JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Maj 2017


Poniedziałek, 1. 05. 2017, godz. 19.00
SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC
NIEZAPOMNIANE BALLADY LEONARDA COHENA
w nowych przekładach  Romana Kołakowskiego

Organizator: TEATR PIOSENKI i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

scenariusz: Agata Klimczak, Roman Kołakowski
reżyseria: Roman Kołakowski
malarstwo: Katarzyna Kulpa
animacje: Piotr Marcin Stapiński
filmy: Krystian Andrzejewski
kostiumy: Agata Klimczak
kierownictwo muzyczne: Rafał Konieczny

Występują:
TEATR PIOSENKI:
Jane: Agata Klimczak
Zuzanna: Aleksandra Radwan
Muzyk: Bartłomiej Abramowicz
Gość: Grzegorz Bukowski
Poeta: Roman Kołakowski
Młody: Rafał Konieczny
Obcy: Marcin Kątny
KAGYUMA:
Julia Kulpa, Marta Mackiewicz, Agata Majewska, Kamila Salach
ORKIESTRA TEATRU PIOSENKI:
Paulina Kalińska flet
Bartłomiej Abramowicz fortepian
Robert Bielak skrzypce
Marcin Gałkowski gitara elektryczna
Michał Wąsik gitara basowa
Grzegorz Kuligowski perkusja

Bilety w cenie 50 zł 

Sobota, 6. 05. 2017, godz. 12.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowaty koncert
"Eksplozja radości"

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Leszek Wachnik
fagot
Warszaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent
gościnnie:
Kasia Stankiewicz

W programie:
Antonio VIVALDI – Koncert C-dur na fagot i orkiestrę, Wolfgang Amadeus MOZART – Rondo (cz. 3) z Koncertu na fagot i orkiestrę,  Antonio VIVALDI – „Zima” (cz. 2) z cyklu  Cztery pory roku, Georges BIZET – Habanera z opery „Carmen”, Sebastian IRADIER – Habanera „La Paloma”, Eduardo di CAPUA - O sole Mio, Johann STRAUSS – Polka „Im Fluge”

Koncert dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bilety w cenie 30 zł 

Sobota, 6. 05. 2017, godz. 19.00
31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Lora Szafran śpiew
Bogdan Hołownia fortepian
Paweł Pańta kontrabas, gitara basowa
Sebastian Frankiewicz perkusja
Robert Murakowski trąbka

Program:
Henryk WARS - Już nie zapomnisz mnie (sł. Ludwik Starski), Miłość ci wszystko wybaczy (sł. Julian Tuwim), Pierwszy znak (sł. Julian Tuwim), Władysław SZPILMAN - Do widzenia Teddy (sł. Bogusław Konrad Choiński, Jan Gałkowski), Deszcz (sł. Konstanty Ildefons Gałczyński), W małym kinie (sł. Ludwik Starski), Jerzy WASOWSKI - Droga do ciebie (sł. Jeremi Przybora), Dzień dobry Mister Blues (sł. Grzegorz Wasowski)
Henryk WARS - Śpij kochanie (sł. Ludwik Starski), Jerzy WASOWSKI - Zmierzch (sł. Jeremi Przybora), Wesoły deszczyk (sł. Jeremi Przybora)

Wstęp wolny

Poniedziałek, 8. 05. 2017, godz. 19.00
31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Joanna Freszel sopran
Jarosław Bręk baryton
Anna Kwiatkowska skrzypce
Aleksandra Kupczyk skrzypce
Joanna Opalińska fortepian
Mariusz Rutkowski fortepian

Beata Bolesławska-Lewandowska kurator koncertu

Program:
Karol SZYMANOWSKI - Słopiewnie
do słów Juliana Tuwima (1921), Zygmunt MYCIELSKI - Pieśni weselne do słów Bruno Jasieńskiego (1934), Brzezina do słów Jarosława Iwaszkiewicza na sopran i fortepian (1951), Andrzej PANUFNIK - Hommage à Chopin na głos i fortepian (1948), Roman PALESTER - Sonata na dwoje skrzypiec i fortepian (1939), Zygmunt MYCIELSKI - Fiat voluntas tua, ofertorium na dwoje skrzypiec i fortepian (1943)*, Ocalenie, 5 pieśni do sł. Czesława Miłosza na baryton i fortepian (1946-48), Napisane wczesnym rankiem do słów Czesława Miłosza na głos i fortepian (1971)*

*    prawykonanie

Wstęp wolny

Wtorek, 9. 05. 2017, godz. 19.00
31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zespół Kwadrofonik w składzie:
Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik fortepiany
Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala perkusja

Program:
Tomasz SIKORSKI - Muzyka nasłuchiwania (wersja na dwa fortepiany, marimbę i wibrafon)*, Anna IGNATOWICZ-GLIŃSKA - ...et non est pacis na 2 fortepiany i 2 perkusje (2017)*, Aleksander KOŚCIÓW - Noumen na dwa fortepiany i dwie perkusje (2017)**, George CRUMB - Muzyka letniego wieczoru (Makrokosmos III) (1974)

*    prawykonanie
**  prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i  Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wstęp wolny

Środa, 10. 05. 2017, godz. 19.00
31. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna – muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Alina Mleczko saksofon
Baltic Neopolis Orchestra
Emanuel Salvador
skrzypce, dyrygent

Program:
Paweł ŁUKASZEWSKI - Sinfonietta na orkiestrę smyczkową (2004), Jacek GRUDZIEŃ - Concerto per sassofono soprano e archi (1996), Edward SIELICKI - Secondo Concerto per archi „Hortus conclusus”  (2017)**, Hanna KULENTY - When the Morning Light starts glowing na orkiestrę smyczkową (2017)**, Paweł MYKIETYN - Sonatina für Alina (wersja na saksofon i smyczki -1994), Jerzy DERFEL - Sonata e-moll na saksofon altowy i smyczki (2009/2010)

**  prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i  Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wstęp wolny

Piątek, 12. 05. 2017, godz. 16.00
XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wstęp wolny

Piątek, 12. 05. 2017, godz. 20.00
XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Muzyka Źródeł „Gołcunecki, Stanisław Głaz i ich goście”
Uroczystość wręczenia Nagród: „Muzyka Źródeł”, „Fonogram Źródeł”, Folkowy Fonogram Roku 2016
Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku 2016

Bilety: w cenie 30 zł, karnet 75 zł

Sobota, 13. 05. 2017, godz. 16.00
XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wstęp wolny

Sobota, 13. 05. 2017, godz. 20.00
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Występ laureata Grand Prix NT 2016 - Kożuch:
Joanna Gancarczyk basy, śpiew
Maria Stępień skrzypce
Marcin Lorenc skrzypce
Kazimierz Nitkiewicz
trąbka
Jakub Korona baraban

Występ gościa specjalnego: Carla Pires (Portugalia)  z zespołem: 
Luis Guerreiro gitara portugalska
Tó Neto gitara klasyczna
Vasco Sousa kontrabas

Bilety: w cenie 30 zł

Niedziela, 14. 05. 2017, godz. 19.00
XX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Laureatów

Gość specjalny: Chemirani Trio  (Iran)

Bilety: w cenie 30 zł  

Poniedziałek, 15. 05. 2017, godz. 19.30 - KONCERT ODWOŁANY
radi/O/pera
Wolfgang Amadeus Mozart - La Finta Semplice / Rzekoma naiwna KV 51

opera buffa w trzech aktach w oryginalnej włoskiej wersji językowej- wykonanie koncertowe

Libretto: Carlo Goldoni, Marco Coltellini

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Rosina: Olga Pasiecznik sopran
Don Cassandro: Piotr Lempa baryton
Don Polidoro: Leszek Świdziński tenor
Giacinta: Aneta Łukaszewicz mezzosopran
Ninetta: Marta Boberska sopran
Fracasso: Sylwester Smulczyński tenor
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Violetta Łabanow
klawesyn
Benjamin Bayl dyrygent

Bilety w cenie: normalne - 60 zł, ulgowe - 40 zł, studenckie - 30 zł

Wtorek, 16. 05. 2017, godz. 19.00
W HOŁDZIE WIELKIM KRÓLOM TAJLANDII
Koncert Nat Yontararaka poświęcony pamięci Króla Ramy IX
oraz w 110 rocznicę Wielkiej Europejskiej Podroży Króla Ramy V

Organizatorzy: Ambasada Tajlandii i Agencja Muzyczna Polskiego Radia we współpracy z Agencją Koncertową „PianoArt”

Wykonawcy:
NAT YONTARARAK fortepian
Tancerze klasycznego tańca tajskiego z Payap Christian University, Chiang Mai w Tajlandii

Program:  Nat Yontararak - Sine Qua Non, Rama IX (Król Tajlandii ) - Love in Spring, Somewhere Somehow, Oh I Say w opracowaniu Nat Yontararaka na fortepian solo, Nat Yontararak - sonata fortepianowa nr 3 Siam Sonata
Bilety:  w cenie 35 zł

Czwartek, 18. 05. 2017, godz. 19.00
Jurij Szyszkin & Harmonium Duo
Rosyjska dusza…

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jurij Szyszkin akordeon
Harmonium Duo:
Hubert Giziewski
akordeon
Iwo Jedynecki akordeon

Program:
Harmonium Duo: Aleksandr BORODIN - Tańce Połowieckie z opery „Kniaź Igor”, Modest MUSORGSKI - Noc na łysej górze
Jurij Szyszkin: Siergiej RACHMANINOW - Nie śpiewaj najpiękniejsza op. 4 nr 4, Nikołaj RIMSKI-KORSAKOW - Bitwa nad Kierżeńcem, Młody książę i księżniczka (cz. 3) z Szeherezady, Piotr CZAJKOWSKI - Taniec małych łabędzi z baletu „Jezioro łabędzie” (opr. Xu Dawei), Wiktor WŁASOW - Pieśń wiosenna
Jurij Szyszkin & Harmonium Duo: Dmitrij SZOSTAKOWICZ – Concertino a-moll op. 94

Bilety w cenie 40 zł

Piątek, 19. 05. 2017, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
Łukasz Górewicz Special Project

Organizator: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Łukasz Górewicz skrzypce
Mikolaj Gruszecki fortepian
Martin Buhl  kontrabas
Kuba Gudz perkusja

Bilety w cenie 30 zł 

Sobota, 20. 05. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Szymanowski, Strauss, Rimski-Korsakow

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Katarzyna Oleś-Blacha sopran
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tomasz Tokarczyk
dyrygent

Program:
Karol SZYMANOWSKI – Pieśni księżniczki z baśni op. 31, Richard STRAUSS – 6 Pieśni op. 68 („Brentano Lieder”), Nikolai RIMSKI-KORSAKOW – Szeherezada op. 35

Bilety w cenie:  normalny 35 zł, ulgowe dla:
a)    uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia – 30 zł;
b)    szkół, uczelni wyższych, ośrodków wychowawczych, domów opieki społecznej, stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń emerytów i rencistów przy zakupie biletów grupowych powyżej 15 osób – 25 zł;
c)    uczniów szkół muzycznych i baletowych oraz studentów uczelni muzycznych i muzykologii – 20 zł

Niedziela, 21. 05. 2017, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską”
Hej, od Krakowa jadę

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 21. 05. 2017, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Agata Igras flet
Sebastian Aleksandrowicz obój
Adrian Janda klarnet
Artur Kasperek fagot
Malwina Lipiec harfa
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

W programie:
Jean FRANÇAIX – Koncert poczwórny na flet, obój, klarnet, fagot i orkiestrę, Paul HINDEMITH – Koncert na flet, obój, klarnet, fagot, harfę i orkiestrę, Wolfgang Amadeus MOZART – Symfonia "Praska" D-dur nr 38 KV 504, Krzysztof PENDERECKI – Trzy utwory w dawnym stylu (suita z filmu Rękopis znaleziony w Saragossie)

Bilety w cenie 35 zł

Wtorek, 23. 05. 2017, godz. 19.00
„Pieśni Sergiusza Rachmaninowa”

Organizatorzy: Radio dla Ciebie przy współpracy z Ministerstwem Kultury Luksemburga oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Alexander Anisimov  bas
Beata Szałwińska fortepian

Bilety w cenie 60 zł

Czwartek, 25. 05. 2017, godz. 19.00
Koncert z okazji Dnia Matki
Matki Niepokornych

Organizator: Fundacja „Rodzice Szkole”

Scenariusz i reżyseria: Wojciech Trzciński

Wykonawcy:
Krystyna Prońko, Katarzyna Wilk, Maciej Miecznikowski, Piotr Machalica, chór i soliści zespołu TGD pod dyr. Piotra Nazaruka

Bilety w cenie 90 zł, wejściówki w cenie 40 zł dostępne będą na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Piątek, 26. 05. 2017, godz. 17.00
Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej

Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

Wykonawcy:
Soliści:
Alexander Marev tenor
Ihor Maryshkin baryton
Daniel Mieczkowski flet
Alicja Matuszczyk obój
Wojciech Trefon harfa
Karolina Wróbel klawesyn
Joanna Goranko fortepian
Grzegorz Chwaliński perkusja

Zespoły:
Capała &Rostek Piano Duo:
Jakub Capała, Marcin Rostek


Baroque chaber:
Marta Gawlas flet traverso
Lena Mucha skrzypce
Paulina Gibas wiolonczela
Joanna Morawska klawesyn         

PSJ Trio:
Michał Skwierczyński
gitara
Piotr Iwański
fortepian
Jan Wierzbicki
kontrabas
gościnnie: Radosław Mysłek kontrabas     

oraz:
Robert Skiera
fortepian
Katarzyna Rzeszutek
fortepian
Hanna Sosińska-Kraski
fortepian
Małgorzata Pieniążek
fortepian

Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk

W programie:
Michel CORRETTE - Première Suite z Premier Livre de Pièces pour le Clavecin op. 12, Johann Joachim QUANTZ - Sonata D-dur QV 2:14, Wolfgang Amadeus MOZART - Recytatyw i Aria Hrabiego: Hai gia vinta la causa - Vedro mentr’io sospiro z III aktu opery Wesele Figara oraz Allegro aperto (cz. 1) z Koncertu obojowego C-dur KV 314, Ferenc LISZT - Parafraza koncertowa z opery Rigoletto Giuseppe Verdiego S. 434, Piotr CZAJKOWSKI - Aria Oniegina z opery Eugeniusz Oniegin, Edouard LALO - Aria Mylio: Vainement ma bien aimee z opery Le roi d’Ys, Rodolfo FALVO - Pieśń Dicitencello vuie, Witold LUTOSŁAWSKI - Wariacje na temat Paganiniego, Wilhelm POPP - Rigoletto Fantasie op. 335 na flet i fortepian, Javier ALVAREZ - Temazcal, Bartosz KOWALSKI - Arpitiuda, Michał SKWIERCZYŃSKI - Goodbye, Piętka

Bezpłatne bilety wstępu do odbioru w kasie Studia na godzinę przed koncertem
Rezerwacja:  sekretariat@cea.art.pl   22 42 10 621

Niedziela, 28. 05. 2017, godz. 12.00
Koncert dla dzieci
Zespół Pinakoteka - bajka muzyczna "Rapujące cyfry"

Wykonawcy:
Zespół Pinakoteka:
Monika Szulińska instrumenty perkusyjne
Joanna Jasińska piano
Tadeusz Melon skrzypce
Jacek Szuliński kontrabas
oraz
Grupy dziecięce z Artystycznego Domu Animacji (filia DK Włochy), Okęckiej Sali Widowskowej i Domu Kultury Włochy

Scenariusz i reżyseria: Kamil Jaros
Muzyka: Joanna Jasińska
Teksty: Jan Brzechwa, Monika Oliszewska, Marzena Kowalska, Agnieszka Frączek
Scenografia: Paweł Czajkowski

Przygotowanie muzyczne: Alina Małachowska, Edyta Kiesewtter, Kamil Jaros
Przygotowanie taneczne: Agnieszka Grzesik, Magdalena Kowalczyk, Elżbieta Kabała

Projekt współfinansowany przez Fundusz Animacji Kultury

 Bilety w cenie 20 zł buton-kup.gif

Niedziela, 28. 05. 2017, godz. 17.00
Koncert dla dzieci
"Piosenki z filmów"

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Anna Jurksztowicz śpiew
Polska Orkiestra Radiowa
Krzesimir Dębski
dyrygent

W programie:
Krzesimir DĘBSKI, Carly SIMON – muzyka filmowa
Bilety ulgowe w cenie 15 zł dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz normalne w cenie 35 zł buton-kup.gif

Wtorek, 30. 05. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 1

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Katarzyna Budnik altówka
Agata Zubel sopran
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Monika Wolińska
dyrygent

Program: Felix MENDELSSOHN – Hebrydy op. 26, Benjamin BRITTEN – Lachrymae (1976), Eugeniusz MORAWSKI-DĄBROWA – Don Quichotte (1909), Witold LUTOSŁAWSKI – Interludium (1989, 1990), Postludium I (1958-1960), Olivier MESSIAEN – Poemes pour Mi (1937)

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł buton-kup.gif

Środa, 31. 05. 2017, godz. 19.00
Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 2: KONCERT MŁODYCH

Organizator:  Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor artystyczny: Maciej Grzybowski

Wykonawcy: 
Weronika Rabek mezzosopran
Małgorzata Oller wiolonczela
Katarzyna Stasiewicz wiolonczela
Krystyna Wiśniewska wiolonczela
Małgorzata Latoszek wiolonczela
Jagoda Stanicka fortepian
Sulamita Ślubowska skrzypce
Bernadetta Wieczerzyńska wiolonczela
Aleksander Opolski fortepian
Agnieszka Kozło fortepian
Paweł Sommer fortepian

Program: Samuel BARBER - Hermit Songs op. 29, Igor STRAWIŃSKI – Koszaczi kołybielnyje (1916), Witold LUTOSŁAWSKI –- Wariacja Sacherowska (1975), Luigi BOCCHERINI - Sonata G-dur (G 15), Fryderyk CHOPIN - Largo z Sonaty g-moll op. 65, Witold LUTOSŁAWSKI - Grave (1981)
     ------------------------
Andrzej PANUFNIK - Trio op. 1, Domenico SCARLATTI - Sonata E-dur K 380 (L 23), Fryderyk CHOPIN - Etiuda gis-moll op. 25 nr 6, Claude DEBUSSY - Passepied z Suite bergamasque (1890-1905), Fryderyk CHOPIN - Berceuse Des-dur op. 57, Nikołaj RIMSKI-KORSAKOW - Lot trzmiela z opery “Bajka o carze Sałtanie” (1900) w transkrypcji Siergieja Rachmaninowa (1929), Felix MENDELSSOHN - Rondo capriccioso E-dur op. 14

Po koncercie zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu Macieja Grzybowskiego, artystów oraz wybitnych muzykologów

Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 20 zł buton-kup.gif

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt