JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Grudzień 2017


Sobota, 2. 12. 2017, godz. 19.00
Festiwal Improwizacje 2017
„Mozart improwizowany”

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca oraz Arte Fundacja Kultury i Edukacji

Wykonawca:
Robert Levin fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Utwór na fortepian z manuskryptu Grabmusik KV 42, Capriccio C-dur KV 395, Sonata B-dur KV 333, Preludium nr 2 z cyklu 4 Preludia KV 284a, Sonata Es-dur KV 282, Preludium nr 3 z cyklu 4 Preludia KV 284a, Uwertura do opery “Uprowadzenie z Seraju”, Preludium nr 4 z cyklu 4 Preludia KV 284a, Sonata C-dur KV 330

Niedziela, 3. 12. 2017, godz. 11.00
Koncert kolędowy nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
"Hej, kolęda, kolęda..."

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie kolędy: Ding dong, Z tamtej strony dwora, Oj maluśki, Nowy rok bieży, Przybieżeli do Betlejem, Leży Jezus Malusieńki, Do żłóbka, A cóż z tą dzieciną, W żłóbeczku leży, My też pastuszkowie, Śliczna Panienka, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Jam jest Dudka, Kaczka pstra, Porwijmy instrumenta, Z narodzenia Pana, Jezus Malusieńki, Jingle Bells, St Claus, Deck the hall, Dlaczego dzisiaj, O gwiazdo betlejemska, Na Boże Narodzenie, Królu Anielski, Święty Mikołaju, Kolęda góralska, Hola, hola pasterze, Gore gwiazda, Panie Jezu Mały, Jezusa Narodzonego, Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, W żłobie leży, Lulajże Jezuniu, Bóg się rodzi

Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 3. 12. 2017, godz. 18.00

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2  Polskiego Radia we współpracy z Akademią Operową Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, ENOA - zrzeszeniem europejskich studiów operowych oraz Creative Europe

Wykonawcy:
Tomasz Konieczny bas-baryton
adepci i absolwenci  Programu Kształcenia Młodych Talentów AKADEMIA OPEROWA Teatru Wielkiego – Opery Narodowej:
Dagmara Barna
sopran
Magdalena Stefaniak sopran
Marcela Wierzbicka sopran
Agnieszka Grochala sopran
Karolina Makuła mezzosopran
Beatriz Oleaga mezzosopran (Escuela Superior de Música Reina Sofía)
Magdalena Pluta mezzosopran
Piotr Maciejowski tenor
Sławomir Naborczyk tenor
Paweł Konik baryton
Damian Wilma baryton
Jan Żądło baryton
Krzysztof Bączyk bas
Paweł Kołodziej bas
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART – Kwintet: Hm! Hm! Hm! z I aktu opery Die Zauberflöte KV 620, Carl Maria von WEBER – Aria Kacpra: Schweig, damit dich niemand warnt z I aktu opery Der Freischütz, Hans SOMMER – Sein Lied op. 34 nr 2 (opracowanie na głos i orkiestrę Rafał Kłoczko), Johannes BRAHMS – Von ewiger Liebe op.43 nr 1 (opracowanie na głos i orkiestrę Rafał Kłoczko), RICHARD WAGNER – Aria Lohengrina: In fernem land z III aktu opery Lohengrin, Richard Wagner – Das Rheingold (IV scena)

Bilety  

Środa, 6. 12. 2017, godz. 18.00
Koncert z nagraniem audiowizualnym do Orkiestrownika

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Adam Sztaba
dyrygent, narrator i przewodnik po świecie elementów muzyki

Program:
Wojciech KILAR - „Polonez” z suity orkiestrowej do filmu "Pan Tadeusz", Adam SZTABA - „Riffenuto”

Koncert połączony jest z nagraniem audiowizualnym, podczas którego Adam Sztaba opowie o roli elementów muzyki
Bilety w cenie 20 zł 

Czwartek, 7. 12. 2017, godz. 18.00
Młodość ma głos… na żywo w S1

Organizator: Fundacja Alla Polacca Nova

Wykonawcy:
Chór dziecięcy i młodzieżowy Alla Polacca przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej
Anna Bednarska
dyrygent

W programie muzyczna podróż przez współczesne utwory chóralne - polskie i zagraniczne, dziecięce i nie tylko

Koncert zamknięty

Sobota, 9. 12. 2017, godz. 19.00
III Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona

Organizator: Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Polskim Radiem

Wykonawcy:
Piotr Sałajczyk fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Tomasz Bugaj
dyrygent

Program:
Witold MALISZEWSKI - Uwertura radosna na orkiestrę D-dur op. 11 (na tematach Franza Schuberta), Fantazja kujawska na fortepian i orkiestrę, II symfonia A-dur op. 12

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 10. 12. 2017, godz. 18.00
XV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Kazimierza Serockiego
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
HASHTAG ENSEMBLE:
Ania Karpowicz flet
Adam Eljasiński klarnet
Krzysztof Kozłowski fortepian
Agnieszka Guz I skrzypce
Kamil Staniczek II skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska altówka
Dominik Płociński wiolonczela
Lilianna Krych dyrygent

Program:
Kazimierz SEROCKI – A Piacere, Hyunwook TAK – Umbau, Manuel Martínez BURGOS –  Initations, Satoshi OHMAE – Fancy Five

Bilety w cenie 20 zł 

Sobota, 16. 12. 2017, godz. 19.30
W. A. MOZART NA INSTRUMENTACH DAWNYCH – ALEXEI LUBIMOV, HUBERT RUTKOWSKI

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Alexei Lubimov fortepian historyczny
Hubert Rutkowski fortepian historyczny
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Martin Haselböck dyrygent

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART – Uwertura do opery La clemenza di Tito KV 621, Koncert Es-dur na 2 fortepiany i orkiestrę KV 365, 36. Symfonia C-dur „Linzka” KV 425 

Bilety w cenie 40 zł  buton-kup.gif

Niedziela, 17. 12. 2017, godz. 18.00
Koncert Niespodzianka dla Dwójki i jej Słuchaczy

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Joanna Halszka Sokołowska śpiew
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Władysław SZPILMAN - Mała uwertura, Witold LUTOSŁAWSKI - Mała suita, Grażyna BACEWICZ - Koncertowy oberek noworoczny, Andrzej PANUFNIK - Mała ballada, Stefan KISIELEWSKI - Mała fantazja spiska na orkiestrę, Henryk CZYŻ - Wlazł kotek oraz wybór kolęd polskich

Bilety w cenie: 35 zł  - normalne, 25 zł - ulgowe  buton-kup.gif

Wtorek, 19. 12. 2017, godz. 19.30
XI SKUP DŹWIĘKÓW NOWYCH I UŻYWANYCH - AWANGARDA, A PAMIĘĆ

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansuje Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wykonawcy:
Grupa Kawalerowi Błotni w składzie:
Jerzy Kornowicz fortepian, kierownictwo artystyczne
Krzysztof Knittel media elektroniczne
Ryszard Latecki trąbka, harmonium, perkusjonalia
Mieczysław Litwiński skrzypce, śpiew
Tadeusz Sudnik media elektroniczne
Tadeusz Wielecki kontrabas
oraz
zaproszeni goście
i aktywni uczestnicy warsztatów

Wstęp wolny

Piątek, 29. 12. 2017, godz. 19.00
XIV FESTIWAL PIEŚNI
KONCERT FINAŁOWY

Organizator: Filharmonia im. Romualda Traugutta
Patronat medialny: Program 2 Polskiego Radia
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran    
Polska Orkiestra Radiowa    
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Benjamin BRITTEN - Les Illuminations op. 18, Witold LUTOSLAWSKI - Chantefleurs et chantefables

Bilety w cenie: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe buton-kup.gif

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt