JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2013


Piątek, 4. 01. 2013, godz. 19.30
Weselcie się ludzie! Kolędy i pastorałki po domach dawniej śpiewane….

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kaja i Janusz Prusinowscy
Śpiewaczki z Gałek Rusinowskich:
Zofia Kucharczyk, Maria Pęzik, Maria Siwiec, Maria Oracz,
Jadwiga Dziedzic, Zofia Bykowska
Muzycy z Janusz Prusinowski Trio:
Piotr Piszczatowski, Piotr Zgorzelski, Michał Żak, Szczepan Pospieszalski

Sobota, 12. 01. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tomasz Tomaszewski
skrzypce, dyrygent

Program:
Jerzy FITELBERG - Koncert na orkiestrę smyczkową, Szymon LAKS - Sinfonietta na orkiestrę smyczkową, Piotr MOSS - Printemps na skrzypce i smyczki, Mikołaj GÓRECKI - Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową (2000), Aleksander TANSMAN - Tryptyk na orkiestrę smyczkową

Niedziela, 13. 01. 2013, godz. 19.00
Recital klawesynowy
Władysław Kłosiewicz

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

W programie: Louis COUPERIN, François COUPERIN 

Poniedziałek, 14. 01. 2013, godz. 19.00
KONCERT FINAŁOWY
KURSU INTERPRETACJI MUZYKI DAWNEJ

Organizatorzy:
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zbigniew Pilch skrzypce barokowe
Jarosław Thiel wiolonczela barokowa
Orkiestra uczestników kursu


Program: Antonio CORELLI – Concerto grosso B-dur op. 6 nr 11, Sonata g-moll op. 5 nr 5 na skrzypce i b.c., Georg Philipp TELEMANN – Ouverture des Nations anciens et modernes G-dur na smyczki i b.c. TWV 55:G4, Georg Friedrich HÄNDEL – Sonata D-dur op. 1 nr 13 na skrzypce i b.c., Concerto grosso D-dur op. 6 nr 5

Niedziela, 20. 01. 2013, godz. 19.00
Kwadrofonik i Goście

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Kwadrofonik i Goście w składzie:
Krystyna Sakowska, Adrian Janda klarnety
Dagna Sadkowska skrzypce
Michał Pepol wiolonczela
Joanna Lalek, Iwona Kmiecik, Jolanta Kossakowska, Danuta Zbirowska śpiew
Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik, Joanna Opalińska, Bartłomiej Zajkowski fortepiany
Magdalena Kordylasińska-Pękala, Paweł Nowicki, Hubert Zemler, Piotr Sołkowicz, Radosław Mysłek perkusja
Miłosz Pękala perkusja, kierownik artystyczny

Program: Steve REICH - Music for Eighteen Musicians

Czwartek, 24. 01. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Magdalena Bojanowicz wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
George Tchitchinadze
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Mała Suita (1951), Koncert na wiolonczelę i orkiestrę (1970), Piotr CZAJKOWSKI - Francesca da Rimini, Fantazja Romeo i Julia

Sobota, 26. 01. 2013, godz. 19.00
Swinging with Sinatra

Organizatorzy: Agencja Artystyczna Verita Nostra, Agencja Muzyczna Polskiego Radia

WYKONAWCY:
Jarek Wist śpiew
Krzysztof Herdzin dyrygent, aranżacja, fortepian
HERDZIN BIG BAND:
Piotr Wrombel fortepian
Artur Lesicki gitara
Paweł Pańta kontrabas
Paweł Dobrowolski perkusja
Henryk Miśkiewicz, Łukasz Poprawski, Maciej Sikała, Maciej Kociński, Paweł Gusnar saksofony
Piotr Ziarkiewicz, Przemysław Kostrzewa, Jerzy Małek, Marcin Ołówek trąbki, fluegelhorny
Andrzej Rękas, Michał Tomaszczyk, Dariusz Plichta, Dariusz Nowakowski puzony

W programie: szlagiery Franka Sinatry m.in. New York, Fly Me to the Moon, Love and Marriage, Mack The Knife, My Way, Night and Day i inne utwory

Niedziela, 27. 01. 2013, godz. 19.00
Sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny
w 100-lecie urodzin Witolda Lutosławskiego
i 80. rocznicę urodzin Krzysztofa Pendereckiego

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Florian Uhlig fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI – Mała suita wersja na orkiestrę kameralną (1950), Krzysztof PENDERECKI – Koncert fortepianowy Zmartwychwstanie (2001/2002, zrew. 2007), Igor STRAWIŃSKI – Symfonia C–dur (1940)

Poniedziałek, 28. 01. 2013, godz. 19.00
X Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch"
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Garrick Ohlsson fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej
Jacek Kaspszyk
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Fanfare for Louisville, Koncert fortepianowy, Igor STRAWIŃSKI - Ognisty ptak, suita z 1911, Maurice RAVEL - La Valse

Wtorek, 29. 01. 2013, godz. 19.00
X Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch"
Koncert kameralny

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Garrick Ohlsson fortepian
Lutosławski Quartet:
­Jakub Jakowicz I skrzypce
Marcin Markowicz
II skrzypce
Artur Rozmysłowicz
altówka
Maciej Młodawski
wiolonczela

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Kwartet smyczkowy, Béla BARTÓK - Kwintet fortepianowy

Niedziela, 3. 02. 2013, godz. 19.00

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Mariusz Patyra skrzypce
Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej
Jan Lewtak
kierownictwo artystyczne

Program:
Grzegorz DUCHNOWSKI - Scherzo (prawykonanie), Henryk WIENIAWSKI - Wariacje na temat własny op. 15, Niccolò PAGANINI - I palpiti - Introdukcja i wariacje na temat Di tanti palpiti z opery "Tankred" Rossiniego op. 13, Franz SCHUBERT - Kwartet smyczkowy d-moll Śmierć i dziewczyna (wersja na orkiestrę smyczkową) D 810

Czwartek, 7. 02. 2013, godz. 19.00
X Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”
Cello Concerto – Hésitant – Direct

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Andrzej Bauer wiolonczela, elektronika, kierownictwo artystyczne
Cezary Duchnowski przygotowanie warstwy elektroakustycznej
KWADROFONIK:
Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik
fortepiany
Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala perkusja 

Piątek, 8. 02. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Yulianna Avdeeva fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program:
Paul DUKAS - Scherzo symfoniczne Uczeń Czarnoksiężnika, César FRANCK - Wariacje symfoniczne fis- moll na fortepian i orkiestrę, Maurice Ravel - Dafnis i Chloe - suita nr 2, La Valse - poemat choreograficzny

Sobota, 16. 02. 2013, godz. 18.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1
Parlar cantando

Wykonawcy:
La Mouvance:
Christine Mothes
śpiew
Nelly Sturm flet prosty
Karen Marit Ehlig fidel

W programie: XIV-wieczna muzyka z północy Włoch

Odsłona 2
Fermate il Passo - narodziny recytatywu na pograniczu poezji i muzyki we Włoszech w początkach XVI wieku

Wykonawcy:
VivaBiancaLuna Biffi śpiew, fidel

Niedziela, 17. 02. 2013, godz. 18.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1
Loing de vous – muzyka Guillaume’a de Machaut na XIV-wiecznym dworze francuskim

Wykonawcy:
La Mouvance:
Christine Mothes
śpiew
Nelly Sturm flet prosty
Karen Marit Ehlig fidel

Odsłona 2
Cantigas de amigo

Wykonawcy:
VivaBiancaLuna Biffi śpiew, fidel

W programie:
Martin CODAX (XIII w.)

Środa, 20. 02. 2013, godz. 19.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013
Sztuka madrygału

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Profeti della Quinta:
Doron Schleifer, David Feldman
cantus
Dino Lüthy, Dan Dunkelblum tenor
Elam Rotem bassus, klawesyn
Orí Harmelin lutnia, chitarrone

Program:
Claudio MONTEVERDI, Jacob ARCADELT, Cypriano de RORE, Josquin des PREZ, Carlo GESUALDO, Scipione LACORCIA, Elam ROTEM, Girolamo FRESCOBALDI

Czwartek, 21. 02. 2013, godz. 19.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013
Il Mantovano Hebreo

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Profeti della Quinta:
Doron Schleifer, David Feldman
cantus
Dino Lüthy, Dan Dunkelblum tenor
Elam Rotem bassus, klawesyn kierownictwo muzyczne
Katya Polin, Eva Saladin skrzypce
Orí Harmelin chitarrone

W programie: Salomone ROSSI

Piątek, 22. 02. 2013, godz. 19.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013
Kosmopolityczne Niemcy

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Delphine Galou alt
Les Ambassadeurs
Alexis Kossenko
flet traverso, dyrygent

W programie:
Georg Friedrich HÄNDEL, Johann Joachim QUANTZ, Jan Dismas ZELENKA

Sobota, 23. 02. 2013, godz. 19.00

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Wrocławska Orkiestra Barokowa

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Natalia Pasiecznik pianoforte
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Symfonia g-moll nr 40 KV 550, Aria Ah, lo previdi! KV 272, Aria Chi sà, chi sà qual sia KV 582, Aria Bella mia fiamma KV 528, Rondo A-dur na pianoforte i orkiestrę KV 386, Aria Ch’io mi scordi di te? KV 505

Niedziela, 24. 02. 2013, godz. 19.00
Sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Generacje XVI

Organizator: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Łukasz Kuropaczewski gitara
Grzegorz Damięcki recytacja
Maria Sławek
skrzypce
Piotr Różański
fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Marek Moś
dyrygent
Ewa Guziołek-Tubelewicz projekcja dźwięku

Program:
Krzysztof MEYER – Koncert na gitarę i orkiestrę, Paweł BUCZYŃSKI - LAMENTO na recytatora i orkiestrę symfoniczną, Ewa TRĘBACZ - ANC’L’SUNR kompozycja przestrzenna z orkiestrą na pierwszym planie, Anna ZAWADZKA-GOŁOSZ - SPETTRO na skrzypce, fortepian i orkiestrę symfoniczną

Sobota, 2. 03. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Lutosławski Piano Duo:
Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program:
Emmanuel CHABRIER - Le Roi malgré lui - Fête Polonaise, Francis POULENC - Koncert na dwa fortepiany i orkiestrę d-moll, César FRANCK - Symfonia d-moll

Poniedziałek, 11. 03. 2013, godz. 19.00
Swinging with Sinatra

Organizatorzy: Agencja Artystyczna Verita Nostra, Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jarek Wist & Krzysztof Herdzin oraz Herdzin Big Band:
Piotr Wrombel
fortepian
Marek Napiórkowski
gitara
Robert Kubiszyn
kontrabas
Paweł Dobrowolski
perkusja
Andrzej Rękas, Michał Tomaszczyk, Dariusz Plichta i Dariusz Nowakowski
puzony
Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz, Jakub Waszczeniuk, Jerzy Małek i Marcin Ołówek
trąbki
Wiesław Wysocki, Łukasz Poprawski
saksofony altowe
Mariusz Mielczarek, Janusz Brych
saksofony tenorowe
Paweł Gusnar
saksofon barytonowy
Krzysztof Herdzin
fortepian, dyrygent

W programie:
szlagiery Franka Sinatry m.in. New York, Fly Me to the Moon, Love and Marriage, Mack The Knife, My Way, Night and Day i inne utwory

Niedziela, 17. 03. 2013, godz. 18.30
Koncert Doroczny uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Wykonawcy:
Ewa Januszewska flet (uczennica Eweliny Kliczkowskiej)
Maria Suwała fortepian (uczennica dr Zofii Antes)
Anna Warakomska sopran (uczennica Grażyny Ciopińskiej)
Katarzyna Okońska mezzosopran (uczennica Beaty Wardak)
Paweł Kowalewski tenor (uczeń prof. Jerzego Knetiga)
Michał Garwoliński baryton (uczeń Dariusza Niemirowicza)
Chór Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. F. Chopina
Robert Lawrence przygotowanie chóru
Orkiestra Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. F. Chopina
Sławek A. Wróblewski dyrygent

Program:
Joseph HAYDN - fragmenty Oratorium: Die Schoepfung – Stworzenie Świata, Saverio MERCADANTE - Koncert fletowy e-moll op. 57 (cz. II i cz. III), Giuseppe VERDI - aria Azuceny: Stride la vampa z II aktu opery „Trubadur, Siergiej RACHMANINOW - II Koncert fortepianowy c-moll op.18 (cz. I)

Piątek, 22. 03. 2013, godz. 19.00
KONCERT DOROCZNY – BEDNARSKA BAROQUE

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Wykonawcy:
Urszula Bartkiewicz I klawesyn
Małgorzata Sarbak II klawesyn
Artur Kosnowicz (uczeń prof. Małgorzaty Sarbak) i Aleksandra Świgut (uczennica prof. Małgorzaty Sarbak) III klawesyn
Adam Jastrzębski (uczeń prof. Urszuli Bartkiewicz) IV klawesyn
Marcelina Krawczak teorba
Justyna Iwancz teorba, lutnia
Paweł Kowalewski tenor
Kacper Filip Szelążek kontratenor (gościnnie)
Michal Justa bas
Małgorzata Jończyk viola da gamba sopranowa
Dorota Jankowska viola da gamba basowa
Anton Birula teorba, przygotowanie
Anna Kowalska gitara barokowa (gościnnie)
Katarzyna Martynuska viola da gamba altowa
Karolina Koślacz viola da gamba basowa, przygotowanie i prowadzenie
Magdalena Piekarczyk wiolonczela barokowa
Weronika Szczeblewska wiolonczela barokowa
Weronika Jabłońska-Siwiak wiolonczela barokowa
Jakub Kościukiewicz wiolonczela barokowa, przygotowanie i prowadzenie
Michalina Jaxa-Larecka flet traverso
Aleksandra Łaska (uczennica Michaliny Jaxa-Lareckiej) flet traverso
Krzysztof Stencel róg naturalny
Krzysztof Pstrzoch (uczeń Krzysztofa Stencla) róg naturalny
Maria Erdman pozytyw
COLLEGIUM VOCALE BEDNARSKA
kierownik artystyczny: Robert Lawrence
COLLEGIUM MUSICUM BEDNARSKA
przygotowanie i prowadzenie: Małgorzata Sarbak
oraz przygotowanie: Michalina Jaxa-Larecka, Krzysztof Stencel
przygotowanie partii solowych: Urszula Bartkiewicz, Małgorzata Sarbak

W programie: Johann Sebastian BACH - Koncert a-moll na 4 klawesyny i orkiestrę smyczkową BWV 1065, Alessandro PICCINI - Ciaccona in Partite Variate, John DOWLAND - Come Again na głos, lutnię i continuo, Tomas MORLEY - It was a lover and his lass na głos, lutnię i continuo, Giovanni Pierluigi da PALESTRINA - Missa Papae Marcelli /Kyrie, Gloria/ - wersja instrumentalna na konsort viol i wiolonczel, Johann Melchior MOLTER - Koncert D-dur na dwa flety, dwa rogi i orkiestrę smyczkową, Johann Sebastian BACH - Sinfonia z Kantaty Wir danken dir, Gott, wir danken dir BWV 29, Kantata O ewiges Feuer, o Ursprung der Liebe BWV 34

Niedziela, 24. 03. 2013, godz. 19.30
17. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
Folkowe korzenie Lutosławskiego

Organizatorzy: Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena i Program 2 Polskiego Radia

wykonawcy:
Grażyna Auguścik śpiew
Trio Jana Smoczyńskiego:
Jan Smoczyński fortepian
Krzysztof Pacan kontrabas
Sebastian Frankiewicz perkusja
Trio Janusza Prusinowskiego:
Janusz Prusinowski skrzypce, lira, cymbały, harmonia, śpiew
Piotr Zgorzelski bas
Michał Żak instrumenty dęte drewniane
Piotr Piszczatowski instrumenty perkusyjne, akordeon
Atom String Quartet:
Dawid Lubowicz skrzypce
Mateusz Smoczyński skrzypce
Michał Zaborski altówka
Krzysztof Lenczewski wiolonczela

Sobota, 13. 04. 2013, godz. 19.00
Koncert akustyczny Marcina Nowakowskiego

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Nu Music

Wykonawcy:
Marcin Nowakowski saksofon
Roberto Vally kontrabas, gitara basowa
oraz Michał Dąbrówka, Wojtek Olszak, Damian Kurasz, Kasia Dereń, Piotr Tazbir i Maciek Starnawski
Adam Sztaba dyrygent

Niedziela, 14. 04. 2013, godz. 18.00

Organizator: Gülermak Agir Sanayi Insaat Ve Taahhut A.S., Oddział w Polsce

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Hacettepe
Erol ERDİNÇ
dyrygent, fortepian

W programie:
Witold LUTOSŁAWSKI - Uwertura smyczkowa, Ulvi Cemal ERKIN - Sinfonietta, Astor PIAZZOLLA - Cztery Pory Roku

Środa, 17. 04. 2013, godz. 19.00
Wielkie utwory muzyczne Kina Włoskiego

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Włoski Instytut Kultury

Wykonawcy:
Mauro Maur trąbka
Françoise de Clossey fortepian

W programie: muzyka filmowa

Sobota, 20. 04. 2013, godz. 19.00
V Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Organizatorzy: Fundacja Jazz Art i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
ATOM STRING QUARTET:
Dawid Lubowicz
skrzypce
Mateusz Smoczyński skrzypce
Michał Zaborski altówka
Krzysztof Lenczewski wiolonczela
oraz
Leszek Możdżer fortepian
Zohar Fresco instrumenty perkusyjne

Niedziela, 21. 04. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Adam Krzeszowiec wiolonczela
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program: Max BRUCH – Kol nidrei. Adagio d-moll na temat melodii hebrajskich, na wiolonczelę, harfę i orkiestrę op. 47, Ernest BLOCH – Schelomo. Rapsodia hebrajska na wiolonczelę i orkiestrę, Max BRUCH – I Symfonia Es-dur op. 28

Piątek, 26. 04. 2013, godz. 19.00

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Andrzej Olejniczak saksofon
Polska Orkiestra Radiowa
Krzesimir Dębski
dyrygent

Program: Krzesimir DĘBSKI – Koncert saksofonowy, Mark KUSS – Koncert saksofonowy, Eddie SAUTER – Suita Focus

Wtorek, 30. 04. 2013, godz. 19.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu
Mikrojazz

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy
Mikrokolektyw (Kuba Suchar instrumenty perkusyjne, Artur Majewski trąbka)
Pianohooligan (Piotr Orzechowski fortepian)

Niedziela, 5. 05. 2013, godz. 19.00

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Fundacja Arte dei Suonatori

Wykonawcy:
Marcin Świątkiewicz klawesyn
Orkiestra Arte dei Suonatori

Program:
Johann Gottfried MÜTHEL - Koncert klawesynowy B-dur, Koncert klawesynowy G-dur, Koncert klawesynowy c-moll

Piątek, 10. 05. 2013, godz. 18.00
KONCERT ROKU
Prezentacja najlepszych studentów polskich uczelni muzycznych

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Sobota, 11. 05. 2013, godz. 19.00
XXVII WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Krzysztof Słowiński
dyrygent

Program:
Tomasz Jakub OPAŁKA - Collisions of the Matter na orkiestrę symfoniczną (2012/2013)*, Zbigniew BAGIŃSKI - IV Symfonia (2012/2013)**, Krzysztof PENDERECKI – IV Symfonia Adagio na orkiestrę symfoniczną (1989)

Niedziela, 12. 05. 2013, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe / ponadwiekowe, czyli przygoda z muzyką dawną
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Ars Nova
Zespół Tańca Dawnego Pawanilia

Program: Muzyka wokalno-instrumentalna od średniowiecza do wczesnego baroku

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 12. 05. 2013, godz. 19.00

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury

Wykonawcy:
Marta Boberska sopran
Tomasz Rak baryton
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Jan Łukaszewski przygotowanie chóru
Polska Orkiestra Radiowa
Marcin Nałęcz-Niesiołowski
dyrygent

W programie:
Maciej MAŁECKI - Kantata "WIOSNA, LATO" – prawykonanie, Edward GRIEG - Symfonia c-moll 

Poniedziałek, 13. 05. 2013, godz. 19.00
XXVII WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Szabolcs Esztényi fortepian
Jerzy Kornowicz fortepian

Program:
Jerzy KORNOWICZ - Milczenie dźwięków - w stronę Sz. E. na fortepian i warstwę elektroniczną (2013)**, Szabolcs ESZTÉNYI - „ENIGMA?” – muzyka kreowana (2012/2013)**, Jerzy KORNOWICZ, Szabolcs ESZTÉNYI – Kamienie niepamięci na dwa fortepiany z cyklu Partytury fotograficzne do fotografii Mariusza Wideryńskiego – muzyka improwizowana

XVI FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA
„NOWA TRADYCJA”
16-19 maja 2013

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Czwartek, 16. 05. 2013, godz. 19.30

MUZYKA ŹRÓDEŁ: BESKID ŻYWIECKI
oraz
LAUREACI FOLKOWEGO FONOGRAMU ROKU:
ADAM STRUG
KAPELA ZE WSI WARSZAWA

Piątek, 17. 05. 2013, godz. 16.00

Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Piątek, 17. 05. 2013, godz. 20.00

Koncert zespołu POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO RULONU
oraz
WŁADYSŁAWA NUTY NOMILSE - KONCERT PAMIĘCI WŁADYSŁAWA TREBUNI-TUTKI

Sobota, 18. 05. 2013, godz. 16.00

Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Sobota, 18. 05. 2013, godz. 20.00

Koncert zespołu HOURIA AÏCHI & L’HIÂZ‘CAR (ALGIERIA/FRANCJA)

Niedziela, 19. 05. 2013, godz. 19.30

Koncert Laureatów Festiwalu „NOWA TRADYCJA 2012”
oraz gość specjalny:
CUNCORDU E TENORE DE OROSEI (WŁOCHY-SARDYNIA)

Wtorek, 21. 05. 2013, godz. 19.00
ARCYDZIEŁA MUZYKI CERKIEWNEJ

Organizatorzy: Fundacja "Muzyka Cerkiewna" w Hajnówce i Polskie Radio

Wykonawcy:
Chór Konserwatorium im. Rimskiego-Korsakowa z Sankt Petersburga

Czwartek, 23. 05. 2013, godz. 19.00

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Małgorzata Pańko mezzosopran
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Gabriel Chmura
dyrygent

Program:
Richard WAGNER - Podróż Zygfryda po Renie - intermezzo z I aktu dramatu muzycznego Zmierzch bogów, Cykl pieśni Wesendonck Lieder, Anton BRUCKNER - IV Symfonia Es-dur

Sobota, 25. 05. 2013, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu:
Kasia Stoparczyk zaprasza
„Kasia i … Dziewczynka z Gwiazd”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Dziewczynka z Gwiazd: Dominika Kluźniak
Muzycy z Korsyki: Ygor Przebindowski, Wojtek Król, Robert Cichy
Katarzyna Stankiewicz śpiew
Bartuś Kulpa śpiew
Ewelina Siedlecka sopran
Kamil Kaznowski bas
Aleksander Dębicz fortepian

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Sobota, 25. 05. 2013, godz. 18.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1
Johann Sebastian Bach na skrzypce i klawesyn

Wykonawcy:
Leila Schayegh skrzypce
Jörg Halubek klawesyn

Program:
Johann Sebastian BACH - Fantazja chromatyczna na klawesyn solo, BWV 903, Sonata g-moll nr 1 na skrzypce solo, BWV 1001, Suita francuska G-dur na klawesyn solo, BWV 816, Partita d-moll nr 2 na skrzypce solo, BWV 1004 (transkrypcja na klawesyn)

Odsłona 2
Johann Sebastian Bach (i inni) na wiolonczelę solo (cz. I)

Wykonawca:
Elena Andreyev wiolonczela

Program:
Domenico GABRIELLI - Ricercare d-moll nr 7, Ricercare g-moll nr 1, Johann Sebastian BACH - Suita wiolonczelowa d-moll nr 2 BWV 1008, Suita wiolonczelowa Es-dur nr 4 BWV 1010

Szczegółowe informacje: www.mazoviabaroque.pl

Niedziela, 26. 05. 2013, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu:
Kasia Stoparczyk zaprasza
Kasia i ... Dziewczynka z Gwiazd

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Dziewczynka z Gwiazd: Dominika Kluźniak
Muzycy z Korsyki: Ygor Przebindowski, Wojtek Król, Robert Cichy
Katarzyna Stankiewicz śpiew
Bartuś Kulpa śpiew
Ewelina Siedlecka sopran
Kamil Kaznowski bas
Aleksander Dębicz fortepian

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 26. 05. 2013, godz. 18.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1
Wokół Jean-Marie Leclaira - francuskie sonaty skrzypcowe z XVIII w.

Wykonawcy:
Leila Schayegh skrzypce
Jörg Halubek klawesyn

Program:
Louis-Gabriel GUILLEMAIN - Sonata A-dur op. 1 nr 4 na skrzypce i b.c., Jean-Baptiste CARDONNE - Sonata e-moll op. 3 nr 3 na klawesyn z towarzyszeniem skrzypiec obligato, Jean-Pierre GUIGNON - Sonata G-dur op. 6 nr 4 na skrzypce i b.c., Jean-Marie LECLAIR - Sonata a-moll op. 9 nr 5 na skrzypce i b.c., Sonata G-dur op. 5 nr 12 na skrzypce i b.c., François FRANCOEUR - Sonata nr 6 z II księgi sonat na skrzypce i b.c., Jacques DUPHLY - Chaconne F-dur z III księgi utworów na klawesyn

Odsłona 2
Johann Sebastian Bach (i inni) na wiolonczelę solo (cz. II)

Wykonawca:
Elena Andreyev wiolonczela

Program:
Domenico GABRIELLI - Ricercare Es-dur nr 4, Johann Sebastian BACH - Suita wiolonczelowa c-moll nr 5 BWV 1011, Suita wiolonczelowa C-dur nr 3 BWV 1009, Giovanni Battista VITALI - Chaconne C-dur

Niedziela, 9.06.2013, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe / Parki, salony, sale i bale
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Ensemble Barocum:
Monika Fabisz sopran
Judyta Tupczyńska skrzypce barokowe
Joanna Gręziak skrzypce barokowe
Tomasz Frycz wiolonczela barokowa
Patrycja Domagalska-Kałuża klawesyn
Zespół baletu dworskiego Sotto le Stelle: Katarzyna Borstyn i Konrad Wierzchucki

Koncerty prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

W programie utwory z XVII i XVIII wieku

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 9. 06. 2013, godz. 19.00
Zakończenie Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Přemysl Vojta waltornia
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program: Michał TALMA-SUTT - DUO na dwie grupy instrumentalne i projekcję dźwiękową (utwór powstał na zamówienie Związku Kompozytorów Polskich ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca), Benjamin BRITTEN - Tańce dworskie z opery „Gloriana”, Richard STRAUSS - Koncert waltorniowy nr 1 Es-dur op. 11, Wolfgang Amadeus MOZART – I Koncert waltorniowy D-dur KV 412 (386b), Franz SCHUBERT – I Symfonia D-dur

Sobota, 15. 06. 2013, godz. 19.00
7. EDYCJA DNI MUZYKI ANDRZEJA KURYLEWICZA 2013
Koncert kameralny Psalmy

Organizator: Fundacja Forma

Wykonawcy:
Ewa Skardowska fortepian
Michał Borzykowski wiolonczela
Eunsley Park skrzypce
Kwartet Wilanów:
Tadeusz Gadzina
I skrzypce
Paweł Łosakiewicz II skrzypce
Ryszard Duź altówka
Marian Wasiółka wiolonczela
Jadwiga Rappe alt
Mariusz Rutkowski fortepian
Naufal Mukumi fortepian
Katarzyna Bąkowska skrzypce
Wojciech Karolak fortepian
Janusz Kozłowski kontrabas
Wanda Warska śpiew
Gabriela Kurylewicz wiersze i reżyseria

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Grave na wiolonczelę i fortepian; Andrzej KURYLEWICZ - Drzeworyt 1 op. 25 w transkrypcji na skrzypce solo, Kwartet smyczkowy nr 1 op. 20, 5 Psalmów na alt i fortepian, Impromptu avec romarin op. 50 na fortepian solo, Duetto lirico op. 31 na skrzypce i fortepian, Trio fortepianowe nr 1 op. 51 Trio per tre, Gabriela KURYLEWICZ - Rymki z fortepianem / Andrzej KURYLEWICZ - Modlitwa op. 58 na fortepian solo, Trio fortepianowe nr 2 Tango Rubio, Somnambulicy, Gabriela KURYLEWICZ / Andrzej KURYLEWICZ - Jeruzalem op. 53, Wanda WARSKA - Opowieść jazzowa

Więcej informacji na stronie: www.piwnica-forma.waw.pl

Wtorek, 18. 06. 2013, godz. 19.30
Koncert Kwartetu Apollon Musagete
Premiera albumu „Multitude”

Organizator: Program 2 Polskiego Radia & Universal Music Polska

Wykonawcy: Apollon Musagete Quartet:
Paweł Zalejski skrzypce
Bartosz Zachlod skrzypce
Piotr Szumieł altówka
Piotr Skweres wiolonczela

Program: Henryk Mikołaj GÓRECKI - I Kwartet smyczkowy Już się zmierzcha op. 62, Witold LUTOSŁAWSKI – Kwartet smyczkowy, Krzysztof PENDERECKI - III Kwartet smyczkowy Kartki z nienapisanego dziennika, APOLLON MUSAGETE QUARTET – Multitude

Sobota, 22. 06. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Jarosław Nadrzycki skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program:
Dmitrij SZOSTAKOWICZ - Uwertura uroczysta op. 96, Aram CHACZATURIAN - Koncert skrzypcowy, Dmitrij SZOSTAKOWICZ - V Symfonia d-moll op. 47

Piątek, 28. 06. 2013, godz. 19.00
Koncert dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Wykonawcy:
Anna Łukawska klarnet
Polska Orkiestra Radiowa
Justyna Maj
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Uwertura do opery „Wesele Figara”, Koncert klarnetowy A-dur KV 622, Johannes BRAHMS - II Symfonia D-dur op. 73

Piątek, 5. 07. 2013, godz. 19.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013
Do snu i tańca – muzyka dla Ludwika XIV

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego

Wykonawcy:
Hille Perl viola da gamba
Lee Santana teorba

Program:
Louis COUPERIN - Prélude en re, Jean de SAINTE-COLOMBE - Les Couplets, Marin MARAIS - Suita z trzeciej księgi dzieł na violę, Le Badinage i Le Labyrinth z czwartej księgi dzieł na violę, Les Folies d’Espagne z drugiej księgi dzieł na violę, Antoine FORQUERAY - La Leclair - La Buisson, Robert de VISÉE - Prelude - Les Silvains de Couperin - Musette

Szczegółowe informacje: www.mazoviabaroque.pl

Sobota, 6. 07. 2013, godz. 18.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013
Włochy i zapatrzona w nie Austria

Organizatorzy:
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego

Wykonawcy:
Daniel Sepec skrzypce
Hille Perl viola da gamba
Lee Santana teorba
Michael Behringer klawesyn, pozytyw

Program:
Johann Heinrich SCHMELZER - Sonata quarta D-dur ze zbioru "Sonatae unarum fidium", Giovanni Antonio PANDOLFI MEALLI - Sonata d-moll op. 4 nr 6 La Vinciolina, Sonata D-dur op. 3 nr 3 La Melana, Sonata a-moll op. 3 nr 2 La Cesta, Sonata e-moll op. 3 nr 5 La Clemente, Sonata e-moll op. 4 nr 1 La Bernabea, Michelangelo ROSSI - Toccata VII na klawesyn solo, Augustinus KERZINGER - Sonatina na violę da gamba i basso continuo, Giovanni Girolamo KAPSBERGER - Arpeggiata - Toccata seconda - Colascione, Heinrich Ignaz Franz BIBER - Sonata c-moll nr 6, Antonio BERTALI - Ciaccona C-dur

Szczegółowe informacje: www.mazoviabaroque.pl

Niedziela, 7. 07. 2013, godz. 18.00
V Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2013
Sonaty różańcowe na skrzypce i basso continuo

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego

Wykonawcy:
Daniel Sepec skrzypce
Hille Perl viola da gamba
Lee Santana teorba
Michael Behringer klawesyn, pozytyw

Program:
Heinrich Ignaz Franz von BIBER – Sonaty różańcowe - wybór

Szczegółowe informacje: www.mazoviabaroque.pl

Niedziela, 14. 07. 2013, godz. 19.00
XX MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
KONCERT GALOWY
W hołdzie Corellemu

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Dirk Snellings bas
Simon Standage skrzypce, kier. artystyczne
Agata Sapiecha skrzypce
Frank de Bruine obój
Daniel Brüggen flet podłużny
Mark Caudle wiolonczela
Orkiestra Il Tempo i goście XX MLAMD
basso continuo:
Donna Agrell fagot
Nicholas Parle
klawesyn
Jan Čižmář
teorba

W programie: Pietro Antonio LOCATELLI, Arcangelo CORELLI, Giovanni MOSSI, Alessandro MARCELLO, Giuseppe VALENTINI, Alessandro SCARLATTI, Antonio Maria MONTANARI

Niedziela, 21. 07. 2013, godz. 19.00
BESTER QUARTET
"The Golden Land" - Projekt Gebirtig

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Edukacja i Muzyka, Fundacja Jazzarium

Wykonawcy:
BESTER QUARTET:
Jarosław Bester akordeon
Jarosław Tyrała skrzypce
Oleg Dyyak akordeon, klarnet, instrumenty perkusyjne
Mikołaj Pospieszalski kontrabas
oraz
Tomasz Ziętek trąbka
Marcin Malinowski klarnet basowy
Magdalena Pluta wiolonczela
Monika Bieda wiolonczela
Magdalena Zubrzycka wiolonczela
Konrad Górka wiolonczela

Koncert jest imprezą towarzyszącą Festiwalu Warsaw Summer Jazz Days

Chopin i jego Europa 2013.doc_3.jpg

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Poniedziałek, 19. 08. 2013, godz. 20.00
Koncert kameralny

Wykonawcy:
Nelson Goerner fortepian
Lena Neudauer skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Marcin Zdunik wiolonczela
Janusz Widzyk kontrabas

Program:
Józef NOWAKOWSKI - Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17, Franz SCHUBERT - Kwintet fortepianowy A-dur Pstrąg D 667

Wtorek, 20. 08. 2013, godz. 17.00
Koncert kameralny
„Preludia”

Wykonawcy:
Wojciech Świtała fortepian
Nederlands Blazers Ensemble

Program:
Fryderyk CHOPIN / Zygmunt KRAUZE - Preludia (polskie prawykonanie)*

*70 minutowa „rekompozycja” Preludiów Chopina, dokonana przez Zygmunta Krauzego, w której pianista wykonuje wybrane Preludia w oryginale, lecz w zmienionym porządku (4-3-1-5-8-17-12-18-19-15-10-14-22-24-16) z umieszczonymi pomiędzy nimi opracowaniami Preludiów: 2-7-6-9-11-20-23-21-13-10-16-4 w różnych wariantach obsady wraz z „komentującymi” je dodatkowo 9 interludiami twotzącymi 36 częściowy cykl.

Wtorek, 20. 08. 2013, godz. 20.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Cyprien Katsaris fortepian

Program:
Cyprien KATSARIS - Hommage à Liszt (improwizacje na tematy Verdiego, Wagnera), Giuseppe VERDI - Preludium z opery La Traviata, Inno e Marcia trionfale z opery Aida, Giuseppe VERDI / Ferenc LISZT - O Signore, dal tetto natio z opery Jerusalem
(I Lombardi alla prima crociata), Salve Maria z opery Jerusalem (I Lombardi alla prima crociata), Richard WAGNER - Elsas Brautzug zum Münster z opery Lohengrin, Lohengrins Verweis an Elsa z opery Lohengrin, Richard WAGNER / Ferenc LISZT - Isoldes Liebestod / Śmierć Izoldy z opery Tristan, Ludwig van BEETHOVEN - V Koncert fortepianowy Es-dur, op. 73 (transkrypcja na fortepian solo: Cyprien Katsaris)

Środa, 21. 08. 2013, godz. 17.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Sebastian Knauer
fortepian współczesny i historyczny

Program:
Felix MENDELSSOHN - Lieder ohne Worte / Pieśni bez słów op. 19 nr 1, op. 53 nr 3, op. 53 nr 2, op. 30 nr 6, op. 85 nr 4, Albumblatt e-moll op. 117, Ludwig van BEETHOVEN - Sonata cis-moll op. 27 nr 2 Księżycowa, Fryderyk CHOPIN - Nokturn
g-moll op. 37 nr 1, Nokturn H-dur op. 32 nr 1, Franz SCHUBERT - 4 Impromptus op. 90 D 899

Środa, 21. 08. 2013, godz. 21.00
Teatr muzyczny
Spektakl pt. CHOPIN BEZ FORTEPIANU *

Wykonawcy:
Barbara Wysocka
Polska Orkiestra Radiowa
Jacek Kaspszyk
dyrygent

Program:
Fryderyk CHOPIN - Koncerty fortepianowe na recytatora i orkiestrę

* Oba koncerty fortepianowe Chopina - f-moll op. 21 i e-moll op. 11, zabrzmią po raz pierwszy bez fortepianu: tekst będący literacką transkrypcją partii instrumentu wykona aktorka Barbara Wysocka (Paszport „Polityki” 2009). To wydarzenie - będące równocześnie koncertem i spektaklem teatralnym - reżyseruje Michał Zadara (Paszport „Polityki” 2007)

Czwartek, 22. 08. 2013, godz. 17.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Marc-André Hamelin fortepian

Program:
Charles-Valentin ALKAN - Aime-moi op. 15 nr 1 z cyklu Trois morceaux dans le genre patéthique, Fryderyk CHOPIN - Sonata h-moll op. 58, Ferenc LISZT - Bénédiction de Dieu dans la solitude z cyklu Harmonies poétiques et religieuses Venezia e Napoli S 159

Czwartek, 22. 08. 2013, godz. 20.00
Recital pieśni

Wykonawcy:
Ewa Podleś kontralt
Ewa Pobłocka fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN - Nokturn, Impromptu As-dur op. 29, Ballada As-dur op. 47, Pieśni: Gdzie lubi op. 74 nr 5, Pierścień op. 74 nr 14, Wojak op. 74 nr 10, Piosnka litewska op. 74 nr 16, Śliczny chłopiec op. 74 nr 8, Mieczysław KARŁOWICZ - Zasmuconej op. 1 nr 1, Śpi w blaskach nocy op. 3 nr 5, Z erotyków op. 3 nr 2, Skąd pierwsze gwiazdy op. 1 nr 2, Z nową wiosną, Witold LUTOSŁAWSKI - Dzwony cerkiewne, Wiatr, Johannes BRAHMS - 6 Klavierstücke op. 118, Zigeunerlieder op. 103 - wybór

Piątek, 23. 08. 2013, godz. 17.00
Koncert kameralny

Wykonawcy:
Antonio Meneses wiolonczela
Maria João Pires fortepian

Program:
Franz SCHUBERT - Sonata a-moll Arpeggione D 821, Johannes BRAHMS - 3 Intermezza op. 117, I Sonata wiolonczelowa
e-moll op. 38, Felix MENDELSSOHN - Lied ohne Worte / Pieśń bez słów D-dur na wiolonczelę i fortepian op. 109

Sobota, 24. 08. 2013, godz. 22.00
Koncert kameralny

Wykonawcy:
Gautier Capuçon wiolonczela
Frank Braley fortepian

Program:
Felix MENDELSSOHN - II Sonata D-dur na wiolonczelę i fortepian op. 58, Benjamin BRITTEN - Sonata C-dur na wiolonczelę
i fortepian op. 65, Fryderyk CHOPIN - Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op. 65

Niedziela, 25. 08. 2013, godz. 17.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Dina Yoffe fortepian historyczny*
Akiko Ebi fortepian historyczny**
Orkiestra XVIII Wieku
Frans Brüggen
dyrygent

Program:
Karol KURPIŃSKI - Bitwa pod Możajskiem (Wielka symfonia bitwę wyobrażająca)*, Fryderyk CHOPIN - Wariacje B-dur na temat arii Là ci darem la mano z opery Don Giovanni W. A. Mozarta op. 2*, Fantazja A-dur na tematy polskie op. 13*, Koncert fortepianowy e-moll op. 11**

Poniedziałek, 26. 08. 2013, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Leszek Możdżer fortepian
Aleksandra Kuls skrzypce
Ryszard Groblewski altówka
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Krzysztof PENDERECKI - Concerto doppio na skrzypce, altówkę i orkiestrę, Henryk Mikołaj GÓRECKI - Koncert na fortepian
i orkiestrę smyczkową op. 40

***

Wykonawcy:
Thomas Zehetmair skrzypce
Ruth Killius altówka
Orkiestra XVIII Wieku
Frans Brüggen
dyrygent

Program: Wolfgang Amadeus MOZART - Sinfonia Concertante Es-dur KV 364 na skrzypce, altówkę i orkiestrę

Poniedziałek, 26. 08. 2013, godz. 21.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Nelson Freire fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Sonata A-dur KV 331, Johannes BRAHMS - Capriccio d-moll op. 116 nr 1, Intermezzo E-dur
op. 116 nr 4, Ballada g-moll op. 118 nr 3, 4 Klavierstücke op. 119, Siergiej PROKOFIEW - 8 Visions fugitives, Enrique GRANADOS - La Maja y el Ruiseñor, Fryderyk CHOPIN - Ballada f-moll op. 52, Berceuse op. 57, Polonez As-dur op. 53

Wtorek, 27. 08. 2013, godz. 20.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Xavier de Maistre harfa
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Uwertura smyczkowa, François-Adrien BOÏELDIEU - Koncert na harfę i orkiestrę C-dur op. 82

***

Wykonawcy:
Zbigniew Pilch skrzypce
Orkiestra XVIII Wieku
Frans Brüggen
dyrygent

Program:
Feliks JANIEWICZ - V Koncert skrzypcowy e-moll, Johannes BRAHMS - Wariacje B-dur na temat Haydna op. 56a

Czwartek, 29. 08. 2013, godz. 17.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Jean-Efflam Bavouzet fortepian

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Sonata g-moll op. 49 nr 1, Sonata G-dur op. 49 nr 2, Sonata C-dur op. 53 (Waldsteinowska), Claude DEBUSSY - Preludia (zeszyt 1)

Niedziela, 8. 09. 2013, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe / Ubi leones, czyli muzyczne lwy i granice muzyki
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Małe Instrumenty:
Paweł Romańczuk, Marcin Ożóg, Jędrzej Kuziela, Maciek Bączyk i Tomasz Orszulak

Koncert prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury
Bilety w cenie 30 zł

Środa, 11. 09. 2013, godz. 19.00
XIII Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka
SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU
Koncert symfoniczny

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Wykonawcy:
Ingrid Jacoby fortepian
Sinfonia Varsovia
Jacek Kaspszyk
dyrygent

Program: Ludwig van BEETHOVEN - V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 Cesarski, III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica
Bilety: w cenie 15 zł
Istnieje możliwość rezerwacji biletów (od poniedziałku do piątku w godz. 12-14): tel. 22 645 52 52

Niedziela, 15. 09. 2013, godz. 19.00
Inauguracja Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

W programie:
Zygmunt NOSKOWSKI - Zemsta za mur graniczny, opera w 4 aktach, libretto: kompozytor według komedii Aleksandra Fredry, wykonanie koncertowe

Wykonawcy:
Klara - Aleksandra Kubas-Kruk sopran
Cześnik - Robert Gierlach baryton
Rejent - Wojtek Gierlach bas
Wacław - Paweł Skałuba tenor
Podstolina - Anna Lubańska mezzosopran
Papkin - Ryszard Minkiewicz tenor
Dyndalski - Dariusz Machej bas
Chór Filharmonii Wrocławskiej
Agnieszka Franków-Żelazny - kierownictwo artystyczne
Chór Polskiego Radia
Izabela Polakowska
- kierownictwo artystyczne
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz dyrygent

Bilety: w cenie 20 zł oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59
Informacje, możliwość rezerwacji biletów (od poniedziałku do piątku w godz. 12-14): tel. 22 645 52 52

Piątek, 20. 09. 2013, godz. 19.30
Orkiestra Czterech Kultur

Organizatorzy: Centrum Dialogu imienia Marka Edelmana i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Orkiestra Czterech Kultur:
Maciej Łabecki (Polska) I skrzypce
Max Simon (Niemcy) II skrzypce
Zvi Carmeli (Izrael) altówka
Konstantin Manaev (Rosja) wiolonczela
oraz studenci z Polski, Izraela, Rosji i Niemiec
Daniel Raiskin
dyrygent

Program:
Grażyna BACEWICZ – Koncert na orkiestrę smyczkową, Wolfgang RIHM – Ländler na smyczki, Aleksander TANSMAN – Tryptyk na orkiestrę smyczkową, Dmitrij SZOSTAKOWICZ – Symfonia kameralna op. 110a

Bilety: bezpłatne wejściówki
Odbiór wejściówek:
1. Centrum Informacyjne Pałac Kultury i Nauki pl. Defilad 1, Warszawa
(wejście od Emilii Plater pomiędzy Salą Kongresową a Muzeum Techniki)
2. Punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. Rynek Starego Miasta 19/21/21a, Warszawa

Poniedziałek, 23. 09. 2013, godz. 19.30
56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
Andrzej Chłopecki in memoriam

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
Piotr Nowak trąbka
Aleksandra Rupocińska klawesyn
Barbara Drążkowska fortepian
Tobias Weber fonografy
AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś
dyrygent

Program:
Marcin BORTNOWSKI - I morza już nie ma, Martin SMOLKA – Łzy, Paweł MYKIETYN - Wax Music *, Paweł SZYMAŃSKI - Epilog **, Onutė NARBUTAITĖ - Melody in the Garden of Olives

Środa, 25. 09. 2013, godz. 19.30
56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
Magdalena Szostak-Krupowicz sopran
Christine Pryn skrzypce
Małgorzata Walentynowicz fortepian
Jan Pilch perkusja
TWOgether Duo:
Magdalena Bojanowicz
wiolonczela
Maciej Frąckiewicz akordeon
POLSKA ORKIESTRA RADIOWA
CHÓR FILHARMONII WROCŁAWSKIEJ
Agnieszka Franków-Żelazny
przygotowanie chóru
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA
Anna Szostak
przygotowanie chóru
Stanisław Krupowicz i Marcin Rupociński komputer
Renato Rivolta dyrygent

Program:
Rafał AUGUSTYN - Tam. Muzyka na skrzypce, głosy i instrumenty **, Zbigniew BARGIELSKI - Koncert na fortepian, perkusję i orkiestrę ** (zamówienie WJ), Bruno MANTOVANI - Kantata nr 4 *, Stanisław KRUPOWICZ - Machinae coelestis na sopran, chór, komputer i orkiestrę ** (zamówienie WJ i Centrum Badań Kosmicznych PAN)

Czwartek, 26. 09. 2013, godz. 19.30
56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC
KWARTLUDIUM
Rüdiger Bohn
dyrygent

Program:
Joanna WOŹNY - as in a mirror, darkly ** (zamówienie Deutschlandfunk Köln), Annesley BLACK - Snow Job *, Yannis KYRIAKIDES - Telegraphic *, Matthias OCKERT - open room in overlapping spaces ** (zamówienie Deutscher Musikrat)

Piątek, 27. 09. 2013, godz. 22.30
56. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
Allison Bell sopran
Theo Nabicht metalowy klarnet kontrabasowy
ORKIESTRA MUZYKI NOWEJ
Szymon Bywalec
dyrygent

Program:
Fabián PANISELLO - Libro del frio *, Michał MOC - Po-wer **, Yann ROBIN - Art of metal I *

** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce

Sobota, 28. 09. 2013, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu "Kasia Stoparczyk zaprasza" -
Zorka Dziewczynka z Gwiazd - Gwiazdka z Mlecznej Drogi - Najpiękniejsze bajki świata

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Zorka Dziewczynka z Gwiazd: Dominika Kluźniak
Czarodziejka - Klara Jędrzejewska
Beatboxer Patryk Matela
Sopran - Ewelina Siedlecka
Baryton - Tomasz Kumięga
Fortepian - Łukasz Chrzęszczyk
Muzyka etniczna i alternatywna:
Michał Litwiniec, Jerzy Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 29. 09. 2013, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu "Kasia Stoparczyk zaprasza" -
Zorka Dziewczynka z Gwiazd - Gwiazdka z Mlecznej Drogi - Najpiękniejsze bajki świata

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Zorka Dziewczynka z Gwiazd: Dominika Kluźniak
Czarodziejka - Klara Jędrzejewska
Beatboxer Patryk Matela
Sopran - Ewelina Siedlecka
Baryton - Tomasz Kumięga
Fortepian - Łukasz Chrzęszczyk
Muzyka etniczna i alternatywna:
Michał Litwiniec, Jerzy Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Wtorek, 1. 10. 2013, godz. 20.00
Międzynarodowy Dzień ­Muzyki
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2013
Szymanowski, Lutosławski, Górecki, Penderecki. Mistrz i uczeń

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jarosław Żołnierczyk skrzypce
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS
Agnieszka Duczmal
dyrygent
**
Marianna Bączek głos
Adam Strug głos
**
Chór Polskiego Radia
Włodzimierz Siedlik
dyrygent
Izabela Polakowska przygotowanie chóru
**
Weronika Grozdew-Kołacińska śpiew, kierownictwo
Rafał Grozdew tenor
Rafał Odrobina fortepian
Marta Maślanka cymbały
Małgorzata Szarlik-Woźniak skrzypce żłobione
Sylwia Świątkowska fidel płocka
Bartłomiej Pałyga basetla, śpiew sygyt
Wojciech Pulcyn kontrabas
**
Agata Zubel głos
Cezary Duchnowski komputer, fortepian
Andrzej Bauer wiolonczela
**
Piotr Orzechowski „Pianohooligan” fortepian
zespół Opera Brass w składzie:
Piotr Wawreniuk, Piotr Dąbrowski, Tomomasa Ueyama, Rafał Piłasiewicz

Agata Kwiecińska i Marcin Majchrowski prowadzenie koncertu

W programie: Henryk Mikołaj GÓRECKI, Muzyka tradycyjna – Pieśni kurpiowskie, Karol SZYMANOWSKI, Etnofonie Kurpiowskie, Witold MALISZEWSKI, Witold LUTOSŁAWSKI, Artur MALAWSKI, Krzysztof PENDERECKI

Sobota, 5. 10. 2013, godz. 19.00
Recital fortepianowy

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Ewa Pobłocka fortepian

­Program:
Johann Sebastian BACH – Ricercare a 3 z „Musikalisches Opfer” BWV 1079, Fryderyk CHOPIN – Ballada f moll op. 52, Witold LUTOSŁAWSKI - Sonata fortepianowa (1934), Paweł SZYMAŃSKI - Une Suite de Pièces de Clavecin par Mr. Szymański (2001), Johann Sebastian BACH - III Partita a-moll BWV 827

Niedziela, 6. 10. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Lutosławski Piano Duo:
Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik
fortepiany
Polska Orkiestra Radiowa
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

W programie: Claude DEBUSSY - Danse w orkiestracji M. Ravela, Francis POULENC – Koncert d-moll na 2 fortepiany, Piotr CZAJKOWSKI – Uwertura-fantazja Romeo i Julia, Siergiej PROKOFIEW - Romeo i Julia - fragmenty z I i II Suity baletowej

Czwartek, 10. 10. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Mariya Kim fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program: Giuseppe VERDI - Uwertura do opery Moc przeznaczenia, Edvard GRIEG - Koncert fortepianowy a-moll op. 16, Modest MUSORGSKI - Obrazki z wystawy (arr. M. Ravel)

Sobota, 12. 10. 2013, godz. 19.00
8. Festiwal Muzyki Improwizowanej Ad Libitum
Koncert nadzwyczajny

Organizatorzy: Fundacja Polskiej Rady Muzycznej, Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią:
Robert Dick flety, Thomas Buckner głos - improwizacja

**

Barry Guy kontrabas, Maya Homburger skrzypce
Program: Heinrich Ignaz Franz BIBER - Annunciation z I Sonaty misteryjnej, György KURTÁG - Hommage à J.S.B. (opr. Barry Guy), Thus it happened, Barry GUY - Celebration, Tales of Enchantment

**
London Jazz Composers Orchestra:
Barry Guy
lider, kontrabas
Evan Parker, Michael Niesemann, Trevor Watts, Simon Picard i Pete McPhail saksofony i inne instrumenty stroikowe
Henry Lowther, Herb Robertson, Rich Laughlin trąbki
Conrad Bauer, Johannes Bauer, Alan Tomlinson puzony
Marc Unternährer tuba
Phil Wachsmann skrzypce
Howard Riley fortepian
Barre Phillips kontrabas
Paul Lytton, Lucas Niggli perkusja, instrument perkusyjne
Program: Barry GUY - Harmos

Niedziela, 13. 10. 2013, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe / ponadczasowe – „Żywioły orkiestry”

Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Adam Sztaba
dyrygent
Koncerty prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

W programie: Wolfgang Amadeus MOZART, Ludwig van BEETHOVEN, Edward GRIEG, Piotr CZAJKOWSKI, Benjamin BRITTEN, Maurice RAVEL oraz Adam SZTABA - Porębianka

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 13. 10. 2013, godz. 19.00
Koncert kameralny

Organizator: Instytut Słowacki w Warszawie, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Eugen Prochác wiolonczela
Ján Slávik wiolonczela
Nora Skuta fortepian

Program: Tadeáš SALVA, Witold LUTOSŁAWSKI, Ilja ZELJENKA, Peter BREINER

Poniedziałek, 14. 10. 2013, godz. 20.00
Koncert finałowy
jesiennej trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii

Organizator: Fundacja Zwierciadło

Wykonawcy:
Emanuel Salvador skrzypce
Rozalia Kierc fortepian
Młoda Polska Filharmonia
Adam Klocek dyrygent

Program: Manuel María PONCE - Koncert skrzypcowy, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert fortepianowy A-dur KV 488, Henryk Mikołaj GÓRECKI - Trzy utwory w dawnym stylu, Ludwig van BEETHOVEN - I Symfonia C-dur op. 21

Środa, 16. 10. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

z okazji 203. rocznicy niepodległości Meksyku

Organizator: Ambasada Meksyku w Polsce, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Encarnación Vázquez mezzosopran
José Luis Ordoñez
tenor
Carlos Sánchez baryton
Józef Olechowski fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

W programie: Giuseppe VERDI - fragmenty z oper Don Carlos i Trubadur, muzyka meksykańska - utwory Manuela M. PONCA, Pablo SOROZABALA, Federico M. TORROBY, Ricarda CASTRO, oraz pieśni meksykańskie

Wtorek, 5. 11. 2013, godz. 19.00
Koncert Fundacji Piotra Klera z okazji 40-lecia Firmy Kler

Organizator: Fundacja Piotra Klera

Wykonawcy:
Kwartet Altra Volta:
Leszek Sojka skrzypce
Jacek Dzwonowski skrzypce
Aleksandra Marko-Lech altówka
Michał Lech wiolonczela
gościnnie: Krzysztof Korzeń kontrabas
oraz
Łukasz Mikołajczyk fortepian
Gracjan Szymczak fortepian
Waldemar Malicki prowadzenie koncertu

Program: Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy f-moll op. 21, Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Czwartek, 7. 11. 2013, godz. 20.00
TERENCE BLANCHARD & MICHAŁ WRÓBLEWSKI TRIO

Organizatorzy: Adamiakjazz Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Terence Blanchard trąbka
Michał Wróblewski fortepian
Michał Jaros kontrabas
Paweł Dobrowolski perkusja

Piątek, 8. 11. 2013, godz. 20.00
9. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – Kwartet smyczkowy F-dur op. 135, Paweł SZYMAŃSKI – Pięć utworów (1992), Cztery utwory (2013) - prawykonanie

Sobota, 9. 11. 2013, godz. 20.00
9. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Krzysztof PENDERECKI – Kwartet nr 3, Rob CASEY – Kwartet smyczkowy (2013) - premiera polska, Paweł MYKIETYN – Kwartet nr 2

Niedziela, 10. 11. 2013, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe / ponadczasowe – „Spotkanie przy gamelanie”
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Koncerty prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 10. 11. 2013, godz. 20.00
9. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ingolf Wunder fortepian
Tomasz Januchta kontrabas
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI – Kwartet smyczkowy, Ludwig van BEETHOVEN – IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58 w wersji kameralnej

Wtorek, 12. 11. 2013, godz. 19.00
„Chorał sarmacki – Castrum doloris – staropolskie ceremonie pogrzebowe”

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Schola Gregoriana Silesiensis”, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Bornus Consort:
Anna Mikołajczyk, Marta Czarkowska
soprany
Robert Lawaty alt
Marcin Bornus-Szczyciński, Robert Pożarski tenory
Mirosław Borczyński baryton
Stanisław Szczyciński bas
Tempus:
Magdalena Gruziel
sopran
Agnieszka Drążczyk alt
Andrzej Borzym jr tenor
Leszek Kubiak bas
Concerto Antemurale:
Leszek Firek
koncertmistrz, I skrzypce
Justyna Skatulnik II skrzypce
Igor Cecocho, Jacek Jurkowski clarino
Michał Sawicki pozytyw
Paweł Iwaszkiewicz kozioł wielki, dulcjan tenorowy
Maciej Kaziński kozioł wielki, dulcjan basowy, kotły
Schola Gregoriana Silesiensis
Chór Sarmacki im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego
Robert Pożarski
kierownictwo muzyczne

W programie m.in. Missa Requiem Damiana STACHOWICZA i ceremonia Castrum doloris według ksiąg piotrkowskich

Projekt realizowany dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Czwartek, 14. 11. 2013, godz. 19.00
Koncert Bauer plays Bauer

Organizator: Polska Fundacja Promocji Kultury Muzycznej, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Andrzej Bauer wiolonczela
AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś dyrygent

W programie: Witold LUTOSŁAWSKI - Mała suita, Jerzy BAUER - II Koncert wiolonczelowy, Ludwig van Beethoven - I symfonia C-dur op. 21

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Piątek, 15. 11. 2013, godz. 19.00
VIII Warszawski Festiwal Gitarowy
Corazon Flamenco Latido Latino
(flamenco i tango)

Organizator: Fundacja Wspierania Inicjatyw Lokalnych - NOK

Wykonawcy:
Sebastian Wypych kontrabas
Klaudiusz Baran bandoneon
Anna Iberszer taniec tango i flamenco
Marek Fedor instrumenty perkusyjne
Andrzej Lewocki gitara flamenco
Magda Navarrete śpiew flamenco i taniec

Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.wfg.com.pl

Sobota, 16. 11. 2013, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu "Kasia Stoparczyk zaprasza" - Zorka Dziewczynka z Gwiazd - Ile biedronek zmieści się w półnucie? – Najciekawsze zwierzaki świata!

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Zorka Dziewczynka z Gwiazd: Dominika Kluźniak
Gadający ptak – Gwarek Niuniusia – Ogonek (z hodowli Mistrza nauki mowy ptaków p. Stefana Śmietańskiego)
Gadająca ryba – afrykański Trąbonos, Mruk Petersa (z Ogrodu Zoologicznego w Warszawie)
Sopran Joanna Freszel
Sopran Małgorzata Bartkowska
Baryton Kamil Kaznowski
Fortepian Łukasz Chrzęszczyk
Chłopczyk z balonikiem Bartuś Kulpa
Tymianek Marta Kulpa
Muzyka etniczna i alternatywna:
Sambor Dudziński, Jerzy Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Sobota, 16. 11. 2013, godz. 19.00
VIII Warszawski Festiwal Gitarowy

Organizator: Fundacja Wspierania Inicjatyw Lokalnych - NOK

Wykonawcy:
Marek Pasieczny gitara klasyczna
Marcin Olak gitara klasyczna
Leszek Potasiński gitara klasyczna
Jesús Cuchus Pimentel gitara flamenco (Hiszpania)
Jorge Castañeda gitara flamenco (Peru)
Anna Pietrzak gitara klasyczna
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
Jacek Rogala
dyrygent

Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk

W programie utwory M. Pasiecznego, M. Olaka, J. Pimentela „Cuchusa”, E. Angulo

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.wfg.com.pl

Niedziela, 17. 11. 2013, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu "Kasia Stoparczyk zaprasza" - Zorka Dziewczynka z Gwiazd - Ile biedronek zmieści się w półnucie? – Najciekawsze zwierzaki świata!

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Zorka Dziewczynka z Gwiazd: Dominika Kluźniak
Gadający ptak Gwarek Niuniusia – Ogonek (z hodowli Mistrza nauki mowy ptaków p. Stefana Śmietańskiego)
Gadająca ryba – afrykański Trąbonos, Mruk Petersa (z Ogrodu Zoologicznego w Warszawie)
Sopran Joanna Freszel
Sopran Małgorzata Bartkowska
Baryton Kamil Kaznowski
Fortepian Łukasz Chrzęszczyk
Chłopczyk z balonikiem Bartuś Kulpa
Tymianek Marta Kulpa
Muzyka etniczna i alternatywna:
Sambor Dudziński, Jerzy Król, Artur Gierczak

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 17. 11. 2013, godz. 19.00
Koncert specjalny towarzyszący premierze filmu „Papusza” w reż. Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polski Chór Kameralny
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Paweł Przytocki
dyrygent

Program: Jan Kanty Pawluśkiewicz - Poemat symfoniczny „Harfy Papuszy”

Wtorek, 19. 11. 2013, godz. 18.00
Prezentacja konkursowa studenckich zespołów kameralnych z polskich uczelni muzycznych

Organizatorzy: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach:

Wykonawcy:
Kwartet smyczkowy CZORTET:
Laura Bukowska I skrzypce
Julia Kołpanowicz II skrzypce
Weronika Skowrońska altówka
Monika Hartmann wiolonczela
Klasa kameralistyki st. wykł. Marka Mosia

Program:
Dmitri Szostakowicz - Dwa utwory na kwartet smyczkowy (1931), Krzysztof Penderecki - II Kwartet smyczkowy (1968)

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu:

Wykonawcy:
GORRIA DUO:
Aleksandra Machaj
skrzypce
Paweł Sławiński akordeon
Klasa kameralistyki mgra Karola Marianowskiego i prof. AM Teresy Adamowicz-Kaszuby

Program:
Arvo Pärt - Fratres wersja na skrzypce i fortepian - 1980), Barbara Kaszuba - Skrzyp-ak, humoreska na skrzypce i akordeon (2000), Sławomir Kaczorowski - Chain na skrzypce i akordeon (2007)

Akademia Muzyczna w Krakowie:

Wykonawcy:
MATCHWOOD DUO:
Jakub Frączek
marimba
Stefan Raczkowski marimba
Klasa kameralistyki prof. zw. Jana Pilcha

Program:
Avner Dorman (hebr. אבנר דורמן) - Udacrep Akubrad w wersji na dwie marimby, 2 tom-tomy, 4 darbuki (2001)

Akademia Sztuki w Szczecinie:

Wykonawcy:
DYNAMIC PIANO TRIO:
Edyta Karpińska
skrzypce
Natalia Karpińska wiolonczela
Aleksandra Pstrągowska fortepian
Klasa kameralistyki prof. zw. Henryka Tritta

Program:
Astor Piazzolla - Verano Porteño / Lato w Buenos Aires (1965, opr. José Bragato), Primavera Porteña / Wiosna w Buenos Aires (1970, opr. José Bragato)

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu:

Wykonawcy:
A VISTA QUARTETTO:
Marzena Malinowska
I skrzypce
Malwina Kulisiewicz II skrzypce
Zofia Kowalczyk altówka
Emilia Danilecka wiolonczela
Klasa kameralistyki as. Christiana Danowicza

Program:
Daniel Schnyder - I Kwartet smyczkowy Fibonacci's Riddles (wybór)

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy:

Wykonawcy:
TRIO:
Patrycja Błaszak
skrzypce
Dominika Żur wiolonczela
Jekaterina Drzewiecka fortepian
Klasa kameralistyki mgra Dawida Kwiatkowskiego i ad. dr Agaty Nowakowskiej-Gumieli

Program:
Dmitri Szostakowicz - I Trio fortepianowe c-moll op. 8 (1923)

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku:

Wykonawcy:
DUET FORTEPIANOWY:
Aleksandra Furmańska
fortepian
Paulina Kuchniak fortepian
Klasa kameralistyki prof. zw. Anny Prabuckiej-Firlej i ad. dr Bogny Czerwińskiej-Szymuli

Program:
Siergiej Rachmaninow - 6 Utworów op. 11 na fortepian na 4 ręce (1894) - wybór, Witold Lutosławski - Wariacje na temat Paganiniego w wersji na dwa fortepiany (1941)

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi:

Wykonawcy:
KWARTET SKRZYPCOWY:
Anna Muzyk
I skrzypce
Grzegorz Warzecha II skrzypce
Weronika Pucka III skrzypce
Anita Koźlak IV skrzypce
Klasa kameralistyki prof. AM Mirosława Łukasza Błaszczyka

Program:
Grażyna Bacewicz - Kwartet na czworo skrzypiec (1949)

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie:

Wykonawcy:
TRIO AKORDEONOWE:
Andrzej Grzybowski
akordeon
Jędrzej Jarocki akordeon
Przemysław Wojciechowski akordeon
Klasa kameralistyki prof. nadzw. Jerzego Łukasiewicza

Program:
Jukka Tiensuu - Mutta na 3 akordeony (1985/1987), Maurice Ravel - Suita Ma mère l’oye w wersji na trzy akordeony - wybór

Sobota, 23. 11. 2013, godz. 19.00
31. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2013
Supergwiazda OPPA 2013 - RADŮZA (Czechy)

Organizator: Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada”
Patron medialny: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
RADŮZA
Josef Štěpánek gitary
Jan Cidlinský kontrabas, gitara basowa, skrzypce
Davidl Landštof perkusja

Niedziela, 24. 11. 2013, godz. 19.00
Koncert symfoniczny z okazji Jubileuszu Elżbiety Sikory

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wykonawcy:
Alina Mleczko saksofony
Anna Sikorzak-Olek harfa
Marcin Wierzbicki komputerowe transformacje dźwięków harfy
Ewa Guziołek-Tubelewicz projekcja dźwięku w utworze South Shore
Polska Orkiestra Radiowa
Wojciech Michniewski
dyrygent

Program:
Elżbieta SIKORA - Rappel III na orkiestrę smyczkową (1998), South Shore – concertino na harfę blue i orkiestrę (2008), 5 Miniatur – prawykonanie, zamówienie Polskiego Radia, Michelangelo koncert na saksofon(y) i orkiestrę (2006)

Poniedziałek, 25. 11. 2013, godz. 19.30
Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2013
Koncert Hanny Banaszak

Organizator: Polskie Radio

Wykonawcy:
Hanna Banaszak śpiew
Piotr Kałużny fortepian
Leszek Ranz gitara basowa
Krzysztof Przybyłowicz perkusja
Andrzej Mazurek instrumenty perkusyjne

Wtorek, 26. 11. 2013, godz. 18.30
Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik
Lutosławski. Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci

Organizatorzy: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Sony Music Polska, Oficyna Artystyczna 13 Kotów, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Dorota Miśkiewicz śpiew
Kwadrofonik:
Emilia Sitarz fortepian
Bartłomiej Wąsik fortepian
Magdalena Kordylasińska instrumenty perkusyjne
Miłosz Pękala instrumenty perkusyjne
Jago VJ - wizualizacje

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Środa, 27. 11. 2013, godz. 19.00
„Show Me Your Tango”
Izabela Kopeć śpiewa pieśni Astora Piazzolli

Organizator: ARTMUS IK

Wykonawcy:
Izabela Kopeć mezzosopran
Tomasz Filipczak fortepian
Christian Danowicz skrzypce
Konrad Kubicki kontrabas
Robert Horna gitara
Klaudiusz Baran bandoneon

W programie m.in.: Vuelvo al sur, Los pajaros perdidos, Milonga en ay menor, Oblivion

Czwartek, 28. 11. 2013, godz. 19.00
XIII Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego 2013
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia

W programie nagrodzone kompozycje:
dwie równorzędne Drugie nagrody - PANAYIOTIS KOKORAS (Grecja) - „SUSURRUS” na fortepian, skrzypce i wiolonczelę, SEUNGEUN LEE (Korea Południowa) - „MELTING CRYSTAL” na flet, klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę oraz dwie równorzędne TRZECIE nagrody: PIOTR TABAKIERNIK (Polska) - „SUMPIQO” na kwartet smyczkowy, perkusję i taśmę, SHOICHI YABUTA (Japonia) - „EDGE” na kwartet smyczkowy oraz Kazimierz SEROCKI - FANTASMAGORIA, Witold LUTOSŁAWSKI - KWARTET SMYCZKOWY

Wykonawcy:
Kwartet smyczkowy DAFÔ:
Justyna Duda I skrzypce
Danuta Augustyn II skrzypce
Aneta Dumanowska altówka
Marcin Mączyński wiolonczela
oraz
Grażyna Zbijowska flet
Krzysztof Zbijowski klarnet
Lech Napierała fortepian
Leszek Lorent perkusja
Ewa Guziołek-Tubelewicz projekcja dźwięku

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sobota, 30. 11. 2013, godz. 19.00
Galowy Koncert Finałowy Jubileuszu Pięciolecia Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Krzysztof Penderecki
dyrygent
Tadeusz Wojciechowski dyrygent

Program:
Jerzy MAKSYMIUK - Fanfara, Krzysztof PENDERECKI – Adagio na smyczki, Mieczysław KARŁOWICZ – Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, Witold LUTOSŁAWSKI – Koncert na orkiestrę

Niedziela, 1. 12. 2013, godz. 18.00
Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Laureaci Konkursu
Polska Orkiestra Radiowa
Marek Moś
dyrygent

Czwartek, 5. 12. 2013, godz. 19.00
Koncert w ramach projektu „Eastern Waves: Warszawa-Oslo”
Maja Ratkje sings PRES

Organizatorzy: Fundacja 4.99, NOTAM, Program 2 Polskiego Radia

W programie:
Utwory norweskiej kompozytorki i wokalistki inspirowane dziełami Eugeniusza Rudnika ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia

Projekt finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych

Czwartek, 5. 12. 2013, godz. 20.00
Koncert w ramach Festiwalu „Eastern Waves”
Małe Instrumenty w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia

Organizatorzy: Fundacja 4.99 i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Małe Instrumenty p/k Pawła Romańczuka

W programie:
Paweł ROMAŃCZUK – ACOUSMATIC (nowa kompozycja zainspirowana muzyką ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia)

Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Poniedziałek, 9. 12. 2013, godz. 19.00
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych II stopnia
Finałowy Koncert Laureatów

Organizatorzy: Akademia Filmu i Telewizji, Program 2 Polskiego Radia, Centrum Edukacji Artystycznej

nagroda jury:
Orkiestra Symfoniczna Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej
Andrzej Kucybała
dyrygent

Program:
Johann Sebastian BACH - Koncert podwójny d-moll BWV1060 na skrzypce i obój, orkiestrę smyczkową i basso continuo - soliści: Julia Iskrzycka - skrzypce, Alicja Matuszczyk - obój, Camille SAINT-SAËNS - Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28 na skrzypce i orkiestrę - solista: Chanelle Bednarczyk - skrzypce, Georges BIZET - Suita Carmen nr 2

nagroda publiczności internetowej:
Krakowska Młoda Filharmonia - Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Tomasz Chmiel
dyrygent

Program:
Johann Sebastian BACH - Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV1043 - solistki: Natalia Stęposz - skrzypce, Zuzanna Bolon - skrzypce, Ludwig van BEETHOVEN - Coriolan op. 62, Gabriel FAURE - Pawana op. 50

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Czwartek, 12. 12. 2013, godz. 19.30
Archipelag Lutosławski

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Grupa KAWALEROWIE BŁOTNI:
Krzysztof Knittel, Jerzy Kornowicz, Ryszard Latecki, Mieczysław Litwiński, Tadeusz Sudnik, Tadeusz Wielecki
oraz gościnnie:
Michał Bereza, Wojciech Błażejczyk, Michał Górczyński, Bartosz Kowalski–Banasiewicz, Marcin Krzyżanowski, Wojciech Kwapisiński, Bart Pałyga, Marcin A. Steczkowski, Hubert Zemler
Kierownictwo artystyczne: Jerzy Kornowicz

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Piątek, 13. 12. 2013, godz. 19.00
APPASSIUNATA

Organizatorzy: Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Franca Masu śpiew
Fausto Beccalossi akordeon
Alessandro Girotto gitara

Sobota, 14. 12. 2013, godz. 18.00
Koncert Kompozytorski In modo di Lutosławski

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie
Piotr Wajrak
dyrygent
Andrzej Krusiewicz prowadzenie koncertu

Program:
Krzysztof ŁOWIEC – Les chansons na orkiestrę symfoniczną, Adam ŁUKAWSKI – Lustra, Zuzanna KOZIEJ – Lutosławski, Estera WITYŃSKA – Rehcas – Wariacje na temat Wariacji, Michał MALEC – Dispute for symphonic orchestra, Wojciech KOSTRZEWA – Little Variations for Symphonic Orchestra, Witold LUTOSŁAWSKI - Mała suita

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013 - Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Niedziela, 15. 12. 2013, godz. 11.00
Podróże ponaddźwiękowe / ponadczasowe – „Peregrynacje w improwizacje”
Koncert dla dzieci

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Szymanowski Big band Warsaw
Piotr Kostrzewa
kier. artystyczne

Koncerty prowadzi autor projektu Mariusz Gradowski

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Wtorek, 17. 12. 2013, godz. 19.00
Specjalny Koncert Bożonarodzeniowy

Organizator: Program 2 Polskiego Radia i Wrocławska Orkiestra Barokowa

Wykonawcy:
Iwona Leśniowska-Lubowicz sopran
Jana Reiner sopran
Marzena Michałowska sopran
Aleksandra Lewandowska sopran
Marketa Cukrova alt
Piotr Olech alt
Karol Kozłowski tenor
John McMunn tenor
Hugo Oliveira bas
Tomáš Král bas
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel
dyrygent

Program: Marcin Józef ŻEBROWSKI – Rorate Coeli, Magnificat, Johann Sebastian BACH – Magnificat BWV 243, Gloria BWV 191

Sobota, 21. 12. 2013, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu Kasia Stoparczyk zaprasza … „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD” Łaskotki Św. Mikołaja. Tajemnicza paczuszka - Najpiękniejsze historie Bożego Narodzenia

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Zorka Dziewczynka z Gwiazd: Dominika Kluźniak
Anioł (śpiew) – Katarzyna Stankiewicz
Sopran – Ewelina Siedlecka
Bas – Kamil Kaznowski
Dziewczynka (śpiew) – Nathalie Sophie Janowski
Chłopiec (śpiew) – Bartek Kulpa
Taniec – Zosia Dzedzej
Fortepian, śpiew – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka etniczna i alternatywna:
Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak
Królik Alicji z Krainy Czarów – Królik biały (nie)pospolity

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 22. 12. 2013, godz. 11.00
Koncert dla dzieci z cyklu Kasia Stoparczyk zaprasza … „ZORKA DZIEWCZYNKA Z GWIAZD” Łaskotki Św. Mikołaja. Tajemnicza paczuszka - Najpiękniejsze historie Bożego Narodzenia

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Zorka Dziewczynka z Gwiazd: Dominika Kluźniak
Anioł (śpiew) – Katarzyna Stankiewicz
Sopran – Ewelina Siedlecka
Bas – Kamil Kaznowski
Dziewczynka (śpiew) – Nathalie Sophie Janowski
Chłopiec (śpiew) – Bartek Kulpa
Taniec – Zosia Dzedzej
Fortepian, śpiew – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka etniczna i alternatywna:
Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak
Królik Alicji z Krainy Czarów – Królik biały (nie)pospolity

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Niedziela, 22. 12. 2013, godz. 19.30
OTO z cyklu „Partytury Fotograficzne”

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Program 2 Polskiego Radia

MARIUSZ WIDERYŃSKI fotografia

Wykonawcy:
Cezary Duchnowski fortepian
Szabolcs Esztenyi fortepian
Jerzy Kornowicz fortepian
Włodek Pawlik fortepian

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Piątek, 27. 12. 2013, godz. 19.00
Rodzynki, stroskane winogrona
piosenki Juliana Tuwima

Organizator: Stowarzyszenie Klub Krakowian w Warszawie

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast

Wykonawcy:
Natalia Sikora, Katarzyna Dereń, Beata Banasik, Justyna Panfilewicz, Ewa Prus, Kuba Blokesz, Piotr Dąbrówka, Kamil Studnicki, Łukasz Jemioła
Zespół instrumentalny
p/k Marcina Partyki

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Związku Artystów Wykonawców STOART








Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt