JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2012


Piątek, 6. 01. 2012, godz. 19.00 
Babooshki kolędują  ze Wschodu – w święto Trzech Króli i  Wigilię wschodnich chrześcijan polskie i ukraińskie kolędy i szczedriwki

 Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Babooshki:
Karolina Beimcik śpiew
DannaVynnytska śpiew
Jan Smoczyński fortepian
Konrad Zemler gitara
Michał Jaros kontrabas
Michał Tomaszczyk puzon
Bogusz Wekka instrumenty perkusyjne   

Niedziela, 8. 01. 2012, godz. 18.00 
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Orkiestra Sinfonia Varsovia i Polskie Radio

Wykonawcy: 
Gordan Nikolitch skrzypce, dyrygent
Orkiestra Sinfonia Varsovia

Program:
Ralph Vaughan WILLIAMS - Fantasia on a theme of Thomas Tallis, Ludwig van BEETHOVEN - Koncert skrzypcowy 
D-dur op. 61, Igor STRAWIŃSKI - Pulcinella 

Środa, 25. 01. 2012, godz. 20.00
ETNOPOLIS

Organizatorzy: Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej Transetnika, Ambasada Islamskiej Republiki Pakistanu, 
                      Narodowe Centrum Kultury, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Legendarny zespół pionierów muzyki qawwali na świecie:
Amjad Sabri & Brothers
oraz
Maria Pomianowska z zespołem Arcus Poloniae 

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia 

Bilety:
zaproszenia będą rozdawane od 21.01.2012 na antenie Programu 2 Polskiego Radia w audycjach „Sobotni Poranek Dwójki" i „Źródła” pod numerem telefonu wskazanym przez prowadzących.

Czwartek, 26. 01. 2012, godz. 19.30
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch IX
Wspominając Stefana Jarocińskiego

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Bartosz Koziak wiolonczela
Agnieszka Kozło fortepian

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI – Wariacja Sacherowska na wiolonczelę solo, Ludwig van BEETHOVEN - 7 wariacji Es-dur na temat Mozarta, Jerzy BAUER – Sonata w jednej części, Claude DEBUSSY – Sonata, Witold LUTOSŁAWSKI – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian, Francis POULENC – Sonata, Henri DUTILLEUX – Trois strophes sur un nome de Sacher na wiolonczelę solo

Piątek, 27. 01. 2012, godz. 19.30
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch IX

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Kwartet Opium:
Dawid Lubowicz
I skrzypce
Anna Szalińska II skrzypce
Magdalena Małecka altówka
Olga Łosakiewicz-Marcyniak wiolonczela
oraz
Zdzisław Piernik tuba
Krzysztof Żebrowski tuba
Klaudiusz Baran akordeon, akordeon basowy
Alina Ratkowska klawesyn
Jarosław Kutera akordeon
Grzegorz Krawiec gitara

Program:
Andrzej KRZANOWSKI – Oda na akordeon solo, Sonata per tuba sola, Wiatr echo niesie po polanie na akordeon i klawesyn amplifikowany, Relief  VI  na akordeon basowy amplifikowany, Grażyna i Andrzej KRZANOWSCY – Rapsodia na akordeon solo, Andrzej KRZANOWSKI – III Kwartet smyczkowy, Sonata na gitarę

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia 

Sobota, 28. 01. 2012, godz. 19.30
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch IX

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Pierre-André Valade
dyrygent

Program:
Magnus LINDBERG – Aura (In memoriam Witold Lutosławski), Witold LUTOSŁAWSKI – Interludium, Henri DUTILLEUX – The Shadows of Time, Witold LUTOSŁAWSKI – Wariacje symfoniczne

Retransmisja koncertu na antenie Programu 2 Polskiego Radia 6.02.2012 

Niedziela, 29. 01. 2012, godz. 19.00
Sezon Koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy: 
Bartłomiej Nizioł skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program:
Zygmunt NOSKOWSKI - Fantazja góralska – współczesne prawykonanie, Mieczysław KARŁOWICZ - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, Maciej ZIELIŃSKI - V Symphony

Prawykonanie V Symphony Macieja Zielińskiego jest współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor-rezydent”

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia

Czwartek, 2. 02. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Mariusz Smolij
dyrygent

Program:
Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI - I Symfonia B-dur op. 11, II Symfonia c-moll op. 15 Charakterystyczna

Wtorek, 7. 02. 2012, godz. 19.00
Kręci mnie ten świat 

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:  
Irena Santor
Polska Orkiestra Radiowa
oraz
Piotr Wrombel fortepian  
Robert Kubiszyn gitara basowa
Bartosz Jakubiec gitara
Adam Kram perkusja
chórki: Patrycja Kotlarska i Jacek Kotlarski
gościnnie: Czesław Majewski fortepian
Krzysztof Herdzin dyrygent
Tomasz Filipczak dyrygent
prowadzenie koncertu Maria Szabłowska i Paweł Sztompke

W programie utwory z ostatniej płyty Kręci mnie ten świat oraz znane, wielkie przeboje Ireny Santor

Sobota, 11. 02. 2012, godz. 11.00
Niedziela, 12. 02. 2012, godz. 11.00 
Radiowy koncert dla dzieci z cyklu
Pippi i Kasia na tropie

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Pippilotta Firanadella Dominika Kluźniak
Muzycy z Miasteczka Pippi (Etno Funky Show):
Sambor Dudziński, Igor Przebindowski, Wojciech Król, Fryderyk Młynarski
Pani Śpiewarka 1 Ewelina Siedlecka sopran
Pani Śpiewarka 2 Dorota Szczepańska sopran
Pan Bas Kamil Kaznowski
Pan Forteklapista Łukasz Chrzęszczyk fortepian  

Sobota, 25. 02. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Lukas Geniušas fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski
dyrygent

Program:
Siergiej RACHMANINOW - III Koncert fortepianowy d-moll op. 30, Béla BARTÓK - Koncert na orkiestrę

Niedziela, 26. 02. 2012, godz. 17.00
Gdy aktor zachoruje

Organizatorzy: Fundacja im. Darii Trafankowskiej, Stowarzyszenie K40, Teatr Polskiego Radia

Wykonawcy:
Stanisław Soyka śpiew, fortepian
Katarzyna Skrzynecka śpiew
Ewa Konstancja Bułhak śpiew
Olga Łosakiewicz wiolonczela
Mateusz Dębski fortepian
Dawid Lubowicz skrzypce
Anna Sroka śpiew
Włodzimierz Nahorny fortepian
aktorzy Teatru Ateneum w spektaklu Brel. Młynarski w składzie:
Marian Opania, Andrzej Poniedzielski, Grzegorz Damięcki, Wojciech Brzeziński, Dorota Nowakowska
gość specjalny: Wojciech Młynarski
prowadzenie koncertu: Kuba Strzyczkowski, Artur Andrus, Paweł Sztompke,  Katarzyna Pakosińska, Dorota Landowska i Ewa Telega

Między występami artystów była przeprowadzona licytacja cennych przedmiotów, ofiarowanych przez m.in. Prezydentów RP: Bronisława Komorowskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Prezesa Zarządu Polskiego Radia S.A. – p. Andrzeja Siezieniewskiego oraz laureatów Wielkiego Splendora, nagrody przyznawanej corocznie przez Teatr Polskiego Radia wybitnym aktorom radiowej sceny

Piątek, 2. 03. 2012, godz. 19.00
Koncert urodzinowy Dwójki

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Krzysztof Jakowicz skrzypce
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

Program:
Maurice RAVEL – Alborada del gracioso, Karol SZYMANOWSKI – I Koncert skrzypcowy op. 35, Jean SIBELIUS – Tapiola, poemat symfoniczny op. 112, Claude DEBUSSY – La mer

Niedziela, 4. 03. 2012, godz. 19.00
GENERACJE XV - młodzi kompozytorzy na urodziny Dwójki

Organizatorzy:
Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wykonawcy:
Katarzyna Duda skrzypce
Leszek Lorent perkusja
Kamil Walasek altówka
Polska Orkiestra Radiowa
Szymon Bywalec
dyrygent

Program:
Ignacy ZALEWSKI – Dedykacja (2012)*, Anger  for orchestra (2011)*, Paweł BUCZYŃSKI – Dedykacja (2012)*, Litania na orkiestrę symfoniczną (1978), Dariusz PRZYBYLSKI – Dedykacja (2012)*, Katabasis na orkiestrę symfoniczną (2010), Aleksander KOŚCIÓW – Dedykacja (2012)*, Voces na małą orkiestrę symfoniczną (2005), Maciej ZIELIŃSKI – Dedykacja (2012)*, Barocode I na skrzypce, altówkę i orkiestrę smyczkową (2011), Tomasz Jakub OPAŁKA – Dedykacja (2012)*, Vitality - concerto for percussion & orchestra (2011)

* prawykonanie

Czwartek, 8. 03. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Mariusz Patyra skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Gerd Schaller
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Uwertura do opery „Verbum nobile”, Henryk WIENIAWSKI - I Koncert skrzypcowy fis-moll op. 14, Ludwig van BEETHOVEN - VI Symfonia F-dur op. 68 „Pastoralna”

Niedziela, 11. 03. 2012, godz. 19.00
Listy z daleka

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Olga Bończyk śpiew
Jacek Piskorz fortepian
Andrzej Święs kontrabas
Krzysztof Szmańda perkusja
Polska Orkiestra Radiowa
Krzysztof Herdzin
dyrygent

W programie m.in. utwory z nowego  albumu "Listy z daleka"

Sobota, 17. 03. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1:
Historia muzyki europejskiej z akordeonowego punktu widzenia

Wykonawca:
Andreas Borregaard akordeon

Program:
ANONIM (XIII w.) - Miri it is while sumer ilast, William BYRD - First Pavane, Galliard for the first Pavane, Jean-Philippe RAMEAU - Les Cyclopes, L’entretien des Muses, La Poule, Wolfgang Amadeus MOZART - Andante F-dur, Erik SATIE - Gnossiennes nr 1 i 6, Olivier MESSIAEN - Les Anges, Sofia GUBAJDULINA - De Profundis

Odsłona 2:
„...e che sia musica soave”. Siedemnastowieczna muzyka włoska na skrzypce i harfę.

Wykonawcy: 
Arparla:
Maria Cleary arpa doppia
Davide Monti skrzypce

Program:
Biagio MARINI - Sonata Quarta per sonar su due corde op. 8, Tarquinio MERULA - Sonata prima a 2 op. 6, Girolamo FRESCOBALDI - La Romanesca, Dario CASTELLO - Sonata seconda Libro I, Gregorio STROZZI - Mascara – sonata e ballata da più Cavalieri Napolitani nel Regio Palazzo, Toccata seconda, Marco UCCELLINI - Sonata settima Opera V, Sonata nona Opera V, Bartolomeo de SELMA - Canzona seconda a soprano solo, Giovanni Antonio PANDOLFI MEALLI - Sonata quarta La Castella op. 3, Arcangelo CORELLI - Sonata I D-dur op. 5

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.mazoviabaroque.pl

Niedziela, 18. 03. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1:
„Secondo il gusto dell’arcivescova”. Muzyka w pałacu arcybiskupim w Kromieryżu.

Wykonawcy:  
Arparla:
Maria Cleary
arpa doppia
Davide Monti skrzypce

Program:
Heinrich DÖBEL - Sonata 1 A-dur Solo pro fidis, Antonio BERTALI – Chiacona, Johann Heinrich SCHMELZER - Sonata Cu cu, Georg MUFFAT - Nova Cyclopeias Harmonica, Sonata D-dur na skrzypce solo, Alessandro POGLIETTI - Il Rossignolo, Heinrich Ignaz Franz von BIBER - Sonata A-dur na skrzypce solo i b.c. nr 81

Odsłona 2

Wykonawca:
Andreas Borregaard akordeon

Program:
Johann Sebastian BACH - Wariacje Goldbergowskie BWV 988

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.mazoviabaroque.pl

Poniedziałek, 19. 03. 2012, godz. 20.00
6. Francophonic Festival

Organizatorzy:
Come4Event, Good Music Productions, Trinity Entertainment, Ambasada Francji, Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
Ballaké Sissoko lutnia afrykańska
Vincent Segal wiolonczela

Czwartek, 22. 03. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Bartosz Koziak wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Monika Wolińska
dyrygent

Program:
Zygmunt NOSKOWSKI - Uwertura Morskie Oko op. 19, Grażyna BACEWICZ - II Koncert wiolonczelowy (1963), Jean SIBELIUS - I Symfonia e-moll op. 39

Sobota, 24. 03. 2012, godz. 18.30
Koncert Doroczny uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Wykonawcy:
Katarzyna Kalisz sopran
Paweł Kowalewski tenor 
Szymon Murawski klarnet
Wiktor Sienkiewicz trąbka
Roch Sienkiewicz tuba
Aleksandra Golczyńska skrzypce
Klara Kamińska skrzypce
Aleksandra Włodarczyk skrzypce
Cezary Rucki skrzypce
Wojciech Kubat altówka
Jerzy Sawicki altówka
Orkiestra Barokowa „Collegium Musicum Bednarska”
/kierownictwo artystyczne, przygotowanie i prowadzenie Anton Birula /
Chór Kameralny „Collegium Vocale Bednarska”
/kierownictwo artystyczne, przygotowanie Robert Lawrence/
Chór Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. F. Chopina
Robert Lawrence
dyrygent
Orkiestra Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych im. F. Chopina
Sławek A. Wróblewski
dyrygent

Program: Johann Sebastian BACH – Kantata Festo Nativitatis Christi BWV 191, Heinrich SCHÜTZ - 2 Motety, Antonio VIVALDI – Koncert na 4 skrzypiec (oprac. J. S. Bach), Georg Philipp TELEMANN – Koncert na dwie altówki, smyczki i b.c., Joseph HAYDN – Symfonia nr 44 e-moll Trauersymphonie, Heinrich Joseph BÄRMANN – Koncert Es-dur op. 23 na klarnet i orkiestrę, Romuald TWARDOWSKI – Koncert staropolski, Bartosz KOWALSKI-BANASEWICZ – Duality Concertino na trąbkę, tubę i orkiestrę kameralną

Czwartek, 29. 03. 2012, godz. 19.00
Koncert Piotra Salaty promujący płytę Czuła Gra

Organizator: Universal Music Polska Sp. z o.o.

Wykonawcy:  
Piotr Salata śpiew
Jerzy Wcisło instrumenty klawiszowe, fortepian
Maciej Latalski gitara basowa
Piotr Pietrzak perkusja
Bogdan Grad gitara elektryczna
Roman Cieślak gitara akustyczna
Tadeusz  Rybarczyk saksofon
Anna Patynek instrumenty perkusyjne
Chórki: Dominika Wróbel i Konrad Kamizela

Niedziela, 1. 04. 2012, godz. 19.00
Nadzwyczajny koncert symfoniczny

Organizatorzy:
Fundacja Promocji Kultury i Sztuki im. Antona Brucknera, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Monika Wolińska
dyrygent
Marcin Gmys i Aleksander Laskowski prowadzenie koncertu

Program:
Marcin BŁAŻEWICZ - Doświadczenie śmierci (prapremiera), Mieczysław KARŁOWICZ - Rapsodia litewska, Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS - W lesie, EUGENIUSZ MORAWSKI - Nevermore

Środa 4. 04. 2012, godz. 20.00
Finał Konkursu „Młody Muzyk Roku 2012”

Organizator: TVP Kultura

Wykonawcy:
Jagoda Krzemińska flet 
Aleksander Tomaszkiewicz wiolonczela
Maciej Kułakowski wiolonczela
Łukasz Brzezina
akordeon
Piotr Krzaczkowski akordeon 
Jakub Muras saksofon
Mateusz Makuch skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program: Celice CHAMINADE - Concertino na flet i orkiestrę, Dymitr SZOSTAKOWICZ - Alegretto (I cz.) z I Koncertu wiolonczelowego Es-dur op. 102,  Piotr CZAJKOWSKI - Pezzo Capriccioso op. 62 na wiolonczelę i orkiestrę, Pedro ITURRALDE - Pequena Czarda na saksofon i orkiestrę, Mikołaj MAJKUSIAK - I cz. Concerto classico na akordeon i orkiestrę, Richard GALLIANO - Allegro energico (III część) z Opale Concerto, Henryk Wieniawski - Wariacje na temat własny op.15 na skrzypce i orkiestrę

Sobota, 14. 04. 2012, godz. 18.00                                                                     
Klasyka Horrorów

Organizator: Stowarzyszenie Muzyków Polskiej Orkiestry Radiowej

Wykonawcy:                                                                                                                                         Polska Orkiestra Radiowa
Krzysztof Dobosiewicz
dyrygent

W programie: utwory z najpopularniejszych filmów grozy, w nowej, autorskiej aranżacji Krzysztofa Dobosiewicza

Sobota, 14. 04. 2012, godz. 20.30                                                                     
Klasyka Horrorów

Organizator: Stowarzyszenie Muzyków Polskiej Orkiestry Radiowej

Wykonawcy:                                                                                                                                         Polska Orkiestra Radiowa
Krzysztof Dobosiewicz
dyrygent

W programie:  utwory z najpopularniejszych filmów grozy, w nowej, autorskiej aranżacji Krzysztofa Dobosiewicza 

Niedziela, 15. 04. 2012, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Adam Krzeszowiec wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
George Tchitchinadze
dyrygent

Program:
Grażyna BACEWICZ - Uwertura (1943), Grażyna BACEWICZ - I Koncert wiolonczelowy (1951), Siergiej RACHMANINOW - II Symfonia e-moll op. 27

Środa, 18. 04. 2012, godz. 19.00     
KONCERT URODZINOWY JEDYNKI
promujący płytę Janusza Radka Z UST DO UST

Organizatorzy:  Magic Records, Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Janusz Radek śpiew
Tomasz Filipczak instrumenty klawiszowe
Fabian Włodarek akordeon, keyboard
Piotr Ziarkiewicz trąbka
Adam Kram perkusja
Miroslaw Wiśniewski gitara basowa, kontrabas

Czwartek, 19. 04. 2012, godz. 18.00    
Koncert dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie

Wykonawcy:
Karolina Jędrzejczyk sopran
Piotr Munnich kontrabas
Łukasz Skrobek bas-baryton
Maciej Chrustowski wiolonczela
Adam Szlenda fortepian
Kenaya Huanca wiolonczela
Adrianna Kuczyńska skrzypce
Weronika Zielińska skrzypce
Nina Pisarska skrzypce
Aleksandra Szlaga skrzypce
Konrad Mrozek fagot
Chór i Orkiestra symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie
Katarzyna Sokołowska
przygotowanie chóru 
Piotr Wajrak dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Uwertura do opery „Uprowadzenie z Seraju” KV 384, Aria Despiny z opery „Cosi fan tutte”, Giovanni BOTTESINI - Allegro moderato (cz. 1) z Koncertu h-moll na kontrabas i orkiestrę, Stanisław MONIUSZKO - Arietta Jakuba Jestem fryzjer salonowy z opery „Flis”, Antonín DVOŘÁK - Klid lesa op. 68 nr 5 na wiolonczelę i orkiestrę, Camille SAINT-SAËNS - Allegro molto moderato (cz. 1) z Koncertu fortepianowego g-moll op. 22, Mikołaj Hertel - Jezioro - zaczarowane jezioro na chór i orkiestrę (prawykonanie), Edvard LALO – Intermezzo (cz. 2) z Koncertu wiolonczelowego, Sławomir CZARNECKI - Koncert Jurajski A-dur op. 42 na 4 skrzypiec i orkiestrę smyczkową, Carl Maria von WEBER - Allegro ma non troppo z Koncertu fagotowego F-dur

Piątek, 20. 04. 2012, godz. 19.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1:
Carl Philipp Emanuel Bach - pierwszy wirtuoz fortepianu

Wykonawca:
Aline Zylberajch pianoforte

Program:
Carl Phillpp Emanuel BACH - Fantazja c-moll ze zbioru sonat Wq 63, Rondo c-moll Wq 59/4, Sonata G-dur Wq 55/6, Rondo E-dur Wq 58/2, Wariacje na temat Folie d'Espagne d-moll Wq 118/9, Sonata A-dur Wq 55/4, Fantasie fis-moll Wq 67 (C.Ph.E. Bachs Empfindungen)

Odsłona 2:
Cymbały też mają prawo do baroku… i muzyki współczesnej

Wykonawca: 
Komalé Akakpo hackbrett cymbały

Program: 
ANONIM (ok. 1770) - Sonata G-dur z księgi psałterzowej Marii Lancellotti, Robert de VISÉE - Suita d-moll nr 9, Georg Philipp TELEMANN - Fantasia B-dur TWV 40:14, ANONIM - Folias de España, Komalé AKAKPO - To walk the inner passage, Rudi SPRING - Two dreams on preparing a ground for Lady Greensleeves op. 58 B, Dorothea HOFMANN - Pavane & Galliarde, Hirokazu SATO - Wedding March

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.mazoviabaroque.pl

Sobota, 21. 04. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012
Nieklasyczne brzmienie klasyki

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Komalé Akakpo hackbrett (cymbały)
Aline Zylberajch pianoforte

Program: 
Melchiorre CHIESA - Sonata in G major na psalterion i basso continuo, Johann Christian BACH  - Sonata c-moll op. 17 nr 2, Johann SCHOBERT - Sonata F-dur op. 7 nr 2, Wolfgang Amadeus MOZART - Adagio i Menuetto z Tria B-dur KV 266, Franz Xaver RICHTER  - Sonata G-dur, Joseph HAYDN - Sonata Es-dur Hob. XVI 49, Wolfgang Amadeus MOZART - Sonata A-dur KV 305

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.mazoviabaroque.pl

Niedziela, 22. 04. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jurek Dybał kontrabas
Polska Orkiestra Radiowa
Ruben Silva
dyrygent

Program:
Stefan Bolesław PORADOWSKI – Koncert na kontrabas i orkiestrę, Nino ROTA – Divertimento Concertante per Contrabasso e Orchestra, Feliks MENDELSSOHN – IV Symfonia A-dur op. 90 Włoska

Piątek, 27. 04. 2012, godz. 17.00
Koncert Laureatów Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia

Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

Wykonawcy:
KWINTET FORTEPIANOWY „Sonore” (Społeczna Szkoła Muzyczna I st. w Tymbarku):
Anna Toporkiewicz skrzypce
Anna Danel skrzypce
Aleksandra Chowaniec skrzypce
Maria Róg wiolonczela
Elżbieta Mąkowska fortepian
przygotowanie: Halina Waszkiewicz-Rosiek
Program: Joseph Victor Marie Reyelandt - Allegro Moderato (cz.1) z Kwintetu fortepianowego a-moll op. 32, Michael McLean - Czardasz

Wykonawca:
Mateusz Stankiewicz akordeon (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie)
przygotowanie: Klaudiusz Baran
Program: Arne Nordheim - Flashing, Andrzej Krzanowski - Taniec góralski

Wykonawca:
Klara Poznachowska harfa (POSM I st. im. E. Młynarskiego w ZPSM nr 1 w Warszawie)
nauczyciel: Alina Baranowska
Program: Bernard Andrés - La Gimbletta - temat z wariacjami

Wykonawcy:
Marcin Orliński fagot (Państwowa Szkoła Muzyczna  II st. im. Józefa  Elsnera w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie)
nauczyciel: Artur Kasperek
przy fortepianie - Hanna Sosińska-Kraski
Program: Aleksander  Tansman - Sonatina na fagot i fortepian

Wykonawca:
Aleksandra Sapok gitara (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków  w Rybniku)
nauczyciel: Franciszek Wieczorek
Program: Francis Kleynjans - A l’aube du denier jour

Wykonawcy:
Maciej Świnoga wibrafon (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie)
nauczyciel: prof. Stanisław Skoczyński
przy fortepianie - Kyeong Yeon Seo
Program: Thierry Deleruyelle - FACE A FACE EN DUO na wibrafon i fortepian

Wykonawca:
Tomasz Ritter fortepian (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie)
nauczyciel: Irina Rumiancewa-Dabrowski
Program: Karol Szymanowski - Wariacje b-moll op. 3

Wykonawca:
Daniel Strządała klawesyn (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej)
nauczyciel: Urszula Jasieckia-Bury  
Program: Zygmunt Krauze - Pour El   

Wykonawcy:
Maria Korzeniowska
Michał Dąbrowski
(Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku)
nauczyciel: Iwona Bodziak
Program: Fernando Sor - Cantabile z "L’encouragement", Enrique Granados - Valses Poeticos, Johann Kaspar Mertz - Mazurka

Wykonawcy:
Zofia Skowron sopran (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie)
nauczyciel: prof. Izabela Kłosińska
przy fortepianie: Adam Sychowski
Program: Joseph Haydn - aria Gabriela Nun beut die Flur das frishe Grun z oratorium "Stworzenie świata", Karol Szymanowski - pieśń Ślub królewny z cyklu "Rymy dziecięce"

Wykonawcy:
Marcin  Nowak trąbka (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia  im. Fryderyka Chopina w Opolu)
nauczyciel: Paweł Waloszczyk
przy fortepianie - Joanna Sławińska-Kurdziel
Program: Jean Baptiste Arban - Fantaisie Brillante, Alexander Gedicke - Etiuda koncertowa

Wykonawcy:
Joanna Grzesiak flet
Paweł Trochanowski akordeon
(Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta  w Głogowie)                                                  Nauczyciel: Julian Kwiatkowski   
Program: Julin Kwiatkowski - Cztery miniatury

Wykonawcy:
Mateusz Makuch skrzypce (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. H. Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu)
nauczyciel: prof. Bartosz Bryła oraz Marcin Suszycki
przy fortepianie - Marcin Sikorski
Program: Ludwig van Beethoven - Allegro (cz.1) z VII Sonaty c-moll op. 30 nr 2  

Sobota, 28. 04. 2012, godz. 19.00
Koncert autorski kompozytora Krzysztofa Herdzina

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Piotr Baron saksofon sopranowy, tenorowy
Jerzy Główczewski saksofon altowy
Jadwiga Kotnowska flet
Polska Orkiestra Radiowa
Krzysztof Herdzin
dyrygent, fortepian

Program:
Krzysztof HERDZIN - Preludium Asertywne i Nieasertywna Toccata, Bajkowe Opowieści  na flet i orkiestrę smyczkową, Hopin' For Somethin'  na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową, Consolation na saksofon tenorowy i orkiestrę, Olender, Concertino na fortepian i orkiestrę, Szkice zimowe na orkiestrę,  Narracje na saksofon altowy i orkiestrę    

Środa, 9. 05. 2012, godz. 19.00
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
„30 lat”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Nocna Zmiana Bluesa:
Sławek Wierzcholski
śpiew, harmonijka ustna
Marek Dąbrowski gitara
Witold Jąkalski gitara
Piotr Dąbrowski gitara basowa
Grzegorz Minicz bębny
gościnnie:
Jolanta Litwin-Sarzyńska śpiew 
Jan Błędowski skrzypce

W programie m.in.: Szósta zero dwie, Miłość z V L.O, Figle, Blues mieszka w Polsce, Przestań już, Kłopoty, 100 km, Hotelowy blues, Zakratowana cela, John Lee Hooker,  Chce się grać,  Wczorajsza prawda, Ciężki dzień, Późno, Blues Train, Chory na bluesa

Piątek, 11. 05. 2012, godz. 19.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1:
Na violę da gamba i klawesyn po francusku

Wykonawcy:
Teodoro Baù viola da gamba
Deniel Perer klawesyn

Program:
Marin MARAIS - Marche Tartare, La Tartarine, Antoine FORQUERAY - La Ferrand, La Regente, La Marella, La Rameau, Jupiter Jean-Baptiste-Antoine FORQUERAY  - Chaconne la Morangis ou la Plissay

Odsłona 2:
Dans nos feux prenons pour modèle les volages zephyr / W namiętności za wzór bierzmy beztroskie zefiry

Wykonawcy: 
Les Ambassadeurs:
Anders J. Dahlin
tenor
Alexis Kossenko traverso, flet prosty, kierownictwo artystyczne
Anne Freitag traverso, flet prosty
Zefira Valova skrzypce
Domitille Gilon skrzypce
Matthieu Lusson viola da gamba
Matthieu Boutineau klawesyn
Matthias Spaeter lutnia

W programie:
Jean-Philippe RAMEAU, François COUPERIN, André CAMPRA, Jean-Marie LECLAIR - muzyka wokalna i instrumentalna

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.mazoviabaroque.pl

Sobota, 12. 05. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1:
Na violę da gamba i klawesyn po niemiecku

Wykonawcy:
Teodoro Baù viola da gamba
Deniel Perer klawesyn

Program:
Carl Friedrich ABEL - (Prèlude) WK 205, (Allegro) WK 207, Carl Philipp Emanuel BACH – Solo a Viola da Gamba e Basso D-dur, H 559, Johann Sebastian BACH – Toccata e-moll, BWV 914, Sonata g-moll na violę da gamba i klawesyn obligato, BWV 1029

Odsłona 2:
Return, fond muse / Wróć czuła muzo

Wykonawcy: 
Les Ambassadeurs:
Anders J. Dahlin
tenor
Alexis Kossenko traverso, flet prosty, kierownictwo artystyczne
Anne Freitag traverso, flet prosty
Zefira Valova skrzypce
Domitille Gilon skrzypce
Matthieu Lusson viola da gamba
Matthieu Boutineau klawesyn
Matthias Spaeter lutnia

W programie:
Songs, Ayres, Grounds & Tunes ze zbiorów „Orpheus Britannicus” Henry’ego Purcella i „Dancing Master” Johna Playforda

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.mazoviabaroque.pl

Niedziela, 13. 05. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ryszard Groblewski altówka
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Uwertura do opery Dyrektor teatru KV 486, Koncert klarnetowy A-dur KV 622 w opracowaniu na altówkę, Henryk PACHULSKI - Suita pamięci Piotra Czajkowskiego op.13, Piotr CZAJKOWSKI – IV Suita G-dur op. 61 Mozartiana

 

Poniedziałek, 14. 05. 2012, godz. 19.00   
XXVI Warszawskie Spotkania Muzyczne
Sonaty Scarlattiego i ich dekonstrukcja

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Polskie Radio
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: Marcin Masecki fortepian

Program: Domenico SCARLATTI - Sonata E-dur K 380, Sonata C-dur K 159, Sonata  G-dur K 348, Sonata d-moll K 213, Sonata Fis-dur K 319, Sonata C-dur K527

Bilety: w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59

Wtorek, 15. 05. 2012, godz. 19.00   
XXVI Warszawskie Spotkania Muzyczne
Koncert laureatów konkursów wykonawczych

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Polskie Radio
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Aleksandra Świgut fortepian  
Marcin Zdunik wiolonczela

Program:
Claude DEBUSSY - Sonata na wiolonczelę i fortepian (1915), Jerzy BAUER - Passacaglia na wiolonczelę i fortepian (2003), Andrzej BAUER - Duotone na wiolonczelę solo (2004), Paweł SZYMAŃSKI - Kaleidoscope for M.C.E. na wiolonczelę solo (1989), Igor STRAWIŃSKI - Suite Italienne z baletu "Pulcinelle" na wiolonczelę i fortepian (1932), Rodion SZCZEDRIN - A'la Albeniz na wiolonczelę i fortepian (1959) (w oprac. Daniela Szafrana)

Więcej informacji o Festiwalu na www.wsm.art.pl 

Środa, 16. 05. 2012, godz. 19.00  
Koncert dedykowany Pandit Chatur Lal – maestra tabli

Organizator: Ambasada Republiki Indii w Polsce

Wykonawcy:
Pandit Hari Prasad Chaurasia flet
Pranshu Chatur Lal tabla

Bilety: wstęp wolny

XV FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA
„NOWA TRADYCJA”
17-20 maja 2012

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Czwartek, 17. 05. 2012, godz. 19.00  
„Muzyka Źródeł”: Koncert Jubileuszowy

Wykonawcy: 
Muzykanci
Swoją Drogą
Kwadrofonik
Agata Siemaszko i Kuba „Bobas” Wilk

Piątek, 18. 05. 2012 
godz. 16.00 Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych
godz. 20.00 Koncert z udziałem zespołu SIĘ GRA 
                   oraz
                   Laureata Folkowego Fonogramu Roku: ČAČI VORBA

Sobota, 19. 05. 2012
godz. 16.00 Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych
godz. 20.00 Koncert z udziałem zespołu MAZOVIAN QUINTET 
                   oraz
                   MOSTAR SEVDAH REUNION

Niedziela, 20. 05. 2012, godz. 19.00 
Koncert Laureatów Festiwalu „NOWA TRADYCJA 2012”
Gość Specjalny: TRIO PETRAKIS-LOPEZ-CHEMIRANI

Czwartek, 24. 05. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy: 
Dominika Falger skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Andriy Yurkevych
dyrygent

Program:
Karol LIPIŃSKI - Uwertura D-dur,  II koncert skrzypcowy D-dur op. 21 Wojskowy, Antonín DVOŘÁK - VIII Symfonia G-dur op. 88

Sobota, 9. 06. 2012, godz. 18.00
Dni Muzyki Andrzeja Kurylewicza 2012
Koncert symfoniczny „Chopin, Kurylewicz”

Organizator: Fundacja Forma

Reżyseria i prowadzenie: Gabriela Kurylewicz

Wykonawcy:
Łukasz Filipczak fortepian
Eunsley Park skrzypce
Wanda Warska śpiew
Krzysztof Bobrzecki baryton
Hanzeatycka Orkiestra Symfoniczna „Hanseatica”
Michał Krężlewski
dyrygent

Program:
Andrzej KURYLEWICZ - Psalm 60 op. 15 na orkiestrę smyczkową, Serenata Leopolitana per Orchestra d’Archi op. 30, Witraż w miejscowości N. na orkiestrę smyczkową op. 42, Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy f-moll op. 21, Andrzej KURYLEWICZ - 8 Sekwencji Nad Niemnem na orkiestrę symfoniczną

Szczegółowe informacje na stronie: www.piwnica-forma.waw.pl i pod tel. 606 526 002

Niedziela, 10. 06. 2012, godz. 18.00
Dni Muzyki Andrzeja Kurylewicza 2012
Koncert kameralny pt. „Szymanowski, Kurylewicz”

Organizator: Fundacja Forma

Reżyseria i prowadzenie: Gabriela Kurylewicz

Wykonawcy:
Kwartet Wilanów
Eunsley Park
skrzypce
Naufal Mukumiy fortepian
Anna Karasińska sopran
Ewa Skardowska fortepian
Wanda Warska śpiew
Szabolcs Esztenyi fortepian
Michał Krężlewski fortepian
Kamil Urbański fortepian
Gabriela Kurylewicz recytacja

Program:
Karol SZYMANOWSKI - Mazurek op. 50 nr 1, Andrzej KURYLEWICZ - Kwartet smyczkowy nr 1op. 20, Adagietto op. 52 na głos, kwartet smyczkowy i fortepian, Karol SZYMANOWSKI - Nokturn i Tarantella op. 28 na skrzypce i fortepian, Andrzej KURYLEWICZ - Ave Maria na sopran i fortepian, Duetto lirico op. 31 na skrzypce i fortepian, Pavana op. 57 na fortepian, Due Pezzi Semplici op. 29 na fortepian, Blue Tango na fortepian, Impromptu avec Romarin op. 50 na fortepian, Tango domestico na fortepian, Somnambulicy op. 1na fortepian, Valse Minimale na fortepian, Pieśni na fortepian, Gabriela KURYLEWICZ - Historia Jednego Dnia z fortepianem solo, Karol SZYMANOWSKI - Szeherezada z cyklu „Maski” op. 34, Dwie pięśni z cyklu „Słopiewnie”op. 46 bis, Andrzej Kurylewicz - W Weronie na głos i fortepian

Szczegółowe informacje na stronie: www.piwnica-forma.waw.pl i pod tel. 606 526 002

Wtorek, 12. 06. 2012, godz. 18.00
Koncert Laureatów IX Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Roma Tic skrzypce
Wojciech Jeliński puzon
Tomasz Sośniak fortepian
Magdalena Marta Nędzi flet
Anna Leśniewska sopran
Grzegorz Biegas fortepian
Bartosz Kołsut akordeon
Mateusz Pusiewicz saksofon
Marcin Dęga fortepian
Oliwier Andruszczenko klarnet
Maciej Frąckiewicz akordeon
Przemysław Wojciechowski akordeon
Katarzyna Hajduk-Konieczna fortepian

Program:
Krzysztof PENDERECKI - Cadenza for violin solo, Ernst KŘENEK - Five Pieces for trombone and piano, Ian CLARKE - Zoom Tube na flet, Francis POULENC - Aria Thérèse z opery „Les mamelles de Tirésias”: Non, Monsieur mon mari, Barbara KASZUBA - Tanezzo na akordeon solo, Ida GOTKOVSKY - Brillance, Jukka TIENSUU - Plus, Sofia GUBAJDULINA - De Profundis, Dariusz PRZYBYLSKI - Orfeusz i Eurydyka, poemat na fortepian op. 20

Niedziela, 17. 06. 2012, godz. 19.00
Zakończenie Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Beata Bilińska fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program:
Maciej ZIELIŃSKI – Elemen T - prawykonanie, Józef WIENIAWSKI - Koncert fortepianowy g-moll op. 20, Witold MALISZEWSKI - I Symfonia g-moll op. 8

Wykonanie utworu Macieja Zielińskiego – Elemen T odbędzie się w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor – rezydent”

Wtorek, 19. 06. 2012, godz. 19.00
MUZYKA Z HONGKONGU
Koncert z okazji obchodów  15. Rocznicy Powstania Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkong

Organizatorzy:
Przedstawicielstwo Handlowe Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkong w Berlinie, Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”, Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
HKCO Quintet (Kwintet instrumentów strunowych):
Zhang Chongxue erhu (chińska fidel)
Yu Mei-lai yangqin (cymbały), śpiew
Zhang Ying pipa (chińska lutnia), śpiew
Cui Can zhongruan (chiński chordofon szarpany), xiaoruan
Luo Jing zheng (chińska cytra)
Yan Huichang kierownictwo artystyczne

Program: Xu JIANQIANG - Xiao-Ban na kwintet instr. strunowych, Yao HENGLU - Apricot Blossoms Against a Blue Sky na głos żeński i kwartet instr. strunowych, Hu DENGTIAO - A Joyful Evening na kwintet instr. strunowych, Liu TIANHUA - Birdsong in the Mountain na erhu solo, melodia z prowincji Zhejiang: High Mountains and Flowing Water na zheng solo, Law WING-FAI - A Thousand Sweeps na pipę solo, melodia tradycyjna: Three Variations on Yangguan na kwintet instr. strunowych, Xu JIANQIANG - Chess Game na kwintet instr. strunowych, Yao HENGLU - Li-Xi-Mei-Ling na głos żeński i kwartet instr. strunowych, Hu DENGTIAO - Leaping Dragon na kwintet instr. strunowych

Niedziela 24. 06. 2012, godz. 20.00
Koncert Adama Struga promujący jego płytę „ADIEU”

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Adam Strug śpiew, akordeon
z zespołem:
Maria Bikont
śpiew
Piotr Piszczatowski bęben, śpiew
Janusz Prusinowski mandolina
Michał Żak klarnet, flet drewniany, śpiew
Marcin Pospieszalski gitara basowa, kontrabas, organy elektryczne
Szczepan Pospieszalski trąbka
Frank Parker perkusja
Wojciech Lubertowicz bębny orientalne

Debiutancki album Adama Struga "Adieu!" to eklektyczna mikstura orientu, liryki miłosnej, minimalizmu i miejskiego folku. Trudno tę muzykę jednoznacznie zakwalifikować i w tym jej siła. Bawić się przy niej może każdy. Uwagę zwracają też teksty: liryka i pastisz to cechy twórczości Struga.

Czwartek, 5. 07. 2012, godz. 19.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012
Włoska fantazja, niemiecki dźwięk

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zefira Valova skrzypce
Anne Freitag flet traverso
Anna Starr, Markus Müller oboje
Anneke Scott, Joseph Walters rogi
Les Ambassadeurs
Alexis Kossenko
flet traverso, dyrygent

Program:
Antonio VIVALDI - Concerto F-dur na skrzypce solo, 2 oboje, 2 rogi, fagot, wiolonczelę i smyczki, RV 574, Johann Georg PISENDEL - Sonata c-moll na smyczki, 2 oboje i fagot , Antonio VIVALDI - Concerto F-dur na skrzypce solo, 2 oboje, 2 rogi, fagot i smyczki, RV 571, Concerto F-dur na skrzypce solo, 2 oboje, 2 rogi, fagot i smyczki, RV 568, Johann Joachim QUANTZ - Concerto g-moll na 2 flety solo, 2 oboje, fagot i smyczki, QV 6:8, Antonio VIVALDI - Concerto F-dur na skrzypce solo, 2 oboje, 2 rogi, fagot, wiolonczelę i smyczki, RV 569

więcej informacji o Festiwalu na stronie www.mazoviabaroque.pl

Sobota, 14. 07. 2012, godz. 19.00
Koncert w ramach XIX Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej
Złoty wiek muzyki polskiego baroku – muzyka z czasów Władysława IV

Organizatorzy: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Dagmara Barna sopran
Ewelina Siedlecka sopran
Bartosz Rajpold alt
Piotr Szewczyk tenor
Harry van der Kamp bas 
Il Tempo i goście XIX Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej
Agata Sapiecha, Maria Dudzik
skrzypce
Marcin Zalewski viola da gamba
Tomasz Gniatkowski dulcian
Lilianna Stawarz klawesyn, pozytyw
Barbara Świderska pozytyw
Stanisław Gojny
teorba
Agata Sapiecha kier. artystyczne

W programie:
utwory Adama Jarzębskiego, Kaspara Förstera juniora, Marca Scacchiego, Marcina Mielczewskiego, Bartłomieja Pękiela, Franciszka Liliusa

VIII  Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
CHOPIN I JEGO EUROPA
CHOPIN I JEGO CZASY W ORYGINALNYM BRZMIENIU
OD BACHA DO DEBUSSY'EGO I KILARA
17-31 sierpnia 2012

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Sobota, 18. 08. 2012, godz. 17.00 
Chopinowski recital specjalny (prezentacja książki Jima Samsona Cztery ballady)

Wykonawca:
Nelson Goerner fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN - Ballada As-dur op. 47, Ballada f-moll op. 52, Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Sonata b-moll op. 35

Sobota, 18. 08. 2012, godz. 20.00
Chopin w wersji kameralnej

Wykonawcy:
Kevin Kenner fortepian historyczny
Grzegorz Frankowski kontrabas
The Casal Quartet

Program:
Felix MENDELSSOHN - Fuga Es-dur op. 81 nr 4, Scherzo a-moll op. 81 nr 2, Capriccio e-moll op. 81 nr 3, Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy e-moll op. 11, Koncert fortepianowy f-moll op. 21

Niedziela, 19. 08. 2012, godz. 17.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Cyprien Katsaris fortepian

Program:
Cyprien KATSARIS - Hommage au 19ème siècle (improvisation spontanée sur divers thèmes), Franz SCHUBERT

Niedziela, 26. 08. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Aleksandra Kuls skrzypce
Michał Szymanowski fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Dworzyński
dyrygent

Program: Fryderyk CHOPIN - Fuga a-moll (wersja na smyczki, oprac. Paweł Mykietyn), Henryk WIENIAWSKI - Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, Jules MASSENET – Medytacja (z opery Thaïs), Józef WIENIAWSKI - Koncert fortepianowy g-moll op. 20, Wojciech KILAR – Orawa, Polonez z filmu Pan Tadeusz

Niedziela, 26. 08. 2012, godz. 23.00
Od Mazurka do Tanga

Wykonawcy:
Martha Argerich fortepian**
Elena Lisitsian fortepian***
Akane Sakai fortepian*
Dora Schwarzberg skrzypce***
Lucia Hall skrzypce***
Lyda Chen altówka**
Alejandro Petrasso fortepian****

Program:
Karol SZYMANOWSKI - Mazurki op. 50: nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 6*, Roman MACIEJEWSKI - Mazurek nr 9 (Echo z Tatr)*, Mazurek nr 7 (Grazioso)*, Robert SCHUMANN - Märchenbilder op. 113**, Adagio e Allegro op. 70**, Maurycy MOSZKOWSKI - Suita op. 71***, PIANO solo, solo TANGO****: Aníbal Carmelo TROILO - Che bandoneon, Agustín BARDI - Gallo Ciego, Julián PLAZA - Noctutna (milonga), Carlos GARDEL – Volver, Ángel VILLOLDO – El choclo

Wtorek, 28. 08. 2012, godz. 17.00
Recital fortepianowy

Wykonawca:
Daniil Trifonov fortepian

Program:
Aleksandr SCRIABIN - III Sonata fis-moll op. 23, Nicolas MEDTNER - Bajka a-moll op. 51 nr 2, Bajka Es-dur op. 26 nr 1, Bajka b-moll op. 20 nr 1, Igor STRAWIŃSKI / Guido AGOSTI - Ognisty ptak, Claude DEBUSSY - Images, zeszyt I, Fryderyk CHOPIN - Etiudy op. 25

Wtorek, 28. 08. 2012, godz. 22.00
Osiemnasty wiek Fryderykowi Chopinowi

Wykonawcy:
Martha Argerich fortepian historyczny*
Maria João Pires fortepian historyczny**
Janusz Olejniczak fortepian historyczny***
Orkiestra XVIII Wieku
Frans Brüggen
dyrygent

Program:
Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy f-moll op. 21***, Ludwig van BEETHOVEN - I Koncert fortepianowy C-dur op. 15*, III Koncert fortepianowy c-moll op. 37**

Środa, 29. 08. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Isabelle Faust skrzypce**
Kristian Bezuidenhout fortepian historyczny*
Orkiestra XVIII Wieku
Frans Brüggen
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert fortepianowy G-dur KV 453*, Ludwig van BEETHOVEN - Koncert skrzypcowy D-dur op. 61**,

Czwartek, 30. 08. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Wykonawcy:
Yulianna Avdeeva fortepian historyczny*
Kristian Bezuidenhout fortepian historyczny**
Orkiestra XVIII Wieku
Frans Brüggen
dyrygent

Program:
Johann Sebastian BACH - Ricercare a sei voci (wersja na smyczki, oprac. Wim ten Have), Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert fortepianowy B-dur KV 595**, Fryderyk CHOPIN - Fuga a-moll (wersja na smyczki, oprac. Wim ten Have), Koncert fortepianowy f-moll op. 21*

Niedziela, 16. 09. 2012, godz. 19.00
Inauguracja Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
Stanisław Moniuszko - 140. rocznica śmierci

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ewa Vesin sopran
Anna Lubańska mezzosopran
Stanisław Kufluk baryton
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program:
Otto NICOLAI – uwertura do opery Wesołe kumoszki z Windsoru, Stanisław MONIUSZKO – muzyka baletowa do opery O. Nicolaia Wesołe kumoszki z Windsoru, muzyka baletowa z opery „Hrabina”, Zygmunt NOSKOWSKI – Perły moniuszkowskie, 15 pieśni na orkiestrę, Stanisław MONIUSZKO – uwertura do opery „Halka” (wersja oryginalna na podstawie rękopisu partytury), aria Janusza z I aktu opery „Halka”: Skąd tu przybyła..., duet Halki i Janusza z I aktu opery „Halka”: O Jaśko! Mój drogi, mazur z I aktu opery „Halka” (wersja oryginalna na podstawie rękopisu partytury), pieśń Hrabiny z III aktu opery „Hrabina”: Zbudzić się z ułudnych snów, recytatyw i aria Halki z II aktu opery „Halka”: O jakżebym klęczeć już chciała... - Gdyby rannym słonkiem..., pieśń Rokiczany z opery „Rokiczana”, aria Miecznika z II aktu opery „Straszny Dwór”: Kto z mych dziewek serce której..., wstęp do III aktu opery „Halka” (wersja oryginalna na podstawie rękopisu partytury), Tańce góralskie z III aktu opery „Halka” (wersja oryginalna na podstawie rękopisu partytury)

Bilety: w cenie 20 zł

oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59
Informacje, możliwość rezerwacji biletów (od poniedziałku do piątku w godz. 12-14):
tel. 22 645 52 52

Sobota, 22. 09. 2012, godz. 19.30
55. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
Noa Frenkel kontralt
Susanne Otto kontralt
Roberto Fabbriciani flet
Ernesto Molinari klarnet
Michael Kasper wiolonczela
ENSEMBLE EXPERIMENTAL
EXPERIMENTALSTUDIO des SWR
Detlef Heusinger
dyrygent

Program:
Luigi NONO - A Pierre. Dell'azzurro silenzio, inquietum, Mark ANDRE - ...hoc... *, Jamila JAZYLBEKOVA - S.O.G. **, Chaya CZERNOWIN - Ina *, Luigi NONO - Guai ai gelidi mostri *

** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce

Bilety w cenie 30 zł w sprzedaży od 17 września w Biurze Festiwalu (Rynek Starego Miasta 27), w kasie Filharmonii Narodowej oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia.

Więcej informacji na stronie http://warszawska-jesien.art.pl

Poniedziałek, 24. 09. 2012, godz. 19.30
55. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Anna Radziejewska
mezzosopran
TWOgether Duo:
Magdalena Bojanowicz
wiolonczela
Maciej Frąckiewicz akordeon
Marek Moś dyrygent

Program:
Adriana HÖLSZKY - Wolke und Mond, Matthias PINTSCHER - dernier espace avec introspecteur, Wojciech BLECHARZ - Means of Protection, Salvatore SCIARRINO - Cantiere del poema

Bilety w cenie 30 zł w sprzedaży od 17 września w Biurze Festiwalu (Rynek Starego Miasta 27), w kasie Filharmonii Narodowej oraz w miejscach koncertów - na godzinę przed koncertami.
Więcej informacji na stronie http://warszawska-jesien.art.pl

Wtorek, 25. 09. 2012, godz. 19.00
Recital fortepianowy

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Agencja Koncertowa Incydent Art

Wykonawca:
Miroslav Kultyshev

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – 11 Bagatel op. 119, Robert SCHUMANN – Fantazja C-dur op. 17, Fryderyk CHOPIN – 4 Ballady: g-moll op. 23, F-dur op. 38, As-dur op. 47, f-moll op. 52

Bilety: w cenie 50 zł
oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia, ul. Z. Modzelewskiego 59

Środa, 26.09.2012, godz. 13.00
Uroczystość wręczenia Nagród Związku Kompozytorów Polskich
i Koncert muzyki Romana Bergera
pod patronatem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organiza­torzy: Związek Kompozytorów Polskich, Polskie Centrum Informacji Muzycznej
POLMIC, Hudobné Centrum Slovakia i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Urszula Kryger mezzosopran
Sergej Kopčák bas
Quasars Ensemble
Ivan Buffa dyrygent

Program:
Roman BERGER - Tenebrae na bas i zespół kameralny do tekstu Paula Celana (2011), Korczak In memoriam per mezzosoprano, flauto/piccolo, organo, timpani e quartetto d'archi (2000)

Bilety: wstęp wolny

Piątek, 28. 09. 2012, godz. 20.00

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Łukasz Zagrobelny
oraz goście
Grażyna Łobaszewska, Karolina Kozak, Natalia Kukulska
Polska Orkiestra Radiowa
Tomasz Filipczak dyrygent

W programie: największe przeboje oraz najnowsze piosenki Łukasza Zagrobelnego - wszystkie w nowych aranżacjach

Bilety w cenie 30 zł do nabycia za pośrednictwem strony internetowej www.eventim.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia


Niedziela, 30. 09. 2012, godz. 19.00
Chorał sarmacki

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Schola Gregoriana Silesiensis” i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Bornus Consort:
Kira Boreczko sopran
Robert Lawaty alt
Robert Pożarski tenor, kantor, kier. artystyczne
Marcin Bornus-Szczyciński tenor
Mirosław Borczyński bas
Stanisław Szczyciński bas
Zespół wokalny „Tempus”
Zespół instrumentów dawnych p/k Zbigniewa Pilcha
Chór sarmacki im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego

Program: Grzegorz Gerwazy Gorczycki - Missa Rorate, Completorium, Salve Regina oraz chorał wg ksiąg piotrkowskich z przełomu XVI i XVII w.

Koncert jest finałem projektu „Chorał sarmacki - G. G. Gorczycki i chorał piotrkowski jako wkład Rzeczpospolitej Obojga Narodów w kulturę Europy oświeconej” realizowanego przez Stowarzyszenie „Schola Gregoriana Silesiensis” www.ssgs.pl. dzięki dotacjom:

Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”

oraz Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Nowe interpretacje”

Poniedziałek, 1. 10. 2012, godz. 20.00
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2012
w Międzynarodowym Dniu Muzyki

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marta Florek śpiew
Janusz Olejniczak fortepian
Piotr Wojtasik trąbka
Daniel Popiałkiewicz gitara akustyczna i elektryczna
Paweł Tomaszewski fortepian
Andrzej Święs kontrabas, gitara basowa
Michał Miśkiewicz perkusja
Zespół Ars Nova
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

W programie: OD KAPERA DO KILARA polska muzyka w filmie

Czwartek, 4. 10. 2012, godz. 19.00
Tyle jeszcze pieśni przed nami

Organizator: Agencja Fonograficzna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Wolna Grupa Bukowina:
Grażyna Kulawik śpiew
Wojciech Jarociński śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn śpiew, gitara
Wojciech Maziakowski gitara basowa
Marek Zarankiewicz instrumenty perkusyjne
Krzysztof Żesławski gitara elektryczna

W programie znane i lubiane utwory, jak Majster Bieda, Bukowina 1, Bukowina 2, Nuta z Ponidzia, Rzeka, Sielanka o domu, oraz kilka starych, ale od dawna nie granych utworów, m.in.: Piosenka Studencka, Kołysanka dla Joanny 2, Jumbo Jet

Sobota, 6. 10. 2012, godz. 11.00
Niedziela, 7. 10. 2012, godz. 11.00
Radiowy koncert dla dzieci z cyklu
Pippi i Kasia na tropie

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Pippilotta Firanadella – Dominika Kluźniak
Muzycy z Miasteczka Pippi (Etno Funky Show) - Sambor Dudziński, Robert Cichy i Wojciech Król
Pani Śpiewarka – Ewelina Siedlecka
Pan Śpiewnik - Kamil Kaznowski
Pan Forteklapista (pianista) - Łukasz Chrzęszczyk

Sobota, 6. 10. 2012, godz. 20.00
Zespół KROKE i jego goście

Organizator: Agencja Muzyczna Kroke i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół KROKE
Polska Orkiestra Radiowa
Krzysztof Herdzin
dyrygent, aranżacje 

Wtorek, 16. 10. 2012, godz. 20.00
7. Festiwal Ad Libitum
Koncert nadzwyczajny

Organizatorzy: Fundacja Polskiej Rady Muzycznej, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Anthony Braxton Diamond Curtain Wall Quartet [Stany Zjednoczone]:
Anthony Braxton: saksofon altowy, sopranowy, kompozycje
James Fei saksofon altowy
Taylor Ho Bynum cornet, instrumenty dęte
Erica Dicker skrzypce

Niedziela, 21. 10. 2012, godz. 19.00
Sezon Koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Adam Skoumal
fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
dyrygent

Program:
Antoni STOLPE – Uwertura a-moll, Antonín DWOŘÁK – Koncert fortepianowy g-moll op. 33, Franz SCHUBERT – IV Symfonia c-moll Tragiczna

Wtorek, 23. 10. 2012, godz. 19.00

Organizator: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Accord Quartet:
Péter Mező skrzypce
Csongor Veér skrzypce
Péter Kondor altówka
Mátyás Ölveti wiolonczela
oraz gościnnie
Béla Laborfalvi Soós śpiew
Maciej Adamczyk recytacja

Program:
Zoltán Kodály - 2. Kwartet smyczkowy, Albert Márkos - W zgiełku lubujesz się i wrzawie…, (fragmenty z płyty muzyki współczesnej inspirowanej tekstami Cz. Miłosza), Péter Zombola - 1. Kwartet smyczkowy

Piątek, 2. 11. 2012, godz. 19.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marc Mauillon śpiew
Pierre Hamon flety, kierownictwo artystyczne
VivaBiancaLuna Biffi fidel, śpiew
Angélique Mauillon harfa gotycka

Program: Guillaume de MACHAUT - Le Remède de Fortune 

Sobota, 3. 11. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marc Mauillon śpiew
VivaBiancaLuna Biffi śpiew, fidel
Angélique Mauillon harfa gotycka, śpiew
Pierre Hamon flety średniowieczne (prosty, poprzeczny, podwójny, piszczałka o trzech otworach, tambur), kierownictwo artystyczne

Program: Guillaume de MACHAUT - Mon Chant vous envoy - virelais, ballady i rondeaux

Niedziela, 4. 11. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012
„Dolce tormento” - włoska muzyka wokalna i instrumentalna z XVII wieku

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marc Mauillon śpiew
Friederike Heumann viola da gamba, lirone
Angélique Mauillon harfa barokowa

W programie:
Claudio MONTEVERDI, Jacopo PERI, Giovanni de MACQUE, Giulio CACCINI, Riccardo ROGNONI, Tarquinio MERULA,Giovanni Girolamo KAPSBERGER, Benedetto FERRARI, Etienne MOULINIÉ, Sébastien Le CAMUS, François DUFAUT, Anonim

Czwartek, 8. 11. 2012, godz. 19.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1:
Kameralnie na mandolinę solo i z akompaniamentem (D. Scarlatti, R. Valentini, A. Vivaldi, J.S. Bach, L. van Beethoven)

Wykonawcy:
Avi Avital mandolina
Shalev Ad-El klawesyn

Program:
Domenico SCARLATTI - Sonata na mandolinę basso continuo d-moll, K 90, Roberto VALENTINI - Sonata na mandolinę i basso continuo A-dur, Ludwig van BEETHOVEN - Sonatina c-moll na mandolinę i klawesyn, WoO 43/1, Sonatina C-dur na mandolinę i klawesyn, WoO 44/1, Johann Sebastian BACH - Chaccona z Partity nr 2 d-moll na skrzypce solo, BWV 1004, Domenico SCARLATTI - Sonata na mandolinę i basso continuo G-dur, K 91, Antonio VIVALDI - Sonata C-dur na mandolinę i basso continuo, F XVI

Odsłona 2:
„Il Mazzetto di Fiori” i inne dzieła Bellerofonte Castaldiego

Wykonawcy:
Ensemble Faenza:
Serge Goubioud
śpiew
Olga Pitarch śpiew
Chantal Santon śpiew
Angélique Mauillon arpa tripla
Damien Pouvreau teorba, gitara barokowa
Prisca Stalmarski skrzypce
Marco Horvat śpiew, lirone, gitara barokowa, kierownictwo artystyczne

W programie:
Bellerofonte CASTALDI, Claudio MONTEVERDI, Anonim

Piątek, 9. 11. 2012, godz. 19.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012
J.S. Bach – koncerty klawesynowe i skrzypcowe w transkrypcji na mandolinę

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Avi Avital mandolina
Shalev Ad-El klawesyn
The Danish String Quartet:
Frederik Øland
skrzypce
Rune Tonsgaard Sørensen skrzypce
Asbjørn Nørgaard altówka
Fredrik Sjölin wiolonczela

Program:
Johann Sebastian BACH - Kunst der Fuge BWV 1080 (wybór), Koncert a-moll na mandolinę, smyczki i basso continuo BWV 1041, Koncert g-moll na mandolinę, smyczki i basso continuo BWV 1056R, Koncert A-dur na klawesyn, smyczki i basso continuo BWV 1055, Koncert d-moll na mandolinę, smyczki i basso continuo BWV 1052R

Sobota, 10. 11. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1:
„Grazie ed affetti di musica moderna” - airs i dzieła instrumentalne Giulio San Pietro dei Negri i Giovanniego Ghizzolo

Wykonawcy:
Ensemble Faenza:
Serge Goubioud
śpiew
Olga Pitarch śpiew
Chantal Santon śpiew
Angélique Mauillon arpa tripla
Damien Pouvreau teorba, gitara barokowa
Prisca Stalmarski skrzypce
Marco Horvat śpiew, teorba, gitara barokowa, kierownictwo artystyczne

Program:
Giovanni GHIZZOLO, Giulio San Pietro dei NEGRI, Giovanni Pierluigi da PALESTRINA

Odsłona 2:
J. Haydn, L. Janáček, L. van Beethoven – kwartety smyczkowe

Wykonawcy:
The Danish String Quartet:
Frederik Øland
skrzypce
Rune Tonsgaard Sørensen skrzypce
Asbjørn Nørgaard altówka
Fredrik Sjölin wiolonczela

Program:
Joseph HAYDN - Kwartet smyczkowy D-dur op. 64 nr 5, Hob. III:63, Leoš JANÁČEK - Kwartet smyczkowy nr 1 „Kreutzer Sonata” JW VII/8, Ludwig van BEETHOVEN - Kwartet smyczkowy a-moll op. 132

Poniedziałek, 12. 11. 2012, godz. 19.00
Sen o Podlasiu z cyklu „Partytury Fotograficzne”

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Program 2 Polskiego Radia

MARIUSZ WIDERYŃSKI - fotografia

Wykonawcy:
Zespół KAWALEROWIE BŁOTNI:
Krzysztof Knittel sampler, syntezator
Jerzy Kornowicz fortepian
Ryszard Latecki trąbka, harmonium, pseudoinstrumenty
Mieczysław Litwiński śpiew, harmonium, skrzypce, cytra smyczkowa, instr. dawne i etniczne
Tadeusz Sudnik groobevoxy, efekty dźwiękowe
Tadeusz Wielecki kontrabas
i goście z Białorusi:
Andrej Chadanowicz słowo
Iłona Les wiolonczela
Siarhiej Machau flet
Wieranika Pradzied cymbały

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ZAiKS

Środa, 14. 11. 2012, godz. 19.30

Organizator: Fundacja Zwierciadło

Wykonawcy:
Rafał Zambrzycki-Payne skrzypce
Eyal Ein Habar flet
gościnnie:
Grzegorz Turnau fortepian, śpiew
Robert Kubiszyn kontrabas, gitara basowa
Młoda Polska Filharmonia
Adam Klocek
dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert skrzypcowy A-dur, Saverio MERCADANTE - Koncert fletowy e-moll, Wojciech KILAR - Orawa, Ludwig van BEETHOVEN - II Symfonia D-dur

Piątek, 16. 11. 2012, godz. 19.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012
„Ballo all’Italiana” - włoska muzyka instrumentalna XVII wieku

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Il Tempio Armonico:
Davide Monti
skrzypce
Giuseppe Cabrio
skrzypce
Krishna Nagaraja altówka
Alberto Rasi wiolonczela, kierownictwo artystyczne
Riccardo Coelati Rama violone grosso
Maria Christina Cleary arpa doppia
Lorenzo Feder klawesyn, pozytyw

Program:
Marco UCCELLINI - Introduzione de’ Balli all’Italiana, Ballo all’Italiana, Carlo FARINA - Pavana, Balletto Allemanno, Corrente, Aria Franzesa, Gagliarda, Biagio MARINI - Sonata sopra la Monica, Passacaglio à 4, Marco UCCELLINI, Bergamasca, Sinfonia XV op. 9, Giovanni Paolo CIMA - Sonata a 4, Dario CASTELLO - Sonata XV, Giovanni LEGRENZI - Sonata a 4, Carlo FARINA - Capriccio Stravagante, Tarquinio MERULA - Ciaccona

Sobota, 17. 11. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Odsłona 1:
„Die Musicalische Rüstkammer” - arie operowe G.Ph. Telemanna i M. Hoffmanna

Wykonawcy:
Jan Kobow tenor
United Continuo Ensemble:
Jörg Meder viola da gamba
Johanna Seitz harfa
Axel Wolf teorba
Thor-Harald Johnsen teorba, gitara barokowa
Zita Mikijanska klawesyn

W programie:
Anonim, Melchior HOFFMANN, Georg Philipp TELEMANN

Odsłona 2:
E.F. dall’Abaco – „Concerti à più Istrumenti”, A. Vivaldi – „Cztery Pory Roku”

Wykonawcy:
Il Tempio Armonico:
Davide Monti
skrzypce, solista
Alberto Rasi wiolonczela, kierownictwo artystyczne
Giuseppe Cabrio skrzypce
Margherita Zane skrzypce
Krishna Nagaraja altówka
Riccardo Coelati Rama violone grosso
Lorenzo Feder klawesyn, pozytyw
Maria Christina Cleary arpa doppia

Program:
Evaristo Felice dall’ABACO - Koncert F-dur op. 6 nr 3, Koncert C-dur op. 6 nr 10, Antonio VIVALDI - Koncert e-moll „Wiosna” op. 8 nr 1, Koncert g-moll „Lato” op. 8 nr 2, Koncert F-dur „Jesień” op. 8 nr 3, Koncert f-moll „Zima” op. 8 nr 4

Niedziela, 18. 11. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012
Pieśni lutniowe z Niemiec, Włoch i Anglii oraz tańce z XVI- i XVII-wiecznych Włoch i Hiszpanii

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jan Kobow tenor
United Continuo Ensemble:
Jörg Meder
violone
Axel Wolf lutnia, chitarrone
Thor-Harald Johnsen gitara barokowa, lutnia
Johanna Seitz harfa
Zita Mikijanska klawesyn

W programie:
Johann Valentin RATHGEBER, Andreas HAMMERSCHMIDT, Johann Sebastian BACH, Johann Caspar SEYFERT, Henry PURCELL, Tarquinio MERULA, Alessandro PICCININI, Luzzasco LUZZASCHI, Matthias WECKMANN, Johann KRIEGER, Giovanni Battista VITALI, Gaspar SANZ, Alessandro PICCININI, Bernardo STORACE, Domenico PELLEGRINI

Czwartek, 22. 11. 2012, godz. 20.00
54. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree 2012

Organizator: Fundacja Jazz Jamboree

Wykonawcy: JAN GARBAREK QUARTET

Sobota, 24. 11. 2012, godz. 19.00
30. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2012
WIELKI KONCERT JUBILEUSZOWY

Organizator: Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”
Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Andrzej Poniedzielski, Andrzej Garczarek, Jacek Kleyff,
Bogusław Diduch, Ryszard Makowski, Tomasz Olszewski,
Konrad Materna, Basia Stępniak-Wilk, Waldemar Śmiałkowski,
Krzysztof Nurkiewicz, Marek Bartkowicz, Ewelina Marciniak,
Małgorzata Wojciechowska, Michał Rogacki, Tatiana Bielanohaja,
Mateusz Rulski, Dominika Barabas, Kamil Wasicki, Przemysław Kmietjan
oraz zespół Piotra Matuszczyka:
Piotr Matuszczyk fortepian, aranżacje
Lesław Matecki gitary
Rafał Grząka akordeon
Mirosław Wiśniewski bas
Mariusz Mocarski perkusja
Prowadzenie Paweł Sztompke

Środa, 28. 11. 2012, godz. 19.00
SINFONIA VARSOVIA - MUZYKA POLSKA XX WIEKU

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Maria Machowska skrzypce
Elżbieta Chojnacka klawesyn
Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

Program:
Michał SPISAK - Concerto giocoso, Witold LUTOSŁAWSKI - Partita, Henryk Mikołaj GÓRECKI - Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40, Witold LUTOSŁAWSKI - III Symfonia

Piątek, 30.11.2012, godz. 19.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012
„False consonances of melancholy” (N. Matteis, H. Purcell)

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Gli Incogniti:
Amandine Beyer
skrzypce, lider
Yoko Kawakubo skrzypce
Baldomero Barciela viola da gamba
Francesco Romano teorba, gitara barokowa
Anna Fontana klawesyn

Program:
Henry PURCELL - Sonata 6 Z795, Sonata 10 Z799, Ayre, A new Irish Tune, A new Scotch Tune, Air en Bourrée, A Ground, NICOLA MATTEIS - Suita a-moll, Suita G-dur, Suita g-moll, Suita C-dur

Sobota, 1. 12. 2012, godz. 18.00
IV Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2012
„Wieczór w Lubece” - D. Buxtehude - muzyka kameralna

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Gli Incogniti:
Amandine Beyer
skrzypce, lider
Yoko Kawakubo skrzypce
Baldomero Barciela viola da gamba
Francesco Romano teorba, gitara barokowa
Anna Fontana klawesyn

Program:
Dietrich BUXTEHUDE - Sonata a 3 C-dur BuxWV 266, Sonata II G-dur BuxWV 253, Sonata a-moll BuxWV 272, Sonata V A-dur BuxWV 263, Sonata a 3 F-dur BuxWV 269, Sonata II a-moll BuxWV 254, Suita klawesynowa e-moll BuxWV 236, Sonata a 3 G-dur BuxWV 271

Niedziela, 2. 12. 2012, godz. 18.00
Gala wręczenia Złotych Mikrofonów 2012 oraz Jubileuszowy Koncert Grażyny Łobaszewskiej

Organizator: Polskie Radio

Wykonawcy:
Grażyna Łobaszewska śpiew
z zespołem:
Bartek Jakubiec gitara
Grzegorz Poliszak perkusja
Bartek Szetela gitara basowa
Darek Janus instrumenty klawiszowe, kier. muzyczne
Kuba Waszczeniuk trąbka
Paweł Pełczyński saksofony
oraz
Stanisław Soyka śpiew
Kuba Badach
śpiew
Floyd Anthony Phifer śpiew
Aneta Figiel i Zbigniew Fil chórki
Muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej
prowadzenie koncertu Maria Szabłowska i Marek Niedźwiecki

Wtorek, 4. 12. 2012, godz. 19.00
SINFONIA VARSOVIA - MUZYKA POLSKA XX WIEKU

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ewa Pobłocka fortepian
Maciej Grzybowski fortepian
Sinfonia Varsovia
Renato Rivolta
dyrygent

Program:
Kazimierz SEROCKI - Sinfonietta na 2 orkiestry smyczkowe , Tomasz SIKORSKI - Concerto breve, Tadeusz Baird - Elegia, Andrzej PANUFNIK - Koncert fortepianowy, Aleksander TANSMAN - Koncert na orkiestrę

Piątek, 7. 12. 2012, godz. 20.00
8. Festiwal Kwartesencja
Nowa Warszawa

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia, Nowy Teatr

Wykonawcy:
Stanisława Celińska śpiew
Bartłomiej Wąsik fortepian
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

W programie: Piosenki o Warszawie 

Sobota, 8. 12. 2011, godz. 20.00
8. Festiwal Kwartesencja
LutoStrings

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Adam Bałdych skrzypce
Adre'N'Alin śpiew
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Niedziela, 9. 12. 2012, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kamila Kułakowska sopran
Polska Orkiestra Radiowa
Zsolt Nagy
dyrygent

Program:
Władysław ŻELEŃSKI - W Tatrach uwertura charakterystyczna op. 27, Ferenc LISZT – Taniec w wiejskiej karczmie (I Walc Mefisto) z Dwóch epizodów na temat Fausta Lenaua S 110, Witold LUTOSŁAWSKI - Chantefleurs et Chantefables na sopran i orkiestrę, Béla BARTÓK – Suita taneczna

Poniedziałek, 10. 12. 2012, godz. 19.00
Specjalny koncert Bożonarodzeniowy

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Wrocławska Orkiestra Barokowa

Wykonawcy:
Iwona Leśniowska sopran
Jolanta Kowalska sopran
David Erler kontratenor
Piotr Olech kontratenor
Sebastian Hübner tenor
Karol Kozłowski tenor
Thomas Guthrie bas
Hugo Oliveira bas
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel
dyrygent

Program:
Georg GEBEL młodszy - Oratorium na Boże Narodzenie, Johann Sebastian BACH - Kantata Ich freue mich in dir BWV 133, Kantata Singet dem Herrn ein neues Lied BWV 190

Sobota, 15. 12. 2012, godz. 11.00 oraz godz. 13.30
Niedziela, 16. 12. 2012, godz. 11.00
Radiowy koncert dla dzieci z cyklu
Pippi i Kasia na tropie

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Pippi Pończoszanka – Dominika Kluźniak
Wokalistka - Katarzyna Stankiewicz
Muzycy z Miasteczka Pippi (Etno Funky Show):
Sambor Dudziński, Robert Cichy i Wojciech Król
Pani Śpiewarka – Ewelina Siedlecka sopran
Pani Śpiewarka 2 – Dorota Szczepańska mezzosopran
Pan Śpiewnik – Kamil Kaznowski bas-baryton
Pan Forteklapista (pianista) – Łukasz Chrzęszczyk

Wtorek, 18. 12. 2012, godz. 20.00
Magnifici Tre - Trzech Wspaniałych

Organizatorzy:
Włoski Instytut Kultury oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert pod Honorowym Patronatem Ambasadora Republiki Włoskiej w Polsce Pana Riccardo Guariglia

Wykonawcy:
Francesco Cafiso saksofon
Francesco Buzzurro gitara
Giuseppe Milici harmonijka ustna


 

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt