JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2010


Sobota, 19.06.2010, godz. 19.00­
Koncert symfoniczny w 10-lecie Instytutu Adama Mickiewicza
Orkiestra Sinfonia Varsovia & Marc Minkowski

Organizator: Program 2 Polskiego Radia - patronat medialny

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Marc Minkowski
dyrygent 

Program:
Ludwig van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 „Eroica”, V Symfonia c-moll op. 67

Niedziela, 20. 06. 2010, godz. 17.00­
Koncert Młodych Muzyków Japońskich

Organizator: Klub Japoński w Polsce

Wykonawcy: 
Kanako Okabe, Akiko Hoshina, Mari Hoshino, Yuka Satomi,Ai Kayukawa, Mai Kamiya, Aruto Matsumoto, Marie Kiyone,Mariko Goto, Rihwa Cho


Program:
Fryderyk CHOPIN - Ballada g-moll op. 23, Nokturn cis-moll "Lento con gran espressione", Walc Des-dur op. posth 70 nr 3, Walc As-dur op. 69 nr 1, Scherzo b-moll op. 31, Etiudy z op. 10 nr 3, 7, 9, 12, Fantazja f-moll op. 49, Wariacje D-dur na cztery ręce, Barkarola Fis-dur op. 60, Mazurki op. 59 nr 1, op. 33 nr 3, Impromptu-Fantaisie cis-moll op. posth. 66, Walc cis-moll op. 64 nr 2, Polonez As-dur op. 53

Niedziela, 27. 06. 2010, godz. 19.00
Koncert kameralny promujący płytę „Aqua E Vinho”

Organizator: Program 2 Polskiego Radia - Ponte Art Production

Wykonawcy:
Łukasz Kuropaczewski gitara 
Anna Maria Staśkiewicz skrzypce 
Agata Raatz
skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka 
Marcin Zdunik
wiolonczela

Program:
Antonio VIVALDI – Koncert na gitarę i smyczki D-dur RV 93, Gabriel FAURÉ – Après un rêve, Manuel de FALLA – Nana, Asturiana, Izaac ALBÉNIZ - Asturias, Bela BARTÓK – Tańce Rumuńskie, Egberto GISMONTI – Aqua e vinho, Luigi BOCCHERINI – Kwintet «Fandango» Nr 4 D-dur na gitarę i smyczki

6a.jpg

Organizator: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Polskie Radio

Patronat medialny: pr2.png

Wtorek, 3. 08. 2010, godz. 17.00

Wykonawcy:
The King’s Singers

W programie:
Mikołaj ZIELEŃSKI, Johannes BRAHMS, Franz SCHUBERT, Max REGER, Robert  SCHUMANN, Felix MENDELSSOHN, Camille SAINT-SAËNS

Środa, 4. 08. 2010, godz. 17.00 

Wykonawcy:
Akiko Ebi fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN - Impromptu Ges-dur op. 51, Nokturn H-dur op. 9 nr 3, Nokturn Es-dur op. 55 nr 2, Tarantella As-dur op. 43, Ballada As-dur op. 47, Ballada g-moll op. 23, Preludium cis-moll op. 45, 24 Preludia op. 28

Czwartek, 5. 08. 2010, godz. 17.00

Wykonawcy:
Lenneke Ruiten sopran
Rudolf Jansen fortepian

W programie:
Felix MENDELSSOHN, Fryderyk CHOPIN, Ferenc LISZT, Georges BIZET, Vincenzo BELLINI

Środa, 11. 08. 2010, godz. 17.00

Wykonawcy:
Christoph Prégardien tenor 
Ensemble Kontraste
W programie: Gustav MAHLER, Wilhelm KILLMAYER, Robert SCHUMANN

Piątek, 13. 08. 2010, godz. 19.00

Wykonawcy:
Aleksandra Kurzak sopran
Daniel Wnukowski fortepian

Program:
Robert SCHUMANN –  Frauenliebe und Leben op. 42, Fryderyk CHOPIN - Pieśni z op. 74 (wybór)

Piątek, 13. 08. 2010, godz. 21.00

Wykonawcy:
Christoph Prégardien tenor
Andreas Staier fortepian historyczny

W programie: Wolfgang Amadeus MOZART, Franz SCHUBERT

Sobota, 14. 08. 2010, godz. 17.00

Wykonawcy:
Andreas Staier fortepian historyczny

W programie: Wariacje na temat Walca Diabellego

Czwartek, 19. 08. 2010, godz. 17.00 

Wykonawcy:
Fou Ts'ong fortepian 

Program:
Fryderyk CHOPIN - Barkarola Fis-dur op. 60, Mazurki op. 59, Nokturny op. 62, Mazurki op. 63,
Polonez-Fantazja As-dur op. 61, Etiudy op. 10 

Piątek, 20. 08. 2010, godz. 19.30

Wykonawcy:
Michaela Ursuleasa fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN - Barkarola Fis-dur op. 60, Polonez-Fantazja As-dur op. 61, Berceuse Des-dur op. 57, Polonez fis-moll op. 44, Mazurki op. 59, Nokturn F-dur op. 15 nr 1, Nokturn As-dur op. 32 nr 2, Nokturn c-moll op. 48 nr 1, Etiudy op. 25

Sobota, 21. 08. 2010, godz. 17.00

Wykonawcy:
Lilya Zilberstein fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN - Rondo c-moll op. 1, Wariacje B-dur op. 12, Sonata c-moll op. 4, Aleksandr SKRIABIN - III Sonata fis-moll op. 23, Siergiej RACHMANINOW - 6 Moments musicaux op. 16

Środa, 25. 08. 2010, godz. 17.00

Wykonawcy:
Maria João Pires fortepian
Pavel Gomziakov wiolonczela

Program:
Fryderyk CHOPIN - Etiuda cis-moll op. 25 nr 7 (transkrypcja Głazunowa na wiolonczelę i fortepian), Sonata h-moll op. 58 na fortepian, Ferenc LISZT - La Lugubre Gondola S.134 na wiolonczelę i fortepian, Fryderyk CHOPIN - Mazurki op. 67 nr 2 i 4, Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian, Mazurek f-moll op. 68 nr 4 na fortepian

Czwartek, 26. 08. 2010, godz. 17.00

Wykonawcy:
Ewa Pobłocka fortepian
Dang Thai Son fortepian

Program:
Program: Wolfgang Amadeus MOZART - Sonata C dur KV 521 na cztery ręce, Franz SCHUBERT - Fantasia f-moll na cztery ręce, Fryderyk CHOPIN - Wariacje D-dur na cztery ręce, Rondo C-dur op. 73 na 2 fortepiany, Francis POULENC - Sonata na 4 ręce, Elegie na dwa fortepiany, L'embarquement pour Cythere na dwa fortepiany, Capriccio d'apres le bal masque na dwa fortepiany

Sobota, 28. 08. 2010, godz. 17.00

Wykonawcy:
Antonio Meneses wiolonczela
Menahem Pressler fortepian

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - 12 wariacji F-dur na temat arii Ein Mädchen oder Weibchen z opery „Die Zauberflöte” W. A. Mozarta na wiolonczelę i fortepian op. 66, Fryderyk CHOPIN - Sonata g-moll op. 65 na fortepian i wiolonczelę, César FRANCK - Sonata skrzypcowa A-dur w wersji na wiolonczelę i fortepian

Niedziela, 29. 08. 2010, godz. 19.30

Wykonawcy:
Maria João Pires fortepian 
Sinfonia Varsovia 
Christopher Warren-Green
dyrygent

Program:
Gioacchino ROSSINI - Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”, Ludwig van BEETHOVEN - Symfonia B-dur op. 60, Fryderyk CHOPIN - Koncert fortepianowy f-moll op. 21

Niedziela, 19. 09. 2010, godz. 18.00
Inauguracja sezonu koncertowego 2010/2011 Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Audiowizualny

Program:
Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI - Monbar czyli Flibustierowie (opera w 3 aktach, wykonanie koncertowe)

Wykonawcy:
Rafał Bartmiński tenor (Monbar)
Pavlo Tolstoy tenor (Don Żuan)
Ewa Biegas sopran (Donna Maria)
Wojtek Gierlach bas (Don Alonzo)
Agnieszka Makówka mezzosopran (Rozalia)
Eliza Kruszczyńska sopran (Blanka)
Dariusz Machej bas (Perez)
Krzysztof Szmyt tenor (Van Best i Alvarez)
Daniel Borowski bas (Koryfeusz i Triszar)
Grzegorz Pazik baryton (Diego)
Anna Marchwińska przygotowanie solistów
Artur Sędzielarz przygotowanie chóru
Chór Polskiego Radia
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz
kierownictwo muzyczne, dyrygent

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia

Poniedziałek, 20. 09. 2010, godz. 19.30
53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC
Stefan Wirth
fortepian
Rüdiger Bohn dyrygent

Program:
PRASQUAL - YMORH *, Marco STROPPA - élet...fogytiglan **, Isabel MUNDRY
- Le Silence – Tystnaden *, Beat FURRER - Koncert na fortepian i zespół *
** prawykonanie
* premiera polska

Wtorek, 21. 09. 2010, godz. 19.30
53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
POLSKA ORKIESTRA SINFONIA IUVENTUS
Marco Blaauw
podwójna trąbka
Anna Kwiatkowska skrzypce
Małgorzata Walentynowicz fortepian
Beata Bilińska fortepian
Elwira Ślązak marimba
René Gulikers dyrygent

Program:
Agata ZUBEL - III Symfonia **, Misato MOCHIZUKI - Homeobox *, Carlos SANCHEZ-GUTIÉRREZ - ...Ex Machina *, Hanna KULENTY - Twenty-Five ** (zamówienie WJ)
** prawykonanie
* premiera polska

Czwartek, 23. 09. 2010 godz. 19.30
53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
ORKEST DE EREPRIJS (Apeldoorn)
Dirk Luijmes
fisharmonia
Joanna Freszel sopran
Ewelina Siedlecka sopran
Katarzyna Krzyżanowska mezzosopran
Wim Boerman dyrygent

Program:
Aleksandra FOL - One Day God Will Return *, Cristian LOLEA - 2010 **, Marco NIKODIJEVIČ - sadness untitled *, Jerzy KORNOWICZ - Portrait of Time ** (zamówienie WJ), Martijn PADDING - I Koncert na fisharmonię i orkiestrę *, Richard AYRES - No. 44 (diary pieces) *
 ** prawykonanie
* premiera polska

Piątek, 24. 09. 2010 godz. 19.30
53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
MUSIKFABRIK
Vanessa Barkowski
sopran
Markus Brutscher tenor
Emilio Pomárico dyrygent 

Program:
Claude VIVIER - Hiérophanie *, Mauricio KAGEL - In der Matratzengruft *
 * premiera polska

Niedziela, 26. 09. 2010, godz. 20.00
Teatr Polskiego Radia na żywo w Jedynce
„Podwórko – Świat”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

autor: Janusz Głowacki i Olena Leonenko
reżyseria: Janusz Głowacki

występują: Olena Leonenko, Rafał Grząka, Andrzej Olewiński

Niedziela, 17. 10. 2010, godz. 18.00
Sinfonia Varsovia & George Tchitchinadze

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Roman Siwek puzon 
Maria Machowska skrzypce 
Katarzyna Drzewiecka-Szlachcikowska wiolonczela
Sinfonia Varsovia
George Tchitchinadze
dyrygent

Program:
Michaił GLINKA – Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła, Maciej MAŁECKI – Koncert na puzon i orkiestrę, Johannes BRAHMS – Koncert podwójny a-moll op. 102 na skrzypce i wiolonczelę, Piotr CZAJKOWSKI – V Symfonia e-moll op. 64

Sobota, 23. 10. 2010, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Piotr Guz skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Strugała
dyrygent

Program:
Johannes BRAHMS - Koncert skrzypcowy D-dur op. 77, Robert SCHUMANN – IV Symfonia d-moll op. 120

Poniedziałek, 25. 10. 2010, godz. 19.00
Speaking Concerts Z Żelazowej Woli do Paryża
w ramach projektu Piramida Chopina

Organizator: Fundacja Fabryka Sztuki

Wykonawcy:
Anna Mikołajczyk-Niewiedział sopran
Krzysztof Jabłoński fortepian
Orkiestra Symfoniczna „Collegium F”
Marcin Sompoliński dyrygent, prowadzenie koncertu

Sobota, 6. 11. 2010, godz. 19.00
DOS AMANTES

Organizatorzy: Anna Jagielska-Riveiro, Stowarzyszenie Panorama Kultur, Jagna Knittel Doc Music

Wykonawca:
Zespół MAAYAN
Anna Jagielska-Riveiro śpiew, gitara, tłumaczenia, kier. artystyczne
Oliwier Andruszczenko klarnet
Patrycja Napierała cajón, udu, darabuka
Michał Pindakiewicz gitara
Mateusz Szemraj oud, cymbały
gościnnie:
Maciej Matysiak kontrabas

W programie: Pieśni sefardyjskie z akcentem klezmerskim

Piątek, 12. 11. 2010, godz. 19.00
II Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2010

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wieczór 1  
Odsłona 1

Muzyka królestwa Neapolu - między tradycją ustną a pisaną

Wykonawcy:
Armando Illario
klawesyn, śpiew 
Simone Mongelli instrumenty perkusyjne, drumla

Odsłona 2
Bach na skrzypce solo (I)

Wykonawca:
Midori Seiler skrzypce

W programie:
Johann Sebastian BACH - Partita nr 1 h-moll BWV 1002, Sonata nr 1 g-moll BWV 1001, Heinrich Ignaz Franz von BIBER  - Passacaglia na skrzypce solo

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia


Sobota, 13. 11. 2010, godz. 18.00
II Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2010

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wieczór 2  
Odsłona 1
Muzyka tradycyjna południowych Włoch

Wykonawcy:
Armando Illario akordeon, śpiew
Simone Mongelli instrumenty perkusyjne, drumla

Odsłona 2
Bach na skrzypce solo (II)

Wykonawca:
Midori Seiler skrzypce

W programie: Johann Sebastian BACH - Partita nr 2 d-moll BWV 1004, Partita nr 3 E- dur BWV 1006


Niedziela, 14. 11. 2010, godz. 19.00
Koncert promujący debiutancką płytę grupy MOSAIC „Ludovava”

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
MOSAIC:
Jolanta Kossakowska fidele średniowieczne, śpiew
Zofia Kolbe-Wojdyr dudy galicyjskie, flety, instrumenty perkusyjne, śpiew
Wojciech Lubertowicz bębny obręczowe, cajon, udu
Bart Pałyga basy
Mateusz Szemraj lutnia arabska, cymbały, gitara
Sebastian Wielądek lira korbowa, dudy, flety, duduk
gościnnie:
Maciej Cierliński lira korbowa
Weronika Grozdew-Kołacińska śpiew

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia

Czwartek, 18. 11. 2010, godz. 20.00
CRISTINA BRANCO 

Organizator: Kofeinna

Wykonawcy:
Cristina Branco śpiew
Ricardo Dias fortepian
Bernardo Couto gitara portugalska
Alexandre Silva gitara
Fernando Maia gitara basowa

Piątek, 19. 11. 2010, godz. 19.00
VI Warszawski Festiwal Gitarowy
Recital nadzwyczajny

Organizator: Fundacja Wspierania Inicjatyw Lokalnych - NOK
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca: John Williams gitara klasyczna
Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk

W programie:
Heitor Villa LOBOS – Pięć Preludiów, Leo BROUWER - El Decameron Negro, Francis BEBEY - O Bia, John WILLIAMS - From a Bird (nr 1, 2 i 3), Hello Francis, Agustín Barrios MANGORÉ - La Catedral, Julia Florida, Valses nr 3 i 4, Un Sueño en la floresta

Sobota, 20. 11. 2010, godz. 19,00
VI Warszawski Festiwal Gitarowy
DZIEŃ JOAQUÍN RODRIGO

Organizator: Fundacja Wspierania Inicjatyw Lokalnych - NOK
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Łukasz Kuropaczewski gitara klasyczna
Andrzej Wilgos gitara klasyczna
Andrzej Olewiński gitara klasyczna 
Marcin Dylla gitara klasyczna
Chopin Guitar Quartet
Polska Orkiestra Radiowa
Jacek Rogala
dyrygent
prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk

Program:
Joaquin RODRIGO - Concierto Madrigal  na dwie gitary i orkiestrę, Fantasía para un gentilhombre / Fantazja dla szlachcica na gitarę i orkiestrę, Concierto andaluz na cztery gitary i orkiestrę, Concierto de Aranjuez na gitarę
i orkiestrę

Niedziela, 21. 11. 2010, godz. 18.00 
Koncert benefisowy Marcina Błażewicza

Organizatorzy:
Fundacja Promocji Kultury i Sztuki im. Antona Brucknera, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Program 2 Polskiego Radia, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Związek Kompozytorów Polskich

Wykonawcy:
Leszek Lorent perkusja
Marta Klimasara marimba
Agata Igras-Sawicka flet
Tadeusz Domanowski fortepian
Open Mind Orchestra
Monika Wolińska dyrygent

W programie:
Marcin BŁAŻEWICZ - ...Et tua res agitur, Concerto rustico, Koncert fletowy, Koncert fortepianowy (premiera polska)

Poniedziałek, 22. 11. 2010, godz. 19.00
Polsko - Norweskie spotkania z muzyką klasyczną

Organizator: Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Eirik Raude perkusja
Orkiestra Symfoniczna z Trondheim
Eivind Aadland dyrygent

Program: Olav Anton THOMMESSEN - Barbaresk, Erlend SKOMSVOLL - Koncert na perkusję, Alfred JANSON - Interlude na orkiestrę, Arne NORDHEIM - Nachruf na orkiestrę smyczkową, Rolf WALLIN - ACT na dużą orkiestrę, Artur MALAWSKI - Toccata na małą orkiestrę

Środa, 24. 11. 2010, godz. 19.00
Żywioły

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Maciej Frąckiewicz akordeon
Leszek Lorent perkusja
Szymon Linette perkusja
Aneta Łukaszewicz mezzosopran
Mirosław Feldgebel fortepian
Alicja Wołyńczyk saksofon
Andrzej Brzoska realizacja warstwy elektronicznej

Program:
Dariusz PRZYBYLSKI – We will all laugh at gilded butterflies, Krzysztof PENDERECKI – Pieśń Prośba o wyspy szczęśliwe, IGNACY ZALEWSKI – Zutibure – odgłosy słowiańskiego lasu, Iwona KISIEL – Pięć Pieśni do tekstów Marii Pawlikowksiej-Jasnorzewskiej,  Tomasz Jakub OPAŁKA – Five CloudSpaces, Jerzy KORNOWICZ – Dwie pieśni do tekstów pieśni Fryderyka Chopina, Wojciech Ziemowit ZYCH – Kooperatywa I, Marcin BŁAŻEWICZ – Arista – death omen

Piątek, 26. 11. 2010, godz. 19.00
II Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2010

Organizator: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wieczór 1  
Odsłona 1
Wykonawcy: Trio AnPaPié
Alice Piérot skrzypce
Fanny Paccoud altówka
Elena Andreyev wiolonczela

W programie: Hyacinthe JADIN - Tria smyczkowe

Odsłona 2

Wykonawcy:
Les Voix Humaines
Susie Napper viola da gamba 
Margaret Little viola da gamba

W programie Folies: Nicholas-Antoine LEBEGUE, Marin MARAIS, Sieur de SAINTE-COLOMBE, François COUPERIN

Sobota, 27. 11. 2010, godz. 18.00
II Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2010

Wieczór 2
Odsłona 1
Polonez w Pałacu
Concert Spirituel dla Marii Leszczyńskiej, polskiej królowej Francji (1725-1768)

Wykonawcy:
Les Voix Humaines:
Susie Napper viola da gamba 
Margaret Little viola da gamba

W programie:
Wilhelm Friedemann BACH, Michel CORRETTE, Jean-Philippe RAMEAU, Georg Philip TELEMANN, Antonio VIVALDI, Joseph Bodin de BOISMORTIER 

Odsłona 2

Wykonawcy:
Trio AnPaPié
Alice Piérot skrzypce
Fanny Paccoud altówka
Elena Andreyev wiolonczela

W programie: Ludwig van BEETHOVEN - Tria smyczkowe op. 9 G-dur nr 1 i c-moll nr 3

Niedziela, 28. 11. 2010, godz. 19.00
Sezon Koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Maciej Małecki w 70-lecie urodzin

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Lutosławski Piano Duo:
Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik 
Duet perkusyjny Hob-beats:
Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala
Polska Orkiestra Radiowa
Łukasz Borowicz dyrygent
Marcin Nałęcz-Niesiołowski dyrygent 

W programie utwory Macieja MAŁECKIEGO – Allegro na orkiestrę symfoniczną, Koncert na 2 fortepiany i orkiestrę, Rozmyślania przy fontannie - koncert na wibrafon i marimbę z orkiestrą, Walc koncertowy

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia

Poniedziałek, 29. 11. 2010, godz. 19.00
Stanisław Wyspiański - Warszawianka

w 85. rocznicę premiery radiowej

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Reżyseria: Janusz Kukuła
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Scenografia: Marek Chowaniec
Kostiumy: Małgorzata Chachaj
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Obsada:
Chłopicki – Krzysztof Gosztyła
Maria – Wiktoria Gorodeckaja
Anna – Natalia Rybicka
Skrzynecki – Arkadiusz Bazak
Młodszy Oficer – Grzegorz Damięcki
Pac – Marek Frąckowiak
Stary Wiarus – Stanisław Brudny
ze specjalnym udziałem Stana Borysa
Marian Szałkowski
fortepian

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia

Sobota, 4. 12. 2010,  godz. 18.00 
XVIII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny
na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego
ZIMOWA SYMFONIA SERC

Organizatorzy:
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Wykonawcy:
Soliści – tegoroczni maturzyści, laureaci konkursów ogólnopolskich:
Magdalena Laskowska fagot
Magdalena Langman skrzypce
Katarzyna Zakrzewska fortepian
Jennyfer Fouani flet
oraz
Szymanowski Big-Band Warsaw p/k Piotra Kostrzewy
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4  im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Maciej Niesiołowski
dyrygent

W programie m.in: Antonio VIVALDI, Camille SAINS-SAËNS, Fryderyk CHOPIN, Jacques IBERT, Sammy NESTICO,
Neil HEFTI, Jerzy MATUSZKIEWICZ, Jerry BOCK


Niedziela, 5. 12. 2010, godz. 19.00
Recital Hanny Banaszak

Organizator: Radiowa Agencja Fonograficzna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Hanna Banaszak śpiew
Piotr Kałużny fortepian
Andrzej Mazurek instrumenty perkusyjne
Jakub Persona perkusja
Leszek Ranz gitara basowa

W programie m.in.: Nienawiść, Stoję na tobie ziemio, Deszcz łez, The children of Sanchez, Fryderyk Chopin - Etiuda E-dur op.10 nr 3, Wszystko w życiu ma finał

Poniedziałek, 6. 12. 2010, godz. 19.00

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy :
The Beatles Revival

Piątek, 10. 12. 2010, godz. 19.00
II Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2010

Organizator: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wieczór 1
ODSŁONA  1
Bach na skrzypce i klawesyn

Wykonawcy: Amandine Beyer skrzypce
Allan Rasmussen klawesyn

Program: Johann Sebastian BACH - Sonata e-moll BWV 1023, Sonata A-dur BWV 1015, Sonata f-moll BWV 1018, Sonata G-dur BWV 1019

ODSŁONA  2
Francuskie touché


Wykonawca: Eric Bellocq lutnia

Program:
PERRINE - Pieces de Ennemond et Denis Gautier mises en partition, Pierre GAUTIER d’Orléans - Suita, François DUFAUT - Suite „Tombeau de Mr Blanrocher”, Charles Fleury Sieur de BLANCROCHER - L’offrande, Johann Jacob FROBERGER - Suite FWV 602, Suite FWV 605, Jacques GALLOT - L’amant malheureux, Sylvius Leopold WEISS - L’amant malheureux de Gallot & double, Johann PACHELBEL - Suite, Robert de VISEE - Pièces de luth et théorbe mises en partition

Sobota, 11. 12. 2010, godz. 18.00
II Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2010

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wieczór 2
ODSŁONA  1
Bach na lutnię

Wykonawca:
Eric Bellocq lutnia

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Larghetto z Divertimento KV 439b nr 2 (oprac. Eric Bellocq), Johann Sebastian BACH - Suita Es-dur BWV 998, Suita c-moll BWV 997, Suita c-moll BWV 999 (rekonstrukcja Eric Bellocq), Hieronymus KAPSBERGER - Toccata Arpeggiata, Eric BELLOCQ - Carillon

ODSŁONA 2
Bach na skrzypce solo

Wykonawca: Amandine Beyer skrzypce

Program:
Johann Sebastian BACH - Sonata a-moll BWV 1003, Partita E-dur BWV 1006, Partita d-moll BWV 1004

Niedziela, 12. 12. 2010, godz. 18.00
II Festiwal MAZOVIA GOES BAROQUE 2010

Organizatorzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i Program 2 Polskiego Radia

Wieczór 3
Johann Sebastian Bach – Wariacje Goldbergowskie BWV 988

Wykonawca:
Allan Rasmussen klawesyn

Piątek, 17. 12. 2010, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Patronat medialny: Polskie Radio

Wykonawcy:
Anna Maria Staśkiewicz skrzypce 
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Piotr Wijatkowski
dyrygent

Program:
Henryk WIENIAWSKI – Legenda op. 17, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, Robert SCHUMANN – IV Symfonia d-moll op. 120

Sobota, 18.12.2010, godz. 11.00
Niedziela, 19.12.2010, godz. 11.00
Trójkowy koncert dla dzieci
Kopciuszek i Pippi przy wigilijnym stole

Organizator: Radiowa Agencja Fonograficzna Polskiego Radia

Scenariusz: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy: Katarzyna Stoparczyk -  prowadzenie koncertu
Dominika Kluźniak - Pippi Pończoszanka
Sambor Dudziński z zespołem - muzycy z miasteczka Pippi

Kwintet w składzie: 
Justyna Baran skrzypce
Urszula Izak II skrzypce
Bartosz Henrych altówka
Filip Rzytka wiolonczela
Karolina Tukaj kontrabas

Niedziela, 19. 12. 2010, godz. 19.00
Sezon Koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Bartosz Cajler skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Charles Olivieri-Munroe
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO – Muzyka baletowa z opery  „Hrabina”, Aleksander TANSMAN – Koncert skrzypcowy, Carl NIELSEN – Aladdin suite op. 34, Antonín DVOŘÁK – Píseň bohatýrská, poemat symfoniczny op. 111 

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia

Poniedziałek, 20. 12. 2010, godz. 19.00
Koncert symfoniczny 

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Daniil Trifonov - Laureat XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Jacek Kaspszyk
dyrygent

Program:
Henryk Mikołaj GÓRECKI – Małe requiem dla pewnej polki  op. 66, Siergiej PROKOFIEW – Suity z baletu „Romeo i Julia” - wybór, Fryderyk CHOPIN – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia

 

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt