kamila Piątkowska wiolonczela
sekcja dęta:
Rafał Gańko trąbka
Marcin Świderski saksofon
Michał Tomaszczyk puzon

W programie: repertuar zespołu Rasmentalism w nowych aranżacjach 

Środa, 30. 04. 2014, godz. 17.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu

Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Chorus ze specjalnym udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Cannibal Mitcha

Organizator: Program 2 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Audiowizualny

Środa, 30. 04. 2014, godz. 20.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu

Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Chorus ze specjalnym udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Cannibal Mitcha

Organizator: Program 2 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Audiowizualny

Czwartek, 8. 05. 2014, godz. 19.00
VI Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Organizator: Fundacja Jazz Art  

więcej informacji na stronie www.fmfkk.pl

- Koncert  Ketil Bjørnstad &Tore Brunborg
- Wystawa Komeda - Polański ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi -kolekcja                    
   plakatów z całego świata do filmów do muzyki K. Komedy
- Kiermasz muzyczny wydawnictw Polskiego Radia
- Animacja i Jazz. Projekcja filmów animowanych mistrza gatunku Mirosława                             
  Kijowicza do muzyki Krzysztofa Komedy 

Piątek, 9. 05. 2014, godz. 19.00
VI Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Organizator: Fundacja Jazz Art  

więcej informacji na stronie www.fmfkk.pl

- Koncert Janusz Muniak & Paweł Kaczmarczyk Komeda Project
- Koncert Motion Trio
- Wystawa Komeda - Polański ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi - kolekcja                      
   plakatów z całego świata do filmów do muzyki K. Komedy
- Kiermasz muzyczny wydawnictw Polskiego Radia
- Projekcja miniatur filmowych Andrzeja Kondratiuka do muzyki Krzysztofa Komedy

Sobota, 10. 05. 2014, godz. 19.00     
XXVIII WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:   
Jarosław Bręk baryton
Leszek Lorent perkusja
Maciej Nerkowski głos  
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus   
Krzysztof Słowiński
dyrygent

Program:
Grzegorz DUCHNOWSKI - Radianty na orkiestrę (2007)*, Marcin BŁAŻEWICZ - Kali-yuga  na perkusję solo, głos męski i 28 instrumentów (2013/2014)**, Władysław SŁOWIŃSKI - Łódeczka Charona - 5 Pieśni  do słów Tadeusza Różewicza na baryton i orkiestrę kameralną (2013/2014)**, Tomasz Jakub OPAŁKA - II Symfonia – Emerge na orkiestrę symfoniczną (2014)**

*    prawykonanie
** prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu operacyjnego „Kolekcje - Zamówienia kompozytorskie”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Niedziela, 11. 05. 2014, godz. 20.00
ORSZAK WESELNY - ŻAŁOBNY RAPSOD
pamięci Oskara Kolberga

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

scenariusz: Jacek Hałas & Darek Błaszczyk
reżyseria: Darek Błaszczyk
opracowanie muzyczne: Jacek Hałas

występują:
zespół JARZĘBINA z Kocudzy
Męski Zespół Śpiewaczy z Godziszowa

zespół „TĘGIE CHŁOPY” ze Stanisławem Witkowskim
Orkiestra Dęta ze Zdziłowic
Brodacze ze Sławatycz
Jacek Hałas

Poniedziałek, 12. 05. 2014, godz. 19.00 
XXVIII WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:  
Marek Bracha fortepian
Agata Szymczewska skrzypce
Trio fortepianowe w składzie:
Agata Szymczewska skrzypce
Magdalena Bojanowicz wiolonczela
Grzegorz Skrobiński fortepian

Program:
Jerzy BAUER - Trio fortepianowe nr 2 - la serietàe leggerezza (powaga i lekkość) (1995), Ignacy ZALEWSKI - Sonata skrzypcowa (2013)*, Dmitrij SZOSTAKOWICZ - Trio fortepianowe nr 2, Andrzej PANUFNIK - Pentasonata na fortepian (1984)

* prawykonanie

Wtorek, 13. 05. 2014, godz. 19.00    
XXVIII WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:  
Zespół We4:
Karol Szymanowski wibrafon
Piotr Biskupski perkusja
Grzegorz Nadolny kontrabas/bas
Wojciech Milewski harmonijka chromatyczna

W programie:
Standardy muzyki jazzowej we własnej aranżacji – promocja płyty “We4 – Harmonijnie”

Środa, 14. 05. 2014, godz. 19.00   
XXVIII WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:   
Łukasz Długosz flet                
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS
Anna Duczmal-Mróz
dyrygent

Program:
Bartosz KOWALSKI - Prismatic Shapes na orkiestrę smyczkową (2012), Miłosz BEMBINOW - Mała fantazja na orkiestrę smyczkową (2003), Saverio MERCADANTE - Koncert fletowy e-moll op. 57 nr 2, Dariusz PRZYBYLSKI - Red, Yellow, Red. Hommage a Mark Rothko  for 22 strings (2012), Jerzy MAKSYMIUK - Dedykacje na orkiestrę smyczkową (2013)*,  Adam SŁAWIŃSKI - Muzyka na smyczki (2013)**

*    prawykonanie
** prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu operacyjnego „Kolekcje - Zamówienia kompozytorskie”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Czwartek, 15. 05. 2014, godz. 19.30
XVII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert inauguracyjny

Muzyka Źródeł „Mazowsze”: Kapela Antoniego Cicheckiego z Grądek, Kapela Dobrzeliniacy z Żychlina, Maria Bienias z Woli Koryckiej, Jerzy Dierżek ze wsi Sierzchowy

Gość specjalny: Çiğdem Aslan (Turcja)                   

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Piątek, 16. 05. 2014, godz. 16.00
XVII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Piątek, 16. 05. 2014, godz. 20.00
XVII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Uroczystość wręczenia Nagród: Muzyka Źródeł i Fonogram Źródeł 2013
Koncert laureatów Grand Prix NT 2013 – Karolina Cicha & Spółka feat. Bart Pałyga (Polska)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia 

Sobota, 17. 05. 2014, godz. 16.00
XVII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Sobota, 17. 05. 2014, godz. 20.00
XVII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan (Iran, Turcja)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca:logo-wykladziny-dyway.jpg

Niedziela, 18. 05. 2014, godz. 19.00
XVII FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Laureatów

Uroczystość wręczenia Nagród w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2013
Koncert laureata Folkowego Fonogramu Roku 2013

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Środa, 21. 05. 2014, godz. 19.00
Kaspar Zehnder & Ingolf Wunder & Sinfonia Varsovia

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Ingolf Wunder fortepian
Sinfonia Varsovia
Kaspar Zehnder dyrygent

Program:
Felix MENDELSSOHN - Uwertura Piękna Meluzyna op. 32, Fryderyk CHOPIN - II Koncert fortepianowy f-moll op. 21, Robert SCHUMANN - I Symfonia B-dur op. 38 Wiosenna

Czwartek, 22. 05. 2014, godz. 20.30
MARY HALVORSON - THUMBSCREW

Organizatorzy: AdamiakJazz Sp.z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Mary Halvorson gitara
Michael Formanek kontrabas
Thomas Fujiwara perkusja

Piątek, 23. 05. 2014, godz. 17.00
Koncert Laureatów Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia

Organizator: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej

Wykonawcy:
Viet Trung NIGIJYEN fortepian, ZPSM nr 4 im. w Warszawie
Robert Łaguniak skrzypce, POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu
Mateusz Doniec altówka, OSM II st. w Krakowie
Zofia Ziemkiewicz wiolonczela, PZSM w Bydgoszczy
Magdalena Rosińska, Karol Konecki duet gitarowy, PSM I i II st. w Kaliszu
Inga Piwowarska akordeon, PSM I i II st. w Mławie
Bartosz Kołsut, Łukasz Brzezina duet akordeonowy, ZSM w Radomiu; ZPSM Nr 4 w W-wie
Karina Kamizela flet, OSM II st. im. Z. Brzeskiego w ZPSM nr 1 w Warszawie
Aniela Rybak harfa, PSM I st. nr 4 w Warszawie
Marcelina Dąbek harfa, PSM I st. nr 4 w Warszawie
Trio Con Brio, OSM I st. w Krakowie

Sobota, 24. 05. 2014, godz. 19.00
Jan Stanienda & Krzysztof Stanienda & Sinfonia Varsovia

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Krzysztof Stanienda fortepian
Sinfonia Varsovia
Jan Stanienda
skrzypce, dyrygent

Program:
Felix MENDELSSOHN – II Sinfonia D-dur op. 43 na orkiestrę smyczkową, Koncert podwójny d-moll na skrzypce i fortepian, Koncert d-moll na skrzypce i orkiestrę smyczkową, IV Symfonia A-dur op. 90 Włoska

Niedziela, 25. 05. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Muzyka polska XIX w.

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Leonora Armellini fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Paweł Przytocki
dyrygent

Program:
Juliusz ZARĘBSKI – Polonez triumfalny A-dur op. 11, Franciszek LESSEL - Koncert fortepianowy C-dur op. 14, Józef WIENIAWSKI - Symfonia D-dur op. 49

Czwartek, 29. 05. 2014, godz. 19.00
Koncert pamięci Wojciecha Kilara

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Iwona Hossa sopran
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski dyrygent

Program:
Wojciech KILAR - Fragmenty z filmu Dracula, Temat z filmu Smuga cienia, Walc z filmu Ziemia obiecana, Temat z filmu Bilans kwartalny, Temat z filmu Kronika wypadków miłosnych, Walc z filmu Trędowata, Wokaliza z filmu Dziewiąte wrota, Suita z filmu Śmierć i dziewczyna, Mazur z filmu Zemsta, Polonez z filmu Pan Tadeusz

Piątek, 30. 05. 2014, godz. 19.00
XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro
CZAR PIOSENKI RETRO
w 113. rocznicę urodzin Mieczysława Fogga

Organizator: OAK GROUP

Scenariusz i prowadzenie: Wojciech Dąbrowski
z udziałem Pawła Sztompke i Jana Zagozdy (Polskie Radio, Program 1)

Wystąpią:
laureaci Złotych Liści Retro OFPR: Anna Maria Adamiak, Jacek Borkowski, Olgierd Buczek, Ada Fijał (Madame Retro), Agata Grześkiewicz, Joanna Hort, Elżbieta Igras, Krystyna i Paweł Kochankiewiczowie, Jolanta Kubicka, Ewa Kuklińska, Bohdan Łazuka, Jerzy Połomski, Sława Przybylska, Hanna Rek, Danuta Stankiewicz, Magda Umer, Tadeusz Woźniakowski, Dariusz Wójcik
pianiści: Maciej Klociński, Dawid Ludkiewicz, Czesław Majewski, Andrzej Płonczyński, Zbigniew Rymarz, Tadeusz Suchocki

Niedziela, 1. 06. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

Wykonawcy:
István Várdai wiolonczela
Polska Orkiestra Radiowa 
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program:
Johannes BRAHMS - Tańce węgierskie nr 2 d-moll, nr 3 F-dur, nr 5 g-moll, Béla BARTÓK - Koncert na altówkę i orkiestrę op.posth. rev.Peter Bartok i Nelson Dellamaggiore, w wersji na wiolonczelę, Georges BIZET - Arlezjanka Suity nr 1 i nr 2

Sobota, 7. 06. 2014, godz. 19.00

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Rafał Kwiatkowski wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Marek Pijarowski
dyrygent

Program:
Modest MUSORGSKI - Fantazja orkiestrowa Noc na Łysej Górze, Piotr CZAJKOWSKI - Wariacje na tematy Rococo op. 33, Nikołaj RIMSKI-KORSAKOW - Suita symfoniczna Szeherezada op. 35

Niedziela, 8. 06. 2014, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe Argentyna - Od tanga do pingwina
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Wykonawcy:
Magda Navarrete śpiew
Zespół Machina del Tango:
Grzegorz Lalek
skrzypce, mandolina
Klaudiusz Baran
bandoneon, akordeon
Urszula Borkowska
fortepian, aranżacje
Sebastian Wypych
kontrabas, kierownictwo artystyczne
Anna Iberszer i Marcelo Almiron
taniec

Koncert prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Niedziela, 8. 06. 2014, godz. 19.00
MOZART UWERTURA

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Olga Pasiecznik sopran                    
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Przemysław Fiugajski dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia C-dur KV 73, Aria Rosiny: Amoretti, che ascosi qui siete z II aktu opery La finta semplice KV 51, Uwertura do opery Wesele Figara KV 492, Recytatyw i aria Hrabiny: E Susanna non vien! – Dove sono i bei momenti z III aktu opery Wesele Figara KV 492, Uwertura do opery Idomeneo KV 366, Recytatyw i aria Ilii: Solitudini amiche – Zefiretti lusinghieri z III aktu opery Idomeneo KV 366, Uwertura do opery Don Giovanni KV 527, Recytatyw i aria Donny Anny: Crudele? Ah no, mio bene!Non mi dir, bell’idol mio z II aktu opery Don Giovanni KV 527

Sobota, 14. 06. 2014, godz. 20.00
Koncert charytatywny

Organizator - InfiniteARTS Productions

Wykonawcy:  
Eilana Lappalainen sopran
Pan-European Philharmonia
Peter Tiboris
dyrygent

Program:
Giuseppe VERDI - Uwertura z opery Moc przeznaczenia, Ludwig van BEETHOVEN - Aria: Ah! Perfido na sopran i orkiestrę, Franz SCHUBERT - VIII Symfonia h-moll Niedokończona, Julian COCHRAN - Symphonic Tale - polska premiera  

Niedziela, 15. 06. 2014, godz. 18.00
X KONKURS MUZYKI XX I XXI WIEKU DLA MŁODYCH WYKONAWCÓW ‘2014
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Martyna Zakrzewska fortepian
Jędrzej Jarocki akordeon
Piotr Nowak trąbka
Maciej Kułakowski wiolonczela
Mikołaj Sikała fortepian
Andrzej Ciepliński klarnet
Maciej Kułakowski wiolonczela
Stefan Raczkowski marimba
Marta Glenszczyk harfa
Pablo Sanchez Escariche Gasch saksofon
Rafał Żółkoś flet

Program:
George CRUMB - Makrokosmos II na fortepian, Ole SCHMIDT - Toccata nr 1 op. 24 na akordeon, Toru TAKEMITSU - Paths – In Memoriam Witold Lutosławski  na trąbkę solo,  Weronika RATUSIŃSKA - Blue Note na wiolonczelę i fortepian, Jacob ter VELDHUIS - Garden of love na klarnet i taśmę, Witold LUTOSŁAWSKI - Wariacja Sacherowska na wiolonczelę solo, Jovan Nebojša  ŽIVKOVIĆ - Ultimatum I na marimbę, Wolfram BUCHENBERG - Fünf Phantastereien na harfę, Dariusz PRZYBYLSKI - Konstrukcja na saksofon solo, Bruno MANTOVANI - Quatre mélodies arméniennes na flet solo

Piątek, 27. 06. 2014, godz. 20.30
Me Myself And I

Organizatorzy: Adamiak Jazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Me Myself And I:
Magdalena Pasierska
Michał Majeran
Karol Giżewski

Czwartek, 3. 07. 2014, godz. 19.00

Organizator: Music Celebrations International

Wykonawcy:
Las Vegas Youth Philharmonic
Geoff Neuman
dyrygent

Program:
America The Beautiful (arr. Rebecca Ramsey), Ludwig van BEETHOVEN – Uwertura Egmont op. 84,  I Symfonia C-dur op. 21, Václav NELHÝBEL - A Mighty Fortress for Orchestra, Leonard BERNSTEIN - West Side Story, John WILLIAMS - Star Wars Suite

Piątek, 4. 07. 2014, godz. 20.30
Jacky Terrasson Trio
Koncert  Specjalny z okazji otwarcia  XX, Jubileuszowej edycji Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce w Warszawie

Organizator: Fundacja Jazz Art
Koncert pod honorowym patronatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Wykonawcy:
JACKY TERRASSON TRIO:
Jacky Terrasson fortepian
Burniss Travis kontrabas
Leon Parker perkusja

więcej na stronie www.jazznastarowce.pl

Sobota, 5. 07. 2014, godz. 19.00
XXI MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
Ouvertures & Concerts au goût galant

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: Collegium Musicum 90 & Il Tempo

Program:
Carl Philipp Emanuel BACH - String symphony in G Wq 182/1, Symphony in G Wq 183/4, Symphony in D Wq 183/1, Georg Philipp TELEMANN - Concerto in D TWV 53:D4, Ouverture TWV 55:G7 

Chopin_i_jego_2014.jpg

Dyrektor Artystyczny
STANISŁAW LESZCZYŃSKI

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

więcej informacji na stronie www.chopin.nifc.pl/festival

Sobota, 16 . 08. 2014, godz. 17.00
Recital fortepianowy

POLSKA I SKANDYNAWSKA MUZYKA FORTEPIANOWA XIX w.

Wykonawca:
Tobias Koch
fortepiany historyczne

Program:
Michał Kleofas OGIŃSKI - Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”, Maria SZYMANOWSKA - Polonez f-moll, Danse polonaise, Fryderyk CHOPIN - Polonez B-dur WN 1, Franz BERWALD - 3 polonezy z "Musikalisk Journal" (nr 1 Es-dur, nr 2 a-moll, nr 3 Polonaise bagatelle G-dur), Fryderyk CHOPIN - Polonez cis-moll op. 26 nr 1, Józef KROGULSKI - Mazurek e-moll à la Chopin, Thomas Dyke Acland TELLEFSEN - Mazurek a-moll op. 1 nr 2, Mazurek A-dur op. 1 nr 4, Grande Polonaise op. 18, Niels Wilhelm GADE - Arabeska F-dur op. 27, Edvard GRIEG - Stimmungen op. 73, Fryderyk CHOPIN - Polonez fis-moll op. 44

Poniedziałek, 18. 08. 2014, godz. 17.00
Koncert kameralny
W KRĘGU CHOPINA

Wykonawcy: 
Stephen Isserlis wiolonczela
Dénes Várjon fortepian

Program:
Johann Nepomuk HUMMEL - Variations alla Monferrina op. 54 na wiolonczelę i fortepiano, Joseph MERK - Air final (Ah! non giunge) z opery Sonnambula Belliniego op. 37 w aranżacji na wiolonczelę i fortepian, Joseph MERK - Polonez F-dur op. 24, Fryderyk CHOPIN - Introdukcja i Polonez C-dur op. 3 na fortepian i wiolonczelę, George ONSLOW - Sonata c-moll op. 16 na wiolonczelę i fortepian, Auguste FRANCHOMME - Nokturn, Fryderyk CHOPIN - Sonata g-moll op. 65 na fortepian i wiolonczelę

Wtorek, 19. 08. 2014, godz. 17.00
Koncert kameralny
RYTMY MAZURKOWE – MAZOWSZE, CHOPIN, PANUFNIK, SKANDYNAWIA

Wykonawcy:
Orkiestra Marii Pomianowskiej LutoSłowianie:
Maria Pomianowska śpiew, fidel płocka, suki: biłgorajska i mielecka, kier.  artystyczne
Erik Rydvall nyckelharpa
Olav Luksengård Mjelva hardingfele
Katarzyna Kamer fidel płocka, suka biłgorajska
Anna Włodarska flety, fujarki
Bart Pałyga śpiew, wspak, drumla, skrzypce diabelskie
Wojciech Lubertowicz bębny
Hubert Giziewski akordeon
oraz
Janusz Olejniczak fortepian

Wtorek, 19. 08. 2014, godz. 20.00
Recital fortepianowy
Jan Lisiecki

Program:
Edward GRIEG - Utwór liryczny op. 12 nr 1 (Arietta), Utwór liryczny op. 71 nr 3 (Kobold), Fryderyk CHOPIN - 24 Preludia op. 28, 3 Walce op. 64 (nr 1 Des-dur, nr 2 cis-moll, nr 3 As-dur), 3 Nokturny op. 9 (nr 1 b-moll, nr 2 Es-dur, nr 3 H-dur), Felix MENDELSSOHN - Andante i Rondo capriccioso op. 14

Środa, 20. 08. 2014, godz. 17.00
Nadzwyczajny recital wokalny

Wykonawcy:
Hana Blažiková sopran
Andreas Staier fortepian historyczny

Program:
Václav Jan TOMÁŠEK - Die ErwartungAm Flusse op. 55 nr 3, Rastlose Liebe op. 58 nr 1, Das Lied, Franz SCHUBERT - Impromptu c-moll op. 90 nr 1 D 899, Fryderyk CHOPIN - Smutna rzeka op. 74 nr 3, Piosnka litewska op. 74 nr 16, Hulanka op. 74 nr 4, Melodia op. 74 nr 9, Życzenie op. 74 nr 1, Nie ma czego trzeba op. 74 nr 13, Leci liście z drzewa op. 74 nr 14, Wojak op. 74 nr 10, Robert SCHUMANN - Liederkreis op. 39

Czwartek, 21. 08. 2014, godz. 17.00
Duet fortepianowy

Wykonawcy:
Peter Jablonski fortepian
Patrik Jablonski fortepian

Program:
Thomas Dyke Acland TELLEFSEN - Sonata op. 41 na dwa fortepiany, Wolfgang Amadeus MOZART - Sonata C-dur KV 545 w opracowaniu Griega na dwa fortepiany, Igor STRAWIŃSKI - Święto wiosny (wersja na dwa fortepiany) 

Czwartek, 21. 08. 2014, godz. 20.00
Recital fortepianowy
MUZYKA PÓŁNOCY

Wykonawca:
Olli Mustonen fortepian

Program:
Jean SIBELIUS - 10 Utworów op. 58, Olli MUSTONEN - Sonata fortepianowa Jehkin Iivana, Edvard GRIEG - Ballada g-moll op. 24, Aleksander SKRIABIN - 6 Preludiów op. 13, 5 Preludiów op. 16, Sonata nr 10 op. 70 Vers la flamme op. 72

Piątek, 22. 08. 2014, godz. 17.00
Recital fortepianowy
ZWYCIĘZCY KONKURSÓW CHOPINOWSKICH

Wykonawca:
Yulianna Avdeeva fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART -  Sonata D-dur KV 284, Ferenc LISZT - Sacred Dance i duet finałowy z Aidy S 436, Après une lecture du Dante. Fantasia quasi Sonata S 161/7, Fryderyk CHOPIN - 24 Preludia op. 28

Sobota, 23. 08. 2014, godz. 17.00
Koncert kameralny
TRZY OBLICZA MUZYKI  KAMERALNEJ

Wykonawcy:
Nelson Goerner fortepian
Lena Neudauer skrzypce
Erzhan Kulibaev skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Artur Rozmysłowicz altówka
Marcin Zdunik wiolonczela
Rafał Kwiatkowski wiolonczela
Sławomir Rozlach kontrabas
Radosław Soroka klarnet
Leszek Wachnik fagot
Tomasz Bińkowski waltornia

Program:
Józef KROGULSKI - Oktet op. 6, Andrzej PANUFNIK - Sekstet Train of Thoughts, Franz SCHUBERT - Oktet F-dur
D 803

Sobota, 23. 08. 2014, godz. 21.00
Nadzwyczajny recital dwufortepianowy

Wykonawcy:
Andreas Staier fortepian historyczny*
Tobias Koch fortepian historyczny**

Program:
Ignaz MOSCHELES - Hommage à Händel. Grand Duo op. 92 na dwa fortepiany dedykowane Carlowi Czernemu, Robert SCHUMANN - Andante i wariacje op. 46 na dwa fortepiany, 2 Fugi op. 27 (nr 1 Nicht schnell, nr 2 Sehr lebhaft)**, Johann Sebastian BACH - Opracowania kanoniczne na temat chorału Vom Himmel hoch, da komm ich her (opr. Andreas Staier, Tobias Koch), Robert SCHUMANN - 6 Studien in kanonischer Form op. 56 w opracowaniu Claude’a Debussy’ego na dwa fortepiany, 7 Clevierstücke in Fughettenform op. 126 na fortepian* (nr 5, 6 i 7), Fryderyk CHOPIN - Rondo C-dur op. 73 na dwa fortepiany

Środa, 27. 08. 2014, godz. 20.00
Koncert symfoniczny
ANDRZEJ PANUFNIK NIEPOWTARZALNY

Wykonawcy:
Aleksandra Kuls skrzypce
Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

Program:
Andrzej PANUFNIK - X Symfonia, Koncert skrzypcowy, Arbor cosmica

Czwartek,  28. 08. 2014, godz. 17.00
Koncert symfoniczny
FLET, HARFA I WIOLONCZELA – MOZART I PANUFNIK

Wykonawcy:
Sarah Louvion flet
Xavier de Maistre harfa
Andrzej Bauer wiolonczela
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Andrzej PANUFNIK - Sinfonia concertante na flet, harfę i orkiestrę smyczkową, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert C-dur KV 299 na flet, harfę i orkiestrę, Andrzej PANUFNIK - Koncert wiolonczelowy

Czwartek,  28. 08. 2014, godz. 20.00
Recital fortepianowy

Wykonawcy:
Maria João Pires* fortepian
Julien Brocal** fortepian

Program:
Franz SCHUBERT - Sonata B-dur D 960*, Ludwig van BEETHOVEN - Sonata fortepianowa Es-dur op. 81a**, Franz SCHUBERT - Fantazja f-moll na cztery ręce op. 103 D 940

Sobota, 30. 08. 2014, godz. 12.00
W 100 ROCZNICĘ URODZIN WITOLDA MAŁCUŻYŃSKIEGO

Recital fortepianowy dwóch najwybitniejszych wychowanków Witolda Małcużyńskiego:
Eugene’a Indjica* i Janusza Olejniczaka**


Program:
Robert SCHUMANN - Karnawał op. 9, Ferenc LISZT - Mephisto Waltz S 514, Fryderyk CHOPIN - Nokturn c-moll op. 48 nr 1**, Polonez fis-moll op. 44**, Mazurki**, Polonez As-dur op. 53**

Niedziela, 7. 09. 2014, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe – Flamenco. Słoneczny skarb Hiszpanii

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego
Patronat medialny Program_1PR___logo.jpg

Wykonawcy:
VIVA FLAMENCO!:
Michał CZACHOWSKI gitara flamenco, cajón
Anna PATKIEWICZ taniec flamenco, palmas
Grzegorz SKIBA gitara, cajón, palmas
Jan KUBEK cajón, palmas
Michał Żak flet

Koncert prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Niedziela, 14. 09. 2014, godz. 19.00
Inauguracja Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Program 2 Polskiego Radia przy współpracy Narodowego Instytutu Audiowizualnego

W programie:
Stanisław MONIUSZKO - Verbum nobile, opera w 1 akcie, wykonanie koncertowe

Wykonawcy:
Serwacy Łagoda - Patryk Rymanowski bas
Marcin Pakuła - Leszek Skrla baryton
Zuzia - Iwona Hossa sopran
Stanisław - Robert Gierlach baryton
Bartłomiej - Piotr Nowacki bas
Chór Polskiego Radia w Krakowie
Izabela Polakowska
przygotowanie chóru
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Czwartek, 18. 09. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program:
Nikołaj RIMSKI-KORSAKOW - Kaprys hiszpański op. 34, Jean SIBELIUS - Koncert skrzypcowy d-moll op. 47, Antonín DVOŘÁK - VII Symfonia D-dur Londyńska op. 70

Niedziela, 21. 09. 2014, godz. 19.30
57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy: 
Ma Xiao kontratenor
FORBIDDEN CITY CHAMBER ORCHESTRA
Shun Liu
dyrygent

Program:
Guoping JIA - Whispers of a Gentle Wind *, Wenjing GUO - Late Spring *, Yi CHEN - Chinese Fables *, Wojtek BLECHARZ - (one)[year](later) ** (zamówienie Forbidden City Chamber Orchestra), Guohui YE - 964•Heterophony **, Wenchen QIN - Listen to the Valleys ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni)

** prawykonanie, * premiera polska

Wtorek, 23. 09. 2014, godz. 19.30
57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
Leopold Hurt cytra elektryczna
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC
Rüdiger Bohn
dyrygent

Program:
Raphaël CENDO - Action Painting *, Leopold HURT - Gatter ** (zamówienie Niemieckiej Rady Muzycznej), Cezary DUCHNOWSKI - Parallels ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni), Gérard GRISEY - Partiels

** prawykonanie, * premiera polska

Czwartek, 25. 09. 2014, godz. 19.30
57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
Le Liu guzheng
Gośka Isphording klawesyn
Jarosław Siwiński sampler
Simon Steen-Andersen live electronics
SINFONIA VARSOVIA
Daniel Gazon
dyrygent

Program:
Wenchen QIN - Yin Ji *, Zygmunt KRAUZE - Rzeka podziemna 2, Andrzej KWIECIŃSKI - Concerto. Re Maggiore, Simon STEEN-ANDERSEN - Ouvertures *

* premiera polska

Piątek, 26. 09. 2014, godz. 19.30
57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
LUTOSŁAWSKI ORCHESTRA MODERNA
Błażej Wincenty Kozłowski
dyrygent
THEATRUM INSTRUMENTORUM
Tomasz Dobrzański
przygotowanie i prowadzenie zespołu

Program:
Pauline OLIVEROS - Bye Bye Butterfly*, Mauricio KAGEL - Kammermusik für Renaissance-Instrumente, Szymon Stanisław STRZELEC - The Hâsbeiya Fountain, Piotr ROEMER - Re-Sublimacje, Kamil KRUK - Parhelion, Piotr PESZAT - Interiør i Strandgade*  

* premiera polska

Sobota, 27. 09. 2014, godz. 19.00

Wykonawcy:
Lilianna Stawarz
klawesyn
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel
wiolonczela, kierownictwo artystyczne

Program:
Joseph HAYDN - Symfonia A-dur Ogień Hob. I:59, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncerty na klawesyn i smyczki wg Sonat klawesynowych J. Chr. Bacha: Es-dur KV 107 III, G-dur KV 107 II, Joseph HAYDN - Symfonia c-moll Hob. I:52, Koncert na klawesyn i orkiestrę D-dur Hob. XVIII:11
Organizatorzy: pr2.pngNFM.jpg

Niedziela, 28. 09. 2014, godz. 19.00
100-lecie urodzin Andrzeja Panufnika

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Raphael Wallfisch wiolonczela
Anna Włodarska-Szetela flet
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

W programie:
utwory Jubilata - Nokturn, Koncert wiolonczelowy, Hommage à Chopin, Sinfonia rustica

Wtorek, 30. 09. 2014, godz. 19.30       
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014
Kolberg. (Re)interpretacje

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy:
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela
Motion Trio:
Janusz Wojtarowicz
akordeon
Paweł Baranek akordeon
Marcin Gałażyn akordeon
Maria Pomianowska & Przyjaciele:
Maria Pomianowska
śpiew, instrumenty smyczkowe
Buba Kuyateh śpiew, kora, djembe
Mohammad Rasouli ney, daff
Gwidon Cybulski śpiew, balafon, ngoni, djembe
Paweł Betley flety
Chłopcy kontra Basia:
Barbara Derlak
śpiew
Marcin Nenko kontrabas
Tomasz Waldowski perkusja
Agata Kwiecińska i Marcin Majchrowski prowadzenie koncertu

W programie:
muzyka tradycyjna oraz Karol SZYMANOWSKI – II Kwartet smyczkowy, Wojciech KILAR – Orawa

Sobota, 4. 10. 2014, godz. 19.30

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Program: Georg Friedrich Haendel – IMENEO, opera w wersji koncertowej

Opracowanie partytury, kierownictwo muzyczne Władysław Kłosiewicz 

Wykonawcy:
Imeneo Wojciech Gierlach bas
Tirinto Karol Bartosiński kontratenor
Rosmene Olga Pasiecznik sopran
Clomiri Marta Boberska sopran
Argenio Andrzej Klimczak bas
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Władysław Kłosiewicz dyrygent, klawesyn

Sobota, 11. 10. 2014, godz. 19.00
KONCERT TURECKIEJ MUZYKI CHÓRALNEJ
w ramach obchodów 600-lecia nawiązania stosunków polsko-tureckich

Organizator: Yunus Emre Enstitüsü - Centrum Kultury Tureckiej, Ambasada Republiki Tureckiej w Warszawie

Wykonawcy:
Chór Akademicki Uniwersytetu Bülenta Ecevita
Birol Akbaba
dyrygent

Niedziela, 12. 10. 2014, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe - Lot do Senegambii, czyli trochę muzyki z Zachodniej Afryki
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Patronat medialny: Jedynka, Polskie Radio

Wykonawcy:
Mamadou Diouf
z zespołem
Koncert prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego 

Niedziela, 12. 10. 2014, godz. 19.30 - koncert odwołany
Koncert Grupo Compay Segundo

Organizatorzy: Promo-Concert Europe i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: Grupo Compay Segundo

Poniedziałek, 13. 10. 2014, godz. 19.30
Koncert Tygiel Kolberga

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Muzyka Odnaleziona

Wykonawcy:
Zespół rekonstrukcyjny Z lasu
Zespół  Czabatuchy z Białorusi
Kapela Brodów
Andrzej Bieńkowski
prowadzenie koncertu

W programie:
tradycyjny repertuar białoruski oraz repertuar żydowski z zapisków Oskara Kolberga oraz z badań terenowych Witka Brody 

Czwartek, 16. 10. 2014, godz. 19.00
DALEKIE WYBRZEŻA CISZY
widowisko muzyczne w/g wierszy Jana Pawła II

Organizator: Teatr Polskiego Radia

scenariusz Janusz Kukuła, Marcin Witan
reżyseria Janusz Gast, Janusz Kukuła
kierownictwo muzyczne Marcin Partyka
scenografia Marek Chowaniec, współpraca Piotr Gidlewski

wykonawcy:
Beata Banasik, Jakub Blokesz, Ewa Konstancja Bułhak, Piotr Fronczewski, Krzysztof Gosztyła, Marcin Januszkiewicz, Łukasz Jemioła, Agata Klimczak, Mariusz Orzechowski, Paweł Paprocki, Jerzy Jan Połoński, Ewa Prus, Janusz Radek, Paweł Ruszkowski, Katarzyna Sawczuk, Natalia Sikora, Hania Stach, Jagoda Stach, Kamil Studnicki
oraz gość specjalny
IRENA SANTOR
zespół muzyczny The Jobers
muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej
Zespół wokalny Bornus Consort
pod kierunkiem Marcina Bornus-Szczycińskiego

W programie:
Papież słowiański Juliusza SŁOWACKIEGO oraz wiersze JANA PAWŁA II: Miłość mi wszystko wyjaśniła, Uwielbiam cię siano…, To przyjaciel, Aż dotąd doszedł Bóg,  Pan, gdy się w sercu…, Bóg spoczywał w sercu, Póki morze, Z wolan słowom odbieram, Co to znaczy, że tyle dostrzegam…, Stać tak przed tobą…, Ktoś się długo pochyla, Synu kiedy odejdziesz, Nie taki jest żywioł świata, Za tą chwilą pełną…, Dalekie wybrzeża ciszy…, Często myślę o tym dniu…, Zabierz mnie mistrzu… do kompozycji Michała LORENCA, Piotra MOSSA, Kuby STANKIEWICZA, Edwarda PAŁŁASZA, Krzesimira DĘBSKIEGO, Macieja MAŁECKIEGO, Marcina PARTYKI

Piątek, 17. 10. 2014, godz. 20.30
RGG

Organizatorzy: Adamiak Jazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
RGG:
Łukasz Ojdana
fortepian
Maciej Garbowski kontrabas
Krzysztof Gradziuk perkusja

Sobota, 18. 10. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polskie Orkiestra Sinfonia Iuventus    
George Tchitchinadze
dyrygent

Program:
Richard STRAUSS - Suita „Mieszczanin szlachcicem” op. 60, Johanness BRAHMS - III Symfonia F-dur  op. 90

Niedziela, 19. 10. 2014,  godz. 19.00
9. Festiwal Muzyki Improwizowanej Ad Libitum
Koncert finałowy

Organizatorzy: Fundacja Polskiej Rady Muzycznej, Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią:
Zingaro / Knittel / Orzechowski
Carlos Zingaro
skrzypce
Krzysztof Knittel elektronika
Piotr Orzechowski fortepian

***
Agusti Fernández fortepian – El Laberint de la Memòria

 ***
Agusti Fernández & Ad Libitum Ensemble
Agusti Fernandez fortepian, leader
Dominik Strycharski flety
Wacław Zimpel klarnet
Gerard Lebik saksofon tenorowy
Ray Dickaty saksofon tenorowy
Artur Majewski trąbka
Marcin Olak gitara
Patryk Zakrocki skrzypce
Ksawery Wójcicki kontrabas
Rafał Mazur akustyczna gitara basowa
Hubert Zemler perkusja

Sobota, 25. 10. 2014,  godz. 11.00
Złodzieje gwiazd
- koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: 
Dziewczynka z Gwiazd – Dominika Kluźniak
Chłopiec – Bartuś Kulpa
Anioł – Kasia Stankiewicz
Zła Pani – Novika (Katarzyna Nowicka)
Sopran – Ewelina Siedlecka
Bas – Michał Dembiński
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści:
Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego  

Sobota, 25. 10. 2014,  godz. 19.00
Tryptyk „Musica Vincit Omnia” – Generacje XVIII „polsko-amerykańskie”

Organizatorzy:  Fundacja im. Andrzeja Markowskiego, Instytut Smithsona, Związek Kompozytorów Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wykonawcy:
Steven Honigberg wiolonczela
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Tadeusz BAIRD – Colas Breugnon, Bolesław SZABELSKI – Toccata z Suity op. 10 na orkiestrę, Kazimierz SEROCKI – Sinfonietta na dwie orkiestry smyczkowe, Tomasz SIKORSKI – Holzwege, Andrzej PANUFNIK – Koncert wiolonczelowy, Leonard BERNSTEIN – Uwertura do Candide

Niedziela, 26. 10. 2014, godz. 11.00
Złodzieje gwiazd
- koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: 
Dziewczynka z Gwiazd – Dominika Kluźniak
Chłopiec – Bartuś Kulpa
Anioł – Kasia Stankiewicz
Zła Pani – Novika (Katarzyna Nowicka)
Sopran – Ewelina Siedlecka
Bas – Michał Dembiński
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści:
Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Niedziela, 26. 10. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Julia Kociuban fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

W programie:
Jerzy MAKSYMIUK – Dedykacja, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert fortepianowy nr 18 B-dur KV 456, Ludwig van BEETHOVEN – VIII Symfonia F-dur op. 93  

Poniedziałek, 27. 10. 2014, godz. 19.00
Tryptyk „Musica Vincit Omnia” – Generacje XVIII „polsko-amerykańskie”

Organizatorzy: Fundacja im. Andrzeja Markowskiego, Instytut Smithsona, Związek Kompozytorów Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wykonawcy:
Jadwiga Kotnowska flet
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Kenneth Slowik
dyrygent

Program:
Grażyna BACEWICZ - Uwertura, Charles IVES - The Unanswered Question (Pytanie bez odpowiedzi),  Lowell LIEBERMANN - Koncert na flet i orkiestrę op. 39, Igor STRAWIŃSKI - Koncert Es-dur „Dumbarton Oaks", Aaron COPLAND - Suita z baletu Wiosna w Appalachach

Niedziela, 2. 11. 2014, godz. 19.00

Organizatorzy: Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie i Program 2 Polskiego Radia

wykonawcy:
THEODOSII SPASSOV TRIO:
Theodosii Spassov
kaval, śpiew
Peyo Peev gadulka
Hristiyan Tsvyatkov gitara

Czwartek, 6. 11. 2014, godz. 19.30
Koncert symfoniczny poświęcony pamięci Jana Karskiego

Organizatorzy: Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego, Polskie Radio SA
Współorganizator: Stołeczna Estrada

Wykonawcy:
Julia Kociuban fortepian*
Wojciech Majewski fortepian**
Bester Quartet
Bente Kahan
Mariusz Bonaszewski
narrator
Chór Męski Filharmonii Narodowej
Henryk Wojnarowski
dyrektor chóru
Polska Orkiestra Radiowa
Marcin Nałęcz-Niesiołowski
dyrygent

Program:
Fryderyk CHOPIN – Andante spianato i Polonez Es-dur op. 22 *, Henryk WARS – Koncert fortepianowy **, Ignacy Jan PADEREWSKI – Fantazja polska op. 19 na fortepian i orkiestrę *, Arnold SCHÖNBERG – Ocalały z Warszawy op. 46 na głos mówiony, chór męski i orkiestrę (1947), Pieśni żydowskie, The Golden Land – współczesna interpretacja żydowskiej muzyki Mordechaja Gebirtiga

Niedziela, 9. 11. 2014, godz. 19.00
Requiem Ludowe

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Kwadrofonik:
Emilia Sitarz, Bartek Wąsik
fortepiany
Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala perkusja
oraz
Adam Strug śpiew

W programie:
najnowszy projekt zespołu przygotowany z okazji obchodów Roku Oskara Kolberga

Poniedziałek, 10. 11. 2014, godz. 19.00
Jubileusz Elżbiety Wojnowskiej

Organizator: TVP Kultura i Program 1 Polskiego Radia

Wystąpili:
Elżbieta Wojnowska śpiew
Jakub Lubowicz fortepian, kierownictwo muzyczne
Dawid Lubowicz skrzypce
Lucjan Bałwas altówka
Krzysztof Lenczowski wiolonczela
Marcin Murawski kontrabas
Krzysztof Szmańda perkusja
Janusz Strobel gitara
Duet Bestremy:
Bożena Mizerska
harfa  
Fryderyk Mizerski puzon       

Czwartek, 13. 11. 2014, godz. 19.00
Nadzwyczajny koncert z okazji obchodów Roku bł. Edmunda Bojanowskiego

Organizator: Parafia i Centrum Dzieł Społecznych bł. Edmunda Bojanowskiego

Wykonawcy:
Jadwiga Rappé mezzosopran
Adam Kruszewski baryton
Kazimierz Mazur narrator
Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie 
Elżbieta Krzemińska
przygotowanie chóru
Sławek A. Wróblewski dyrygent

Program:
Paweł Buczyński – BENEDICTUS - prawykonanie

Piątek, 14. 11. 2014, godz. 20.00
10. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela
oraz
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Marcin Zdunik wiolonczela
Tomasz Januchta kontrabas

W programie:
Johannes BRAHMS – Kwartet smyczkowy a-moll op. 51 nr 2, Richard STRAUSS – Metamorfozy w aranżacji Rudolfa Leopolda na septet smyczkowy

Sobota, 15. 11. 2014, godz. 20.00
10. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

W programie:
Andrzej KWIECIŃSKI – Luci Nella Notte V * na kwartet i 3 nagrane kwartety, Contregambilles *, Wojciech BLECHARZ – Liminal Studies *

* prawykonanie

Niedziela, 16. 11. 2014, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe - Polska, czyli o berku i oberku ...
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Patronat medialny: Jedynka, Polskie Radio

Wykonawcy:
Janusz Prusinowski Trio
oraz tancerze
Koncert prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Niedziela, 16. 11. 2014, godz. 20.00
10. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
LUTOSŁAWSKI PIANO DUO:
Bartłomiej Wąsik
fortepian
Emilia Sitarz fortepian
oraz
Joanna Duda fortepian
Mischa Kozłowski fortepian
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

W programie:
Philip GLASS – III Kwartet smyczkowy Mishima, Julius EASTMAN – Evil Nigger, Gay Guerilla na cztery fortepiany

Środa, 19. 11. 2014, godz. 19.30
Koncert z cyklu radi/O/pera

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:  
Małgorzata Wojciechowska flet traverso
Grzegorz Lalek skrzypce
Władysław Kłosiewicz klawesyn, dyrygent
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Program:
Johann Sebastian BACH - I Suita orkiestrowa C-dur BWV 1066, V Koncert brandenburski D-dur BWV 1050, II Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067

Czwartek, 20. 11. 2014, godz. 19.00
Gala wręczenia Złotych mikrofonów 2014

Organizator: Polskie Radio

reżyseria: Janusz Kukuła

wykonawcy:
Ewa Prus, Beata Banasik, Jakub Blokesz, Justyna Panfilewicz, Łukasz Jemioła, Katarzyna Dereń śpiew
Zespół The Jobers
Marcin Partyka
kierownictwo muzyczne
Sława Bieńczycka i Michał Olszański prowadzenie gali

W programie:
piosenki do tekstów Juliana Tuwima

Sobota, 22. 11. 2014, godz. 11.00
Narodziny świata - koncert dla dzieci z cyklu: Zorka Dziewczynka z Gwiazd

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: 
Dziewczynka z Gwiazd – Basia Kurdej-Szatan
Chłopiec – Bartuś Kulpa
Dziewczynka – Inga Stefaniak
Tymianek – Marta Kulpa
Anioł – Kasia Stankiewicz
Sopran – Ewelina Siedlecka
Bas – Michał Dembiński
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Taniec – Marcelina Barczewska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści -
Karolina Cicha, Bart Pałyga

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Niedziela, 23. 11. 2014, godz. 11.00
Narodziny świata - koncert dla dzieci z cyklu: Zorka Dziewczynka z Gwiazd

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: 
Dziewczynka z Gwiazd – Basia Kurdej-Szatan
Chłopiec – Bartuś Kulpa
Dziewczynka – Inga Stefaniak
Tymianek – Marta Kulpa
Anioł – Kasia Stankiewicz
Sopran – Ewelina Siedlecka
Bas – Michał Dembiński
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Taniec – Marcelina Barczewska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści -
Karolina Cicha, Bart Pałyga

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Czwartek, 27. 11. 2014, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Andrés Cárdenes  skrzypce
Sinfonia Varsovia
Ian Hobson
dyrygent

Program:
Bohuslav MARTINŮ - Ballad „Villa by the Sea”, Piotr CZAJKOWSKI - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 ***, Bohuslav MARTINŮ -  “Dream of the Past”, Edward ELGAR - Wariacje na temat własny „Enigma” op. 36

Piątek, 28. 11. 2014, godz. 20.30
ATOM STRING QUARTET

Organizatorzy: Adamiakjazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Atom String Quartet:
Dawid Lubowicz
skrzypce
Mateusz Smoczyński skrzypce
Michał Zaborski altówka
Krzysztof Lenczowski wiolonczela

Sobota, 29. 11. 2014, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Karol Radziwonowicz fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

Program:
Jerzy MAKSYMIUK - Dedykacje na orkiestrę smyczkową, Ferenc LISZT - II koncert fortepianowy A-dur S 125, Jean SIBELIUS - II Symfonia D-dur op. 43

Niedziela, 30. 11. 2014,  godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe - Wyspa zielonej muzyki, czyli kurs na Irlandię
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Patronat medialny: Jedynka, Polskie Radio

Wykonawcy: 
Zespół Danar
oraz tancerze
Koncert prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Niedziela, 30. 11. 2014,  godz. 20.00
Yagi / Zimpel / Honda

Organizatorzy: AdamiakJazz sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Michiyo Yagi  koto, śpiew
Wacław Zimpel klarnety
Tamaya Honda perkusja

Poniedziałek, 1. 12. 2014, godz. 19.00
Wielki Splendor – Gala wręczenia nagród Teatru Polskiego Radia

Organizator: Teatr Polskiego Radia

Wystąpią:
Grażyna Barszczewska, Stanisława Celińska, Magdalena Zawadzka, Krzysztof Gosztyła, Marian Opania, Krzysztof Wakuliński i Katarzyna Dąbrowska śpiew
oraz
Urszula Borkowska fortepian i aranżacje
Marcin Świderski saksofony
Konrad Kubacki kontrabas
Piotr Maślanka perkusja

Galę prowadzą: Anna Cieślak i Grzegorz Kwiecień

Wtorek, 2. 12. 2014, godz. 19.30
ROMÂNIA MEA z cyklu „Partytury Fotograficzne”

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Vlad Dumitrescu (Rumunia) - fotografia

Wykonawcy:
Cezary Duchnowski fortepian, elektronika
Ryszard Latecki trąbka, harmonium, syntezator, pseudoinstrumenty
Tadeusz Wielecki kontrabas

Projekt współfinansowało Miasto Stołeczne Warszawa oraz ZAiKS
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Środa, 3. 12. 2014, godz. 19.30
Koncert z cyklu radi/O/pera
LULLY – RAMEAU – CHARPENTIER

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marta Boberska sopran
Dorota Lachowicz mezzosopran
Jan Jakub Monowid kontratenor
Aleksander Kunach tenor
Sławomir Jurczak bas
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Władysław Kłosiewicz
dyrygent, klawesyn

Program:
Program: Jean-Baptiste LULLY - Ballet des Gardes, Ballet de Xerxès, Jean-Philippe RAMEAU - Les Boreades - suita baletowa, Marc-Antoine CHARPENTIER - Te Deum

Czwartek, 4. 12. 2014, godz. 19.00
Koncert z okazji 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski i Turcji

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia i Ambasada Republiki Tureckiej w Warszawie

Wykonawcy:
Tanini Trio:
Tahir Aydoğdu
kanun
Bilgin Canaz multiinstrumentalista
Hakan Ali Toker multiinstrumentalista

Piątek, 5. 12. 2014, godz. 18.30
Bajka o siwobrodym krasnalu

Organizator: Michał Błeszyński

tekst i słowa piosenek Michał Błeszyński
muzyka Maria Holka

Wykonawcy: 
Maria Holka śpiew
Bogdan Kierejsza skrzypce, wierszowana narracja
chórek: Kaja Kaźmierczyk, Ewa Stradomska, Aleksandra Siwik
Michał Gołos instrumenty klawiszowe
Zdzisław Kalinowski fortepian
Maciej Caputa instrumenty perkusyjne
Sebastian Wypych kontrabas
Joachim Łuczak skrzypce
Joanna Gręziak skrzypce
Justyna Kostrzoń altówka
Kamila Wyrzykowska wiolonczela
Urszula Nowakowska harfa
Aleksander Baszun saksofon
oraz
dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a

Sobota, 6. 12. 2014, godz. 16.00
KONCERT MIKOŁAJKOWY

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Wiktor Zborowski narrator
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Zygmunt Rychert
dyrygent

Program: Piotr MOSS – Ptak Ugui

Sobota, 6. 12. 2014, godz. 18.00
KONCERT MIKOŁAJKOWY

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Wiktor Zborowski narrator
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Zygmunt Rychert
dyrygent

Program: Piotr MOSS – Ptak Ugui

Bilety w cenie 25 zł  dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Niedziela, 7. 12. 2014,  godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe - Ćwierkające ćwierćtony: spotkanie z muzyką Indii
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Patronat medialny: Jedynka, Polskie Radio

Wykonawcy:
Maria Pomianowska z zespołem
Koncert prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Niedziela, 7. 12. 2014,  godz. 19.00
Koncert „Dolce Vita”

Organizatorzy: Włoski Instytut Kultury w Warszawie, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Pierluigi Ruggiero wiolonczela
Patrizia Cigna śpiew
Polska Orkiestra Radiowa
Giuliano Di Giuseppe dyrygent

Program:
włoska muzyka filmowa Ennio MORRICONE, Ernesto de CURTIS, Nicola PIOVANI, Riz ORTOLANI, Piero PICCONI, Nino ROTA

Poniedziałek, 8. 12. 2014, godz. 18.00
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych II stopnia
Finałowy Koncert Laureatów

Organizatorzy: Akademia Filmu i Telewizji, Program 2 Polskiego Radia, Centrum Edukacji Artystycznej

nagroda jury:
Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod dyrekcją  Szymona Bywalca

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Bajka. Opowieść zimowa - uwertura fantastyczna, Joseph HAYDN - Koncert na trąbkę Es-dur (cz. 2 Andante, cz. 3 Allegro) Hob.: VIIe/1 – solista: Wojciech Kaszuba trąbka, Carl NIELSEN: Suita Aladdin części: 1. Orientalsk Festmarsch, 2. Aladdins Drom, 6. Fanger Dans, 7. Neger-Dans

nagroda publiczności internetowej:
Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie pod dyrekcją Joanny Ślusarczyk

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Mała suita, Camile SAINT-SAËNS -  Danse macabre, poemat symfoniczny op. 40, George GERSHWIN - Rhapsody in Blue - solistka: Julia Balas fortepian

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wtorek, 9. 12. 2014, godz. 20.30
Michał Tokaj Trio

Wykonawcy:
Michał Tokaj Trio:
Michał Tokaj
fortepian
Michał Barański kontrabas
Łukasz Żyta perkusja

Czwartek, 11. 12. 2014,  godz. 19.00
Uroczysty spektakl zamykający obchody Roku Kolberga 2014
ORSZAK WESELNY / ŻAŁOBNY RAPSOD
pamięci Oskara Kolberga

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca, Narodowe Centrum Kultury i Program 2 Polskiego Radia

scenariusz: Jacek Hałas & Darek Błaszczyk
reżyseria: Darek Błaszczyk
opracowanie muzyczne: Jacek Hałas

występują:
zespół JARZĘBINA z Kocudzy
Męski Zespół Śpiewaczy z Godziszowa
Zespół „TĘGIE CHŁOPY” ze Stanisławem Witkowskim
Orkiestra Dęta ze Zdziłowic
 Brodacze ze Sławatycz
 Jacek Hałas

Sobota, 13. 12. 2014, godz. 11.00
Gwiezdny źrebak ... ze świętym Mikołajem i czekoladową gwiazdką!!  - koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: 
Dziewczynka z Gwiazd – Dominika Kluźniak
Chłopiec – Bartuś Kulpa
Anioł – Kasia Stankiewicz
Pani Zła – Kasia Nowicka, Novika
Świetlik – Marcelina Barczewska
Sopran – Ada Ferfecka i Ewelina Siedlecka
Bas – Michał Dembiński
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści -
Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Niedziela, 14. 12. 2014, godz. 11.00
Gwiezdny źrebak ... ze świętym Mikołajem i czekoladową gwiazdką!!  - koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: 
Dziewczynka z Gwiazd – Dominika Kluźniak
Chłopiec – Bartuś Kulpa
Anioł – Kasia Stankiewicz
Pani Zła - Kasia Nowicka, Novika
Świetlik - Marcelina Barczewska
Sopran – Ada Ferfecka i Ewelina Siedlecka
Bas – Michał Dembiński
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści -
Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Niedziela, 14. 12. 2014, godz. 13.00
Gwiezdny źrebak ... ze świętym Mikołajem i czekoladową gwiazdką!!  - koncert dla dzieci z cyklu „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: 
Dziewczynka z Gwiazd – Dominika Kluźniak
Chłopiec – Bartuś Kulpa
Anioł – Kasia Stankiewicz
Pani Zła – Kasia Nowicka, Novika
Świetlik – Marcelina Barczewska
Sopran – Ada Ferfecka i Ewelina Siedlecka
Bas – Michał Dembiński
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści -
Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Poniedziałek, 15. 12. 2014, godz. 17.00
„Jasełka na Bachmackiej”

Organizator: Zespół Szkół Ogólnokształcących „Bachmacka”

Impreza zamknięta

Poniedziałek, 15. 12. 2014, godz. 19.00
„Jasełka na Bachmackiej”

Organizator: Zespół Szkół Ogólnokształcących „Bachmacka”

Impreza zamknięta

Czwartek, 18. 12. 2014, godz. 18.00
XXII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny
„Symfonia serc... poetycko”
na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane

Organizatorzy: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego
w Warszawie, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym „Zawsze Potrzebni”

Koncert pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej

Wykonawcy:
Soliści – tegoroczni maturzyści, laureaci konkursów polskich i międzynarodowych
Trung Viet Nguyen fortepian
Aleksandra Niemyska klarnet
Kamila Płowens flet
Magdalena Skwierczyńska skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w W-wie
Marta Kluczyńska
dyrygent
Paweł Bukrewicz prowadzenie koncertu

W programie:
Antonín DVOŘÁK, Piotr CZAJKOWSKI, Carl Maria von WEBER, Cécile CHAMINADE, Siergiej RACHMANINOW

Piątek, 19. 12. 2014, godz. 20.00
Big-band KONGLOMERAT p/d Nikoli Kołodziejczyka
Nowa muzyka big-bandowa
Koncert promujący płytę Chord Nation

Organizatorzy: AdamiakJazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Big-band KONGLOMERAT p/d Nikoli Kołodziejczyka

W programie:
fragmenty suity Chord Nation Nikoli Kołodziejczyka oraz utwory Michała Tomaszczyka, Przemysława Florczaka, Jacka Namysłowskiego, Piotra Wróbla i Bartosza Smorągiewicza. Dyryguje Nikola Kołodziejczyk

Sobota, 20. 12. 2014, godz. 19.30
MONASTER z cyklu „Partytury Fotograficzne”

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Uliana Horbaczewska (Ukraina) śpiew
Włodek Pawlik fortepian
Mariusz Wideryński fotografia
oraz
Wołodymyr Bedzwin (Ukraina) śpiew, wiolonczela
Ostap Slywynski (Ukraina) śpiew
Ryszard Latecki instrumenty perkusyjne, trąbka

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa oraz ZAiKS
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt