JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Październik 2019


Wtorek 1. 10. 2019, godz. 19.30
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2019

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
The Whoop Group w składzie:
Kuba Muras saksofon sopranowy
Mateusz Dobosz saksofon altowy
Krzysztof Koszowski saksofon tenorowy
Szymon Zawodny saksofon barytonowy
Joanna Freszel sopran
Maciej Grzybowski fortepian
Marcin Wasilewski Trio w składzie:
Marcin Wasilewski fortepian
Sławomir Kurkiewicz kontrabas
Michał Miśkiewicz perkusja
AUKSO orkiestra kameralna miasta Tychy
Marek Moś dyrygent

Program:
Mieczysław KARŁOWICZ - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2, cz. I Walc, Mieczysław WAJNBERG - Kwartet smyczkowy nr 2, cz. IV (w opracowaniu na 4 saksofony), Paweł MYKIETYN – Sonety Szekspira (wybór), Tomasz STAŃKO – Song For Sarah, Marcin WASILEWSKI – Night Train To You, Austin, Wojciech KILAR - Orawa

Prowadzenie koncertu: Katarzyna Sanocka, Maxymilian Bylicki

Bilety w cenie 30 zł


Sobota, 5. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Krzysztof Jakowicz skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Tadeusz Strugała
dyrygent

Program:
Johann Sebastian BACH – Aria na strunie G z III Suity orkiestrowej D-dur, Max BRUCH – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26, Robert SCHUMANN – IV Symfonia d-moll op. 120

Bilety w cenie: normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii) 


Niedziela, 6. 10. 2019, godz. 18.00
Koncert symfoniczny
GENERACJE XXII

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Związek Kompozytorów Polskich, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Wykonawcy:
Miłosz Pękala marimba
Halina Dubitskaya sopran
Paweł Gusnar saksofon
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Lilianna Krych
dyrygent

Program:
Zofia DOWGIAŁŁO - ...veritas odium parit na orkiestrę (2016), Marta PTASZYŃSKA - Koncert na saksofon i orkiestrę Charlie's Dream (1988), Bohdan SEHIN - ..., tymczasem to lipiec jakże (okrutnie) piękny, ... na sopran i orkiestrę (2007), Grażyna PSTROKOŃSKA-NAWRATIL - Le Soleil na instrumenty perkusyjne i orkiestrę (1990): Impresja, zachód słońca, Niedziela na wyspie Jatte, Droga z cyprysami, Tadeusz BAIRD - Psychodrama na orkiestrę (1972)

Wstęp wolny


Wtorek, 8. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
JOSEPH HAYDN - WOLFGANG AMADEUS MOZART

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Marcin Zdunik wiolonczela
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Joseph HAYDN - II Koncert wiolonczelowy D-dur Hob. VIIb:2, Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia nr 25 g-moll KV 183

Bilety w cenie: 50 zł normalne, 30 zł ulgowe (dla uczniów, studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów)


Czwartek, 10. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert z okazji 25. rocznicy śmierci Witolda Lutosławskiego

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Paweł Kowalski fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Marek Wroniszewski
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI – Mała suita, Koncert fortepianowy, Igor STAWIŃSKI – Ognisty ptak – suita baletowa

Bilety w cenie: normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)


Piątek, 11. 10. 2019, godz. 19.00
BEATA SZAŁWINSKA’S ACONCAGUA PROJECT

Organizatorzy: Radio dla Ciebie, Agencja Face it!

Wykonawcy:
Beata Szałwińska fortepian
Anthony Millet akordeon
gość specjalny Alexander Anisimov bas

W programie utwory Astora Piazzolli z autorskiego projektu BEATA SZAŁWINSKA’S ACONCAGUA PROJECT

Bilety w cenie 60 zł


Piątek, 18. 10. 2019, godz. 19.00
BOGUSŁAWOWI SCHAEFFEROWI – IN MEMORIAM

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Chór Polskiego Radia
Maria Piotrowska-Bogalecka dyrygent
Ewa Guziołek-Tubelewicz realizacja dźwięku

Program:
Bogusław SCHAEFFER – Missa elettronica [wersja II] na chór mieszany i taśmę (1975), Sławomir KUPCZAK – Glosolalia na chór mieszany (2019)*

*prawykonanie / zamówienie kompozytorskie

MkiDN_58.jpg IMiT_logo_1.jpg
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Bilety w cenie 35 zł

Sobota, 19. 10. 2019, godz. 19.00
James Newton in Person

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Dominik Opaliński bas-baryton
Marcela Wierzbicka-Opalińska sopran
Kwartet jazzowy w składzie:
Piotr Baron saksofon
Dominik Wania fortepian
Maciej Adamczak bas
Łukasz Żyta perkusja
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Wojciech Semerau-Siemianowski
dyrygent
James Newton prowadzenie koncertu

W programie:
James NEWTON - Glimpses of the Garden of Eden, Beauty and Strength, The Line of Immortality, Psalm 119 Introduction, Psalm 119 Zain, Psalm 119 Caph, Amazing Grace Version 1, Sometimes I Feel Like a Motherless Child

Bilety w cenie: normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)


Niedziela, 20. 10. 2019, godz. 18.00
Koncert poświęcony Elżbiecie Sikorze, finał jubileuszu 75.

Organizatorzy: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Program 2 Polskiego Radia

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
PWM___100.jpg TUTTI___100.jpg

Wykonawcy:
Anna Mikołajczyk sopran
Barbara Okoń-Makowska  realizacja dźwięku
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Intrada do opery Straszny Dwór, Elżbieta SIKORA - Partita z III Suity barokowej
Paul DUKAS - Uczeń Czarnoksiężnika, Elżbieta SIKORA - Lamento z opery Madame Curie na sopran i orkiestrę, Przejście podziemne (prapremiera) na orkiestrę z warstwą elektroniczną, Igor STRAWIŃSKI - Suita Ognisty ptak (wersja z 1945)
Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Poniedziałek, 21. 10. 2019, godz. 19.00
5. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie
Witold Lutosławski i muzyka ukraińska
Recital wokalny

Organizator: Fundacja „Pro Musica Viva”

Wykonawcy:
Oksana Nikitiuk mezzospran
Dmytro Tavanets fortepian

Program:
Oj głęboka studnio / Oj hłybokyj kolodiaziu – ukraińska pieśń ludowa, Walentyn SYLWESTROW - Elegia i pastoral do słów Omara Chajjama (2011), Cykl pieśni do słów Iwana Franki (2007), 2 mazurki na fortepian dedykowane Romanowi Rewakowiczowi (2005), 2 pieśni do słów Stanisława Telniuka (2000), Witold LUTOSŁAWSKI - Sonata na fortepian (1934), Cykl pieśni do słów Juliana Tuwima (1947)

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w systemie eBilet oraz w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Wtorek, 22. 10. 2019, godz. 19.30
3. Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Centrum Myśli Jana Pawła II

część I
W programie: Marcin Masecki / Wacław Zimpel - „z Katalogu Ptaków”
Giganci polskiej sceny muzyki improwizowanej – Marcin Masecki i Wacław Zimpel sięgają do „Catalogue d’oiseaux”. Legendarnego zbioru 13-tu utworów Oliviera Messiaena ukończonego w 1958 roku.

część II
W programie: Bastarda - „Nigunim”
Mistyczne, transowe pieśni bez słów – niguny, które dla chasydów, już od ponad trzech wieków, są specyficzną formą modlitwy zabrzmią w wykonaniu Pawła Szamburskiego, Michała Górczyńskiego i Tomasza Pokrzywińskiego czyli tria Bastarda. Artyści zabiorą nas w magiczną podróż w czasie, dla której wehikułem jest estetyka muzyczna i wrażliwość twórców XXI wieku.

Formacja Bastarda w składzie:
Paweł Szamburski klarnet
Tomasz Pokrzywiński wiolonczela
Michał Górczyński klarnet kontrabasowy

Bilety:
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja bezpłatnych biletów
Ilość miejsc jest ograniczona

Środa, 23. 10. 2019, godz. 19.00
5. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie
Witold Lutosławski i muzyka ukraińska
Koncert kameralny

Organizator: Fundacja „Pro Musica Viva”

Wykonawcy:
Kateryna Suprun altówka
Dmytro Tavanets fortepian
Oksana Nikitiuk mezzospran
Narodowy Zespół Solistów "Kijowska Kamerata"
Roman Rewakowicz
dyrygent

Program:
Wołodymyr SZUMEJKO - Intermezzo diatonico na orkiestrę smyczkową (1986), Igor SZCZERBAKOW - Aria Passione II na altówkę i orkiestrę kameralną (2000), Witold LUTOSŁAWSKI - Muzyka żałobna na orkiestrę smyczkową (1958), Jewhen STANKOWYCZ - Symfonia kameralna nr 10 (DICTUM #2) na fortepian i orkiestrę smyczkową (2018), Oleh KIWA - Symfonia Kameralna na głos i orkiestrę kameralną do słów Tarasa Szewczenki (1990)

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w systemie eBilet oraz w kasie Studia na godzinę przed koncertem


Wtorek, 29. 10. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Joseph Joachim odkrywany na nowo

Organizator: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

Wykonawcy:
Katharina Uhde skrzypce
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Dennis Friesen-Carper
dyrygent

Podczas koncertu zostaną wykonane kompozycje Josepha Joachima (jednego z największych skrzypków XIX wieku)

Program:
Joseph JOACHIM - Fantazja Irlandzka, Nokturn op. 12, Romans op. 2, Fantazja Węgierska

Wstęp wolny


Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt