JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Maj 2019


Niedziela, 5. 05. 2019, godz. 17.00
Nadzwyczajny Koncert w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawca:
Cyprien Katsaris fortepian

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Fraszka A-dur, Fraszka B-dur, Polonez Es-dur nr 23, Nokturn As-dur, Wilanella Des-dur, Polka Daniel A-dur, Mazur a-moll z opery Straszny dwór - transkrypcja: Stanisław Moniuszko, Dumka Zosi z opery Flis - transkrypcja: Władysław Krogulski, Pieśń wieczorna op. 64 - transkrypcja Maurycy Dietrich, Kozak - Transcription-Fantaisie Le cosaque op. 123: Wilhelm Krüger, Kwiatek – transkrypcja: Bernhard Wolff, Prząśniczka - transkrypcja: Nicolai von Wilm, Znasz-li ten kraj?- transkrypcja: Henryk Melcer-Szczawiński, Dumka - parafraza : Henryk Melcer-Szczawiński, Mazur Es-dur z opery Halka - transkrypcja: Stanisław Moniuszko, Józef NOWAKOWSKI - Fantazja na tematy z opery Halka op. 51

Bilety dostępne na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 1, Warszawa)

Czwartek, 9. 05. 2019, godz. 19.00
DOPO NOTTE
RECITAL KACPRA SZELĄŻKA

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Kacper Szelążek kontratenor
Capella Regia Polona
Krzysztof Garstka
  klawesyn, dyrygent

Program:
Georg Friedrich HAENDEL –  Giulio Cesare in Egitto HWV 17 – recytatyw Dall’ondoso periglio salno mi… i aria Cesare: Aure, deh, per pieta spirate… (akt III, scena IV), Partenope HWV 27 – aria Arsace: Furibondo spira il vento… (akt II, scena IX), Serenata Parnasso in festa HWV 73 – Uwertura, Agrippina HWV 6 – aria Nerone: Quando invita la donna l’amante… (akt II, scena XII), Ariodante HWV 33 – aria Ariodante: Cieca notte, infidi sguardi, spoglie infauste… (akt III, scena I), Concerto grosso op. 6 nr 8 – Allemande i Andante Allegro, Giulio Cesare in Egitto HWV 17 – aria Sesto L’angue offeso mai riposa… (akt II, scena VI), Tolomeo HWV 25 – aria Tolomeo: Stille amare, già vi sento tutte in seno… (akt III, scena IV), Serse HWV 40 – aria Serse: Crude furie degl’orridi abissi… (akt III, scena XI), Concerto grosso op. 6 nr 3, Rinaldo HWV 7 – aria Rinaldo: Cara sposa, amante cara, dove sei? (akt I, scena VII), Ariodante HWV 33 – aria Ariodante: Dopo notte, atra e funesta, splende in Ciel… (akt III, scena IX)

Bilety w cenie:
50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Piątek, 10. 05. 2019, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Schubert | Mahler

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Wykonawcy:
Joanna Klisowska sopran
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Agnieszka Duczmal
dyrygent

Program:
Franz SCHUBERT - VIII Symfonia h-moll Niedokończona D 759, Gustav MAHLER - IV Symfonia G-dur (wersja kameralna)

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
Bilety dostępne na bilety24.pl, ebilet.pl, sklep.polskieradio.pl oraz w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na godzinę przed koncertem

Sobota, 11. 05. 2019, godz. 18.00
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Agata Kielar-Długosz flet
Łukasz Długosz flet
Orkiestra Kameralna WIRTUOZI LWOWA
Roman Rewakowicz
dyrygent

Program:
Benedykt KONOWALSKI - Rapsodia góralska na orkiestrę smyczkową (2006), Igor SZCZERBAKOW - Koncert na flet i orkiestrę kameralną (2008)
-------
Bohdana FROLYAK - Błądzące ognie na flet i orkiestrę smyczkową (2015), Stanisław MORYTO - Cztery utwory w polskim  stylu (2011), Adam SŁAWIŃSKI - Koncert na dwa flety i orkiestrę kameralną (2018)

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Poniedziałek, 13. 05. 2019, godz. 19.00
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zuzanna Elster harfa
Leszek Lorent perkusja
Andrzej Brzoska amplifikacja

Program:
Marcel Lucien TOURNIER - Sonatine pour harpe op. 30 (1924), Marta PTASZYŃSKA - Jeu-Parti na harfę i wibrafon (1970), Marcin JACHIM - Pióro Maat na harfę i perkusję (2019)*
-------
Krzysztof KICIOR - Mamihlapinatapai na harfę i perkusję ((2019*), Marcin BŁAŻEWICZ - As na perkusję, harfę i live electronics (1992)

*prawykonanie

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Wtorek, 14. 05. 2019, godz. 19.00
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół wokalny EMOTIVO:
Dominika Czajkowska fortepian
Krzysztof Baranowski kontrabas
Radosław Mysłek perkusja

Irina Bogdanovich dyrygent

Program:
Maciej MAŁECKI - Nie taka znów jestem ładna z przedstawienia Agnieszki Osieckiej Apetyt na czereśnie, 1968 (Maciej Małecki – oprac. na chór kameralny, 2019), Ballada o późnej starości Don Kichota (sł. Wojciech Młynarski,1971, Maciej Małecki – oprac. na chór kameralny, 2019), , Jerzy DERFEL - Absolutnie (sł. Wojciech Młynarski), Ryszard SIELICKI - Szesnaście lat (sł. Mirosław Łebkowski, Stanisław Werner), Dla ciebie, miły  (sł. Mirosław Łebkowski), Lucjan Maria KASZYCKI - Cztery zielone słonie (sł. Anna Świrszczyńska), Pamiętasz była jesień (sł. Andrzej Czekalski, Ryszard Pluciński), Krzesimir DĘBSKI - Czas nas uczy pogody (sł. Jacek Cygan, aranż. Krzesimir Dębski), Adam SŁAWIŃSKI - Pieniądze na bilet (sł. Agnieszka Osiecka), Dzięcioł i dziewczyna (sł. Konstanty Ildefons Gałczyński), Władysław SZPILMAN - Czerwony autobus (sł. Kazimierz Winkler), Andrzej ZIELIŃSKI - Ballada wagonowa (sł. Agnieszka Osiecka), Prześliczna wiolonczelistka (sł. Wojciech Młynarski), Krzysztof KNITTEL - Wycieczka- ucieczka (sł. Wojciech Młynarski), Edward PAŁŁASZ - Cygańska ballada (sł. Maria Terlikowska)

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Środa, 15. 05. 2019, godz. 19.00
33. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kwartet smyczkowy NEOQUARTET w składzie:
Karolina Piątkowska-Nowicka skrzypce
Paweł Kapica skrzypce
Michał Markiewicz altówka
Krzysztof Pawłowski wiolonczela

Program:
Piotr MOSS - Chagall. Kwartet smyczkowy nr 4 (2008)
-------
Witold SZALONEK -
Symfonia Rytuałów na kwartet smyczkowy (1991-1996)

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Czwartek, 16. 05. 2019, godz. 19.30
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Muzyka Źródeł - Młoda Tradycja

Organizator: Polskie Radio

Wykonawcy:
Bartłomiej i Cezary Bursowie
Cmolaskie Chłopoki
Kapela Koźlarska Adama Kaisera z Przyprostyni
Młodzieżowa Kapela Góralska „Jutrzenka”

Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku 2018: Janusz Prusinowski Kompania

Bilety w cenie 35 zł

Piątek, 17. 05. 2019, godz. 16.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Konkurs Muzyki Folkowej - przesłuchania konkursowe cz. 1

Organizator: Polskie Radio

Wykonawcy:
Karuzela
Krzikopa
Kwartet Galicyjski
Projekt Swada
Torban


Wstęp wolny

Piątek, 17. 05. 2019, godz. 20.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

W programie:
Bramy Nieba: Vox Varshe feat. Jacaszek - laureat Grand Prix 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2018

Koncert duetu Hazelius Hedin (Szwecja)

Bilety w cenie 35 zł

Sobota, 18. 05. 2019, godz. 16.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Konkurs Muzyki Folkowej - przesłuchania konkursowe cz. 2

Organizator: Polskie Radio

Wykonawcy:
Etnos Ensemble
kakofoNIKT & Chór Pogłosy
Lumpeks
Pieśni Piękne
Trimagine
ugla


Wstęp wolny

Sobota, 18. 05. 2019, godz. 20.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Koncert Asmâa Hamzoui & Bnat Timbouktou (Maroko)

Bilety w cenie 35 zł

Niedziela, 19. 05. 2019, godz. 18.00
22. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Koncert Laureatów

Koncert zespołu Saz’iso (Albania)

Bilety w cenie 35 zł


Środa, 22. 05. 2019, godz. 19.00
KONCERT SYMFONICZNY
CIMAROSA - DOPPLER - MOZART

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Agata Kielar-Długosz flet
Łukasz Długosz flet
Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej
Dawid Runtz
dyrygent

Program:
Domenico CIMAROSA – Koncert G-dur na 2 flety i orkiestrę, Franz DOPPLER – Nokturn na 2 flety i orkiestrę op. 19, Wolfgang Amadeus MOZART – Symfonia C-dur Linzka KV 425

Bilety w cenie: buton-kup.gif
50 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla uczniów, studentów, seniorów powyżej 65 r.ż. po okazaniu ważnego dokumentu upoważniającego do zniżki)

Piątek, 24. 05. 2019, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel.: 22 645 51 12

Niedziela, 26. 05. 2019, godz. 18.00
MISTRZ I MŁODE TALENTY

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Uczestnicy Programu Kształcenia Młodych Talentów
Akademia Operowa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej:
Katarzyna Belkius
sopran
Agnieszka Grochala
sopran
Magdalena Stefaniak
sopran
Natalia Kukhar
mezzosopran
Zuzanna Nalewajek
mezzosopran
Karolina Makuła
mezzosopran
Justyna Ołów
mezzosopran
Piotr Maciejowski
tenor
Tomasz Kumiega
baryton
Paweł Trojak
baryton
Hubert Kowalczyk
bas
Jasin Rammal-Rykała
bas
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Stanisław MONIUSZKO - Prząśniczka - pieśń na sopran i orkiestrę, Wolfgang Amadeus MOZART - Arie i ansamble z oper: Aria Sekstusa Parto, parto (La clemenza di Tito), Aria Idamante Il padre adorato (Idomeneo), Aria Blondchen Durch Zärtlichkeit und Schmeicheln (Die Entführung aus dem Serail), Aria Bartola La vendetta (Le nozze di Figaro), Aria Aspassii Nel grave tormento (Mitridate, re di Ponto), Aria Dorabelli Ah, scostati...Smanie... (Cosi fan tutte), Aria Farnace Son reo... (Mitridate, re di Ponto), Aria Vittelii Non piu di fiori (La clemenza di Tito), Aria Guglielmo Rivolgete... (Cosi fan tutte), Rec i Duet Susanna - Marcellina Via, resti servita (Le nozze di Figaro), Rec i Sekstet Susanna, Figaro, Conte, Marcellina, Bartolo, Curzio Riconosci in questo amplesso (Le nozze di Figaro), Duet Susanna - Hrabina Canzonetta sull'aria  (Le nozze di Figaro), Duet Susanna - Hrabia Crudel! perchè finora (Le nozze di Figaro), Finał 2 aktu - (Le nozze di Figaro), Hrabina, Hrabia, Susanna, Figaro, Antonio, Marcellina, Bartolo, Basilio
Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów) buton-kup.gif


Wtorek, 28. 05. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 1.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Karol SZYMANOWSKI - I Symfonia f-moll op. 15
Witold LUTOSŁAWSKI - Koncert podwójny na obój, harfę i orkiestrę
--------------------
Witold LUTOSŁAWSKI - Wariacje symfoniczne
Witold LUTOSŁAWSKI - Livre pour orchestre

Wykonawcy:
Arkadiusz Krupa obój
Zuzanna Elster harfa
Sinfonia Varsovia
Renato Rivolta
dyrygent

Prowadzenie panelu: Marcin Majchrowski

Bilety w cenie 35 zł buton-kup.gif


Środa, 29. 05. 2019, godz. 19.00
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze… - Wiosna

Organizator: Polskie Radio SA
Koncert pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych

Wykonawcy:

Część I
PARIS COMBO w składzie:
Belle du Berry wokal
Potzi gitara
Francois Jeannin perkusja, wokal
David Lewis trąbka, fortepian
Benoît Dunoyer de Segonzac kontrabas
oraz
Rémy Kaprielan perkusja, wokal, saksofon

W programie: piosenki spod Wieży Eiffla

Część II
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

W programie: Georges BIZET – Suity nr 1 i 2 z opery Carmen

Bilety w cenie 90 zł buton-kup.gif

Piątek, 31. 05. 2019, godz. 12.00
KONCERT DLA DZIECI

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
DUO GRANAT & KREDA
Tamara Granat & Adrian Kreda

dr Andrzej G. Kruszewicz (Dyrektor warszawskiego ZOO) gawędy o zwierzętach
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Stanisław MONIUSZKO – Uwertura fantastyczna Bajka, Camille SAINT-SAËNS - Karnawał zwierząt

Bilety w cenie 20 zł normalne, 10 zł ulgowe (dla dzieci i młodzieży szkolnej) buton-kup.gif

Piątek, 31. 05. 2019, godz. 19.00
4. Festiwal TRZY–CZTE–RY  Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.
KONCERT 2.

Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski
Organizator: Fundacja Przypływ Kultury

Program:
Claude DEBUSSY - Peleas i Melizanda
(wykonanie koncertowe)

Olga Pasiecznik sopran - Melizanda
Lilianna Zalesińska mezzosopran - Genevieve
Magdalena Pikuła sopran - Yniold
Tomasz Rak barytenor - Peleas
Robert Gierlach baryton - Golaud
Remigiusz Łukomski bas - Arkel
Łukasz Skrobek baryton - Lekarz i Pasterz
Chór Kameralny Collegium Musicum UW
Maciej Grzybowski
fortepian

Prowadzenie panelu: Mariusz Gradowski

Bilety w cenie 30 zł buton-kup.gif

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt